SB n ie X I ,Alle medewerking A'foort roor aansluiting op A 28" Rijkspolitie lost 21 misdrijven op V V Schoolbesturen naar minister voor gelijke schooltijden ethouder Ummels „onthult" brief B&W A'foort: Telefooncel kostte PTT 2355 gulden I KPJ oud ijzeractie Door aanhouding 6 jongens Vandaag in de Leusder Krant Carnavalsfoto's afhalen 'JJLs BDU Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden V Kl£<^ V - leusder krant ffl AUTOlSSELT w Hoofdredakteur: Bert Vos Redaktie en administratie Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Redaktie: 941494 Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement 16,65 per kwartaal Uitgave BDU BV rkrank DONDERDAG 18 APRIL 1985 16e JAARGANG NO. 101 EUSDEN - In het. gebied ..de Hoge Klei" in Leusden is "en tuf uit het plaatsje De Steeg dezer dagen begonnen met de lieg van een golfbanencomplex- De werkzaamheden duren tot najaar, waarna het ingezaaide gras voor de banen bijna een i de tijd krijgt zich te ontwikkelen. Het is de bedoeling dat :htmg Golf Leusden, die jaren heeft geijverd voor de aanleg van golfbanen in Leusden. in augustus volgend jaar het complex instelt. Wegen de aanleg van de golfbanen loopl overigens nog een waar van de Stichtse Milieufederatie bij de afdeling recht zak van de Raad van State Op zuiver formele gronden is de cm beroep gegaan tegen de verklaring van geen bezwaar van provincie tegen de realisering van de golflinks Het gaat ons aldus een SMF-woordvoerder, ..dat de formele behande- I van de benodigde vergunningen niet helemaal je van dat is (rees/ Zo heeft bijvoorbeeld de provincie niet de zogeheten mingsbevoegdheid die het streekplan biedt, toegepast Vocht de Stichtse Milieufederatie in het gelijk worden gesteld, f betekent dat niet dat de aanleg van de golfbanen stop wordt r^»aan,e9 9°'Fbanen groenvoorzieningen (van een onzer medewer kers) LEUSDEN - Met de invoering van de wet op het basison derwijs per 1 augustus aan staande gaan er veel zaken binnen het onderwijs veran deren. Veel zaken, waaronder een regeling over schooltij den zijn in de nieuwe wet geregeld. De schoolleiders van de Leusdense scholen zijn van mening dat aan de minister gevraagd moet wor den voor Leusden een uit zondering te maken waar het een detail van de schooltij denregeling betreft. De nieu we wet op het basisonderwijs schrijft voor dat de begin- en eindtijd van de schooldag voor alle leerlingen op de betreffende school gelijk moet zijn. Over de lengte van de middagpauze is niets ge regeld, elke school kan hier voor zelf een regeling maken. De schoolleiders in Leusden zijn het er over eens dal alle leerlingen om 8 30 uur op school moeten zijn Met ingang van 1 augustus betreft het niet alleen de kinderen van de huidige lagere school, maar ook de jongere leerlingen die nu nog naar de kleuterschool gaan. Op maan dag. dinsdag, donderdag en vrijdag eindigt de school voor alle leerlin gen om 15 00 uur. Om deze dagen beginnen alle scholen 's middags om 13.00 uur Het verschil zit hem De aanleg van de golfbanen is gestart LEUSDEN - De telefoon cel aan de Asschatterweg is voor de PTT niet bepaald winstgevend. Vorig jaar moest er voor 2355 gulden aan opgeknapt worden, na dat de cel doelwit was ge weest van vernieling. De PTT overweegt de telefooncel te verwijderen. heen onzer verslaggevers) -EUSDEN - Volgens wet ter Fons Ummels heeft college van B&W van ersfoort schriftelijk her- M alle medewerking te lenen aan de realisering idedoor Leusden voorge le aansluiting op Rijks- 5 28. De wethouder meldde gisteravond in de verga dering van de raadscommis sie Financiële en Economi sche Zaken, waarvan hij voorzitter is. Ummels moest eraan toevoegen dat B W van Amersfoort in hun zeer recente brief aan Leusden wel refereren aan de problemen die er zijn met de ontsluiting van indus trieterrein De Hoef, in het noord oosten van de Keistad Het oplos sen van dat probleem heeft er nu (advertentie) Onafhankelijk IBDUI nieuwsblad voor de gemeente Leusden DUU Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus- den. j Familieberichten en losse advertenties 42 cent per mm I Bij kontrakten belangrijke korting I Leusderheitjes 1,29 per regel (43 cent per mm) I Losse nummers 75 cent per stuk I OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR Ons kantoor, Asschatterweg 19 te Leusden-Centrum is dage- I 'i|ks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur geopend [^Zaterdags gesloten. toe geleid, dat er een wegtracé naar voren gekomen is waarvan Leusden. in de optiek van Amers foort, zou kunnen profiteren Door middel van een nieuwe weg via Stoutenburg zou Leusden een be tere verbinding kunnen krijgen met de Hogeweg. en dus ook met de op- en afritten daar van Rijksweg 28. ,,Een en ander neemt echter niet weg", verzekerde wethouder Um mels de raadsleden in de commis sie, ,,dat Amersfoort geen mede werking zou willen verlenen aan onze, rechtstreekse aansluiting op de rijksweg ter hoogte van de Heiligenbergerweg." De wethou der meldde dat de brief van B&W van Amersfoort dinsdag in de ver gadering van het Leusdens college van burgemeester en wethouders ter sprake was geweest Raadslid Corri Verduin (PvdA) zei er niet veel meer van te begrij pen Wat zij gehoord en gelezen heeft voelt Amersfoort er niet veel meer voor om grond, aan de ande re kant van de rijksweg af te staan ten behoeve van de door Leusden verlangde aansluiting Verduin Voor de realisering van die verbin ding met de A28 zijn we zeer afhankelijk van onze buurgemeen te, omdat een deel van die aanslui ting op haar grondgebied moet komen Als er inderdaad, naar wat ik vernomen heb, geen overeen stemming bestaat tussen Leusden en Amersfoort, dan moeten we toch echt proberen op een lijn te komen DEMONSTRATIE Corri Verduin sprak haar verba zing uit over de demonstratie van de VVD en het CDA bij het bezoek aan minister Smit-Kroes aan een VVD-bijeenkomst in Soest afgelo pen maandagavond De demon stratie was er op gericht nog eens duidelijk te maken, dat Leusden de aansluiting op de A28 hard nodig heeft Het PvdA-raadslid merkte op dat nu de suggestie gewekt zou kunnen worden dat alleen de VVD en het CDA in Leusden achter de realisering van de aansluiting staan ,,En dat is toch echt niet het geval De complete gemeenteraad heeft zich voor de aanleg uitge sproken aldus Verduin die maan dagavond op eigen initiatief naar Soest was afgereisd Zij bekriti seerde verder de brief die B W van Leusden naar de provincie hebben gestuurd, waarin wordt ge meld dat de gemeente vijf miljoen gulden over heeft voor de achttien miljoen gulden kostende A28-aan- sluiting ,,U schrijft aan rif» nrovin- cie," aldus Verduin, „dat het be schikbaarstellen van het geld nog in de raad moet komen, maar met ons is er nog geen enkel woord over gewisseld Die vijf miljoen is zo uit de lucht komen vallen. Ik vind dat zo n opstelling de onderhande lingspositie met de andere finan ciers verzwakt." Haar mening werd openlijk gesteund door Harm Offe- reins (GPV/SGP) Zoals bekend heeft ook minister Smit-Kroes vijf miljoen gulden toegezegd voor de aanleg van de aansluiting, mits Leusden en Amersfoort daar óver- eenstemming over bereiken Blij kens haar opmerkingen in Soest heeft de bewindsvrouw daar alle vertrouwen in Overigens wordt de discussie in de Amersfoortse politiek over de realisering van de Leusdense A28-verbinding enigszins ver troebeld door de heersende op vatting, dat de Heiligenberger- weg in Amersfoort een aftakking krijgt naar de aansluiting. Meer, ongewenst verkeer op deze weg zou daarvan het gevolg worden. Wethouder Ummels beklem toonde gisteravond nog maar eens dat er van een verbinding tussen de verlangde aansluiting en de Heiligenbergerweg „al an derhalf jaar geen sprake meer is." ACHTERVELD - Zaterdag houdt de plaatselijke KPJ afdeling weer de jaarlijkse oud ijzeractie leder een die oud ijzer heeft op te rui men kan dit zaterdag klaar zetten Men komt door alle straten van het dorp en ook de buitenwijken zullen worden bezocht Het is de bedoeling dat men in de wat ver der afgelegen buitenwijken reeds vrijdagavond langs komt om het oud ijzer op te halen in het einde van de ochtendlessen De eerste vier groepen (de huidige kleuterschool en twee klassen la gere school) gaan om half twaalf naar huis, de overige groepen gaan een half uur later Alleen de woens dag levert problemen op In onder ling overleg hebben de schoollei ders besloten te streven naar een regeling waarbij de onderbouw tot half twaalf op school zit en de bovenbouw een uur langer. De wens van de schoolleiders komt niet overeen met de wettelijke re geling die immers voorschrijft dat alle leerlingen tegelijk naar huis moeten De inspecteur voor het lager- en kleuteronderwijs heeft inmiddels al laten weten dat hij niet accoord gaat met de schooltijden regeling, zoals de Leusdense schoolleiders die voorstellen Er staat de scholen nu nog een weg open via de schoolbesturen recht streeks bij de minister aankloppen. UNIEK Mede omdat een verzoek om dispentatie van de wettelijke rege ling moet uitgaan van de ouders, kwamen de gerezen problemen jongstleden maandag ter sprake in de Gemeenschappelijke Mede- zeggenschaps Raad voor het openbaar onderwijs. Deze mede zeggenschapsraad adviseert de gemeente in tal van onderwijsza ken. „Het is uniek dat alle Leus dense scholen het een keer met elkaar eens zijn Het zou jammer zijn als de voorgestelde regeling nu niet door kan gaan, aldus een van de ouders in de medezeggen schapsraad De medezeggen schapsraad doet dan ook een be roep op de ouders van schoolgaan de kinderen om adhesie te betui gen met het verzoek dat de scholen via hun besturen aan de minister zullen zenden Mocht de minister afwijzend beslissen op het verzoek om dispensatie dan zullen de diver se scholen er zelf moeten uitko men. Nu al is afgesproken dat de schooltijden in dat geval in onder ling overleg per „schooleiland" ge regeld zullen worden „Bongerd" doet mee aan landelijke muziekmanifestatie in Amersfoort pag. Commentaar aansluiting op A 28 pag. Groot feest gisteren in Huize St, Joseph pag. Scholen aan rand nieuwbouwwijken zijn te klein pag. Jongerenmarktdag „Don Bosco" wordt gewijd aan Paus bezoek Leosontnapt aan degradatie Overig sportnieuws pag. 7/8 Loep op Leusden Filmnleuws Servicepagina DOKTERSDIENST: Vrij. lot za. 24.00 uur: 944223. Za. 24.00 tot ma 8.00 u.: 948111. pag. 5 pag. 7 pag. 9 pag.10 pag.11 (Van eén onzer verslaggevers) LEUSDEN - Door de aan houding van zes jongens in de leeftijd van 16 tot en met 17 jaar heeft de recherche van de rijkspolitie Leusden in één keer 21 misdrijven opge lost. De opgehelderde zaken be treffen woninginbraken, bromfietsdiefstallen, oplich ting en diefstallen van bouw terreinen. De zes jongens, vijf uit Leusden en een uit Amersfoort, wisten aan geld en goederen voor ruim 30 duizend gulden buit te ma ken. Op één na had geen enkele jongen ooit eerder met de politie te maken ge had. Van de gestolen spullen en geld is niet veel meer terug gevonden. Uit het Valleika naal werden door de politie enkele frames van gestolen bromfietsen gedregd. ACHTERVELD - Tijdens de carna valfeesten is er weer een groot aantal foto's gemaakt Men heeft deze enige weken geleden kun nen bestellen De bestelde foto's zijn inmiddels klaar en kunnen worden gehaald bij de firma Van Bekkum aan de Jan van Arkel- weg. (advertentie) Fluorweg 43 - Amersfoort tel 033-622263 Allround Japanese occasion centre, met meer den 50 occasions in alle Japanse merken Uw olltoal Maida-dealer op 10 minuien njalsland van uw huis A AMERSFOORT A f LEUSDEN Volg de l~Z\ borden naar 'H "AUTOlSSELT 1 Induslneierretn De Isseii SOEST mazoa LEUSDEN - Getooid in matrozenpak verwelkomden beide klassen van de Klein Rossenberg- school hun hoofdleidster Mieke Schoutse die afgelopen vrijdag in het huwelijk trad met Niek Snel. Beide hebben elkaar leren kennen op een zeilschool in de provincie Friesland Heel toepasselijk wachtten de kinderen bruid en bruidegom op in een zelfgemaakte boot en droegen de treffende tekst met zich mee van 'n zeilboot in de huwelijksboot Namens de oudercommissie kreeg het aanstaande echtpaar dat na de opwachting op school naar Medemblik vertrok voor de voltrekking van het huwelijk, een plant aangeboden. De kinderen overhandigden eveneens kamergroen. Na afloop van het feestelijke ontvangst was er met de ouders een receptie

Leusder Krant | 1985 | | pagina 1