O* Lucky Roda (zon.) naast Gooische Boys: 1-1 Haaien op dreef Antilopen houdt DKV op afstand TTCL mist titel Leusdense hockeyers maken tegen Baarn geen fout v .m-i GeRu zonweringen Lockhorst komt sterk terug ZONWERING N0DIG?\ Leusdenaren hebben nog één punt nodig Nieuw clubrecord voor Yolanda van Doornik Dames komen niet tot scoren m DINSDAG 23 APRIL 1985 LEUSDEN - De kans om ten koste van Gooische Boys defini tief aan alle onzekerheid een eind te maken, hebben de spe lers van de Roda-zondag lelijk laten liggen. In de directe confrontatie tegen het onderaan de ranglijst bivakkerende Gooische Boys, konden de Leusdenaren niet als scherp rechter optreden. In tegendeel. De volgelingen van de ver trekkende trainer Rob Ton, die zich in de tweede helft een aantal malen mateloos ergerde, mochten van geluk spreken dat in Hilversum tegen een degradatie-kandidaat bij uitstek één punt werd gepakt. De rood-zwarten waren duidelijk de mindere van een oppertunistisch en met de moed der wan hoop vechtend Gooische Boys. Aan een kapitale misser in het begin van de tweede helft, had Roda '46 genoeg om de voor rust opgelopen achterstand weg te werken. In het laat ste half uur had Roda eveneens over geluk niet te klagen. De lat stond een aantal zekere Gooische Boys treffers in de weg waardoor de Leusdenaren een algehele afgang bespaard bleef en ze de kloof met de onderste drie niet kleiner zagen worden, al was het met pijn en moeite. De basis-elf die tegen VVZA ook op papier stond, was ditmaal door trainer Rob Ton intact gelaten, hoewel hij na het vernemen van de resultaten van de concurrentie tijdens inhaalduels in de week vooraf, wel orde op zaken had ge zet door de heren er op te wijzen zich keurig aan de opdrachten te houden. Libero Ruud Huygens moest in de achterhoede voor de nodige rust zorgen terwijl op het middenveld Bas Peters de rol van spelverdeler weer toegewezen kreeg. En dat verliep vanaf het be gin op de zandvlakte in Hilversum niet zoals de Roda-trainer in zijn gedachte had. Binnen vijf minu ten creeërde Gooische Boys een eerste scoringskans, nadat laat ste man Ruud Huygens bij een snel uitgevoerde aanval te laat naar voren stapte. Maar gelukkig voor Roda'46 verdween de inzet naast het doel. Wie dacht dat de Leusdenaren hierdoor wakker ge schrokken waren had het volko men mis. ,,De meeste spelers ble ven verstoppertje spelen en zon der overtuiging acteren. De de fensie maakte een zeer romme lige indruk omdat Ruud Huygens meer voor dan achter zijn mede verdedigers opereerde. En dan vraag je tegen een ploeg als Gooi sche Boys, die veelvuldig de lange bal hanteert, om moeilijkhe den", aldus Rob Ton Ruim dertig minuten onderweg werd een dergelijke organisatie fout achterin Roda fataal. Verde diger Wilco Bettink kreeg de bal op zijn achterhoofd, waardoor hij bij gebrek aan zijdekking zijn di recte tegenspeler de vrije ruimte in stuurde. Alleen voor doelman Gert Osnabrugge. die nog wel probeerde om de hoek te verklei nen. maakte de Gooische Boys aanvaller geen fout' 1-0 Echte doelrijpe kansen kreeg Roda zelf nauwelijks. De corners en vrije trappen, die meestal door de keihard werkende Peter Knijff geforceerd werden, leverden ech ter geen enkel rendement op. De scherpte en daarbij ook het geluk ontbrak om daar iets doeltref fends mee te doen Fortuin In de pauze probeerde Rob Ton de heren moed in te praten Des ondanks bleef Roda in de tweede helft echter volharden in onsa menhangend spel dat de defensie van Gooische Boys zelden in ver legenheid kon brengen. Ook het wat vaker naar voren schuiven van voorstopper Marc Swarte had niet het gewenste effect. Toch kwam Roda in de 10e minuut langszij doordat de scheidsrech ter het buitenspel staan van de onzichtbaar spelende Hans Hey- men niet honoreerde. Hij ging er van uit dat de Gooische Boys ver dediger het leder wel op zou pik ken en weg zou trappen. Mede door het zeer slechte veld, trapte de Hilversummer het leder volle dig mis. De attente Peter Knijff, snelde vervolgens als een haze wind achter de bal aan, kreeg hem ter hoogte van de 16-meter in bezit, omspeelde de keeper en schoof de bal vanaf de rechter kant keurig in het lege doel. 1-1 Het protest van Gooische Boys hielp niet omdat de arbiter zijn be slissing om het buitenspel met een handgebaar op te heffen niet meer terug kon komen. De Hilver summers waren echter gauw over de tegenslag heen, want volgens Engels recept met hoge ballen voor de pot werd Roda met de rug tegen de muur gezet. Het was een mirakel dat het doel van Roda- keeper Gert Osnabrugge van tref fers verschoond bleef. Een kopbal net naast de kruising, schoten net Peter Knijff 'reageerde attent' langs de paal en op de lat en als klap op de vuurpijl een vrije trap op luttele meters van het doel, waarbij geheel Roda op de lijn moest plaatsnemen, die welis waar ver naast het doel verdween, zorgden voor gevaarlijke tafere len. Rob Ton kon het dan ook niet laten om zijn spelers achterin tot de orde te roepen, want de orga nisatie was volkomen zoek. Aan vullend had Roda ook niet veel meer in huis, hoewel John Jans sen in de slotfase nog dichtbij een treffer was. Een schot uit een vrije trap genomen door Bas Peters kon door de Gooische Boys kee per nog net worden gestopt, ter wijl bij een spetter van ruim tien meter de bal via de onderkant van de lat weer in het veld stuiterde. Daarmee was voor Roda de koek op In de slotminuten probeerde Gooische Boys nog de winnende treffer te forceren De tijd was echter tekort om Roda nog verder in moeilijkheden te brengen LEUSDEN - De Speedo-Jaar- gangwedstrijden in Utrecht heeft de delegatie van de Leusder Zwem en Polo Club de Haaien maar liefst zes ere-plaatsen, een nieuw clubrecord en een limiet voor de Nederlandse Kam pioenschappen opgeleverd. Jolanda van Doornik spande duidelijk de kroon door op de 200 m wisselslag (M'74) een nieuw clubrecord te ves tigen. Haar tijd van 2.54.6 was tevens goed voor een perfecte 1e plaats. Op de 100 m rug (M'74) deed ze het nog eens dunnetjes over. In 1.22.5 raffelde de Leus- dense als snelste dit onder deel af, hoewel dat geen nieuw record betekende. Tamara van Gorkum bleef bij dit geweld niet ver achter. Op de 100 m schoolslag (M'75) eindigde ze met een tijd van 1.37.0 op een keurige 3e plaats, waarmee ze aan de limiet voor de N.K. in juli voldeed. Een plaats op het ere-po- dium (3e) was er ook voor Kirstin Ruitenbeek weggelegd op de 100 m schoolslag met een prima tijd van 1 31.3. Bij het geweld van de meisjes, bleven de jongens enigszins ach ter De eer werd gered door Ru ben Tolboom en Jan Willem van Dijk die op de 100 m schoolslag (J'74) en 100 m vrije slag (J'75) met hun 2e plaats goed voor de dag kwamen. De tijden van 1.35.7 en 1.17.7 die op de klokken wer den gebracht lagen voor beide he ren 2 seconden onder hun oude persoonlijke top tijd. De overige Haaien zwommen zich dan niet in de prijzen, maar verbeterden in vele gevallen wel hun persoonlijk record. De Haaien-resultaten wa ren verder als volgt 200 m wisselslag (M'74) Paula Zon dervan 3.14.9 100 m rugslag (M'76): Gisa ter Haar 1.49.2. 100 m schoolslag (M'75): Saskia van Helsdingen. 1.48.5 100 m vrije slag (J'73) Eddy Eyntho- ven, 1.24 7. 100 m schoolslag (M'73): Mariëlle de Smit. 1.40.2 100 m schoolslag (M'73): Sintha ter Haar 1 41.3., 8renda Kroeze 139.5. 100 m vlinderslag (J'73): Ronny Bok- kers 136.3. 100 m rugslag (M'72): Marjolijn van Dijk 1.24 4, Annechien Helsdingen 1.21 8. 100 m vrije slag (J'72) Rob van We gen 1.07.9, Richard de Smit 1.06 5 100 m rugslag (M'74): Linda van We gen 1.36.6, Karin Steylen 1 38.4, Paula Zondervan 1 42.7, Simone Sy- brandy 1.32 4, 100 m schoolslag (J'74): Sjoerd Bannink 1.43.8, Casper Renkers 1 43.0. Yolanda van Doornik: clubii op 200 m. wisselslag (m '74) I Meerkamp Afgelopen zaterdag wet zwembad Bavoort op hei Buiningpark de laatste we gehouden van de recre meerkamp. De Haaien-ploe superieur en won deze zweii strijd in eigen huis. De Leus ren schreven daarmee teve gehele competiie op hum De uitslag van de laatste o- ting was. 1Haaien 92 2. 0) (Geldermalsen) 100 3. Lar (Leersum) 120 4. VZV nendaal) 129. De eindstand hierdoo als volgt: 1. De f 355,5 2. Olympia 365 3. Lar 398,5 4. VZV 545 LEUSDEN - De korfballers van Antilopen hebben min der moeite met het altijd las tige DKV gehad dan de 9-7 uitslag doet vermoeden. Een goed openingskwartier en een sterk half uur na de her vatting waren voor Antilo pen genoeg om "angstgeg- ner" DKV op afstand te hou den en de koppositie in de 1e klasse B niet in gevaar te brengen. De Leusdense ploeg opende overtuigend. Binnen twee minu ten had Eddy Hendriks na een mooie combinatie succes (1-0), voordat Margret Versteeg uit een doorloopbal in de 10e minuut 2-0 liet aantekenen. De dames en he ren uit IJmuiden moesten in deze aanvangsfase het initiatief volle dig aan Antilopen laten, maar na de vakkenwissel was het plots met de suprematie van de Leus denaren gedaan. Zowel aanval lend als verdedigend kon Antilo pen het niet meer bolwerken Doelpunten konden dan ook niet uitblijven. Nadat de IJmuidenaren de aansluiting hadden hervonden (2-1), lieten ze de kans om de ach terstand geheel weg te werken jammerlijk liggen door een straf- worp naast de korf te gooien. Coach Herman Bruins haalde op gelucht adem maar nam toch met een maatregelen door de niet ge heel fitte Frans ter Maten te ver vangen door de fysiek sterke Lau rens Kalleveen, wat in verdedi gend opzicht direct goed uitpakte, DKV kreeg in het verdedigingsvak van Antilopen geen mogelijkhe den meer om langszij te komen. Want het was Antilopen dat de voorsprong tot 4-1 uitbouwde door een benutte vrije bal van Joyce Osnabrugge en een doel treffende score van invaller Lau rens Kalleveen, nadat de gehele DKV-defensie uit positie was ge speeld. Daarna nam DKV het heft opnieuw in handen en ditmaal niet zonder succes, omdat er bij Antilopen in het laatste kwartier voor de rust weinig meer lukte. Drie treffers op rij bracht DV naast Antilopen: 4-4. Opleving Na de thee verscheen een herbo ren Antilopen op de mat, wat in een hevig offensief resulteerde Met man en macht probeerde DKV de Leusdense stormloop te weerstaan, maar dat ging soms iets te hardhandig. In de 5e mi nuut werd Joyce Osnabrugge on juist het scoren belet. Gert Graaf land deponeerde vervolgens de strafworp door het mandje 5-4 Twee minuten later was het op nieuw raak, toen Esther Versteeg loepzuiver van afstand aanlegde (6-4). De kans om weer dichterbij te komen, liet DKV onbenut. Jan Costa deed dat uit een strafworp aan de andere kant veel beter, na dat zus Debby halverwege de tweede helft finaal van de sokken werd gelopen, waardoor de stand op 7-4 kwam. Antilopen kreeg de smaak te pakken en ging stug door. Twee goed opgezette aan vallen leverden treffers van Jan Costa en Eddy Hendriks op (9-4). In de slotfase nam Antilopen evenals voor de rust weer onno dig gas terug. DKV profiteerde gretig en strafte de fouten in de Antilopen-defensie koelbloedig af met drie rake afstandschoten Eindstand Antilopen -DKV 9-7 Over het resultaat was Antilopen trainer Herman Bruins uiteraard LEUSDEN - Het eerste zon dag mixed-team van de Lawn Tennis Vereniging Lockhorst, is er in geslaagd om ook de tweede wedstrijd van de in totaal zes competi tieduels winnend af te slui ten. Daar zag het na de en kelspelen echter niet naar uit, maar door alle dubbels naar zich toe te trekken, wis ten de Lockhorsters' de 1-3 achterstand in een nipte 5-3 overwinning om te buigen en de tweede zege in suc cessie te behalen. De enkelspelen werden op één na, door tegenstander Uitwijk 1 gewonnen. Alleen Gisela Bolk bleef in 3 sets overeind (3-6, 6-4, iclifn en 6-4). Rob Vial verloor met 2-6 en 4-6 terwijl Frank Vissers met 6- 3 en tweemaal 5-7 aan het kortste eind trok. Brigitte Schoemaker was nog het dichtst bij de zege in het enkelspel, maar na de 1e set met 5-7 verloren te hebben, trok ze in de 2e set via een tie-break de stand weer recht. In de beslis sende 3e set kon de Lockhorst- dame toch niet verhinderen dat haar opponente, eveneens via de tie-break, de tussenstand naar 1-3 tilde. In de dubbelpartijen kwam voor Lockhorst de ommekeer De he ren gaven weliswaar de 1e set uit handen, maar via de setstanden 7-6 en 6-3 werd de zege toch een feit, voordat de dames in 2 sets (6- 4 en 6-3) de stand weer gelijk trok ken (3-3). De mixed-dubbels moesten toen de doorslag geven. Beide dubbels door Lockhorst gewonnen A cijfers 6-17-6 en 7-5,4-6,6- den de Leusdenaren de on gen status in stand. De pa tieven om dit jaar het verion gane terrein in één klap gt maken zijn hoopvol te na want volgende week moe) horst naar Randenbroek foort) dat door Uitwijk m«?l de 1e ronde verslagen werG Het tweede team speelde' gen Vianen 3. Gewonnen de enkelpartijen van Jaquei Wilde en Albert Noordkant heren-dubbel en één mixe derde troefde Rhijnauwen 3-5 af terwijl het vierde, dat nioren bestaat, thuis met 8-' STVU heen walste. Spitsuur onder de kort dik tevreden, maar de wisselval ligheid van zijn ploeg zelte hem toch aan het denken "Tegen fy siek sterke ploegen die tot het laatste fluitsignaal alles geven, hebben we het vaak moeilijk. Zo gauw |e het initiatief kwijt bent. raak je een zeker ogende voor sprong in een mum van tijd kwijt. Na de rust konden we dit euvel gelukkig weer snel rechtstrijken. De komende wedstrijd tegen De Vinken zal Antilopen constanter moeten spelen Overigens winnen we daar. dan is de titel binnen handbereik en kunnen we in de rest van de competitie de kroon op het werk zetten LEUSDEN - De wetenschap dat alleen een overwinning van 7-3 of meer het kam pioenschap in de 3e klasse van de regio Utrecht zou opleveren, hebben de heren van TTCL in de directe con frontatie tegen koploper Woerden niet met succes kunnen bekronen. Aan de druk dat ieder verliespunt wel teveel zou kunnen zijn, gingen Robert Jan Unkraut, routinier Piet van den Bree en clubkampioen Jan Vogel ten onder. Na de eerste drie enkelspelen was reeds duidelijk dat TTCL voor een moeilijke opgave stond. Piet van den Bree wist zijn openings partij winnend te voltooien, maar zijn teamgenoten konden deze lijn niet voortzetten. Zowel Robert Jan Unkraut als Jan Vogel moes ten de eer aan hun tegenstanders laten TTCL stond dus met 1-2 achter. Winst in het dubbelspel bracht de stand weliswaar op 2-2, waardoor de hoop op een gepast eindresultaat weer enigszins te rugkeerde. Alle hoop bleeki ijdel, want uit de volgend singles sleepte TTCL wei slechts een punt. En dal kende terstond een abrupt aan alle illusies. Zelfs een spel zat er voor de Leusd; niet meer in omdat ook del sessie van drie enkelspelp niet meer dan één puit verde, zodat Woerden, zot koploper betaamt, met knappe 6-4 overwinning l veilig stelde en er geen i twijfel over liet bestaan kampioenschap en de pi naar de 2e klasse bij de ploeg terecht was gekomen (advertentie) GA LEUSDEN - De heren van MHC Leusden hebben een wedstrijd tegen een uitgesproken degradatie-kandidaat op nieuw benut om het doelsaldo meer inhoud te geven. Met 0-4 werd Baarn aan de zege-kar gebonden. Veel schoten de Leusdenaren nog niet met deze ruime overwinning op, omdat ook de concurrentie overeind bleef. Het damesteam kon de champagne nog niet uit de ijskast halen, omdat in en bij Zevenaar een 2-0 nederlaag werd geleden. Eén wedstrijd rest de Leusdenaren nog om de titel en promotie naar de 2e klasse in de wacht te slepen. verdwijnen, maar uit de rebound tikte de meegenomen Frank de De overgang van het Vallei kunstgras naar het hobbelige veld van Baarn was groot, maar vorm den voor de Leusdense heren toch geen beletsel om Baarn de duim schroeven aan te draaien. Met Herman Kreikamp en Ralf Quick weer terug in de basis, pakte Leus den het fysiek sterke Baarn aan Na enige schermutselingen voor beide doelen waarbij Erik Timmer en Frank ruiter het Baarn-doel nog niet op de juiste plaats wisten te vinden, brak Leusden de score open. Een slecht genomen vrije bal, werd door middenvelder Frank Marree dankbaar opgepikt, waarna hij als een komeet de cirkel binnen stormde en door eendrachtige sa menwerking tussen de Baarn-kee- per en één van zijn verdedigers werd gevloerd De arbiter restte niets anders dan de bal op de stip te leggen. Maarten Jonges velde het vonnis: 0-1 Na de hervatting gooide Leus den er nog een schepje bovenop door de ballen elkaar wat sneller en directer toe te schuiven. In de 5e minuut had deze taktiek succes Aanvaller Bart van Dalen zag zijn inzet op de benen van de keeper Frank de Ruiter: Schitterend doel punt Ruiter, de bal keurig met de „haak" op de plank (0-2) Hierna hield Baarn open huis, maar het Leusdense aanvalstrio zag geen kans om de score verder uit te bouwen Pas toen Frank Marree, net zoals in de eerste helft in een „sandwich" genomen werd, verdween de bal voor de tweede maal op de stip. Wederom was het Maarten Jonges die zijn zenuwen in bedwang hield: 0-3. De wedstrijd was toen beslist, hoewel Baarn er nog in slaagde om de bal achter doelman Frederik v d. Lee te werken. Aangezien één van de Baarn-spelers de bal met de voet beroerd had, werd de treffer afgekeurd Bij de laatste lange cor ner van de wedstrijd, kreeg Frank Marree eindelijk zijn zinTer hoogte van de tweede paal had hij geen enkele moeite om de eindstand op 0-4 te brengen DAMES Tegen alle prognoses in, zijn de dames van Leusden met een 0-2 nederlaag achter de kiezen uit Ze venaar teruggekeerd, waardoor het kampioensfeest voor de derde maal moest worden uitgesteld In de 2e minuut had Leusden een unieke kans om de basis voor ruime zege te leggen, toen Gerke van Dam de vrije doortocht kreeg Meer als een strafcorner leverde dit voor Leusden niet op. In de 10e minuut viel daarente gen aan de andere zijde een treffer te noteren, nadat niemand van Leusden in staat was om de lange bal vanuit de Zevenaar-achterhoe de onder controle te krijgen. Ook doelvrouwe Simone Fokkema moest het antwoord schuldig blij ven. Zevenaar nam tegen de ver houding een 1 -0 voorsprong Leusden ging echter niet bij de pakken neer zitten en zocht her haaldelijk de aanval op, helaas te vaak voor het overvolle centrum, waar Zevenaar een pnma centraal duo had staan dat geen centimeter aan de kant ging. Vlak voor rust sloeg voor Leusden het noodlot toe. toen bij een schaarse uitbraak- poging de bal pardoes via het been van Simone Fokkema het doel in hobbelde 2-0. In de rust zette trainer Peter Kipp alles op één kaart. De falende Gerke van Dam werd gewisseld voor Carolien Meinen terwijl in de tweede helft ook Matty Ankerman plaats moest maken voor Karin Reurslag Deze omzettingen had den echter niet het gewenste ef fect. Leusden miste in de voorhoe de en bij de talloze strafcorners die het toebedeeld kreeg, de scherpte om de ommekeer teweeg te bren gen Leusden bleef in Zevenaar met een kater zitten en zal volgen de week tegen de Mezen in Har derwijk opnieuw moeten proberen om het seizoen als kampioen af te sluiten. eau Verkoop rechtstreeks van fabrikant aan konsument Alle typen binnen-en buitenzonwering mét garantie Speciale meeneemprijzen voor dok het-zelf-montage. Turbinestraat 5, Veenendaal Turbinestraat 5, Veenendaal Telefoon 08385 10682/12544

Leusder Krant | 1985 | | pagina 8