rkrant Liever geen discount- upermarkt in Hamershof' SGD onderzoekt aanhoudende loofdpijnklachten bij HSG irus zondag op de planken LJ iderzoek „Midland", KvK en winkeliers toont aan: Geen reden tot ongerustheid" ■filoordenaar in de groep" Morgen drie- in-één akter Eendracht iGewoon marktj jop 30 april Geboorte van 15 Wandelende Takken Vandaag in de Leusder Krant Geen krant op Koninginnedag *W«® Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden iTIE leusder krant ffl WEGWIJS LEUSDEN '85 Gezamenlijke winkeliers Leusden, Hamershof Biezenkamp - AUTOlSSELT Hoofdredakteur: Bert Vos Redaktie en administratie Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Redaktie: 941494 Telex BDÜ 40261 Giro 871441 Abonnement 16,65 per kwartaal Uitgave BDU BV DONDERDAG 25 APRIL 1985 16e JAARGANG NO. 103 t de ag- (Van één onzer verslaggevers) EUSDEN - De Leusdense consument heeft liever gewone supermarkt dan een discount erbij in ikelcentrum De Hamershof. De mate van behoefte een Albert Heijn of een vergrote Boni verschilt iwelijks. Het merendeel van de 43 ondernemers in het ikelcentrum kiest in de eerste plaats voor een AH ist de geplande HEMA. Dertig procent van hen geeft voorkeur aan een vergrote Boni. ize feiten staan in een onder- israpport naar het functione- van „De Hamershof". Het >ort is gemaakt door leerlin- en docenten van scholenge nschap Midland (middel- commercieel en admini- tief beroepsonderwijs) uit irsfoort in samenwerking de Kamer van Koophandel Ie winkeliersvereniging van Hamershof". et onderzoek liep vanaf sep- sijnei en met december vo- Taar. In totaal werkten hieraan circa 100 leerlingen en zes enten. Zij kregen op de ge- de vragen antwoord van 43 estigde ondernemers, van huishoudens (in een huis- huis-enquéte) en van 738 sen (in een passanten-en- ntf n Ca GEI 50 >arat ROE In het onderzoek werd uitgegaan van twee vragen: hoe ervaren de consumenten winkelcentrum De Hamershof en wat moet er gebeu ren om de positie te verbeteren, én hoe ervaart de ondernemer het winkelcentrum en wat moet er vol gens hen gebeuren om de positie te verbeteren? Om op deze vragen antwoord te krijgen werden een passanten-, huis-aan-huis-, en on- dernemersenquéte gehouden De passantenenquête laat zien, zo staat in de samenvatting van het onderzoeksrapport, dat 70% van de bezoekers van het winkelcen trum minstens twee keer per week De Hamershof" aandoet. Dit percentage komt ook naar voren in de resultaten van de huis-aan-huis- enquète. Uit de antwoorden op de vraag „voor welke winkel komt u in de eerste plaats" blijkt dat van de raraBBHHBHHaOHI kopen voor driekwart in Amersfoort gedaan. De inwoners van Achter veld winkelen liever in Barneveld en Amersfoort Zij laten Leusdens hoofdcentrum vrijwel links liggen. De huis-aan-huis-enquête laat nog eens zien dat slechts een vrij klein deel van de consumenten (12%) van buiten Leusden-Centrum „De Hamershof" bezoekt. „Uit al deze cijfers blijkt dat winkelcentrum De Hamershof op dit moment geen bovenwijkse func tie vervult. De ondernemers zijn over het algemeen redelijk tot zeer tevreden over de gang van zaken in de eerste vier jaar", aldus het rapport FIETSEN Wanneer de Hema in ,,De Hamershof" komt denkt 68% van de ondernemers dat hun omzet zal verbeteren. winkels in de top tien er acht in de voedings- en genotmiddelensector zitten. Het lijstje ziet er als volgt uit 1. Centra. 2. Boni. 3 bakker Van de Hengel. 4 groenteboer Hols. 5 slager Schakel, 6. boekhandel, 7. Blokker, 8 drogist Kniep, 9 slijterij Gall en Gall en 10 tabak Gall en Gall. Uitgezocht is waar de belangrijk ste concurrenten zitten van de win keliers in „De Hamershof". Op de eerste plaats staat winkelcentrum De Biezenkamp, gevolgd door de binnenstad van Amersfoort Wou denberg (Hoogvliet, Kwantum Hal len) komt op de derde plaats. Het onderzochte koopgedrag laat ech ter zien dat 65% van de inwoners van Leusden-Centrum „De Ha mershof" ziet als de belangrijkste plaats waar de inkopen worden gedaan. Voor wat kleding en schoenen betreft worden de aan- Uit de conclusies over de beoordeling van het winkelcen trum blijkt, dat als sterke punten wor den genoemd de bereikbaarheid en het parkeren. Ronduit slecht wordt de positie van de fietser beschouwd. Geen goede route aanduiding en slechte stallings mogelijkheden zijn als verwijten genoteerd. De Hamershof-on dernemers erkennen met name het gemis aan een goede rijwiel stalling. Zij pleiten zelfs voor een bewaakte parkeerplaats voor fietsen. De komst van de Hema naar „De Hamershof" wordt als positief ervaren door consument en onder nemer. Een deel van de winkeliers is van mening dat ze niet direct zullen profiteren van de komst van dit warenhuis. Van de 43 onder vraagde ondernemers ziet 68% de omzetmogelijkheden van de eigen zaak verbeteren wanneer de Hema opengaat. Precies 28% spreekt van „geen invloed", terwijl 5% negatieve gevolgen verwacht voor de eigen omzet. vervolg op pagina 3 (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - De GGD Eemland onderzoekt momenteel de aanhoudende hoofdpijnklachten van leerlingen en docenten van de Hogere School voor Gezondheidszorg (HSG) in Leusden. Over enkele weken hoopt de GGD meer te weten over de oorzaak van de klachten. Volgens P. Bangma van de GGD „is er geen reden tot ongerustheid". Eind vorig jaar stelde eerst arbeidsinspectie een on derzoek in, nadat docenten bleven klagen over hoofdpijn. Later nam de GGD Eemland, verbonden als bedrijfsgenees kundige dienst aan de school, het werk over. Zowel de GGD als de directie van de HSG is weinig mededeelzaam over de klachten en de mogelijke oor zaken Van beide kanten wordt gezegd dat er op dit moment géén aanwijzingen zijn, dat bo demvervuiling of vrijkomende gassen uit materialen in het gebouw de hoofdpijn bij do centen en leerlingen teweeg brengt Directeur J Ackers van de Hogere School voor Ge zondheidszorg: „De hoofdpijn treedt met name op bij nieuwe leerlingen en docenten, of bij hen die na stage of vakantie weer naar school komen." Hij zegt desgevraagd dat „metin gen niet wijzen op grondver- vuiling onder de school." Ac kers laat weten dat de laatste tijd de hoofdpijnklachten min der zijn geworden Volgens hem komt dat door een betere ventilatie die in het schoolge bouw wordt toegepast. Het hoofdgebouw van de Hogere School voor Gezond heidszorg staat al jaren aan de Larikslaan, op het bedrijven terrein „Princenhof". Het ge bouw bestaat uit materialen waarvan ook noodschoten worden gerealiseerd Op de plaats waar de HSG staat, strekte zich vroeger een wei land uit. EUSDEN - Een aantal leden de jongerenvereniging „Vi- heeft er al eerder blijk van )even goed te kunnen toneel- ilen. De min of meer vaste leelgroep van Virus brengt idag en maandag het toneel- Moordenaar in de groep" de planken van de grote zaal van „Ros Beyaart" De toneel avond van zondag is voor leden van Virus en andere belangstel lenden, de maandagavond is al leen voor leden van de K.P.O. Het is bijna traditie dat de toneel avond van Virus zich mag verheu gen in een zeer grote belangstel ling Ook zondag rekent men bij de jongerenvereniging op een stamp volle zaal. Bij het lezen van de korte inhoud van het toneelstuk dat a s. weekeinde wordt opgevoerd wordt duidelijk dat de keuze van het stuk waarschijnlijk is ingegeven omdat er paralellen te trekken zijn met de jongerenvereniging zelf en de ruim te waarin het stuk wordt opge voerd „Moordenaar in de groep" speelt zich namelijk af in het feest- zaaltje van de katholieke kerk. Ja renlang is Ros Beyaart als zodanig in gebruik geweest. De plaatselijke toneelvereniging houdt, althans volgens het draaiboek, al jarenlang haar repetities in dit zaaltje totdat er zich iets dramatisch voordoet. Wat en hoe alles in elkaar zit kan iedere Leusdenaar zelf gaan zien Zondagavond begint de uit voering om precies 20.00 uur. Virusleden hebben, als ze ten minste hun jaarcontributue heb ben voldaan, gratis toegang. An dere bezoekers zullen vijf gulden entree geld moeten neertellen. (advertentie) Onafhankelijk IBOUI nieuwsblad voor de gemeente Leusden pyu Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus den. Familieberichten en losse advertenties 42 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting Leusderheitjes 1,29 per regel (43 cent per mm). Losse nummers: 75 cent per stuk OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR Ons kantoor, Asschatterweg 19 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur geopend Zaterdags gesloten. BELANGRIJK! komt uit, eind mei begin juni a.s. De enige gids met volledige informatie vanuit de gemeente Leusden. Deze gids wordt gedrukt door de BDU in Barneveld. Binnenkort ontvangt u een schrijven van de gemeente Leusden. Heeft u belangstelling om te adverteren? Neem dan kontakt op met BDU bv te Barnevel, tel. 03420-94911 toestel 263. LEUSDEN - Vrijdagavond (morgen) is in De Korf de eerste uitvoering van de Eendracht drie-in-één-avond. Gebracht worden drie eenakters: het to neelspel „Op heden niet terug gekeerd", de mini-thriller „De indringers" en de klucht „Zeg het met bloemen". Een try-out van deze drie stuk ken vond afgelopen vrijdag al plaats voor de personeelsvereni ging van de firma Pon in de grote zaal van het Pon-complex aan de Bavoortseweg. Een volle zaal had veel waardering voor de drie stuk ken, die worden geregisseerd door Nic Pieters. De eenakter-avond van Een dracht wordt herhaald op 10 mei, eveneens een vrijdagavond Kaar ten a 6," aan de zaal verkrijgbaar of op het adres Dinkelwijk 17, telefoon: 943433 i LEUSDEN-Opdinsdag30 I april gaat de weekmarkt in I Leusden normaal door. 's Middags vindt op het ter- Irein ten zuiden van de Ha- mershof een speciale (eest- I markt/braderie plaats, van 11 30 tot 18 00 uur. De winkels in Leusden zi|n die dag voor het overgrote deel gesloten I LEUSDEN - Door zorgvuldige verzorging en met behulp van klimopbladeren heeft de tienjarige Elske-Marije Hofhuis. Heggerank 37. kans gezien om twee Wandelende Takken gedurende de winter in leven te houden. Haar moeite was niet tevergeefs en werd dusdanig beloond dat ze zich nu de trotse bezitster mag noemen van minstens vijftien jonge exemplaren. De Wandelende Tak is een tropische insecten familie die haar naam ontleent aan de lichaamsvorm, die zeer lang en dun is en een groen-bruine kleur heeft, waardoor de insecten sprekend op dunne takjes lijken Dsze misleidende indruk wordt nog verhoogd door het feit dat ze. bij verstoring, vrijwel bewegingloos blijven zitten. Wanneer ze dan toch worden aangeraakt, vallen ze op de grond en vertonen geen enkel teken van leven meer. Tussen de afgevallen bladeren zijn ze onherkenbaar. Ze hebben een lengte van ongeveer tien centimeter. De eieren vallen bij het leggen op de grond, waar ze lang kunnen liggen alvorens uit te komen. De jongen zijn bij de geboorte ongeveer twaalf millimeter lang en lijken al dadelijk sprekend op hun ouders. Internaat „De Hohorst" houdt op 11 mei weer een open dag pag. „Gandhi" vanavond in Cinemaclub pag. De Montessorischool in Leusden adopteert het monument „de Stenen Man". „De kinderen hoeven 'm niet te boenen" pag. 5 Mateman(ICTO)en Faber (IKV) discussieerden over bewapening en de Derdewereld pag. 5 Vop zet Roda op haar nummer pag. 7 Overig sportnieuws pag. 7 Loep op Leusden pag. 9 Filmnieuws pag. 11 Servicepagina pag. 13 DOKTERSDIENST: tel. 943300 30 april: tel. 944223 LEUSDEN - In verband met Koninginnedag, vol gende week dinsdag, ver schijnt er die dag geen Leusder Krant. De krant van volgende week don derdag verschijnt weer normaal. Voor het inleveren van zowel kopij, als adverten ties, geldt de normale tijd. Dat kan tot woensdag 12.00 uur. (advertentie) De enige official MAZDA dealer voor Leusden e o Fluorweg 43 - Amersfoort tel. 033-622263 Allround Japanese occasion centre, met meer den 50 occasions in alle Japanse merken. Uw official Mazda-dealer op i 10 minuten rijafstand van uw huis. AMERSFOORT mazoa

Leusder Krant | 1985 | | pagina 1