O* ositie Roda (zon.) zorgelijk loda (za.) en Montfoort aalden opgelucht adem SNIKT Heuvelcrossers winnen in Alkmaar TTCL toch derde klasse Lockhorst koploper Bowlinguur trok veel toeschouwers bstbaar 0-3 verlies tegen koploper Actif lide clubs veilig na 1-1 gelijkspel Volleybal SOEN - Roda-zondag trainer Rob Ton, bezig aan zijn laatste jen bij de Leusdense voetbalclub, kon zijn eigen oren nauwe- geloven toen hij kort na de 0-3 nederlaag tegen koploper Actif ndere resultaten van de staartploegen te horen kreeg. De hoop Ie concurrentie evenals Roda'46 de punten had laten liggen en iende de Leusdenaren de dans toch ontsprongen waren, bleek ,„Het is ongelooflijk", mompelde de Bunschoter, „het is niet .loven", ging hij verder. „Dat we van Actif niet zouden winnen, je op basis van het spel van de laatste weken enigszins kunnen Iculeren al stel je natuurlijk alles in het werk omdat ene punt te ien dat aan alle onzekerheid een einde zou maken. Maar dat de ite rivalen, geen enkele uitgezonderd, wel in staat zijn om te- mogelijke kampioenskandidaten afgezien van Gooische Boys - een verrassing te zorgen en het vonnis weten uit te stellen, is complete tegenvaller. Nu zijn we verplicht om in Laren een winning weg te slepen. Een gelijkspel kan al desastreus zijn, ijl we bij verlies helemaal weinig meer in eigen hand hebben, noeten dus alles in het werk stellen om mogelijke beslissings- s te voorkomen, want Roda'46 is bepaald geen kei in het af ten van wedstrijden waarbij grote belangen op het spel staan, stegen Actif opnieuw gebleken". De ploeg verlangt al weken naar het einde en lijkt niet meer bij machte om op eigen kracht de eindstreep te halen. Die indruk kreeg de neutrale toeschouwer zeker. Toch zagen de openings minuten er voor Roda'46 accepta bel uit. Gesteund door de wind, die af en toe flink aanwakkerde kwam Roda'46 uit de startblokken in bijna dezelfde opstelling van de laatste weken. Alleen de verschij ning van Wil Snoek in de basis - hoeveel jaren geleden hadden de trouwe Roda-supporters deze telg uit de Snoekfamilie eerder in de standaardformatie gezien? - was opvallend te noemen. Hij had de plaats van Hans Heymen overge nomen en kreeg de opdracht van Rob Ton om voor enige wilskracht en body te zorgen. Dat was niet tegen dovemans oren gezegd, want Wil Snoek moest op het mid denveld heel wat corrigerend werk verrichten, waardoor hij zich aanvallend minder kon inschake len dan waarschijnlijk de bedoe ling was. KANSEN John Janssen, nu weer nadrukke lijk als rechterspits fungerend, werd als eerste de diepte inge stuurd. Zijn schot in de hoek werd onschadelijk gemaakt. Even later moest doelman Gert Osnabrugge aan de andere kant handelend optreden, na een overbodige overtreding van Bobby Schoor dijk. Nog net kon de Roda-goalie de bal uit de corner, die na de vrije trap geforceerd werd, uit de hoek tikken Hierbij moest Actif het voorlopig echter laten, omdat Roda'46 met de wind in de rug, duidelijk het heft in handen nam. Vooral John Janssen werd een aantal keren goed gelanceerd, maar even zo vaak zag de Leus- denaar geen kans om het leder persoonlijk achter de Actif-doel- man te werken of op juiste wijze aan zijn mede-spelers af te geven. De koelbloedigheid en de overtui ging ontbrak om Roda'46 ver diend aan de leiding te brengen. De grootste kans toen hij na het te laat dichtklappen van de buiten- spelval op zijn geliefde wijze op het Actif-doel kon af stormen, le verde ook al geen succes op De Leusdenaren verzuimden om af stand te nemen, En dat brak kort voor de rust lelijk op. Nadat Gert Osbabrugge opnieuw een kopbal van dichtbij ternauwernood had kunnen keren en Bennie Witten berg onverhoopt het veld met een blessure had moeten verlaten, sloeg het noodlot toe. Een perfect uitgevoerde Actif-aanval over een groot aantal schijven, eindigde via de rechtsbuiten met een voorzet in het hart van de aanval, waar een van de Actif-spelers klaar stond om het leder van dichtbij simpel in de touwen te knikken: 0- 1. De schrik sloeg de Roda-spe- lers toen in de benen, want Actif kreeg na die openingstreffer in eens de overhand. Tot aan de rust bleef echter de stand ongewij zigd. In de pauze probeerde Roda-trai- ner de spelers moed in te praten, maar veel hielp dat niet. Na de thee, kon Roda niet echt gevaar lijk worden omdat de aanval teaen Wilco Bettink kopt, Wil Snoek geeft rugdekking het hechte verdedigingsblok van Actif bitter weinig had in te bren gen. De uitvallen van Actif waren daarentegen niet van gevaar ont bloot. Zeker niet op de momenten dat voorstopper Mare Swarte zich nog in de voorhoede bevond en zijn libero geen steun kon verle nen, zodat invaller Jan Ruiten berg, Wilco Bettink en Jaap Zwei- neburg er alleen voorstonden en meer malen in een gevaarlijke een tegen één situatie terecht kwamen. Eenmaal liep een dergelijke stel ling goed af. De tweede keer werd het Roda echter fataal. Uitgere kend nummer 13 van Actif, de zwaar ogende middenvelder, stuurde met een slimme pass een medespeler perfect in de vrije ruimte, die geen moeite had om Wilco Bettink op snelheid te klop pen om daarmee met een diago naal schot ook doelman Gert Os nabrugge het nakijken te geven: 0-2. De wedstrijd was toen in feite gelopen, hoewel Rob Ton door het inzetten van aanvaller Remco Bosman nog wat probeerde. Ruim een half uur onderweg, kreeg John Janssen na een fraaie solo de kans van zijn leven. Wederom stuitte hij op de degelijke Actif- keeper. In de 35e minuut maakte Actif het karwei definitief af, toen bij een counter de bal pardoes langs de op het verkeerde been staande Gert Osnabrugge werd geschoten: 0-3. De slotfase bracht weinig spanning meer. Juist op het moment dat donkere wolken boven het Buiningpark sa menpakten en de hagel en regen met bakken naar beneden kwam, maakte de scheidsrechter Groe- neveld uit Leusden een einde aan dit voor Roda '46 dramati sche schouwspel. USDEN - De verwarring s groot na afloop van het Dfdklasse duel tussen '46 en Montfoort op het rg. Buiningsportpark. Een tieve ruststand was daar >et aan en zorgde voor ïodige consternatie. Had concurrentie in het ner- ize gevecht om lijfsbe- id wel of niet voor een rassing gezorgd door op en veld de gedoodverfde npioen op het hoogste af- ingsnivo het beentje te iten of had de underdog ils beter in de lijn der ver- chting lag toch de knup- in het hoenderhoek moe gooien en zich als laatste irde) bij degradatie moe neerleggen. Het laatste stoch het geval. Eén tele- ntje was voldoende om (lelijkheid te verschaffen het bestuur van Mont- •rt in de kantine van da'46 een kleien vreugde- nste laten maken. nt wat zaten de heren uit Mont- na rust in hun piepzak. Zou- we dan toch nog in proble- komen, hoorde je ze hardop ken? De spanning viel van gezichten te lezen. En toen voor tijd één van de spelers zenuwen niet meer de baas en de terecht toegekende 'schop niet in een doelpunt én winning voor Montfoort wist le zetten, was de teleurstelling de paniek compleet, tot het al- bevrijdende moment waarop wste uitslagen in de Roda-be- 'fskamer doorsijpelden. Toen d duidelijk dat naast Roda'46 - 'vooraf aan één punt al ge- I - ook Montfoort definitief uit lorgen was en dus opgelucht rokon halen. feit dat de naaste rivalen het eten weten en aan alle onze- eid een einde maakten, was dat voor de aanvang van het tussen Roda'46 en Montfoort hts koffiedik kijken was. Beide 'ers hadden dus geen enkele bn om het één na laatste tref- van het seizoen als een ^schappelijke wedstrijd op te Jn. Integendeel. Het ging er 'et beginsignaal van scheids- 'ter Scheggetman uit Amers foort direct fanatiek aan toe. Roda'46 had immers na de bla mage tegen VOP van afgelopen dinsdag en de nederlaag van des tijds in Montfoort nog wat goed te maken. Daarnaast kwam nog het feit dat de Leusdenaren theore tisch gezien nog één punt nodig hadden om als debutant het hoofdklasserschap te prolonge ren Kortom uitgangspunten vol doende om er niet al te lichtvaar dig over te denken. Het debacle in Amersfoort had li bero Robert de Haan zijn positie gekost. Aanvoerder Fokko van Leyenhorst mocht het weer eens op deze centrale plék achter de defensie proberer>. En hij deed het ditmaal met verve. Op de lin kervleugel was Ruud Stoelhorst tenslotte op maat de vrij gelopen Coen van Dijk te bedienen. Zijn kopstoot ging weliswaar voor langs, maar benadrukte direct dat Roda zich niet wenste te ver stoppen en bij voorbaat met een punt genoegen zou nemen. He laas konden de Leusdenaren deze overtuigende openingsminu ten niet doorzetten omdat met name op het middenveld te slor dig werk werd afgeleverd. Ton Kaspers, Lidus Vaartjes en Hans Ruitenberg leden bijzonder veel balverlies tegen de fysiek sterkere Montfoorters. Ook Teus Heems- bergen moest bij een doorbraak van Montfoort het loodje leggen. Hij bedacht zich geen moment en haalde zijn man neer en mocht van geluk spreken dat de arbiter dit voorval met de mantel der liefde bedekte. Uit de vrije trap verscheen Montfoort gevaarlijk voor het Roda-doel, maar onder aanvoering van Fokko van Leyen horst konden de Buiningparkers opruiming houden. Na een kwartier was het wederom Ruud Stoelhorst die zijn man te slim af was Op identieke wijze werd Coen van Dijk in stelling ge bracht, die op zijn beurt de bal naar Lidus Vaartjes door knikte Zonder problemen tikte de meeg nomen Roda-middenvelder de bal in de touwen: 1-0. Het was jammer dat Roda hierna de teugels wederom vierde en te overmoedig werd Te lang werden solo's doorgezet, zodat de nu be ter opgesteld Montfoort-verdedi- ging het gevaar aan zag komen en via snel uitgevoerde counters de verdediging kon ontzetten. Uit een van deze tegenstoten maakte Montfoort gelijk. Zowel Dick Goo- sens als Teus Heemsbergen kre gen aan de zijlijn geen vat op hun man. Keurig trok een Montfoort- aanvaller de bal naar een mede speler terug die ter hoogte van de 16-meter zo vrij als een vogeltje de bal voor zijn rechtervoet legde en kansloos langs goalie Marcel Daatselaar in de touwen depo neerde. 1-1 COUNTER In de tweede helft speelden beide ploegen op de counter, dus met het accent op de verdediging, om dat men na het horen van de rust standen op de diverse andere vel den in alle gevallen een neder laag moest voorkomen. Doelrijpe kansen werden er bijna niet ge- LEUSDEN - Ook op Koninginne dag had het huismannen/huis vrouwenbowling over belangstel ling niet te klagen. Juist omdat het 'oranje-dag' was in de bowling zaal van activiteitencentrum de Korf een drukte van belang De deelnemers gooiden er een schepje boven op om de vele toe schouwers een staaltje van hun kunnen te laten zien. Dinsdag 7 mei is de laatste offi ciële competitiedag, daarna gaat het bowlen op de dinsdagmidag wel verder echter zonder het op maken van rangen en standen. De standen in de diverse klassen waren na de wedstrijden op 30 april als volgt: Bernadette Bruijn 22 (4590) Ingrid v/d Blenk 17 (4164) Klaas Winkel 16 (3632) Margriet v. Kalsbeek 14 (3900) Hoogste game- Margreet v. Kalsbeek Het volleybaltoernooi van Leos in de Korf zou voor u aanleiding kun nen zijn voor het stellen van de vraag: "Wat kan dat voor een be zigheid zijn?" Ik zal het proberen, maar het is niet zo één-twee-drie uit de doeken te doen Met een beetje fantasie lijkt volleybal, dacht ik, nog het meest op ping pong of tafeltennis. Beide sporten worden gespeeld door twee par tijen (door een net van elkander gescheiden) die een bal over dat net heen en weer moeten slaan Daarmee houdt de overeenkomst wel zo goed als op. Volleybal, een Amerikaanse uitvinding van ene William C. Margan, wordt in ons land overkoepeld door de Ne- VoBo of zo u wilt de Nederlandse Volleybal Bond, anno 1947. Vergelijkend met tafeltennis is bij volleybal het speelveld groter en dat geldt eveneens voor de bal en het aantal spelers per team. Het net hangt (een heel eind) hoger en de bal wordt niet naar de overkant gedirigeerd door middel van een met rubber bekleed plankje maar eerlijk via puur handwerk. Bij vol leybal mag de bal over het net de grond niet raken en bij tafeltennis moet dat juist wel. De telling gaat tot 15 - bij tafeltennis tot 21 - en in beide gevallen met inachtneming van 2 punten verschil. Tafeltennis is een laag-bij-de-grondse wijze van vrijetijdsbesteding, terwijl vol leybal hoog in de lucht wordt uit gevochten. Beide sporten worden in Leusden intens beoefend en wellicht kunt u van een en ander een nog betere indruk krijgen door zelf eens zowel bij Leos als bij TT CL te gaan kijken. PC (149) B Klasse GerduPree 29V2 (3601) Mannie Dorland 13 (3073) TruusBeijer 121/2 (2466) Gon Reus 7 (1165) Hoogste game Ger du Pree (134) D Klasse: Riekv.Oyen 26 (3592) Miepv. Kampen 23 (2729) Trijnie Winkel 21V2 (3053) Hennlj Holthuis 17V2 (3128) Magdav.d Krol 16 (2782) Hoogste game: Miep v. Kampen (122) C Klasse: A klasse: Tinneke Vonk 23 (2962) Jetty v Donselaar 22 (3396) Jannie Eggens 13 (2527) LenaPostma 12 (1311) Willy v.d. Lagemaat 1 (1027) E Klasse: Ali Bontje Irene Maes Gre v d. Wel Agnes Kok Joke Los 24 (3528) 23 (3348) 18 (2897) 18 (2533) 8 (1183) Betty Klave 25 f4635) Hoogste game Tinneke Vonk (137) Hoogste game: Irene Maes (132) Aanvoerder Fokko van Leijenhor- st: libero. creërd. Alleen midvoor Coen van Dijk was na een voorzet van Ruud Stoelhorst dicht bij een treffer ter wijl de Roda-rechtsbuiten zelf bijna kon profiteren van een mis verstand in de Montfoort-defen- sie. De wissel van Teus Heems bergen voor Robert de Haan was zuiver bedoeld om verdedigend de zaken op orde te houden Toch kreeg Montfoort de beste kans op de volle buit, toen Dick Goossens in het strafschopgebied de bal met de hand beroerde. De penalty die het gevolg was, werd echter door de Montfoort-speler naast de paal gemikt tot ontzetting van al les wat Montfoort was. De stand bleef dus ongwijzigd (1-1) en dat was gezien het speelbeeld de enig juiste uitslag. Trainer Ri chard Beumer beaamde dat na af loop volmondig". Een overwin ning was voor Montfoort te veel van het goede geweest, daarmee meteen concluderend dat ook Roda'46 niet meer dan een punt verdiende LEUSDEN - Afgelopen weekend moesten de 'klasbakken' van de FCV de Heuvelcrossers in Alk maar aantreden waar één van de belangrijkste fietscrosswed- strijden van het seizoen gehou den werd in de vermaarde Grand National. De meest in het oog springende prestatie werd geleverd door Syl- vie Elvé die bij de de Powder Puffs (16 als eerste over de streep flitste, op de hielen geze ten door clubgenote Karin Len- gers. Bij de experts deden Thiis Visser (2e) en Olav Glattli (3e) weer voorin mee. Uitslagen Grand National te Alk maar: experts 9 jaar: Thijs Visser 2e pr. 9 jaar Igor Glattli Va finale. 10 jaar- Michael Noordam 5e plaats A finale 13 jaar: Olav Glöttli 3e pr. 16 jaar. Minko de Nooy Va finale Powderpuffs: 12/13 jaar. Eliane Noordam. 5e A finale 16+ Silvie Elvé 1e pr Karin Lengers 2e pr 16 Lidus Vaantjes scoorde enige Roda-doelpunt, na voorbereidend werk van Ruud Stoelhorst en Coen van Dijk. weer van de partij, waardoor Coen van Dijk zich wat meer in de punt van de aanval kon vertonen. Op rechts verschenen dan om beurten Lidus Vaartjes en de eveneens weer opgestelde Rem- bert Groenman. De overige posi ties waren op de normale manier bezet. SLORDIG In de beginfase liet Ruud Stoel horst zijn aanwezigheid nadruk kelijk gelden Op snelheid en met een aantal onnavolgbare passeer bewegingen zette hij zijn directe opponent voor schut, ging uitste kend door tot aan de achterlijn om LEUSDEN - Het eerste zondag mixed team van LTV Lockhorst heeft kans gezien de lastige uit wedstrijd tegen Randenbroek te winnen. Na twee gespeelde wedstrijden leidde Ran denbroek met 14 gewonnen partijen de ranglijst, gevolgd door LTV Lockhorst met 13. Zondag vond de confrontatie plaats. Met 7-1 trokken Rob Vial, Frank Vissers, Gisela Bolk en Birgitte Schoemaker de par tijen naar zich toe en hebben zich daarmee op de eerste plaats genesteld. Met deze wed strijd zit de helft van de compe titie er op. Als Lockhorst zo blijft presteren, is het kam pioenschap verzekerd. Niet alleen het eerste, maar ook het tweede team, dat in dezelfde 4e klasse uitkomt, is nog ongesla gen. Na twee wedstrijden stond Rijnhuyse met 12 gewonnen par tijen bovenaan, direct gevolgd door LTV Lockhorst met 11Zon dag kregen Albert Noordkamp, Leon de Boer, Carina Vos en Jac queline de Wilde Rijnhuyse op be zoek. Met 6-2 bleven zij overeind, waardoor nu Lockhorst de lijst aanvoert. Ook hier zijn kam pioenskansen aanwezig. Het derde team stuurde Jarino Nieu- wegein met 8-0 naar huis en het vierde team won van De Eeme- laar met 3-5. Uitslagen zondag: Randenbroek 4 - Lockhorst 1 1-7 Lockhorst 2 - Rijnhuyse 1 6-2 Lockhorst 3 - Jarino Nieuwegein 6 8-0 Eemelaar 2 - Lockhorst 4 3-5 Nijkerk 1 - Heren 1 3-3 Heren 2 - Vleuten/De M 3 1-5 Eemelaar 2 - Heren 3 3-3 Junioren 1 - Eemelaar 1 6-2 zaterdag: Rijnhuyse A - Lockhorst A 1 -4 Eemelaar B - Lockhorst B 1-4 Lockhorst C - Uitwijk F 5-0 Heren A-WeldamA 2-4 Leusden A - Heren B 3-3 't Schilt D - Heren C 0-6 Heren D-Eemelaar C 3-3 Veteranen A - Hoogerheide C 0-5 junioren: Bosch en Duin C-Junioren A 0-5 Randenbroek C-Junioren B 5-0 Junioren C - Kampong B 5-0 't Schilt A - Jongens 17A 4-4 Doordraaiers A - Jongens 17B 6-2 LEUSDEN - Hoewel voor het eerste team van Tafel Ten nisclub Leusen (TTCL) niets meer te verdienen viel, gooi den de heren Robert Un- kraut, Jan Vogel en Piet van den Bree in de uitgestelde wedstrijd tegen Barna 1 in Utrecht er zeker niat met de pet naar. Met volle overtui- Hooglanderveen A Jongens 15B 1-7 TTCL-2, Jacques Louw (srRob Mouw en Jacques Louw (jr.), ongesla- Meisjes 15A- 't Schill A 6_2gen kampioen. ging werd in de provincie hoofdstad een 8-2 overwin ning behaald, waarmee de 2e plaats achter kampioen Woerden helemaal een feit werd. Piet van den Bree was de grote man met drie overwinningen in het enkelspel en de dubbelwinst samen met Jan Vogel. Zijn ploeg genoten namen ieder twee winst partijen voor hun rekening. Ondanks het feit dat TTCL er een beetje op gerekend had dat het eerste de terugkeer naar de 3e klasse via de voorjaarscompetitie zou waarmaken, is de Leusdense tafeltennisclub toch op dit nivo te rug doordat TTCL-2. bestaande uit Jacques v.d. Louw senior en junior en 'nieuwkomer' Rob Mouw, de titel in de andere poule wel in de wacht wist te slepen. Met grote overmacht, alle ont moetingen werden met ruime cij fers gewonnen, werd TTCL-2 kampioen.

Leusder Krant | 1985 | | pagina 13