S inderzoek gevraagd naar reden aanschaf ondeugdelijke" verwarmingsapparatuur overformule" vindt geen genade rontwaardiging in Leusdens onderwijsveld over door gemeente geuite beschuldigingen: Vandaag in de Leusder Krant K/C, Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden leusder krant ffl WEGWIJS LEUSDEN '85 DOE MEE AAN ONZE TAARTEN EN RECORDER RACE! hul^ut Martine van Oranje Licht gewond na aanrijding Geen krant ontvangen? Hoofdredakteur: Bert Vos Redaktie en administratie Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Redaktie: 941494 Telex BDLf 40261 Giro 871441 Abonnement I 16,65 per kwartaal Uitgave BDU BV krant DONDERDAG 2 MEI 1985 16e JAARGANG NO. 104 SDEN - "Zoals u wellicht weet, werden in het kader van rgiebesparende maatregelen vóór het stookseizoen 1/1985 alle schoolgebouwen in de gemeente Leusden spouwmuurvulling voorzien en werd bij het centrale ver- mingssysteem zogenaamde optimaliseringsapparatuur istalleerd. Deze automatische apparatuur voldoet in het eel niet. De storingen zijn legio en de vraag is of gedu- )e dit stookseizoen van enige bezuiniging sprake zal schrijft één van de betrokken personeelsleden van het sdense onderwijs in een brief aan de gemeenteraad, die brief blijkt verder, dat de verwarming regelmatig uit- of de schoolgebouwen ook in weekeinden en vakanties verwarmt, "zelfs tot een temperatuur van 36 graden cel- cius". Bovendien blijkt er sprake te zijn van groot ongenoegen, over een brief aan burgemeester en wethouders, waarin de gebreken worden geweten aan onoordeelkundig gebruik door het personeel van de scholen. In vrij uitgebreide cor respondentie tussen de betrokkenen en het dagelijks be stuur van de gemeente worden die - volgens de briefschrij ver onterechte - beschuldigingen nergens teruggenomen. Vandaar dan ook de brief aan de gemeenteraad, waarin wordt gevraagd om een onderzoek naar de gang van zaken. Met name de wijze waarop voor de geïnstalleerde appara tuur is gekozen, ondanks het feit dat daar bezwaren aan kleefden, zou daarbij aan orde moeten komen. eden van de ontstane heibel n een brief van de gemeente 23 januari van dit jaar Men eef toen aan de schoolbestu- dat de problemen met de ver- mingsinstallatie bekend wa- Alle op de cv's aangebrachte Jcen waren verwijderd, en te- jestuurd naar de fabriek, zo din de brief gemeld, waardoor moest worden overgegaan tot handbediening van de installatie, die verzorgd moest worden door het onderwijzend personeel "In dit verband", zo schreef het gemeentebestuur, "is des te meer te betreuren, dat de door ons belegde instructiemiddagen voor deze installatie zo slecht be zocht zijn. Uit een onderzoek is namelijk gebleken, dat de storin gen vrijwel allemaal te wijten zijn aan onoordeelkundig gebruik. Desalniettemin zullen wij zorgdra gen voor het installeren van goede jaarklokken (welke overi gens op uw uitdrukkelijk verzoek zijn aangebracht) en tegelijkertijd per schoolteam instructie te laten geven in het gebruik van de instal latie, want het gebruikersgedrag is bepalend voor de te bereiken energiebesparing." Met name de hierboven geci teerde zinsneden uit de gemeen telijke brief leidde tot een scherpe afwijzing In een brief van 11 fe bruari schreef één van de betrok kenen een brief op poten aan het college. Daarin wordt verwezen raagtekens PvdA bij estiging Prochemco riftelijke vragen over Prochemko van de Pvda-fractie. (Van één onzer verslaggevers) JSDEN - De raadsfractie van de Partij van de Arbeid in sden zet vraagtekens achter de komst van Prochemko rnational naar Leusden-zuid. Volgens de PvdA past dit iesburo dat ook chemische reinigingsmiddelen aan- Jkt, niet in het tot nu toe gevoerde Leusdense werkgele- heidsbeleid. ,,Dat beleid is gericht op het aantrekken voornamelijk dienstverlenende ondernemingen en mi- vriendelijke industriële bedrijven", aldus de PvdA-frac- sociaal-democraten in de ge- interaad hebben naar aanlei- van de voorgenomen vesti- van Prochemko een aantal iftelijke vragen bij het college B&W ingediend. Het is de be doeling dat die vragen in de ko mende vergaderingen van de raadscommissies openbare wer ken ruimtelijke ordening en al gemene bestuurszaken aan de orde komen. Het bedrijf in kwestie huist momenteel in De Bilt, maar werkt daar vanuit diverse panden. Gezien deze versnipperde huis vesting, en gezien de plannen om uit te breiden, wil Prochemko (met 25 werknemers) zich vestigen in het voormalig kantoor van de Keurslagercentrale aan de Arn- hemseweg in Leusden-zuid. Het bedrijf is gespecialiseerd in het verstrekken van adviezen voor gevelbehandeling en dergelijke. Daarnaast maakt het chemische produkten aan die gebruikt wor den om de behandelingen uit te voeren In een begeleidende brief bij de schriftelijke vragen stelt de PvdA, dat het fabricageproces onder meer als effect heeft de uitstoot van xyleen en fluorwaterstofzuur „Deze uitstoot zal in de loop der tijd - mede door mogelijke schaal vergroting - kunnen leiden tot schade aan grasland en vee stapel", meent de PvdA-fractie. Ze dringt er bij het college van B&W op aan de gemeenteraad zo goed mogelijk te informeren en een discussie op gang te brengen in de betreffende raadscommis sies over de mogelijke vestiging van Prochemko. 'TOVERFORMULE' De Partij van de Arbeid laat het dagelijks bestuur van Leusden weten het niet eens te zijn met het toepassen an de zogenaamde 'to verformule' om vestiging van het bedrijf in het geldend bestem mingsplan mogelijk te maken. De PvdA: ,,Onze fractie is van me ning dat gezien het tot nu toe ge voerde werkgelegenheidsbeleid, en de ernst van deze volstrekte bestemmingswijziging, geen ge bruik gemaakt mag worden van de 'toverformule'. In dit geval dient - mede uit het oogpunt van de rechtszekerheid van de burger - een eventuele wijziging van het bestemmingsplan tot stand ge bracht te worden volgens de daar voor geldende procedures Bij een wijziging van een bestem mingsplan, zo bedoelt de PvdA, hebben tegenstanders van de komst van Prochemko kans be zwaar te maken. Door het toepas sen van de 'toverformule' (het ver lenen van vrijstelling van de voor schriften: indien strikte toepas sing van het voorschrift leidt tot beperking van het meest doelma tig gebruik, die niet door drin gende redenen wordt gerecht vaardigd") bestaat er géén moge lijkheid tegen de vestiging van Prochemko te ageren vervolg op pagina 3 (advertentie) Onafhankelijk IBDUI nieuwsblad voor de gemeente Leusden puui Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus den. Familieberichten en losse advertenties 42 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting Leusderheitjes 1.29 per regel (43 cent per mm). Losse nummers: 75 cent per stuk OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR Ons kantoor, Asschatterweg 19 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 lot 17.00 uur geopend Zaterdags gesloten. BELANGRIJK! komt uit, eind mei begin juni a.s. De enige gids met volledige informatie vanuit de gemeente Leusden. Deze gids wordt gedrukt door de BDU in Barneveld. Binnenkort ontvangt u een schrijven van de gemeente Leusden. Heeft u belangstelling om te adverteren? Neem dan kontakt op met BDU bv te Barnevel, tel. 03420-94911 toestel 263. naar het net geciteerde schrijven, waarover dan het volgende wordt opgemerkt: "In deze brief wordt het school team verantwoordelijk gesteld voor het niet optimaal functio neren van de Jel-apparatuur van het centrale verwarmings systeem. Met klem protesteren wij tegen deze aantijging, aan gezien deze voorstelling van za ken volledig bezijden de waar heid is. Populair gesteld: De heer Upperman probeert de Zwarte Plet de scholen binnen te schuiven, terwijl deze levens groot op zijn eigen bureau hoort te prijken." Hierna volgt een kort overzicht van de gang van zaken, die tot gesprekken over kostenbesparing op energiegebied leidde, waarna de brief vervolgt met: "Een overlegsituatie kwam tot stand waarbij vanaf het begin dui delijk was dat de keuze van de apparatuur door de heer Upper man vaststond. Onze technische commissie en onze installateur hadden echter grote twijfels om trent de mogelijkheden en de be trouwbaarheid van deze Jel-appa- dvuur. De argumenten waren ons inziens niet overtuigend, maar het was slikken of stikken Zodoende zijn ons schoolbestuur en ons in stallatiebedrijf onder protest ak koord gegaan." Over de instructiebijeenkomsten, waaraan de gemeente in haar schrijven refereert, wordt opge merkt "Het is een misvatting dat er instructie werd gegeven De mogelijkheden werden belicht en verder kon men er kennis van ne men dat de apparatuur na pro grammering volledig geautomati seerd is. Na installatie blijkt dat ook wel: de geblokkeerde functies zijn alléén door de monteur te wij zigen. Het is daarom onmogelijk dat schoolteams ook maar enige invloed op deze functies kunnen uitoefenen." "Ik daag u middels dit schrijven dan ook uit de resultaten van het onderzoek per school en per schoolteam te publiceren", ver volgt de verontwaardigde brief schrijver. "Bovendien mag hier opgemerkt worden dat alle jaar- klokken inmiddels gedemon teerd werden en teruggegaan zijn naar de fabriek, ook van de scholen waar deze apparatuur naar behoren functioneerde. Dit is een overtuigend bewijs, dat niet de schoolteams debet zijn, maar dat de apparatuur gewoon van inferieure kwaliteit is." "Kortom, het is klip en klaar dat u in de brief aan ons schoolbe stuur een volkomen verkeerde voorstelling van zaken geeft, er ger nog dat u probeert de schuld in de schoenen van de schoolteams te schuiven. Het mag duidelijk zijn dat wij ons hierouwi uijzonder gegriefd voelen. Het lijkt ons verstandi ger eens te onderzoeken, (advertentie) Elke week maakt u kans op een heerlijke taart! Lever een kassabon van één onzer adverteerders in en maak de slagzin af. Als u abonnee bent kunt u niet alleen elke week een lekkere taart winnen, maar ook nog eens een video-recorder aan het eind van de aktie! Kijk even op pagina 9 voor meer gegevens. DE LEUSDER KRANT VIERT FEEST. waarom de heer Upperman uit gerekend de voorkeur gaf aan die Jel-apparatuur, waarover andere deskundigen hun twij fels hadden en hebben. Wij ver wachten van u dat u met boven staande gegevens een nieuw onderzoek terzake instelt en dat u daarna middels een schrijven aan het schoolbestuur en een afschrift aan ons te kennen geeft dat in uw brief een on juiste voorstelling van zaken werd gegeven en dat de onder scheidene schoolteams geen blaam treft". Aan de brief werd een termijn ver bonden, waarbinnen de ge meente geacht werd te reageren, tot 1 maart, namelijk Op die datum verstuurde de ge meente dan ook een brief, waarin werd meegedeeld: ,,Het gestelde in uw brief maakt een grondig on derzoek noodzakelijk zodat hoogstwaarschijnlijk uw brief in houdelijk niet voor de door u ge stelde termijn van 1 maart a.s. kan worden beantwoord." Op 19 maart volgde het defini tieve antwoord. In een brief, on dertekend door de burgemeester en de gemeentesecretaris schrijft het gemeentebestuur het volgen de Helaas zijn de problemen met de 'Jel'-jaarklokken in de optimalise ringsapparatuur .na de laatste controle-beurt niet opgelost. Het niet juist functioneren van deze klok wordt, zoals ons thans be kend is, veroorzaakt door een niet op het Nederlandse electriciteits- net afgestemde interne voedings- moduul van de klok ,,Het blijkt noodzakelijk", zo ver volgt men, ,,na gesprekken met leverancier en fabrikant, door middel van een aangepast ont werp deze problemen het hoofd te bieden. Hiertoe zullen op korte termijn de jaarklokken wederom gedemonteerd worden en zal de installatie alleen met de optimali seringsapparatuur dienen te func tioneren. Wij rekenen op uw me dewerking om dit functioneren zo goed mogelijk te laten verlopen." .Bij de demontage van de jaar- klok krijgt u een schriftelijke uit eenzetting overhandigd over dit functioneren en indien gewenst zal één en ander mondeling toe gelicht worden. Nadat de appara tuur op de fabriek is aangepast zullen de jaarklokken weer ge plaatst worden. Wij streven er naar dit voor de aanstaande zo mervakantie te hebben gereali seerd, doch in ieder geval vóór het volgende stookseizoen. Voor het ontstane ongerief bieden wij u onze verontschuldigingen aan. Verder hopen wij u naar behoren te hebben geïnformeerd." Dit antwoord, waarin verder niet werd Ingegaan op de eerder geuite beschuldigingen aan de schoolteams, was aanleiding tot het versturen van weer een brief aan B&W. Daarin wordt ge constateerd, dat het gevraagde onderzoek naar de reden, waarom de bewuste apparatuur tegen andersluidende adviezen in, toch werd aangeschaft, nog altijd niet is verricht. Waarop men opnieuw op een dergelijk onderzoek aandringt. De ter mijn, die in die brief wordt ge steld, verliep op 15 april, waarna de verontwaardigde briefschrijver zich tenslotte op 26 april tot de gemeenteraad wendde, om de aandacht van dit bestuursorgaan op deze kwestie te vestigen. Waarmee de conclusie volstaat, dat het woord in deze affaire nu aan de Leusdense gemeente raad is. (advertentie) TE HUUR: Gereedschappen materialen en nog veel meer AMERSFOORT Industrieterrein de IsseU Vanadiumweg 19 Tel. (033) 633182 HILVERSUM Tel. (035) 41375 LEUSDEN/ACHTERVELD - Koninginnedag 1985. Kleine Martine zit hoog en comfortabel bij vader op de nek en lijkt op zoek te zijn naar de koningin. Koningin Beatrix bezocht zelf Leusden niet, maar de festivitei ten waren er niet minder om. Voor een uitgebreid verslag van de verschillende oranje aktiviteiten in Leusden en Achterveld zie pagina 5 en 7 LEUSDEN - Een meisje uit Amersfoort raakte dinsdagoch tend licht gewond bij een onge luk op de kruising Schutterhoef- laan/Arnhemseweg. Zij zat achterop een bromfiets die on deruit was gegaan. Toneelvereniging Eendracht toonde drie gezichten3 Koninginnedag in Leusden enA'veld5/7 Interview op donderdag: Gerard Groenendijk, coördinator vrijwilligerswerk Lisidunahof8 Expositie „Leusden in de jaren '40-'45" .9 Opgravingen uit oudheid Leusden worden tentoon gesteld in „Flehlte" 10/11 Veel sportnieuws op13/14/15 Loep op Leusden16 Ingezonden16 Servicepagina18 Doktersdienst: Tel. 941210 Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofd agent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033-940691. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr, 03420-94911.

Leusder Krant | 1985 | | pagina 1