Avondvierdaagse in Achterveld Dneelvereniging Eendracht toonde drie gezichten Leusdenaar verkocht varkensvlees uit met pest besmet gebied door Dierenweide Valleischool gaat slotfase in Start maandag 20 mei: Fancy Fair op 10 mei Frühshoppen alle spelende leden op toneel ier eist f 10.000.- boete iöA Auto hield proefrit niet uit... Diverse aanhoudingen in nacht van 29 april Inbraak „Sfinx" plaatselijk nieuws ES F je ini mtv ESP/LEUSDEN - Een 37-ja- inwoner van Leusden (di- r van een inmiddels fail- ürklaard of in surseance staling verkerend vlees- kingsbedrijf in Weesp) zich voor de Amster- nse economische rechtbank intwoorden voor het feit dat firma varkensvlees zou heb- verwerkt, dat uit een door ;enspest besmet gebied im. De officier van justitie, A. Fransen, eiste 10.000 len boete tegen de direk- die zelf niet op de zitting icheen. lecteurs van de algemene in- 'itiedienst in Alphen aan den ontdekten in december 1983 er varkensvlees uit Haas- ;ht was verkocht aan het ïspse bedrijf. Tussen begin ember en medio december 3 mocht er uit de streek rond sdrecht echter geen varkens- worden verkocht omdat varkenspest heerste In de ken van het bedrijf uit Weesp men niet terugvinden dat het was gekocht. Uit facturen echter dat dat wel was ge- De direkteur gaf daarop dat de totale hoeveelheid 000 kilo) was geëxporteerd Engeland. Hij verklaarde te- dat zijn firma geen voordeel gehad, anders dan normaal. bij deze aan- en verkoop. Bewijzen kon mr. Fransen niet dat het bedrijf er wel degelijk voordeel bij heeft gehad. Vleesprodocen- ten uit besmette, gebieden zien hun handelplotseling instorten, èn mr.'Fransen kon zich' zo voor stellen dat de direkteur (buiten de boeken om) één en ander was toegestopt Belangrijker vond mr. Fransen dat dit soort acties (besmet vlees ex porteren naar Engeland) grote ge volgen kunnen hebben voor de to tale export van vlees naar Enge land Het Verenigde Koninkrijk was in 1983 varkenspestvrij. Als men daar zou merken dat expor teurs in Nederland de regels aan hun laars lappen, zouden de En gelsen de grens wel eens dicht kunnen gooien voor Nederlands vlees Uitspraak over twee weken LEUSDEN - Een inwoner van Leusden-centrum keek zaterdag raar op zijn neus toen zijn te koop aangebo den auto niet meer terug kwam van een proefrit door een adspirant-koper. Met het wanhopige vermoeden dat de wagen gestolen was, werd de plaatselijke rijkspo litie verwittigd. Omdat de proefrijder als onderpand zijn paspoort had achterge laten - en d3t bleek niet vals te zijn - kon de politie zich in verbinding stellen met de man. Zijn relaas was verras send: de wagen bleek het tijdens de proefrit te bege ven te hebben waarna de man, een inwoner van Amersfoort, op eigen gele genheid naar huis was ge gaan. Hij had nog niet de moeite genomen de Leusde naar van de autopanne in kennis te stellen. LEUSDEN - In de nacht vóór Koninginnedag heeft de rijkspolitie verschillende aanhoudingen verricht. Naar aanleiding van vijftien mel dingen over zeer lawaaiige brom fietsen vatte de politie rond een uur of vier s nachts, vier jongens met brommers zonder uitlaat in de kraag. Ook wist de plaatselijke Hermandad, die extra surveillance had ingezet, daders te pakken van vernieling van een tuinhek aan de Hamersveldseweg en van 'een ruit van lagere school ..Hamersveld" In de bewuste nacht hield de politie bovendien vier jongens aan die 280 nieuwe ochtendkranten, bestemd voor boekhandel Hamershot. in de brand hadden gestoken. ACHTERVELD - Door de plaat selijke avondvierdaagse com missie, aangesloten bij de Wan delkring Utrecht - 't Gooi en om streken, wordt ook dit jaar weer een avondvierdaagse georgani seerd. Deze zal plaatsvinden op 20, 2122 en 23 mei. Er zal kun nen worden deelgenomen aan de 5, 10 en 15 kilometer. De startplaats is Ons Gebouw en LEUSDEN - In de boomgaard, naast „De Vallei", is een prachtig dierenverblijf opgetrokken, dat, zodra ook 't hekwerk rond de dierenweide staat, betrokken kan worden door snuffelend, ka kelend en mekkerend kleinvee, 't Idee om in de bestaande boom gaard ook een aantal dieren te huisvesten, werd geopperd door één van de teamleden van de school. Sinds deze goede sug gestie zijn er met een aardig Onafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. joofdredakteur: Bert Vos iindredakteur: Hans Mosterd tedaktie: Caspar van Loo, Boudewina de Boer Redaktie-secretariaat: Mia Veen, Marijke de Smalen nlevering kopij en advertenties: Voor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12.00 uur, voor het londerdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12.00 uur iedaktie en administratie: Kantoor Leusder Krant, Asschatterweg 19, Leusden-Centrum. Op werkda- gen geopen van 09 00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur. Telefoon: *33-941495 (administratie) -941494 (redaktie). Abonnementsgeld: 62.60 per jaar. 31,80 per halfjaar, 16.15 per kwartaal Klachten bezorging: J's abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagavond 18.00 uur te 'ebben ontvangen. Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze 'oofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18 30 en 19.30 uur), el. 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag 03420- 94206. Nabestellen foto's: e meeste In de Leusder Krant gepubliceerde foto s kunt u nabestellen "iet uitzondering van archief- en historische foto s), bij vooruitbetaling 'P giro 871441 t.n.v. BDU b.v. te Barneveld, met duidelijke vermelding fan gewenste foto, aantal, nummer van krant, pagina waarop de foto »erd geplaatst. Nabestellen kost 5,- per exemplaar (formaat 13x18 !"0 en 10,- voor luchtfoto's (formaat 20 x 25 cm). kunt ook contant betalen op ons kantoor, Rozendaallaan 9, ■eusden-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u 'e gewenste foto('s) thuis. te LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- 5rantenkombinatie te Barneveld. sneeuwbal-van-de-berg effect, heel wat mensen betrokken ge raakt bij de realisatie van de dierenweide. Zo werd vorig jaar in 't kader van 10-jaar Vallei, al een feestelijke fancy-fair georganiseerd, waarvan de baten ten goede kwamen aan het projekt. Al gauw bleek, dat dit evenement voor herhaling vatbaar was: van de opbrengst kon nauwe lijks 't hekwerk worden bekostigd. Maar 't begin was er. Herfst '84 kregen alle ouders de gelegenheid via de school bloembollen te be stellen. Menig tuintje is nog nooit zo bloemig geweest als dit voorjaar en de opbrengst voor de Vallei was enorm. Besloten werd om te beginnen met de bouw van het dierenverblijf De schoonvader van 't hoofd van de school, de heer Kroes uit Apel doorn, had daar wel oren naar en heeft zorgvuldig zijn ideeën in teke ning gebracht. Ondertussen liet de vergunning voor de „bouw" op zich wachten Dhr. Renting, die op 5 december toch voor Sinterklaas ging spelen, heeft en passant 't Erf no. 1 met zijn bezoek vereerd en had bij wijze van kado, bij t verlaten van dit pand de vergunning in zijn zak. Er kon verder gewerkt worden. De festivi- teitencommissie stak de koppen bij elkaar om een tweede fancy-fair te organiseren; Dhr. Kroes begon aan het grote karwei, de bouw van het dierenverblijf en er werd een die renweide-begeleiding commissie in het leven geroepen En nu is 't zover, dat het hele projekt aardig vorm begint te krij gen De leerlingen van De Vallei zijn voor de fancy-fair die od 10 LEUSDEN - Bij een inbraak in café „Sfinx" in winkelcentrum De Hamershof zijn een geldlade van het videogame-apparaat en een aantal pakjes sigaretten ge stolen. Toegang tot het café had men zich verschaft door het in slaan van één van de ruiten van het pand. mei, van 's middags 3 uur tot "s avonds 9 uur gehouden wordt, druk bezig voor de kindermarkt en de play-back show. Er zijn zelfge maakte affiches verspreid Ook an dere attracties, bemand door ou ders, oud-leerlingen en teamleden, staan op het programma. Er komt een rad van avontuur, een rommel markt en voor de kinderen onder andere een tweetal luchtkussens en computer-spelletjes. Ook aan de verzorging van de inwendige mens zal 't niet ontbre ken. Het is te hopen, dat 't weer meezit, de 10e mei, maar mocfft het regenen, dan gaan de aktivitei- ten gewoon door, maar dan binnen de muren van de school. de starttijden zijn tussen 18.00 en 18.30 uur. De, inschrijving voor deelname is op dinsgag,i4 mei en vrijdag 17 mei van 21.00 uur in de Regenboog? school aan de Jan van Arkel- weg. Aan de 5 km kan worden deelge nomen in de leeftijd van 5 t/m 7 jaar, de 10 km in de leeftijd van 8 t/m 13 jaar en de 15 km in de leef tijd van 14 jaar en ouder Gezien de leeftijd mag men echter wel deelnemn aan één van de kotere afstanden maar beslist niet een langere. Het inschrijfgeld is voor deelnemers t/m 13 jaar 3,50 en voor deelnemers van 14 jaar en oder f 4,50. Leiders van groepen t/m 13 jaar betalen eveneens een inschrijfgeld van f 3,50. Om als groep te kunnen worden aange merkt moet deze bestaan uit ten minste elf personen, leider of leid ster hierbij inbegrepen De lei- der(ster) moet 18 jaar of ouder zijn. Deze avondvierdaagse zal op de laatste dag weer worden afge sloten met een défilé dat om 20.00 uur zal beginnen. De plaat selijke E.H B.O. afdeling zal ook dit jaar weer medewerking verle nen. Behalve tegenstanders tegen de komst van Prochemko zijn er kennelijk ook voorstanders vervolg van pagina 1 Dat er verzet is gerezen tegen de komst van dit bedrijf blijkt de PvdA onder meer uit de vele reacties die ze heeft ontvangen van mensen uit Leusden-zuid. „Hieruit blijkt een grote be zorgdheid en een toenemende boosheid over de mogelijke gang van zaken, de ruimtelijke ordening betreffende, waarbij de burgers zonder enige moge lijkheid van inspraak een che misch bedrijf in hun directe om geving krijgen", stelt de PvdA- fractie. Inmiddels heeft een echtpaar uit de Kon. Julianalaan in Leusden-zuid een schadever goeding van 50 duizend gulden van de gemeente geclaimd. Dit vanwege misleiding, gemaakte onkosten en waardeverminde ring van het pas gekochte huis. De 'misleiding' slaat op de ge vraagde informatie van de ge meente over de toekomstige ontwikkelingen in het gebied rond de Kon. Julianalaan. Het echtpaar beweert vernomen te hebben dat er géén schadelijke industrie zou worden toege staan in zijn woonomgeving. VRAGEN De vragen die de PvdA-raadsfrac- tie schriftelijk heeft gesteld luiden als volgt: 1 Uit de aanvraag voor de hinderwet vergunning blijkt, dat Prochemko In ternational naast adviesbureau óók een chemisch produktiebedrijf is Bent u van mening dat het wenselijk is dat dergelijke bedrijven zich in Leus den vestigen? 2 Bent u met ons van mening dat een dergelijk bedrijf zeker niet thuis hoort binnen een zeer kwetsbaar agrarisch gebied met landschappelijke waarde en tevens op nog geen 100 meter af stand van de woonbebouwing? 3. Bent u van plan via de voorge schreven procedures (het nemen van een voorbereidingsbesluit, eventueel gevolgd door een art 19 WRO-proce- dure) de bestemming 'Handel en transport' te wijzigen, of bent u van plan gebruik te maken van de zo genoemde 'toverformule'? 4. Welke dringende redenen kan het College noemen om in dit geval het gebruik van de toverformule te recht vaardigen? VOORLICHTING Tijdens de raadsvergadering vorige week benadrukte wet houder Jan Wagenaar van ruim telijke ordening de ongevaarlijk heid van Prochemko. ,,ln het bedrijf vindt geen produktie plaats. Er worden slechts reini- gingsprodukten aangemaakt. Omdat het een ongevaarlijk be drijf is, heeft de gemeente haar medewerking verleend voor de vestiging in Leusden-zuid", al dus Wagenaar. Hij maakte be kend, dat Prochemko in samen werking met de afdeling voor lichting van de gemeente een bijeenkomst gaat organiseren met als doel tekst en uitleg te geven over het karakter van het omstreden bedrijf. De wet houder verklaarde dat voorlich ting over Prochemko nodig is door de „verwarrende berich ten in de pers". Hij vergat even dat het de afdeling voorlichting van de gemeente was die de pers informeerde over de komsl van Prochemko naar Leusden. Wagenaar was kennelijk ook niet op de hoogte van het feit dat de direktie van het Biltse be drijf („een hardwerkend echt paar", aldus Wagenaar) tegen de pers met geen woord heeft gerept over de aanmaak van chemische reinigingsmiddelen. Overigens verklaarde wet houder Wagenaar, dat de inge diende bezwaren van Inwoners van Leusden-Zuid tegen het verlenen van een hinderwetver gunning voor Prochemko stuk voor stuk afgewezen zijn. ACHTERVELD - Zondag zal weer het Fruhschoppen wor den gehouden in D'Ouwe Peerdestal. De aanvang is om 11,30 uur. De Hinterfelder Musikanten zullen ook nu weer voor de gezellige Oos tenrijkse muziek zorgen, bij gestaan door de twee zan geressen van de kapel. In dien de weersomstandighe den gunstig zijn is het niet uit gesloten dat alles buiten zal gebeuren. plezierige bijkomstigheid dat bijna iedereen die dat wilde dit seizoen aan het wer kelijke toneelspelen toe kwam. Meestal bepaalt het gekozen stuk hoeveel leden er in een seizoen tenslotte op de planken komen te staan. "Kennis maken met een ver nieuwd gezicht van Een--» dracht", zo noemde voorzit ter Dick v.d. Engel van de to neelvereniging hetgeen vrij dag getoond werd. In feite ging het niet om één ver nieuwd gezicht maar om drie totaal verschillende "gezich ten" die Eendracht liet zien. Men had bewust gekozen voor drie uiteenlopende to neelstukken. Het eerste toneelspel dat ten to nele werd gevoerd was "Tot op heden niet teruggekeerd", een éénakter van Philip Johnson. Het toneelspel draaide om Louise Chester wiens man 25 jaar gele den niet was teruggekeerd nadat hij een pondje tomaten was gaan kopen. Louise Chester, op een uitstekende wijze vertolkt door Marjan Demmer, wilde ook na 25 jaar niet geloven dat haar man be wust van haar weggelopen was, ondanks het feit dat haar zwager en zijn vrouw haar dit wel wilden doen geloven De afloop Van het mini-drama kan de geïnteresseerde Leusdenaar zelf gaan zien op 10 mei a s. Op die datulm presenteert de Een dracht nogmaals de éénakter- avond in de toneelzaal van de Korf Het succes van het eerste toneel spel dat vrijdagavond op de plan ken werd gezet was niet alleen te danken aan de zes voortreffelijk acterende Eendrachtleden. In dit geval speelde de belichten van het geheel ook een belangrijke rol. De man of vrouw achter de lichtknoppen speelde een actieve rol in het spel Regisseur Nic Pie- ters verdient zeker voor dit stuk een extra compliment. De indringers De als een mini-thriller aangekon digde éénakter "De indringers", was voor wat betreft de sfeer ei genlijk minder spannend dan het eerste toneelspel. Van tijd tot tijd had deze éénakter meer weg van een klucht dan van een toneelstuk dat het publiek moest doen huive ren. Over de inhoud van de thriller mag op deze plaats niet teveel ge zegd worden. Het verrassende element zou helemaal weg zijn voor die mensen die besluiten als nog de éénakterserie te gaan zien Klucht Toneelvereniging Eendracht sloot de éénakteravond af met een klucht van Dick van Maasland, ge titeld "Zeg het met bloemen". Ge let op de reacties van het publiek wordt deze vorm van toneelspel nog altijd zeer gewaardeerd Het publiek werd gevraagd na afloop rapportcijfers te geven voor het geen geboden was. Ook uit deze reacties is de conclusie te trekken dat het publiek graag ziet dat Een dracht blijspelen voor het voetlicht brengt De klucht zoals Eendracht die vrij dagavond bracht was inhoudelijk niet erg ingewikkeld. Het verhaal tje was ook duidelijk onderge schikt aan de soms zeer komi sche dialogen. De glansrol was voor Albert Bosveld die de rol ver vulde van opa, die tevens een on- verslijtbare oude snoeper was. Al- bert Bosveld viel geen enkel mo ment uit zijn rol van oud baasje, die naarmate het stuk vorderde, ook nog aangeschoten raakte. Waarschijnlijk geheel toevallig was, net als in het eerste toneel stuk, een echtgenoot niet terug gekeerd. In dit geval ging het ech ter om een echtgenoot die om al leszins duidelijke redenen 19 jaar geleden het vrije leven had verko zen boven het leven met een vitte rige vrouw. Mannen die na het zien van deze klucht toch nog Bijna alle spelende leden kwamen aan werkelijk toneelspelen toe eens "voor de aardigheid" een bloempje voor hun vrouw meene men weten nu wat ze kunnen ver wachten "Zeg het met bloemen" kan ook een averechtse uitwer king hebben, zo bleek vrijdag avond. Toneelvereniging Eendracht kan ook nu weer terugzien op een ge slaagde toneelavond Het blijft jammer dat het publiek niet in grote drommen komt kijken. De thuisblijvers hebben echter nog de gelegenheid om alsnog de voorstelling te gaan zien. Op vrij dagavond 10 mei om 20,15 uur kan men in de toneelzaal van de Korf terecht voor een voortreffelijk avondje toneel )0NDERDAG 2 MEI 1985 dracht" heeft vorige week vrijdag laten zien waartoe ze in staat is. Op één avond werden er in de Korf drie to taal verschillende éénakters ten tonele gevoerd. Een hu zarenstukje voor de regis seur Nic Pieters en het team decorbouwers. Voor de le den van Eendracht was de kan terugzien op een voortreffelijke toneeluitvoering één onzer medewer- - De plaatselijke "Een-

Leusder Krant | 1985 | | pagina 3