oninginnefeest in Achterveld oninginnedag i beeld... 5 Gebouw helemaal afgeladen Opvangcentrum^ voor type- en kopieer problemen uitbesteden: vaak dé oplossing plaatselijk nieuws Balwerpen op de braderie In alle vroegte ging de reveille van start Drukte op de braderie Burgemeester Rademaker hield een toespraak tijdens de aubade m bijzijn van G. v.d. Hengel, voorzitter van de Oranjevereniging en leden van B&W h fERVELD - In verband met de viering van Konininnedag door het Achterveldse feestcomité een uitgebreid pro- ma in elkaar gezet. zenementen waren nu over meerdere dagen verspreid, lagavond werden de feestelijkeheden geopend met een j-avond in Ons Gebouw. Er waren een aantal mooie •n beschikbaar. Aan deze avond kon door iedereen wor- deelgenomen. Er waren 50 belangstellenden. Bingo- er was de heer W. van Middelaar, bijgestaan door Thea van Hamersveld. Het werd een gezellige avond. HOLLANDS GLORIE Maandag begon het reeds om 12.00 uur door een directe radio uitzending van AVRO's pro gramma Hollands Glorie, gepre senteerd door Krijn Torringa. Te vens was ook het spel Toontje Ho ger ingelast. Niet minder dan 11 Nederlandse artiesten traden hierin op. Na opening van de zaal stroomde het belangstellende pu bliek met drommen tegelijk bin nen. Niet alleen de jeugd was ver tegenwoordigd maar ook een grote groep ouderen. Een groot deel van de Achterveldse jeugd had wel pech daar zij geen vrij kregen van de door hen bezochte scholen in Achterveld en Amers foort Een van de lagere scholen in Achterveld had de leerlingen van de twee hoogste klassen wel vrijaf gegeven. Na de opening door Torringa werd het programma geopend door de danseressen Debby en Marijke. Voor het optreden van de eerste artiesten was de burge meester van Leusden gearriveerd die geruime tijd van zijn belang stelling blijk gaf. Als eerste arties ten traden op Frank en Mirella met het lied Sancta Maria. Zij wer den opgevolgd door Zilla die na haar optredens met de Guys en Dolls nu aan een solocarrière was begonnen. Als derde verscheen Hennie van de New Fors. Als nieuweling verscheen Simon Liebrecht, die tijdens de voorron den van een ander programma naar voren was gekomen Rocco Granata werd met een daverend applaus begroet. Vervolgens een optreden van de groep Curtle en de Boombo. Op het moment dat Danny Christian het podium be trad ging er gejuich op. Ce Soir was de volgende artiest gevolgd door Gerard Joling, bekend van de Play Backshow van Henny Huisman. Als voorlaatste kwam Benny Neijman. Deze zong twee liedjes waarvan het tweede liedje over de vrijgezel. Hij had dit aan gepast aan de Achterveldse vrij gezellen en vrijgezellinnen. Dit lied werd uit volle borst meege zongen. Het optreden van de ar tiesten werd besloten met de groep May Tai. Het optreden van de artiesten werd afgewisseld met diverse dansen door Debby en Marijke Voor het spel Toontje Hoger werd als eerste naar voren gehaald Marlein Rijnsoever. Na afloop bleek zij net een toon te laag te zijn geëindigd. Zij kreeg toch een leuk presentje aangeboden. Als tweede werd Matthijs Hilverts op het podium gehaald. Deze wist het spel tot een goed einde te brengen en eindigde op de juiste toon hetgeen hem een mooie prijs Drie kleine kleuters (advertentie) stand-by voor pieken in en opeenhoping van uw type- en kopieerwerk Bergstraat 10 Amersfoort 033 - 631824* De belangstelling voor de aubade opleverde. Als derde we[d Nel Teunissen uit het publipk ge haald. Ook zij redde het/niet en bleef ook een toon te laag steken. Ook zij kreeg een leuk presentje. Voor velen was het prpgramma een belevenis die men niet vlug zal vergeten. BEJAARDEN Maandagavond was er een gezel lige avond voor de bejaarden. Hier viel de belangstelling wel iets tegen. Er waren 57 personen aan wezig, die het toch erg gezellig hadden. Er werd niet alleen bingo gespeeld maar men werd ook ver rast met een aantal optredens van de volksdansgroep, een combina tie van Achterveld en Leusden, onder leiding van Nona. Door de toneelgroep van de KPJ werd een playbackshow opge voerd met het lied 'Kom uit de bedstee' van Egbert Douwe. Het was een compleet geheel met de bruid in de bedstee, de smekende bruidegom ervoor, een zwetende klokkenluider, twee misdienaars die zich door het te lang moeten wachten verveelen en begonnen te spelen. Tijdens hun spel met pijl en boog werd de moeder van de bruid in het oog geraakt het geen wel consternatie gaf. Ook de Halve Zooien waren weer present met hun playback van een Russisch operakoor en een playback van vader Abraham die plotseling werd bijgestaan door een popzanger. Aan het slot van de avond dankte de voorzitter van het feestcommité allen die had den meegewerkt aan het slagen van deze avond. Uit de gehoorde reacties bleek dat een dergelijke avond bij het volgende Koningin- nefeest zeker voor herhaling vat baar is. KINDEROPTOCHT Dinsdagmorgen begon de viering van Konininnedag met een kin deroptocht. Hierbij verleende mu ziekvereniging DWS medewer king. Het was een hele mooie op tocht met leuk verklede enke lingen, paren en groepen en mooi versierde fietsen en wagentjes. Na afloop van de optocht werden de namen van de prijswinnaars bekend gemaakt. Bij de enke lingen waen dit 1e Erna Bomers, 2e Sabine Hessels en 3e. John Tiimensen. Bij de paren: 1e. Nicolette en Yvonne v.d. Horst, 2e. Karin Schipper en Margret van Egmond en 3e. Mariska Baaiman en Bar bara Groot. Groepen: 1 Rembrand Smits, Jo- gan v.d. Bor en Hugo Huisman, De juryleden genoten zichtbaar var 2e. Judith Vrijhoef, Kersto Mein- ten en Mario Blom. Wagens. 1Tanja Rooks, Yolanda Bloemers en Marjolein Smids, 2e. Geraldine en Marjan Tijmensen. Om 9 00 uur verzamelden de kin deren t/m 8 jaar zich in Ons Ge bouw voor de kinderspelen. Ruim 90 kinderen waren aanwezig. De kinderen werden in groepen ver deeld zodat elk op zijn beurt aan een bepaald spel kon meedoen. Ook de leidster van de Volksdans groep Nona was aanwezig die met de kinderen een paar leuke dans jes uitvoerde. VOSSENJACHT Ook was er om 9.00 uur een vos senjacht voor de jeugd van 9 jaar en ouder. Ook hier waren ruim 90 deelnemers. Er moesten letters worden opgezocht, een aantal vragen worden beantwoord en be paalde dingen worden gezocht. De prijzen werden alsvolgt ge wonnen: 1. groep Petra v.d. Hen gel; 2. groep Olga Bomers en 3. groep Jeroen van Druten. MINIVOETBAL OM 14.00 uur ging op het Ker- stenssportpark de mini voetbal van start. Er waren niet minder dath 23 ploegen die hieraan deel namen Ook waren er 20 kinderen die in drie ploegen werden ver deeld. Het werd een heel leuk spektakel waarbij door de om standers veel gelachen werd. On danks het koude weer viel de be langstelling niet tegen. Een groot aantal deelnemers had zich heel leuk verkleed. Er waren vier prij zen beschikbaar. De eerste prijs werd gewonnen door de Tuinka bouters, de 2e door Nieuwe Moorst de 3e door Grensgeval en de vierde door Buitenlust. de playback optredens. PLAYBACK SHOW De dag werd afgesloten met een playback show in Ons Gebouw. Dit werd een overweldigend suc ces. De belangstelling was zo groot dat om 20.15 uur de deuren van het gebouw moesten worden gesloten. Er waren ruim 450 in- treekaarten verkocht, waarmee de zaal overvol was. Dit tot grote teleurstelling van degenen die iets te laat waren. Uiteindelijk heeft men de gordijnen maar open gedaan zodat de ongeveer 80 man die nog buiten stond toch konden volgen wat er in de zaal gebeurde. Er waren elf deelnemers voor deze playback show dat evenals vorig jaar weer een geweldig suc ces werd. De deelnemers werden door een uit vijf personen be staande deskundige jury beoor deeld. Na elk optreden werd het optreden door een van de juryle den beoordeeld Na afloop werd de uitslag bekend gemaakt: Als eerste eindigde Vader Abra ham, vader en dochter Herder, met 129 punten, 2e werd Chreec met 128 punten, 3e Madonna met 127 punten, 4e de Dolly Dots met 126 punten, 5e de Halve Zooien met eveneens 126 punten, 6e Diana Ross met 124 punten, 7e de Vriendenschaar als het Coctail Trio met het bier lied, met 121 punten, 8e Kate Bush met 118 punten, 9e Olivia Newton^John met 117 punten, 10e Wimbledon met 102 punten, 11e groep perso neel van Huise St. Joseph met een Playback van Tineke Schou wen met 101 punten en 12e Vul- canomet 98 punten. Na afloop bleef men nog geruime tijd gezellig bijeen waarbij disco Black Power er voor zorgde dat men zich niet verveelde Woens dagmiddag was er nog een clowns optreden voor de Achter veldse jeugd en een mini play back show Het koninginnefeest startte met een kinderoptocht. Verklede deelnemers aan het mini-voetbal. Erwtensoep met worst om weer op temperatuur te komen Voor de bejaarden werd er een bingo georganiseerd Vader Abraham en een popster gezamenlijk aan het playbacken. Clown August wist woensdagmiddag de kinderen in Ons Gebouw op een leuke wijze te vermaken

Leusder Krant | 1985 | | pagina 7