Voor Prochemko geen wijziging an bestemming noodzakelijk" „Nooit wordt de fiere geest door bruut geweld gebroken m |igemeester en wethouders in antwoord op vragen van PvdA: Slechts deel gebruik pand wijkt af van geldende bestemming" rgemeester Rademaker tijdens herdenking in Achterveld: jeusder Krant Voorlichting voor diabetici Met drank op auto geramd Voorverkoop abonnementen openluchtbad Vandaag in de Leusder Krant Wandeltochten in den Treek Aanrijding BDU Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden 55 WEGWIJS LEUSDEN '85 DOE MEE AAN ONZE TAARTEN EN RECORDER RACE! Geen krant ontvangen? as Hoofdredakteur: Bert Vos Redaktie en administratie Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Cenlrum Telefoon 033-941495 Redaktie: 941494 Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement f 16,65 per kwartaal Uitgave BDU BV ac, o&O leu r krant DINSDAG 7 MEI 1985 16e JAARGANG NO. 105 V (door één onzer verslaggevers) USDEN - Er komt geen procedure, om het voormalige ouw van de inmiddels failliete Keurslagercentrale een ere bestemmingswijziging te geven. De vestiging van het mische bedrijf Prochemko geeft geen aanleiding tot een ging van de bestemming, die momenteel „Handel en sport" luidt. De aard van de werkzaamheden, die Pro- nko voornemens is in het bedrijfspand te gaan onderne- geeft daartoe geen aanleiding. Dit schrijven B&W in roord op schriftelijke vragen van de gemeenteraadsfrac- an de PvdA. de tabrikaten wordt elders inge kocht om vervolgens op lokatie, dus bi] de cliënt, te worden toege past Dat houdt in dat deze chemi- betreft deze aktiviteiten zijn strin gente voorwaarden gesteld in de onlangs verleende Hinderwetver gunning," zo schrijft het College. 55 ochemko, aldus het college, voor een adviesbureau voor rvlaktebehandeling en ver kantoor van oppervlakte-ak- produkten. Concreet houdt men zich bezig met industriële rei nigingen, desinfectie, gevelreini gingen, impregneringen, brand- en roetschadebehandelingen. Het merendeel van de benodig- sche produkten enige tijd worden opgeslagen in het bedrijfspand. Een beperkt deel van de aktivitei- ten, ongeveer tien tot vijftien pro cent, is het mengen van chemische half-fabrikaten. Met name voor wat In de brief gaat men vervolgens uitvoerig in op de wijze, waarop men van gemeentelijke zijde heeft gereageerd, toen het bedrijf te ken nen gaf, zich in Leusden te willen vestigen. Daaruit blijkt in de eerste plaats, dat het bedrijf geen vergunning nodig heeft in het kader van andere wetgeving op het gebied van mi lieu, zoals bijvoorbeeld de Wet op de Luchtverontreiniging. Navraag bij de provincie heeft zulks geleerd. Ten tweede is de komst van het bedrijf geen direct gevolg van het werkgelegenheidsbeleid van de gemeente, ,,daar dit bedrijf zich niet tot Leusden aangetrokken voelde door acquisitie van onze zijde, maar zich spontaan heeft opgeworpen als kandidaatkoper van de panden van de voormalige Keurslagercentrale", zo schrijven B&W. BESTEMMING ,,ln een dergelijk bestek valt er slechts te toetsen of het bedrijf op formeel bestemmingsplan-techni sche gronden op de gewenste lo katie past'zo vervolgt het college. Jn het onderhavige geval hebben wij deze vraag bevestigend beant woord." ,,Er is geen sprake van een volstrekte afwijking van de gelden de bestemming „Handel en Trans port", zo blijkt het college van mening te zijn. ,,Het bedrijfsonder deel dat afwijkt van de bestemming (ongeveer tien tot vijftien procent) is zo ondergeschikt aan de rest, dat toelating daarvan binnen de regels/ gebruiksbepalingen van het be stemmingsplan toelaatbaar wordt geacht. Een wijziging van de be stemming wordt derhalve niet noodzakelijk geacht". ,,Er zijn geen dringende rede nen, om de gebruikbepalingen zo strikt toe te passen, dat het meest doelmatige gebruik zou worden be perkt, daarbij gelet op de aard van het bedrijf en gelet op de omstan digheid dat zich gedurende de tijd dat de onderhavige bedrijfsgebou wen leeg staan, geen gegadigden hebben aangemeld, althans niet bij de gemeente, voor het gebruik van dit gebouwencomplex geheel con form de bestemming". Op de vraag naar het gebruik van de „Toverformule" behoefde het college inhoudelijk niet in te gaan, omdat er nu besloten is, dat er geen bestemmingswijziging plaats zal vinden. Wel wijst het college erop, dat de term „Toverformule'' „met de meeste voorzichtigheid dient te worden gebruikt, daar de feitelijke betekenis hiervan en die er in algemene zin door de burgerij aan wordt gehecht, zeer sterk van el kaar afwijken" 1TERVELD - Zondagmorgen werd de herdenking in Ach- eld begonnen bij het Vrijheidsbeeldje. Het vredesvuur d door zeven estafettelopers uit Wageningen gehaald, dagmorgen om 5.00 uur vertrokken de estafettelopers, de Vette, Johan Hak, Guus Horst, Peter Smink, Karei Berg, Wim v.d. Hengel en Ab Bouwman met een busje Wageningen. Na het vredesvuur in ontvangst te hebben omen startte de eerste loper om 6.30 uur in Wageningen. 9.15 uur arriveerden de lopers bij de Klaveet. Hierna rokken zij allen lopend naar Achterveld waar zij om 9.30 arriveerden. et vrijheidsbeeldje waren in- ils 250 belangstellenden bij- [gekomen. Hieronder waren len van het feestcomité, de meester van Leusden de heer Rademaker met zijn echtge note, de drie wethouders, leden van de gemeenteraad, bestuurs leden van de Leusdense Oranje vereniging en anderen. Onder de belangstellenden was ook Hudy Deuts uit Canada die in 1945 als militair bij de bevrijding van Ach terveld aanwezig was. De voorzitter van het feestcomité Wim van Middelaar verwelkomde alle aanwezigen: „We herdenken 40 jaar vrijheid. In de Achter- veldse school werd tussen de be zetter en geallieerden gesproken over de voedseldropping. We ho pen dat het eenmaal vrede zal zijn voor iedereen. Sinds onze bevrij ding zijn we steeds geconfron teerd met oorlogen in andere lan den. We zijn nog geen dag zonder geweest. Er worden nog steeds oorlogen gevoerd, mensen opge pakt en gedood. Laten we hopen smeesterJ. W.M Rademaker legt een krans bij het Vrijheidsbeeld in Achterveld dat we allemaal de tijd mee ma ken dat er geen oorlog meer wordt gevoerd, en dat alle mensen een maal zullen maken in vrijheid te leven." Hierna werd een gedicht voorge lezen door Jeannet van Drie, en muziek ten gehore gebracht door de muziekvereniging D.W.S. Vervolgens werd het woord ge voerd door de burgemeester. „Wij herdenken, wij eren, wij vieren en wij hopen Wij herdenken, dat is terugdenken aan de tijd 40-45 jaar geleden. De tweede wereldoor log Sommigen van ons maakten dit met hun hele bestaan mee. Ve len trachten zich in te leven in wat zij van de vorige, de oudere gene ratie hebben overgeleverd gekre gen De gedachten gaan uit naar de jaren van oorlog, onvrijheid, onderdrukking, vervolging. Erg onvoorstelbaar voor wie het niet meemaakt. Het beleven van toen en het beleven van nu waarin vaak de overvloed aan vrijheid zelfs geen afperking meer kent, in de eerbied en dus de vrijheid voor de ander. Vrijheid om te kunnen gaan waar je wilt, met wie je wilt. vrijheid te kunnen lezen, schrijven en zeggen wat je wilt. Ik wil het een en ander samen vatten in een spreuk die ik zo graag herhaal „Nooit wordt de fiere geest door bruut geweld gebroken". Wij eren hen die hebben gedaan wat ande ren niet deden, aankonden of durfden Zij deden wat ze moes ten doen. Maar op afstand van tijd zien we wat er aan moed, aan of fer, aan doorzetting en aan held haftigheid is opgebracht „In het bijzonder denken wij in en op deze plaats aan die bijzondere ogenblikken waarop de terugkeer naar de vrijheid hier in Achterveld werd voorbereid. De onderhande lingen tussen geallieerden - ZKH Prins Bernhard daarbij zo betrok- Het Vredesvuur wordt aangestoken ken - en de bezetter hier gevoerd, letterlijk op de rand van de bevrij ding, de Randstad in doods nood." „Op het fundament van wat de strijders voor de vrijheid te vieren. Wij dienen dat toegeworpen goed te waarderen en te gebruiken zoals het betaamt, en op de in spanning nodig om haar te behou den." De ware vrijheid luistert naar wet ten. Maar welke wetten Het kan niet anders zijn dan uit het hoog ste gebod. „Hebt uw naaste lief als u zelve" Wij zijn elkaar toe vertrouwd elk op een eigen plaats. Wij hebben de opdracht bij elkaar in goede handen van el kaar te mogen zijn, elkaar niet te laten vallen, de ander een kans geven Wij zijn vol eerbied voor het verleden. Wij kunnen met die vrijheid, mogen wij hopen en bid den, onze toekomst aan", aldus de heer Rademaker. Hierna droeg Kisten Schipper weer een gedicht voor, gevolgd door een muzikale omlijsting van D W.S. Vervolgens legden de bur gemeester een krans bij het beeldje De voorzitter van het feestcomité en de voorzitter van de Oranjevereniging legden ook gezamenlijk een krans, gevolgd door een gedicht voorgelezen door Nancy van Dijk. Hierna speelde D.W.S. het lied 'Wij leven vrij, wij leven blij op Neerlands dierb're grond'. Zondagmorgen was er ook een tentoonstelling te bezichten over de oorlog in 'Ons Gebouw'. De plechtigheid werd afgesloten met het spelen van het Wilhel mus (advertentie) Onafhankelijk IBOUI nieuwsblad voor de gemeente Leusden IPUUI Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus- den. ■amilieberichten en losse advertenties 42 cent per mm. 3"j kontrakten belangrijke korting •eusderheitjes 1,29 per regel (43 cent per mm). Losse nummers: 75 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR Ons kantoor, Asschatterweg 19 te Leusden-Centrum is dage- te van 9.00 tot 12 00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur geopend Zaterdags gesloten BELANGRIJK! komt uit. eind mei begin juni a.s. De enige gids met volledige informatie vanuit de gemeente Leusden. Deze gids wordt gedrukt door de BDU in Barneveld. Binnenkort ontvangt u een schrijven van de gemeente Leusden. Heeft u belangstelling om te adverteren? Neem dan kontakt op met BDU bv te Barneveld, tel. 03420-94911 toestel 263. Kies uit het uitgebreide programma. Zowel vrij staand als helft van een dubbel va 79.500,- (Incl b.t.w.) bouwbedrijf goldewijk b.V. Postbus 320, 7000 AH DOETINCHEM Tel 08340 34351 Goldo 3 garantie Ham 'hstituut woningbouw LEUSDEN De afdeling Amersfoort en omstreken van de Diabetes Vereniging Nederland organiseert op 13 mei een voorlichtingsavond in Leusden. De bijeenkomst wordt gehouden in 'De Ko ningshof' aan de Burg. Van der Postlaan 2. De diëtiste Cora Visser zal die avond een inleiding houden over de variaties.die mogelijk zijn bin nen het voorgeschreven dieet van de diabeet. Met dia's hoopt zij een en ander te verduidelijken Ook de Leusdense huisarts W.N van den Berg verleent zijn medewer king aan deze avond. De avond begint om acht uur. en voor nadere informatie kan men telefonisch terecht op nummer 942823 in Leusden. LEUSDEN - In de nacht van 3 op 4 mei vond in de vroege ochtenduren op Benedictijnen- hove een aanrijding plaats. Een bestuurder van een auto, die duidelijk teveel alcohol ge nuttigd bleekte hebben, ramde daar achtereenvolgens een personenauto en twee lan taarnpalen. De man, een inwo ner van Leusden, onderging een bloedproef. LEUSDEN - De voorverkoop van abonnementen voor zwembad Bavoort is begon nen. De korting voor abon nementen in de voorverkoop bedraagt vijf gulden. De voorverkoopadressen zijn boekhandel Hamershof in Leusden, boekhandel Vos in Achterveld, en het zwem bad. Daar kan men ook op vrijdag en zaterdag terecht. Vri|dags van tien uur 's morgen tot half een 's middags, van half twee tot zes uur 's middags en 's avonds van ze ven tot negen uur. Zaterdag al leen 's morgens en 's middags op dezelfde tijden Door de week kan men bij het zwembad tijdens de kassa-uren ook terecht. De tarieven zijn voor 15 jaar en ouder f 50,-, voor 4 t/m 14 jaar t 40, - Daar krijgt men in de voorverkoop dus vijf gulden kor ting op. Als 4- en 15-jarigen wor den beschouwd diegenen die die leeftijd op 1 mei 1985 hebben be reikt De abonnementen zijn persoon lijk, en men dient een pasfoto mee te brengen, In de periode tot en met 24 mei kan men bovendien op vertoon van het abonnement voor Ba- voort, voor maar één gulden per keer zwemmen in het binnenbad. Privé-autostallingen op openbare weg3 Kwartet Wiebe Haanstra toont stijgende kwaliteit3 Achterveld kan terugzien op fijn bevrijdingsfeest4 Slachtoffers herdacht bij Russisch monument 4 Bevrijdingsvuur brandde niet Monument officieel geadopteerd Grote deelname aan Stille Tocht „Vijfde mei is nooit echt bevrijdingsfeest geworden" Onduidelijkheid over komst Beco Buitenterras moet Korf aantrekkelijker maken „Macht en tegenkrachten", impressie van bevrijdings programma Historische Kring wil historisch besef bevorderen Eind mei rapport verwacht Dver aansluiting A287 Gemeente blijft (erantwoordelijk voor keus okatie woonwagenstandplaats 7 iport8 .oep op Leusden9 4 5 5 5 6 6 7 7 LEUSDEN - In het weekend van 18 en 19 mei organiseert de Amersfoortse Wandel Sport Vereniging Kruiskamp de jaarlijkse wandeltocht(en) in het landgoed Den Treek/ Henschoten. De wandeltochten, die een lengte hebben van 5. 10. 20 of 30 km en keurig met pijlen staan aangege ven, hebben het Internaat Don Bosco aan de Dodeweg als ver trekpunt. Op beide dagen kan er tussen 9.00 en 13.00 uur gestart worden. Het inschrijfgeld is ook dit jaar bij zonder laag en bedraagt slechts I 2,25 per persoon, ongeacht af stand van de tocht die gelopen wordt. Alle routes zijn uitgezet in de bosrijke omgeving van Leus- den/Amersfoorl en voert de wan delaar langs diverse schitterende plekjes die het landgoed Den Treek/Henschoten rijk is. De tochten staan open voor ieder een die wandelen een plezierige bezigheid vindt, waarbij het wel of met lid zijn van WSK geen enkele rol speelt, ledereen kan dus vrij blijvend deelnemen. LEUSDEN - Op het kruispunt van de Arnhemseweg en de Maan- weg vond donderdag 3 mei een aanrijding plaats Een automobilist, rijdend op de Maanweg, zag een bromfietser die over de Arnhemse- weg naderde, niet aankomen. Een botsing van het gevolg. De schade bleef tot materiaal beperkt. (advertentie) Elke week maakt u kans op een heerlijke taart! Lever een kassabon van één onzer adverteerders in en maak de slagzin af Als u abonnee bent kunt u niet alleen efke week een lekkere taart winnen, maar ook nog eens een video-recorder aan het eind van de aktie! Kijk even op pagina# voor meer gegevens. DE LEUSDER KRANT VIERT FEEST. Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18 00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofd agent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel 033-940691. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel nr. 03420-94911

Leusder Krant | 1985 | | pagina 1