Achterveld kan terugzien op fijn bevrijdingsfeest Slachtoffers herdacht bij Russisch monument Bevrijdingsvuur brandde niet VAC houdt onderzoek naar veiligheid vrouwen op fiets- en wandelpaden i LEUSDEN Uitslag AMBC koninginnerit Inbraak Impressie van herdenkingsbijeenkomst School voor Wijsbegeerte: DINSDAG 7 MEI 1985 plaatselijk nieuws Ik snap er niks van, pas deed hij het nog. Nog eens proberen. Aha, hij doet het. Maar ja. het vuur toch nogt keer uit, want het schoteltje zit er nog niet op. En probeer het nog maar eens. 7e Ton Blankenstein 8e JosKok 9e Jan v.d. Pol 10e Evert Wouters 5032 4965 4955 4945 De vier jokeraars kregen alle vier een prijs. Door de geweldige inzet van het bestuur en de leden van het feestcomité en zeker niet in het minst ook de medewerking van de inwoners kan Achterveld bevrijdingsvlam en de situatie tegen het einde van de oor log. ,,Ook de bevrijding liet langer op zich wachten dan menigeen dacht, hetzelfde geldt voor het ontsteken van het bevrijdingsvuur, nu veer tig jaar later", aldus de burge meester. ACHTERVELD - Het Achterveldse feestcomité had in ver band met de herdenking van de bevrijding 40 jaar geleden enkele festiviteiten georganiseerd. Vrijdagavond vond een Rock en Rollwedstrijd plaats in Ons Gebouw. Hoewel de belangstelling aanmerkelijk minder was dan bij de Play Back Show waren er toch nog ruim 250 belangstellenden aanwe zig. De deelnemers werden oegeieio door een band en werden door een jury beoordeeld Er werd ge let hoe er gedanst werd, de kle ding - pattycoat, haardracht - vet- kuif, schoenen enz. Er werd heel goed werk verricht, waarvan de aanwezigen volop ge noten. De jury had zeker geen ge makkelijke taak. Voor de Rock en Roll ging de eerste prijs naar Ar thur en Sonja Brouwer, de 2e was voor Millie van Dalen en Paul Dij ker en de 3e werd gewonnen door Anita de Vette en Frans van Da len. Voor de mooiste vetkuif ging de eerste prijs naar André Steen beek en de 2e naar Wim v d Tweel. De prijs voor de mooiste Rock en Roll kleding werd gewon nen door Lydia van Esveld STERRENSLAG Zondagmiddag was op het Ker sten sportpark een Sterrenslag georganiseerd. Hieraan namen 13 ploegen deel In totaal moest elke ploeg 12 spelen afwerken van behendigheidsspelen tot denkspelen. Een en ander bracht de vele belangstellenden ver scheidene malen goed aan het la chen. Er was ringsteken op de fiets, kruiwagenrace, ballonnen blazen, medespelers een luier aandoen die daarna een flesje moesten leegdrinken, terug naar de arts en de luier weer netjes op vouwen en nog veel andere spe len De eerste prijs werd gewonnen door de Vriendenschaar met 164 punten, de tweede prijs was voor Culdoto met 135 punten en de derde prijs was voor de Singels met 105 punten. De poedelprijs was voor de ABTB met 55 punten De feestelijkheden werden afge sloten met een kaartavond waar aan iedereen kon deelnemen. Er waren 128 deelnemers waarvan 92 klaverjassers, 32 schutjassers en 4 om te jokeren. Het werd een hele gezellige avond. Bij elke ronde werd er van spelers verwisseld zodat men niet de gehele avond met dezelfde personen aan tafel zat. Na veel rekenwerk kon de uitslag bekend worden gemaakt. De prijswin naars waren: schutjassen. 1e C. J Voorburg. 2e A de Ridder, 3e Fr. Prinsen. 4e W. Kok, 5e H. van Rui tenbeek, 6e Cor de Vette, 7e mevr Voorburg, 8e Albert Wouters. 9e Wim Houtveen en 10e E. Heijligers klaverjassen aantal punten 1e mevr. Van Rossum 5771 2e mevr. Rijnders 5173 3e Wim Voskuilen 5168 4e Kees Jonkman 5160 Toch nog een Vredesvuur... technische ingrepen, kon het bevrijdingsvuur ontstoken worden, onder luid applaus van de aanwezigen. Concentratie en snelheid waren vereist... LEUSDEN - De jaarlijkse 4 mei herdenking bij het Rus sische monument werd dit jaar bijgewoond door een bijzonder hoog aantal be langstellenden. Zeker 250 mensen, waar onder de zaakgelastigden van de Russische Ambas sade en vertegenwoordigers van de D.D.R, Polen, Tsjecho-Slowakije, Joego slavië, Roemenië en Honga rije waren aanwezig. Let op! Daar gaat 'ie dan. De kranslegging bij de Russische begraafplaats LEUSDEN - Op 9 mei zal de open donderdagavond In het vrouwenontmoetingscentrum 't Vooronder' In het teken staan van 'veiligheid voor vrouwen op flets- en wandelpaden'. Vrou wen, die alleen op pad gaan, hebben vaak een onveilig ge voel, vooral als dat pad In duis ternis gehuld Is. De gemeente Leusden heeft zich bereid ver- ACHTERVELD - Dinsdag werd door de AMBC de Koninginnerit georganiseerd. Er waren 32 deelnemers. De rit was onge veer 30 km en werd gereed on der eigen reglement. Er kon worden deelgenomen in de Tour en Sportklasse. De prijs winnaars zijn klaard iets te doen aan derge lijke situatie's. Om hierin meer inzicht te krijgen heeft zij de Vrouwenraad ver zocht, onder de vrouwen in Leus den een onderzoek te houden over dit onderwerp. De leden van de Vrouwen-adviescommissie voor de woningbouw (dochter van de Vrouwenraad) hebben zich be reid verklaard, dit onderzoek te A. klasse 1e A H van Druten, Achterveld 179 str. pnt. 2e P Meeuwissen, Made 187 str. pnt 3e A P v.d. Meent, Leusden 224 str pnt 4e P W. v.d. Geer, Leus den 232 str. pnt. 5e G A v.d.Berg. Leusden 283 str. pnt 6 W A. van Ha- mersveld, Achterveld 295 str. pnt. De poedelprijs was voor dhr. Pronk, Ach terveld met 607 strafpunten. B. klasse 1 J van Loenen. Leusden 90 str. pnt. 2. E. v d Broek, Amersfoort 100 str. pnt. 3. J.A. Slomp. Hoornaar 135 str. pnt. De poedelprijs was voor J C Wes- terlaak. Geldermalsen met 324 straf punten. De. uitslag van de rebus was Gontro- leiden. Verschillende vrouwen-or- ganisatie's hebben hun ervarin gen al aan de VAC doorgegeven, maar de vrouwen in Leusden, die niet aangesloten zijn bij een orga nisatie, zijn nog niet gehoord. Zij kunnen hun verhaal kwijt op deze avond, waarop iedereen welkom is. De dames van de VAC zullen vanaf 20.00 uur aanwezig zijn in 't Vooronder, adres Burg. v.d. Post- laan, onder het gemeentehuis, om de opmerkingen te noteren. Bovendien wordt er een dia-serie getoond over onveilige situatie's voor vrouwen: 'de straat terug', uitgebracht door Audio-Visueel Centrum te Utrecht. Met de mede werking van alle vrouwen in Leus den hoopt de VAC een grote bij drage te kunnen geven aan meer veiligheid in en rondom Leusden. leuse. Winnaar van de prijs was de heer G Vink uit Barneveld. De eerst volgende rit zal worden gereden op zondag 19 mei. LEUSDEN - In de nacht van woensdag 2 op donderdag 3 mei werd ingebroken in de K-markt in Leusden Zuid. De dader(s) verwij- derde(n) een grote ruit van twee meter bij een meter tachtig, om binnen te komen. Een grote hoe veelheid sigaretten, shag, koffie en batterijen verdween door deze on eigenlijke ingang. Na de algemene kranslegging van provinciale overeid, de burge meesters van Amersfoort en Leusden en bovengenoemde ver tegenwoordigers, volgden de kranslegging bij het Russisch mo nument: Veel mensen voorzagen de omringende graven van rode bloemen Blij verrast waren de aanwezigen door de bloementuil- tjes, neergelegd door leerlingen van de nieuwe Baarnse School. Een aantal mensen schreven moeizaam de bijgevoegde kinder teksten over. links of rechts in het Duits vertalingen vragend. Na 40 jaar was voor velen de ont roering opnieuw groot. Na de hoogwaardigheidsbe kleders volgden afgevaardigden van vele organisaties. Opvallend aanwezig was de grote groep communistische jongeren die de gebalde-vuist groet brachten. Via de graven van geallieerde solda ten uit vooral de Oostbloklanden en Nederland, waar ook bij stil werd gestaan, kwam de stille stoet bij het beginpunt, als eind punt aan. LEUSDEN Dinsdag 7 mei 20.00 uur: Bijeen komst Kon. Tuinbouw en Plantkun de, De Korf, De Amidse 1 Dinsdag 7 mei 20.00 uur: Com missie OW/RO, commissiekamer gemeentehuis, 't Erf 1 Woensdag 8 mei 20.00 uur: PJGU toneeluitvoering. De Korf, De Smidse 1 Woensdag 8 mei 20.00 uur: Ver gadering Overlegorgaan Jeugd- en Jongerenwerk, Groot Krakhorst, Boldenkhof 18. Donderdag 9 mei 20.00 uur: Ver gadering commissie ABZ, commis siekamer gemeentehuis, 't Erf 1 Donderdag 9 mei 20.00 uur: Bij eenkomst VOC, thema: Veiligheid voor vrouwen op fiets- en wandel paden, Vrouwen Ontmoetingscen trum, Burg. Van der Postlaan 2. Vrijdag 10 mei 15.00-21.00 uur: Fancy Fair. Valleischool, Asschat- terweg 36x. Vrijdag 10 mei 20.15 uur: Toneel uitvoering Eendracht, De Korf. De Smidse 1 Zondag 12 meiJongerendag Don Bosco, Dodeweg 6a Je hebt de gaskraan toch wet opengedaan? In zijn toespraak legde burge meester mr. J. W. M. Rade maker later een verband tus sen de gebeurtenis rond de 5e Ronald de Vette 5094 6e mevr. Daatselaar-v.d Hoef 5049 weer terug zien op zowel een zeer goed geslaagd Koninginnefeest, als een fijn bevrijdingsfeest. We staan hier nu wel. maar wat moet er eigenlijk aangestoken worden? Misschien wel een idee om de Oranjevereniging even te bellen, hoe dal zit... Na enige tijd kon de burgemeester doen. waarvoor hij gekomen was. (van één onzer medewerkers) LEUSDEN - Oranjever eniging Leusden had het allemaal prima georgani seerd. Een twaalftal jon geren was zondagmor gen 5 mei naar Wagenin- gen vertrokken om er het 'bevrijdingsvuur' op te halen. Om precies kwart over twaalf zou het be vrijdingsvuur vervolgens aangestoken worden vóór de ingang van het activiteitencentrum de Korf. Al met al werd het een ceremonie waarbij van alles mis ging. De jongeren, afgevaardigden van JUID, de Til en de Gere formeerd-Hervormde Jeugd raad ontstaken de Leusdense fakkel om half negen 's mor gens in Wageningen In totaal vertrokken die dag afgevaar digden van 125 Nederlandse gemeenten met ieder hun ei gen bevrijdingsvuur naar hun eigen woonplaats Vertrek punt was hotel 'De Wereld'. Iedere fakkel zou wel een uur branden, zo had de Wage- ningse organisatie verzekerd. Voor alle zekerheid had de Leusdense groep maar zeven fakkels meegenomen, zodat men er zeker van kon zijn dat Leusden gehaald zou wor den. zonder dat de vlam zou doven Bij het passeren van de Wa- geningse gemeentegrens- was de Leusdense estafette ploeg al aan de vierde fakkel toe. Men is daarop terugge keerd om nog een extra vrachtje fakkels in te slaan. Keurig op tijd arriveerde de hele ploeg in Leusden, zodat er voor de jongeren nog tijd over was om even een broodje te eten Toen men echter om kwart over twaalf bij de Korf arri veerde stonden daar tiental len mensen, inclusief het vol tallige college van burge meester en wethouders te wachten. De zuil, waarboven het Leusdense vuur moest gaan branden was echter niet aanwezig. Een misverstand van de kant van de ge meente, zo werd ruiterlijk toe gegeven. Op het laatste mo ment arriveerde er toch een auto met de benodigde zuil Toen de burgemeester de trap besteeg om het vuur te ontsteken ging er weer iets mis: het vuur wilde niet bran den. Ten lange leste, na enkele Nog even geduld, svp.

Leusder Krant | 1985 | | pagina 4