Macht en tegenkrachten" evorderen historisch besef Leusdense bevolking Geruisloos protest uit Achterveld EIND MEI RAPPORT VERWACHT OVER AANSLUITING OP A-28 Verantwoordelijkheid voor keuze van lokatie )onwagenstandplaats blijft bij gemeente" Fancy fair op „De Vosheuvel" Voedingsbond CNV vergadert GS geven geen Verklaring van Geen Bezwaar voor kantoor Prochemko ook in commissie ABZ aan de orde elstelling Historische Kring Leusden: Teamwork maakte tentoonstelling over Leusdense opgravingen mogelijk in antwoord op brief CDA: DINSDAG 7 MEI 1985 een uiterst select publiek brachten Diederik Walraven joerdtje Wouters Alta in de gehoorzaal van de Interna- ile School voor Wijsbegeerte op vrijdagavond 3 mei een ilr-muzikaal programma in het teken van de herdenking, jrogramma was zorgvuldig samengesteld en had een iele opbouw. De composities van Diederik Walraven (alt)dwarsfluit omspeelden de door Sjoerdtje Wouters gezegde gedichten aan het begin. De door Diederik aven gekozen versie van het lied Eli Ell klonk als het Ij' ilge klaaglied der vervolgde Joden door de strofen van Inus Nijhoff heen. ,,Dit graf is al wat er gebleven Is. 3 i >n hier bloeien Nederlandse bloemen. Zoek troost hier, srland". Daar braken de klanken in door van het bij een e Ierse harp in het Jiddisch gezongen gebed 'Redde mir Gefahr. Helfen kannst nur Du alleen', lewust is ter ontspanning in het middendeel van het ramma het gedicht 'Na de bevrijding' van J.C. Bloem zen, Ingeleid door de dwarsfluitcompositie Siciliana Diederik Walraven. 'Schoon en stralend als toen In de lêtl len ploegen weer de trage paarden. Wijl nog de nabije m herinn'eren aan oorlog. Heen is en nu voor goed de aast duldloze knechtschap. Niet één van de ongebore- St tal de vrijheid zó beseffen'. ndrukwekkend was de voor- gen herinnering van de to- leler Hans Tiemeijer over evangenschap in de onder- e cellen van de bunker in Hij had geïnspireerd door 'J'accusse' protestpoëzie edragen, en iemand had dat jen. De Duitsers voerden srgens heen 'waar geen van nog ooit geweest is'. Het nhn |f naar witsel, zo nieuw was tl i i die bunker, waar het aar- iker, in en in koud en voch tig was. Met een slip van zijn hemd stelpte de gevangen toneel speler zijn bloedneus. Voor elk voorwerp dat er uit zijn zakken kwam tuigden de SS'ers hem vol gens de regels af. Hij vroeg zich af of de cel vol water zou lopen en of hij zou verdrinken. De aarde was woest en ledig, schiet hem te binnen. Hij wordt dat eigenlijk hebben we nooit ge daan'. Meneer en mevrouw Walter had den een slagerij in Duitsland en op vrijdagavond moesten ze daar aan de Joden wieos helemaal stijf, weet niets meer, is bezig een idioot te worden. 'Laat me maar idioot worden, dan heb ik elk begrip voor de werkelijkheid verloren', smeekt hij. Sjoerdtje Wouters Alta zegt de woorden teer en in grote huivering. Ze maakt zich heel klein als trekt ze zich terug in het uiterste hoekje van de onderaardse cel, waar ze het misschien zal redden als het water de cel langzaam zal vullen. Het concentratiekamp is de weer spiegeling van het totale systeem, bepeinst Hans Tiemeijer, een af schuwelijke aanslag op de men selijke geest. Het omvormen van de mens tot apparaat bestond al langer. Het enige monster van de mens is: de mens. Omdat ik niet pas in het systeem van de SS moet ik vernietigd worden. Maar: er zijn tegenkrachten: ik kan denken. Woord en gebaar zijn de exponenten van Socrates, De Balzac. Einstein, Lessing, Bach. Zij zijn de voorgangers in de eeuwen van strijd van de mens tegen de mens. Een heel bewo gen en gevoelig harpfragment van Walraven omfloerst deze ster kende gedachten in de onmense lijke kerker. ,,ln dit stinkende hol voel ik, dat ik dichter bij de waar heid ben". De politieke partijen, de kerken, hebben die niet altijd ieder uitgesloten, die niet tot hen behoorde? Hebben zij de mens niet tot monster gemaakt en tot slachtoffer? ,,lk heb verdriet om de mensen", zegt Sjoerdtje zacht. En dan ver zint Hans Tiemeijer een stuk om te spelen. Hij hoort gerammel met sleutels: hij krijgt een lotgenoot. Voor Paul speelt hij zijn stuk. Als hij stopt roept Paul: „Ga door, ga door!" De voordrachtstechniek van Sjoerdtje is tot in de details verzorgd, en met nauwelijks hoor bare stem speelt zij de act in de bunker der verdoemden. Even tragisch schrijnend was het slot van de ontroerend zuivere avond, waar in sobere woorden kernen werden geraakt die voor altijd gelden, zolang er mensen leven, zolang er bomaanslagen op Joodse synagogen worden ge pleegd, zolang er Reagans naar SS-kerkhoven zullen gaan. Mens, monster, naïeve onwetende, slachtoffer. Het was het met Jiddi sche klaagliederenfragmenten af- gewisselende verhaal 'De Joden- slagerij van mevrouw Walter' uit Het brandoffer van Albrecht Goes. Mevrouw Walter verhuurt in het naoorlogse Duitsland een kamer aan een bibliothecaris, die op een gegeven moment een Hebreeuws boek bij haar ziet en naar de oor sprong vraagt. Mevrouw Walter kan er niet over praten, maar zij schrijft de bibliothecaris een brief, waarin zij begint met 'Eigenlijk hadden we... moeten doen, maar Sjoerdtje Wouters Alta: „Redde mir von Getahr met harpbegeleiding. verkopen op de speciale Joodse bonkaarten. Niemand van hen sprak met haar Stil schoven de Joden de winkel in en uit. Er kwa men wel andere bezoekers In het zwart die op vrijdag met haar spraken. Mevrouw M was één van de def tigste vrijdagavondklanten. Met haar begon het allemaal voor me vrouw Walter. Op een keer zei ze „Mijn schoonzuster komt ook", en ze gaf mevrouw Walter een stuk pakpapier voor het vlees van haar schoonzuster, die echter niet kwam. Uiteindelijk vouwde me vrouw Walter het pakpapier open. Meneer M1 Theresienstadt Blok 7. Schrijf hem. M.' De volgende vrijdag was de schoonzuster er. „Mevrouw M. heeft haar rantsoe nen niet meer nodig", en zij maakte een snelle beweging langs de hals. De vreemde zwarte bezoekers hadden niets gemerkt. Een oude rabbijn, die er uit zag als de profeet Jeremia, kwam ook elke vrijdagavond., Eén keer zei hij Sjaloom. Sjaloom, zeiden de anderen, en mevrouw Walters sla gerswinkel veranderde in een sy nagoge, zo ernstig was de intentie van allen. Maar een jongetje ver ried deze woorden De zwarte be zoekers, dronken binnen tuime lend, riepen „Jude verrecke! 1st das hier ein Jodenbordeel?" Bid den jullie voor worst? De rabbijn antwoorde: „Ik ben Dr. Ehren- reich. Ik bid niet om worst", en de rabbijn werd weggesleept. Gebeden werd er niet meer sinds het wegslepen van de rabbi. Al leen zei mevrouw Walter, als de zwarte bezoekers er niet waren, heel zacht Sjaloom. Sjaloom ant woordden de aangesprokenen. Tot de stille bleke rechter schreeuwen de dikke sigaren ro kende zwarte bezoekers op een vrijdagavond: „Niet zo veel vre ten, Schmaus. dan ben je te zwaar voor de hemelreis Straks in juli gaan jullie allemaal de lucht in". Voor mevrouw Walter is dit te erg. Ze zegt: „Roken is hier wer kelijk verboden" De dronken Un- tersturmführere lalt: „Ik laat ze er vast aan wennen dat ze binnen kort door de schoorsteen vlie gen". Oneindig tragisch laat Sjoerdtje de bespiegeling doorklinken: „De rabbi heeft gezegd dat God de wijn geschapen heeft om de dwa zen de Waarheid te laten zeg gen" De zwangere vrouw van de musi cus Jalewski brengt haar kinder wagen aan mevrouw Walter: „Wilt u die voor mij bewaren". En dan komt mevrouw Walter ook in het bezit van een Hebreeuws boek, hetgeen de aanleiding is van de brief die ze aan haar kamerhuur der schrijft. Walravens harpspel met zang fluistert berustend bij zo veel leed een innig zachte muzi kale strofe. Het boek van Goes heet Het Brandoffer, omdat me vrouw Walter, als het tij keert en de Duitse steden worden platge brand, weigert om weg te gaan. De stad brandt, maar mevrouw Walter blijft op de voor haar hei lige plek in de slagerswinkel. De avond daarop, zaterdag 5 mei, liepen 'godzijdank' zoals de Amersfoortse burgemeester het bij het officiële openen van het mlnuuscule museumpje op het voormalig terrein van het Amersfoorts Durchgangslager formuleerde. onvoorstelbaar veel Leusdenaren en Amers- foorters mee in de stille tocht ter herdenking van alle slachtof fers van de Tweede Wereldoor log. Een onafzienbare stoet van alle groeperingen uit de bevol king liep de kilometer lange tocht. Onder hen veel kinderen, weinig Joden, verscheidene ho mofielen. RSFOORT/LEUSDEN - De tentoonstelling Opgravingen iusden' In het Amersfoortse museum 'Flehite', die vo- week werd geopend, duurt tot 23 juni. De openlngstlj- iljn van dinsdag tot en met vrijdag van tien uur 's mor lot vijf uur 's middags, op zaterdag en zondag van twee uur 's middags. Op de maandagen, op Hemelvaarts- 'P de h£ide Pinksterdagen is het museum gesloten. g van de tentoonstelling was tevens de gelegen- aarbij de Historische Kring Leusden zich presen- Omdat we vorige week wegens plaatsgebrek niet in waren, de hier gerechtvaardigde aandacht aan te be- in, plaatsen we deze week alsnog een verslag van deze inkomst. es directeur drs. B. G. J leidde de beide evenemen- De opgravingen in Leus- erheugden hem vanwege de ischappelijk belangrijke ilen, maar hij wilde niet on- loelen of banken steken dat m ook speten. Tot voor kort rs kon zijn museum trots zijn oudste voorwerp, een arte- ;f bewerkt vuursteen van 3 jaar geleden. Nu is de daarvan geroofd door onder opgravingen in Leusden, n het tracé van Rijksweg 28 kilometers verder westelijk it terrein van de opgravin- ilj Oud-Leusden vondsten Jdaan van 150.000 jaar ge- Het kan altijd nog ouder! schiedenis van Leusden is nmerkelijk door uitgebreid, ziel is zijns inziens dan ook niet de ig dat juist in deze tijd de ian< sche Kring Leusden wordt dt i cht. 5t h ier R. Polak presenteerde Jrzitter van zijn club de His- zef® Kring Leusden i.o Deze pat ïko e k I-la rO tvo heeft het brede doel om het Leus- Tfens historisch erfgoed te behou den en uit te dragen. Het ver heugde hem dat vanaf het begin van de verenigingsplannen au tochtone inwoners van Leusden deel van de club hebben uitge maakt. Zij zijn het immers die brokstukken van een recent verle den vaak via familieoverleverin gen tot leven kunnen wekken. Wat heeft de vereniging in oprich ting concreet al gepresteerd? De leden van de vereniging zullen binnenkort fraaie 16e en 17e eeuwse kaarten van Leusden te -zien krijgen, die werden bewaard in het archief van de Amers foortse stichting Armen De Poth. Andere facetten waarmee de ver eniging zich bezig houdt of zal gaan bezighouden zijn het vast leggen van het plaatselijk dialect en het registreren van landbouw gereedschappen. Op langere ter mijn zal men zich misschien ook voor historische presentaties en herdenkingen of feesten gaan in zetten. De heer Polak had alle vertrou wen in een goede samenwerking met de vereniging Flehite en het museum Flehite, en stelde dat de Leusdense Historische Kring graag te zijner tijd gebruik zal ma ken van de aangeboden hulp van uit de museale deskundigheid bij het Inrichten van tentoonstellin gen. Hij achtte het een prettige samenloop van omstandigheden dat de presentatie van zijn ver eniging gepaard kon gaan met de opening van een tentoonstelling door de Leusdense burgemees ter, omdat de vereniging binnen de Leusdense gemeenschap een duidelijke functie hoopt te gaan vervullen. Het bevorderen van het historisch besef bij de bevolking en datgene wat de gemeente daarmee doet, staan in innige re latie tot elkaar. Dr. W. J. van Tent, de provinciale archeoloog van Utrecht, door de heer Elias vanwege zijn werk zaamheden nabij Rijksweg 28 gekscherend Speurder Pim en het Geheim van het Wegtracé ge noemd, betoonde zijn enthou siasme over het feit dat hij nauwe lijks een maand geleden nog in het veld stond en nu al een ten toonstelling over de opgravingen kon inleiden. In de regel ging dat allemaal niet zo vlot. Het nadeel was dan ook, dat op zo korte ter mijn uiteraard niet alle gegevens beschikbaar konden zijn. Hij noemde de tentoonstelling een voorlopig beeld van de opgra vingsresultaten. Maar: de grote lij nen staan vast. In Oud-Leusden kende men in de Bronstijd zo'n 3000 jaar geleden al activiteiten. Echte sporen van bewoning date ren uit de Ijzertijd (700 voor Chris tus tot jaar 0). De laatste aange troffen sporen zijn uit de 13e, 14e eeuw na Christus. Dat er continue bewoning ter plekke was kan (voorlopig althans) nog niet bewe zen worden. De tentoonstelling in Flehite laat periode voor periode zien wat men heeft aangetroffen. In het centrum staan de mooie vondsten uit het grafveld. Voorafgaand aan de tijd van het tentoongestelde uit het opgravingsgebied gaan de vondsten uit het Oude Steentijd perk drie kilometer verder weste lijk. De tentoonstelling is tot stand ge komen door uitgebreid teamwork van de Archeologische Werkge- anderen, onder wie de Fotodienst voor het Oudheidkundig Bodem onderzoek, die mooie fotovergro tingen van de opgravingen le verde, diverse bruikleengevers en de preparateur van de holle boomstam die als schacht van een waterput bij de boerderij diende. In het grafveld zijn wapens gevon den, lansen, schilden, beslagstuk ken van gordels en strijdbijlen. Vermoedelijk zijn deze afkomstig uit de graven van hoofdlieden uit de 7e en 8e eeuw in Leusden. In die tijd was een hoofdman her kenbaar aan zijn wapenuitrusting. Met dit slot van zijn betoog gaf de archeoloog het officiële openings woord aan de huidige Leusdense leider, die ter herkenning een ball point omhoog hield. Burgemeester J. W. M. Radema ker was er niet weinig trots op dat twee Leusdense aangelegenhe den zich op Amersfoorts grondge bied afspeelden. De aanleg van Rijksweg A28 mocht ooit wel op bezwaren zijn gestuit: nu was ge bleken dat zo'n omstreden snel wegaansluiting toch aardige ge volgen kon hebben, die met de hele streek te maken hebben. De doden van de Dodeweg waren door de opgravingen tot leven ge- meenschap Nederland afdeling Vallei en Eemland, Rijkswater staat District Utrecht, die eenmaal enthousiast geworden het groot ste deel van de onderzoekingen heeft gefinancierd, de technisch opgravingsleider G. van Haaff, die alle expositietekeningen en de maquette van de 12e eeuwse boerderij vervaardigde. En vele bracht, was zijn mening. „Men sen en omstandigheden zetten het wereldje van ons dat ooit vaste contouren had, steeds snel ler en sneller om". Met deze woorden verklaarde de Leus dense burgemeester de ten toonstelling voor geopend, waarna het gezelschap de exposi tie ging bekijken. (van één onzer medewerers) LEUSDEN - „Als zelfs Leusdense raadsleden gewapend met spandoeken naar de minister gaan om voor een goede zaak te pleiten, waarom zullen wij dat dan niet doen?" Zo moet ongeveer de gedachtengang geweest zijn van de leden van een werkgroep die al lange tijd pogingen doet om in Achterveld een echte sportzaal van de grond te krijgen. Zonder één woord te zeggen namen een vijftal dames en drie heren maandagavond, tijdens de vergadering van de commissie wel zijn en onderwijs, plaats op de stoelen die gereserveerd zijn voor het publiek. Een aantal mensen had een bord bij zich, wat er op stond was voor niemand te lezen omdat de tekst was afgekeerd van de vergadertafel. Ook toen voorzit ter Gijs van Woudenberg aan het begin van de vergadering vroeg of iemand van de aanwezigen soms het woord wilde voeren bij een bepaald agendapunt werd er niet gereageerd. Bij punt 1 van de „mededelin gen" door de wethouder, werd alles duidelijk. De eerste mededeling ging over de sportzaal in Achter veld. Geruisloos gingen op de pu blieke tribune een aantal borden omhoog „WE WILLEN NIET LAN GER BLIJVEN ZEUREN - HET MOET NU MAAR EENS GEBEU REN". werkgroep sportzaal Ach terveld, luidde de tekst op de bor den. Het enige wat voorzitter Van Woudenberg echter mee te delen had was dat de technische oi.nst van de gemeente aan het bekijken is of er een sportzaal te maken is voor het bedrag dat de gemeente wil uittrekken. Het gebouw zou dan moeten voldoen aan de wensen van de Achterveldse werkgroep. Al eerder heeft de gemeenteraad er in principe mee ingestemd dat er een bedrag van 800.000 - uitgege ven zou mogen worden, wil alles nog betaalbaar blijven „Mijn grote wens is dat we voor de vakantie een voorstel in de raad kunnen brengen Dat zeg ik nu wel, maar er blijkt toch meer rekenwerk aan vast te zitten dan ik aanvanke lijk dacht," aldus de wethouder. Even geruisloos als men geko men was. verlieten de Achterveld- se „demonstraten" vervolgens weer de commissiekamer. LEUSDEN - Eind mei wordt een rapport verwacht over de vraag hoe de aansluiting van Leusden op de A28 zou moeten worden gereali seerd. Een ambtelijke werk groep buigt zich momenteel over die kwestie. De werkgroep is ingesteld met Instemming van de ge meenten Amersfoort en Leusden, en de provincie. De werkgroep Is samenge steld uit vertegenwoordi gers van die drie overhe den, onder voorzitterschap van de directeur van de Pro vinciale Planologische Dienst. Dit blijkt uit een persbericht van de provincie Utrecht. „Ondanks alle geruchten en tegenstrijdige berich ten", aldus het persbericht, „begeven GS zich over dit onderwerp nu niet In dis cussie. Na verschijning van het rapport zal het college het overleg op bestuurlijk niveau hervatten zo wordt gesteld. IDEN - De verantwoordelijkheid voor de keuze van een nog ie voor een woonwagenstandplaats ligt in de eerste ies bij de gemeentelijke overheid, en blijft daar in eerste ais|ntie ook. Dat schrijven Gedeputeerde Staten van fit als antwoord op brieven van de voorziter van de gemeenteraadsfractie, Evelien Blom en van enkele be- rs van de wijk De Wetering. van het ambtelijke team, voorgestelde lokaties beperkt zich uitdrukkelijk taak. De suggestie, als zou neente Leusden geen alter- meer kunnen aandra- planologische merites bekijxen. GS hebben er dan ook geen en kele benoette aan, de brief waarin het positieve oordeel over de loka tie Valleilaan/Randweg werd mee gedeeld, nog eens te bevestigen. Dat was een oordeel van het loka- tie-beoordelingsteam, de planolo gische beoordeling volgt in een la ter stadium. Evelien Blom had in haar brief om een dergelijke bevestiging ge vraagd, met als argument, dat haar fractie pas na bevestiging door GS een positief oordeel over de genoemde lokatie zou uitspre ken. „Wij zijn van oordeel, dat zo'n bevestiging een mogelijke ver legging of verschuiving van de primaire verantwoordelijkheid voor de lokatlekeuze zou kun nen bevorderen, althans de schijn daarvan wellicht gemak kelijk zou kunnen oproepen," aldus GS. oo in n o iridat zij door de provincie mo rorden gedwongen een Ie e laats te realiseren op de j is die zij zelf heeft uitgeko- ove dan ook onjuist, ute et een lokatie uit oogpunt it is gesteld in de Woonwa- len in het Woonwagenplan Rt Sen bezwaren, dan kan de d nte aan de verwezenlijking «erken langs de gebruike- 'u^ anologische kanalen Daar in GS het plan weer op zijn AMERSFOORT/LEUSDEN - Kinderboerderij "De Vos- heuvel" aan de Helligenber- gerweg 187 In Amersfoort organiseert 1 juni van tien uur 's morgens tot vier uur 's middags een fancy fair met een markt voor curiosa. De opbrengst is oesiema voor de inrichting van de In aanbouw zijnde landbouw- schuur, die als activiteiten centrum gaat dienen. De werkgroep, die deze dag orga niseert, komt nog spullen voor het evenement tekort Wie kleine cu riosa ter beschikking wil stellen, kan dat telefonisch melden (752075), of zelf brengen naar de kinderboerderij Men heeft zich al verzekerd van diverse attracties, zoals schapen scheren en verdere wolverwer king, een demonstratie van de im kersvereniging Soest/Amersfoort, een luchtkussen en een rad van avontuur. Verder zijn er raad-spel letjes en alle mogelijke andere ac tiviteiten, die de dag voor kinde ren aantrekkelijk maken. Boven dien is het een mooie gelegen heid, kennis te maken, of de ken nismaking te vernieuwen met de dieren op de boerderij. De toe gang is gratis. LEUSDEN - De afdeling Amers- foort/Leusden van de Industrie-en Voedingsbond CNV houdt don derdag 9 mei een ledenvergade ring in de Opstandingskerk in Amersfoort. Het kerkgebouw staat op de hoek van het Euter- plein en de Randenbroekerweg. De avond is bedoeld, om de leden te informeren over de tussen stand inzake de 36-urige werk week. Daartoe Is als spreker uit genodigd de heer A E Frencken, die namens de bond nauw betrok ken is geweest bij de tot nu toe gevoerde onderhandelingen Ook de sociale verzekeringen zullen uitvoerig aan de orde komen. In verband met de plannen, die het kabinet heeft ten aanzien van de uitkeringen heefl deze avond het motto gekregen 'Sociale verze keringen nu en wat biedt ons de toekomst'. De bond wijst er in haar persbe richt op, dat het gekozen gebouw voor leden uit Leusden, Achter veld en Stoutenburg gemakkelijk te bereiken is, eventueel met de buslijnen 106 en 118. De avond begint om 19.45 uur. LEUSDEN - Gedeputeerde Staten hebben besloten, geen verklaring van geen be zwaar af te geven voor de bouw van een woning met garage en stal op het perceel ten noorden van de Hamers veldweg 105. LEUSDEN - De vestiging van Prochemko zal - naast vanavond in de commissie Openbare Werken en Ruimte lijke Ordening - ook in de commissie voor Algemene Bestuurzaken van komende donderdag aan de orde ko men. Die vergadering wordt overigens gewoon in het ge meentehuis gehouden. Dit in tegenstelling tot eerdere be richten, dat de commlssei dit keer zou vergaderen In het voormalige gemeentehuis van Achterveld. Om acht uur 's avonds komt in de commissiekamer van het ge meentehuis de volgende agenda aan de orde: - opening en inventarisatie van de vragen: - mededelingen en ingekomen stukken. - informatie vanuit vertegenwoor digingen; - verslag vergadering 11 april; - antwoorden op schriftelijke vra gen van de PvdA over Prochemko; - aanpassing Algemene Politie Verordening met betrekking tot parkeerexcessen. - jaarverslag 1984 Rijkspolitie- groep Leusden; - arbeidstijdverkorting/herbezet ting gemeentelijk personeel. - raadsvoorstel inzake reactie op discussienota gemeentelijke herin deling Utrecht-Oost; - rondvraag/sluiting. De aanvrager van de bouw vergunning was de heer T.J. van de Belt, en het Leus dense gemeentebestuur zag geen bezwaar, de gevraagde vergunning te verlenen. Dat moest echter middels ge noemde verklaring, omdat een bouwvergunning in strijd zou zijn met het gel dende streekplan. Vandaar, dat men volgens artikel 19 van de wet op de ruimtelijke ordening tewerk moest gaan. GS hebben nu besloten, daar geen medewerking aan te geven. Van de aanvrager is namelijk ver nomen, dat de woning tevens als kantoor dienst zou gaan doen. Het geldende streekplan 'Utrecht- Oost' geeft voor het betreffende gebied echter 'agrarisch gebied met landschapsecologische waar den' aan In het voorontwerp van het nieuwe streekplan krijgt het zelfs als aanduiding 'natuurgebied'. Een burgerwoning past daar dus volgens GS niet Bovendien wil het Utrechtse be stuurscollege geen precedent voor woningbouw scheppen in het betreffende gebied, voordat de discussie over de vraag of Leus den ten zuiden van de bestaande bebouwing - de Schoolsteegbos jes - zal mogen uitbreiden in de toekomst, is afgerond.

Leusder Krant | 1985 | | pagina 7