O* O* „Een echte sportmentaliteit is dat je er niet mee ophoudt" SFOR Green Giants naar einde seizoen Heuvelcrossers wederom winnaar „Roda'46" Kampioenen bowlinguur Ingrid Brok, trainster sectie rytmische gymnastiek Impala: Heren 3 kampioen Klaverjassers verdeelden de prijzen Uitslagen Ons Genoegen door Lia Roose Lichtpunten DONDERDAG 9 MEI 1985 LEUSDEN - Ingrid Brok is trainster van de sectie ritmische gymnastiek van sportvereniging Impala uit Leusden. De meeste tijd besteedt zij aan een groepje van twaalf meisjes tussen negen en zeventien jaar. Zij krijgen vijf uur per week selectietraining. Met deze groep behaalde Ingrid de afgelopen jaren al aardige resultaten, desondanks wil ze nog wat hogerop. "En dat is ook mogelijk" zegt ze vastbesloten. Al sinds 1968 wordt er in Nederland aan ritmische gymnastiek gedaan Ingrid noemt het één van de weinige echt vrouwelijke sporten. Deze vorm van bewegen op muziek neigt naar ballet, alleen wordt hier gebruik gemaakt van materiaal en is er ook akrobatiek in verwerkt. Ingrid Brok Ritmische gymnastiek is een vorm van ballet met materia len en akrobatiek". 'Een vrouwelijke sportzei je. Zijn er geen jongens die iets aan deze vorm van gymnastiek doen? "Ja die zijn er wel hoor Het verschilt plaatselijk nogal. Maar toch geloof ik dat het gympakje de jongens niet zo aantrekt En Leusden mag dan vooruitstrevend zijn in veel dingen, tot nu toe hebben zich nog geen jongens bij ons aangemeld." Rustig, en soms wat bescheiden, vertelt Ingrid over haar grote hobby Op de lagere school begon ze met toestel- turnen. "Ja, dat was toen gewoon zo. Je ging met een stel vriendinnen op gym." Het ging goed en na verloop van tijd kwam ze in de keurgroep terecht. Daar werd het wat serieuzer allemaal/ "Ik zat daar niet lang. Het werd mij te link. Je moest zulke griezelige dingen doen. dat hield ik al gauw voor gezien." "Na ons kwam altijd een groep die ritmische gymnastiek deed. Die meisjes hadden een leuk pakje en ik had er gewoon veel belangstelling voor". Ingrid sloot zich bij dat groepje aan. Ze was toen elf. Later ging ze naar modern ritmische gymnastiek en bleef daar tot haar éénentwintigste. Saai "Alles gaat op pianomuziek Eerst muziek van Chopin en Beethoven", ze kijkt een beetje vies. "Verschrikkelijk saai." "Nu wordt er veel uit de Top '40 op pianomuziek gezet. Maar de keuze blijft erg beperkt. Met demonstraties zoek ik soms zelf andere muziek, dan kun je van de voorschriften van de KW afwijken." Ingrid begon in Amersfoort met lesgeven Samen met haar moeder had ze daarvoor eerst een cursus gevolgd. "We woonden al in Leusden, Later gaf ik lessen maar dat werd op de duur toch te veel. Het kostte me vreselijk veel moeite om bij Amersfoort weg te gaan. Langzamerhand kreeg ik hier wat meer binding en ging dat makkelijker." Intussen traint ze hier alweer zes jaar lang. Het begon met zo nu en een echt vrouwelijke sport... dan eens invallen en nu geeft ze acht uur per week les. "De grootste hap is de selectietraining. Dat geef ik vijf uur in de week." Er wordt een indeling gemaakt in klassen. Klasse vijf is de laagste, klasse één de hoogste. "Hier zitten we in vijf, vier en drie. Ik zou nog wel hogerop willen, eigenlijk had ik de hoop dat dat dit jaar al gebeurd zou zijn. Twee meisjes maakten een goede kans van klasse drie naar twee te gaan. Waarom dat niet gelukt is, is me nog steeds niet helemaal duidelijk. Volgens de bond schortte er nog wat aan de oefeningen, ze komen er nog over praten. Maar dat verandert verder niets meer Sucessen Welke successen zijn er de afgelopen paar jaar geweest? "We hebben een kampioene gehad in klasse vijf, dat was een regionale wedstrijd. En eentje in vier, daar werd aan meegedaan door ongeveer een derde van Nederland. Twee jaar terug hadden we een landelijke kampioene in klasse vier." "Sinds kort hebben we ook weer een meisje in de landelijke training. Dat is al de derde, ik hoop dat ze het volhoudt. Er wordt veel van je gevergd, zowel mentaal als lichamelijk." Naast de vijf uur selectietraining geeft Ingrid ook nog een uur extra selectie, een uur recreatie, vanaf tien jaar, en een uur toestellen aan kinderen van zeven tot negen. "Helaas gaat gymnastiek er een beetje uit in deze tijd van bezuinigingen. Je krijgt het toch al op school, zo wordt er dan geredeneerd. En daarbij staat het ook meer om te zeggen, "Ik rij paard" of "ik tennis", dan "ik zit op een gymclubje". "Jammer", vindt Ingrid, "nieuwe gezichten zouden de zaak wat opfleuren Ook bij aerobic, een ander onderdeel van Impala, loopt de belangstelling wat terug. Ingrid: "En dat, terwijl de leidster de energie vanuit haar tenen haalt. Misschien is het maar een rage geweest. Misschien gaat men liever naar een sportschool Jazzgymnastiek gaat goed. "Dat is een enthousiaste groep met veel initiatieven." Fanatiek Spoor je je leerlingen erg aan tot prestaties of laat je het helemaal aan hunzelf over? "Ik stimuleer ze wel, maar sommigen zijn zelf heel fanatiek. En de echte volhouders blijven. Na een aantal teleurstellingen gaan verschillende meisjes weg. Een echte sportmentaliteit vind ik, dat je er niet meteen mee ophoudt als er iets is." Soms ontbreekt het ook aan tijd. "Wanneer ze wat ouder worden, krijgen ze vaak ook meer belangstelling voor andere zaken Of iemand gaat hoger onderwijs volgen, verhuist soms en haakt af." Heb je wel eens veelbelovende talenten met lede ogen zien vertrekken? "Ja. je hebt zelf een bepaald beeld van iemand voor ogen. Je bouwt samen iets op, werkt ergens naar toe. En dan opeens kappen ze ermee. Vaak wel begrijpelijk maar toch heel jammer. Er is meestal ook niets meer aan te veranderen als ze De hoepel: één van de onderdelen van de ritmische gymnastiek eenmaal zo'n besluit genomen hebben. Het resultaat van al je zwoegen -nou ja, zwoegen - is dan in één keer weg." Ingrid woont alweer zo'n tien jaar in Leusden. Eerst bij haar ouders, nu met haar man aan de Zwanenburghof. Ook hij is bij Impala betrokken en wel als bestuurslid. "Het brengt soms een hoop rompslomp met zich mee", zegt Ingrid. "Veel telefoontjes, en vaak moet je voor competities ook in het week-end weg. Sommigen geven les en bemoeien zich er verder niet zo veel mee. Die kunnen er afstand van nemen. Ik zou dat ook wel eens willen, maar aan de andere kant kan ik dat ook weer niet. Dan maar die drukte, ik wil het toch liever niet anders. Zo ben je er veel meer bij betrokken." Boeman Behalve gymnastieklessen geeft Inrid ook biologie op een MAVO. Tijdens haar opleiding daarvoor nam ze een jaar studieverlof - "ik was het zag" - en ging een tijdje werken bij de afdeling voorlichting op het gemeentehuis in Leusden. "Dat was leuk hoor, maar op de duur is kranteberichtjes knippen ook niet alles. Ik ging weer verder met m'n opleiding en het was toen plezieriger. Ik kwam in een heel andere groep terecht en had het veel beter naar mijn zin." Wat is het grote verschil tussen lessen ritmische gymnastiek die je geeft en de lessen biologie op de MAVO? "Op school ben je bij voorbaat al de boeman. Daar komen de leerlingen omdat het nu eenmaal moet. Bij het gymmen werk je met gemotiveerde mensen, dat is altijd fijner. Verder vind ik het omgaan met mensen in beide gevallen leuk. Ik mag graag mijn eigen interessen overbrengen. Wanneer ik les geef, zie ik ook graag resultaat, anders heeft het voor mij geen zin." Vrijwel alle outdoor spon onze gemeente hebben de ge beschikking over veld- verlichting. Hetgeen betel na het invallen van de di nog geruime tijd gesport traind kan worden. Van dit tijkheid wordt zeer dankt druk gebruik gemaakt. Elkp heeft echter ook een schad en zo heb ik mij wel een vraagd - u wellicht ook welke bedragen de desbetr verenigingen de stroomtm de afrekening vinden. Twe delijks of per jaar maakt verschil, want betalen mo. toch. Dat zal hier en di gering zijn. Dan denk ik tennis- en voetbalclubs nadruk op Lookhorst en F heb er natuurlijk niets mee ken en u overigens ook nie om zal ik uw eventuele niet righeid -of zou wilt uw beli ling - maar gedeeltelijk ben door alleen het aantal licht en de daarop gemonteerde werpers te noemen - het v len daarvan vroeg trouwens genoeg! - en niet het aanti per lichtbron. Het aldus ge ..bos" kan zich met 59 me 71 lichtpunten al leuk meten Schoolsteegbosjes ln Ad staan 6 masten (met 8 sd pers) bij de tennisbanen en het oelenveld van SVA. Tej deze 9 (12) staan er 50 Leusden-C Daarvan 6 (8/ LTV Leusden, 8 (8) bij de club en 6 (6) op de boulodi de Hakhorst. De rest vindt en rechts op het BB-park name 6 (12) bij Lookhorst, bij Roda. 4 (4) bij Antilope 10) rond de ijsbaan. Wat tt mooi zijn op het Buiningp daar al die aanwezige licht branden. Ook voor de PI wellicht vormt e.e.a. een tourage voor het a.s. mt nachtsleest van pretclub t ten Kop? 'i o" LEUSDEN - Ook voor de basketballers van Green Giants behoort het seizoen '84/85 bijna tot het verleden. Op een enkel (onderling) toernooi na zit het programma er voor de Leus- dense „groene reuzen" zo goed als op. De competitie leverde weinig opzienbarends op. Er konden dit jaar geen algemene kampioen gehuldigd worden. Alleen heren 3 hield de eer hoog door winnaar te worden van de B-poule in de 4e klasse en dwong door dit resultaat als enige promotie af. De andere teams moesten stuk voor stuk met een lagere classering genoegen nemen. Het damesteam sloot de competitie met een benauwde 25-23 zege af op degradatiekandidaat Bour- gondië. De positie in de middenmoot werd door dit resultaat vertevigd. Als debutant hebben de dames zich goed weten te manifesteren. Wat gewonnen kon worden, werd gepakt. Alleen de strijd tegen de koplopers zoals Sparta, Crac kerjacks en Dunckers resulteerden veelal in een grote nederlaag. De thuiswinst op lijstaanvoerder Irene maakte echter duidelijk dat de Leusdenaren volgend seizoen een rol in de kopgroep kunnen gaan spelen. De laatste confrontatie van het eerste herenteam, leverde eerst een gelijkspel op, maar aan gezien bij basketbal een puntende- ling onmogelijk is, moest er worden verlengd. In de extra-speeltijd trok Eem '78 met 74-73 de punten naar zich toe. Ook de heren eindigden op een plaats in de middenmoot. Heren 3, een team opgebouwd uit ervaren rotten, was als enige in staat een echte rol van betekenis op te eisen. Ondanks het feit dat promotie naar de 3e klasse al zeker was, waren de Leusdenaren er op gebrand de algemene titel in de wacht te slepen. Winst op het Soester Red Stars was dan nood zakelijk De openingsminuten ver liepen voor Green Giants voortva rend omdat de man-to-man verde diging van Red Stars simpel over speeld werd. Toen de Soesters op een zone-defensie overschakel den was het echter met de punten voorsprong van heren 3 snel ge daan Ruststand 27-19. Na de her vatting zette Green Giants een tussensprint in, maar dichter dan 4 punten liet Red Stars de Leusdena ren niet naderen om vervolgens in het verdere verloop van het duel de algemen titel veilig te stellen Eind stand: 67-50. TOERNOOI De overige teams kunnen even eens op een redelijk seizoen terug blikken. Geen van de ploegen moest onverhoopt de aftocht bla zen en afdalen naar een lagere klasse. Het meisjes aspiranten team maakte zelfs, in vergelijking met vorig jaar, een grote stap voor waarts. Werd destijds veel met ruime cijfers verloren, dit jaar werd menig tegenstander afgetroefd. Ook de meisjes junioren spraken als debutant in de 1e klasse een hartig woordje mee. De aansluiting mei ae top werd in ieder geval al gevonden. Dames 2 en heren 2 eindigden evenals de standaard formaties in de middenmoot. Bij de jongens wisten zowel de aspiran ten als de kadetten zich in de top te handhaven. De jongens junioren, jongens kadetten 2, meisjes kadet ten en welpen, kwamen dit jaar wat minder goed uit de verf. Óver de hele linie was het voor de Green Giants een redelijk seizoen welis waar zonder echte hoogte- en diep tepunten. Ter afsluiting houdt Green Giants zaterdag 11 mei een intern mixed-toernooi, 's Morgens spelen de jongens en meisjes van 8 tot 15 jaar terwijl in de middag de dames en heren boven de 15 jaar in het strijdperk treden en in de slag gaan om de hoogste eer Plaats van handeling is sportzaal de Meent in de wijk Groenhouten. Programma komend weekend: ZATERDAG Onderling toernooi elftallen 1 tm 7. Aanwezig 11.00 uur, aanvang wedstrijden 11.30 uur. ZONDAG Laren-Roda '46 Bunnik2-Roda2 Roda 5 - Achterveld 5 Roda6-NSC3 VVZA9- Roda 8 14.30 11.30 11.30 11.30 10.00 LEUSDEN - Dinsdag liep de onderlinge strijd bij het huisvrouwen/huismannen bowling ten einde. Daar in diverse klassen nog verschil lende kandidaten waren voor het kampioenschap, moest er door de dames en heren op de slotdag nog flink worden aangepakt. In de A-klasse hield Betty Klave, Bernadette de Bruyn definitief ach ter zich. Met 27 punten en een pinfall van 4916 werd ze kampioen. Ger du Pree deelde in de B-klasse de lakens uit en had geen enkele moeite om de titel voor zich op te eisen. De strijd in de C-klasse was daarentegen weer een stuk ener- verender. Tineke Vonk en Jetty van Donselaar lagen al weken met el kaar in de clinch en gaven elkaar geen duimbreed toe. Op de laatse competitie dag hielden beide da- A 15' 31! 14! mes elkaar in evenwicht w Tineke de koppositie in sti houden. Ondanks verlies laatse ronde pakte Riek va de titel in de D-klasse deed dat in de E-klasse. Eindstand bowlinguur: A-klasse: 1. Betty Klave 2. Bernadette Bruyn 3. Klaas Winkel 4. Margriet van Kalsbeek 5. Irma Scheggetman B-klasse: 1. Ger du Pree 2.TruusBeyer 3 Nannie Doeland 4. Margriet van Toren 5. Gon Reus C-klasse: 1.Tinneke Vonk 2. Jetty van Donselaar 3. Jane Eggens 3. Willy van de Lagemaat D-klasse: 1Riek van Oyen 2. Miepvan Kampen 3. Trynie Winkel 4. Henny Holthuis 5 MagdavandeKrol 6 BepvanDuyl E-klasse 1Ali Bontje 2 AgnesKok 3. Gre van de Wel 4. Joke Los (van één onzer medewerkers) LEUSDEN - De klaverjas- competitie die in september van het vorig jaar een aan vang nam in het dorpscafé „de Swartesteegh" is dins dagavond afgesloten. Tot aan het eind toe is het ver loop van de competitie erg spannend geweest. Uiteinde lijk kon Aad van Berkel de wisselprijs voor een jaar mee naar huis nemen. Al vanaf 1978 wordt er in het café ,,de Swartesteegh" jaarlijks een klaverjascompetitie gehouden. Om voor een plaats in de eindrang schikking in aanmerking te komen moeten deelnemers minstens tien van de veertien avonden meege- kaart hebben. Dit jaar hebben 8 dames en 14 heren de eindstreep gehaald. Lange tijd heeft het er naar uit gezien dat Trudy van Breda de eerste plaats zou behalen. Tot aan februari 1985 ging mevrouw Van Breda aan ko£. Na die tijd ging het echter mis en moest zij haar eerste plaats definitief afstaan aan een ander. Dinsdagavond werden de prijzen definitief verdeeld voor het kaart- seizoen 1984-1985 Teveel tijd nam de prijsuitreiking niet in be slag, de aanwezigen gingen liever nog een paar boompjes klaverjas sen. De volledige uitslag is als volgt: I Aad van Berkel 51.274 punten. 2. Hans v d. Grootevheen 50 854, 3. Willem Bolder 50 3514. Frits van Breda 49.511, 5. Trudy van Breda 48.751, 6 Harry Kok 48 705, 7 Henk van de Berg 47.478, 8. Rick Lesquillier 47.324, 9. Ab en Truus van Maanen 47.256, 10 Ans Koperdraad 47.215, II Dirk Timmerman 47.038,12 Tineke van Berkel 46.618, 13. Liesbeth Tim merman 46.597, 14. Ruud v.d Berse- laar 46.096, 15. Wilma Dietrich 45.523, 16. Gemma Kok 44 953. 17. Ed van Waterschoot 44.740, 18. Wilma Wern- sen 44 682. 19 Martha 44 339. 20 Dick van Garderen 43 780,21 Herman Zandbnnk 43.630 (Poedelprijs) LEUSDEN - Fiets Cross Ver eniging „de Heuvelcrossers" laat er geen twijfel over bestaan dat de crossclub in de regio tot een van de sterksten gerekend kan worden. Bij de clubuitwisse- lingswedstrijd die zaterdag op de baan van de King Road Riders in Soest verreden werd, eisten de Leusdenaren opnieuw de meeste ere-plaatsen op waar door ook de eindzege weer een feit werd. Dennis Veenendaal, Igor Glattli, Steve van Sweevelt en Minko de Nooy kwamen uit stekend voor de dag door zowel bij de junioren als in de open klasse als eerste over de meet te flitsen. Met daarbij de zes 2e en vier 3e prijzen, kwamen de Heu velcrossers op een totaal van 127 punten. De Flying Bikes ble ven daar met 115 punten achter terwijl organisator Soest met 113 punten genoegen moest nemen. De uitslagen van de Heuvelcrossers in Soest: Powder Puffs: 16+ jaar 1. Sylvie Elvé Junioren: 6 jaar: 1Stephan Numan 7 jaar. 1 Dennis Veenendaal 9 jaar: 1Achim Numan 10 jaar: 1 Igor Glattli 11 jaar: 2. Michael Noordam 15 jaar 1. Steve van Sweevelt, 2 Danny Mosterd Minco de Nooy 16+ jaar. 1 Minko de Nooy, 2. Mare Musters, 3. Ricardo Babb Open klasse: 7 jaar: 1. Dennis Veenendaal 8/9 jaar 1Igor Glëttli, 2 Achim Numan 10/11 jaar 3. Michael Noordam 14/15 jaar 1 Steve van Sweevelt, 2. Mare Mutsers, 3. Marcel Hoogland 16+ jaar: 1 Minko de Nooy. 2. Thijs Borsten, 3. Rene Theusen Eindstand clubwedstrijd te Soest: 1FCV Heuvelcrossers (Leusden) 125, 2 Flying Bike (Zeist) 115,3 Kings Road Riders (Soest) 113,4. Sprinters (Hilver sum) 111, 5 The Highland Devils (Hoogland) 108, 6. Jumping Rabbits (Soesterberg) 103. 7. \/alleirenners (Veenendaal) 96, 8. The Wheely's (Baarn) 50. Op bevrijdifgsdag. zondag 5 mei, stond in Vianen een afdelingswed strijd op het programma. Ook hier lieten de Heuvelcrossers hun neus diverse malen van voren zien De resultaten in Vianen waren: Open klasse: 8/9 jaar 3. Igor Glattli 10/11 jaar: 3 Michale Noordam 14/15 jaar. 2 Marc Musters Junioren: 9 jaar 1Achim Numan 12 jaar 1 Dennis Arreman 16 jaar- 1. Hans van de Berge, 2. Ted Meeder Powder Puffs: 16+ jaar: 1. Karin Lengers, 2. Sylvie Elvé Experts: 9 jaar 2. Igor Glëttli 10 jaar: 3. Michael Noordam 14 jaar. 1 Danny Mosterd 15 jaar 1. Marcel Hoogland, Mutsers 16 jaar: 1Minko de Nooy 17+ jaar. 3 Thijs Borsten Zondag 12 mei is Leusdf heer voor de regionale fie! elite. Voor zover bekend nen alle Heuvelcross- en toppers aan de start. ACHTERVELD - Veertien le den waren aanwezig om deel te nemen aan de onderlinge schiet wedstrijd. Het was B. Voskuilen die de eerste plaats behaalde met 94 punten. De overige uitslagen waren: 2. P. Smink 92,3 A van Daatselaar 89, 4 J. E. van Hamersveld 89. 5. W. Wittebrood 88. 6. L. Verburg 88, 7. J. Voskuilen 87.8 H. J v. Ruitenbeek 85, 9 A. Vlug 82,10. G. TolboomE J. Lagerweij 77, 12. A. W He 13. B. v.d Hengel 76, 14 Hamersveld 74. Bij de negen junioren s heerste er weer spanning de koplopers in deze or* wedstnjd de eerste plaats te halen. Het was Rolf van Dn ta won met 79 punten. Hij rivaal met vijf punten verst Ie ter zich. De overige uitslagen ware ie 2. Timo van Valkengoed 74, van Nimwegen 62. 4 Arnoed 5. Laurend v.d Ven 56, 6 Ge<1 laar 55, 7 Bert Schimmel 52. van Dijk 45.9. Rudie van Daats ai

Leusder Krant | 1985 | | pagina 12