da combinatie voetbalt Igjj jarig CJVV in de Keistad ntilopen-ZKC Winst senioren LTV de Eemelaar Ontknoping Doelsaldo? Achterveld A2 kampioen Dames junioren kampioen doriteiten-en wensenlijst sportvoorzieningen Inschrijven voor avondvierdaagse Scoutsgroep Manitoba zoekt nieuwe leiding leiBdep hpont ^ItFltAL VOOItSPEL mpioenschap icht voor Eemelaar Korfprogramma zaalvoetbal VOETRAL 0 VOORSPEL HOCKEY VOORSPEL sport DONDERDAG 9 MEI 1985 mo o di efi i f Is SDEN - Voetbalclub 46 is uitgenodigd om te nemen aan het kam- ischap van Amersfoort eze maand in het kader iet 65-jarig bestaan van gehouden wordt. Het ooi waaraan naast Roda Jatuurlijk alle 15 voetbal die de Keistad rijk is lijdrage leveren vindt in lid eheel plaats op het park ierdor van de jubilaris, bestuur van Roda '46 uit de selecties van de dag- en zondagafdeling combinatie samenge- die de Leusdense voet- iib op het eerste kam- «i ischap van Amersfoort o^rtegenwoordigen. goed ingespeeld op Nim- t te verschijnen, speelt de lombinatie vanavond nog lenwedstrijd tegen IJFC uit slein, nadat vorige week een selectie-elftal van Lely- sparringpartner was opge- en met 4-2 door de Leusde in een leuke pot voetbal jen werd. De groep waar de irainers. Rob Ton en Richard een keuze uit maken ziet volgt uit: doel: Marcel Daat- Gert Osnabrugge. Achter- Ruud Huygens, Mare Swar- n Wittenberg, Teus Heems- Wilco Betlink en Jaap lelenberg Middenveld: Fokko ia .eyenhorst, Bert Staubach. Bas Peters, Lidus Vaartjes, Ton Kaspers. Voorhoede: John Jans sen, Peter Knijff, Ruud Stoelhorst en Coen van Dijk. Dinsdag 7 mei is het kampioen schap begonnen met de duels tus sen Hoogland tegen Amsvorde en APWC tegen KVVA. Vanavond wordt het evenement voortgezet. Roda '46 komt pas woensdag 15 mei in actie tegen afdeling 2e klas- ser Posthoorn. Bij winst moet Roda tegen HVC of VVZA. Het totale programma vanaf vandaag luidt als volgt: Donderdag 9 mei (19.00 uur): CJVV - Am. Boys VOP - Hooglanden/. Dinsdag 14 mei (18.30 uur): Quick - Cobu Boys Sova - Odi vspoi ben de j veld- i belel de di esport Van die dankt d. Elkj schat 'el een 1 ook? lestk ooml i. Twe maak! en nk ik :lubs t en Is mee >ok nie 3 Ie jw bek ijk bei) er, al lichl lieerde -het uwens t aanton, lus gi 59 mi melen In Ad I 8 sd ien en, A. Tt er 50 i 6 (SI lij de oulodi I vindt horsl, tilopei Wal 17 ''"inffljUSDEN - Strandt het Antilopen-Schip, evenals in de mpetitie, wederom in het zicht van de haven? De vraag nigeen in het Antilopenkamp bezighoudt. Na de twee ilagen op rij is van de ruime voorsprong op Thor geen punt meer over gebleven en wordt voor de laatste tegen ZKC (thuis), maar vooral tegen DSV (uit) het gevreesd. Om in de slotronde bij DSV de punten weg te zal Antilopen zeker uit een ander vaatje moeten gaan in. Vooral aanvallend stelde de formatie van trainer an Bruins teleur. Heel moeizaam weten de dames en i momenteel de korf te vinden en dat is nou net waar het etje om draait. Defensief ziet het er goed uit, maar als je in allend opzicht weinig in te brengen hebt is de kans om end van het veld te stappen afhankelijk van een aantal 'itrekenbare factoren dat je van tevoren niet in de hand Woensdag 15 mei (18.30 uur): Roda - Posthoorn HVC - WZA Dinsdag 21 mei (19.00 uur): Winnaars 7 mei Winnaars 9 mei Donderdag 23 mei (19.00 uur): Winnaars 14 mei vyinnaars 15 mei Dinsdag 28 mei (19.00 uur): Winnaars 21 mei Winnaars 23 mei Donderdag 30 mei (19.00 uur): Winnaars 28 mei (finale 1e en 2e plaats) Verliezers 28 mei (3e en 4e plaats) Bij gelijkspel worden de wedstrij den 2 x 15 minuten verlengd. Is daarna de stand nog gelijk dan worden er volgens het reglement strafschoppen genomen. De Roda combinatie geflankeerd door beide trainers of ze dat zo maar over hun kant laten gaan lijkt onwaarschijnlijk. Daarmee zal Antilopen zaterdag in Leusden terdege rekening moeten houden. Opnieuw verlies zal de weg naar de landelijke klasse abrupt kunnen versperren, het geen voor trainer Herman Bruins, die toch zeker op één titel rekent, een dikke streep door de rekening zou betekenen. Zover zal Antilopen het niet moeten laten komen. Zelf winnen is de enige remedie en dan hopen dat Thor bij DSV het loodje legt, zodat een week later in het hol van de leeuw het kampioenschap een feit zal worden. Uitslagen inhaalweekend 1e klasse B: icht w in sl /erlies iek va se. za' dan ook nu il op eigen kracht moeten en hoopt dat Thor toch nog een puntje laat liggen. Dat lan tegen dezelfde ploegen jn gebeuren waartegen Anti- nog in de slag moet. ZKC en DSV in omgekeerde volgorde. Na de inhaalwinst die hekkesluiter OV- VO tegen Antilopen boekte, is ZKC genoodzaakt om dit voorbeeld te volgen. Anders zullen de Zaan dammers ook in de veldcompetitie een stapje terug moeten doen. En OWO-Antilopen 8-4 Sparta-Thor 5-6 De stand in de 1e klasse B- Antilopen 12-17 Thor 12-17 De Vinken 12-13 DSV 12-13 Sparta (N) 12-11 DKV 12-11 OWO 12- 9 ZKC 12- 7 Het programma voor zaterdag in 1B: DKV-Sparta (N) (6-8) OWO-De Vinken (6-14) Thor-DSV (3-2) Antilopen-ZKC (7-6) fTERVELD - Door winst •3 in het voordeel van het Zondag Mixed Team is de eerste returnwedstrijd verlopen. Gezien de overi- esultaten gaat een kam- schap tot de mogelijkhe- behoren. Door het afbran- an het clubhuis van Flehite de returnwedstrijd op de van de Eemelaar ge ld. vas een gezellige drukte met oeschouwers ook van het 2e Iteam en het 2e heren team, er werden fraaie partijen gespeeld. Zaterdag werd in alle vroegte met de wedstrijden begonnen, zodat omstreeks 18.00 uur de banen gesloten konden worden met het oog op de dodenherdenking. De uitslagen waren: Zaterdag 4 mei: Senioren B-Soest E 1-4 Senioren C-AmerongenB 4-1 HilverheideB-Senioren D 4-1 HilverheideB-Senioren D 4-1 Heren A-deGeeren A 4-2 VianenC-Heren B 6-0 Heren C-Volta C 3-3 Volta-Jongens 17 j. 8-0 Jongens 15 j.-Leusden 4-4 Dicke Rijst-Meisjes 15 j. 8-0 Zondag 5 mei Flehite 6- Senioren 1 3-5 Senioren 2 - STVU 3 8-0 Heren2-Eemnes2 3-3 Dinsdag 7 mei Dames A-SoesterbergC 3-1 Volta A-Dames B 2-2 Dames C - Soesterberg 2 3-1 LEUSDEN - Vrijdag 10 mei vindt In sporthal de Korf weer een volledig zaalvoetbalpro gramma in het kader van de competitie In het rayon de Velu- we plaats. Naast drie duels uit een reserve 2e of 3e klasse, staat het treffen in de 3e klasse A tussen Lisldunahof en Gemi Sport op de nominatie, (aanvang 20.00 uur). Het volledige programma is als volgt: Res 3e klasse B: 19.00 uur: Straaljager Boys 2 - Ermelose Bus Boys 4 3e klasse A: 20.00 uur: Lisidunahof - Gemi Sport Jongens A-2 van Achterveld is kampioen. ACHTERVELD - Het Achter- veldse jeugdvoetbal heeft er weer een kampioen bij: Achter veld A2, dat onder leiding staat van Klaas v. d. Heuvelen Kees Voorburg, de ploeg bestaat uit doelman Martin Steenbeek, aanvoerder Mark v. d. Goes, Adrie Gerritsen. Andre Ossen drijver, Eerhard Voorburg. Bert Schimmel, Gerald Kroeze, Dick Steenbeek, Edwin Snijders, Gerard v. Valkengoed, Corno Kok. Fred Steenbeek, R. v Druten. Van de negentien ge speelde wedstrijden werden er zeventien gewonnen en wer den er meer dan 100 doelpun ten gescoord. ACHTERVELD - De derde com petitie zondag van LTV de Ee melaar is door het eerste Senio renteam met winst afgesloten. In de uitwedstrijd werd met 1-7 gewonnen van Phonosmash 2 uit Baam. Het zaterdag Senio ren A team wist winst te beha len. De ploeg won met 3-2 van Flehite uit Amersfoort. Hierdoor is handhaving in de tweede klasse dit jaar in ieder geval vei lig gesteld. Ondanks de slechte weersom standigheden met hagel en sneeuw zijn het afgelopen week end de geplande wedstrijden ge speeld en de afgebroken partijen van 13 april op Koninginnedag in gehaald. De uitslagen zijn: Zaterdag 27 april Senioren A - H.L.T.C. het Melkhuisje 2-3 Senioren B - Lookhorst B 1 -4 Alta D - Senioren C 3-2 Rapid B - Senioren D 4-1 Heren A - Huizen A 4-2 Zuilen A - Heren B 5-1 Lookhorst D - Heren C 3-3 't Stort B-Jongens 17 j. 4-4 Jongens 15 j. - Leusder Park B 7-1 de Doelen - meisjes 15 j. 8-0 zondag 28 april 'Phonosmash 2-Senioren 1 1-7 Senioren 2 - Lookhorst 4 3-5 Heren 1 - Bosch en Duin 2 5-1 Heren 2 - Lookhorst 3 3-3 Lookhorst - Junioren 6-2 dinsdag 30 april Senioren A - Flehite A 3-2 Amerongen B - Senioren C 1 -4 Senioren D - Hllverheide B 0-5 de Geeren A - Heren A 4-2 Heren B - Vianen C 0-6 ACHTERVELD - Het damesju- niorenteam van Achterveld is afgelopen weekend kampioen geworden door een verras sende overwinning te boeken op rivaal Barneveld I. De Ach- terveldse voetbalsters wonnen de wedstrijd met maar liefst 7- 0. Doelvrouwe Connie v.d. Brink, Ellen Smit en Petra van Ros- sum weerstonden de Barne- veldse aanvallen en nadat Hester Schouten uit een te genaanval de stand op 1-0 bracht en llona Hoogland voor rust 2-0 scoorde was het na rust gedaan met Barneveld. llona Hoogland scoorde 3-0 en 4-0, Barneveld in eigen doel 5- 0, Lia van Daatselaar 6-0 wat tevens het 100e doelpunt in deze competitie was. Bertha Btotenburg maakte in haar voetballoopbaan ook het hon derdste doelpunt 7-0 en kreeg op dat moment bloemen uitge reikt. in het elftal van de ac tieve oetenmeesler en leider Jaap Schouten speelden voorts mee Jeanette van Drie, Melisse Prinsen, Petra Voor burg en Jantine van Deuten. Na afloop bloemen en vreugde bij speelsters en supporters van Achterveld dames junio ren 1. Res 2e klasse B: 21 00 uur De Plank 3- Putten 5 Res 3e klasse A: 22.00 uur: 't Hoekje 2 - The Family Harderwijk 2 LEUSDEN - De strijd in de 1e klasse A van de zondagaf deling gaat In de slotronde een heuse finale tegemoet waarin spijkers met koppen zullen worden geslagen. Hoe de resultaten bij de diverse wedstrijden ook zullen uitval len, onderaan de ranglijst komt nu toch echt duidelijk heid, omdat twee van de vier die daarvoor nog in aanmer king komen tegen elkaar de degens moeten kruisen nl. Gooische Boys en Hooglan derveen. Een gelijkspel bete kent voor de „Boys" degra datie terwijl gastheer Hoog landerveen dan moet afwach ten wat Roda '46 er tegen en bij Laren van bakt. Immers aan een punt heeft de zon dag-elf voldoende om alle hoop die de onderste drie nog koesteren in één klap overboord te kieperen. In dat geval is het ook voor Amsvorde gebeurd. Wat de Amers- foorters dan ook bij Olympia weten weg te slepen, heeft geen invloed meer op de verdeling van de degra datie plaatsen. Het enige wat over blijft is de vlucht weg via de 10e plaats die een beslissingswedstrijd tegen de nr. 10 uit de 1e klasse B oplevert. Maar zeals de zaken er nu voor staan heeft Hooglanderveen voor deze „ontsnappingsclausule" de beste papieren, als Roda ten minste uit de greep blijft van de wanhopige tegensputterende staartploegen. Aan de kop zijn de mogelijke kandidaten voor de titel en promotie bijna even groot in aantal. Na de 1-1 puntendeling die VVZA en Olympia op bevrijdings dag met elkaar overeenkwamen, heeft Actit de beste vooruitzichten, gevolgd door hel bovengenoemde tweetal met daar weer achter het op de loer liggende Laren, dat echter geheel afhankelijk is van de top dne. Bij het kansloze Barneveld moet koploper Actit toch in staat worden geacht om een punt weg te halen, waardoor de Hilversummers zich al zeker stellen van een beslis singsduel tenminste als de concur rentie er in slaagt om de volle winst te halen. Bij winst is Actit echter kampioen. Óf Olympia daar tegen een alles of niets strijdend Amsvor de in slaagt en VVZA de kracht heeft om BFC in eigen huis over de knie te leggen lijkt echter nog een moeilijkere. En wat doet Laren te gen Roda'46? In het verleden heb ben de Leusdenaren tegen Laren goede resultaten geboekt Daarop moet Roda'46 al zijn hoop vestigen en het alles beslissende duel dan ook optimistisch tegemoet zien. Het is pompen of verzuipen, een tussenweg is niet mogelijk. Het programma in de 1e klasse A: Laren-Roda'46 (1-3) Hooglanderveen - Gooische Boys (1 -1 Olympia-Amsvorde (3-3) BFC-WZA (1-2) Barneveld-Actit (2-0) De stand in de 1e klasse A: Actif 21 26 (30-20) WZA 21 25 (40-27) Olympia 21 25 (31-21) Laren 21 24 (34-23) Zuiderzeevogels 22 24 (34-23) Barneveld 21 22 (24-30) BFC 21 21 (25-29) Achterveld 22 20 (42-44) Roda '46 21 18 (28-38) Hooglanderveen 21 17 (35-36) Amsvorde 21 16 (22-32) Gooische Boys 21 16 (22-39) LEUSDEN - Het was kantje boord, maar de winst bij de Kromhouters In Tiel was er voor de heren van MHC Leusden in de race om het kampioenschap niet minder kostbaar oip. Een gelijk spel had immers dé vooruitzich ten op promotie naar de 1e klas se een stuk minder rooskleurig gemaakt, terwijl bij een neder laag de kans op de titel helemaal was verkeken omdat rivaal Amersfoort bij Culemborg met 0-1 aan het langste eind trok en daardoor het aantal verliespun- ten niet zag oplopen. En dat zal op de laatste competitiedag te gen USHC of bij het inhaalduel tegen Baarn wel moeten gebeu ren, anders valt er voor Leusden ondanks de knappe winst bij de Kromhouters geen eer meer te behalen. Het doelsaldo geeft alleen de doorslag als ploegen gelijk eindi gen, dus daar heeft Leusden op het moment nog niet veel aan. Daar naast blijft het zaak dat Leusden de confrontatie tegen Culemborg met een overwinning afsluit en het liefst weer zo hoog mogelijk zodat Amersfoort in de resterende duels wel behoorlijk uit zijn slof moet schieten om Leusden op dat ge bied te evenaren Ook onderaan de ranglijst is de strijd nog niet beslist. Drie ploegen bevinden zich nog in een vrij netelige positie en kunnen op hun bsurt de punten hard ge bruiken. Shinky staat er het be roerdst voor en zal in de ontmoe ting tegen mededegradatiekandi daat Baarn er alles aan gelegen zijn om beide punten te pakken. Indien Maarssen bij Haaskamp verliest en dat is niet onmogelijk hoewel er aan het einde van de competitie vreemde dingen gebeu ren, ligt het lot geheel in handen van Baarn in het treffen tegen titelkandidaat Amersfoort terwijl er voor Maarssen dan niets anders op zit om de achterstallige wedstrijd tegen Culemborg te winnen. En dat kan voor Leusden een gunstige ontwikkeling zijn. Uitslagen afgelopen zondag: Kromhouters-Leusden 1-2 Culemborg-Amersfoort 0-1 Baarn-Haaskamp 1-3 Maarssen - Keep Fit 0-1 USHC-Shinty 1-0 De stand in de 2e klasse D: Leusden 17-26 Amersfoort 16-25 Keep Fit 17-23 Kromhouters 17-21 Haaskamp 17-19 Culemborg 16-13 USHC 17-10 Maarssen 16- 9 Shinty 17- 7 Baarn 16- 7 Het programma in de heren 2e klasse D: Shinty-Baarn (0-0) Haaskamp-Maarssen (4-0) Leusden-Culemborg (2-3) Amersfoort - USHC (3-2) Keep Fit - Kromhouters (3-5) oomi V He 14 ISDEN - Het bestuur van ortstichtlng Leusden heeft 'initieve „prioriteitenlijst voorzieningen 1985" vast ly Een „wensenlijst sport- lieningen" waarin alle be- verlangens van de bij de ling aangesloten sportver- l igen zijn opgenomen, is lens opgesteld, wensenlijsten zien er als uit: iteltenlijst 1985: ioriteit op en s ning e om aats in Dr aal Achterveld: Hi| 3 schietaccommodatie vers/ lerheide «voorzieningen ten behoeve ware ètscrossbaan Jan Bannink- d 74. no** atie voetbalveld Achterveld Geil J'atie hockeyveld (veld 1 aanschaf beregeningsapparatuur Kerstenssportpark; verbetering handbalbelitning sport zaal Groenhouten; ruitersportaccommodatie „De Sin gels", Achterveld; ruiterspoilaccommodatie „Nim- merdor", Leusden. 2e prioriteit diverse verbeteringen in overdekt zwembad ten behoeve van zwem en poloclub; parkeervoorzieningen bij tennis- complex Valleilaan; binnenmanege ten behoeve van ponyclub Nieuw Hagenauwe, uitbreiding kleedaccommodatie hockey-complex; onderkomen schaakvereniging. 3e prioriteit aanleg hockeyveld. Wenselijst sportvoorzieningen 1985 sportzaal Achterveld ruitersportaccommodatie „De Sin gels"; ruitersportaccommodatie „Nim- merdor"; schietaccommodatie op Leusder- heide; verbetering fietscrossaccommoda- tie Jan Banningpark; verbeteringen in overdekt zwem bad „Bavoort"; renovatie hockeyveld (veld 1); renovatie voetbalveld Achterveld (veld 2); vervanging beregeningsappara tuur Kerstenssportpark; onderkomen schaakvereniging; verbetering parkeervoorzieningen bij tenniscomplex Valleilaan; grasbaancircuit ten behoeve van motorcross, binnenmanege ten behoeve van ponyclub Nieuw Hagenauwe; uitbreiding kleedaccommodatie hockeycomplex; hockeyveld Valleisportpark; uitbreiding toiletten tennispark LTV Lockhorst; verbetering handbalbelitning in sportzaal Groenhouten. Aan de volgorde van deze lijst mag geen rangorde worden ont leend! Beide lijsten zijn bij het college van burgemeester en wethouders van Leusden ingediend, met het verzoek bij de opstelling van de gemeente-begroting 1986 met bij behorend budgetprogramma reke ning te houden met de wensen van de sportverenigingen ACHTERVELD - Door het plaatselijk comité avondvierdaagse zal ook dit jaar weer een avond vierdaagse worden geor ganiseerd. Deze zal wor den gehouden op 20, 21, 22 en 23 mei. Na afloop is er natuurlijk een défilé. Voor deelname kan worden ingeschreven op de Regen- boogschool aan de Jan van Arkelweg op dinsdag 14 en vrijdag 17 mei van 19.30-21.00 uur Er kan worden meege daan aan de 5, 10 en 15 km. De starttijden zijn tussen 18.00 en 18.30 uur in Ons Gebouw. LEUSDEN - De scoutsgroep Manitoba uit Leusden staat aan staande zaterdag met een kraampje op winkelcentrum Ha mershof. Tussen 11.00 en 15.00 uur kan er alle intofmatie verkre gen worden over de scouting groep. Manitoba draalt nu ongeveer acht maanden een speltak voor meisjes (de meisjeswelpen) die het bekende rimboespel spelen. Er zijn thans bijna 20 meisjes die In deze groep deelnemen. Aan de leiding Is er één heer (Theo Lindhout) en twee dames. Er is echter dringend behoefte aan aanvulling van de leiding omdat één meisje In september moet afhaken. In de loop van 1986 zal er gestart worden met meisjes verkenners, want de meisjeswelpen zijn voor een groot deel daar dan oud ge noeg voor Geïnteresseerden hoe ven geen scoutingervaring te heb ben - hoewel dat wel handig is - maar wel ouder dan 19jaarenmen moet bereid zijn tijd in de scouting te steken. De bijeenkomsten zijn zaterdagmiddag aan de Dodeweg. Uiteraard zal op de marktkraam ook de komst van nieuwe jongens en meisjes worden nagestreefd en kan verwezen worden naar andere groepen. Toch is het doel primair om leiding aan te trekken Voor verdere informatie kan men bellen met Theo Lindhout, telefoon: 947038.

Leusder Krant | 1985 | | pagina 13