Grote opbrengst bazar Hamersveld Dubbelconcert „Popkollektief DE LAATSTE TIEN TAARTEN VOOR WINNENDE KASSABONNEN! I Disco in De Korf Schrijven Amnesty Int. Rommelmarkt en fancy fair Zenuwachtige bruid zorgde voor paniek Belangstelling in kelder Excuses Informatie over „hijgers" Prijswinnaars week 6 Prochemko Atletiekvereniging Triathlon nu ook aktief in Leusden Per 1 april: 25.473 inwoners Veel kinderen zagen Bassie en Adriaan Woordgebruik DINSDAG 14 MEI 1985 Redaktle: Caspar van Loo Bijdragen: Frits van Breda, Hans mosterd Trouwen Is In de regel niet bepaald een bezigheid die je elke dag doet. Behalve verheugd over de aanstaande huwelijksvoltrekking, ben je vaak ook al weken nerveus, niet In de laatste plaats door allerlei zaken die in verband met het huwelijk geregeld moeten worden. Annemiek Steenbeek uit Hooglanderveen kan daarover meepraten. In alle opwinding vóór de trouwdag maaktezlj het wel heel bont. Wat gebeurde er? Annemiek trouwde vorige week met Martin Smal uit Leusden. Het stel had, zoals te doen gebruikelijk, trouwkaarten laten maken. Een drukker in Hooglanderveen had, na de goedkeuring van de drukproef, In opdracht van Annemiek de kaarten verzorgd. Hij had echter één vergissing gemaakt: in plaats van het gemeentehuls van Leusden had de drukker het gemeentehuis van Amersfoort op de trouwkaarten vermeld als zijnde de plaats waar het burgerlijk huwelijk voltrokken zou worden. Annemiek, nerveus als ze was, merkte pas toen de trouwkaarten op de post waren deze vervelende vergissing. LEUSDEN - De bazar die afgelo pen zaterdag bij bejaardenhuls 't Hamersveld georganiseerd Is heeft het hoge bedrag van f 4500,- opgebracht. Door veel bewoners, personeel en belang stellenden Is er op de bazar ge noten. Op verschillende onder delen waren prijzen te winnen. Uitslagen: In allerijl werden briefjes naar familie en bekenden gestuurd met de mededeling dat ze niet naar het gemeentehuls in Amersfoort maar naar dat in Leusden moesten komen. Daarmee waren helaas de problemen nog niet achter de rug. Tot overmaat van ramp ontdekte Annemiek dat ze iets vergeten was op de trouwkaarten te vermelden, namelijk de uitnodiging voor het drinken van een kopje koffie ten huize van de bruid. En zo ging er een tweede briefje naar familie en bekenden. We kunnen u melden dat alles „op zijn pootjes" Is terechtgekomen. Nu maar hopen dat het huwelijk van Annemiek en Martin wat minder chaotisch verlooptl „Gezien de belangstelling, kunnen we met een gerust hart een extra vergaderruimte In de kelder van het gemeentehuls inrichten," grapte burgemeester Rademaker vorige week tijdens de vergadering van de commissie Algemene Bestuurszaken. De belangstelling was dan ook erg groot. Zeker meer dan honderd mensen, voornamelijk uit Leusden-Zuid, waren naar het gemeentehuls gekomen om meer te vernemen over wat men nu omtrent Prochemko (u weet wel) voornemens was. Men zou aan het grapje van de burgemeester dan ook kunnen toevoegen, dat als er maar voldoende beslissingen worden genomen van het kaliber, de aard en het niveau, zoals dat rond Prochemko Is gebeurd, er miesschlen ook een slaapzaal In de kelder kan worden ingericht, omdat de burgers van Leusden dan niet meer verantwoord In hun eigen bed kunnen overnachten. Nog niet eens zozeer vanwege mogelijke luchtverontreiniging in Zuid, misschien, als wel vanwege het Sjoelen: 1e en 2e plaats T. van Garderen, 3e mevrouw Van der Lelie. Bowling: 1e en 2e N.Noor- lander uit Barneveld, 3e mevrouw Van Aken uit Utrecht. Gewicht ra den van een zak hout :(13,6 kilo) A.VIastuin uit Woudenberg. Ge wicht raden van een krenten- brood;(9,4 kilo) mevrouw Ter Cock. Het gezamenlijk gewicht feit dat men van mening zal zijn, het gemeentelijk college niet meer uit het oog verliezen. In onbewaakte ogenblikken gebeuren er immers dingen, waar zachtjes gezegd wel vragen bij te stellen zijn. Overigens werd later op de avond, toen alle belangstellenden al lang naar huls waren, besloten dat de inrichting van de kelder onder het gemeentehuls onderdeel zal worden van „de totale afronding van de begroting, die met het gemeentelijk onderkomen gemoeid is". We moeten onze excuses maken aan Leusdens burgemeester Rademaker. Vermeldden we vorige week, dat er enig gekrakeel plaats had gevonden omtrent een lesbrief over de Tweede Wereldoorlog, waar ook de burgemeester bij betrokken was, nadere Informatie leert anders. En wel In die zin, dat de heer Rademaker daar allemaal niets mee van doen heeft gehad, en dat de lesbrief op verzoek van de schoolhoofden der openbare scholen is toegezonden op de manier, waarop dat gewenst was. Niet eens storm In een glas water, dus. Maar volledigheidshalve vermelden we het maar even. Het blijkt, dat de laatste tijd veel vrouwelijke Inwoners van Leusden worden lastig gevallen met telefoontjes van heren, met minder leuke opmerkingen, oneerbare voorstellen, of geluiden, die er ooit toe hebben geleld, dit soort telefonisten als „hijgers" te bestempelen. Naar aanleiding van het jaarverslag van de politie, dat tijdens de vergadering van de commissie Algemene van de personeelsleden op de groepsfoto bedroeg 2352,9 kilo wat goed geraden werd door A. Berg. Het winnende nummer van het tafellaken met vingerdoekje was 50, geraden door N. van der Grootheveen uit Amersfoort. Het winnende nummer van de gebor duurde merklap was 85, geraden door mevrouw Speksnijder. De opbrengst van de bazar zal voor het huis zelf bestemd zijn. Wat er met het bedrag precies gaat gebeuren is nog niet hele maal duidelijk. Men denkt aan een microfoon voor de ontspan ningsruimte. (advertentie) Uit de binnengekomen kassabonnen zijn weer tien taartwinnaars getrokken. Die winnaars zijn (met tussen haakjes de naam van de adverteerder van de winnende kassabonnen): Mevr. Van de Kooij, Hamersveldseweg 78, 3833 GJ Leusden (Boni). v. Zandwijk, Asschatterweg 145, 3831 JM Leusden (Blokker). W. van Andel, Weerdenburg 2, 3834 AG Leusden (Boekhandel Hamershof). H. Kluit, Hondsdraf 4, 3831 AS Leusden (Boekhandel Hamershof). A. van Roomen, Lijsterbeslaan 20, 3831 XK Leusden (Bloemtiek). A. Willenborg, Princenhoflaan 23, 3833 BA Leusden (J. M. v. Kersbergen). A. Moorhof-van Straaten, Lindenlaan 4, 3831 XP Leusden-C (Spar Super). G. Weggemans, Wiggeruslaan 11, 3833 BD Leusden (Spar Super). R. J. Tijmensen, Tjongerwijk 3, 3831 LP Leusden (Spar Super). J. van Hamersveld, Beverhoeve 18, 3831 TG Leusden (Blokker). Loep op Leusden bovendien nog overleg volg het georganiseerde overlej waarna we tot beslultvormli kunnen komen". Melden we tenslotte nog,, bij al dit fraais de burgemee zich mét Corri Verduin geso toonde over het woord „vervaldata's", afgedrukt in bijsluiter bij de aanslag Reinigingsrechten, en u beg dat de taalkundige hoogstar deze avond weer niet van dt lucht waren. Over woordgebruik gesproken. Zakennieuws Avonturenbus komt naar Leusdet Op woensdag 15 mei zal bj Winkelcentrum Hamershd Leusden de bus van het A turenpark Hellendoorn aa. zlg zijn. De Avonturenbus presenteeit pitein Geelsnavel, een els nisch sprekende- en bewegi papagaai, vertoont een vides over het Avonturenpark en bi een quiz voor jong en oud. j Verder informeert een gratis! iedereen over de mogelijke en attracties in het park te Hd doorn. In de krant is boven een prijsvraag opgenomen,» mee 3 reizen naar de 'colleg in Disneyland, Los Angeles te winnen zijn. De Avonturenbus zal op 15 van 11.00-18.00 uur aan» zijn. NS informatie op Hamershof LEUSDEN - Op de parkeerpl van winkelcentrum Hamen zal maandag 20 mei een NI formatie-auto staan. Tui 13.00 en 17.00 uur kan lede bij deze informatie-auto n inlichtingen krijgen over h« zen per trein. Zo zijn er til mogelijkheden om voort per trein te reizen. Maar i veel mensen blijkt het ultzot van het aantrekkelijkste ka toch een hele puzzel. Prochemko hier, Prochemko daar, overal groeit groot misbaar. Badkuipchemie of verffabriek, Leusden Zuid is nu al ziek. Besluiten is ook niet meer nodig, de raad lijkt hierbij overbodig. Vergunningen komen zo wei af, al staat de hele wereld paf. Wie tegen is, moet naar de Kroon, al kost dat dan ook tijd en loon. „Terugdraaien, dat kan hier niet, dan zit 't college met Zwarte Piet". Al heeft 't bestuur verkeerd besloten, tranen worden vergeefs vergoten. Dus, burger, doe je best daar in Den Haag, dan rust het niet meer op ónze maag. Want wat men in Den Haag ook doet, de uitkomst die is altijd goed. Erachter is het heel goed schuilen; men valt bestuurlijk zo géén builen. Neem daarom dus maar van mij aan, dat besturen en vooruitzien beide tot rare dingen kunnen leiden en lang niet altijd samengaan. Piere Bont. LEUSDEN - Atletiekvereni ging Triathlon uit Amersfoort gaat zich richten op sporters uit Leusden. Met de leden uit deze gemeente zal gestart worden met een wekelijkse looptraining. Belangstellenden kunnen iedere donderdagavond om 18.15 uur hiervoor terecht op het grote par keerterrein bij winkelcentrum De Hamershof. Onder deskundige lei ding kunnen zij gezamenlijk „inlo pen" (warming-up), waarna oefe ningen worden gedaan en vervol gens een vast loopparcours afge legd kan worden, variërend in leng te. De beginners kunnen vier kilo meters lopen, terwijl de gevorder den vijftien kilometer kunnen afleg gen. De eerste vier trainingen bij Atletiekvereniging Triathlon zijn gratis. Voor meer informatie kan men bellen met Ali Veenstra (946755), Mariëtte Smeets (940180), Herman Cobussen (943511), Joop Weiter (941475) of Zwany Smink (729569) Hel'Popkolleklief van de Zeister Muziekschool o.l.v. Gerard Thijs LEUSDEN - De PJGU afdeling Leusden verzorgt aanstaande zaterdag een discoavond In de Korf met de discotheek "Apollo" uit Woudenberg. De aanvang Is 20.00 uur en de en treeprijs bedraagt f5,- per per soon. ACHTERVELD - Maandag 20 mei zal er weer gelegenheid zijn om te schrijven voor Amnesty International. Om 19.30 uur kan men weer terecht bij Nel Schwagermann aan de Ver jaagde Rulterweg. Er kan dan geschreven worden naar de au toriteiten van landen waar de mensenrechten worden ge schonden. Steeds meer feiten over martelin gen worden bekend en betref fende regeringen beginnen de druk te voelen. Doorgaan met het schrijven is daarom nog steeds gewenst. Amnesty schrijft deze maand naar de autoriteiten van Zaïre, Turkije en Vietnam. Het be treft personen die in deze landen worden gemarteld en/of onrecht matig worden vastgehouden. Voorbeeldbrieven liggen klaar en kunnen overgeschreven worden. Er kan meer dan één brief ge schreven worden. Postpapier, postzegels en enveloppen zijn aanwezig. LEUSDEN - De gemeente Leusden telde per 1 april jongstleden 25.473 inwo ners. Dat waren er 59 meer dan op 1 maart van dit jaar. In maart werden 37 Leusdenaren geboren, terwijl er 21 overleden In Leusden vestigden zich 120 mensen; 77 vertrokken naar el ders Sinds 1 januari van dit jaar is het inwonertal gegroeid met 219 mensen. In de auto is een heel inform pakket aanwezig: te weten nieuwe spoorboekje, de 'Treinprijzen', de handige p 'NS-Dagtoerisme' en de renwijzer met informatie i nieuwe 60+ Seniorenkaa(lt| Informatie-auto zijn de vod aanbiedingen die in de mei gelden verkrijgbaar i onder de Gezintoerkaart i Tienerloerkaarl. LEUSDEN - De werkgroep tieners van de O.J.J.C. de Geut organi seert een rommelmarkt en tancy fair van 10.00 tot 17.00 uur op 1 juni op het terrein bij de Geut, Zwarteweg 29. De groep wil daar door geld bij elkaar krijgen voor een sleutel- en knutselruimte voor meisjes en jongens van 12 tot 17 jaar door een container bij De Geut te plaatsen waarin spuik geplaatst kunnen worden. Er nog van alles gebruikt wo voor de rommelmarkt op 1 Koffie en cake staan klaar *meer inlichtingen kan men ter bij De Geut, Zwarteweg 29, foon: 946848. LEUSDEN - Het „Popkollek tief" van de Zeister muziek school verzorgt vrijdag en zater dag aanstaande een dubbelcon cert in theater Boschlust te Zeist. Op vrijdag 17 mei wordt een speciaal concert gegeven voor verstandelijk gehandicapte jongeren uit de hele provincie Utrecht. De ervaring leert dat het voor veel verstandelijk gehandi capten niet makkelijk Is om een evenement buiten hun Instelling te bezoeken, ook wanneer men thuis verblijft. Het bieden van een dubbelcon cert geefl alle popliefhebbers de mogelijkheid een schitterend festijn mee te maken. Op zaterdag 18 mei vindt in Boschlust vervolgens het jaarlijks popconcert plaats. Er wor den verschillende muziekstijlen naar voren gebracht waaronder rock, funk, blues, reggae en jazz. Er worden stukken gebracht van Roxy Musik, Tears for Fears, Sade, Jannis lan en anderen. Kaarten 6,- zijn voor het concert op vrijdag in de voorverkoop te verkrijgen bij de Stichting GJVW. Utrechts 133 in Zeist, telefoon OS 13658. Aan de zaal zijn de ka vanaf 19.00 uur te koop. Hel eert begint om 19.30 uur. Zalt begint het concert om 20.00 Kaarten voor dit concert zijnt andere te koop bij de Zeister ziekschool. Aan de zaal sla verkoop om 19.30 uur. Vele kinderen uil Leusden waren zaterdag naar de kermis gekomen om het duo Bassie en Adriaan Ie zien De twee. bekend van tv, waren op uitnodiging van de kermisexploitanten naar Leusden gekomen. Bassie en Adriaan lieten zich niet alleen bewonderen, ze hadden ook de nodige verrassingen in petto voor de kinderen die al dan niet met vader en moeder op de kermis waren. Zo mocht de jeugd gratis elke attractie in, waarin Bassie en Adriaan hun vertierzochten. Verder verdeelde het tweetal munten waarmee de kinderen voor niks in bijvoorbeeld de draaimolen of autoscooters mochten. Voorde.snoepers" hadden Bassie en Adriaan suikerspinnen, zuurstokken en ander lekkers. houden, als taai-fanaat, maar maakt zich desalniettemin óók al schuldig aan het te pas, en vooral te onpas gebruiken van het woord „gebeuren". „Het vergadergebeuren, het controlegebeuren", nou ja, we hebberïze al veelvuldig genoemd. En we zijn niet van plan, daar nog verder op in te gaan, aangezien zulks blijkbaar toch geen enkel resultaat heeft. Maar ook anderszins Is taalvervulling aan de orde van de dag. Want wat te denken van de volgende volzin, uitgesproken door burgemeester Rademaker, terwijl hij het in de raadscommissie Algemene Bestuurszaken had over de arbeidstijdverkorting voor gemeente-ambtenaren:"..zo krijgen we een over-all Interpretatie van wat In eerste Instantie door de mensen zelf wordt geïndiceerd". Het zal duidelijk zijn, dat alleen ambtenaren deze volzin op juiste waarde zullen weten te schatten. Of kunnen achterhalen, wat er wordt bedoeld, en dan nog pas na drie keer lezen. Want, eerlijk is eerlijk, die ambtenaren kunnen er ook wat van. Er werd nog steeds gesproken over de arbeidstijdverkorting voor ambtenaren, en de manier waarop daaraan gestalte moet worden gegeven. Ambtelijk medewerker J. Jorrltsma merkte daarbij op, „dat nog rekening moest worden gehouden met het vakantie-gebeuren (1) en dat er Bestuurszaken aan de orde kwam, bleek dat er de laatste tijd met regelmaat klachten van deze aard binnenkomen. Nog even afgezien van de kennelijke afwijkingen, die deze „heren" vertonen, en waarvoor het mogelijk raadzamer zou zijn een psychiater te raadplegen, dan nletvermoedende vrouwen lastig te vallen, Is het plegen van dergelijke telefoontjes strafbaar. Opsporing is echter moeilijk. Maar hoe meer gegevens men kan verzamelen, hoe groter de kans, dat een aantal gegevens bijeen „tot opsporing en aanhouding kunnen lelden", zoals dat fraai heet, In politietermen. De chef van de Groep Leusden van de Rijkspolitie, de heer R. van Doorn, deed dan ook een dringend beroep op die mensen, die met de hierboven omschreven narigheid te maken krijgen, dat bij de politie te melden. „Dat verhoogt de kansen, om aan dat soort zaken een einde te kunnen maken", zei hij. In taalkringen wordt men er doodziek van. Puristen kunnen er wel van over hun nek gaan, vandaardanook.dathet veelvuldig gebruik van het woord „gebeuren" in de Leusdense politiek ons verbaast. Immers, burgemeester Rademaker heeft een naam op te

Leusder Krant | 1985 | | pagina 4