Twee dagen jeugd topvolleybal in Korf TV Lockhorst kampioen lockeyers namen revanche Na-competitie Leos-toernooi op 17 en 18 mei sterk bezet SVL wil lustrum in '86 groots vieren j Programma Leos-toernooi VWTUL 'MtALANS STUNTVERKOOP SURFPLANKEN! &2355BL SURFSHOP BARNEVELD -r neet lesc' JSDEN - Liefhebbers van topvolleybal kunnen vrijdag 17 zaterdag 18 mei weer volop genieten in sporthal De Korf. irln houdt volleybalvereniging Leos (Leusden en omstre- ai bj voor de 6e maal in successie het nationale jeugdtoer- 'shb Aan de vooravond van dit voor Leusden omvangrijke op hoog niveau staande sportevenement, waarbij de na- lale jeugd B-selecties, vermaarde clubs uit geheel Neder- d en uiteraard teams van gastheer Leos voor een bijzon nen sterk deelnemersveld zorgen, blikken we in dit artikel el9 iruit. Een en ander aan de hand van informatie die we wegi gen tijdens een onlangs gehouden persconferentie. iei lijkt» e Hi oven an, v erpl LEOS Voor het jeugdige damesteam van Leos Is het eigen toernooi een soort leerschool en een nieuw begin. Trainer Van Woen- sel: „We hebben onlangs op nieuw afscheid genomen van een aantal routiniers nadat we met pijn en moeite ons In de lan delijke in de 3e divisie hebben heer v.d. Ven, zijdelings be- ten bij Leos, had deze bijeen- isl georganiseerd en was er in laagd om bondsmanager Ja- Kunen en bondstrainer sjes B-jeugd Pim de Graaf ll Leusden te halen. Daarnaast j"'6! en organisator Hans Kluit en s-trainer Ad van Woensel aan lig om een en ander uit de doe- le doen. Eerst laten we de ïsen achter de schermen, de elaars', aan het woord, ma geven de trainers hun vi ever volleybal in het algemeen over het Leos-toernooi in het onder. is Kluit, de centrale man van Leos-jeugdtoernooi, die sa- merAi met Herman ter Schegget, n N! 29, ismanager Jacques Kunen Anja Scholtus, Margo van Dalen, Ank Küh, Han Seton, Bert Scher- penzeel, Mike Buisman, Dio Ver hagen en Wil Swinkels de toer- nooicommissie vormt, noemt het Leos-toernooi een van de belang rijkste evenementen voor de Ne derlandse volleybaljeugd. „Het toernooi heeft de allure van het Dynamo-toernooi voor senioren dat jaarlijks in Apeldoorn gehou den wordt", aldus Hans Kluit, die naast het organiseren van dit in middels traditionele gebeuren ook nog volleybalscheidsrechter en - trainer is en dus weet waarover hij praat. „We nemen met onze Leos-jeugd in Nederland een be langrijke plaats in. De begelei ding, een van de voornaamste za ken, is prima geregeld en zelfs uit stekend te noemen. Leos is een club met een goede en grote jeugdafdeling, waarin veel tijd en geld is geïnvesteerd. Ongeveer de helft van het ledenbestand wordt door jeugdleden gevormd. Binnen het district Eemland is Leos één van de grootste ver enigingen". „Sinds 1977, toen het huidige Leos onder de naam Impala '77 zelfstandig werd door uit de omni- sportclub v.v.l.o.s. Impala te tre den, maakte Leos en enorme pro gressie door. Zowel qua ledental, - vooral de jeugdafdeling groeide als kool - als qua prestatieniveau zat de Leusdense volleybalclub in de lift. „Toen we zo'n zeven jaar geleden bij de open-clubkam- pioenschappen voor het eerst met onze jeugdteams de finale haal den, vonden we het eigenlijk hoog tijd worden en een goed idee om Leos eens uit de anonimiteit te ha len. Het idee van een toernooi Bonstrainer Pim de Graaf was snel geboren. Uiteindelijk ko zen we voor een volleybaltoernooi op hoog niveau, omdat we er van uitgingen dat een dergelijk evene ment de meeste publiciteits- waarde zou hebben", herinnert Hans Kluit zich. TOPNIVEAU In 1980 kwam het eerste grote Leos-jeugdtoernooi van de grond. En met succes. De beste clubs uit Nederland werden uitgenodigd, terwijl een jaar later al het natio nale team van België aan het deelnemersveld werd toege voegd. Bij de derde editie maak ten Duitse en Tsjechische teams in Leusden hun opwachting. „Nu anno 1985, zijn we zover dat we zoveel aanmeldingen krijgen, on danks de concurrentie van een toernooi in Groningen, dat we een aantal clubs helaas moeten te leurstellen. We hebben zoals gewoonlijk zo wel bij de dames als heren 10 teams, verdeeld ove twee poules. In totaal zijn dat 170 volleyballers van 11 t/m 18 jaar. Het merendeel overnacht bij Leos-mensen terwijl ze op de eerste dag een geza menlijke maaltijd en een gezellige avond krijgen aangeboden. We doen er alles aan om het de deel nemers naar de zin te maken, en het publiek topvolleybal te bie den", aldus Kluit. NEVOBO Bondsmanager Jaques Kunen neemt binnen de NEVOBO het or ganisatorische gedeelte van de meisjes-selecties voor zijn reke ning. „Iedere twee jaar wordt er een nationale-jeugdselectie ge vormd", begint Jaques Kunen zijn relaas. „De clubs uit de diverse districten kunnen spelers aanmel den als ze vinden dat een meisje of jongen de capaciteiten heeft om hoger op te gaan. In 1984 wer den 400 meisjes, geboren na 1 ja nuari '69, op deze wijze naar vo ren geschoven. Vorig jaar oktober werden in acht sporthallen trai ningsselecties gehouden. Bonds trainer Pim de Graaf selecteerde uit dit grote aanbod 35 meisjes die vervolgens in december op Pa pendal opnieuw aan een test on derworpen werden. Tenslotte ble ven er 15 meisjes over die nu on der leiding van trainer Pim de Graaf als Nederland B te boek staan. Het doel van deze groep is deelname aan het Europees kam pioenschap dat in 1988 in Italië gehouden zal worden, maar dan spelend als Jong Oranje. Met een 4e plaats voor de jongens en een 6e plaats voor de meisjes kwam Nederland vorig jaar bij de Euro pese kampioenschappen goed voor de dag", laat de heer Kunen weten. „We zijn met ons jeugd- plan op de goede weg, hoewel de achterstand ten opzichte van het Oostblok nog aanzienlijk is, zeker wat het aantal trainingsuren be treft. Daarmee zullen we moeten leren leven. Want de financiële middelen zijn in Nederland be perkt en bieden weinig ruimte om zodanig aan de weg te timmeren dat we het gat in een week kun nen dichten". BONDSCOACH Pim de Graaf werd als trainer met de 400 meisjes die dachten een kans te maken voor Oranje, opgezadeld. En dat viel hem In eerste instantie behoorlijk te gen. „Het pell was onder de maat. Ik schrok er eigenlijk een beetje van. Ongeveer 90 meisje op die omvangrijke lijst konden al zo thuisblijven, de rest werd zoals gezegd uitgenodigd op de regionale bijeenkomst en in acht sporthallen verspreid over geheel Nederland. Samen met De organisatoren van het Leos-toernooi: de heren Kluit en Van de Ven. twee andere trainers hebben we de meisjes onder handen geno men. Over het algemeen was het niveau matig. Sommige clubs hadden complete meis jesteams aangemeld en daar kun Je natuurlijk al direct grote vraagtekens bij zetten. Want waar ik als bondstrainer op zoek naar ben is de speelster die net iets meer in huls heeft dan de rest, en er dus boven uitsteekt. De echte toppers waren echter dun gezaaid", aldus Pim de Graaf. „De oorzaak ligt nootozakeiijk dij de clubs die over het algemeen de betere trainers op de senioren zetten en de jeugd overlaten aan goedwillende, maar allesbehalve vakbekwame trainers. Daar schort het voornamelijk aan", vindt De Graaf. Na de selectie in december op Pa pendal, werd begin april een trai ningsstage gehouden in Beekber gen. Veertien meisjes hebben deze 'procedure' overleefd. Nu stat voor deze groep het grote werk, de toernooien en de wed strijden, te wachten. Het eerste officiële optreden van het keur korps van Pim de Graaf vindt in Leusden plaats. Uit de 14 vrou wen sterke selectie zal de bonds coach twee teams formeren die de strijd tegen de clubs zullen gaan aanbinden. Leos is door Li- sette v.d. Ven in het Nederlandse team vertegenwoordigd. Ook be hoort Ciska Abraham van SSS uit Barneveld tot de uitverkorenen. Bij de jongens komen Leo Benne van Vollkei uit Amersfoort en Je roen v.d. Hulst van WH uit Har derwijk voor Nederland uit. „Het Leos-toernooi past volledig in de voorbereiding op weg naar het vijftienlandentoernooi in Mün- chen deze zomer. In Leusden zul len de meisjes vooral wedstrijd mentaliteit moeten opdoen, want de basistechniek is bij de meeste meisjes wel aanwezig Het oplei dingsfacet staat echter voorop, daarna komt het presteren pas, hoewel we er natuurlijk alles aan zullen doen om zo hoog mogelijk te eindigen", meldt Pim de Graaf alvast. Leos-trainer Ad van Woensel weten te handhaven. De vier opengevallen plaatsen zullen worden Ingenomen door vier meisjes uit de B-jeugd. Eigenlijk hadden deze meisjes al een Jaar eerder bij de damesselectle moeten worden betrokken, maar omdat het team bij elkaar wilde blijven hebben we daar toen maar van afgezien. Maar toch blijft het jammer. De meis jes missen nu de ervaring en de hardheid om volop In de 3e divi sie mee te doen. Dus wat voor het Nederlandse B-team geldt, het leerfacet, Is ook op ons van toepassing. De meisjes trainen al wel mee, maar het team vormt nog geen eenheid. Daar zullen we met zijn allen aan moeten werken, zodat we vol gend seizoen hopelijk wat ho ger op de ranglijst kunnen ein digen. Of dat lukt, is en blijft een open vraag. We gaan er weer met frisse moed tegen aan en zien het toernooi tegen de landelijke toppers als een nieuwe start". Afgezien van de 'oudere' dames die er mee gestopt zijn, blijft de groep compleet, maar net zoals vorig jaar zijn weer enkele speel sters van Leos door andere clubs benaderd. „Niemand had zin in een transfer", zegt Van Woensel, „en dat tekent de goede sfeer in de ploeg. Desondanks blijft het voor een trainer van een club als Leos frustrerend om steeds talen ten naar elders te zien vertrekken. Je kunt er helaas weinig aan doen. Het enige waarvoor je als club of als jeugdcommissie moet zorgen, is het kweken van een soort clubliefde, door bijvoorbeeld de ouders bij de sport te betrek ken. Alleen op die manier krijg je spelers die hun club trouw blij ven". LEUSDEN - Op vrijdag 17 mei wordt om 10.00 uur het startsein gegeven voor het 6e nationale Leos-jeugd voor jongens en meisjes tot 19 jaar. Tot 17.00 uur worden dan op vier velden aan de lopende band de poule-wed strijden afgewerkt. De poule- Indeling Is als volgt: Jongens: Poule A: Zaan '69, Vollkei (A'foort), Argus, LOD Geve- ke/DAK en DOS. Poule B: Leos, Thornax, VC Wormer, Nederland B1, SO- VOCO (Soest). Meisjes: Poule A: SSS (Barneveld), Arugs, Longa, DOS en Ne derland B2. Poule B: Leos, Thornax, Pol lux, Nederland B1, LOD Ge- veke/DAK. De teams spelen een halve competitie, waarna zaterdag kruisfinales en de grote fina le zullen volgen. Zaterdag 18 mei wordt om 9.00 uur het toernooi voortgezet en zal tot 17.30 uur voortduren. De coaches zullen na het tweedaagse toernooi de beste aanvaller en spelver deler kiezen. De toegangsprijzen zijn 2,50 per persoon per dag en f 3,50 voor een passe-par- tout. Plaats van handeling Is sporthal de Korf. SDEN - Het eerste zondag ed team van tennisver- |lng LTV Lockhorst is kam- n. Met nog één van de zes chtss strijden voor de boeg zijn 03 Vlal, Frank Vissers, Glsela e ka en Bfrgitte Schoemaker Hel meer In te halen door con- Zats sntie. Zondag werd In Wijk :0.00 luurstede met 1-7 van Uit zijn! 1 gewonnen. Het kam- nschap geeft echter nog geen recht op automatische promotie naar de derde klasse. Begin Juni zal er In een uitwed strijd tegen een vereniging uit de regio Rotterdam opnieuw moeten worden gepresteerd. Niet alleen het eerste, maar ook het tweede en derde team gooien hoge ogen naar het kampioen schap. Het tweede team, dat ook in de vierde klasse uitkomt en dat zondag thuis van Vianen-3 met 6- 2 won, behoeft zondag tegen Rijn- huyse niet eens het achterste van haar tong te laten zien om kam pioen te worden. In theorie is Lockhorst-3, na de overwinning van 7-1 op Rhijnau- wen al kampioen. Volgende week kunnen zij het in de praktijk bren gen. Het vierde mixed team pakte met 0-8 STVU in, maar moet in de slot- ronde op een misstap van Manger Cats hopen om de titel naar zich toe te trekken. De tweede plaats is echter nu al zeker. Na vijf van de zes wedstrijden zijn bij de junioren van Lockhorst al kampioenen bekend. Het eerste mixed team, dat bestaat uit Jan Wouter Schuiling, Rob Stuiver, Clara den Boer en Anca den Boer, het derde mixed team, waarin spelen Vincent Koopman, Mark van Dijk, Jasmijn Wagenaar en Caroline Schuiling, en het jon gens 15 Bteam: BartOtto, Patrick Simmerman en Arnold Seldenrijk, verzekerden zich eveneens één ronde voor het einde van de com petitie al van het kampioenschap. iUSDEN - De heren van de Kl Hockey Club Leusden ben In de laatste wedstrijd de competitie tegen Culem- I revanche genomen voor de trlaag die In de eerste helft het seizoen nogal onfortuin- geïncasseerd werd. Ditmaal n de volgelingen van trainer Weers Culemborg geen om opnieuw voor een ver ing te zorgen. Na een 1-0 rsprong bij rust, maakte en In het tweede speldeel larwel met 4-1 af. Aanvaller bten Jonges was de grote [met een puntgave hattrick. I de eerste helft had Leusden 'eft al direct stevig in handen, laantal kansen hoopte zich al >nel op. De Leusdense voor- 'e met Bart van Dalen, Martijn e en Frank de Ruiter wist met gelijkheden nog geen raad. [stralcorner werd de inleiding openingstreffer. De eerste 'van „specialist" Ralf Quick [nog worden gekeerd, maar n de ingeslagen rebound van Wde Leusden-speler konden Wemborg-doelman en de spe- op de doellijn niets beginnen, I Verder konden de Leusdena- |nog niet uitlopen, hoewel er 0 mogelijkheden op een gro- ■voo rsprong waren. Culemborg lust de tactiek van lange halen Puw thuis ook geen succes, zodat de stand tot aan de rust onveranderd bleef. In de pauze sommeerde trainer Rob Weers om wat meer agressie aan het spel toe te voegen. Echt veel haalde deze vermaning niet uit. Leusden bleel in eerste instan tie volharden in het missen van kansen. Maarten Jonges brak ein delijk de ban: 2-0. Daarna zakte Leusden weer weg. Rob Weers bedacht zich geen moment en wis selde Ralf Quick en Frank de Ruiter voor Frank Roggenkamp en Eric Timmer. Maar ook dit hielp niet. Ongeveer een kwartier voor tijd kwam Culemborg zelfs naderbij toen de gehele Leusden-defensie te kijk werd gezet: 2-1Eindelijk ontvlamde bij Leusden het heilige vuur Uit een voorzet van invaller Frank Roggenkamp tikte Maarten Jonges zijn tweede en Leusdens derde treffer binnen, voordat hij vlak voor tijd zijn hattrick volmaak te. Eindstand: Leusden - Culem borg: 4-1. Ondanks deze ruime zege is Leusden nog ver van het kam pioenschap omdat naaste con current Amersfoort ook zege vierde. Indien Amersfoort thuis tegen Baarn één punt laat liggen dan Is Leusden kampioen op doelsaldo. Niemand bij Leusden rekent nog op een dergelijk suc ces, omdat Amersfoort In staat wordt geacht om het laaggeklas seerde Baarn te kloppen. Theo retisch gezien Is het echter nog mogelijk. Dat is Leusdens enige houvast. LEUSDEN/ACHTERVELD Zoals donderdag was voor speld, zouden er afgelopen zondag in de 1e klasse A op de slotdag van de competitie ongeacht de exacte resulta ten beslissingen gaan val len. Alleen de grote vraag was, worden alle kaarten de finitief geschud of krijgt het seizoen '84/'85 toch nog een staartje in de vorm van een soort na-competitie want zo wel aan de kop als onderaan de ranglijst waren nog di verse varianten mogelijk. Naast de vraag of er über haupt nog (extra) beslis singswedstrijden uit de bus zouden rollen, was het af wachten geblazen welke clubs precies eventueel met deze extra last opgezadeld zouden worden. De kans dat er één of zelfs twee duels na de officiële competitie zouden volgen, voordat de beslis sende ontmoetingen om de laat ste promotie- en degradatieplaats zouden kunnen plaatsvinden, was echter toch vrij reëel. En deze voorspelling kwam uit. Drie beslis singen werden geforceerd, twee 'prijzen' bleven er nog over. Actif werd de kampioen door in Barne veld de club van die naam met 0-4 de oren te wassen. De Hilversum mers bleven daardoor uit het be reik van de concurrentie en pro moveert rechtstreeks naar de hoofdklasse. Wie Actif op weg naar de afdelings-top zal volgen is nog onduidelijk. Zowel VVZA als Olympia zitten op het vinkentouw nadat beide ploegen de laatste wedstrijd van de competitie win nend afsloten en met evenveel wedstrijdpunten op de 2e plaats beslag legden. VVZA kwam bij BFC met 0-1 met de hakken over de sloot terwijl Olympia het Amersfoortse Amsvorde op het nippertje met 2-1 aftroefde. Eer daags zullen beide kemphanen opnieuw met elkaar de slag moe ten aangaan. De winnaar moet dan vervolgens tegen de nummer twee van 1 B. Voor Amsvorde betekende het verlies bij Olympia meteen degra datie naar de 2e klasse. De tweede degradant moest zoals bekend uit het duel tussen Hoog landerveen en Gooische Boys ko men, hoewel daarbij het resultaat van Roda'46 in Laren betrokken moest worden. Immers als de Leusdenaren in het 't Gooi beide punten zouden pakken dan was alles wat betreft de verdeling van de degradatie plaatsen opgehel derd. Dan streden Hooglander veen en Gooische Boys slechts om de 10e plaats die recht gaf op een duel tegen de even laag ge noteerde formatie uit de andere klasse van de afdeling Utrecht. De zondag-elf kwam echter in La ren niet verder dan een 1-1 gelijk spel. De Leusdenaren schakelden La ren wel direct voor oen promotie plaats uit, maar konden zelf niet uit de gretige handen blijven van streekgenoot Hooglanderveen, omdat de 'Mulderboys' voor eigen publiek met 3-2 aan de positieve kant van de score bleven Gooi sche Boys werd dus het tweede kind van de rekening. Hooglan derveen klampte zich "aan de laat ste strohalm vast en kan zich gaan opmaken voor een beslis singsduel tegen Roda'46 met als inzet de veilige 9e plaats op de ranglijst. De winnaar is van alle zorgen bevrijd. De verliezer komt vervolgens voor nog een wedstrijd te staan, het degradatieduel tus sen de nummers tien van de beide 1e klassen. Kortom, de competitie zit er voor Roda'46 nog niet op. Aan het treffen tegen Hooglanderveen valt niet meer te tornen. De uitslagen in de 1 e klasse A: Laren - Roda'46 1-1 Hoogl.veen - Gooische Boys 3-2 Barneveld - Actif 0-4 Olympia'25-Amsvorde 2-1 BFC - WZA 0-1 De eindstand van de 1e Actif (kamp VVZA Olympia Laren Zuiderzeevogels Barneveld BFC Achterveld Hoogl veen Roda'46 Amsvorde (degr.) Gooische Boys (degr. klasse A. 22 28 (34-20) 22 27 (41-27) 22 27 (33-22) 22 25 35-24) 22 24 (34-23) 22 22 (24-34) 22 21 (25-30) 22 20 (42-44) 22 19 (38-38) 22 19 (29-39) 22 16 (23-34) )22 16 (24-42) (advertentie) Ontwerp Stephan van de Berg Maarten Jonges: scoorde hat trick". met duizend gulden korting bij aankoop surfplank, een kompleet surfpak voor de halve pijs! B-keuze of demo's reeds vanaf f 495,-. Baron van Nagellstraat 154 - Barneveld - Tel. 03420-90537 óf 16990 200 meter na de afslag Voorthuizen a/d A1. Openingstijden: elke vrijdag 16.00-21.00 uur en elke zaterdag van 10.00-17.00 uur. LEUSDEN - Op 14 november 1986 bestaat Schaak Ver eniging Leusden (SVL) pre cies 40 jaar. Dit heugelijke feit willen de Leusdense schakers volgend jaar niet ongemerkt voorbij laten gaan. In tegendeel. „Iedere Leusdenaar zal merken dat de schaakvereniging Iets te vieren heeft", liet de heer J. Boot alvast weten namens de jubileumcommissie van SVL die al enige maanden In de weer Is om een Inte ressant en voor schaakbe grippen spectaculair lu strumprogramma op papier te krijgen. Samen met de heren E. Eve- leens en T. Wuts is deze nog niet zo lang In Leusden woonachtige SVL-schaker aan het uitzoeken wat bin nen de financiële mogelijk heden, die voor een ge deelte al ter beschikking staan, zoal haalbaar Is. Maar zoals gezegd wil de ju bileumcommissie van het 40-jarlg bestaan In 1986 een onvergetelijke gebeurtenis maken. Er zijn diverse plannen, al leen helemaal vast staan die nog niet omdat de ruimte, waar een en ander zou moe ten plaats vinden en het con tracteren van internationaal bekende schaakgrootmees ters op dit moment nog niet mogelijk is „De internationale schaakkalender van '86 is nog niet bekend", verduide lijkt de heer Boot", maar in grote lijnen met daarbij het fi nanciële plaatje, staan de ac tiviteiten rond het 8e lustrum vast". Voor de inwoners van Leusden willen we een simul taan tegen een (jeugd)top- speler organiseren, terwijl we voor de eigen clubspelers en de regionale toppers een in ternationale schaakgroot meester naar Leusden willen halen. Wie dat precies zullen gaan worden, valt nog moei lijk te zeggen. Onze gedach ten gaan echter uit naar spe lers als Jan Timman en So- sonko. Daarnaast willen we ook een klokséance houden. Alles staat of valt echter met de financiële middelen Een paar sponsors hebben hun medewerking reeds toe gezegd De jubileumcommis sie kan echter nog best een paar geldschieters gebruiken. Wie meer wil weten over dit toekomstig jubileum kan al vast informatie inwinnen bij de heer Boot (tel. 941445).

Leusder Krant | 1985 | | pagina 5