Moeizame winst houdt Antilopen in de race De Haaien onder de maat oda (zo.) op herhaling ix-it teamkampioen De Korf 11-1 tegen Laren klassieke fauteuils ^Jmfomann cm^^efieri&amh Jeugdvoetbal SV Achterveld NK limiet voor Chester Marsman leo en Ricky Stellema winnen dubbelleague Beslissings- duel in Achterveld sport meubilering en stoffering - AMERSFOORT- LANGESTRAAT 63 -TEL.13324 3INSDAG 14 MEM985 BLESSURES (advertentie) ACHTERVELD - Achterveld C1 nam deel aan het goedbezette toernooi van Hoogland. De Ach- terveldse jeugdvoetballers won nen met 1-0 van Union (Nijme gen), speelden 0-0 tegen Hoog land en wonnen met 3-0 van V.V.IJ. uit IJsselstein, met 1-0 van het Hilversumse Actif en met 3-0 van V R.C. uit Veenendaal. Ach terveld werd groepswinnaar en won tenslotte zilver. Achterveld F2 trok naar het toer nooi van het 95-jarige Quick in Amersfoort, en was ingedeeld in een groep van zeven ploegen. Achterveld bezette de vierde plaats en liet dus nog drie clubs achter zich Nog acht Achter- veldse elftallen namen aan toer nooien deel, maar hiervan zijn geen uitslagen binnengekomen bij het jeugdsecretariaat. Programma: Hemelvaartsdag donderdag 16 mei: Achterveld A1 naar toernooi Bar- neveldv 9.25 a 10.25 Achterveld B1 naar toernooi Bar- neveldv 9.25 a 10.25 Achterveld C1 naar toernooi Ve- luwse Boys (Garderen) v 9.20 a 10.20 Achterveld F1 naar de Posthoorn (Amersfoort) v 10.35 a 11.35 Achterveld meisjestoernooi in Achterveld aanvang 9.00 uur. Programma zaterdag 18 mei: Eigen toernooi in Achterveld Ach terveld A1 a. 13.00 Eigen toernooi in Achterveld Ach terveld A2a. 13.00 Eigen toernooi in Achterveld Ach terveld B1 v. 13.00 Eigen toernooi in Achterveld da mesjunioren 1 a. 8 30 Eigen toernooi in Achterveld Ach terveld dames junioren 2 a. 8.30 Toernooi in Hooglanderveen Ach terveld D1 v. 11.30 Toernooi in Hooglanderveen Ach terveld E1 v. 11.50 Toernooi in Hooglanderveen Ach terveld F1 v. 8.20 In clubgebouw feest wegens kam pioenselftallen en 5-jarig bestaan damesjunioren om 20 00 uur (met Bebo muziek); Achterveld A2, Achterveld B1, dames junioren Achterveld 1, dames junioren Achterveld 2 en Achterveld C1al leen voor voetballers. Op 19 mei dames junioren Achter veld 1 naar toernooi van SDO (Bussum). Antilopen won maar net van ZKC. LEUSDEN - Na twee wed strijden zonder punten, is korfbal-koploper Antilopen er weer in geslaagd om op het winnende pad terug te keren. De manier waarop rode-lan taarndrager ZKC in LeuSden door Antilopen aan de kant werd gezet, gaf echter te den ken, en met het oog op de slotwedstrijd tegen rivaal DSV, nog weinig reden tot uitbundig optimisme. Door de zwaarbevochten 8-7 zege op de Zaandammers bleef Antilopen in de race, maar er zullen nog heel wat krachten gebundeld moeten worden om de promotie naar de lan delijke korfbal-elite een feit te laten worden. Tegen ZKC kwamen de Leusde- naren niet erg overtuigend uit de startblokken. Voordat Antilopen goed en wel in de wedstrijd was, keek de formatie van Herman Bruins al tegen een 0-2 achter stand aan Een nieuw debacle leek zich al vroeg in de wedstnjd af te tekenen hoewel het spel van Antilo pen in vergelijking met eerdere ontmoetingen niet slecht was. Een maal in de hoek beland waar de klappen vallen, is het moeilijk om weer over het dieptepunt heen te komen, zelfs voor een gedoodverf de favoriet. Alles zit tegen en het geloof in eigen kunnen vermindert met de week Na de zaalcompeti tie is Antilopen bi|na niet meer vooruit te branden Enwaarhetaan ligt, ik weet het niet." Woorden van Herman Bruins die aan duidelijk heid niets te wensen overlaten. Direct bij de hervatting van de veldcompetitie in het treffen tegen Thor liep het bij Antilopen op het veld niet zo vlot meer als voor de winterstop Toen konden de Leus- denaren de schade nog tot een veriiespunt beperkt houden en de hoop koesteren dat de titel binnen handbereik was De nederlagen tegen De Vinken en OWO bete kenden onlangs echter een forse streep door de rekening. ZKC moest hoe dan ook met lege han den naar Zaandam terug Pas na een kwartier maakte Gert Graafland er 1 -2 van maar de kans om uit een strafworp na een forse overtreding op Esther Versteeg de gelijkmaker aan te tekenen, liet de Antilopen-heer jammerlijk liggen. De bal werd echter door ZKC slecht uitverdedigd. De Zaandammers in het verdedigingsvak hadden we derom een overtreding nodig om Antilopen het scoren te beletten. En voor de tweede maal verdween de bal op de „stip". Ditmaal had Gert Graafland het juiste richtings- gevoel. Subtiel mikte hij de bal door het mandje: 2-2. Kort daarna bracht Anita van Buren Antilopen voor het eerst aan de leiding maar binnen twee minuten was ZKC langszij: 3-3. De Leusdenaren waren echter niet onder de indruk meer van ZKC en kregen steeds meer grip op de wedstrijd. Door fraaie doelpunten van Nancy Lahey en Richard Ur- bach nam Antilopen afstand: 5-3. Echter niet voor lang. Zeer zwak verdedigen aan Antilopen-zijde stelde ZKC instaat om de achter stand in tien minuten tijd naar een 5-7 voorsprong om te buigen, het geen tevens de ruststand beteken de. WERKLUST Na de thee kon Antilopen eigen lijk van voren af aan beginnen en restte maar een ding. zo gauw mogelijk de achterstand te niet doen. In de 7e minuut had Nancy Lahay van afstand succes, maar door ontzettend veel balverlies ging het aanvallend veel stroever Inzicht veranderde in inzet. Dat hard werken alleen niet altijd het beoogde rendement oplevert, on dervond Antilopen aan den lijve. Het duurde ruim een half uur voor dat de gelijkmaker door het mandje ging. Uit 'n scrimage onder de ZKC-korf ontstond na herhaalde overtredingen weer een strafworp. Frans ter Maten maakte geen fout en tilde Antilopen op gelijke hoogte: 7-7. Hierna keurde de man in het zwart om onbegrijpelijke redenen een glaszuiver doelpunt van Gert Graafland af toen een ZKC-er te gen de korf liep en de bal er van afstand schitterend doorheen ging Even leek het erop dat deze blun der van de arbiter Antilopen duur kwam te staan. Herman Bruins stuurde na dit „Incident" Laurens Kalleveen in veld ter vervanging van Frans ter Maten die zijn werk gedaan had. Acht minuten voor tijd kwam Antilopen aan de winnende tref fer. Esther Versteeg werd het afspelen naar Joyce Osnabrug- ge onjuist belet, waardoor de scheidsrechter niets anders kon doen dan een strafworp toe te kennen. Gert Graafland velde het vonnis: 8-7. In de laatste minuten speelde Antilopen zuiver op bal bezit, met Eveline van Rooyen op de plaats van Joyce Osna- brugge. LEUSDEN - De 15 man sterke delegatie van de Leusder Zwem- en Poloclub De Haaien behaalde tegen de gewoonte in nu slechts één ereplaats bij de Kring A zwemwedstrijden in Veenendaal. Blijkbaar waren de zwemmers en zwemsters nog sterk onder de indruk van de uitstekende prestatie van hun clubgenoot Chester Marsman die eerder op de dag tijdens li mietwedstrijden In Amersfoort in een tijd van 2.24.0 met maar liefst 2 sec onder de NK-limiet dook op het zeer zware nummer 200 m vlinderslag. Naast de derde plaats voor Yo- landa van Doornik op de 100 m vlinderslag werden er slechts drie persoonlijke records verbeterd door Rob van Wegen op de 100 m vlinderslag, Marjolijn van Dijk op de 100 m vrijeslag en door haar kleinere broertje Jan Willem van Dijk op de 100 m rugslag De Haaienresultaten waren als volgt: 100 m vrijeslag m.o. 14 jaar: Marjolijn van Dijk 1.10.5(1,10.6) Kirsten van de Worp 1.12 9 Annelieke Jacobs 1.08.6 100 m vlinderslag J.o. 14 Jaar: Peter Toes 1 20.2 Rob van Wegen 1 19 6(1.20.4) 100 m schoolslag j.o. 16 jaar: Erik Küthe 124,7 Chester Marsman 1.22.8 100 m schoolslag heren: Mare Hulst 1.25.2 Gerco Renkers 1.19.2 Marcel Fieseler 1.23.7 100 m rugslag m.o. 12 Jaar: Saskia Helsdingen 1.38 6 100 m rugslag j.o. 10 jaar: Jan Willem van Dijk 1.34.7(1.35.7) 100 m vlinderslag m.o. 12 jaar: Yolanda van Doornik 1.25.3 100 m vlinderslag j.o. 12 Jaar: RonnyBokkers 1.34.9 100 m vrijeslag m.o. 16 jaar: Esther Hulst 1.13.5 Finalisten double-league. apioen Fix-it In bekleding, kussen vulling en zithoogte geheel aan te passen aan uw persoonlijke wensen. 5DEN - De bowllngstrljd bl| laatselljke bond Is gestre- het seizoen zit er op. Zowel aanden lange competitie In double-league als de na- jetitle om het teamkam- nschap liepen begin mei linde. De double-league tl- «am bij Theo en Rlcky Stel- i, het teamkampioenschap I een overwinning voor de Iers van Fix-lt. naanden lang werd iedere «dagavond de double-lea- competitie gespeeld. Zes els konden zich slechts de finale plaatsen. De bles" kwamen uit alle klas- maar om ieder koppel een grote kans te geven om voor de finale te plaatsen er op "handicap" gebow- n de eindstrijd werd iedere vlnning met 2 punten ge keerd, zodat de bowlers in li 10 punten konden beha- de kampioenen, Theo en l Stellema, bleek de han- echter overbodig. Van de 5 s, wonnen ze er vier zondr iik le maken van de zogehe- andicappunten Alleen tegen Brandsen en Rob Veenbrink en de extrapunlen goed van m de vijfde zege in succes sie te behalen en het double-lea- gue-kampioenschap veilig te stel len. Naast het behalen van het hoogste aantal wedstrijdpunten, scoorde de winnaars ook de hoogste serie, terwijl Theo Stel lema en passant ook nog even de hoogste game bij de heren op zijn naamschreef. Vijf van de in totaal tien bekers kwamen zodoende bij het winnende koppel Stellema te recht. De finale werd overigens geheel beheerst door competitie spelers uit de laagste bowling klasse 2b. Mixed-dubbel nummer 2, Jeanette Kraan en Dinie v. Beek en Wil Maassen die samen met jeugdspelers Henk v.d. Hoef op de 3e plaats beslag legde, kwamen eveneens uil de laagste klasse die Bowling bond de Korf rijk is. De gevestigde orde uit de hoofdklasser werden in de eind strijd door de mindere goden let terlijk en figuurlijk van de baan ge veegd. Resultaten finale double-league "de Korf" 1 Theo en Ricky Stellema 10 punten. 2. Jeanette Kraan en Dime v. Beek 8 pnt. 3. Wil Massen en Henk v.d. Hoef 6 pnt. 4. John Hofsteden en Hans v Putten 4 pnt. 5. Cobi Brandsen en Rob Veenbrink 2 pnt. 6. Lyda Hofstede en Truus v Harsse- laar Hoogste serie Theo en Ricky Stellema (1354) Hoogste game dames Yvonne de Jongh (247) Hoogste game heren: Theo Stellema (270) TEAMS De teamkampioenschappen ble ven tot het einde toe bijzonder spannend Op de slotavond werd Karweihoek als koploper ont troond na drie weken lang de dienst te hebben uitgemaakt. Slechts twee speelavonden had het team van Fix-it nodig om van de 9e positie naar de top op te rukken. Wat de concurrentie nog probeerde om Fix-it van de hoofd prijs af te houden, het haalde niets uit. Het Fix-it team be staande uit Jan en Rie de Ridder, Joop Meegens en Lex Jonker werd zonder pardon kampioen 1985 van de Bowling Bond "de Korf". Karweihoek moest met de 2e plaats genoegen nemen, ter wijl Bibob, in de slotronde enigs zins gehandicapt, toch op een eervolle 3e plek eindigde. De eindstand teamkampioenschap pen 1 Fix-it (8674) 2.Karweihoek (8661) 3 Bibob (8655) 4. Kersbergen (8572) 5 Schoonmaakbedrijt (8537) 6. De Spinners (8481) 7. Ups and Downs (8481)8 Sea Lions (8431)9. Sfinx-bar (8420) 10. King Louie (8340). In totaal kwamen 35 teams in actie. jJSDEN - Het bange vermoeden kwam uit. Ondanks het dat de zondag-formatie van trainer Rob Ton in het iden tegen Laren altijd goede resultaten geboekt had, ht dat geen enkele zekerheid en rust in het Roda-kamp. en of nooit hadden de Leusdenaren in Laren verloren, was er slechts hoop op een overwinning en niets meer dat. Op grond van de prestaties uit recente competitie- s, vreesde de trouwe Roda-aanhang met grote vreze, leen hield de adem in en er een klein beetje rekening mee tob Ton en zijn mannen tegen zijn „ex-werkgever" geen akkelijke middag zouden krijgen. Roda kon wel eens jrt de boot gaan vallen was de algehele teneur. Enerzijds at de spelers al weken op hun tandvlees lopen en niet r in staat lijken om een degelijke partij voetbal op de mat ggen. Jerzijds werkte het feit dat de hoop op promotie nog niet jeven had ook niet erg in het cel van de Leusdenaren. La- oest winnen om eventueel te fi profiteren. Tegenstrijdiger n de belangen eigenlijk niet. it viel tijdens het treffen te ji ook. Het aantal overtredin- n blessures was niet van de set als gevolg dat met name lede helft bijna een vol uur e, waardoor het anders zo we duel tussen beide ploe- itmaal meer het karakter van ijlageslag kreeg. Voor de rust aren tegen de verhouding in iding, na de hervatting trok 46 met hangen en wurgen de weer recht, waardoor de emden zich sowieso van een singsduel verzekerd hadden, naaste concurrentie moest sndelijk zijn om Rob Ton en jnen de helpende hand te 1 Dit was echter niet het Roda'46 moet tegen Hoog- iveen op herhaling met als het behoud van het 1 e klas lap. Trainer Rob Ton had uw een groot aantal verras- n in petto door zijn formatie op n plaatsen te wijzigen Voor reelste maal dit seizoen On- fe lat kreeg Michel Vrijhoef ditmaal de voorkeur, boven „oud gediende" Gert Osnabrugge. Voor de rechtsbackplaats werd Dick van 't Klooster van stal gehaald terwijl in de voorhoede ruimte was ge creëerd voor Frans v.d Berg. Good-old Wil Snoek had zijn plaats Bas Peters bracht Roda op gelijke hoogte. op het middenveld behouden, maar moest nu Ruud Huygens als spelbepaler naast zich dulden om dat aanvoerder Bas Peters weer als ausputzerwerd geposteerd De achterliggende gedachten waren niet helemaal duidelijk, hoewel je zou kunnen stellen dat de Roda- trainer op Frans v.d Berg en de keeper na, routine in zijn elftal gehaald had en hoopte op deze manier de dans te kunnen ontsprin gen. Een overwinning was dan wel noodzakelijk. Een gok was het wel, want het is altijd nog de vraag of de heren uit diverse andere elftallen 'elkaar in zo'n cruciale wedstrijd weten te vinden Klikt het of klikt het niet. In de aanvangfase pakte het allemaal goed uit. Roda had Laren goed in haar greep. Gesteund door de wind die in de lengteas over het veld waaide, drong de rood-zwarte formatie de thuisploeg op eigen helft. OVERWICHT Er ontstonden voor Roda met een enkele leuke kansen, maar zoals zo vaak, misten de voor- waarfsen de overtuiging en de pre cisie om het overwicht in doelpun ten om te zetten. De besluiteloos heid was in de voorhoede weer troef, zodat Laren zonder kleer scheuren de beginfase kon doorko men. Ruim een kwartier onderweg, kreeg Roda een vri|e trap op zo'n 20 meter. Maar ook met deze mogelijkheid sprongen de Leusde naren roekeloos om. Na het hakje van Ruud Huygens verdween het schot van John Janssen ver naast de paal. Even later pikte midvoor Peter Knijf een mislukte uittrap van de Laren-keeper op. Meer als een tweetal corners kon de kleine Ro- da-speler niet uit deze onverwach te kans halen. De corners brachten wel gevaar. Niemand stond tot ergernis van Rob Ton bij de tweede Dick van 't Klooster werd weer van stal gehaald. paal om het leden in de touwen te knikken. Na een half uur liet Laren aan de andere kant zien hoe dat moest. Uit een vrije trap, veroor zaakt door Wil Snoek die soms iets te gretig was en daardoor onnodig overtredingen tegen kreeg plaatste een Laren-speler de bal op het hoofd van een medespeler die de bal weliswaar ongehinderd maar fraai in de kruising kon knikken: 1—0. Na deze tegentreffer zakte Roda weg en mocht dan ook van geluk spreken dat Laren de marge niet opvijzelde. Een misverstand tus sen Dick van 't Klooster en keeper Vrijhoef liepen net met een sisser af. Langzaam maar zeker werd de strijd vinniger. Het aantal overtre dingen nam toe. Het halen van een tegenstander leverde Jaap Zwei- nenberg terecht een boeking op. In de tweede helft kreeg de wedstrijd helemaal een rommelig aanzien omdat te pas en te onpas spelers behandeld moesten wor den Van goed voetbal was geen sprake meer, het was voor beide teams nu een kwestie van alles of niks. Wederom was Laren uit vrije trappen dichtbij een doelpunt. Ge lukkig voor Roda verdwenen de schoten naast het doel. De Leusde naren zelf probeerden op inzet de achterstand te niet te doen, maar dat ging zo ongecontroleerd dat deze missie bij voorbaat al leek te mislukken, Zowel Frans v.d. Berg als John Janssen waren te weinig doelgericht. Toch was het onbegrij pelijk dat Rob Ton een pure aanval ler als John Janssen inwisselde voor Bobby Schoordijk. Toen daar na Peter Knijf langdurig gebles seerd was en geen al te frisse indruk meer maakte, had Rob Ton de mazzel dat het bijtertje" in de Roda-elf het duel kon vervolgen. Uit de vrije trap die hij verdiend had, ontstond de gelijkmaker. Tot twee maal toe kreeg Laren de bal niet verder weg dan de voeten van Bas Peters. Met een droge knal plofte de bal langs de kansloze Laren- doelman in de linker benedenhoek 1—1. Beide ploegen hadden plots nog meer haast. Perry Wendel kwam nog voor Frans v.d. Berg in het veld. Er ontstonden voor beide doelen nog gevaarlijke situaties. Wil Snoek had de alles bevrijdende treffer bijna op zijn schoen, maar zijn keiharde volley miste het La ren-doel op een haar. LEUSDEN - De beslis singswedstrijd tussen Roda '46 en Hooglanderveen met als inzet de „veilige" 9e plaats op de ranglijst In de 1e klasse A van de zondagafde ling wordt op Hemelvaarts dag, donderdag 16 mei, op het terrein van de Sport Ver eniging Acherveld gespeeld. Om 14.30 uur zal de ontmoe ting op het Kerstenssport- park beginnen. De winnaar van deze beladen streekder- by prolongeert het 1e klas- serschap, de verliezer heeft tegen HDS of Odljk uit 16 nog een kans om zich te handhaven. I I

Leusder Krant | 1985 | | pagina 7