S vis? uz£s> Gemeente neemt Prochemko- vestiging in heroverweging Controleur honden belasting op pad oor Amersfoort hoeft renscorrectie niet Pausbezoek ioos,p Werkzaamheden Maanweg medio augustus afgerond Inzameling landbouw plastic geslaagd Politiek verwacht dat bedrijf niet komt Ongeluk door kaartlezen... Bijeenkomst NBvP over Leusderhei Vandaag in de Leusder Krant eusden mag gevoelsmatig belangrijke grond houden leusder krant BDU Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Geen krant ontvangen? Getuigen gezocht Winnaar braderie Hoofdredakteur: Bert Vos Redaktie en administratie Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Redaktie: 941494 Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement 16,65 per kwartaal Uitgave BDU BV I iuni krant VRIJDAG 17 ME11985 - 17e JAARGANG NO. 2 LEUSDEN - In de maanden maart en mei heeft de gemeente Leusden in samenwerking met Spilman en de landbouworgani saties plastic ingezameld, dat door boeren was afgedankt. In totaal hebben 72 bedrijven in Leusden en Achterveld aan de aktie deelgenomen. Er werd ruim 100 kubieke meter landbouw plastic opgehaald. De aktie was op touw gezet om te voorkomen dat de boeren het plastic zouden verbranden, wat schadelijk is voor het milieu. Het ingezamelde plastic is verkocht aan een bedrijf dat het geschikt maakt voor hergebruik. Volgend jaar zal opnieuw een inzamelingsaktie worden ge houden. Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofd agent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033-940691. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-94911 LEUSDEN-Op 21 mei a.s. vindt de laatste bijeenkomst van dit seizoen plaats. De heer Santinghe zal een le zing houden over de „Leus der Hei". Hierbij komen zo wel de rekreatieve als de militaire kanten ter sprake. De avond wordt in 't Vooron der gehouden en begint om 20.00 uur. Veel mensen bij inspraak ontwerp- bestemmingsplan Hamersveld pag. 3 Computer-hobbyisten timmeren aan de wegpag. 4 „Besluitvorming rond Prochemko heeft mij verbijsterd". zegt scheikundige J. W. G. van den Hurk uit Leusden-Zuld. Een interview pag. 5 Roda-zondag heeft nog één kans om het eerste klasserschap te behoudenpag. 7 Loep op Leusden pag. 9 Autonieuws pag. 10 Servicepagina pag. 11 DOKTERSDIENST: TEL. 948080. (Van een onzer verslaggevers) LEUSDEN-Burgemees ter en wethouders hebben besloten de voorgenomen vestiging van het bedrijf Prochemco International nader te bezien. In politie ke kringen rekent men er nu op dat de omstreden vestiging niet door zal gaan. In hun vergadering van afgelo pen dinsdagmiddag hebben bur gemeester J. W. M. Rademaker en de CDA-wethouders Gijs van Woudenberg en Fons Ummels (VVD-wethouder van ruimtelijke •zwÊÊBHÊÊtniaBÊÊÊÊmÊÊmÊÊÊiÊÊÊÊmm ordening Jan Wagenaar is met vakantie) besloten met deskun digen te gaan praten over de door Prochemco voorgenomen vestiging aan de Arnhemseweg in Leusden-Zuid. De deskundi gen die geraadpleegd zullen worden bewegen zich op het terrein van milieuhygiëne, volks gezondheid, ruimtelijke orde ning en juridische zaken. In het overleg met hen zullen de advie zen uit de raadscommissies openbare werken ruimtelijke ordening en algemene bestuurs zaken mede worden betrokken, zo laat een persbericht van dc gemeente weten. „Wanneer de uitkomsten van het overleg lei den tot een negatieve beoorde ling van de vestigingsmogelijk heden van Prochemco, dan zul len B W niet schromen om te besluiten dat vestiging geen doorgang zal vinden," aldus het persbericht. Het door B&W genomen besluit houdt tevens in, dat hangende het overleg met de deskundigen geen medewerking wordt verleend aan een bouwvergunningsprocedure voor Prochemco. De gemeente laat verder weten, dat de hinder wetprocedure haar vervolg zal vin den via het Kroonberoep. Tot 2 juni aanstaande hebben belangheb benden de gelegenheid hun be zwaren tegen de vestiging van Prochemco in Leusden-Zuid ken baar te maken aan de Kroon. Dat er bezwaren tegen de komst van Prochemco zijn is overduidelijk bekend. Tegen de aanvraag voor de hinderwetvergunning door dit bedrijf werden ruim 130 bezwaren ingediend, die echter stuk voor stuk door de gemeente werden afgewe zen. De tegenstanders van de Pro- chemco-vestiging manifesteerden zich tevens vorige week. tijdens de vergadering van de raadscommis sie openbare werken ruimtelijke ordening en die van de raadscom missie algemene bestuurszaken, waarin over Prochemco uitvoerig werd gepraat. Dit bedrijf, dat nu nog in De Bilt is gevestigd, staat te boek als een adviesburo voor oppervlaktereini ging van gevels, muren, vloeren en dergelijke. De reinigingsprodukten voor een dergelijke behandeling maakt het bedrijf zelf aan. Juist die chemische produktie roept veel weerstand op bij omwonenden, die inmiddels gehoor hebben gevon den bij de politieke partijen in Leus den Afgelopen maandagavond was er zelfs een bijeenkomst in Leusden-Zuid, waarop een dele gatie Prochemco-tegenstanders sprak met de voorzitters van de plaatselijke afdelingen van het CDA, de WD en de PvdA. Van verschillende kanten wordt be vestigd, dat deze partijen de de legatie gerust gesteld hebben: Prochemco zal als het aan de politiek ligt niet naar Leusden- Zuid komen. LEUSDEN - De gemeente Leusden heeft een controleur hondenbelasting aangesteld. Deze gaat binnenkort op pad om huis-aan-huis te controleren of er honden aanwezig zijn waar geen belasting voor wordt be taald. De hondenbelasring wordt gehe ven voor een ieder die in de ge meente één of meer honden houdt Houder van een hond is degene die de hond bezit, verzorgt of onder toezicht heeft De aanslag wordt op naam van het hoofd van het gezin gesteld, ook als de hond van één van de andere gezinsleden is. Wie een hond heeft en bij een ander inwoont zonder tot diens gezin te horen, is persoonlijk belastingplich tig. Wie een hond gaat houden is verplicht daarvan binnen 14 dagen aangifte te doen. Zijn er in de loop van het jaar wijzigingen opgetreden doordat bij voorbeeld een hond overleden of weggelopen is, dan dient dit binnen veertien dagen schriftelijk meeqe- deeld te worden aan burgemeester en wethouders, omdat anders bij de aanslag wordt uitgegaan van de gegevens van het vorige jaar. Voor 1985 zal de hondenbelas ting voor de eerste hond 67,- bedragen, voor de tweede hond 93,- en voor de derde en volgen de hond 119,50. Erkende hou ders van politiehonden hoeven qeen hondenbelasting te betalen. Wanneer om welke reden dan ook geen aangifte is gedaan, kan dit alsnog zo spoedig mogelijk wor den gedaan. Indien bij een bezoek van de controleur blijkt dat geen of een onjuiste aangifte is gedaan, kan door de gemeente tot strafver volging worden overgegaan. In ie der geval wordt de na te vorderen belasting met 100% verhoogd. Een aangifteformulier voor de honden belasting is verkrijgbaar bij de af deling Boekhouding en Belastin gen, 't Erf 1, telefoon 941247, toestel 133. Hier kunt u ook terecht voor inlichtingen. LEUSDEN - Een inwoner van Den Haag kon woensdag met de trein naar huls, nadat hij door een ongelukkige manoeuvre zijn auto in de sloot langs de As schatterweg had gereden. De Hagenaar wilde al rijdende tussen Leusden en Achterveld de autokaart lezen, maar dat lukte niet best. De wagen week van haar koers at en belandde in de sloot Garage Buitenhuis moest de auto afslepen |Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Het ziet er naar lit dat Leusden geen grond, net daarop „gevoelsmatig «langrijke gebouwen en ob- icten", kwijtraakt aan Imersfoort. Volgens wet- louder Fons Ummels heeft iet dagelijks bestuur van de ieistad te kennen gegeven ich sterk te maken voor het i liet doorgaan van de voorge leide grenscorrectie, zoals lie de discussienota over Ie gemeentelijke herindeling Itrecht-Oost wordt ge- loemd. Wethouder Ummels liet een en ander weten in de vergadering van de raads commissie Financiële en Economische Zaken. Desgevraagd heeft een woord voerder van de gemeente Amersfoort verklaard, dat B W geen moeite hebben met het niet uitvoeren van de grenscorrectie met Leusden wanneer deze ge meente cultuurhistorische be zwaren heeft tegen het afstaan van de grond in kwestie. In „ruil" voor de medewerking van Amersfoort zou Leusden bereid moeten zijn afspraken te maken over politietoezicht en ongeval- lenbestrijding op rijksweg 28. Dat zou moeten gelden voor het Onafhankelijk IBOUI nieuwsblad voor de gemeente Leusden Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus den. Familieberichten en losse advertenties 42 cent per mm Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes 1.29 per regel (43 cent per mm) Losse nummers. 75 cent per stuk OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor, Asschatterweg 19 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14 00 tot 17.00 uur geopend. Zaterdags gesloten. nieuwe gedeelte van de A28, dat op Leusdens grondgebied komt te liggen. Op 20 mei komt de kwestie van de grondcorrectie met Leusden in de Amersfoortse gemeenteraad ter sprake. De voorgestelde grenscorrectie door de provinciale overheid moet er toe leiden dat het Leusdens grondgebied ten westen van rijks weg 28 onder Amersfoorts bestuur valt. Dit zou betekenen dat het torentje in Oud-Leusden, de be graafplaats, het voormalig Kamp Amersfoort, de politieschool,, de fusilladeplaats en de toekomstige golfbanen van Leusden naar de Keistad verhuizen „Gevoelsmatig en emotioneel een groot verlies voor Leusden", zo oordeelde het dagelijks bestuur en de gemeente raad onlangs Vandaar ook dat de gemeente met Amersfoort om de tafel is gaan zitten om de kwestie te bepraten. ZAKELIJK Mocht de grenscorrectie tussen beide gemeenten toch doorgaan, dan zal Leusden er zakelijk bij inschieten. Wethouder Ummels zei maandagavond in de vergadering van de raadscommissie Financiële en Economische Zaken dat de gemeente, in die situatie, 90 dui zend gulden per jaar aan inkomen zal derven. Het bedrag wordt hoofdzakelijk bepaald dooreen iets lagere uitkering uit het Gemeente fonds (deze toelage is gebaseerd op de oppervlakte van de gemeen te). Daarnaast zal Leusden, wan neer de grenscorrectie wordt door gevoerd, een bedrag aan gemeen telijke belastingen mislopen. In het gebied dat door de provincie is toebedeeld aan Amersfoort, wonen 24 mensen. Wanneer de gemeenteraad van de Keistad geen problemen heeft met het niet doorgaan van de grenscorrectie, zal dit ter ken nis worden gebracht van het provinciaal bestuur. Sluit dat zich bij de opstelling van Leus den en Amersfoort aan, dan zal dit gezamenlijkstandpunt ken baar worden gemaakt aan de minister van Binnenlandse Za ken. Hij en de Tweede Kamer moeten uiteindelijk, formeel, be slissen over de grenscorrecties in Utrecht-Oost. LEUSDEN - De rijkspolitie zoekt getuigen van een aanrij ding op een parkeerplaats langs De Smidse. Daar werd een brui ne Volkwagen Polo van een in woonster van Leusden fors in de flank geraakt door een auto, waarvan de bestuurder niet de moeite nam de schade te regelen maar doorreed. De aanrijding vond woensdagmiddag plaats tussen half drie en half vier. Op de Polo werden lichtkleuri ge laksplinters van de andere auto gevonden. LEUSDEN - Dat Paus Johannes Paulus II ons land bezocht, mag inmiddels als ruimschoots bekend worden verondersteld. De Paus deed echter ook de direkte omgeving aan. Hij sprak in Amersfoort de jongeren toe, op het terrein van het Eemland college Onze fotografen janus Visser en Hans Verhorst waren ter plaatse, en maakten behalve onderstaande foto, een collage, die we afdrukken op pagina drie van deze krant. LEUSDEN - Op de stand van Blijhof tijdens de braderie op 30 april was een pop te winnen door het raden van de naam van de jongenspop. De naam was Bartje en winnares is Nadine v.d. Water, Fazantehoeve 13. LEUSDEN - Medio augustus zijn de werkzaamheden afgerond die moeten leiden tot een nieuwe, betere aansluiting tussen de Maanweg en de Groene Zoom/Zuiderinslag. Afgelopen woensdag is er voor de periode tol half augustus een noodweg opengegaan lussen de Maanweg en de Groene Zoom. De Roo van Aldewereltlaan in Leusden-Zuid. die uitkomt op de Maanweg is al die iild voor alle verkeer gesloten. In de nacht van dinsdag op woensdag is in de bijna gereconstrueerde aansluiting tussen Maanweg en Groene Zoom/Zuiderinslag een nieuwe spoorwegovergang geplaatst

Leusder Krant | 1985 | | pagina 1