Heeft B&W wijzigingsbevoegdheid ip de juiste wijze geïnterpreteerd?' Velen uit regio bij Pausbezoek aanwezig oeneveld bestemmingsplan Hamersveld bewoners inspraak Hilversum 5 op de kabel brillen 0jjmmelmarkt w. Hagenauwe i oorlichting Gelderland Wijziging ophalen huisvuil t opticiens^ :0T0-K0PIE FOTO-KOPIE NODIG? Leusder Krant Werkgroep ruimtelijke ordening vergadert DA-Statenfractie stelt vragen over Prochemko: plaatselijk nieuws Leusden, Winkelcentrum Hamershof. Grutterij 3. EUSDEN - Zaterdag 18 mei is bij boerderij-manege Nieuw nauwe (Asschatterweg I) vanaf 11.00 uur een rommel- voor kleine spullen, die dt georganiseerd door de po- lub. ider leiding van de voltige- ructrice Jetta van Wittenberg dt er ter afsluiting om 16.00 uur voltigedemonstratie gegeven ^enkele oudere jeugdleden van ponyclub Nieuw Hagenauw deze dag is er nog gelegen- om met de uitnodigingen die koninginnedag uitgedeeld zijn 14.00 tot 16.00 uur op de rderij-manege kennis te maken het paard- en ponyrijden. - De Kunstmatige In- vereniging Gelder- belegt voor veehouders voorlichtingsavond. Leus veehouders zijn van welkom op deze bljeen- Chardon, foktechnisch ad- van de vereniging zal deze wat vertellen over de mo- die zij te bieden heeft financieel en fokkerijgebied. voorlichtingsavond wordt 20 mei gehouden in ho- te Woudenberg. De is 20.00 uur. LEUSDEN - Sinds het be gin van deze week kunnen de Leusdense kabelabon nees de radiozender Hilver sum 5 ontvangen. Deze zen der is te beluisteren op de 97.0 MHz. Hilversum 5 is een infor matieve zender waarvan de kleinere zendgemachtigden gebruik maken, zoals Te- leac, NOS-schoolradio, Fe- duco enzovoorts. LEUSDEN - Op maandag 27 mei, tweede Pinksterdag, wordt er geen huisvuil opgehaald. Dit zal op dinsdag 28 mei plaatsvin den, op die dag zal in Leusden- Zuid ook het oud-papier en glas worden meegenomen. Inwoners van Leusden worden erop attent gemaakt dat de tuinvuil- aktie is afgelopen Het tuinvuil kan thans gebracht worden op de ge- meentewerf, Hamersveldseweg 105, geopend op werkdagen van 8.30-12.00 uur en van 13.00-16 00 (advertentie) Onafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Hoofdredakteur: Bert Vos Eindredakteur: Hans Mosterd Redaktie: Caspar van Loo, Boudewina de Boer Redaktie-secretariaat: Mia Veen. Marijke de Smalen Inlevering kopij en advertenties: Voor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 00 uur voor het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12.00 uur Redaktie en administratie: Kantoor Leusder Krant, Asschatterweg 19. Leusden-Centrum. Op werkda gen geopen van 09 00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur. Telefoon: 033-941495 (administratie) -941494 (redaktie). Abonnementsgeld: f 62,60 per jaar, 31,80 per ha.f jaar, 16,15 per kwartaal Klachten bezorging: abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagavond 18 00 uur te ■ebben ontvangen Is dat niet het geval' neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18 30 en 19.30 uur), tel 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze mspekteur bezorging, overdag 03420- 94206 Nabestellen foto's: De meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabestellen toet uitzondering van archief- en historische foto's), bij vooruitbetaling 5P giro 871441 t.n.v. BDU b.v. te Barneveld, met duidelijke vermelding 'an gewenste foto, aantal, nummer van krant, pagina waarop de foto *erd geplaatst. Nabestellen kost 5,- per exemplaar (formaat 13x18 cm) en 10 - voor luchtfoto's (formaat 20 x 25 cm). kunt ook contant betalen op ons kantoor. Rozendaallaan 9, Leusden-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u te gewenste foto('s) thuis. De LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- <rantenkombinatie te Barneveld. (advertentie) LEUSDEN - De werkgroep ruimtelijke ordening van het Co mité Milieuzorg Leusden verga dert maandag 20 mei om 20.00 uur in de commissiekamer van het gemeentehuis 't Erf 1. De agenda vermeldt de vol gende punten: 1 Opening 2. Verslag 29-4-85 3 Mededelingen 4. Overdracht voorzitterschap werkgroep 5. Ontwerp bestemmingsplan Ha- mersveld 6. Rondvraag 7. Sluiting Rondom het ontwerp bestem mingsplan Hamersveld is tot en met 21 mei een expositie in het gemeentehuis te bezichtigen. Op werkdagen van 9.00 tot 12 00 uur. LEUSDEN - Rond de driehonderd belangstellende bewoners uit de wijk Hamersveld dat uit zo'n 600 woningen bestaat hebben afgelopen maandag en dinsdag gebruik gemaakt van de mogelijkheid om zich te laten informeren over het bestemmingsplan van de gemeente voor deze wijk. De bewoners werden met behulp van een expositie over de in voorbereiding zijnde plannen ingelicht. Het idee om in het oudere gedeelte rond het voormalig gemeentehuis woonerven aan te leggen vond weinig respons bij de bewoners. De expositie omvat tekeningen van het gebied waar uitbreidingsmogelijkheden zijn en foto's van de huidige situatie. Eén van de onderdelen van het bestemmingsplan is om de Hamersveldseweg een promenade-achtig karakter te geven. Op dit bestemmingsplan in voorbereiding, in totaal zijn er tien plannen geweest, kan tot en met 24 mei gereageerd worden. De expositie is nog tot die datum tijdens werkdagen van 9.00 tot 12.00 uur te bezichtigen in de kelder van het gemeentehuis. Voor iedere persfotograaf één veiligheidsagent Ook 'teusdense jongeren waren bij het pausbezoek aanwezig .EUSDEN - De Statenfractie van het CDA heeft vragen steld aan het college van Gedeputeerde Staten over igelijke vestiging van Prochemko aan de Arnhemseweg in Lisden. Dit, naar aanleiding van de in Leusden ontstane rust, zoals men in de inleiding tot de vragen meldt. Blijkens de gestelde vragen wil men onder meer weten, of college van GS de vestiging in overeenstemming vindt it het streekplan, het structuurplan en het bestemmings- Bovendien wil men een oordeel over de wijze, waarop het usdense college van B&W de wijzigingsbevoegdheid, die wet biedt, heeft toegepast en geïnterpreteerd, gelet op de ectieve maatstaven die de wet verlangt, en in relatie tot de de gemeente Leusden aanwezige industrieterreinen. De CDA-Statenfractie wil verder weten, of voor een chemisch pro- duktiebedrijf een vergunning ver eist is in het kader van de wet op de chemische afvalstoffen en/of de wet op de luchtverontreiniging. In dien dit het geval is, wil men weten, of het bedrijf een dergelijke vergun ning heeft aangevraagd In een toelichting bij de vragen gaat men kort in op de inmiddels verleende Hinderwetvergunning. Men stelt vast, dat het Leusdense college die vergunning heeft ver leend ,,met het duidelijk voorne men hieraan een vestigingsver gunning en bouwvergunning aan te zullen verbinden. Aan de uitstoot van giftige stoffen zijn voor een deel daarvan door B&W nog voorwaar den gesteld aan de concentratie, aan geen der stoffen is een beper king opgelegd aangaande de hoe veelheden ,,Het bednjf voorziet mogelijke calamiteiten vanwege de verwer king van hoogst brandbare en ex plosieve stoffen, 's Nachts is geen terzake kundig personeel aanwe zig, terwijl machinerieën uit veilig heidsoverwegingen met de nodige geluidsproductie moeten blijven functioneren", zo schrijft men. Vervolgens gaat men uitvoerig in op de manier, waarop het betref fende gebied in het kader van de ruimtelijke ordening is gewaar deerd, namelijk als agrarisch ge bied met bijzondere landschappe lijke en/of natuurlijke kenmerken (De Boom) en een ,,gaaf agrarisch gebied tussen natuurgebieden" (tussen Leusden en De Boom en Den Treek). Voorts stelt men, dat in het structuurplan is opgeno men, dat in het gebied stank, wa tervervuiling en industriële bebou wing afdoende moesten worden bestreden Tenslotte wijst men nog op de argumentatie, die het college van B&W heeft gehanteerd, bij haar beslissing dat geen bestemmings wijziging nodig zou zijn. ,,Er zijn geen dringende redenen om de gebruiksbepalingen zo strikt toe te passen, dat het meest doelmatige gebruik zou worden beperkt, daar bij gelet op de omstandigheid, dat zich gedurende de tijd dat de on derhavige bedrijfsgebouwen leeg staan geen gegadigden hebben aangemeld. zo schreef het college. ..Gelet op de problemen onder de bevolking en de termijnen in de procedures mogen wij u verzoeken bijgaande vragen met spoed te willen behandelen," zo besluit men. LEUSDEN - Het be zoek, dat de Paus bracht aan het Eemland college was voor veel mensen uit de omgeving aanleiding, naar het terrein rond de school te tijgen. Onze fotografen Janus visser en nans Verhorst maakten de hierbij afge drukte foto-impressie. De foto's spreken voor zich. Waarbij misschien één ding opvalt: iedere pers fotograaf kreeg een vei ligheidsagent bij zich, De dag na het Pausbezoek aan O.L. Vrouwe Ter Eem boden negen Achtervelders. van wie de oudste 75 jaar was. aan het terrein schoon te maken. Het leverde twee uurtjes werk op. Kauwgum en sigarettepeuken werden het meest van de grond geraapt. EHBO-ers uit Achterveld moesten in aktie komen waarmee het geheel een wat overgeorganiseerd en overbeveiligde indruk maakte. Dat nam natuur lijk niet weg, dat het be zoek van de Paus voor velen een indrukwekken de gebeurtenis was, die hen jaren bij zal blijven. Het koor op de foto bestaat voor een deel uit inwoners van Leusden

Leusder Krant | 1985 | | pagina 3