dt hooglanderveen voor toda een obsessie o< weede titel voor Vossebeld siHHrr on Schuur zet eusden op winst Kampioenen bowling huisvrouwen- en mannen Damesfinale Laatste ronde? Atletiek promotie Leusden: 24 uursloop eusdenaren in verlenging geklopt 'I „Roda'46" n Roda-zondag tegen Odijk "fjscompetitie SVL nadert einde UIKFML VOORSPEL Uitslagen Ons Genoegen AMBC puzzelrit Tour de force [ND] f f ond. EUSDEN/ACHTERVELD - Voor de derde maal dit seizoen est de Roda-zondag in Hooglanderveen haar meerdere lennen. Na de kansloze nederlagen in de normale competi- moesten de Leusdenaren in het beslissingsduel om de lige 9e plaats op de ranglijst opnieuw tegen de geel- uwen van trainer Cees Stam het onderspit delven. Na de male speeltijd stond het nog 1-1, maar in de verlenging eg het noodlot voor Roda'46 toe, hoewel de kansen om t voor tijd de balans weer in evenwicht te brengen volop iwezig waren. De formatie van Rob Ton weigerde echter die te benutten, waardoor de derde nederlaag tegen gglanderveen een feit werd. De zondag-heren hebben iler één troost. Behoud van het 1e klasserschap is nog [gelijk, maar dan moet de wedstrijd tegen de lotgenoot uit andere 1e klasse gewonnen worden. Dan komt Roda'46 nog met de schrik vrij. eerste helft leverde voor het ike publiek op het Kerstens- tpark van Achterveld nou niet raid een aantrekkelijk schouw- op. Vooraf was daar weliswaar echt op gerekend, maar de ;ier waarop de man in het zwart ploegen in toom probeerde juden, werkte een rommelige slrijd in de hand. Bij het minste sringste moest het spel onder en worden. En dat was niet xderend voor het kijkspel. Ro- acterend in dezelfde opstelling legen Laren, kon Hooglander redelijk partij geven. Ruud gens was gekoppeld aan spel- aler Cees Steenbeek. Aange went Leusdenaar daaraan zijn bc Jen meer dan vol had, kon zich /attend minder inschakelen. De ialsacties moesten dan ook namelijk van John Jansen ko men. Een paar keer ging de Roda- rechtsbuiten knap door. Het was echter te weinig doelgericht. Onge veer een half uur onderweg werd Dick van 't Klooster genoteerd, na een te harde ingreep. De speler die het slachtoffer werd, moest even later aangeslagen het veld ruimen. Na deze wissel ondernam Cees Steenbeek een fraaie solo. Zowel Ruud Huygens, Bas Peters als Wil Snoek, de routiniers, moesten de Hooglandervener laten gaan. Ge lukkig voor Roda stond keeper Michel Vrijhoef op de juiste plaats om het schot te keren. WISSEL De tweede helft was nog geen twee minuten Oud en Hooglander veen brak de score open. De Roda- defensie tastte mis op een diepte pass. De Leusdenaren waren ech ter vrij snel over de tegenslag heen. want in dezelfde minuut trok John Janssen bijna de stand gelijk. Hij treuzelde te lang waardoor de kans verloren ging. Even hield Roda het initiatief. Doelpogingen van Peter Knijff en Frans van de Berg misten het vijandelijke hok. Na een knappe redding van de sterk keepende Michel Vrijhoef, kwam Ben Witten berg zijn doelman te hulp toen een doorgebroken Hooglandervener de bal voor het in schieten had. Terstond greep trainer Rob Ton. De falende Frans v.d. Berg werd vervangen door Bobby Schoordijk. Deze wissel zette na ongeveer een half uur zoden aan de dijk. Uit een Peter Knijft onderuit, typerend voor het treffen tussen Roda en Hooglanderveen LEUSDEN - Zondag 19 mei vindt op het terrein van Austerlltz aan de Oude Post weg in het gelijknamige dorp de ontmoeting plaats tussen de nummers tien van de 1e klasse In de afdeling Utrecht, Roda'46 en Odijk. Om 14.30 uur zal het duel beginnen. De winnaar hand haaft zich in de 1e klasse, de verliezer degradeert naar de 2e klasse van de afdeling. corner genomen door Bas Peters kopte Bobby Schoordijk hel leder door naar John Janssen die zich ditmaal geen moment bedacht en de bal vol op de pantoffel nam. Keihard ketste de bal op de deklat. Uit de rebound schoof hij echter de bal beheerst in het doel: 1 -1Roda was weer geheel terug in de wed strijd De strijd kreeg een open karakter en de kansen voor beide doelen hoopten zich op. Cees Steenbeek had voor Hooglander veen de winnende treffer op zijn schoen nadat hij de vrije doortocht kreeg. Met een schitterende reflex tikte Michel Vrijhoef de bal weg, waarmee hij zijn verkiezing volledig waarmaakte. In het laatste kwartier kwamen beide elftallen echter niet meer tot scoren, zodat er een half uur verlengd moest worden. Het duel moest immers een winnaar opleveren. In de eerste verlenging kreeg Roda'46 het zwaar te verdu ren en moest het aanvallend slechts van een paar spaarzame counters hebben. Hooglanderveen kreeg een aantal kansen op rij, maar met kunst en vliegwerk leken de Leusdenaren de schade be perkt te kunnen houden. Twee minuten voor het verstrijken van het eerste kwadier. tikte Hooglan derveen toch de tweede trefler binnen: 1-2. In de tweede verlen ging was hét één richtingsverkeer op het doel van Hooglanderveen John Janssen was de eerste die dichtbij een treffer was, voordat Jaap Zweinenberg de bal uit een voorzet op de kruising zag verdwij nen en Bobby Schoordijk zijn schot zag De grootste mogelijkheid om Roda'46 een herkansing tegen Hooglanderveen te geven, kreeg Invaller Perry Wendel. Uit een vrije trap van aanvoerder Bas Peters, zag de A-junlor geen kans de bal van dichtbij in de touwen te werken. Hoog ver dween de bal over het vijandelij ke doel. Bas Peters was de laat ste Roda-speler die het vonnis had kunnen uitstellen. Zijn schot uit een vrije trap op de rand van de 16-meter werd kundig ge stopt. LEUSDEN - Op vrijdag 17 mei (vanaf 19.00 uur) en zaterdag 18 en zondag 19 mei (vanaf 10.00 uur) vindt in de zaal van de Binnensportverneiging Leusden in de kelder van hgemeentehuis de gewestelijke finale voor da mesteams van het biljartseizoen 1984/85 plaats. Er doen dames teams mee uit Amsterdam, Put ten, Culemborg, Maarssen- broek, Hoevelaken, Flevoland, Arnhem, Nijmegen, Dieren, Oss, Den Bosch en Waalwijk. De orga nisatie is in handen van de heer H. Dammers van het distrikt Eemland, dat bij deze wedstrij den vertegenwoordigd wordt door het team van de Wieksto- ters uit Hoevelaken. De twaalf teams strijden om één plaats in de landelijke finale, die op zaterdag en zondag 15 en 16 juni in de sporthal Schuilenburg in Amers foort wordt gehouden Voor BVL wordt de gewestelijke finale het grootste toernooi dat ooit in haar clubhome is gehouden. Er zal wor den gespeeld op 6 tafels. Op donderdag 23 mei wordt er overdag een bejaardentoernooi bij BVL georganiseerd. Dit gebeuren staat onder auspiciën van de KNBB. Voor het eerst in de ge schiedenis van de vereniging heeft een team van BVL zich geplaatst voor de landelijke finales in de Sporthal Schuilenburg; het eerste driebandenteam van BVL. De lan delijke finale is eeen groots gebeu ren dat elk jaar in Amersfoort plaats vindt. Er wordt dan gespeeld op 25 tafels en in het distrikt Eemland spreekt men dan ook niet zonder trots over het grootste biljarttoer- nooi ter wereld. JSDEN - De huiscompeti- van Schaak Vereniging isden is aan de kop al be lt voordat de laatste wed- jden gespeeld zijn. Drie den voor het einde van seizoen '84-'85 is Harry ssebeld reeds onbereik- ir voor zijn clubgenoten, tweede clubtitel in suc- isie werd een feit, waar- e de talentvolle Leusde- ir in de voetsporen lijkt te treden van zijn illustere irganger in de persoon Leo de Rijke. f over de clubkampioen alle lelijkheid, wie nummer 2 tot en gaan worden blijft nog een n vraag. Bijna wekelijks wisse- de SVL'ers van positie. Eric ert en Peter Sonder hebben nenteel samen de 2e plaats ?r Harry Vossebeld in han- maar worden op de voet ge- d door Carel Vos, Jan Snij- Tjerk Zijlstra, Wim Velker, Uneken en Joop van Santen. Al deze heren zijn nog volop in de race om de reserve-titel van SVL. De uitslagen van ronde 33 waren: E. Zijlstra-C Vos 1-0 J. v. Santen - E. Halkes V2-V2 A. Wisman - A Rietveld 0-1 H.v Dalen-H. Mus 0-1 H. Vossebeld - T. Reitsma 1 -0 G te Winkel-J Gerrits 0-1 H v. Egdom - R Visser 1 -0 E Verschuur - L. Buurlage 0-1 J. Wuts-H. Oosting 1-0 J. v.d. Tang - N v.d. Meel V2-V2 J. v.d Linden - P d Jager 0-1 J. de Jager-C Kerkhof 1-$ T. Zijlstra-E. Moed 1-0 H. Kroes - G. Fröberg 0-1 W v.d. Harst - A. Valkenburg V2-V2 T. Wuts-H. Struiwig 1-0 L. Boogaard - Z. Vroon V2-V2 J.Boot-T v Garderen 0-1 K Linse-R. Staal 0-1 W. Schouten -C Veenendaal 1-0 De stand na 33 ronden: 1Harry Vos sebeld (clubkampioen) 1942 2. E. Hu- bert 1809 3 P. Sonder 1809 4. C. Vos 1796 5, J. Snijders 1795 6. T. Zijlstra 1781 7. W. Velker 1775 8. B. Uneken 1771 9 J v. Santen 1769 10 T. Reitsma 1745. Jeugd De SVL-jeugd, afgelopen seizoen het grootste zorgenkind van de plaatselijke schaakclub, krijgt zo goed als zeker een andere speel dag toebedeeld. Het verval van het aantal jeugdleden vindt het bestuur van SVL niet langer ac ceptabel. Op de jaarvergadering die voor 19 juni op de agenda staat, doet het bestuur een voor stel om de jeugd voortaan op de donderdagavond te laten spelen. Alleen de vraag is waar, in welk onderkomen. In het belang van de schaakclub is het echter noodza kelijk dat er geschikte speelruimte wordt gevonden, voordat de jeugdafdeling van SVL helemaal geen namen meer telt. Afgelopen woensdag kwamen 14 jeugdspe lers naar de Kom toe om de 13e ronde van de interne clubstrijd af te werken. Lijstaanvoerder Ro nald Staal maakte geen fout. Gijs- bert Geerders moest het onder spit delven. Alle resultaten bij de jeugd op een rij tje: GGeerders - R Staal 0-1 E Andriessen - R. Stienen 0-1 S. v, Bruynsvoort - P, Frankevoort V2-V2 G.v.d. Weerd-B Hilhorst 1-0 R. Bijlstra-V. v.d. Bilt 1-0 J. v. Blerk-H. Boer 1-0 S. Terlouw - R v 't Klooster V2-V2 De top vijf luidt na als volgt: 1. R Staal 1424 2. M. v Bruynsvoort 1399 3. R Stienen 1388 4. G. Geer ders 1341 5. E. Andriessen 1325. LEUSDEN - De korfbalcompe titie gaat zaterdag de laatste ron de in. Het is echter de grote vraag of de slotdag in de 1e klasse B werkelijk de laatste loodjes zijn. Want gezien de hui dige stand aan kop, is het heel goed mogelijk dat de competitie een staartje in de vorm van een beslissingswedstrijd zal gaan krijgen. Het is echter dan wel noodzaak dat beide koplopers, Antilopen en Thor, winnend van het veld stappen. Levert één van beiden onverhoopt punten in dan is het seizoen ten einde. De kans dat er een ontknoping plaats zal vinden ligt in feite in handen van de tegenstanders van beide koplopers. En die zijn niet mis. Uitgerekend op de slotdag moest Antilopen bij „Angstgegner" DSV in Bussum in bezoek. De af loop van het zaalseizoen ligt bij Antilopen nog vers in 't geheugen Er is echter één verschil. Toen was DSV samen met Antilopen kandidaat voor de titel, nu is DSV dat niet, maar toch zullen we er van moeten uitgaan dat de Bussum- mers de manschappen van Her man Bruins opnieuw een loer willen draaien, hetgeen dan Thor de titel zou kunnen bezorgen. Maar ook Thor wacht zo op het eerste gezicht een zware klus bij ZKC dat wanho pig vecht tegen degradatie Beide titelkandidaten hebben dus hun handen meer dan vol en zullen tot het uiterste moeten gaan om onge schonden uit de strijd te komen. Gebeurt dat. dan krijgt de competi tie in de 1e klasse B een heuse finale in de vorm van een beslis- slngsduel. Uitslagen afgelopen zaterdag DKV-Sparta 2-3 Thor-DSV 5-4 Antilopen-ZKC 8-7 De stand in de 1e klasse B Antilopen 13-19 Thor 13-19 De Vinken 12-13 DSV 13-13 Sparta (N) 13-13 DKV 13-11 OVVO 12- 9 ZKC 13- 7 Het programma in 1B: DSV-Antilopen (7-8) ZKC-Thor (4-9) De Vinken-DKV (8-6) Sparta-O WO (7-6) LEUSDEN - Vanmiddag om 16.00 uur zijn voor de vijfde maal in successie tien Leusdenaren gestart op de 24-uurs estafette van atle tiekvereniging De Veluwe in Apeldoorn. De heren die dit jaar het karwei klaren zijn Ton Schuijt, Jan Scheffer, Harry Berkhof, Henk Huizinga, Fred Gressie, Theo Peters, John Willems, Gert van Manen, Ze- ger Knipmeier en Henk Ver hoef. De samenstelling van de groep is ten opzichte van eerdere gelegen heden weinig veranderd: de naam waaronder de Leusdenaren in Apeldoorn aan de start verschijnen heeft echter wel een wijziging on- aergaan. Vroeger liepen de heren uit naam van de Squashclub in Leusden, het Squash Rackets Ge nootschap, maar nu geen van de tien meer tot het bestuur van de squashclub behoort en het de ver eniging na de wederopstanding re delijk voor de wind gaat, heeft coach Fred Gressie voor de naam Atletiekpromotie Leusden geko zen. Het Leusdense record dat in 1984 gevestigd werd staat op 319.243 km wordt dit jaar als zicht- rijk gehanteerd. ,,Dat zal voor ons een zware klus gaan worden omdat het reglement enigszins aangepast is en we samen natuurlijk weer 10 jaar ouder zijn geworden. Zit het weer echter een beetje mee dan moet een evenaring van het record toch mogelijk zijn", liet Fred Gres sie weten. Als u zaterdag niets beters te doen heeft, moet u eens naar Barneveld gaan. Daar kunt u dan twee dingen doen en wel actief deelnemen aan de BDU-Toer de Force of passief van alles daar omheen mee beleven. Organisator Gert Ansink heeft beloofd, dat hij zal trachten voor goed weer te zorgen. De Tour de Force is een toer1ietstocht(je) over de mooiste gedeeltes van de Veluwe en door idem-dito van de Gelderse Vallei, met hier en daar een stukje erbui ten. U kunt kigzen tussen 40, 90, 160 of230 km., zodat ie dereen aan zijn of haar trekken kan komen en zo hoort het ook. De routes zijn zo uitgezet, dat als de keuze in de praktijk te optimis tisch is gebleken, de rit verkort kan worden uitgereden, mits daartoe tijdig wordt besloten. Hét ligt name lijk niet in de bedoeling ook maar iemand in de wildernis achter te laten. Dat zou de onderneming geen goed doen en volgend jaar moet er met goed fatsoen weer zo'n Tour worden gehouden. Te vreden klantjes zijn dus veel waard. Waar Achterveld, Scherpenzeei Beekbergen of Arnhem ergens op de landkaart liggen, weet u. Dat mag althans van u worden ver wacht. Het leuke van dit Veluws fietsfestijn is, dat u ook kennis maakt met kleine(re) plaatsjes als Eist (Utr.), Stroe, Gortel, Loenen, Speuld en 't Harde. U komt bij de tochten van 160 en 230 km o.m. over de prachtige Ginkelse Heide en even later kunt u van de ver moeienissen uitrusten op de Pos- bank. Klein stukje service van de organisatie, die bescheiden van zichzelf zegt, dat de BDU Tour de Force bekend staat als één van de best geregelde ondernemingen van dien aard. Dat moet voor u voldoende garantie zijn om een gooi te doen naar de zeer originele herinnering voor iedereen, die de rit uitrijdt. ACHTERVELD - Aan de on derlinge schietwedstrijden werd slechts door tien leden deelge nomen. De heren A. Vlug en G. Tolboom moesten de eerste plaats delen met 95 punten. De overige uitslagen waren: pnt. 3. J. vanNimwegen 92 4. J. Voskuilen 88 4. J. E.vanHamersveld 88 6. J. van Rossum 87 7. G van Hamersveld 86 8. W. J. Lagerweij 84 9. L. Verburg 83 10. J.Krall 75 Ook bij de junioren schutters was de deelname gering. Hier waren slechts zes leden aanwezig voor de onderlinge wedstrijd. HetwasTimo van Valkengoed die de eerste plaats behaalden 83 punten. De overige uitslagen waren: 2. Rolf van Druten 77 3. Jerry van Nimwegen 58 4. AmoudVlug 55 5. Laurens v.d. Ven 48 6. Bert Schimmel 34 EUSDEN - Invaller Ton uur, die de plaats innam van wegens werkzaamheden n. het Pausbezoek afwezige IWesseling heeft in de moei- uitwedstrijd tegen Randen- ek 6 de show gestolen. In rtleve zin ging de gehele kendoos open en zijn bedui- d jongere tegenstander ging indelijk In drie sets ten on- iarvoor hadden Eline Maas instance Ploeg uit Leusden Is op een 2-0 voorsprong 'acht, waarbij het feit dat de dit nivo debuterende Eline kompetitie in de single nog «slagen is een extra vermel- waard is. Aanvoerder Ar- Kappers, die bij de thuis- fctrijd slechts tenauwernood sets werd geklopt, ging nu aanmerkelijk duidelijker cij- in straight sets ten onder. Jkwam Leusden met een 3-1 "sprong uit de singles. Van de ïls eerden de damesdubbeL. Jan van Uffelen. en de mixed van Eline en Ton eveneens gewonnen, waardoor de ongelukkige 6-2 nederlaag uit de thuiswedstrijd, met een 5-3 winst werd gerevancheerd. Het tweede team, dat nog steeds kampioenskansen heeft, moest een onverwacht 5-3 nederlaag in casseren tegen Hoogland 4. Voor Paul Slijpen c.s. liggen echter des ondanks bij winst in de laaste wed strijd de bloemen te wachten. De volgende kampioenen kon den reeds worden geregistreerd: In de zaterdag-districtkompetitie werd Leusden D met een 4-1 over winning tegen Uitwijk D ongesla gen kampioen. Marijke van Veen, llona de Boer, Roel Mulder en Martin Jacobs zorgden voor deze eerste Leusdense titel. In de zon dagkompetitie werd dit voorbeeld gevolgd door het tweede heren team bestaande uit Joop van Loe nen, Otto Verrips, Nico Ramaer en Uitslagen LTV Leusden: Dinsdag Dames 7 mei: Leusden AQ-RnadenbroekC 1-3 Leusden B-Weldam F 4-0 AltaD- Leusden C 4-0 Woensdag Jeugd 8 mei: Manager Cats A-Leusden A 2-8 LudentiC-Jongens A 2-6 Zaterdag 11 mei senioren: Manger Cats B 8 Leusden A 0-5 Leusden B-Vechtlust B 0-5 Loosdrecht B - Leusden C 2-3 Leusden D-Uitwijk D 4-1 Leusden E - Lockhorst D 2-3 Heren: Luck RaeckB-Heren A 4-2 Heren B - Maarsenbroek D Junioren A-MaarnC Bilthoven E - Junioren B Jongens A- Hooglanderveen A Voordaan A - Jongens B 't Schilt B - Jongens C Meisjes A - De Kamp C Zondag 12 mei: Randebroek 6 - Leusden 1 Leusden 2- Hoogland 4 Leusden 3- Doordraaiers 2 Groenekan 2- Leusden 5 Heren: Leusden 1 - Ludenti 1 Heren2-STVU2 Bosch en Duin 2 - Heren 3 Junioren 1 -Maarn4 LEUSDEN - De strijd in de diverse klasse van het huis vrouwen en mannen bowlen is gestreden en de kampioe nen zijn bekend. De kompeti tie is nu voorbij maar tot en ACHTERVELD - Door de AMBC wordt zondag 19 mei de Grasrit georganiseerd. Het be loofd weer een hele mooie puz zelrit te worden. De uitzetters zijn de heren Jan en Jannes de Boer. Er wordt gereden onder een eigen reglement. Gestart kan worden in de Sport en Tourklasse. Deze rit telt mee voor het clubkampioenschap 1985. Inschrijven vanaf 13.30 uur in hotel de Roskam. Er zijn weer prachtige prijzen te winnen. Om hel wachten tijdens het rekenen te veraangena men zal er een gezellige' bingo gespeeld worden met een aantal aantrekkelijke prijzen Inschrijven niet leden 12,50 en leden 7.50 Programma komend weekend: Zaterdag Roda 3 toernooi bij SOVA vertrek 10.30 uur Roda 2. 4, 5. 6 en 7 toernooi bij Woudenberg, vertrek. Roda 2 Roda 4 Roda 5 Roda 6 Roda 7 Do/kampioenen van het huisvrouwen bowlen met de eerste week van juli zal er nog gebowld worden voor de gezelligheid waar ie dereen aan mee kan doen. Het bowlen vindt plaats op dinsdagmiddag. Medio september zal de compe titie weer een aanvang krijgen met oude en nieuwe deelnemers waar zeker nog mannen voor gezocht worden. De kampioenen zijn: A klasse; Betty Wave. B klasse: Ger du Pree. C klasse: Tinneke Vonk. D klasse: Riek van Oyen. E klasse: Ali Bontje EINDSTANDEN IN KLASSEN: A klasse 1. Betty Klave 2. Bernadette Bruyn 3 Ingridv.d. Blenk 4. Klaas Winkel 5. Margriet van Kalsbeek 15-4117 B klasse 1. Ger du Pree 2. Truus Beyer 3. Nannie Doeland 4. Margriet van Toren C klasse 1. Tinneke Vonk 2. Jetty van Donselaar 3. JanneEggens 4. LenaPostma D klasse 1. Riek van Oyen 2. Miep van Kampen 3 Trijnie Winkel 4. Henny Holthuis E klasse 1. Ali Bontje 26-3726 2 Irene Maes 23-3348 4 Agnes Kok 20-2733 5. Grev.d. Wal 18-3073 DIVERSE 27-4916 24-4876 17-4164 17-3907 30V2-3844 17'/2-2735 13-3298 12W-1828 24-3175 23-3603 15-2700 12-1311 26-3778 23-2983 22-3242 18-3318

Leusder Krant | 1985 | | pagina 7