cE ^ulturade '85 n De Hamershof AC signaleert onveilige laatsen voor vrouwen olitie geconfronteerd net reeks inbraken Familie Prophitius wint video-recorder Avondvierdaagse gestart Gestolen auto total loss ultureel Leusden presenteert zich 24 augustus: leusdssp krant Aktie Leusder Krant beëindigd: Vandaag in de Leusder Krant Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Vergadering Planadviesgroep verschoven Tijdelijke CAI- onderbrekingen Geen krant ontvangen? krant DINSDAG 21 MEI 1985 - 17e JAARGANG NO. 3 Hoofdredakteur: Bert Vos Redaktie en administratie Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Redaktie: 941494 Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement 16.65 per kwartaal Uitgave BDU BV EUSDEN - Op zaterdag 24 augustus 1985 zal de Ha- nershof bruisen van culturele activiteiten. Op die dag iresenteert de Culturele Raad Leusden CULTURADE 85, een jaarlijks terugkerend evenement op de Hamers- lof, waar Leusdense verenigingen, instellingen en par- iculieren, die zich op cultureel gebied bezig houden met het geven van cursussen en dergelijke, zich kun nen presenteren. let bestuur van de Stichting Culturele Raad Leusden loopt, dat de Culturade '85 één eenmalig evenement al zijn, maar jaalijks terug- eert als presentatie-dag van e Leusdense culturele groe- «ringen. laast de presentatie van euwe cursussen op cultu reel gebied voor het nieuwe seizoen, biedt de Culturele Raad Leusden het publiek een eigen programma aan, zowel voor de jeugd als voor de volwassenen. Ook worden muziek- en toneelverenigin gen in de gelegenheid ge steld zich op die dag te pre senteren. Het belooft daarom een dag vol verrassingen te worden met voor elk wat wils. Er hebben zich al enkele tien tallen verenigingen en groe pen uit de gemeente Leusden opgegeven voor deze dag, maar er is nog ruimte voor méér presentaties van cur susprogramma's. Met name individuelen en groepen die iets op dit terrein te bieden hebben geeft de Culturele Raad Leusden graag de ruimte. Voorwaarde is, dat cursussen worden gegeven of activiteiten worden ont plooid, waar andere mensen aan deel kunnen nemen: acti viteiten voor Leusdenaren in de gemeente Leusden. Men kan zich aanmelden bij mevr. I. Haselhoff, telefoon 941414 en mevrouw B. Cas- pers, telefoon 942988. Bij hen kunt u uiteraard ook terecht voor verdere inlichtingen over CULTURADE '85. In verband met de organisatie van deze dag, wordt u verzocht niet te lang te wachten met aanmel ding bén onzer verslaggevers) EUSDEN - De Vrouwen- iescommissie (VAC) voor noningbouw heeft een rits situaties in Leusden op- omd die onveilig zijn voor jwen, óf waar zij zich on- g voelen. Deze inventari- e is gedaan in opdracht de Vrouwen Raad Leus- inleiding voor dit onderzoekje de verkrachting enkele maan- geleden van een meisje langs ocht in de Heiligenbergerweg. pns velen hield dit sexueel (ld mede verband met het feit, Ie direkte omgeving van de I in de Heiligenbergerweg ht verlicht is, en daarnaast af- gen ligt. VAC in Leusden signaleert intien onveilige situaties voor wen, gerangschikt naar de ren .verlichting", struikge en .eenzame plaatsen' De xnming ziet er als volgt uit: srlichting Omgeving Hakhorst en omgeving Groot Krakhorst fldingspad parkeerplaats Mid- leg naar de boerderij zijn hl verlicht Fietspad het Reigerspad etspad langs Toermalijn niet 'ampen branden 's avonds 5) Alandsbeek, verlichting brug getjes is vaak kapot 6) Omgeving flat in de Wetering 7) Wegen en paden bij de Euro woningen 8) Ursulinenweg 9) Voetpad naar de Rozengaarde 10) Tunneltje naar het zwembad is onverlicht 11) Gravelpaden tussen de Hor sten, met name het wandelpad naar de kerk, zijn onverlicht (al bezwaarlijk in de schemer) 12) Ingang tenniscomplex 13) Oude Bavoortseweg bij het zwembad Struikgewas 1) Fietspad langs de Asschatter weg bij de Eurowoningen: struiken groeien te ver door 2) Fietspaden langs de Groene Zoom. struikgewas tussen auto weg en fietspad, tevens ondoor zichtige begroeiing langs het pad. Verlichting staat aan de andere zijde langs de autoweg Eenzame plaatsen 1) Bushalte Arnhemseweg 2) Parkeerplaats bij Middenweg 3) Zal de geplande geluidsmuur tussen fietspad en de woonwijk Claverenblad het vluchten richting woningen verhinderen? 4) Fietspad langs de Heiligerber- gerweg MENTALITEIT Volgens de VAC zal verbetering van deze onveilige situaties in ieder geval leiden tot een groter gevoel van veiligheid, niet alleen bij de vrouwen maar ook bij de jongeren. .Mocht er ook nog een mentali teitsverandering te bewerkstelligen zijn," laat de Vrouwenadviescom missie weten, ,,dan kan in de toe komst iedere vrouw op elk tijdstip met een gerust hart deelnemen aan aktiviteiten buiten haar wo ning." De VAC draagt in haar rapportje enkele maatregelen aan om de onveilige situaties op te heffen. Slecht verlichte plaatsen kunnen verbeterd worden door het aan brengen van een goede verlichting, ook in brandgangen achter tuinen. Daarnaast moeten kapotte licht masten zeer snel worden gerepa reerd Wat onveilige plekken met struikgewas betreft, zegt het VAC dat struiken tussen autoweg en fietspad weggehaald of terugge snoeid moeten worden. Tevens dienen de struiken doorzichtig" gehouden te worden. Voor het vrouw-veiliger maken van een een zame plaatsen noemt het VAC bushaltes en parkeerplaatsen bij woningen aanleggen in plaats van langs een eenzame weg en fietspa den niet afschermen van woningen en weg. In het algemeen vindt de Leusdense Vrouwenadviescom missie dat de wijkagent in ere hersteld moet worden, EUSDEN - De afgelopen binnengekomen van inbra- !en zijn er bij de rijkspoli- ken in en diefstallen uit wo- Eeusden veel meldingen ningen. Onafhankelijk IBDUI nieuwsblad voor de gemeente Leusden IDUU Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus den. Familieberichten en losse advertenties 42 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke koning Leusderheitjes 1,29 per regel (43 cent per mm). Losse nummers: 75 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR Ons kantoor, Asschatterweg 19 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00 tot 12 00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur geopend Zaterdags gesloten. In de nacht van woensdag op donderdag werd er op twee plaat sen in de Van Hardenbroeklaan in Leusden-Zuid ingebroken. In beide gevallen lagen de bwoners boven te slapen. Op nummer 4 werden cheques, pasjes en zonnebrillen gestolen. Uit de woning op nummer 12 verdwenen eveneens cheques en pasjes, plus paspoorten en rin gen. Op de Landweg werden in de nacht van zaterdag op zondag ook twee woningen doelwit van in braak. Op nummer 56 verdwenen Eurocheques nadat de beneden verdieping in haargeheel overhoop was gehaald Op nummer 337 wor den eveneens cheques vermist In diezelfde nacht werd tevens inge broken in twee garages op Water hoen Volgens de politie werd er gereedschap gestolen De bewoners van een woning aan de Prinses Irenelaan in Leus- den-Zuid deden aangifte bij de politie van diefstal uit hun woning Vermist worden giropasjes, che ques en contant geld. Vermoedelijk heeft één van de deuren van de woning niet goed dicht gezeten Er werden geen sporen van braak gevonden. LEUSDEN - De aktie van de Leusder Krant, ter gelegenheid van de opening van liadr nieuwe kantooi aan de Asschatter weg 19, begin april, is beëindigd. Honderden kassabonnen overstroomden in die tijd de balie, voorzien van alle moge lijke dichterlijke ontboezemingen, die de Leusder Krant be troffen. De aard en de hoeveelheid van de dichtwerkjes, die een aanvulling moesten zijn op de zin: 'De Leusder Krant in een gloednieuw kantoor...' zou een Culturele Raad in Leusden - zo die er inzage in zou krijgen - verblijden. Want alle moge lijke dichterlijke vondsten bleken mogelijk. De taarten vlo gen dan ook elke week de deur uit. Uiteindelijk was de fami lie Prophitius, woonachtig aan de Wilgenlaan 19 in Leusden, de gelukkige winnaar van de hoofdprijs, de video-recorder. ACHTERVELD - Gisteren ging onder mooie weersomstandigheden de wandel-avondvierdaagse van start. Tot en met donderdag beginnen de wandeltochten biyOns Gebouw Donderdag is s avonds vanalachl uur het dehlé bi/ het sportpark, dat de Avondvierdaagse alsluit. Henk Jan Westland. aquisiteur van de Leusder Krant, overhandigt de hoofdprijs van de aktie. die de krant hield, aan mevrouw Prophitius. die vergezeld werd door haar zoon LEUSDEN - Op Rietspin ner werd zaterdagavond een twee maanden oude BMW gestolen die een kwartier la ter total loss werd gereden in Nijkerk. De gloednieuwe auto. waar van de sleutels volgens de politie in het contact zaten, verdween omstreeks kwart over negen. De dader reed met de wagen naar Nijkerk waar hij betrokken raakte bij een aanrij ding. De autodief, een inwoner van Leusden, verkeerde onder invloed. Hij werd door de politie van Nijkerk overgedragen aan de collega's in Leusden Het telefonische bericht van de prijs werd ten huize van de win nende familie eerst met enig on geloof ontvangen ,,Een grappen maker, zeker", luidde de eerste reactie. Maar toen mevrouw Prop hitius zelf aan de telefoon kwam, was het misverstand snel opge helderd Vrijdagmiddag nam zij de video recorder in ontvangst van de ad- vertentie-aquisiteur van de Leus der Krant, Henk Jan Westland. Dat gebeurde in de winkel van de radio- en tv-zaak Jensma in De Hamershof. Het gedicht, waarmee de familie Prophitius de hoofdprijs won, luidt als volgt: 'De Leusder Krant in een gloed nieuw kantoor, zo groeide zij al die tijd maar door. Van Finnmark, Rozendaallaan tot hier, zo brengt men Leusdenaren lees plezier. Ze brengen je het laatste nieuws, moetje weten Sport en spel worden niet verge ten. Ook voor de winkeliers is altijd een plaatsje open, zo kunnen zij hun waren goed ver kopen. De Leusder Krant, zo zegt het voort, brengt U het nieuws in beeld en woord' Een fraaie lofzang, vonden we, die het uiteindelijk won van vele anderen. Dat was echter een moeilijke keus. Het zou te ver voe ren, om hier uitvoerig in te gaan op de ingezonden gedichten, maar toch willen we er nog twee afdrukken, die ook hoge ogen gooiden 'De Leusder Krant in een gloed nieuw kantoer licht z'n lezers onafhankelijk voor. Geringe belangstelling voor Raad van Advies Muziekprojekt „Kinderland" van start gegaan pag. 3 pag. 3 Niveau en sfeer gaan samen bij Gemengd Koorpag. 3 Rodazondag handhaaft zich pag. 6 „Lookhorst" grossiert in kampioen schappen pag. 6 „Antilopen" dwingt beslissingsduel afpag. 6 LHV-dames kampioen pag. 7 Jongensteam LEOS stal show tijdens nationaal toernooi pag. 7 Loep op Leusden pag. 7 Houdt z'n Loep scherp gericht, op ieder B en W bericht'. Zo luidde het eerste, het tweede gaat als volgt: 'De Leusder Krant in een gloed nieuw kantoor, is meer dan alleen maar oog en oor. Zij wijst ons de weg langs vijver en heg, week in, week uit, heel Leusden door'. Zoals u kunt lezen, was het geen gemakkelijke keus, waar we ons hier bovendien beperken tot het uiterste. Aangzien er tenslotte maar één de winnaar kan zijn, dan ook hierbij de hartelijke felici taties van de redaktie. (advertenties) NIEUWE K0LLEKTIE TURBO BLOUSES Oversized in leuke prints en nieuwe i kleuren LEUSDEN - De vergade ring van de Planadviesgroep is verschoven. In plaats van op 22 mei, zoals oorspronke lijk de bedoeling was, zal die vergadering nu op 5 juni plaatsvinden. Tijd en plaats acht uur 's avonds in het gemeentehuis - zijn onge wijzigd. De agenda wordt nog nader bekend gemaakt. LEUSDEN - In verband met werkzaamheden aan het Leus dense cai-ontvangststation zul len in de periode van 23 tol en met 31 mei de radio- en tv- programma's overdag tijdelijk onderbroken worden. KATOENEN PANTS NATALIE PARIS Lekker wi/d. kleuren wit. turquoise, mint. zalm.emerald. rose, cyclaam en geel Amersfoort, Utrechtsestraal 10 Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofd agent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033-940691. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-94yi1

Leusder Krant | 1985 | | pagina 1