Niveau en gezellige eer gaan samen" iringe belangstelling lor Raad van Advies Muziekprojekt „Kinderland" deze week van start gegaan Gemengd Koor geeft vooijaars- concert Notaris in de WOLboom Thema-avond borstvoeding ?n >g d Initiatief Culturele Raad Leusden: Winnende tekeningen ,De Hohorst'in etalage Boekhandel Hamershof Seniorensoos Leusden Zuid sluit met vakantie NVSH organiseert avond voor alleenstaanden Uitvoering kinderkoor muziekschool NiStafflnDiist I van de dertig sportclubs aanwezig Commentaren/Meningen van Hoek, dirigent Gemengd Koor De politiek en de verffabriek benodigdheden WIEK [WINKEL JlNSDAG 21 MEI 1985 plaatselijk nieuws I. DEN - De voorjaarsvergadering van de Raad van Ad- van de Sportstichting Leusden kenmerkte zich door de ige belangstelling van de leden. Van de ruim dertig aan- oten clubs, waren er slechts acht vertegenwoordigd, 4jl maar drie clubs de moeite hadden genomen om af te ien. De vergadering had mede daardoor weinig om het Op bijna alle agendapunten wilden de aanwezigen iftelijk reageren omdat het geen enkele zin had bij afwe- eid van de meerderheid tot besluitvorming te komen. uur i uur. lijn openingswoord deelde Her Boehlé mede dat de stichting nogmaals overleg ird had met het bestuur van aanbouw zijnde SBBO- slover het mede-gebruik van sportzaal „En opnieuw is alwijzend op gereageerd". Boehlé. De SBBO wil dit on- srp niet verder bespreekbaar (i en heeft daarvoor een argumenten. In de eerste moeten er extra voorzienin- sorden aangebracht, terwijl ebruik door de Leusdense ilubs meer onderhoud en tit vergt. Daarbij komt nog !it dat men slechte ervarin- eft opgedaan bij de huidige in Amersfoort. Om deze re- I ziet de SBBO-school ver niet zitten. Ook de gemeente mening toegedaan omdat concurrerend zou kunnen werken ten opzichte van de ie spoedvoorzieningen in de ante Leusden. Zowel op de vraag 'bestuurderen- strijd, continueren of afschaffen' als een reaktie op 'de notitie sportbeleid gemeente Leusden' zullen de clubs hun mening schrif telijke kenbaar maken. In het ka der van het project Sport Overdag stelt de Planadviesgroep voor om de bestaande projectgroep en de sportieve recreatie van Fred Gres- sie samen te laten smelten tot een werkgroep genaamd 'Stimulering Sportdeelname', waarin drie per sonen afkomstig uit de diverse or ganisaties en twee niet clubge bonden leden zitting moeten gaan nemen onder voorzitterschap van een onafhankelijke praeses. Voor de functie van voorzitter heeft de Sportstichting al iemand op het oog. De Raad van Advies kon met dit voorstel instemmen, maar ook dit plan zal nog nader aan de orde komen. Het aftreden van bestuurslid G. Bolk, zoals in de stukken stond aangekondigd, vond nog geen doorgang omdat de verenigingen nog geen kandidaat naar voren hebben geschoven. De Sport stichting zelf had wel een kandi daat op het oog. De man in kwes tie vroeg echter enige bedenktijd. En aangezien de heer Bolk bereid was om deze periode te overbrug gen, was ook dit agendapunt vlot afgehandeld. Tijdens de rondvraag, vroeg de vertegenwoordiger van Avanti uit Achterveld aan de voorzitter van de Sportstichting hoe het nou precies stond met de bouw van de sportzaal in Achterveld. „Het geld (8 ton) is al beschik baar, maar al maanden horen we niks meer van de gemeente Leusden. Kunt U daar als advi serend orgaan van de gemeente niet eens wat spoed achter zet ten. Waarom gebeurt er mo menteel niks", aldus de Avanti- man. Wethouder Van Wou denberg, die deel uitmaakt van het bestuur van de Sportstich ting, probeerde uit de doeken te doen, hoe de vork precies in de steel zat. „We zijn binnen het gemeentebestuur van het oude plan afgestapt om de bestaande gymzaal te verbouwen. Er Is een aantal nieuwe plannen ont staan. Daarmee zijn we druk aan het rekenen, maar ik kan me goed voorstellen dat de bewo ners en sporters in Achterveld het allemaal te lang vinden du ren. Met het vezoek aan de sportstichting om de gemeente via een schrijven tot nog meer actie te manen, ben ik het roe rend eens. Dat doet de zaak in ieder geval geen kwaadaldus de heer Van Woudenberg. LEUSDEN - Op initiatief van de Culturele Raad Leusden, ging gisteren, maandag 20 mei, een muziekproject van start op de openbare basisschool 'Kinderland' (Hoefijzer 18). Het project wordt begeleid door Bert van Eerden, muziekconsu- lent van de Onderwijs Begeleidings Dienst Eemland. Het project wordt op vrijdagmiddag 31 mei afgerond met een slotbijeenkomst in de als muziektent versierde hal van de school. Het aardige van het project is, dat er vier professionele musici aan mee doen, die tijdens demonstra tie-lessen één en ander over de door hen meegebrachte muziek instrumenten vertellen en demon straties geven. Deze musici zijn: Bas Pollard uit Amsterdam (hoorn), Corine Woestenberg, eveneens uit Amsterdam (dwars fluit, piccolo en panfluit), Erna Kennedy uit Amersfoort (blokflui ten) en Rosita van Oosten, ook uit Amersfoort (strijkinstrumenten). Alle klassen van de school wor den bij het project betrokken, waarbij de kleuters en de kinde ren van klas 1 en 2 zich bezig hou den met het versieren van de hal tot een muziektent. Voor de ove rige klassen is dit project actief gericht op de muziek zelf, via de eerder genoemde demonstratie- lessen. Er zal een tentoonstelling worden ingericht van door de kinderen meegebrachte instrumenten, er worden liedjes ingestudeerd die meegezongen kunnen worden en er zullen muzikale spelletjes wor den gespeeld Tijdens de slot bijeenkomst, vrijdag 31 mei van 13 30 uur tot 14.15 uur, zullen de kinderen samen met de musici en Bert van Eerden een muzikaal programma presenteren, het re sultaat van tien dagen intensieve muzikale samenwerking. Eerder nam de Culturele Raad Leusden het initiatief voor een project op de Wegwijzer, waarin beeldend kunstenaar Wilfried de Boer de kunst op school bracht via het thema 'Dier', dat resul- teetde in een aardige slot-exposi- tie op de school van gemaakte kunstwerken. LEUSDEN - Op zaterdag avond 1 juni zal het Ge mengd Koor Leusden in'de Koningshof' (Hamersveld- seweg 95) zijn eerste con cert geven, aanvang 20.15 uur. Aan deze uitvoering werken tevens mee: het RK. Ge mengd Koor 'St. Catharina' uit Woudenberg en het en semble 'Ritornello' o.l.v. Gert Mannée. De beide ko ren staan onder leiding van dirigent John van Hoek. Op het programma staan werken van o.m. Mendels sohn, Mozart, Handel, Bach en Haydn. Het concert is vrij toegankelijk. iDEN - „Een zo gezellig mogelijke sfeer laten samen- met een zo hoog mogelijk niveau van zingen. Ja, dat is pij eigenlijk de wekelijkse uitdaging, die ik met veel en elke maandagavond in de Hakhorst Schuur met engd Koor Leusden aanga". Dit zegt dirigent John ek uit Scherpenzeel, die alweer bijna een jaar geleden een aantal initiatiefnemers werd gevraagd om leiding ven aan het in augustus 1984 opgerichte Gemengd Leusden. van Hoek voelt zich in het goed thuis. „Als dat vanaf egin niet zo was geweest, ou ik er gauw mee gestopt Iegelijk mei de koorleden langzaamaan met de groep vertrouwd geraakl. Zoiets leen ook maar. als je er met en wat van wilt maken. Op petitie-avond kunnen men- m bepaalde tijd een goede ntratie opbrengen. Je moet n steeds je rustpunten in- n. maar zoiets kun je na- niet plannen, want dat is westie van 'feeling'. Een geeft ontspanning en is oorbeeld van zo'n rust- LAND afhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. schijnt elke dinsdag en donderdag. jarige dirigent heeft al de jaren ervaring met het diri- van koren. Tijdens de vijf rende periode, dat hij aan iziekpedagogische Acade- Hilversum zijn opleiding leidde hij twee jongeren koren, te weten één in Wou denberg en één in Renswoude. In oktober 1984 studeerde hij af. .Eigenlijk had ik al op mijn 15e jaar bijzondere interesse voor ko ren. Ik ben vanaf die tijd regelma tig naar Engeland geweest, want daar heeft men een schitterende koortraditie. Die interesse is mij bijgebleven. Want hoewel ik na mijn middelbare schoolopleiding zo'n goeie drie jaar als admini stratief medewerker een inte ressante functie in de bioscoop wereld vervulde, heb ik op mijn 24e jaar toch gekozen voor een muziekopleiding. Van huis uit ben ik daarin steeds gestimuleerd. Er werd geen studiebeurs verstrekt, maar omdat ik vanuit m'n principe van mijn ouders financieel onaf hankelijk wilde blijven, heb ik tij dens mijn studietijd steeds ge werkt." John van Hoek is nu in Scher penzeel onder meer als muziekle raar verbonden aan de christelijke mavo 'De Proeftuin'. ,,lk werk daar met veel plezier, want de school is niet al te groot en mede daardoor heb ik een leuke relatie met de leerlingen. Dat contact is zo belangrijk, want alleen dan kun je goed werken. Dat geldt trou wens ook voor het Gemengd Koor Leusden. Je merkt dat aan de in formele sfeer die ik proef. Het be stuur is actief en werkt perfect", aldus John van Hoek. STEMVORMING .Omdat het nog een nieuw koor is, heb ik de muziekstukken zó ge kozen, dat ik daaraan kan ontdek ken wat het stembereik binnen de partijen is. Je moet dan onder meer letten op de grootte van het stuk. Dan kun je ook aandacht schenken aan stem'vorming. klankopbouw, articulatie, muzika liteit en in het algemeen aan de beweging in de muziek. In het vol gende jaar kunnen we wat grotere stukken gaan zingen. De keuze maken de leden samen met mij. Een repetitie van het Gemengd Koor. Daarvoor is een muziekcomissie in het leven geroepen. Ik adviseer de commissie om bij het samen stellen van het repertoire reke ning te houden met de verschil lende stijlperioden, die er in de geschiedenis bestaan. Zo heb ik in het afgelopen jaar aan de hand van het gezongen repertoire enigszins kunnen aftasten, wat het koor graag zingt. Op grond van de variatie van muziekstuk ken is er een paar weken geleden een enquête onder de leden ge houden, waarbij ieder koorlid zijn of haar voorkeur voor bepaalde genres kon uitspreken. De koordirigent vertelt ver der enthousiast, dat dit eer ste verenigingsjaar zal wor den afgesloten met een voorjaarsconcert. )k vjnd het een leuke afsluiting van zo'n eerste jaar. Alles wat je daarmee opbouwt, is voor de toekomst gewonnen," zo besluit John van Hoek. fdredakteur: Bert Vos Iredakteur: Hans Mosterd aktie: Caspar van Loo, Boudewina de Boer aktie-secretariaat: Mia Veen, Marijke de Smalen vering kopij en advertenties: het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 00 uur, voor het lerdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 00 uur laktie en administratie: loor Leusder Krant, Asschatterweg 19, Leusden-Centrum Op werkda geopen van 09.00 tot 12 00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur. Telefoon $41495 (administratie) -941494 (redaktie) mnementsgeld: .60 per jaar, 31.80 per half jaar, 16,15 per kwartaal thten bezorging: tionnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagavond 18.00 uur Ie ien ontvangen. Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze óagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19 30 uur). 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze fkteur bezorging, overdag 03420- 94206 estellen foto's: 'eeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabestellen uitzondering van archief- en historische foto's), bij vooruitbetaling iro 871441 t.n.v. BDU b.v. te Barneveld, met duidelijke vermelding 9ewenste foto, aantal, nummer van krant, pagina waarop de foto 'geplaatst. Nabestellen kost 5,- per exemplaar (formaat 13 x 18 «n 10,- voor luchtfoto's (formaat 20 x 25 cm), int ook contant betalen op ons kantoor, Rozendaallaan 9, tien-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u ïvvenste foto('s) thuis. LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- Henkombinatie te Barneveld. LEUSDEN - De uitslag van de tekenwedstrijd, die "De Hohorst" ter gelegenheid van haar open dag op zater dag 11 mei organiseerde, is bekend. De winnende teke ningen zullen worden tentoongesteld in de etalage van Boekhandel Hamershof. Die boekhandel droeg trou wens ook bij aan het prijzenpakket, dat aan de wedstrijd is verbonden. Men kan de prijzen afhalen bij de admini stratie van "De Hohorst". De prijswinnaars, onderver deeld in de drie leeftijdscate gorieën, zijn: 1 e categorie (4 t/m 7 jaar). 1e prijs Peter Kroes; 2e prijs Christine Veen: 3e prijs Martine Spronk. 2e categorie 8 t/m 12 jaar): 1e prijs Gisa Terhaar, 2e prijs Annemiek Wegge- mans; 3e prijs Anita Morelisse; 4e prijs Mirjam Spronk; 5e prijs Thijs van Oostveen 3e categorie (13 jaar en ou der): 1e prijs de heer H. Kroes. Dirigent John van Hoek. LEUSDEN - De senioren-soos Zuid, die elke dinsdagmiddag in de Roda-kantine wordt gehouden, gaat sluiten voor vakantie. De laatste soosmiddag zal wor den géhouden op 4 juni. De soos gaat daarna dicht tot 20 augustus. Op 20 augustus gaan de deuren weer open en alle senioren, ook nieuwe leden, zijn dan weer van harte welkom in de Roda-kantine op de dinsdagmiddag van 14.00 tot ca. 16.30 uur. Men wenst alle bezoekers van deze soos dat zij een fijne vakantie mogen hebben en weer gezond terugkeren LEUSDEN - Overmorgen, don derdag 23 mei, is er voor de ou deren géén ontmoetingsoch tend in De WOLboom, maar is daar een speciale bijeenkomst. Het thema van deze morgen is: Je kunt het toch niet meene men. Bij het ouder worden is het een prettig gevoel als je je zaakjes op tijd hebt geregeld. Elke notaris weet uit ervaring, dat er nogal eens problemen kunnen ontstaan als men tijdens z'n leven niets heeft beslist over z'n bezittingen Notaris Buters uit Leusden vertelt deze ochtend over zijn ervaringen en zal ook adviezen geven over het al dan niet maken van een tes tament, over erven, legaten en successierechten. Is een testa ment alleen belangrijk voor men sen met geld? Waar hebben kin deren recht op en waarop niet? Wat is een verzorgingstestament9 Hoe zit het met schenkingen? Wat is de waarde van een testa ment dat ik zelf heb gemaakt9 Eenmaal politiek gelan ceerde plannen en menin gen hebben een lange adem en behoren tot de taaiste gerechten, die op de politie ke tafel worden opgediend. Gewoon erkennen, dat „men fout Is geweest", dat is iets, wat slechts een enkele inte gere politicus over z'n of haar hart kan krijgen. Nu staat dan eindelijk in de krant, dat „b en w de vesti ging van Prochemko binnen de gemeentegrenzen zal gaan heroverwegen". Daar is echter wel bijna een volks oproer voor nodig geweest en ellenlange commissie vergaderingen. Wie de poli tiek enigszins serieus neemt, krijgt daar tranen van in zijn ogen en dat is dan niet in de eerste plaats te wijten aan de gifmengers, die graag een plaatsje In Leus den-zuid wensen in te ne men. Mocht er nog enige twijfel zijn geweest ten aanzien van het adviesbureau dat Leus den-zuid graag met wat werkgelegenheid wilde ver rijken, na ons interview in deze krant met de heer J. W. G. van den Hurk als een deskundige op chemisch terrein, is er geen enkele twijfel meer mogelijk. Maar dat had het gemeentebe stuur natuurlijk al veel eer der kunnen weten, als zij haar zaken goed had ge daan. Dan zou het nooit zover zijn gekomen, zou de aanvraag zonder opschud ding zijn afgewezen, omdat de vestiging van een verffa briek - zoals de PvdA duide lijk in haar brief naar voren bracht - niet strookt met het werkgelegenheidsbeleid van de gemeente. Sinds de dag waarop de Leusdense groei begon was dit beleid namelijk op één belangrijk credo gebaseerd: alleen schone werkgelegenheid zal in Leusden worden toege staan. Het heeft ons verbaasd, dat de politieke partijen in de raad niet van het begin at aan keihard hebben gesteld, dat op basis van dit beleid een vestiging van Prochem ko niet in overweging kan worden genomen. Wat we nu te zien hebben gekregen is niet ter zake doende gebakkelei over het al dan niet rechtmatig afge ven van een hinderwetver gunning en het al dan niet juist toepassen van de be stemmingsplan-voorschrif ten. Al die dingen doen ge woon niet ter zake als de plaatselijke politiek zich wat alerterzou hebben gedragen en zich niet had laten aflei den. Je voert een gemeente lijk beleid of je voert dat niet. Dat b. en w. alsnog deskun digen in wil schakelen, komt feitelijk neer op een takti- sche terugtocht, maar komt op de bevolking over als een complete gotspe. Want die deskundigen zijn de raadsle den zelf. Die hebben altijd gezegd, dat Leusden alleen maar schone werkgelegen heid binnen haar grenzen wil. En de werkgelegenheid van Prochemko is allesbe halve schoon, ook al zou slechts tien procent van het gestelde over dit bedrijf waar zijn. Als de ambtenaren, het ge meentebestuur én de raad in eerste instantie beter zou den hebben gelezen, wat Prochemko eigenlijk wil in Leusden-zuid en zich niet zouden hebben laten verlei den tot schone dromen over een nieuwe impuls voor de Leusdense werkgelegen heid, dan zou heel wat on rust zijn voorkomen. Voorlopig houden we het er op, dat het xyleen en an dere schadelijke stoffen, de gemeentebestuurderen met blindheid heeft geslagen. De Leusdense bevolking heeft geen behoefte aan dit soort werkgelegenheid. En als er één politieke partij fs, die daar binnen Leusden anders over denkt, dan moet die partij dat nu vooral luid en duidelijk kenbaar maken. Daar kan dan binnen afzien bare tijd door de Leusdense bevolking duidelijk rekening mee worden gehouden. Bert Vos (advertenties). van potlood tot flipover van nietmachine tot calculator van map tot compute» meubel opmerkelijk kompleet voor kantoor en particulier. Donderdag koopavond. Eigen parkeerterreinen. Julianaplein/Leusderweg Amersfoort 033 - 631824* LEUSDEN LEUSDEN - De thema-avond in het vrouwenontmoetingscentrum Leusden staat donderdag 23 mei in het teken van de borstvoeding. De Vereniging tot Bevordering van Borstvoeding zal die avond tekst en uitleg geven. De thema avond begint om 20.00 uur. Vrou wenontmoetingscentrum 't Voor onder is gehuisvest in de kelder van het gemeentehuis. LEUSDEN - De afdeling Amers- foort/'t Gooi van de NVSH organi seert zaterdag 25 mei aanstaande een avond voor alleenstaanden. De avond begint om negen uur, en wordt gehouden in het NVSH- gebouw aan de Curatpaolaan 49 in Amersfoort. Voor meer informatie kan men na acht uur 's avonds bellen (033-)622217. Wat zijn de gevolgen voor de ver schillende kinderen van trouwen of samenleven als je ouder bent? De aanwezigen kunnen, schrif telijk, vragen stellen. Deze bij eenkomst voor de ouderen van Leusden begint donderdagmor gen om 9.30 uur In De WOL boom, Hamersveldseweg 2A. De toegang is gratis. Dinsdag 21 mei, 20.00 uur: Ne derlandse Bond van Plattelands vrouwen houdt thema-avond over Leusderheide, in 't Vooronder Donderdag 23 mei, 19.00 uur: uitvoering door Kinderkoor Muziek school, in De Korf Donderdag 23 mei, 20.00 uur: thema-avond Vrouwenontmoe tingscentrum over borstvoeding, in 't Vooronder LEUSDEN - Muziekschool Leus den presenteert aanstaande donderdag, 23 mei, een uitvoe ring van het kinderkoor onder leiding van Piet Hein van de Ven. Het koor zal muzikaal be geleid worden door Marcel Fis- ser op basgitaar. Yvo Alma op slagwerk en Henk de Ridder op toetsen. De uitvoering begint om 19.00 uur en wordt gehouden in aktiviteiten- centrum De Korf. De toegang is vrij. (advertenties) U kunt al voor 1.60.-per maand een orgel in huis hebben om te leren spelen Staffhorst zorgt ook voor goede lessen bij erkende leraren Bij aankoop huur retour. UTRECHT: Muziekcentrum V/redenburg (Hoog Catharijne). Tel. 030-332341 AMERSFOORT: Hellestraat 11-17. 2e ETAGE Tel. 033-634064

Leusder Krant | 1985 | | pagina 3