Bloed, zweet en bier „Antilopen" dwingt kampioensduel af „Lockhorst" grossiert in kampioenschappen Bobby Schoordijk held van de dag Zestien deelnemers AMBC-rit Lastige klip DSV omzeild "9 miner Horeca-voetbal in Leusden en Achterveld: Uitslag schieten dames 2 Bontbewaring MINER BONTMODE DINSDAG 21 MEI 1985 LEUSDEN/ACHTERVELD - Vorige week vonden in de gemeente Leusden een tweetal horeca-voetbaltoer- nooien plaats. In Achterveld werd woensdagavond op het Kerstenssportpark tus sen een zestal etablisse menten uit "Kerkdorp" en omgeving om de hoogste eer gestreden, terwijl een dag later, op Hemelvaarts dag, het Buiningpark het decor vormde voor de tweede editie van het Meent-voetbaltoernooi. Op het terrein van S.V. Achterveld kwamen naast de Klaveet. cafetaria de Berken en café Buitenlust uit Achter veld, "Jet en Piet" (Leusden), de Koperen Pomp (Voorthui zen) en het Houteveen (Hoog landerveen) in actie. Na een aantal spannende wedstrij den, waarbij er naast voetbal ook veel te lachen viel, kwam de Klaveet als eindwinnaar uit de bus, met de Koperen Pomp als goede tweede. Het Houteveen legde beslag op de 3e plaats ten koste van "Jet en Piet". De Berken- en Buitenlust sloten de rij. Viel het voetbaltoernooi al prima in de smaak, het feest na af loop in "de Klaveet" beviel de spelers en de supporters nog beter Ruim 400 "voetbalgan- gers" genoten met volle "teu gen". Het Meent-toernooi kende in vergelijking met vorig jaar een gewijzigde opzet In 1984 waren nog 10 teams van de partij, dit jaar had de organi satie die zoals gewoonlijk in goede handen was van Ber- tus Kok, zes ploegen uitgeno digd. Alle teams konden nu één poule worden onden bracht en speelden een hah competitie. Het ging er on danks de zomerse temperatu ren behoorlijk stevig aan toe maar de scheidsrechters de personen van Arie Roos Piet van Nimwegen en Die van Garderen hadden <j wedstrijden volledig onds controle. Op doelsaldo wq de "Swartesteegh" tenslott de wisseltrofee in de wacht slepen voor de formatie va/ "de Sfinx" Het zogehete ABC-team werd 3e, terwï gastheer De Meent op de plaats terecht kwam. De Gei en Midi werden 5e en 6e ft prijsuitreiking, 's avonds in d Meent-bar, sloot deze voe balhappening op waardig wijze af. ACHTERVELD - Door negen le den van de achterveldse dames- schietclub werd deelgenomen aan de onderlinge schietwed strijd. Het was An Voskuilen die met 92 punten de eerste plaats wist te behalen. De overige uitsla gen waren: aantal punten 2. Iny Kok 89 3. Annelies Huurdeman 84 4. Ria Vos 82 5. Jeannette Vos 77 5. Mien v.d. Burgwal 77 5. Anja van Rossum 77 8. Tiny Tolboom 70 9. Nel Tijmensen 68 ACHTERVELD - De AMBC hield zondag een oriëntatierit (de grasrit). Er werd gereden vol gens een eigen reglement. Ge start kon worden in de sport- en tourklasse. De "uitzetters" wa ren de heren Jan en Jannes de Boer. De deelname viel echter wel wat tegen. Er waren slecli! deelnemers. Deze rit telde voor het clubkampioen: 1985. De winnaars waren: A. Klasse 1e. A. Duits uit Putten mei stratpunten. 2e G.A. v.d Bei Leusden met 243 strafpunten c B. Klasse 1e. J. van Loenen uit Lei met 178 strafpunten. 2e J. Bebingh uit Woudei met 210 strafpunten. 3e H. Schopping uit Huizen 241 strafpunten. Na de prijsuitreiking werd tx winnaar van de in het clubbla plaatste rebus bekend gen De winnaar was J. Renken Amersfoort. De volgende rit is op 23 junia Hel eerste mixed team. zondag Roda-zondag gered LEUSDEN Dolgelukkig vielen de spelers en de trainer van de Roda-zondag elkaar in de armen, nadat op het complex van Austerlitz de confrontatie tegen Odijk - met als inzet het behoud van het 1e klasserschap - na 120 slopende minuten met een 3-2 overwinning was afgesloten. Alle moeilijkheden en tegenslagen waarmee de zondagformatie en trainer Rob Ton dit turbulente seizoen te maken hebben gehad, waren in deze gelukzalige minuten te midden van de supporters, die direct na het laatste bevrijdende fluitsignaal het terrein op stormden om in de feestvreugde te delen, in één klap ver dwenen. Het leek net alsof Roda'46 een kampioenschap had behaald. De realiteit was echter toch anders, maar dat mocht de pret niet drukken. Bij terugkeer in Leusden werd in de Roda-kantine, het succes of beter de redding' uitbundig ge vierd met alles wat daarbij hoort. Roda'46 kwam met de schrik vrij en wilde dat laten merken ook. En dat was na al die teleurstellingen niet onbegrijpelijk. Voordat de wedstrijd begon, moest Roda al een tegenslag incasseren, toen Bennie Wittenberg zich tijdens de warming-up aan zijn enkel bles seerde en oefenmeester Rob Ton dus op de valreep een wijziging in zijn opstelling moest aanbrengen Wil Snoek nam de taak van Wit tenberg in de defensie over waar door op het middenveld een plaats voor junior Perry Wendel vrijkwam Het was natuurlijk af wachten geblazen hoe zo'n plot selinge ingreep in de ploeg zou doorwerken, want het wegvallen van een speler als Bennie Witten berg, die bijna wekelijks tot de uit blinkers behoort in een elftal dat allesbehalve vlekkeloos opereert, is natuurlijk al een geweldige te genvaller zo vlak voor het begin van een allesbeslissend duel En toen na zo'n tien minuten de eer ste treffer van Odijk daarbij geteld moest worden, kwam de dreun dubbel zo hard aan, hoewel de zondag-elf zeker niet de mindere was van het oppertunistisch acte rend Odijk De over-mijn-lijk-men- taliteit van Odijk gaf echter in de aanvangfase de doorslag. Roda had weliswaar technisch het beste van het spel en op grond daarvan een licht veldoverwicht, maar op karakter forceerde Odijk de mooiste kansen De Leusdena- ren misten net zoals in de eerste helft tegen Hooglanderveen de overtuiging en de wilskracht om de tegenstander onder druk te zetten. Op het middenveld werd veelvuldig de slag verloren, waar door de defensie handen en voe ten nodig had om de Odijk-spitsen uit de buurt van keeper Michel Vrijhoef te houden. HACHELIJK De tweede helft was nauwelijks twee minuten oud of nummer twee lag bij Roda in de touwen. Uit een vrije trap van de rechter vleugel na een overtreding van Wil Snoek, werd de bal hoog voor het Roda-doel gebracht. Voor stopper Mare Swarte kopte onder de voorzet door, zodat zijn directe tegenstander plots volop de ruimte kreeg om zijn hoofd tegen de bal te zetten en stuiterend langs de duikende Michel Vrijhoef te knikken: 0-2. Ineens stond Odijk met ruimere cijfers aan de leiding, waardoor de positie van de Leusdenaren zo vlak na rust veel hachelijker was geworden. Alle mooie plannen die in de ge lijkmaker moesten resulteren vie len meteen in duigen. De rood zwarten gingen echter niet bij de pakken neer zitten en zochten di rect na de aftrap de aanval weer op. En niet zonder succes. Peter Knijf sneed met een diagonale pass dwars door de nogal zwak georganiseerde Odijk-defensie heen. Het leder belandde pardoes voor de voeten van de weer in ge nade aangenomen Bobby Schoordijk. De Roda-linksbuiten bedacht zich geen moment en knalde vanuit stand het leder in de verste hoek: 1-2. Roda had de aansluiting hervonden en ontke tende na deze treffer een krachtig offensief, hoewel de Leusdenaren bij een fraaie solo van de Odijk- linksbuiten alle geluk van de we reld hadden, toen het schot op de kruising belandde. Even nam Roda gas terug, daarna zochten de roodhemden met een frisse Remco Bosman in de ploeg voor een leeggespeelde Perry Wendel, weerde aanval op. De gelijkmaker moest hoe dan ook vallen. De tijd begon te drin gen. Er bleef voor de zondag-he ren niets anders over dan een soort alles of niets offensief Mare Swarte en Bas Peters verschenen in de frontlinie, waardoor Roda achterin kwetsbaar werd, maar ten koste van een boeking konden Wil Snoek en Ruud Huygens de Odijk-aanvallers aan banden leg gen. De zondag-elf had Odijk vol ledig in de tang. De gelijkmaker hing in de lucht en leek slechts een kwestie van tijd. Een schitte rend genomen vrije trap van Jaap Zweinenberg verdween buiten het bereik van de Odijk-keeper op de paal, terwijl Peter Knijf bij een scrimmage in het 16-meter gebied eveneens dichtbij een doelpunt was Maar vooralsnog kon Odijk de schade beperken en met kunst en vliegwerk Roda van scoren af houden. Het duurde tot de 35e mi nuut voordat de Leusdenaren de stand gelijk trokken. De Odijk- keeper verkeek zich op hoge inzet van Dick van 't Klooster. In een uiterste poging om zijn fout te her stellen, gaf hij zelf het leder de laatste beslissende tik, waardoor de Buiningparkers eindelijk de ba lans weer in evenwicht konden brengen en het dreigende gevaar van degradatie de rug toekeerde. Door de uiterste krachtinspanning die de jacht naar de gelijkmaker gekost had, was het niet verwon derlijk dat de Roda-spelers in de slotfase even gas terugnamen en de teugels lieten vieren. Odijk kwam daardoor met name via haar rossige spits gevaarlijk voor het Roda-doel. Goed keepers werk van de attent reageerde Mi chel Vrijhof hield Roda'46 over eind. Net zoals tegen Hooglander veen moest een verlenging uit komst bieden, maar in het eer ste deel werd duidelijk dat de ploegen op hun tandvlees lie pen. En dat was gezien de warmte niet zo verwonderlijk. De indruk dat degene die het eerst zou scoren, wel eens als de winnaar uit de bus zou ko men, werd met de minuut nader onderstreept. Beide teams wa ren bijna niet meer vooruit te branden. De tank was zo goed als leeg, zeker bij de spelers van Odijk die het juist van hun Inzet moesten hebben. De ex- Bobby Schoordijk was met twee doelpunten de held van de dag tra-speeltijd leek dan ook geen beslissing te gaan brengen, om dat de beide verdedigingen de deur hermetisch gesloten hiel den. Een tweede wedstrijd lag in het verschiet, ware het niet zo'n vijf minuten voor het eind signaal een te korte uittrap Odijk noodlottig werd. Te lang zaam sloot de vrije verdediger bij zijn defensie aan, waardoor de in de vrije ruimte gestuurde Bobby Schoordijk nooit en te nimmer buitenspel kon staan. Met de bal aan de schoen snelde de grillige Roda-links buiten naar het vijandelijke doel om tenslotte ter hoogte van de 16-meter een magnefiek af standschot te laten dat boven de tevergeefs graaiende han den van de Odijk-goalie in de linkerkruising tegen het net plofte: 3-2. De supporters en de spelers waren door het dolle heen, maar nog was de strijd niet gestreden. Nog vijf minuten moest Roda stand zien te hou den. Even kreeg Roda het nog zwaar te verduien. Met een wanhopig slotoffensief, pro beerde Odijk nog een nieuw duel af te dwingen. De zondag elf gaf echter geen krimp en was geenszins van plan de zwaarbevochten zege nog uit handen te geven. LEUSDEN - Door mei 4-7 bij aartsrivaal DSV in Bussum te winnen, hebben de volgelingen van trainer Herman Bruins een beslissingswedstrijd om het kampioenschap in de 1e klasse B tegen Thor weten at te dwin gen. De met angst en beven te gemoet geziene ontmoeting te gen DSV, verliep minder moei zaam dan menigeen in het Anti lopen-kamp vooraf had durven hopen. De om het harde spel bekend staande DSV kreeg in de eerste helft tegen de uitste kend leidende arbiter en een ge concentreerd spelend Antilo pen geen poot aan de grond. Voor rust legden de Leusdena ren de basis voor de overwin ning. Met een ruime 5-0 voor sprong werd de rust bereikt. Na de hervatting kwam de zege nog even in gevaar, maar in het laatste kwartier maakte Antilo pen het karwei kundig af. Voor zowel Antilopen als DSV stond er veel op het spei De Leusdenaren zaten nog volop in de kampioensrace terwijl DSV nog in de markt lag voor de laat ste tweede degradatieplaats. De belangen waren dus aan beide kanten groot. Gretig kwam Antilo pen uit de startblokken Na luttele minuten hadden de Leusdenaren al een voorsprong kunnen ne men, na een forse overtreding te gen Margret Versteeg. De toege kende strafworp kon echter niet met succes worden bekroond. In 10e minuut kwam Antilopen wel aan de leiding, toen Margret Ver steeg de bal van afstand door het mandje mikte. Binnen vijf minuten was de stand naar 0-3 opgevoerd nadat achtervolgers Eddy Hen driks en Debby Costa het goede spel van het aanvalsvak met af standschoten doeltreffend wisten af te ronden. Ook verdedigend was Antilopen vooralsnog heer en meester. De dames van DSV kwa men er niet aan te pas. Aan de andere kant waren het juist de An tilopen-dames die het spelbeeld bepaalden. Nancy Lahey vormde voortdurend een bedreiging voor haar opponente die dan ook meer malen een overtreding nodig had om de Antilopen-dame van de korf te houden. Na een aantal forse ingrepen op rij, verdween de bal op de stip. Maar ook ditmaal liet Antilopen in de persoon van Laurens Kalleveen - stond in de basis voor Frans ter Maten - deze kans onbenut. Dit was echter uit stel van executie want nai zoveelste DSV-doelpogirj niets uitgelopen was, sclta chard Urbach de stand ntzj na een perfect uitgevoerde'] pen-aanval. Hiermee was dt voor Antilopen voor rust na op, want kort voor het verst van de eerste vijfenveertig ten werd Joyce Osnabrugg juist het afspelen belet. Graafland wist met deze stra wel raad: 0-5. In de tweede helft moest A pen aan DSV het initiatief lat binnen het kwartier kwamt Bussumers tot 3-5 terug. Zo dan toch nog fout gaan. ore de ruime voorsprong bij Debby Costa tilde Antilopei de zesde treffer over het o punt heen en toen invaller! ter Maten even later Nancy I in staat stelde om de stand n 7 te schieten, was het dre^ gevaar in de kiem gesmooi n de vakkenwissel haalde s Bruins terstond zijn lange 'a: Ier' naar de kant. Jerry Ui kwam vervolgens in het vel defensief het vak hulp te nen. Verder dan een doelp blessuretijd kwam DSV niet: Antilopen omzeilde in Be 0 een lastige klip en zal in hi slissingsduel tegen Thor m proberen om de felbegeerd en de promotie alsnog in dei t te slepen. Hans Bosboom, Ursula Stule- meyer en Hans Bolk) won met 4-1 van Ri|nhuyse en mag 1 juni tij dens de promotiewedstrijd bewij zen of het volgend |aar in de hoofdklasse mag uitkomen. Het tweede team werd kampioen en promoveert naar de tweede klasse, als het eveneens de pro motiewedstrijd op 1 juni wint. In dit team spelen Bart Lansdorp, Wil van Deemter, Brunhilde van Vuuren en Marie Louise van Reyen. Het derde team handhaaft zich in de derde klasse. De heren op zaterdag deden het beter dan hun broeders op zon dag. Het eerste team versloeg in Hoevelaken Weldam met 2-4; Bob van Leeuwaarden, Hans Holdorp, Gerard Schoemaker, Theo van Dijk en Kees Koopman promove ren automatisch naar de tweede klasse Het tweede team eindigt als tweede in de poule. Henk Jan sen, Sjoerd de Jonge, Wim Bloe mendal, Peter Verschoor en Frits Geubel verzekerden zich van een promotiewedstrijd (1 juni) en heb ben dus nog een kans om volgend jaar in de tweede klasse uit te ko men. Het derde herenteam, waarin spe len Doede Ackers, Rolf Willem de Wilde, Jaap Zwarthoed, Frits Raaymakers en Bert Koster sloot de kampioensrij en promoveert rechtstreeks naar de derde klasse. (advertenties) Hel derde herenteam zaterdag Uw bontmantel bij ons in de kluis. Veiliger dan bij u thuis. Nu speciale aanbieding Leer suède Alcantara Suèdezet zomerkorting op onze nieuwe bontkollektie 1985'86. Korte Bergstraat 14, Amersfoort 033-15283 Ud Stichting Bontwaarborg Het eerste herenteam. zaterdag Het eerste en derde mixed jeugdteam. Het tweede mixed team zaterdag Het eerste mixed team zaterdag. Hef derde team mixedzondag LEUSDEN - De eerste drie mixed-teams op zondag, de eerste twee mixed-teams op zaterdag en het eerste en het derde herenteam op zater dag van LTV Lockhorst zijn kampioen geworden In de tenniscompetitie. En dat is, zeker voor wat betreft de 'zondag', voor een groot deel de verdienste van trai ner Rolf Hoving, die daar voor in de winter reeds de basis legde door keihard met zijn pupillen aan de slag te gaan. Het eerste team was vorige week al kampioen en won ook de laat ste wedstrijd, thuis tegen Ran denbroek met 7-1. In dit team heeft Gisela Bolk kans gezien al haar singles, dubbels en mixed partijen in de competitie te win nen. Om volgend jaar in de derde klasse te mogen aantreden, moet eerst nog de promotiewedstrijd op 2 juni gewonnen worden tegen Holy 4, op eigen terrein. Hel tweede mixed-team heeft meer moeite moeten doen om zich kampioen te noemen in de zelfde vierde klasse. De Burge meester Buiningparkbewoners moesten drie van de acht partijen legen Rijnhuyse 1 winnen. Na zes partijen was de stand 4-2 in het voordeel van Rijnhuyse, dal zelf met 6-2 moest winnen om als eer ste te eindigen in de poule. De laatste twee partijen moesten door regen in het begin van de derse set worden gestopt Leon de Boer. Alben Noordkamp, Jac queline de Wilde en Carina Vos wonnen na dit oponthoud deze laatste twee partijen, waardoor de wedstrijd eindigde in een 4-4 ge lijkspel Ook het tweede werd hierdoor kampioen. In de promo tiewedstrijd, thuis op 2 juni, zal dit team aantreden tegen een poule winnaar uit de regio Eindhoven. Het derde team, uitkomend in de zesde klasse, promoveert auto matisch naar de vijfde klasse. Probleemloos won het ook zijn laatste partij met 0-8 van Jarino Nieuwegein In dit team acteer den Hans Kocks, Michael Om- bach, Miranda Brundel, Els Spijk- man, Evelien Drewes en Rona de Koning. ZATERDAG De kampioensreeks herhaalt zich bij de zaterdagteams. Het eerste mixed team (Gerard van de Brink, L bontmode A ^^suede^^

Leusder Krant | 1985 | | pagina 6