mam Jongensteam Leos stal show tijdens nationaal toernooi ames LHV toonden pnieuw hun suprematie Antilopen Lookhorst Roda handhaaft zich in Amersfoorts kampioenschap ietbaljunioren dden geen zin INSDAG 21 MEI 1985 Loep op Leusden Antilopen DSV - Senioren 1 4-7 Senioren 3 - DSV 3 11-2 Senioren 4 - Exakwa 4 8-5 Junioren 1 - De Vinken J1 3-5 Junioren 2 - KVO J1 4-6 Aspiranten B1 - Unitas B1 4-9 Aspiranten B2 - DWS B1 3-3 Spirit D2 - Aspiranten D1 0-7 Dindoa P1 - Pupillen P1 3-0 Pupillen P2-Dalto P2 2-0 Pupillen P3 - De Meeuwen P3 0-5 Het Bosch Q1 - Pupillen Q1 2-0 KVO R1 - Pupillen R1 1-0 Zondag- Lookhorst 1 - Randenbroek 4 7-1 Rijnhuyse 1 - Lookhorst 2 4-4 Jarino N'gein 6 - Lookhorst 3 0-8 Lookhorst 4 - Eemelaar 2 3-5 Heren 1 - Nijkerk 1 4-2 Vleuten-De Meern - Heren 2 3-3 Heren 3- Eemelaar 3 0-6 Eemelaar-Junioren 1 1-7 Zaterdag Senioren A - Rijnhuyse A 4-1 Senioren B - Eemelaar B 5-0 Weldam C - Senioren D 5-0 Weldam A - Heren A 7-1 Heren B - Leusden A 2-4 Heren C- 't Schilt D 6-0 Eemelaar C - Heren D 3-3 Hoogerheide C - Veteranen A 3-2 Junioren A-Bosch en D C 5-0 Junioren B - Randenbroek C 2-3 Kampong B - Junioren C 0-5 Jongens 17A -1 Schilt A 5-3 Jongens 17B - Doordraaiers A 4-4 Shot A - Jongens 15A 7-1 ACHTERVELD - Op de voetbal- tournooien werden door de jeug- delftallen van SV Achterveld goede successen behaald De meisjes- ploeg Achterveld 2 met o.m. Anja en Ellis Kerkhof en llja van Loen won de eerste prijs vóór K.D.S. 1 uit Utrecht en Achterveld 1SDVB 1 uit Barneveld en Scherpenzeel 1 De Achterveld damesjunioren behaal den eveneens de eerste plaats, 2 Blauw Geel uit Ede. 3. Achterveld 2 en 4. Soest 1. Achterveld F1, met de drie ge broeders v d. Hengel, won het tour- nooi in Hooglanden/een vóór de gastheren en Veensche Boys en Terschuurse Boys Nederland B1 meisjes merkwaardige linale legen Thornax LEUSDEN - Het 6e nationa le jeugdvolleybaltoernooi van Leos, dat afgelopen vrij dag en zaterdag in sporthal de Korf gehouden werd, heeft bij de jongens in het team van de organiserende vereniging een even verrassende als op merkelijke winnaar gekre gen. Het Leos-team dat sa mengesteld was uit talentvol le jongens van diverse teams, liet geen spaan heel van de gevestigde orde. In de poulewedstrijden stelden de Leos-|ongens al hun kandida tuur door zowel het sterke Neder land B1 en Thornax achter zich te houden In de kruisfinale werd ver volgens Zaan'69 na een zeer span nende strijd aan de zege-kar ge bonden De grote finale tegen LEUSDEN - Door de de gradatieduels van de Roda- Zondag stuurde de plaatse lijke voetbalclub vorige week het zaterdag-elftal, in plaats van de combinatie, op pad om de eerste ronde van de strijd om het kampioen schap van Amersfoort af te werken. De zaterdag-heren hadden desondanks geen enkel probleem om afdeling 2e klasser Posthoorn met 3-0 uit het toernooi te knikke ren. Fokko van Leyenhorst, Coen van Dijk en Fake Scho- newille namen de doelpun ten voor hun rekening. In de volgende ronde stuit Ro da'46 op HVC, dat in de ver lenging VVZA versloeg. Om 19.00 uur zal donderdag 23 mei op sportpark Nimmer- dor voor Roda'46 de tweede ronde beginnen. Of Roda'46 weer met het zaterdag-team de strijd zal aanbinden of toch met de combinatie in aktie komt is nog onzeker, hoewel dit laatste na het suc ces van de zondag niet voor onmogelijk wordt gehou den. streekgenoot Vollkei uit Amersfoort werd een zenuwslopende gebeur tenis. De 1e set won Vollkei met 15-12, maar in de 2e set trok Leos met 13-15 de balans weer in even wicht om vervolgens in de beslis sende 3e set met 12-15 op karakter algeheel toernooiwinnaar bij de jongens te worden Een onver wacht succes dat hopelijk voor Leos gunstige gevolgen zal heb ben. Want als deze jongens borg staan voor het Leusdense heren- volleybal in de toekomst dan spe len ook de heren binnen afzienbare tijd op landelijk niveau En dat is voor een vereniging als Leos ei genlijk een must, want anders blij ven de jongens uit eigen kweek die veel in hun mars hebben naar elders vertrekken Bij de meisjes werd Nederland Bi-team van trainer Pim de Graaf winnaar door in een uiterst merk waardige finale Thornax met 2-1 te kloppen In de openingsset liep Nederland met 1 -15 over de tegen stander heen, maar in de 2e set deed Thornax met 15-2 hetzelfde. In de 3e set had Nederland zichzelf weer hervonden. Met 1-15 werd Thornax opgerold. De strijd om de 3e plaats werd bij de jongens gewonnen door het team van Nederland dat Zaan'69 na de 4e plaats verwees, (setstan den: 14-16, 15-7 en 15-13). Argus eiste bij de meisjes de 3e plaats op voor Longa dat in de kleine finale met 9-15 en twemaal 15-13 werd verslagen. Het Leos-meisjesteam van trai ner Ad van Woensel kwam met een vijfde plaats goed voor de dag door de plaatsingswedstrijden tegen Nederland B2 glansrijk te winnen Het ter elfder ure opgeroepen Leos-2 legde nog op de negende plaats beslag. Het eveneens laat toegevoegde OMS/SVV-team werd door de Leusdenaren naar de tiende positie verwezen. Kirsten Gleis en Ilse Verhoef, beiden behorend tot Oranje, wer den bij de meisjes door de train- sters tot de beste aanvalster resp. beste spelverdeelster aangewe zen P. de Reus ook deel uitma kend van de selectie van Neder land en Derk de Saegher van Zaan'69 kregen deze waardering bij de jongens CIJFERS Eindstanden poules meisjes: Poule A: Argus 7. Longa 6, Neder land B2 4, SSS 2, Leos 2 1. Poule B: Thornax 7, Nederland b1 6, Leos 1 4, Dos 3, OMS/SVV 0 Eindstanden poules jongens: Poule A 1 Vollkei 8, Zaan'69 6. Dos 3. Argus 3. SSS 0 Poule B. Leos 6, Nederland B1 5, Thornax 4, SVV 4, VC Wormer 1 Kruisfinales jongens: Vollkei - Nederland 15-8, 12-15 en 15-4. Leos - Zaan 69 8-15, 15-9, 15-11. 3e en 4e prijs meisjes: Argus - Longa 9-15, 15-13, 15-13. 3e en 4e prijs jongens: Nederland - Zaan'69 14-16, 15-7 en 15-13. Finale meisjes: Thornax - Neder land 1-15, 15-2, 1-15. Finale jongens: Leos - Vollkei 12-15, 15-13, 15-12. Eindstand meisjes: 1 Nederland B1, 2. Thornax, 3. Argus,4. Longa, 5. Leos en 9, Leos 2. Eindstand jongens: 1 Leos, 2 Vollkei, 3. Nederland. 4. Zaan'69. Het jongensteam van Leos verraste vriend en vijand overeenkomstig, zoals fluitelof, toeters, toeter lof, fluiters, pieperlof, piepers, pijpkruid en nog veel meer. Deze namen slaan allen op het ge bruik dat de jeugd van de holle stengels maakte; die sneed er fluitjes van. Er werd een stuk van de hoofdstengel afgesne den, waarbij gezorgd werd dat in dat gedeelte een tussenschot, een zo genaamde knoop zat. De eenvoudigste manier was om op de stengel te blazen, zoals bij een pan fluit. Iets ingewikkelder was het maken van een fluitje door in het tussen schot een spleetje te ma ken en achter de knoop een driehoekig gat uit te snijden, zoals bij een blokfluit. Ook werd de plant, vooral in onze streken, wel kikkerbloem ge noemd, omdat de kikkers zich graag onder de koele, vochtige loof- massa ophouden. De naam koegroente spreekt voor zich. In het voorjaar, wanneer deze plant reeds vroeg blad maakt, kan het uitste kend als veevoeder die nen. De naam schapenkervel duidt er eveneens op dat het als veevoeder werd gebruikt. Waar de naam Hollandse kant vandaan komt zien we als ze in volle bloei staan. Dan is het alsof de wegen met kant zijn af gezet. J.G. van L. en Barneveld, om een aantal eisen nog eens duidelijk kracht bij te zetten. Jaarlijks, zo lijkt het erop, valt de schade die de boeren in de Brusselse prijzenronde oplopen, nogal mee. Immers, de uitkomsten zijn nooit zo erg, als de voorstellen. Maar daar waren het dan ook voorstellen voor, moet men bedenken, en onverlet blijft, dat er wel degelijk sprake is van schade. Want praat men in agrarische kringen overeen laag arbeids-inkomen, dan is dat één ding. Maar dat men in die bedrijfstak eigenlijk al jaren nauwelijk smeer spreekt over inkomen uit geïnvesteerd vermogen geeft wel aan, dat er iets zeer wezenlijks verkeerd zit. Vandaar dan ook, het pleidooi dat men momenteel houdt voor een soort premie voor beginnende boeren. En vandaar ook, dat we vorige week rond Achterveld de twee hier afgebeelde borden zagen staan, die voor zichzelf spreken. Aan de Hessenweg, en aan de Asschatterweg, op de grond van Achtervelds ABTB-voorzitter Jan Rutte, bracht men duidelijk in beeld, dat de melkemmer al lang niet meer vol is, maar de maat wel. jktie: Caspar van Loo age: Hans Mosterd jitgenol sn nui nderge n halv er on iperatu lan toe dden de junioren van de Die: lerveldse voetbalvereniging d julden voor „hun" jeugdkas Je ien winnen, laten ze deze genheid lopen. Jan ïnslott tuten meldt dat de 11 Isn onds fo wi telde >ioens en: baljunioren gevraagd was i het Pausbezoek vorige lehelaflegen beloning twee ierw ;n van het Eemland College verstoort schoon te maken, de 65 voetballertjes 6e D erdener64hun isini werking. Zodoende kon de 3 voel dkas van SV Achterveld de 200 gulden vergoeding in. plaats van de junioren den andere Achtervelders bereid de „Pausterreinen" on te maken (we meldden slecht nde krant van vrijdag). itde Brusselse Jommeringen ook in het d °e idense niet onopgemerkt lunle» bij gaan, werd vorige week chterveld treffend in beeld tacht. De problemen mogen nd worden verondersteld. t LeJlclea3rarischesec,or en gróte problemen, melkoverschot, gevolgd een everantwoordelijkheids- ing. erd oi «mestoverschot,gevolgd een verbod op bouw of leiding van pluimvee- en nkent enshouderijen. in overschot aan jonge len, en een tekort aan grond, ird, maar waar, en redenen de mensen, die In die ijfstak werken, om zich t naj^ge zorgen te maken. rdaar dan ook recente sclttvkomsten van wat ooit het i nsfcne Front" heette, in Zwolle irdel oudei luizen dames kampioen Een van onze zonnigste planten in de meimaand is het fluitekruid. Het is de eerste, en op dat mo ment de enige bloeier van de grote scherm- bloemfamilie en daarom niet met anderen te ver warren. De wetenschap pelijke soortnaam 'sylvestris' betekent bos- bewonend. Het is oor spronkelijk een bewoner van de vochtige bossen, maar het voelt zich in de grazige wegbermen, al dan niet overschaduwd door bomen en struiken, maar best op z'n plaats. Het is ook direct herken baar aan de kruidige geur. Nadat de gehele winter lang de geveerde bla deren de grond hebben bedekt, schiet In het voorjaar de stevige sten gel omhoog, om zich in acht- tot vijftienstralige schermbloemen te ver takken. Die bloemen zijn bun deltjes van heel kleine bloempjes, die een scherm vormen; scherm bloemen dus. Verschil lende vliegensoorten, vooral de pikzwarte rouwvliegen, komen op de kruidige geur af. Men ziet ze dan ook vaak over de schermen wandelen om van het gemakkelijk bereikbare voedsel te ge nieten. Er zijn weinig planten die zoveel verschillende volksnamen hebben als het fluitekruid. De meeste namen zijn wel tndn dreig moor ry U it vel te oelp niet: in hi or m eerd idei l- oni l0b''e( 1ISDEN - De dames van de lei J isder Handbal Vereniging aller I IV) hebben dit seizoen ncyl ledig aan de verwachtln- voldaan. Ging in '84 de op het nippertje aan LHV furbij, ditmaal lieten de da- lde, s er geen enkele twijfel 3e irbestaan dat de titel in jisden terecht zou komen, het kampioenstreffen te- HVBS in Bunschoten inden de Leusdenaren op- Bu uw hun suprematie in de klasse A. de eerste helft namen de ■dames met niet minder dan de leiding Na de pauze kreeg BS gelegenheid om tot 5-9 te- te komen. Het kampioen- ap kwam echter niet in gevaar, schril contrast met de presta- van de dames, staan de ver dingen van de LHV-heren. Wat handballers de laatste weken probeerden om de dans te springen, mocht niet baten. De radatie naar de 3e klasse een feit, zodat |e zou kunnen n dat de dames en heren van LHV onderling stuivert|e wis selden. De dames van LHV kwamen bij zonder sterk uit de startblokken. De eerste aanvallen werden stuk voor stuk doeltreffend afgerond In een mum van tijd ging LHV met 0-5 aan de leiding. HVBS kreeg tegen het zelfverzekerd spelende LHV, dat het nog altijd zonder Hetty Tessels moest doen, geen poot aan de grond. Pas nadat de Leusdenaren de voorsprong tot maar liefst 0-8 opgevoerd had den, kon HVBS tegenscoren: 1-8. LHV bepaalde vervolgens de rust stand op 1-9. In de tweede helft geloofden de LHV-dames het ei genlijk wel, hoewel kansen om nog verder uit te lopen wel dege lijk aanwezig waren. Paal, lat en de HVBS-doelvrouwe stonden ze kere LHV-treffers in de weg. HVBS kwam aan de andere kant wel aan scoren toe. Vier doelpun ten moest keepster Marga Rade makers incasseren. Eindstand HVBS-LHV 5-9. HEREN De heren moesten tegen HVNO aan de bak. Trainer Henk Koele- wijn liet weliswaar verstek gaan, maar dat was geen ramp omdat er voor LHV niets meer op het spel stond. Degradatie was immers een feit. Toch wilden de Leusde naren er een leuke wedstrijd van maken. LHV opende de score door een doelpunt van Adri Groe- nesteijn na goed aangeven van Daan Bleuel: 0-1. Daarna nam HVNO het initiatief over met drie treffers op rij (3-1). De LHV-heren gaven echter geen duimbreed toe. Via de standen 3-3 en 5-5, bepaalde HVNO de ruststand op 7-5. In de pauze wees coach a.i Maarten Lindenboom op de te kortkomingen, vooral verdedi gend. Na hervatting zag het er de fensief een stuk beter uit. Toch behield HVNO lang met twee pun ten verschil de leiding (10-8) voor dat LHV met drie break-outs de rollen volledig omdraaide: 10-11. Tot 13-13 ging de strijd echter weer gelijk op. In de slotfase na men de gastheren de leiding op- niuew over. (15-13). Deze klap kwam LHV niet meer te boven. Eindstand HVNO-LHV: 15-14.

Leusder Krant | 1985 | | pagina 7