r Eerste en laatste winst Lisidunahof SV Leusden maakt zich op voor zomerschaak VOORMARS VOORDEEL!! Organisatie Tour de Junior verwacht dit jaar 110 renners Onderlinge wedstrijden bij Avanti Achterveld Jeugd schaakclub zoekt onderkomen STAFFH0RST VIDE0&TV iZgSgEgSSam Tegen plaatsgenoot FC Opstelten: leusder tem—ifc Uitslagen diplomarijden Nw. Hagenauwe Co de Smalen naar Roda-za. Jeugdvoetbal Achterveld Panasonic Uitslag schieten dames SHARR HIFI STEREO GELUID! ITT JVC -> SONY ra WOENSDAG 29 MEI 1985 LEUSDEN - Uitgerekend in de laatste wedstrijd van de competitie in de 3e klasse van het rayon de Veluwe zijn de zaalvoetballers van Sport Organisatie Lisidunahof er in geslaagd om de eerste over winning in het bestaan te be halen. Tegen plaatsgenoot FC Opstelten werd een nipte 5-4 zege geboekt. Na twee seizoenen tevergeefs gepro beerd te hebben punten te behalen, is het Lisiduna dus op het scheiden van de markt gelukt om binnen het zaalvoetbalgebeuren van de KNVB een succes te boeken; letterlijk en figuurlijk. De sportorganisatie heeft na rijp Het team Lisidunahof beraad besloten om de KNVB de rug toe te keren en zijn heil voort aan te zoeken binnen een be- drijfszaalcompetitie in de regio Scherpenzeel „Het grote klasse- verschil in de competitie tussen de teams in de laagste regionen, lag voornamelijk aan dit besluit ten grondslag terwijl het bijna we kelijkse reizen naar Lelystad ook aan het vertrek uit de KNVB een belangrijk steentje bijdraagt", liet de trainer van Lisidunahof desge vraagd weten. „Om steeds maar weer met grote cijfers klop te krij gen en daarvoor naar de polder te moeten reizen, is geen pretje. Daarom houden wij het voor ge zien Wat voor Lisidunahof geldt, is ook van toepassing op plaatsgenoot FC Opstelten. De overschrijving van de veteranenklasse in het rayon Utrecht naar de Veluwe heeft niets gehaald. Afgezien van een paar (thuis)wedstrijden in Leusden en Amersfoort, moesten ook de Opsteltenaren nog al eens in Lelystad spelen, om daarna met een fikse nederlaag achter de kiezen naar Leusden terug te ke ren. De animo daalde daardoor aanzienlijk en het is dan ook niet verwonderlijk dat FC Opstelten evenals Lisidunahof in principe FC Opstelten besloten heeft om een punt achter het officiële zaalvoetbal te zetten. Er viel voor Lisiduna en Opstelten dit seizoen geen eer te behalen. Derby Alleen het onderlinge treffen tus sen beide teams, was voor de he ren een leuke ervaring Destijds won Opstelten met 5-3, ditmaal greep Lisiduna zoals gezegd met 5-4 de winst. Toch zag het in het begin er niet naar uit dat de om vangrijke formatie van Lisiduna tegen het met slechts een wissel spelende Opstelten de eerste (laatste) punten zou pakken. On danks een optisch overwicht bleek Opstelten - doelman Henk van Gelder - opnieuw een onpas- seerbaar opstakel. Pas na ruim tien minuten moest de FC-goalie capituleren op een inzet van Je roen Hendriks, maar nog geen mi nuut later bracht Frans Baan de balans weer in evenwicht: 1-1. Even daarna tilde Kolthof de stand voor FC Opstelten zelfs naar 1-2. Een fraaie een-twee combinatie stelde Nanne Zanting echter in staat om de stand weer gelijk te maken terwijl hij kort voor het verstrijken van de eerste helft na een onderschepping Lisiduna weer aan leiding hielp: 3-2. Direct na de hervatting kwam FC Opstelten weer op gelijke hoogte 3-3. En wederom nam Frans Baan deze treffer voor zijn rekening. Nanne Zanting had met een schot in de korte hoek het antwoord voor Lisiduna pasklaar (4-3), voor dat Dick Miggenbrink de stand op 5-3 bepaalde. De buit leek binnen. Door een keihard ingeschoten corner die via een Lisiduna-speler in het doel ketste kwam FC Op stelten tot 5-4 terug. Verder liet Lisidunahof haar dorpsgenoten niet komen, zodat bij het laatste fluitsignaal van Leusdenaar Schneiders voor het eerst en laatst de armen in de lucht gin gen, ten teken van de overwin ning. ie ACHTERVELD - De organisa tie van de Tour de Junior verwacht dat dit jaar 110 deelnemers, verdeeld over 21 ploegen, van start gaan in de Achterveldse jeugdwie- lerronde. Dit werd bekend op de jaarvergadering van de Tour de Junior vorige week. Hel Achterveldse jeugdwieler- spektakel wordt dit jaar van 29 juli tot en met 3 augustus gehouden. Ten opzichte van de voorgaande jaren wordt deze keer op de dins dagavond een criterium verreden in plaats van een wegwedstrijd. De Tourorganisatie meent dat daardoor de 'mindere goden' on der de renners ook een kans krij gen op een ere-titel. Een tweede wijziging betreft de klassering, die uitgebreid wordt tot de eerste vijf plaatsen. Elke winnaar van het dagklassement ontvangt voort aan, en dat is de derde wijziging, een geel T-shirt dat hij of zij als aandenken mag behouden. De nieuwe Tourbaas Johan Os sendrijver leidde vorige week de jaarvergadering, die goed werd bezocht. De notulen van de vorige vergadering, het jaarverslag en het financiële verslag van de kas- commissie werden in orde bevon den. J.C. de Jong en R. v.d. Burg wal werden herkozen als be stuurslid, terwijl C. Bothof als nieuw lid van de kascommissie werd benoemd. Na enige techni sche mnededelingen en de rond vraag sloot voorzitter Ossendrij- ber de jaarvergadering af. GASTGEZINNEN -lil! ie >rt N< ie 1£ Iets anders is het punt var Tour-gastgezinnen. Om jeugdwielerevenement te km verwezenlijken moeten aar 1 meeste renners en renstert|e [ir derdak geboden worden. Da- wordt ook dit jaar weer eei roep gedaan op gezinnen dii durende een week voor een junior een bed en een bord tafel over hebben. De gastg nen die eerder hun medewei verleenden, hebben inmii een kaart ontvangen met hel zoek opnieuw een rennertje derdak te geven. Tour-gasti nen ontvangen als blijk van dering een waardebon van den. Wie zich wil aanmeldenl dat doen bij R. v.d. Burgwal senweg 359, 3791 PK Achtei Telefoon 3425-1992 1.15 ir; 1 ACHTERVELD - Zaterdag 1 juni worden door sportvereniging Avanti uit Achterveld weer de jaarlijkse onderlinge wedstrij den gymnastiek en turnen geor ganiseerd. Er is een gevarieerd LEUSDEN - Vorige week woensdag liep officieel de 'winterhuiscompetitie' van de Schaak Vereniging Leus den ten einde, maar van avond worden de nog open staande partijen uitge speeld. Invloed op de eind stand zullen deze resultaten niet meer hebben, de top tien staat vast. De (terechte) kampioen is zoals bekend al enige weken Harry Vosse beld. In de laatste ronde vie len de volgende resultaten te noteren: P. de Jager - G. Froberg C. Kerkhof-A. Rietveld R. Visser-A. v.d. Steeg L. Buurlage - J. Wuts G. te Winkel - M. Schieving J. v.d Tang - A. Gerrits H. Mus-A Lagas afg. 1-0 1-0 0-1 1-0 1-0 1-0 T v Garderen - C. Veenendaal 1-0 H. Oosting - E. Verschuur 0-1. J. Agterberg - T. Zijlstra 0-1 R. v. Nieuwenhuizen - B. Uneken '/2-Vl E. Zijlstra-J. v. Santen 1-0 A. Valkenburg - E. Moed 0-1 R. Staal - H. Struiwig 1-0 R. v. Loon-H. v. Dalen ^,,0-1 J. de Jager-T. Wuts 0-1 T. Elschot - H. Kroes 0-1 De (eind)stand: 1. Harry Vosse- beld (kampioen) 1942; 2. Peter Sonder 1809, 3 T. Zijlstra 1797; 4. C Vos 1796; 5. J. Snijders 1795; 6 Eric Hubert 1793; 7. Wim Velker 1775; 8 Bert Uneken 1770; 9. Joop van Santen 1751, 10. T. Reitsma 1745. Harry Vossebeld werd dus voor de tweede maal in successie kam pioen door zowel de 'oude garde' als de nieuwelingen aan het'Leus- dense schaakfirmament op ge voelige achterstand te zetten: ex- SGA-spelers als Velker, Snijders en Eveleens en nieuwkomers als Hubert en Reitsma, konden tesa- men met oudgedienden als Zijl stra, Vos, Uneken en van Sanlen niet verhinderen dat Vossebeld met speels gemak de titel in <dè wacht sleepte, en in een zeer vroeg stadium veilig stelde, Op de jaarvergadering, woensdag 29 juni, mag de Leusdenaar dan ook volkomen terecht de beker van de beste clubschaker seizoen '84-'85 in ontvangst nemen. Gert Jan Fro berg krijgt de beker als beste schaker categorie 2, terwjl J. Ag terberg winnaar van categorie 3 wordt. A. Wisman en H. v. Dalen zullen in de 4e en 5e groep dit jaar als winnaar uit de bus komen en daarvoor een beloning krijgen in de vorm van een (wissel)beker. Wie denkt dat de schakers na de clubtitelstrijd direct een punt ach ter het seizoen zetten, heeft het volstrekt bij het verkeerde eind. Vol goede moed en met nieuw elan stort het merendeel van de SVL-schakers zich op het zomer- schaakkampioenschap dat in to taal negen weken (woensdagen) vergt. Woensdag 5 juni staat de eerste avond in het kader van de zomerstrijd gepland. Op 12 juni wordt dit jaarlijkse gebeuren even onderbroken voor een simultaan tegen titelhouder Vossebeld, waarna tot en met 3 juli de zomer- activiteiten zullen worden voort gezet. Na de zomervakantie, woensdag 14 augustus, zal de zo mercompetitie worden hervat ên tot en met 11 september dureh. Zoaléwanouds staan de strijd om de zomertitel en de siumultaan open voor iedere schaakliefheb ber in de gemeente Leusden, wel of geen lid van de Schaak Ver eniging. Dus schakers in Leus den, schroom niet en meng u in de strijd om het open-zomer- schaakkampioenschap van Leus den. Titelverdediger is Peter Son der, plaats van handeling ontmoe tingscentrum 'De Kom', Hamers- veldseweg. Slechts zeven resulta ten zijn nodig om mee te dingen naar het zomerschaakkampioen- schapvan Leusden LEUSDEN - Zaterdag 25 mei was er voor de jeugdige ruiters van ponyclub Nieuw Hage nauwe en enkele gastruiters uit rayon oost gelegenheid samen met hun pony hun kunnen te to nen. Op de boerderij-manege aan de Asschatterweg 201 werd gejureerd door dhr. Van der Kamp van de NPC. De volgende kombinaties behaalden een diploma, B-Dressuur: Frederiek Demmer/Kamahl (Nw Ha genauwe), Claartje de Ridder/Angela (Nw. Hagenauwe), Karin van der Weerd/Lucky Boy (Lunteren), Alexandra Keddeman/Tamara (Nw Hagenauwe), Sandra Hille/Angela (Nw. Hagenauwe), Christy Hofman- /Züchter (Lunteren). Eén kandidaat af gewezen. L-Dressuur Nancy den Oude/Züchter (Lunteren), Josta van der Kolk/Kamahl (Nw Hage nauwe), Karen de Vries/Tamara (Nw Hagenauwe), Cindy van Zandwijk/Ka- mahl (Nw Hagenauwe), Martine Roos/Angela (Nw. Hagenauwe), Aras- bella Voskuilen/Kamahl (Nw. Hage nauwe), Nicoline Tania/Tamara (Nw Hagenauwe), Miranda van Peursen- /Tamara (Nw. Hagenauwe) Vier kan didaten afgewezen B-Springen Jolanda Groenhuyzen/Red Boy (Lun teren), Marjolein Pas/Bianchua (Lunte ren), Karin van der Weerd/Lucky Boy (Lunteren). Christy Hofman/Züchter (Lunteren). Eén kandiaat afgewezen L-Springen Nancy den Oude/Züchter (Lunteren). Eén kandidaat afgewezen M-Springen Theo Florijn/Ramona (Putten). Deze zaterdag was ook de laatste van vier kennismakingsdagen in de maand mei. Ook dit keer kwa men weer veel toekomstige rui ters kennis maken met het paard en ponyrijden op de boerderij-ma nege. De ponyclub is erg blij met deze belangstelling en hoopt dat het aantal leden zal blijven groeien. (Van éen onzer verslaggevers) LEUSDEN - Het is zo goed als zeker dat het eerste team van de zaterdagafdeling van voetbalvereniging Roda'46 komend seizoen versterkt wordt met Co de Smalen. Deze ex-betaald voetballer (SC Amersfoort) heeft over schrijving aangevraagd naar de Leusdense club. De Sma len kwam dit seizoen uit voor het Amersfoortse AFC Quick. Eerder speelde hij bij DOVO. Zo als het er nu naar uitziet zal ook Henk Vreekamp van HVC de overstap naar Roda- zaterdag maken. Voorstop per Marc Swarte van het eer ste van Roda-zondag heeft overschrijving aangevraagd naar het Nijkerker NSC. LEUSDEN - Het bestuur van Schaak Vereniging Leusden is naarstig op zoek naar een (tijdelijk) onderkomen voor de jeugd. Om verdere terug loop van het aantal jeugdleden tegen te gaan, heeft het bestuur, vooruitlopend op even tuele behuizingsontwik kelingen, alvast besloten om jeugd met ingang van het nieuwe seizoen van de onaantrekkelijke woensdag naar de don derdagavond te verkas sen. Het bestuur hoopt hiermee een aantal oud jeugdleden weer terug te halen en nieuwe talent volle schakers uit Leus den voor zich te winnen, zodat de jeugdafdeling weer de talentvolle bron wordt waaruit SVL kan putten. De donderdag avond en de tijden (18.30-19.45 uur) staan vast, alleen de accom modatie ontbreekt nog. Degene die de schaak vereniging uit de (tij delijke) nood kan helpen, kan contact opnemen met voorzitter Joop van Santen, tel: 941332. programma gemaakt waarbij veel moois te zien zal zijn op het gebied van gymnastiek en tur nen. ledereen is deze middag van harte welkom in de sportzaal. De toegang is gratis. Avanti hoopt dat veel ouders, familieleden en an dere belangstellenden zullen ko men. Het programma is als volgt: 13.00 uur opening; 13.05 'Konijn polka', kleuterdans; 13.15 wedstrijden kinderen 6-7 13.35 uur Pink Panter, jazzijp meisjes 6-10 jaar; 13.45 uur1^ strijd meisjes 8-11 jaar; 14.1 wedstrijd jongens 8-12 jaar; uur Madonna, jazzdans mei 10-12 jaar, 14.40 uur prijsui king eerste drie ploegen; 1 uur wedstrijd meisjes, keurpli 15.35 uur wedstrijd jeugdl sters, keurploeg; 16.20 uur dans meisjes 12 jaar en oi 16.30 uur prijsuitreiking k groep en uitreiking wisselbe De deelnemers zullen werken der leiding van Conny Eict heim, Liza van Wieringen, 1 Snijders, Bas van Vulpen en landa Hop. ACHTERVELD - Door enorme in zet wist Achterveld E1de ploeg van J.J.Z. Grotenhuis ongesla gen te blijven in het druk bezet toernooi van Hooglanderveen en won hierdoor de eerste prijs. Sterk speelden Vincent Baan, Mario v. Burgsteden, Marce Grótenhuis, Marcel Hak en Ha rold Kok. Achterveld dames junioren 2 trok zich weinig aan van de zwaardere tegenstrevers en eerste elftallen op het grote toernooi in Bunnik waar de tweede prijs werd gewon nen. Programma Donderdag 30 mei Soest dames junio ren 1 uur. Achterveld meisjes v. Zaterdag 1 juni Achterveld A1 naar toernooi ROD 10 35 Achterveld B1 naar toernooi De v. 13.00 Achterveld C1 naar SDS (Wekeroi 7.45 Achterveld C2 naar toernooi De C v. 8.45 Achterveld D1 naar toernooi (Doorn) v. 10.10 Achterveld D2 naar toernooi (Doorn) v. 9 50 Achterveld F1 naar toernooi BFCf sum) v. 9.00 Zondag 2 juni Achterveld B1 naar! nooi DEV (Doorn) v 9 30 Zondag 2 juni zeskamp voor jeugdvoetballers Zaterdag 8 juni Achterveld F2 toernooi DEV (Doorn) v. 9.30 20-27 juli C ploeg Achterveld NKS jeugdsportkamp te Valk waard. Door tien leden werd deelgeno men aan de onderlinge schiet wedstrijd in Achterveld. De beide koploopsters waren deze avond aanwezig. Dit bracht enige span ning teweeg. Wie zou er ditmaal eerste worden? Het was Anneke Oudshoorn die met 87 punten de eerste plaats behaalde en drie punten uitliep op haar rivale Ria Vos, die met 84 punten tweede werd. De overige uitslagen waren: aantal pun 3. JeannetVos 4. BepSmal 5. Linda Smink 5. InyKok 5. Tiny Tolboom 5. Mien v.d. Burgwal 9. Nel Tijmensen 10. Annelies Huurdeman (advertentie) SHARP l/C-488 NS/SO Frontloading VHS videorecorder met Hifi-Stereo geluid. Simultaan opnemen van beeld en extern geluld (radio) is mogelijk, alsmede audio-mixing met microfoon Dolby ruisreduktie S-band tuner met 16x voorkeuze, timer 5 programma's/ 14 dagen Diverse automatische functies, als herhalen van een gedeelte van de band, weergeven na terugspoelen etc Platte vorm geving (9.3 cm). Zwarte uitvoering Incl draadloze afstandbediening ADVIESPRIJS 3199.- NORDMENDE VHS C VIDEOMOVIE Bijzonder handzame lichtgewicht Video-Movie. die werkt met Standaard VHS-C cassettes (via adapter in elke VHS videorecorder af te spelen) Zeer lichtsterk objektief met een halt inch Saticon opnamebuis, waarmee bij zeer weinig licht (15 Lux) goede opnamen zijn te maken Objektief met 6x motorzoom en macro- instelling. Verder voorzien van automatische witbalans Standaard bijgeleverde acces soires EC-30 cassette, accu, laadapparaat, draagbeugel en HF- moduiator voor aansluiting op elke TV. Diverse merken VANAF PANASONIC NV-M1 E De eerste komplete camera/recor der in èèn, die werkt met de normale standaard VHS cassette! Zeer gevoelig New-Vicon camera- deel (min. 10 Lux!) objektief met6x motorzoom en macrostand, auto- witbalans instelling, ingebouwde microtoon en een half inch elecfronische viewfinder Het recor- derdeel heeft een direkt aange dreven koppentrommel met 4 koppen, snelzoeksysteem (3x) en terugspoel-automaat Via de mee geleverde AV adapter is NV-M1 voor weergave direkt op elke TV aan te sluiten Gewicht 2,5 kg (excl accu). Kompleet met voedings adapter en accu. BEPERKT LEVERBAAR) ADVIESPRIJS 6192.- GRUnDIG -MFT DE MEESTE GRUNDIG 2x4/1600 SYSTEEM 2000 VIDEORECORDER Videorecorder volgens het Philips systeem 2000, met omkeerbare cassettes van max. 2x4 uur speelduur. S-band tuner met 12 voorkeuzezenders, tot 99 dagen vooruit voor opname in te stellen. Computergestuurd 4-motorig loop werk en picture-search. ADVIESPRIJS 2199.- met een opnametijd van ruim 3 uur' Saticon MF Trinicon opnamebuis voor een veegvrge beeldweergave 6x motorzoom-lens Gewicht; 2.5 kg Wordt kompleet geleverd met de Sony NP-11E oplaadaccu (1 uur) en AC-M 100 E acculader/rretvoeding ADVIESPRIJS 4740.- (DEMO-MOOELI SONY BMC-100 P BETAMOVIE Wereld's eerste videocamera met ingebouwde recorder, werkend op een standaard Betamax cassette

Leusder Krant | 1985 | | pagina 10