SB anvullend onderzoek voor invulling Hamershof-noord Woningstichting betaalt terug Gewijzigde ontwerp- caravanverordening Snackbar tijdelijk in nood-onderkomen Drie kunstenaars in 't Claeverenblad iantonen economische ruimte voor AH Antilopen: promotie klasse Morgenavond in de gemeenteraad: ES Vandaag in de Leusder Krant leusder krant Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Ipen avonden /i\\e School Amersfoort Storingen op radio via CAI mogelijk Geen krant ontvangen? krant WOENSDAG 29 MEI 1985 17e JAARGANG NO. 5 Hoofdredakteur: Bert Vos Redaktie en administratie Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Redaktie 941494 Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement 16.65 per kwartaal Uitgave BDU BV LEUSDEN - Burgemeester >n wethouders hebben be sloten aan het Centraal Insti- uut voor het Midden- en (leinbedrijf (CIMK) opdracht e geven tot het uitvoeren van een aanvullend distributie ilanologisch onderzoek dpo) naar de invulling van lamershof-noord, het thans log braakliggende terrein ussen 't Erf en de Noorderin- ilag. Zoals bekend heeft de provincie jedeeltelijk goedkeuring onthou- len aan de door de gemeente jedachte invulling van dit gebied nel onder meer woningen, een östkantoor, een warenhuis en een tipermarkt. De onthouding betrof het laatstgenoemde onderdeel, de provincie was van mening dat de gemeente onvoldoende had aan getoond dat er voldoende econo mische ruimte was voor een nieu we supermarktvestiging (AH) Naar aanleiding van dit besluit heeft er overleg plaatsgevonden tussen de gemeente, vertegen woordigers van de provincie en de Rijksconsulent voor Ambacht, Handel en Diensten. Het overleg heeft tot de aanbeveling geleid om een aanvullend dpo te houden ten einde de onduidelijkheid met be trekking tot de gewenste structuur en omvang van het Lesudense winkelapparaat weg te nemen. In dit overleg is tevens aandacht be steed aan de formulering van de CIMK-opdracht. Het aanvullende dpo dient zich te concentreren op de economische ruimte voor uitbreiding van het win kelbestand in de voedings- en ge notmiddelensector in de periode 1986-1989 Deze ruimte moet zo wel in zijn geheel als aan de hand van drie modellen worden bere kend. De drie modellen zijn: a) maximale concentratie in De Hamershof b) maximale spreiding van het winkelbestand c) invulling van de buurtsteunpun- ten Alandsbeek (B1) en/of Cla- verenblad/Wildenburg (B2) en bezien welke economische ruimte dan in De Hamershof yerblijft. Bij het onderzoek zullen ook de door het CIMK in 1976,1978,1981 en 1984 uitgebrachte rapporten worden betrokken, alsmede onder meer de onderzoekgegevens van de provincie in het kader van het nieuwe streekplan, het structuur plan van de gemeene Leusden en het door de scholengemeenschap Midland in samenwerking met de Kamer van Koophandel en de win keliersvereniging Hamershof uit gevoerde onderzoek naar het func tioneren van de Hamershof Het CIMK heeft zich inmiddels bereid verklaard om binnen een termijn van zes weken het aan vullende dpo overeenkomstig de hierboven omschreven op drachtformulering uit te voeren. De uitkomsten van het onder zoek zullen worden voorgelegd aan de gemeenteraad. Heel wat supporters uit Leusden waren naar Soesterberg gekomen om Antilopen te steunen. LEUSDEN - De hoofd macht van korfbalvereniging Antilopen uit Leusden is er in geslaagd de landelijke pro motieklasse te bereiken. Af gelopen zaterdag werd op neutraal terrein, in Soester berg, mede-kandidaat Thor uit Harmeien in een beslis singswedstrijd verslagen met 9-7. Door het bereiken van de promotieklasse, de op twee na hoogste korfbalklasse, gaat „Antilopen" komend seizoen een partijtje meebla- zen op landelijk subtop-nivo. Een uitgebreid verslag van de wedstrijd Antilopen-Thor staat op de sportpagina. Brief „De Boom" over Prochemko In Staten commissie3 Avondvierdaagse Achterveld werd succes3 „Antilopen" schrijft historie door overgang naar landelijke promotieklasse5 Overig sportnieuws 5/10 Extra: een reportage over het fraaie landgoed Staverden 8 Loep op Leusden 9 Mininatuurtjes: grote bonte specht9 Kreyns: „Uitnodiging"9 AMERSFOORT - Tot en met 31 mei a.s. organiseert de Vrije School Amersfoort een reeks open avonden. Ouders en an dere belangstellenden kunnen edere avond werk uit het Vrije School Onderwijs bekijken en voor een deel ook zelf doen. Bo vendien is er tijdens drie avon den gelegenheid informatie in te winnen over de Vrije School. Iedere avond heeft een of meer thema's. Het programma is als volgt: - Woensdag 29 mei: 'Rekenles op de Vrije School'. Les en gesprek - Donderdag 30 mei: 'Een och tend in de kleuterklas' en gelijktij dig 'taalles op de Vrije School'. Les en gesprek. - Vrijdag 31 mei: 'waarom kunst zinnig onderwijs'? Inleiding, daarna zelf schilderen. Alle avonden beginnen om 20.15 uur en eindigen rond 22.30 uur. Indien men van te voren rond wil kijken is dat mogelijk. Vanaf 20.00 uur is er koffie of thee te krijgen. Alle avonden hebben plaats in de Vrije School Amers foort, Romeostraat 74, Amers foort. LEUSDEN - De bewoners van de wijk Akkerhoeve- /Noordwijck In Leuden Centrum krijgen een leuke verrassing, omdat de Woningstichting een gedeelte van de huur gaat terugbetalen. Eén en ander was reeds lang in de pen omdat nog al tijd werd gewerkt met voorlopige huurprijzen. Nu door het Ministerie van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer definitieve huurprijzen van de wo ningen zijn vastgesteld blijkt dat de maandhuur 1 11,- lager per woning uitkomt dan de voorlo pige in rekening ge brachte huur. Rekening houdend met de in de loop der jaren toegepaste huurverhogingen betekent dit dat de huidige huurprijs met f 13,11 per maand zal wor den verlaagd. De terugbeta ling kan variëren van f 13,11 tot f 800,-. De huurders die vanaf de oplevering de woningen be wonen ontvangen de terugbe taling over de gehele bewo- ningsperiode omstreeks 1 juli aanstaande. Als er sprake is van een kortere bewonings- termijn, dan wel een verhui zing naar elders, zal de terug betaling een langere tijd ver gen. Er wordt vanuitgegaan dat de totale aktie omstreeks eind augustus zal zijn afge rond. De huurders ontvangen allen individueel een schriftelijke aankondiging terzake Het nood-onderkomen van ,,de Swartesteegh (van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Wim en Tea v.d. Hengel zullen de eerstko mende maanden in een nood-onderkomen hun snackbar uitbaten. Vorige week verwoestte een brand het interieur van hun zaak aan de Zwarteweg. Het vuur ontstond woensdag nacht omstreeks vijf uur, vermoe delijk veroorzaakt door een kort sluiting in het koffiezetapparaat. De snel gearriveerde brandweer wist een uitslaande brand te voor komen. Desondanks was de schade aanzienlijk. Het interieur van snackbar 'Swartesteegh' bleek geheel verwoest. Het naast gelegen café Swartesteegh liep rookschade op, dat echter na een dag poetsen tot het verleden be hoorde. Donderdag reeds werd begonnen met de opbouw van een nood- snackbar. Mede dankzij de hulp van de plaatselijke middenstan ders en collega's van Wim en Tea v.d. Hengel kon Pinksterzaterdag het tijdelijk onderkomen in ge bruik worden genomen. Vermoe delijk zal het drie maanden duren voordat de verwoeste 'Swarte steegh' hersteld is. LEUSDEN - Burgemeester en wethouders hebben het voorstel van stal gehaald om paal en perk te stellen aan het langdurig parkeren van caravans, kampeerauto's en aanhangwagens. In de ver gadering van de gemeente raad morgenavond stellen zij voor de Algemene Politie verordening (APV) in die zin aan te passen. Begin maart lanceerde het col lege van B W reeds het planne tje om ten strijde te trekken tegen de wildgroei in het parkeren van caravans, kampeerwagens en aanhangertjes. B W wilde des tijds niet alleen het stallen van deze voertuigen op de openbare weg aan regels onderwerpen, maar ook het parkeren op plaat sen die zichtbaar zijn vanaf de openbare weg De raadscommis sie Algemene Bestuurszaken stak daar in maart een stokje voor. De commissie van raadsleden vond dat - op plaatsen zichtbaar vanaf de openbare weg' iets te ver gaan. Op die manier zouden de gemeente en de politie in staat zijn het parkeren van caravans en dergelijke tegen te gaan tot in de achtertuintjes toe. In de ABZ-ver- gadering werd geadviseerd de ontwerp-verordening nog eens nader te bestuderen. Dat is nu ge beurd, en B W komen nu met een licht gewijzigde ontwerp-ver ordening op de proppen. Inderdaad is de zinsnede 'op plaatsen zichtbaar vanaf de open bare weg' geschrapt uit het nieuwe artikel 45 van de APV Dat luidt nu in zijn geheel: 'Het is ver boden een kampeerauto of aan hangwagen langer dan 72 uur achtereen, al dan niet met slechts korte onderbrekingen, op of aan de openbare weg of op een voor publiek toegankelijke plaats te parkeren'. Dat laatste is in de plaats gekomen van de ge schrapte zinsnede uit het vorig ontwerp. Daarin was trouwens ook sprake van 48 uur in plaats van 72 uur. Hinderlijk Onafhankelijk IBDUI nieuwsblad voor de gemeente Leusden pyu Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus den. Familieberichten en losse advertenties 42 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheltjes 1,29 per regel (43 cent per mm) Losse nummers 75 cent per stuk OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR Ons kantoor, Asschatterveg 19 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17 00 uur geopend. Zaterdags gesloterv LEUSDEN - Op vrijdagavond 31 mei om 20.00 uur wordt in boerderij 't Claeverenblad een expositie geopend van drie Leusdense kunste naars: Marlies van der Spek, sieraden. Dik Plantinga, Ke ramische plastieken. Cees de Munnik, tekeningen. Het is niet zo toevallig, dat deze drie Leusdense kunstenaars sa men exposeren, want ze zijn ook alle drie werkzaam in het atelier van boerderij 't Claeverenblad Galeriehouder Kees Vial vond het daarom een aardige gedachte met deze drie een maand lang naar buiten te treden, ook al om dat ze elk met een zo verschil lende werkvorm bezig zijn. Het belooft daarom een heel geva rieerde expositie te worden. De openingstijden van 't Claeve renblad zijn: vrijdag 31 mei ope ning van 20 00 tot 21.00 uur en verder alle weekends in juni: za terdags en zondags van 14.00- 17.00 uur. Buiten deze openings uren kunnen groepen de expositie bezoeken na afspraak. LEUSDEN - De radiozenders via de centrale antenne kunnen vandaag en morgen zo nu en dan onderbroken worden. Dit Is het gevolg van metingen door de onderhoudsdienst, zo heeft de gemeerfe laten weten. Als de gemeenteraad de aanpas singen in de Algemene Politiever ordening doorvoert, zal het ook verboden worden om aanhangwa gens (caravans, opleggers, boot trailers, ponywagens, bagagekar retjes) vast te maken aan ge meente-eigendommen als lan taarnpalen, bomen, verkeersbor den en hekken De geparkeerde aanhanger zal in ieder geval van een kenteken of een (deugdelijke) aanduiding van naam en adres van de eigenaar voorzien moeten zijn. Omdat kampeerauto's en aan hangwagens wel eens kunnen misstaan in een omgeving biedt de gewijzigde APV aan B W de mogelijkheid om geparkeerde ca ravans en dergelijke voor de deur op eigen erf te laten verwijderen De aanhangwagen of kampeer auto moet dan hinderlijk zijn voor de omwonenden (buren bijvoor beeld) of nadelig zijn voor de leef baarheid van de omgeving. B W laten de gemeenteraad weten, dat de eigenaar van een aanhangwagen of kampeerauto zelf voor een stalling moet zor gen. De openbare weg - in de ruimste zin - is daar niet voor bedoeld, vinden B W. Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofd agent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033-940691. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-94911

Leusder Krant | 1985 | | pagina 1