Brief „De Boom" over Prochemko mogelijk in Statencommissie AROB-bezwaar tegen persbericht college van B&W Zwemvierdaagse van 17 tot en met 21 juni Leusdens Kamerkoor verzorgt uitvoering Nieuwe dienstregeling VAD gaat op 2 juni in Avondvierdaagse werd een succes Zaterdag poppenbeurs Leusdenaar beboet voor rijden onder invloed Vergadering gemeenteraad Kinderkoor op de planken Vrijdag 31 mei in Dorpskerk WOENSDAG 29 MEI 1985 plaatselijk nieuws LEUSDEN - De vraag, of een bedrijf als waar het thans om aat (Prochemko, red.), in overeenstemming is met deze estemming, is primair ter beantwoording aan het gemeente- estuur. Wij kunnen ons overigens niet aan de indruk aftrekken - bij waarneming op het eerste gezicht - dat er ellicht aanleiding is voor enige twijfel ten aanzien van een msitieve beantwoording van deze vraag." Dit schrijven Gedeputeerde Staten aan de stichting „De loom", naar aanleiding van de bezwaarschriften, die de tichting tegen mogelijke vestiging van Prochemko aan de irnhemseweg in Leusden heeft ingediend. Met betrekking tot et bezwwarschrift tegen de verleende Hinderwetvergunning lordt ook de stichting verwezen naar de Kroon. (Van éen onzer verslaggevers) LEUSDEN - Een delegatie van Prochemko-tegenstan- ders uit Leusden-Zuid biedt morgenvroeg (donderdag) een lijst met handtekenin gen aan aan het college van burgemeester en wethou ders. De handtekeningen lijst gaat vergezeld van een bezwaar tegen het wijzigen van de bestemming van het pand van de voormalige Keurslagercentrale (waarin Prochemko zich wil vesti gen), en van een bezwaar tegen het onlangs uitge brachte persbericht door B. W. Daarin werd melding gemaakt van het besluit dat het college de voorgenomen vestiging van Prochemko wil heroverwegen, na het verkrijgen van advies van deskundigen. Op de vraag of het mogelijk is tegen de tekst van een ge meentelijk persbericht be zwaar te maken, antwoordt een woordvoerster van de Pro- chemko-tegenstanders: ..Ja zeker Een persbericht van B W is een overheidsbeschik king Tegen elke overheidsbe schikking kan bezwaar worden gemaakt bij de AROB-rech- ter." Voor de duidelijkheid: AROB staat voor Administra tieve Rechtspraak Overheids beschikkingen. Het bezwaar tegen het be doelde persbericht geldt het feit dat B W deskundigen willen gaan raadplegen, die Leusden moeten adviseren of de vestiging van Prochemko aan de Arnhemseweg in Leus den- Zuid milieutechnisch ver antwoord is. Zoals bekend is Prochemko een adviesbureau voor oppervlaktereiniging van gevels, muren, vloeren en der gelijke. De chemische reini- gingsprodukten maakt het be drijf zelf aan. Inmiddels zijn de 134 in woners van Leusden-zuid bij de Kroon in beroep gegaan tegen het afwijzen door Leusden van hun bezwaren tegen de verleende Hinder wetvergunning voor Pro chemko. LEUSDEN - In zwembad Bavoort wordt van 17 tot en met 21 juni de jaarlijkse zwemvierdaagse gehouden, ledereen die kan zwemmen heeft dan de gele genheid om lekker ontspannen baantjes te trekken. Deelnemers van 65 jaar en ouder èn kinderen tot 10 jaar zwemmen vier dagen steeds 250 meter. De andere deelnemers steeds 500 meter. Tijdens de zwemvier daagse is er ook weer plaats voor een aantal nevenaktiviteiten. Zo is een optreden gepland van Showdansgroep Leusden, is er een demonstratie door Sport school Dotinga en bestaat de mo gelijkheid om met radiografisch bestuurde boten te spelen. Daar naast zal waarschijnlijk de Hand boogschietvereniging Centaur en de Koninklije Schutters Associatie afdeling Amersfoort acte de présence geven. Deelnemers aan de Leusdense zwemvierdaagse kunnen elke dag tussen 18.00 en 20 00 uur baan tjes trekken. Voor 65-plussers be staat de mogelijkeid de afstand 's morgens om acht uur, wanneer het rustig is, af te leggen. De voor verkoop van de deelnemerskaar ten start zaterdag 1 juni aan de kassa van het zwembad. Ze kos ten zes gulden per persoon. Vanaf maandag 17 juni zijn de kaarten twee gulden duurder Onafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Hoofdredakteur: Ben Vos Eindredakteur: Hans Mosterd Redaktie: Caspar van Loo, Boudewina de Boer Redaktie-secretariaat: Mia Veen Inlevering kopij en advertenties: Voor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 00 uur. voor het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12.00 uur Redaktie en administratie: Kantoor Leusder Krant, Asschatterweg 19, Leusden-Centrum. Op werkda gen geopen van 09.00 tot 12.00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur. Telefoon 033-941495 (administratie) -941494 (redaktie). Abonnementsgeld: 62,60 per jaar, 31.80 per halfjaar, 16,15 per kwartaal Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagavond 18 00 uur te hebben ontvangen. Is dat niet het geval neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19 30 uur), tel. 033-940691. Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag 03420- 94206 Nabestellen foto's: De meeste In de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabestellen (met uitzondering van archief- en historische foto's), bij vooruitbetaling op giro 871441 t.n.v. BDU b.v. te Barneveld, met duidelijke vermelding van gewenste foto, aantal, nummer van krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. Nabestellen kost 5,- per exemplaar (formaat 13x18 cm) en 10,- voor luchtfoto's (formaat 20 x 25 cm). U kunt ook contant betalen op ons kantoor, Leusden-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewenste foto('s) thuis. De LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- krantenkombinatie te Barneveld. Voor wat betreft de stelling, die de stichting ,,De Boom" in haar bezwaarschrift tegen vestiging van Prochemko betrekt, lijkt het Utrechtse bestuurscollege die me ning te delen Tenminste, als men alle slagen in de arm die in de formulering zijn opgenomen, waar uit twijfel spreekt ten aanzien van de beoordeling van het Leusdense gemeentebestuur. Dat zag immers in de komst van Prochemko met betrekking tot de geldende voor- schiften in het bestemmingsplan geen enkel bezwaar Dit, omdat slechts vijftien procent van de pro- duktie die het bedrijf daadwerkelijk geproduceerd zou worden, de rest was opslag en transport. Overi gens is nog niet duidelijk, of die vijftien procent betrekking heeft op de geproduceerde of verhandelde hoeveelheid, of op de omzet in geld. In haar brief schrijft GS, dat ze haar standpunt ter kennis hebben gebracht van het college van B W. Een ander punt is, dat het be zwaarschrift van ,,De Boom" ter kennis zal worden gebracht van provinciale staten. ,,Naar aanlei ding daarvan zult u nog een nadere reactie ontvangen.zo schrijft GS aan de stichting Dat is een ongebruikelijke stap. Normaal dient men pas een be zwaarschrift in. als er daadwerke lijk sprake is van een bestem mingswijziging. Dat wordt dan in de gemeentelijke molen verwerkt Wordt het bezwaarschrift afgewe zen, dan kan men in beroep gaan bij de provincie, en vervolgens bij de Raad van State. De stichting ,,De Boom" week zelf al af van de gebruikelijke pro cedure. Naar aanleiding van de aanvraag voor een Hinderwetver gunning, en de geruchten over het toepassen van de toverformule" met betrekking tot de bestemming, schreef men aan de Leusdense gemeenteraad, dat men zich tegen een dergelijke handelswijze bij voorbaat zou verzetten Afschriften van de bezwaarschriften stuurde men naar Utrecht Gebruikelijk zou zijn, dat Gede puteerde Staten de stichting er op zou wijzen, dat de provincie pas later in de gebruikelijke bezwaar schriften-procedure zou worden betrokken bij de besluitvorming Namelijk, als een bezwaarschrift met betrekking tot de bestem mingswijziging door de gemeente zou worden afgewezen, en men in hoger beroep bij de provincie te recht zou komen. Vandaar dan ook, dat het be vreemdt dat men de brief van ,,De Boom" nu al ter kennis van provin ciale staten wil brengen, waarna de stichting een nadere reactie in het vooruitzicht wordt gesteld. De reden voor GS om zo te handelen, is aldus de provinciale voorlichter, gelegen in het feit, dat de stichting de brief niet aan het college van Gedeputeerde Staten heeft gericht, maar aan provinciale staten ..het is gebruikelijk, dat Ge deputeerde Staten dan uit beleefd heid even laten weten, hoe zo'n brief verder wordt afgehandeld Vandaar het schrijven aan de stich ting," zo meldt de voorlichter. „Er zijn voor de afhandeling van die brief nu twee mogelijkhe den. De Staten kunnen beslis sen, om de brief ter afdoening aan GS in handen te geven, of men kan besluiten, de brief in de betreffende Statencommissie, in dit geval van Milieubeheer, te behandelen. Zoals het er nu uit ziet, maakt die laatste mogelijk heid grote kans," aldus de voor lichter. Overigens zal dat pas volgende maand duidelijk wor den. LEUSDEN - Het is al weer enige tijd geleden dat het Leusdens Kamerkoor een concert gaf. Na een derde plaats op het AVRO- koorfestival in oktober '83 werd het enige tijd stil rond dit koor. Het laatste optreden in Leusden bestond uit een korte uitvoering tijdens het jaarlijkse dorpscon cert, najaar '84. Vrijdag 31 mei aanstaande is het koor te be luisteren in de Dorpskerk. Inmiddels heeft men van dirigent gewisseld; een verandering die eind vorig jaar plaatsvond. De nieuwe dirigente, Wil van Hazen- donk, nam de functie over van Jan van Spaendonk die het koor oprichtte en verscheidene jaren met succes leidde Wil van Ha- zendonk kreeg haar opleiding in Utrecht waar zij piano, zang en koordirektie studeerde. Naast het Leusdens Kamerkoor leidt zij nog een tweetal andere koren, in Montfoort en Utrecht. Gezien de korte periode dat deze nieuwe dirigente met het Kamer koor werkt, mag het als een bij- zondere prestatie worden gezien dat er op zo'n korte termijn al een concert gegeven wordt Iedere di rigent heeft immers zijn of haar eigen werkwijze, repertoirekeuze, stijlopvatting etcetera, zodat ze ker in aanvang koor en dirigent aan elkaar moeten aanpassen Een en ander heeft zich in dit ge val dus bijzonder snel en positief ontwikkeld. Het programma voor het concert, dat op vrijdag 31 mei gegeven wordt, bestaat uit werken van Brahms, Löwe, Diepenhorst en Vaughan Williams. Tevens worden er twee instru mentale intermezzi verzorgd door Anne-Marie v.d Berg (dwarsfluit) en Janine de Leeuw (piano). Zij zullen werken uitvoeren van Schubert en Hindemith. Tot slot wil het bestuur van het Kamerkoor vermelden dat men nog steeds enkele enthousiaste en enigszins ervaren zangers kan gebruiken, waarbij de voorkeur uitgaat naar nieuwe tenoren en bassen. Voor inlichtingen hierom trent en andere informatie kan men zich wenden tot mevr. W Barkhuis, tel 944697. Het concert op 31 mei a.s. vindt plaats in de Dorpskerk te Leus den-Zuid en begint om 20.15 uur. De toegang bedraagt 1 7,50 p.p. en voor kinderen tot 16 en 65 is de toegang f 5,-. Gisteravond repeteerde het Leusdens Kamerkoor voor de uitvoering van aanstaande vrijdag. LEUSDEN - De nieuwe dienstre geling van de VAD, die op zon dag 2 juni ingaat, brengt voor de regio Amersfoort slechts en kele wijzigingen met zich mee. De stadsdienstregeling te Amersfoort ondergaat geen wij zigingen, maar daarvoor geldt, dat grote gebeurtenissen hun schaduwen vooruit werpen. Dit najaar ondergaat de Amers- foortse stadsdienst rigoreuze wijzigingen, waarvoor de voor bereidingen nu al in volle gang zijn. Door middel van een uitge breide voorlichtingscampagne zal het publiek dan van de vele wijzigingen op de hoogte wor den gebracht. Op de interlokale lijn 102 (Amers- foort-Apeldoorn v.v.) wordt in gaande 2 juni een gewijzigde route gereden Komend vanuit Amersfoort wordt de route in Hoe velaken als volgt: Westerdorps straat - rechtsaf Koninginneweg - linksaf Stoutenburgerlaan - (bij de sporthal Ridderspoor) rechtsaf Oosterdorpsstraat en vervolgens de gebruikelijke route. Vanuit Apeldoorn wordt deze route in te gengestelde richting gereden. Een en ander heeft tot gevolg, dat de halte'Park Weldam'vervalt Er komen twee nieuwe halteplaat sen, genaamd 'Koninginneweg' en 'Stoutenburgerlaan'. Op de lij nen 101 (Amersfoort-Zwolle v.v.), 102 (Amersfoort-Apeldoorn v.v 103 (Amersfoort-Nijkerk v.v 106 (Amersfoort-Barneveld-Nunspeet v.v.), 116 (Amersfoort-Bunscho- ten/Spakenburg v.v.) en 118 (Amersfoort-Leusden Centrum v.v.) vervallen als gevolg van het resultaat van de jaarlijkse reizi- gerstellingen enkele ritten. De vertrek- en aankomsttijden van de lijnen 101 (Amersfoort-Zwolle v.v 102 (Amersfoort-Apeldoorn v.v.) en 106 (Amersfoort-Barne veld-Nunspeet v.v.) zijn enkele minuten verschoven. De gegevens over de nieuwe dienstregeling kan men vinden in het VAD-busboekje 1985/1986, dat voor f 4,25 onder andere bij VAD-kantoren en postkantoren te koop is. LEUSDEN - 'Stom' vond een 33- jarige inwoner van Leusden het dat hij op 9 juni vorig jaar met 1,66 promille alcohol in zijn bloed door Zeist had gereden. De Utrechtse politierechter, mr. Th. J. Clarenbeek, ver oordeelde hem daarvoor don derdag tot 1200 gulden boete en een voorwaardelijke ontzeg ging van de rijbevoegdheid van zes maanden. De officier van justitie, mevrouw M. Koers, had voorgesteld de man te veroordelen tot een on voorwaardelijke ontzegging van de rijbevoegdheid van zes maan den en 1000 gulden boete. De po litierechter liet de verdachte zijn rijbewijs behouden omdat de Leusdenaar verklaarde dat hij zijn rijbewijs nodig had voor zijn werk en omdat de verdachte voor de eerste keer voor rijden onder in vloed terecht stond. LEUSDEN - Het kinderkoor van de muziekschool Leusden hield vorige week de eerste uitvoering in De Korf. Kinderen in de leeftijd van 8 tot en met 12 jaar. stonden ietwat nerveus op de planken om hun beste stem te laten horen. Bijna vijftig leerlingen zorgden voor een prima geslaagde uitvoering, die afgewisseld werd door een muzikaal ensemble, dat met allerlei muziekinstrumenten voor een intermezzo zorgde. De muziekschool startte november vorig jaar met een kinderkoor dat na druk oefenen nu dan op de planken mocht. De halve Korfzaal bleek te klein voor het aantal toehoorders, waardoor de schuifwand van de zaal verwijderd moest worden, om meer ruimte te creëren. ACHTERVELD - De achtste Achterveldse avondvier daagse, die vorige week werd gehouden, is een ge weldig succes geworden. Niet minder dan 752 wande laars hebben aan dit evene ment meegedaan, zo heeft de organisatie bekendge maakt. Het aantal van 752 deelnemers is het hoogste in het bestaan van de avondvierdaagse in Achterveld. Eentaaal werden 722 wandelaars geteld. Vorig jaar sohreven 616 mensen zich in Buiten de Achter veldse deelnemers waren dit jaar ook Leusden, Amersfoort en Hoe velaken vertegenwoordigd. Uit Leusden deden vijf scholen mee, dat is twee meer dan voorgaande jaren. Ook de drie Achterveldse scholen waren vertegenwoordigd alsmede een groot aantal ver enigingen. De deelname door in dividuele lopjers ging achteruit. Dit jaar deden er 6 individuelen mee aan de 15 km, 103 aan de 10 km en 52 aan de 5 km. De routes wa ren ook nu weer zodanig uitgezet dat men volop kon genieten van de omgeving van Achterveld. Ge zien de ligging van Achterveld werd ook gebruik gemaakt van het grondgebied van Leusden, Scherpenzeel, Woudenberg en Barneveld. De avondvierdaagse werd don derdagavond afgesloten met een défilé en een rondgang door het dorp. De deelnemers aan het de- filé en de rondgang werden bege leid door muziekvereniging D.W.S met minirettes en majoret tes, en door muziekvereniging Elkander Getrouw uit Terschuur - Zwartebroek met hun majorettes. Het défilé werd afgenomen door de leden van de plaatselijke com missie, de heer Kramer bestuurs lid van het District Utrecht, de Leusdense wethouder Van Wou denberg, de heer Wessele na- nens de Sportstichting Leusden en de plaatselijke huisarts Koch. Van de zijde van het publiek was er een grote belangstelling. Veel ouders, vrienden en kennissen waren aanwezig en boden de deelnemers bloemen aan. De di strictsbestuurder, die vergezeld was van zijn echtgenote, had er wel wat voor over om naar Achter veld te komen. In verband met zijn werk woont hij momenteel in Breda maar had ondanks de af stand toch de moeite genomen om naar Achterveld af te reizen, een geste die zeer op prijs werd gesteld. Dat het défilé weer voor huize St Joseph langs ging werd door de bejaarden, gezien de reacties ook nu weer zeer gewaardeerd Zowel voor de ramen van hun kamer als buiten genoten zij volop van het kleurige geheel. Na afloop bleek dat er maar slechts vijf uitvallers waren. De leden van de plaatselijke E.H.B.O.-afdeling, die zich weer geheel belangeloos ter beschik king hadden gesteld, behoef den niet veel werk te doen. Be houdens het prikken van een enkele blaar was alles goed ver lopen. Door het succes van dit jaar is de plaatselijke organiatie zeer optimistisch voor de ko mende jaren. Er werd zelfs de opmerking gehoord: "als dat zo doorgaat hopen we de duizend deelnemers nog te halen." LEUSDEN - De gemeenteraad van Leusden vergadert donder dag 30 mei. Deze raadsconfe- rentie begint om 20.00 uur. Op de agenda staan de volgende punten: 1. 2. 3. 4. 5. Opening Mededelingen Notulen. Ingekomen stukken. Aanpassing Algemene Poli tieverordening ('caravanve rordening). Gemeentelijke herindeling. Aanvrage ex artikel 72 La- ger-onderwijswet 1920 ten behoeve van Protestant 10 Christelijke school 'Groen- horst' (inbraak). Aanvrage ex artikel 72 La- ger-onderwijswet 1920 ten behoeve van Protestants Christelijke lagere school 'De Holm' (toename aantal leerlingen). Aanvrage ex artikel 72 La- ger-onderwijswet 1920 ten behoeve van Protestants Christelijke lagere school 'De Vallei' (stencilinbran- der) Aanvrage ex-artikel 50 Kleu ter-onderwijswet ten be hoeve van Rooms Katho lieke kleuterschool 'Klein Rossenberg' (gymnastiek- materiaal). Aanvrage ex artikel 50 Kleu ter-onderwijswet ten be hoeve van Protestants Christelijke kleuterschool 'Groenhorst' (gymnastiek- materiaal). 12 Onderhoudsbudget ten be hoeve van renovatie dak openbare basisschool 'De Wegwijzer'. 13. Subsidie Ontmoetingscen trum voor vrouwen. 14. Geen subsidie voor Telefoni sche Hulpdienst. 15. Bouwkundige aanpassing Korfbar. 16. Vervanging niveau-wippers in rioolgemalen door uiltra- sonore pompsturing. 17. Reconstructie kruispunt Groene Zoom/Noorderin- slag/Heiligenbergerweg. 18. Voorbereidingsbesluit 't Jannendorp 8, Achterveld. 19. Voorbereidingsbesluit Hor- sterweg 22a. 20. Kredietaanvraag ten be hoeve van verharding ber men Hessenweg. 21. Rondvraag. 22. Sluiting. LEUSDEN - Zaterdag organi seert Agnes Melger, zelf ver zamelaarster van oude- en antieke poppen een unieke Poppenbeurs in 'De Hak- horst', Waarden 25. Er zullen die dag honderden poppen te bewonderen zijn, waaronder oude- en antieke poppen, namaak antieke poppen, de z.g. replica's, ka rakterpoppen, hand ge maakte poppen van verschil lende materialen. De twee bekendste Nederlandse poppenmaaksters zullen op deze beurs aanwezig zijn en de gehele dag demonstraties geven, nl. Niesje Wolters van Bemmel uit Loosdrecht en Bets van Boxtel uit Waspik, N-Brabant. Tijdens de beurs kunnen belangstellenden inlichtingen krijgen, betreffende cursussen 'poppenmaken' Ook zijn er volop materialen aanwezig om zelf poppen te maken Verder vindt u op de show pop- penkleertjes, poppenwagentjes. hoedjes, kantjes, bandjes enzo voort. Agnes Melger de organisatrice van de beurs is er om de in parti culier bezit zijnde oude- en an tieke poppen te taxeren. De expositie is alleen zaterdag 1 juni en is geopend van 10.00 uur 's ochtends tot 16.30 uur 's mid dags.

Leusder Krant | 1985 | | pagina 3