]- Slecht begin nekt Leusden (orfballers veroveren plaats in promotie-klasse Snelschaken bij Leusden 1 99 Ere-lijst Antilopen HOCKEY BALANS STUNTVERKOOP SURFPLANKEN! SURFSHOP BARNEVELD wel even wassen, maar wat de laatste weken al meer was ge beurd, overkwam de Antilopen- heer opnieuw De strafworp werd niet benut. Het was voor met name Jan Costa slchts uitstel van executie, want in een mum van tijd haalde de jeugdige Antilopen heer zijn gram met een prachtig schot: 7-3. Thor trok de lijn van voor de rust door en kon aanval lend nog steeds geen vuist ma ken. Pas nadat Margret Versteeg voor Antilopen de stand op 8-3 ge bracht had en daarmee in feiten het lot over Thor bezegelde, barstte het Thor-offensief los. Bin nen tien minuten kwamen de da mes en heren uit Harmeien tot 8-6 naderbij. De spanning was terug, de Thor-aanhang begon zich weer te roeren en de Antilopen-clan was even stil. Maar niet voor lang, Joyce Osnabrugge schoot de Thor-droom definitief aan flarden: 9-6. In het laatste kwartier kreeg het treffen een rommelig aanzien. Antilopen beperkte zich hoofdza kelijk tot het rondspelen van de bal, terwijl Thor met de moed der wanhoop probeerde om nog dich terbij te komen. Herman Bruins nam het zekere voor het onzekere door in het verdedigingsvak Frans ter Maten en Debby Costa te wis selen voor Jerry Urbach en Eve lien van Rooyen. Zij konden toch niet verhinderen dat Thor uit een strafworp de stand op 9-7 bracht. De speeltijd was op dat moment echter zo goed als verstreken. Er kon niets meer mis gaan, de buit, het kampioenschap en een plaats in de promotie-klasse, was bin nen. Na het klinken van het laat ste fluitsignaal lieten de suppor ters dat merken ook door direct het veld op te stormen en de spe lers met dit schitterende resultaat te feliciteren. Het bestuur bracht zoals gebruikelijk een bloe menhulde terwijl trainer Herman Bruins de spelers trakteerde op champagne. Het feest kon begin nen. De man achter dit succes, trai ner Herman Bruins, was uiter aard ook in zijn sas: "Ik ben dol blij dat we er in geslaagd zijn om het doel te verwezenlijken. Na het duel tegen DVS, wist Ik het dat we tegen Thor zouden gaan maken. De vorm van voor de winterstop was weer terug. Natuurlijk liep het voor de rust in eerste Instantie niet helemaal naar wens, maar toen we een gat van drie punten hadden ge slagen, lag Thor In een verloren Rosltle. In de tweede helft ging et even wat stroever. Ik ben echter geen moment benauwd geweest dat we naast de titel zouden grijpen", 's Avonds tij dens het open-huls liet de ver trekkende Antilopen-trainer nog eens nadrukkelijk weten dat hij bijzonder prettig In Leusden ge werkt had. "De Instelling van de spelersgroep was formidabel. Daar ligt de basis van het suc ces. Ik neem mijn petje af voor degene die week In, week uit langs het lijntje als reserve heett gestaan en moeiteloos haar of zijn plaats In het 2e of bij het junioren opofferde. Ook zij stonden borg voor het succes. Dat was grote klasset iUSDEN USDEN - Het doel is bereikt: de korfbalhoofdmacht van itilopen heeft het veldkampioenschap én een plaats in de idelijke promotieklasse afgedwongen door de kampioens- •dstrijd tegen Thor uit Harmeien op het terrein van KVO in iesterberg met 9-7 te winnen. Drie seizoenen draaide Anti- jen mee in de top van de 1e klasse. Het vierde jaar onder bezielende leiding van Amstelvener Herman Bruins zijn Leusdenaren er dan toch in geslaagd om werkelijk naar nationale korfbal-elite door te stoten. Voor een club van t kaliber Antilopen een prestatie van formaat dat uitgere nd in het jaar dat de accommodatie op peil kwam en het strum (20-jaar) wordt gevierd tot stand kwam. Een mooier strumjgeschenk hadden de spelers dan ook niet kunnen denken. Margreet Versteeg in een stijlvolle aktie op weg naar een doelpunt voor Antilopen. ïoach Herman Bruins geeft aanwijzingen aan Margreet Versteeg Koos leinsma luistert mee. zijn directe tegenstrever, het doel bereikte. En prompt stond Thor weer voor: 2-3. Aanvoerster Anita van Buren had bij de eerste beste tegenaanval weinig bedenktijd nodig om een aanval met succes te bekronen (3-3): Feilloos depo neerde ze het leder door de korf en wie dacht dat hierna wel de An tilopen-storm zou losbarsten, had het nog even mis. Wederom slo ten beide formaties een soort wa penstilstand af. Inzinking Gelet op de belangen begrijpelijk, maar voor het publiek minder inte ressant. Vooral in het Antilopen- middenvak rommelde het stevig met het gevolg dat de aanval mi nuten lang het leder niet te zien kreeg. Margret Versteeg, Koos Meinsma en ook Anita van Buren lieten zich nogal eens misleiden tot het maken van onnodige af- speelfouten. Het was maar goed dat de Antilopen-verdediging in deze fase de Thor-aanval volledig aan banden legde en nauwelijks enige kans op succes bood, an ders was de Leusdenaren de re kening voor het falen in het mid denvak zeker gepresenteerd Nu kwam Antilopen ongeschonden door deze inzinking heen en kon het zich na ruim een half uur zelfs permitteren om een eenvoudige doorlonpr onbenut te laten. Door dat in het aanvalsvak alle Thor- aandacht naar Nancy Lahey uit ging, bracht Frans ter Maten voor de verandering zo slim als hij was, Debby Costa in stelling. Maar he laas kon de Antilopen-dame deze fraaie kans niet benutten tot ont zetting van het Leusdense pu bliek. Toen de Antilopen-heer bij het terugverdedigen wederom de bal in handen kreeg, leek hij zelf Antilopen op voorsprong te zet ten. Zijn doelpoging stuiterde ech ter ulÉöe korf. Pas in de 40e mi nuut. op het moment dat iedereen zich al met een gelijke ruststand verzoend had, sloeg Antilopen meedogenloos toe. In vijf minuten tijd verdubbelden de volgelingen van ditmaal een opmerkelijk rus tige Herman Bruins de score. Debby Costa maakte haar eer dere misser met een raak afstand schot goed, voordat Nancy Lahey na enige momenten van concen tratie eveneens loepzuiver aan legde (5-3). Op de valreep ten slotte was het Jan Costa die zijn tweede poging van vlak onder de korf met een treffer bekroonde waardoor hij zijn ploeg naar een ruime 6-3 voorsprong bij rust tilde. Rommelig De tweede helft was noq maar en- p volle sterkte verscheen Antilo- en op de mat. En dat betekende al de lange Frans ter Maten in at eerste aanvalsvak weer zijn aats had ingenomen ten faveure in pinchhitter Laurens Kalle- jen. Debby Costa, Nancy Lahey Richard Urbach maakten de anval zoals gewoonlijk compleet, het middenvak gingen Anita Buren, Margret Versteeg, Hendriks en Koos Meinsma start, terwijl Joyce Osna- Esther Versteeg, Gert en Jan Costa de verde- voor hun rekening namen, de sterkst mogelijke op kwamen de Leusdenaren het alles beslissende duel op complex van KVO dat niet al bekeken werd door een groot supporters uit beide kam- maar ook door clubspelers uit regio, niet erg overtuigend uit startblokken. De eerste drie liepen aan Antilopen- niets uit. De derde aan- van Thor resulteerde wel (openings)treffer. Koelbloe- deponeerde de Thor-dame de van afstand door de korf: 0-1. minuut later (11e minuut) Frans ter Maten zijn ver kiezing al waar door de gelijkma ker voor zijn rekening te nemen. (1-1). Na de vakkenwissel bleef Antilopen het initiatief behouden, maar het duurde nog vier minuten voordat Jan Costa van heel ver de bal uiterst precies door het mandje mikte: (2-1) en de Leus dense ploeg voor het eerst de lei ding bezorgde. Hierna vervlakte de strijd enigszins. Enerzijds om dat beide ploegen aanvallend wei nig risico durfden te nemen en slechts alleen volgens uitgestip pelde patronen de vijandelijke korf onder vuur namen, ander zijds het gevolg van het feit dat het leder van beide zijden nogal eens in het middenvak strandde. Daardoor kon het gebeuren dat een kleine tien minuten het veel koppige publiek van doelpunten verstoken bleef. Pas in de 23e mi nuut viel er eigenlijk weer wat te bleven toen een Thor-speler nogal handig een strafworp versier de.De Thor-heer had geen moeite om de balans weer gelijk te trek ken: 2-2. Drie minuten later ging de bal opnieuw door de Antilopen- korf, nadat een Thor-heer een nogal listig schot losliet, dat on danks de stringente dekking van kefë minuten oud of de Leusdena ren kregen een ideale kans om nog verder afstand te nemen. Jan Costa werd bij een doorbraak on heus afgestopt. Voor de scheids rechter zat er niets anders op dan om de bal op de "stip" te leggen. Gert Graafland zou dit varkentje Herman Bruins: "...grote klasse..." Jan Costa, in twee fasen, op weg naar een doelpunt Meer sportnieuws op pag. 10 LEUSDEN - Eén jaar na het in gebruik nemen van het Burgemeester Buiningpark is Antilopen opgericht, om precies te zijn op 20 septem ber 1965. Het eerste en enige twaalftal werd in het seizoen '65/66 ingedeeld in de 3e klasse van de onderafdeling, destijds de Gooise-Utrecht- se Korfbal Bond (GUKB), nu afdeling Midden-Nederland. Twee seizoenen bleef Antilo pen op dit niveau acteren, maar de 2e plaats die in het seizoen '66/67 bereikt werd, leverde aan de vooravond van de nieuwe competitie ('67/68) bij keuze een plaats op in de 2e klasse kring Midden-Nederland. Tot aan 1970 bleef Antilopen van enig succes verstoken, maar toen barstte de titeloogst bij de Leusdense korfbalclub los. Het zogeheten „wonder- team" slaagde er in om in twee jaar tijd naar de 3e klasse landelijk door te sto ten. In 1971 werd Antilopen ongeslagen kampioen door de laatste wedstrijd tegen RDZ 2 met 6-1 te winnen, een plaats in de 1e klasse van de afdeling was een feit. Een jaar later (1972) viel er weer een kampioensfeest op het B.B.-park te vieren toen op nieuw het „wonderteam" flink uithaalde. Na het kam pioenschap werden de pro motie-wedstrijden tegen Ju- lo en Fiducia met resp. 10-5 en 7-2 gewonnen. Leusden had zijn eerste landelijke sportclub. Even stokte de opmars van de Leusdenaren, maar na drie seizoenen was ook de 3e klasse landelijk voor Antilopen verleden tijd. In 1975 pakte Antilopen de eer ste landelijke titel door weer ongeslagen kampioen te worden. Tot de tachtiger ja ren bleef het vervolgens stil aan het Antilopen-front. Op zich niet zo n ramp, want de 2e klasse KNVK was in de regio zo gek nog niet. Maar in het seizoen'80-81 haalde Antilopen in de 2e klasse flink uit. Alleen de slotwed strijd tegen SKV werd verlo ren, de titel de felbegeerde promotie naar de 1e klasse was reeds weken een vol dongen feit. Voor een club als Antilopen was dat al een prachtig resultaat, waaraan nu anno 1985 opnieuw ver andering is gekomen. Door de kampioenswedstrijd te gen Thor met 9-7 te winnen werd Antilopen kampioen van de 1e klasse B (Noord- West) en bereikte daardoor voor het eerst in het 20-jarig bestaan de nationale promo tie-klasse, slechts twee klas sen onder de vaderlandse top. Een prima prestatie, waar niemand binnen en bui ten Leusden omheen kan. Antilopen proficiat! De historische gebeurte nissen chronologisch op een rijtje: 1965-1966: Antilopen start in de 3e klasse van de Goois- Utrechtse Korfbal Bond. 1966-1967: Antilopen wordt 2e en promoveert bij keuze naar de 2e klasse kring Mid den-Nederland. 1970-1971: Kampioen 2e klasse door van RDZ 2 met 6-1 te winnen. Promotie naar de 1e klasse kring is het gevolg. 1971-1972: Afdelingskam pioen door de promotiewed strijden tegen Juko en Fidu cia met 10-5 en 7-2 winnend te voltooien. De definitieve doorbraak naar de landelijke 3e klasse (KNVK). 1974-1975: kampioen 3e klasse, promotie naar 2e klasse landelijk. 1980-1981: kampioen 2e klasse, promotie naar 1e klasse. 1984-1985: Kampioen 1e klasse B (noord-west) en promotie naar de Promotie klasse KNVK. LEUSDEN - Ter afsluiting van het seizoen '84-'85 in het kort een terugblik op de voorbije hockeycompetitie waarin de heren van de MHC Leusden acteerden. Na de onverwachte degradatie uit de 1e klasse, stond de man nen van trainer Rob Weers slechts één doel voor ogen: binnen een jaar het verloren terrein herwinnen. Zo luidde het parool en het nieuw inge- bruik genomen kunstgras veld gold als een extra prik kel om dit doel werkelijk na te streven. Leusden begon in de 2e klasse D echter alles behalve overtuigend; vol gens traditie werd de eerste ontmoeting, nota bene te gen rivaal Amersfoort, op het eigen kunstgras met 0-2 verloren, gevolgd door een even grote nederlaag bij Keep Fit. Thuis legen Haaskamp konden de Leusdenaren eindelijk het zoet der overwinning smaken. En toen het eerste schaap over de dam was, volgden er alras meer. USHC, Shinty, Baarn en Maars- sen werden aan de zege-kar ge- uunuen, ue laatste legenstander moest het op hol geslagen Leus den er zelfs mei 2-8 aan geloven. Hel zelfvertrouwen kon toen niet meer stuk, maar tegen koploper de Kromhouters moest Leusden toch weer een kostpaar punt af staan, terwijl een week later bij het toch echt niet sterke Culem- burg zelfs beide punten overhoopt moesten worden ingeleverd. De 'Valleiparkers' verloren daar on nodig met 3-2 waardoor het gat met de lijstaanvoerder, na die ge weldige opmars, weer groter werd. Op de laatste wedstrijddag voor de bij hockey altijd lange win terstop (ruim 3 maanden) speelde Leusden in de Keistad plots de sterren van de hemel. Koploper Amersfoort werd voor eigen pu bliek met maar liefst 0-5 afge droogd: Leusden was weer terug in de race. Na het winterreces haalden de heren ondanks het grillige verloop van de competitie de één na de andere nuttige over winning USHC, Keep Fit, Shinty, Baarn en Maarssen en zelfs de Kromhouders werden simpel aan de kant gezet. Bij de inhaalwed strijd op 'oranjedag' moesten de oranjehemden echter, inmiddels als mede koploper, een punt af staan, waardoor rivaal Amersfoort relatief er weer beter voor kwam te staan en het lot van Leusden in het staartje van de rit verder zou bepalen. Immers zouden de ploe gen gelijk eindigen dan werd Leusden op doelsaldo titelhouder. De Keistedelingen wisten dat maar al Ie goed en maakten in het slot van de competitie geen fout Hoewel Leusden de laatste ont moeting tegen Culemborg met ruime cijfers (4-1) won, maakte Amersfoort tijdens de laatste in- haalronde aan alle Leusdense il lusies een eind door Baarn met 3- 1 te kloppen en met een punt ver schil het kampioenschap in de 2e klasse D veilig te stellen. Voor Leusden en Rob Weers is het nu uithuilen en het in '86 opnieuw proberen om naar de landelijke 1e klasse door te breken. Een club als de MHC Leusden hoort met een dergelijke accommodatie en talentvol spelersmateriaal op dat nivo thuis, maar zal dan toch wat constanter moeten presteren om naar de hoofdprijs mee te dingen. Vooral al aan het begin van de competitie moet Leusden laten zien dat het serieus in de slag gaat om het kampioenschap. Dan komen die kleine missertjes in de competitie wat minder hard aan en kan men aan het einde van het seizoen als hel er werkelijk op aan komt nog een slootje hebben. Nu liep Leusden door het puntverlies bij Haaskamp de titel mis, hoewel de ware oorzaak van de dramati sche afloop in feite aan het begin van het seizoen ligtl En dat moet Leusden volgend jaar voorkomen. Eindstand 2 e klasse D: Amers foort (kampioen) 18-29, Leusden 18-28, Keep Fit 18-25, Kromhou ters 18-22, Haaskamp 18-19, Cu lemborg 18-13, Maarssen 18-13, USHC 18-9, Baarn 18-9, Shinty (degradeert) 18-7. LEUSDEN - Alweer voor de 11e maal organiseert de schaakvereniging Leusden vrijdag 31 mei het unieke '5- minuten snelschaaktoer- nooi' voor schakers (schaakllefhebbers) uit de gehele regio. De opzet van dit ludieke schaakevene ment Is ongewijzigd: ge speeld wordt In groepen van vier, beginnend in alfa betische volgorde met na elke ronde een herindeling. Na drie voorronden (9 par tijen) volgt op grond van de resultaten opnieuw een her indeling plaats In de groe pen A, B en C. Daarna wor den nog twee ronden ge speeld, met aansluitend de prijsuitreiking. Prijzen in na- tura en niemand gaat met lege handen naar huis. Aan melden reeds mogelijk bij J. v. Santen, Wilgenlaan 1, Leusden (tel. 941332). In schrijfgeld jeugd t/m 18 jaar f 2,-, senioren f 4,-. Plaats van handeling activiteiten- centrum De Korf, aanvang 19.00 uur precies. (advertentie) Ontwerp Stephan van de Berg met duizend gulden korting bij aankoop surfplank, een kompleet surfpak voor de halve pijs! B-keuze of demo's reeds vanaf I 495,-. Baron van Nagellstraat 154 - Barneveld - Tel. 03420-90537 óf 16990 200 meter na de afslag Voorthuizen aid A1. Openingstijden: elke vrijdag 16.00-21.00 uur en elke zaterdag van 10.00-17.00 uur.

Leusder Krant | 1985 | | pagina 5