Grote oecumenische koor- en zangavond Kindermarkt in Biezenkamp v raten over loederschap LEUSDEN Oud papier voor DWS Komende zaterdag: Het haar eraf voor 400 gulden Met fiets over de kop Aanrijding met lichtgewonde Grote Bonte Specht I jluisje |00-zoveel) Slordige KNVB Openbare leden vergadering CDA De Glind-A'veld tftRKEEREXCESSEN Auto-inbraken WOENSDAG 29 MEI 1985 Loep op Leusden Wat je er niet voor over hebt om een weddenschap te winnen. Maar liefst 400 gulden kon een zekere Edie rijker worden door zijn hoofd volkomen kaal te laten scheren. Hij sloot de weddenschap af met een aantal vrienden in jongerencentrum De Til, die niet geloofden dat hij met een kaal hoofd durfde rond te lopen. Edie durfde wel en hield het hoofd koel toen Desirée, kapster bij Caravelle, Hairfashion, de tondeuze over zijn hoofd liet gaan. de hoofdklasse in de onderafdeling. Dat duel is inmiddels gespeeld, zonder dat wij daar het resultaat van kennen. In ieder geval, de KNVB sloeg Roda'46 hoger aan dan dat de club verdient. De Leusdense formatie wist net het vege lijf in de eerste klasse te redden ACHTERVELD - Een jongen uit Achterveld raakte maandag middag heel licht gewond door dat hij met zijn fiets over de kop was gegaan. De oorzaak daarvan j is onbekend. Het ongeluk ge beurde op de Hessenweg. LEUSDEN - Op de kruising Zwarteweg/Randweg/Horster- weg vond zaterdagmiddag een aanrijding plaats, waarbij een automobilist licht gewond raak te. Deze persoon, een inwoner van Amersfoort, stak met zijn Mini de kruising over zonder voorrang te verlenen aan een Leusdense automobilist, die over de Randweg reed. Zowel de Mini als de Golf van de Leusde- naar moesten worden afge- sleept. LEUSDEN - In de Dorps kerk aan de Arnhemse- weg in Leusen-Zuid zal morgen, donderdag om 19.30 uur een oecumeni sche Koor- en Zang avond gehouden worden op initiatief van het Oe cumenisch Orgaan der Kerken in Leusden. Aan deze korenavond werken alle Katholieke en Protestantse koren uit Leusden mee, die de kerkdiensten dikwijls met hun zang ondersteu nen. Er is een zeer gevarieerd programma samenge steld met daarin uiter aard ook samenzang. De avond staat onder leiding van de heer J. Griffioen, ledereen die wil komen luisteren en mee wil zin gen is van harte welkom. LEUSDEN - Op het plein van winkelcentrum de Biezenkamp vindt zaterdag f juni de inmiddels traditionele kindermarkt plaats. Tussen 11.00 en 16.00 uur bestaat voor alle Leusdense jongens.en meisjes gelegenheid om hun koopwaar aan de man te brengen. Na het grandioze succes van de laatste jaren, rekent de plaatselijke winkeliersverneiging. de organisator van het kinder(ver)koopfes- tijn. op een grote opkomst van zowel koop(jonge-)tut als kooplustigen. Zeker als de weergoden aan dit jaarlijkse gebeuren hun welwillende medewerking verlenen en de Biezenkamp in het jongerenjaar even tot het jeugdhandetscentrum van Leusden maakt. Uitnodiging De gemeente heeft een aantal Leusdenaren, werkzaam op het gebied van radio, tv, pers en public relations uitgenodigdom van gedachten te wisselen over de publicitaire aspecten van enkele gemeentelijke plannen, zoals de aansluiting op de A 28 en hetHuis van de Sport". Aldus meldde de Leusder Krant van afgelopen donderdag inLoep op Leusden de rubriek die door gemeentevoorlichter Hans Hermans konsekwent wordt getypeerd als,, leuk bedoeld daarbij een zekere nadruk leggend op het tweede woord. (Jok nu zal het voor het orakel van 't Erf wel niet meer dan lachen als een ambtenaar met kiespijn zijn geweest, want er werd weer lelijk gespot met een gemeentelijke aangelegenheid Terecht. Want wat er nu weer bedacht is hoort niet en werkt niet. Twee vragen branden mij derhalve op de lippen: wie zullen op de uitnodiging ingaan en welke ezel heeft het plan bedacht? Ik ben benieuwd voor wie straks in 't Ros de borrel koud en de prak warm zal blijken te staan. Na de redevoering van Jan Blokker ter gelegenheid van het honderdjarig bestaan van de Nederlandse Vereniging van Journalisten moeten wij het uitgesloten achten dat de Volkskrant- redakteuren Kuipers en Rep zullen aanzitten. Blokker stelde bij genoemde gelegenheid dat journalisten zich niet door autoriteiten laten fêteren op een glas Rijnwijn en dat schijnt de onkostendeclaraties ter Volkskrantredaktie behoorlijk omhoog gejaagd te hebben. Of meent het college van B en W. wellicht Henk van Hoorn vooreen appel en een ei te kunnen strikken om zijn licht te laten schijnen over de promotie van de belangen van BV,,Het Echtpaar Timmler"? Of gingen dn noria^hton soms uit naar Gerard Trebert. Jos van der Valk en Ab Hofstee? Ik noem maar wat sterren, waarmee het Leusdense firmament zo rijk bezaaid is. Nogmaals, je hoort het die mensen niet te vragen en als je het wel doet horen ze de uitnodiging af te slaan. En als ze dat niet doen heten ze Hoogendijk ofOltmans. Dat brengt mij op het volgende aspekt van de operatieHap en Snap ".wat heb je er in vredesnaam aan om een zootje van dat volk in huis te halen? Recente en dichtbije ervaringen hadden het gemeentebestuur wijzer moeten maken Was er een maand of wat geleden niet een groots opgezette persconferentie in het Utrechtse Hiltonhotel, waar anderhalve man en een paardekop kwamen kennisnemen van, jawel, het Huis van de Sport en de aansluiting van Leusden op de Rijksweg 28? En heeft de gemeente Amersfoort onlangs niet een heleboel journalisten van Amersfoortse origine naar een Keistedelijke horecagelegenheid gehaald om de heren en dames te bewegen eens wat leuks te publiceren over groeistad Amersfoort? Waarna een handvol ge weten loze schurken zich heeft laten vollopen op kosten van diezelfde groeistad en er nog een pracht van een eenkolommer schijnt te zijn verschenen op pagina 9 van de Uddeler Courant. Heus: het rendement van zoiets is nul komma nul. Vandaar dat ik mij afvroeg welke intellectueel ten gemeentehuize dit plan bedacht heeft Wagenaar? Die man acht ik slimmer. Of zou ik me daar nou toch al tien jaar in vergissen? Kreyns ISDEN - In het vrouwenont- itlngscentrum, 't Vooron- wordt donderdag 30 mei praatavond gehouden over moederschap'. Vragen die de orde komen zijn: welke intwoordelijkheden heb je moeder ten opzichte van zo- 'longe als wat oudere kinde- en wat mag je als moeder en niet? praatavond begint om 20.00 't Vooronder is te vinden in kelder van het gemeentehuis, entree is aan de Burg. Van der liaan 2. LEUSDEN Donderdag 30 mei 19.30 uur: Oecumenische koor- en zang avond. Dorpskerk, Arnhemseweg, Leusden zuid Donderdag 30 mei 20.00 uur: Raadsvergadering, raadszaal ge meentehuis. 't Erf 1 7 Donderdag 30 mei 20.00 uur: Praatavond Vrouwen Ontmoe tingscentrum, thema ..moeder schap". "t Vooronder, Burg Van der Postlaan 2 Donderdag 30 mei 20.00 uur: 't Vooronder. Burg. Van der Postlaan 2 Donderdag 30 mei 20.00 uur: Openbare ledenvergadering CDA in ,.De Foyer". Achterveld. De Glind Vrijdag 31 mei 20.00 uur: Ope ning expositie 't Claeverenblad, De Brink 16 Vrijdag 31 mei 20.15 uur: Uitvoe ring Leusdens kamerkoor, Dorps kerk. Arnhemseweg. Leusden zuid Zaterdag 1 juni 10.00-16.30 uur: Poppenbeurs, De Hakhorst, Waar den 25a Zaterdag 1 juni 20.15 uur: Uitvoe ring Gemengd koor, Kerk Konings hof. Hamersveldseweg 95 Maandag 3 juni 20.00 uur: Com missie Welzijn/Onderwijs, commis siekamer gemeentehuis, 't Erf 1 Maandag 3 juni 20.00 uur: Verga dering Comité Milieuzorg Leusden, boerderij Groot Krakhorst. Bolde rikhof 18 Dinsdag 4 juni 20.00 uur: Com missie OW/RO, commissiekamer gemeentehuis, 't Erf 1 ACHTERVELD - In verband met de oud papieractie van muziek vereniging DWS wordt zaterdag 1 juni weer een container geplaatst op het Groot Achteveldplein. ledereen die zijn oud papier op wil ruimen kan dat in de container ko men deponeren. Degenen die door bijzondere omstandigheden niet in de gelegenheid zijn het oud papier zelf te komen brengen, kunnen dit voor vrijdagavond 19.00 uur telefonisch melden aan W. van Hamersveld, tel. 03425- 1688 en aan W Wouters, tel. 033- 941197 Inwoners van Stoutenburg en om geving kunnen hun oud papier eventueel ook deponeren bij W. Wouters, Hessenweg 95 te Stou tenburg verwijderen van de spa nen. Nestmateriaal wordt niet aangebracht, doch er blijven wat spanen achter die als zodanig dienst doen. Als men de tekenfilmpjes kan geloven dan zou een specht kans zien om in enkele seconden een boom doormidden te hakken. In werkelijkheid duurt het uithakken van een nest, afhankelijk van de houtkwaliteit, min stens een week maar va ker twee of drie weken. Het nesthol bevindt zich doorgaans op drie meter of meer boven de grond. G. van L. een slechte zaak. „Daardoor wordt immers afbreuk gedaan aan de mogelijkheid tot vestiging van andere vormen van sportbeoefening in de nabije en verre toekomst." Het in verweer gekomen tennisbestuur schrijft voorts, dat bij de behandeling van bestemmingsplan Sportcomplex Valleikanaal in de Provinciale Planologische Commissie in 1977 nadrukkelijk naar voren gekomen is dat het bestemmingsplangebied van grote landschappelijke betekenis is. Niet voor niets is het oprichten van een antennemast ter plekke niet doorgegaan, herinnert het tennisbestuur eraan. Als derde punt in het bezwaarschrift noemt de LTV „het onvoldoende overwogen hebben van alternatieve lokaties voor de autosloperij". Summa summarum (samengevat dus) verzoek LTV Leusden het door de raad genomen besluit (dat een voorbereidingsbesluit in het kader van de Wet op de Ruimtelijke Ordening was) in te trekken. Het verenpak van de Grote Bonte Specht, die bij ons veelvuldig voor komt, heeft allerlei kleu ren: wit, zwart, rood en dofgeel. De bovenzijde is zwartachtig, witte schou- dervlekken en vuurrode buikveren. Ook het vrouwtje is bont, maar heeft achter het zwarte mutsje niet de rode vlek, die het kenmerk is van het mannetje. Bij de jonge vogels is het mutsje rood. De volwas sen vogels wegen onge veer tachtig gram, zoveel als een merel of een lijs ter, maar door hun forse kop lijken ze robuster. Zijn ze aan hun pakjes dus goed herkenbaar, ook als ze door het bos vliegen zijn ze meteen te herkennen aan hun vreemde manier van vlie gen, een vlucht die een golvende beweging ver toont. Even een paar snelle vleugelslagen waardoor ze omhoog gaan, dan leggen ze de vleugels tegen het li chaam zodat de vlucht dan volgens een neer gaande lijn verloopt om dan weer te stijgen als gevolg van een paar drif tige vleugelslagen. De Grote Bonte Specht stoot een scherp en luid 'tsik uit en bij opwinding 'kie-kie-kie'. Tijdens de balts roffelen de manne tjes en wijfjes onver moeid op een speciaal daarvoor uitgezochte dode tak, welk geluid op honderden meters af stand is te horen. Ook de Zwarte Specht roffelt op dezelfde manier. Toch is er duidelijk verschil in te horen. De roffel van de Zwarte Specht is dieper van toon en iets langza mer. Zo'n roffel begint met langzame slagen die steeds sneller worden en altijd precies hetzelfde aantal slagen heeft. Door het wijfje wordt, net als door het mannetje, een slaaphol uitgebeiteld in een niet al te harde boom. Als ze in het voor jaar plannen maken om een gezin te gaan stich ten, beschikken ze dus beiden over een hol wat geschikt is om tot ge zinswoning omgebouwd te worden. Na een verge lijkend warenonderzoek wordt dan één van de be schikbare ruimten uitge diept en vergroot. Soms ook wordt een compleet nieuwe nestholte uitge beiteld. Het hol krijgt een diepte van ongeveer vijf entwintig centimeter en als het meerdere malen wordt gebruikt, wat ook voorkomt, wordt het elke keer iets uitgediept waar door het tot vijftig centi meter diep kan worden. De doorsnede is onge veer vijftien centimeter. De ingang loopt schuin omhoog waardoor het re genwater, dat langs de stam druipt, niet naar binnen kan lopen. Of schoon beiden even vaardig zijn in het beite len, is het in hoodzaak de man die dit karwei voor zijn rekening neemt. Het wijfje beperkt zich meestal alleen tot het jaktie: Caspar van Loo (rage: Boudewina de Boer lel Loep op Leusden- (lleton 't Sluisje kent vandaag Ir een nieuwe aflevering. Het (strekkelijk lang rustig est rond de voorgenomen 1st van een autosloperij mét Jerkomen voor de eigenaar life Valleilaan. Maar vandaag Tben we weer wat te schrijven. Jet betreft een bezwaarschrift ILawn Tennis Vereniging Isden tegen het besluit van de leenteraad om de sloperij J't Sluisje te verhuizen naar (mistreden plek aan de Milaan. De LTV voelt zich (tstreeks in haar belang ■often, schrijft het Inlsbestuurinhet waarschrift. „De komst van (dergelijk bedrijf (de Josloop, red.) naar een plek, gen naast het tennispark (onze vereniging, zal naar (oordeel leiden tot een lanige overlast, dat LTV (sden ernstig in haar lctioneren wordt belemmerd, (st overlast in de vorm van ■aai moet ook worden treesd voor ontsiering van de Middellijke omgeving van het |k." De LTV wijst er op dat e ontwikkeling ledenverlies (gevolg zal hebben, „mede jet op het feit dat andere inisverenigingen in Leusden jl met genoemde vormen van Ittlast worden Iconfronteerd." tl het bezwaarschrift voert 1 Leusden verder aan,dat de losloop op een plek komt die (rincipe is bestemd voor de van vormen van (rtbeoefening. Het onttrekken (die bestemming aan een het gebied vindt de LTV Wedstrijdsecretaris W. J. Snoek van de zondagafdeling van voetbalvereniging Roda'46 keek wel heel verbaasd toen hij onlangs een brief ontving van de KNVB, afdeling Utrecht. In het schrijven werd meegedeeld, dat het eerste team van Roda- zondag op Hemelvaartsdag een beslissingswedstrijd moest spelen tegen VVZA uit Amersfoort. Dat moest een vergissing zijn, omdat VVZA in de race was om promotie naar de hoofdklasse, terwijl Roda in een aantal beslissingswedstrijden angstig moestzweten om niet te degraderen. De KNVB, afdeling Utrecht had dus duidelijk het een en ander door elkaar gehaald. De bond had geen brief naar Roda moeten sturen, maar naar Olympia uit Hilversum, Deze club moest met VVZA uitmaken welke de tweede plaats in de eerste klasse zou gaan bezetten. Die plaats gaf namelijk recht op een beslissingsduel tegen de nummer twee uit de andere eerste klasse voor promotie naar mÊtet parkeerbeleid in Leusden mag er wezen. Werden onlangs in de Claverenbladstraat de eerste Wyes geplaatst om particulieren toch vooral In staat te stellen ongestoord te kunnen parkeren op de inbare weg. de gevolgen bleven niet uit. Prompt stond er een aantal caravans achter slot en ndelzoals de foto duidelijk laat zien. Overigens heeft men hiermee buiten de waard gerekend, want de parkeer-perikelen in Leusden ■rden komende donderdag in de gemeenteraad meteen rigoreus aangepakt Dan komt namelijk de 'iging van de Algemene Politieverordening aan de orde. die erop gericht is. dit soort zaken te irkomen. Het langdurig parkeren van caravans, boot-trailers, paarden-aanhangers en noem maar 99, wordt daarmee aangepakt. Sommigen zullen wellicht zeggen, datdatsnelis. Anderen echter, len beweren dat het toch wel raar aandoet. Enerzijds worden de voorwaarden geschapen, aronder die aanhangsels van onze Heilige Koe van de openbare weg kunnen worden verwijderd, mijl men eerst (onbevangen de gelegenheid creeert. waarmee dal kan gebeuren op een wijze, •met het eerste voornemen in tegenstrijd lijkt te zijn. iesturen van een auto is moeilijk, maar besturen van een gemeente ook. En waar die twee nenkomen in wat gemakshalve altijd de ..parkeerproblematiek" (ja. toe maar) wordt genoemd, ft het zwabberen. Of hinken op drie wielen, natuurlijk. Op deze avond zal het Tweede- Kamerlid voor het CDA, mevr. D. Cornelissen, spreken over het on derwerp 'Bezuinigen in het wel zijnsbeleid en hoe nu verder' LEUSDEN - Op de parkeer plaats van het AC-restaurant langs de Dodeweg werden de afgelopen dagen twee auto's doelwit van een inbraak. In beide gevallen werd een autoruitje in geslagen, waarna het portier ge opend kon worden. Uit beide auto's werden tassen ont vreemd. De politie wist niet te melden wat erin zat. Uit een wagen van een inwo ner van Papendrecht werd zon dag een damestas met daarin een beurs, girobetaalkaarten en -pas en een bijbel gestolen. De auto stond geparkeerd op een P-terrein langs de Doornseweg. De inzittenden waren in de om geving aan de wandel. DE GLIND - ACHTERVELD -Door het bestuur van de CDA-dorps- afdellng De Glind-Achterveld wordt op donderdag 30 mei om 20.00 uur een openbare leden vergadering belegd. Deze ver gadering zal worden gehouden in 'De Foyer' De Glind.

Leusder Krant | 1985 | | pagina 9