Ot oernooienweekend bij Roda '46 euvelcrossers ngenaakbaar tennisvereniging ziet kansen p uitbreiding geblokkeerd siHNrr Spannende strijd om kaderkampioenschap Cu/tffcf Uitslagen Nimmerdor Lookhorst in strijd voor promotie „Roda'46" ractieve tegenstanders en veel vermaak Voetballen op 1 juni in wijk Rossenberg Uitslagen dames- schieten Kindermarkt Veertien dagen nd er dat met r ook me. rare zei t een deur :oors, poli ssen krijg reac- gele- r een nken veel laan. een s za- stan- snop snult ege- mo ei le sens 3 dal rig-' sens szle- wat dan and. USDEN - Komend week staat bij voetbalvereni- Roda '45 in het teken een tweetal bijzonder in- sante toernooien. Zater- 1 juni vindt voor de 3e ereen volgende maal het nationale A1-Junioren- ïooi plaats. Een dag la- zondag 2 juni, wordt op elden van het Burg. Bui park het 2e zogeheten kie Terug Toernooi" voor ranenteams gehouden, beide evenementen ko- naast Roda '46 een aan- ttractieve tegenstanders tie. het internationale A1 toernooi ast de Engelse formatie van argerets uit Dover. Feijenoord erdam) de grote smaakmaker uit Woerden en gastheer Ro- 6 maken poule 1 compleet. In 2 spelen Victoria Boys uit toorn, DOS '01 uit Utrecht, 96 uit Den Haag en niet te iten de junioren van Achter- De Engelsen en natuurlijk ook de Rotterdammers onder leiding van hun coach Wim Jansen staan borg voor attractief voetbal. De meeste overige teams kun nen interregionaal gezien ook op een geweldige staat van dienst bogen Alleen Roda '46 en Achter veld hebben deze faam nog niet, maar wat niet is kan in de toekomst nog komen. Toch zullen de Leusdenaren er alles aan doen om de grootmach ten uit den lande het vuur na aan de schenen te leggen. Bij de ope ningswedstrijd tussen Roda '46 en Feijenoord, (aanvang 11 00 uur) kunnen we al direct zien hoe groot de kansen voor de Leusdenaren zijn. Op veld 2 gaan VEP en St. Margerets met elkaar in de clinch waarna om 12.10 uur de eerste duels uit poule 2 zullen volgen. Na de voorronde die om 14 30 uur ten einde loopt, staan de kruis finales tussen de nummers 1 en 2 uit de poules op het programma. De winnaars plaatsen zich voor de grote finale die om 16 30 uur op het hoofdveld van het B.B.-park ge speeld zal gaan worden. De verlie zers komen voor de 3e en 4e plaats om 15 50 uur aan bod om de eindrangschikking nader te bepa len. De resterende elftallen hebben om 15.50 uur reeds de prijzen voor de 5e t/m 8e plaats op het A- junioren-toernooi van Roda '46 ver deeld. De wedstrijden duren 2 x 15 minuten, de prijsuitreiking is om ca. 17.30 uur. De organisatie is in handen van Cees Leijenaar (jren Wilfred v.d, Pas. Vier officiële KNVB-arbiters zullen de wedstrij den leiden TIKKIE TERUG Ook het.Tikkie Terug Toernooi" belooft wederom een geweldige happening te gaan worden. Na het succes van vorig jaar, hoopt het ..Tikkie Terug Toernooi Comité" dat de 2e editie van dit ludieke voetbalspektakel voor het gehele gezin opnieuw een grandioos suc ces zal gaan worden. Evenals bij het jeugdtoernooi zullen acht ploe gen, verdeeld over twee poules, strijden om de hoogste eer. In poule 1 spelen de Roda-zondag, Kamerik, VVZA (Amersfoort) en Hoogland. Poule 2 wordt gevormd door Sterrenwijk (Utrecht), FC Op stelten (Leusden), Roda-zaterdag en RVC (Rijswijk). De eerste poule- wedstrijden vangen om 11.00 uur aan, de laatste om 13.55 uur. Vanaf 14.30 uur zullen de wedstrijden gehouden worden om de definitie ve eindclassering. De prijsuitrei king is om ongeveer 16.00 uur Na buutreedner Pierre Knoops is de organisatie er dit jaar in geslaagd om conferencier Harry Touw naar Leusden toe te halen om van de prijsuitreiking een ludiek festijn te maken. Naast het voetbal valt er in en buiten de Roda-kantine voor het gezin van alles te beleven. Een tweetal muziekgezelschappen zor gen overdag en na de prijsuitrei king voor de vrolijke muzikale noot terwijl vanaf 13 00 tot 18.00 uur tegen een gereduceerde prijs ge barbecued kan worden Om 20 00 uur zal deze toernooidag tot het verleden behoren. Publiek is op beide toernooidagen op het Bui- ningpark van harte welkom, de entree is gratis. iUSDEN - Fietscrossver- ing De Heuvelcrossers ben afgelopen pinkster- kend overduidelijk bewe- een van de sterkste isclubs van de regio te Tijdens een uitwisse swedstrijd van clubs af- pen zaterdag eindigden leuvelcrossers wederom J le eerste plaats. Er werd iden in de Open Klasse te klasse junioren. prijzen in de Open Klasse zijn de Leusdenaren als volgt ver- 8/9 jaar: 1 Igor Glattli, 2. Thijs Visser; 10/11 jaar: 2. Michael Noordam; 12/13 jaar: 1Olav Glatt li; 14/15 jaar: 2. Danny Mosterd, 3. Mare Mutsers; 16 jaar en ouder: 1 Thijs Borsten, 2. Minko de Nooy, 3. Peter v. d. Brink. Junioren Beneden 6 jaar: 1. Stephan Nu- man; 7 jaar: 1Dennis Veenendaal; 9 jaar 1. Achim Numan; 10 jaar: Thijs Visser, Igor Glattli; 11 jaar Michael Noordam, 2. Danny Spij ker; 12 jaar: 1. Minko de Nooy, 2. Thijs Borsten Eindstand 1. Heuvelcrossers 128; 2. De Sprinters (Hilversum) 121; 3. De Volharding (Nunspeet) 116; 4. King Dennis Ar reman Roads Riders (Soest) 106; 5. Flying Bikes (Zeist) 94; 6 Valleiren- ners (Veenendaal) 90; 7. Highland Devils (Hoogland) 86; 8 The Wheely's (Baarn) 64; 9. Jumping Rabbits (Soesterberg) 40. Tijdens de afdelingswedstrijd van de KNWU in Almere Haven op eerste Pinksterdag zijn de Leusdenaren wederom sterk aan de start verschenen en sleepten verschillende prijzen in de wacht. Uitslagen. Open klasse 8/9 jaar 2. Thijs Visser, 3. Achim Numan; 10/11 jaar. 2. Michael Noordam; 12/13 jaar: 3. Eliane Noordam; 16 jaar en ouder: 2. Minko de Nooy, 3. Thijs Borsten. Junioren 8 jaar: 2. Björn Spijker, 9 jaar: Achim Numan; 12 jaar Dennis Arreman; 16 jaar: 1 Hans van de Berge, 2 Ted Meeder. .oc-hov t©^- ro£*©o fel Experts 9 jaar: 2. Thijs Visser; 10 jaar. 1 Michael Noordam; 13 jaar: 1. Olav Glattli; 15 jaar: 2. Mare Mutsers, 1. Marcel Hoogland; 16 jaar: 1. Minko de Nooy, 3 Nick Glattli; 17 jaar: 1 Reinald Voorn, 2. Thijs Borsten. 'ennisclub is bang voor onder meer ontsiering. Gezien het beeld op deze foto van de huidige situatie aan het leikanaal is die vrees niet ongegrond tueli rerle ïtsei ;baa van één onzer verslaggevers) irdei Dt t fgeli snei ij Rit Fiets res J00, EUSDEN - Het bestuur de Lawn Tennis Vereni- g „Leusden" heeft gister- ind tijdens de zitting van commissie beroeps- en bezwaarschriften nog een vierde bezwaar aan de drie reeds bekende bezwaren te gen de komst van een auto sloperij toegevoegd. Bij mon de van haar voorzitter, de heer H. A. Voortman, gaf de vereniging gisteravond te kennen, dat men toekomsti ge mogelijkheden tot uitbrei ding van de tennis-accom- modatie geblokkeerd zag LEUSDEN - In de wijk Rossen berg wordt zaterdag 1 juni weer een voetbaltoernooi gehouden voor jongens en meisjes in de leeftijd tot en met 13 jaar. Er hebben zich in totaal zes teams uit de verschillende „horsten" voor dit spektakel opgegeven. Het toernooi begint om 10.00 uur op het voetbalveld achter de Ruiterhorst. De organisatie, die in handen is van de plaatselijke wijkvereniging, organiseert voor zaterdag 8 juni een volleybal toernooi voor de bewoners van de wijk. Dit evenement is voor deelnemers vanaf 13 jaar. Voor de allerkleinsten tot en met 8 jaar wordt woensdag 5 juni een mid dag met een goochelaar georga niseerd in jongerencentrum De Til. Voor verdere informatie kan men mevrouw Broekman bellen, telefoon: 941974. John Kramer LEUSDEN - Aan de finale van het kadertoernooi in het district Eemland, dat dit jaar voor de 3e maal op rij in het clublokaal van BV '75 aan de Hamersveldseweg werd gespeeld, namen niet min der dan vier Leusdenaren deel, drie van Binnensport Vereniging Leusden (BVL) en één van orga nisator BV '75. Twee biljarters van ,,de Valk" uit Amersfoort maakten het deelnemersveld bij deze districtsfinale compleet. Ondanks dit Leusdens over wicht, slaagde geen van de dorpsgenoten er in om de kader- titel te veroveren. Gert van Beek van „de Vlk" bleef John Kramer BV '75 nipt op percentage voor. Ferry de Bruyn van BV Leusden eindigdeals derde. Wim Morsink, BVL, pakte de 4e plaats voor Adri v.d. Linde van „de Valk". Gert Jan Rebergen (BVL) sloot de rij. In de openingsronde won De Bruyn in 5 beurten van Adri van de Linde, terwijl Gert van Beek in 9 beurten over Rebergen zegevierde. John Kramer had tegen plaatsge noot Wim Morsink zelfs 10 beurten nodig om tot winst te komen. Ook de 2e ronde leverde voor Rebergen een nederlaag op. al was dat in 16 beurten op het nippertje. John Kra mer trok echter met 5 caramboles verschil aan het langste eind. Adri v.d. Linde verloor kansloos tegen Gert van Beek. Voor de grootste verrassing zorg de BVL-speler Wim Morsink door in 14 beurten clubgenoot Ferry de Bruyn te verslaan. In de 3e ronde maakte deze BVL-speler zijn mis stap dubbel en dwars goed door John Kramer op een nederlaag te trakteren Een serie van 188 legde de basis voor dit succes. Rebergen liep in deze ronde opnieuw tegen de lamp, nu was V d, Linde daar ver antwoordelijk voor, Gert van Beek kon daarentegen gemakkelijk te gen Morsink in 11 beurten zijn ongeslagen status handhaven. De vierde ronde begon spectaculair met een puntgave serie 173 (57/2) van John Kramer die een thuiswed strijd speelde, in twee beurten ging V d Linde onderuit. Rebergen sleepte ten koste van Morsink in 22 beurten de eerst punten in de wacht, terwijl lijstaanvoerder Van Beek eigenhandig de Bruyn uitschakelde voor de titel. De slotronde moest de beslissing gaan brengen. Rebergen kwam definitief op de laatste plaats terecht door in 7 beurten van De Bruyn te verliezen. V.d. Linde en Morsink kwamen vervolgens een remise overeen. Definaleomdetitel tussen John Kramer en Gert van Beek stond op hoog niveau. In 4 beurten had Kramer zijn caramboles en leek daarmee het districtkampioen schap veilig te stellen, maar in de nastoot wist Gert van Beek nog 89 caramboles te scoren, waardoor hij na enig rekenwerk op percentage winnaar was geworden van het districts kaderkampioenschap 1985 Eindstand Kaderkampioenschap 1985 pnt. gem 1 G v. Beek,, de Valk" 8 32,51 2 J.Kramer,,BV'75" 8 23,02 3 F. de Bruyn,,BV Leusden" 6 23.15 4. W. Morsink,,BV Leusden" 3 7,43 5. A.v.d Linde,.deValk" 3 9,88 6. G.J.Rebergen,,BV Leusden" 3 8,01 ACHTERVELD - Aan de on derlinge schietwedstrijd werd door tien leden deelgenomen. Het was ook nu weer Anneke Oudshoorn die met 90 punten de eerste plaats wist te behalen. De overige uitslagen waren. punten 2. Tiny Tolboom 89 2 An Voskuilen 89 4. JeannetVos 85 5. RiaVos 81 5 Nel Tijmensen 81 5. InyKok 81 8. AnneliesHuurdeman 80 9 Anja van Rossum 74 10, BeDSmal 73 De tijd vliegt voorbij en voor u het weet zit uin de AOW. Ik ben net terug van veertien dagen vakantie- dank u, het was prima uit te houden op Mallorca - en was uiterst ver baasd om in mijn lijfblad te lezen, wat hier in die korte tijd allemaal buiten mij om is gebeurd. Zowel posi- als negatief. Het kampioen schap en de promotie naar de landelijke 2e klasse van de Leusder hockey-lady 's had ik nog meege maakt, maar de pech van Heren 1 werd mij bekend via in Spanje gekochte Nederlandse kranten - één door-de-weeks(e) Telegraaf of A.D. kost daar omtrent drie piek' - en het gelijke spel van een week of wat geleden tegen Haaskamp heeft de Valleiparkers, zoals te vrezen was, toch de das omgedaan. Na een zeer lange lijdensweg heeft Roda 's zondagsploeg het af- delings Ie klasserschap tenslotte en ten koste van Odijk nog kunnen redden Een pak van mijn hart aan de vooravond van het veertigjarig bestaan van de roodzwarten De blauwwitte handbaldames van LHV werden, zoals te voorzien was, kampioen en promoveerden Ei genlijk niet meer voorzien, maar evengoed welkom, was de zege van Antilopen in de beslissingswed strijd tegen Thor. De Anti's promo veerden naar de landelijke promo tieklasse en zitten daarmee nu op de 3e rang in het nationale competi- tiebestel. Bij de tennisclubs heb ik het aantal promovendi niet bij kun nen houden en jammer is. dat good old ECO en Lisidunahof voor het officiële zaalvoetbal aan het eind van hun Latijn zijn gekomen. Ik ook, voor wat betreft dit cursiefje, want ik moet hoog nodig verder met het doorworstelen van alle kranten en post van de afgelopen weken. (488) PC LEUSDEN - Afgelopen pink sterweekend zijn de ruiters van de Landelijke Ruitervereniging en Ponyclub Nimmerdor aktief geweest op wedstrijden die ver reden werden in Bunnik en Hooglanderveen. Bij de paarden wist alleen P Kempes met haar paard Santman een eerste plaats te behalen. Bij de ponywedstrijden behaalde Remco Hoogendoorn met Esmirita zowel in de B als de L dressuur een eerste plaats. De overige prijzen van de Nimmerdor ruiters zijn als volgt verdeeld: Uitslag paarden B. dressuur: 4. mej. E Steenbeek, met haar paard Wizary, 122; 6. mej. F. Sikkema, met Ophyr, 125. L. dressuur: 3. W. Oosterboer, met Viola, 127 Lil. dressuur: 4, mevr. H. v. Andel. met Argentan. 127. Z. dressuur: 4. mevr. A. Hamoen, met Toska, 117. B. springen; 4. mevr. A. v. d Berg, met Winwood M. springen: 1. mej. P Kempkes. met Santman. M. spr. progressief: 2. mej J. Kemp kes, met Wunderbar. Uitslag pony's: B. dressuur: 1Remco Hoogendoorn, met pony Esmirita, 133, 4. Annemiek v d. Burg, met Burg's-Harold, 126; 6. Christel Ruitenbeek, met Noeska, 124. L. dressuur: 1. Remco Hoogendoorn, met Esmirita. 134. Z. dressuur: 2 Igna Heiwegen, met Nisjah, 126. L. springen: 5. en 6. Igna Heiwegen, Nisjah. Z. springen: 2. Martine Kempkes, Ca- rolien. LEUSDEN - Tennisvereniging LTV Lockhorst heeft tot nu toe een succesvolle competitie ach ter de rug. De eerste drie mixed teams op zondag werden kam pioen, de eerste twee mixed teams op zaterdag en twee heren teams op zaterdag. Morgen en overmorgen zal blij ken of de teams, die niet automa tisch promoveerden, kans zien vol gend jaar een klasse hoger te spelen Op zaterdag spelen op het Burge meester Buiningpark het eerste mix ed team tegen HLTC-B. beter bekend als,Het Melkhuisje". en het heren-B team tegen Weesp-A. Het tweede mixed team gaat op bezoek bij Breukelen-B en het eerste en derde mixed-team-junioren achter eenvolgens bij Montfoort-B en Bilt- hoven-E. Zondag spelen zowel het eerste als het tweede mixed team thuis. Het eerste met Rob Vial, Frank Vissers, Gisela Bolk en Birgitte Schoemakertreedt aan tegen Holy- 4 en het tweede met Leon de Boer, Albert Noordkamp, Carina Vos en Jacqueline de Wilde tegen Veldho ven Beide teams spelen om een plaats inde derde klasse De enkel- partijen van deze wedstrijden be ginnen om 10.00 uur. door de komst van de woon wagenstandplaats annex slo perij. ,.De enige mogelijkheid, die we eventueel in de toekomst hebben om uit te breiden, is in westelijke richting," aldus Voortman. „Voor het overige zijn we ingesloten door het kanaal en de parkeerplaatsen. Dat betekent, dat de mogelijkhe den. die er zijn. nou juist in de richting gaan van het terrein, waar straks de sloperij komt. En dat betekent in de praktijk, dat er geen mogelijkheden tot uitbreiding meer zijn." Op de vraag, of die uitbreiding er in de toekomst in zou zitten, moest Voortman het antwoord schuldig blijven. „Dat is koffiedik kijken. Maar wel is het zo, dat we momen teel tussen de 750 en 800 leden hebben Met de accommodatie, die ons ter beschikking staat, voldoen we precies aan de normen, zoals de tennisbond die stelt. Leusden breidt ook in de toekomst nog uit, dus de mogelijkheden, dat we er leden bijkrijgen, kan men niet uit sluiten." aldus Voortman Naast dit nieuwe bezwaar gaf hij overigens nog kort weer, wat in het ingediende bezwaarschrift is ver woord, en wat we al eerder in deze krant publiceerden. De commissie ging in besloten zitting verder, om tot een advies aan het college van B. en W. te komen. LEUSDEN - Winkeliersvereni ging de Biezenkamp organiseert voor de achtste keer een kinder markt op het plein van de Bie zenkamp. Kinderen tot en met 14 jaar,, die speelgoed, spulletjes, boeken en zelfgemaakte dingetjes te ruilen of te verkopen hebben, zijn welkom van 12.00 tot 16 00 uur. Alle deel nemende kinderen zullen, zoals ieder jaar, door de winkeliers voor zien worden van een koel glas limonade Gezien het sukses van voorgaande jaren wordt er ook dit jaar weer gerekend op een plein vol „winkeliertjes". BADMINTON Op donderdag 13 juni houdt badmintonclub Leus den de jaarlijkse algemene leden vergadering. De agenda telt 17 punten, waaronder de verkiezing van het bestuur en goedkeuring voor een aanpassing van het huis houdelijk regelement. Voorzitter Ruud Zuer treedt af. Luuk Seuninga wordt als kandidaat voorgedragen. Voor de functies van Lyoia Nijkerk (AC) en Rob de Haan (TC) worden door het bestuur Hans van Beem en Tjits Potijk naar voren geschoven. De vergadering vindt plaats in een vergaderzaal van activiteitencen- trum „de Korf" en begint om 20 00 uur. PON-De personeelsvereniging van Pons Automobielhandel is weer een sub-afdeling rijker Naast Pon Voorwaarts (voetbal). BP '80 (biljarten) is door een aantal mede werkers van de importeur een fiets club opgericht, die onder de naam Toer Pon '85 „La Redoute" zich zaterdag 1 juni zal presenteren bij ploegentijdrit over 60 km in de naaste omgeving van Leusden. Di verse fietsers van andere automer ken hebben laten weten aan deze activiteit mee te doen. Zaterdag 15 juni organiseert de personeelsver eniging de jaarlijkse sportdag voor de personeelsleden. PROGRAMMA KOMEND WEEK- END: t Zaterdag: Roda 1 toernooi bij Sova Roda 3 - Roda 4 15.00 uur Zondag: Toernooi bij Hooglanderveen voor zon dag-selectie. Aanvang 10.30 uur Deel nemers Achterveld. APWC, Hooglano, Hooglanderveen, 's Graveland. Neijen- rodes. Veensche Boys en Roda '46.

Leusder Krant | 1985 | | pagina 5