„Pervola", sporen in de sneeuw Van Cotton Club tot Assepoester 0 O FILMS IN „Brussels by night" in het Filmhuis Kantlijn Welzijn en onderwijs vergadert HET KORT IKV kraam Hamershof Rode Kruis- spandoek wegen weer terug Kaasmezen of toch koolmezen? Gijsaan de ketting Journaliste verdwenen Schuilenburg naar Leusden 1 Financieel overspel Publicitaire aspekten Burgerlijke stand FOTO-KOPIE FOTO-KOPIE L NODIG? Leusder Krant DE LEUSDER KRANT Loep op Leusden VRIJDAG 31 MEI 1985 Redaktie: Caspar van Loo Bijdragen: G. van Leeuwen, Boudewlna de Boer, Hans Mosterd. Vorige week werd er in De Hamershof, ter hoogte van Boni aan de Hamersveldseweg, een Rode Kruis-spandoek opgehangen. Het linnen was bedoeld de voorbijgangers te wijzen op de aktieweek van het Rode Kruis. Op eerste Pinksterdag was het spandoek verdwenen. Spoorloos. Eenspeuraktle van Leusdense Rode Kruisleden leverde het volgende resultaat op: een Hamershofbewoner die zich gestoord had aan het wapperende doek, had het op eigen gezag verwijderd. De verbaasde Rode Kruisaktivitisten kregen het spandoek terug, waarna het een plaatsje verwierf tussen twee bomen op de hoek Noorderinslag/ Hamersveldseweg. ,,Het is me wat", verzuchtte één van de leden van het Rode Kruis. ,,U mag het voorval gerust in de krant zetten!" Een bijzonder staaltje van hoe vogels aan mensen kunnen wennen, is te zien bij de heer en mevrouw De Rijke aan de Schutterhoeflaan in Leusden- Zuid. Deze winter voerden zij de vogels, want dat was meer dan noodzakelijk door de barre temperaturen. Na enige tijd was er een koolmees die alle schroom tegenover de mens overwon en tenslotte zo vrij werd, dat hij letterlijk uit de hand van het echtpaar De Rijke at. Als de koolmees trek kreeg in een stukje kaas. vertoonde hij zich voor het raam. Als het te lang duurde naar zijn zin, werd heftig tegen het raam getikt. Zo'n kosthuis moet je in ere houden, dacht de mees, en stichtte vervolgens een gezin in het nestkastje naast de keukendeur van De Rijkes. De jonge vogeltjes worden momenteel driftig gevoed. Wanneer de koolmees zijn jongen een extraatje in de vorm van een stukje kaas wil geven, tikt hij tegen het raam van de familie De Rijke, en nooit tevergeefs. En dat soms wel twintig keer per dag! Op deze manier worden de jongen misschien in plaats van Het was gisteravond een gedenkwaardige dag voor Leusdens wethouder Gijs van Woudenberg. De burgemeester met vakantie, de loco burgemeester met vakantie, dus trad Gijs aan als voorzitter van koolmezen wel kaasmezen. Maar ze groeien als kool, dus toch koolmezen? Met enige verbazing bereikte ons afgelopen woensdag het volgende bericht: LEUSDEN-Journaliste mevrouwTilly Stift is afgelopen donderdag op Montessorischool 't Ronde in een tijdmachine verdwenen. Het incident gebeurde tijdens een demonstratie van deze tijdmachine door professor doktor Hildebrandt. Professor Hildebrandt is de ontwerper van de machine. De tijdmachine is van de meest moderne apparatuur voorzien en heeft een ontwikkeling van jaren doorgemaakt. Mevrouw Stift kon, ondanks de hoogwaardige technologie, niet onmiddellijk teruggehaald worden. Ofschoon zij grotendeels door eigen schuld in de tijdmachine is verdwenen en nu in het verleden of in de toekomst ronddoolt, gaan de kinderen van Montessorischool 't Ronde samen met professor Hildebrandt alles in het werk stellen om mevrouw Stift uit de tijdmachine terug naar deze tijd te halen. Bij navraag op genoemde school bleek dat het „incident" plaatsvond tijdens de voorbereidingen van de afsluiting van het schooljaar waar de leerlingen al enige tijd druk mee bezig zijn. Tot op vandaag is de in de tijdmachine verdwenen journaliste nog niet teruggevonden, maar ons werd verzekerd dat alles in het werk gesteld wordt om mevrouw Stift weer naar deze tijd te halen. Tot voor kort meenden we dat buurgemeente Amersfoort groeistad was. Sinds vorige week zijn we daar echter niet meer zo zeker van. Het lijkt erop de de Gemeentelijke Dienst voor Geldverkeer en Administraties in Amersfoort over gegevens beschikt dat er nog meer grenscorrecties met omliggende plaatsen op til zijn. Burgemeester Groen van Bunschoten en burgemeester J. W. M. Rademaker van ons eigen Leusden zullen er van op kijken dat zij er in de toekomst een wijk bij zullen krijgen. Een Amersfoortse wijk, wel te verstaan. Dat blijkt althans uit de formulieren, die de bewoners van de wijken Schothorst en Schuilenburg vorige week in de bus kregen, samen meteen acceptgiro-/stortingskaart voor hun gas-, water- en CAI-gebruik. Bij de kaart was ook een niet ingevulde machtiging gevoegd MACHTIGING ln»ulki.n*.W..Umr,,,.l IX •rwliri.Mikiii.k. |vnicmk cm irck< Huisnummer «mm killing 4*5-15) „m jn Niu nn omruk rvkininj; hulrj^xti li «Ven ilnhnju-n die ut* huldi^d /J|n uijsm ujtcnirbruik ui. nl jtumin uKiu CAI IX nnik-TsttckinJi urkl-un mh ikk.> -al met ik pi 1 Jind» hcp-ilin^n cnvuorxhriltcnen hielt kinnnsvnomcn vjriilc tt^R-lms KlrcllinJc mcxiMt-npdrachlMl' Djtum Handtekening voor het automatisch laten afschrijven van bank- of girorekening van het verschuldigde bedrag. Om het invullen van de machtiging te vergemakkelijken was reeds op het formulier de woonplaats ingevuld (zie illustratie). En daaruit blijkt dat Schothorst in Bunschoten en Schuilenburg in Leusden ligt, of zal komen te liggen. Een cynische collega uit Amersfoort: „Het is al eens meer gezegd: Amersfoort is niet van gisteren." het twee-koppige college van B. en W„ en tevens als voorzitter van de Leusdense gemeenteraad. Een uniek moment in de loopbaan van deze politicus, een memorabel ogenblik, dat dan ook verdient vastgelegd te worden. Vandaar dan ook bijgaande foto van Gijs „aan de ketting", getooid met de hoogwaardigheidsketen, een burgervader waardig. Wethouder Gijs van Woudenberg kwam gisteravond tijdens de vergadering van de gemeenteraad tot een opmerkelijke bekentenis. Toen ter sprake kwam, dat ook in het verleden wel eens incidenteel subsidie was toegekend - het ging over de telefonische hulpdienst-beaamde hij dat volmondig. „Ik weet, dat ik in het verleden met enige regelmaat financieel overspel heb gepleegd," gaf hij toe, waarna hij eraan toevoegde, dat hij dat met het grootste genoegen had gedaan. Jos Jacobs, die voorstelde om nu weer incidenteel subsidie toe te kennen, haakte daarop in met „Ja, voorzitter, maar u leeft nu al jaren in algehele onthouding," waarna Fons Ummels het afmaakte met: „Jawel, maar hij heeft beterschap beloofd". Wie zei er dat er tijdens de raadsvergadering nooit valt te lachen? Corri Verduin (PvdA) zaten de publicitaire aspekten van de gemeente verkeerd. Publiceerden we vorige week in deze rubriek, dat het gemeentebestuur een aantal Leusdenaren heeft uitgenodigd, om onder het genot van onder meer een warm buffet eens te praten over de publicitaire aspekten van het gemeentelijk beleid, dat was haar en haar fractie, zo liet zij weten, in het verkeerde keelgat geschoten. „Gaan de minima en de voordeurdelers ook meedelen in het nieuwe beleid van de gemeente met een warme hap?", vroeg zij zich af. Gezien de gemelde onderwerpen, de aansluiting op de A 28 en de komst van het „Huis voor de Sport", waarover in beide gevallen nog weinig te melden valt, stelde zij vast, dat het college zich knap belachelijk maakte. Wethouder Gijs van Woudenberg (CDA) ging daar tegenin. „Het is voor een bedrijf waar 60 miljoen in omgaat, zoals de gemeente, heel normaal dat men eens met verschillende groeperingen van gedachten wisselt," zo verwoordde hij het standpunt van het college. Na enig heen en weer gepraat werd tenslotte toegezegd, dat Corri Verduin de uiteindelijke rekening van deze bijeenkomst gepresenteerd zou krijgen. Niet ter betaling, maar ter inzage, overigens. Dat regenwater van vorige week dacht natuurlijk óók dat er nog wel ruimte in de ge meentekelder zou zijn Ik heb er nog even aan ge dacht een AROB-beroep aan te tekenen tegen het besluit van b en w mij niet uit te nodigen bij de warme publici- teitshap. maar dat zou natuurlijk weeral te veel publiciteit geven en dat is kennelijk de bedoe ling niet De LTV Leusden contra de autosloperij. Bij die club zijn ze natuurlijk bang dat ze hun ten nisballen straks tussen al dat oude roest niet terug kunnen vinden Als bezitter van zo'n ding heeft het caravan iele parkeer-ge beuren uiteraard m 'n vol le aandacht Zouden de bezitters van zo'n zomerse woonwagen niet eens uitgenodigd kunnen wor den op een informele warme hap bij 't Ros om het gemeen tebestuureens te vertellen hoe ze over het desbetreffende be leid denken en hoe dat over komt? en ook de bezorgde Leus denaren uit zuid willen vast hun mening wel eens onder strepen onder het genot van een niet al te chemisch hapje en drankje Voortreffelijk meneer Rade- maker. hmmm. eh. dat Huis van de Sport heer lijk, dank udat is een ja ik had een rode wijneh een voortreffelijk idee zo'n aansluiting zou voor mij betekenen die bout is voortreffelijk mals, heer wet houder. dat ik op z'n minst.een kwartier eerder in de studio kan zijn Cynische Leusdenaar: ,,Dat informele warme buffet voor al die publiciteitsgerichte Leus denaren Ach, dat is een farce majeur. Kijken die jóngeren in Achter veld dan echt niet naar de TV? Jonge Achterveldse grappen maker: Jawel, naar Pisa, maar we dachten dat die ver klede Henk Spaan een grapje was". LEUSDEN - Uit het bevol kingsregister van de gemeente Leusden blijkt dat de volgende personen zijn geboren, gehuwd of overleden in de periode van 9 tot en met 27 mei: GEBOREN 9 mei Irene Suzanne, d.v. J S. Swier en A. M. Walda. 12 mei Robbin Wouter, z.v G. J. Sluijsmans en A. Swiers, 15 mei: Ricardo Joost, z.v JAM. van Dalen en F. C M Wap; 20 mei: Vincent, z.v R M. Dros en N Bosch; 20 mei Annelies Christine, d.v. J. F. de Rooij en M L. Y Mulder. 21 mei Femmetje Evita Samantha, d.v W Visscher en H. Veluw; 26 mei: Florentine, d.v. E. C. M Beek mans en M. Beurs, 26 mei Richarda Maria, d.v J B M Ossendrijver en A. A, van de Hoef. 27 mei Antonius Johannes, z v. L A van "t Klooster en A A J. van Hamers- veld, 27 mei Bastiaan Gerardus, z.v G A van Ruitenbeek en G. B. M. van Daat- selaar, 27 mei Gabor Marvyn, z.v. A. G. Lindenbergh en E. J. Bod. GEHUWD 14 mei: C van den Kimme en P. J. van Zetten; 15 mei: P J. Grimm en L. de Ruiter; 15 mei. E T Glas en M. J. J Rommes, 17 mei T Wouters en J H. Gerth; 23 mei. E W J. van Oevel en W. van Rootselaar, 23mei: K. A Nugterenen N W Mulder; 24 mei: P. A. A van der Snee en E M Rietveld, 24 mei R J. Boschman en S. D Meghoe. OVERLEDEN 23 mei: J. van Putten, oud 74 jaar, geh met R A. van Bruggen LEUSDEN - De openbare vergadering van de Commis sie Welzijn en Onderwijs wordt op maandag 3 juni 1985 om 20.00 uur in de com missiekamer van het ge meentehuis aan 't Erf 1 te Leusden gehouden. De agenda luidt als volgt: Opening. Notulen, vaststelling van het verslag van de vergadering ge houden op 6 mei 1985 (reeds in uw bezit). Mededelingen. Automatisering Bureau Huis vesting. Aanvraag artikel 50 Kleuteron derwijswet ten behove van Rooms Katholieke kleuter school „Klein Rossenberg" (verlichting) Aanvraag artikel 50 Kleuteron derwijswet ten behoeve van Protestants Christelijke kleuter school „De Vallei" (overgordij nen, vitrage en stoelen, Aanvraag ex artikel 72 Lager- ondêrwijswet 1920 ten behoe ve van Protestants Christelijke lagere school „Hamersveld" (meubilair en CAI-aansluitin- gen). Aanvraag ex artikel 72 Lager- onderwijswet 1920 ten behoe ve van Montessori-school ,,'t Ronde" (leer- en hulpmiddelen en stencilbrander). Extra krediet ten behoeve van Openbare basisschool „Het Startblok" (televisie en schrijf machine). Extra krediet ten behoeve van Openbare lagere school „De Bongerd" (vlaggemast en vlag) Aanvraag ex artikel 72 van de Lager-onderwijswet 1920 ten behoevs van Rooms Katholie ke „St. Jozefschool" (leerlin gensets). Aanvraag ex artikel F 45 van de Overgangswet Wet op het Ba sisonderwijs ten behoeve van „De Regenboog" (eerste in richting onderbouw). Subsidiëring L. R. „Nimmer- dor". Subsidiëring L.R. „DeSingels". Sportzaal Achterveld. Taakomschrijving beroeps kracht jeugd- en jongerenwerk. Achterstallig onderhoud „De Geut". Beheerssituatie SOCCLE ge bouwen. Verbouw sociaal cultureel cen trum „De Woelige Hoek". Schillenophaaldienst. Renovatie zwembad. Rondvraag. Sluiting Diverse onderwijsvoorzienin gen ex artikel 72 van de Lager- onderwijswet en ex artikel 50 Kleuter-onderwijswet. Immense traktoren, vrachtwa gens, tientalle mensen in poolkle- ding, er lijken vreemde dingen te gebeuren (maart 1905) bij het Noorse bergdorp Roros. Terwijl een Ijzige wind de sneeuw hoog opjaagt, en grote zoeklichten over de kale vlakte zwaaien, is een Nederlandse film ploeg bezig met de opnames voor de speelfilm „PERVOLA - Sporen in de sneeuw". Regisseur Orlow Seunke en zijn me dewerkers verfilmen hier het verhaal van twee broers en een slee. De broers Simon en Hein van Oyen (gespeeld door Gerard Thoolen en Bram van der Vlugt), hebben in Neder land het bericht ontvangen dat hun vader in het hoge noorden op sten/en ligt. Als de vader overlijdt, is het zijn laatste wens om in Pervola, een plaats je nog verder naar het noorden, begra ven te worden. Simon en Hein bouwen een enorme slee en beginnen met een gids uit het dorp (gespeeld door Melle Scène uit ,,Dune (Duin) met Kenneth McMillan als de kwaadaardige Baron Harkonnen en Alicia Roanne Witt als Alia Mede in verband met de Pinkster dagen worden - op enkele onbelang rijke uitzonderingen na - alle films in Amersfoort geprolongeerd. Om een keuze te kunnen maken, volgt hier een korte omschrijving van de films, die opnieuw of nog steeds te zien zullen zijn, inclusief de Dlnsdag-Movle-film. The cotton club. Regisseur Francis Coppola's turbulente kijk op de roaring twenties. Een redelijk geslaagde mix van misdaad en de jazz van Duke Ellington, Fats Waller en anderen, waarbij de „Godfather-ingrediënten niets verrassends te bieden hebben en op de koop toe genomen moeten wor den, evenals het feit, dat de hoofdfigu ren te weinig zijn uitgediept De algeme ne indruk is echter positief: een vaak opwindend spektakel vol schitterende jazzmuziek en wervelende show in de befaamde Cotton Club in het Harlem van de twintiger, dertiger jaren. (Grand). Dune (Duin). Frank Herbert's be faamde science fiction-meesterwerk verfilmd Ondanks de tekortkomingen een geslaagde film met tal van specta culaire effecten. Wie het boek heeft gelezen is in het voordeel, omdat in de twee uur durende film niet alles even duidelijk uitgelegd kon worden. Dat schept bij sommige toeschouwers ver warring en daarmee ergernis, maar niettemin is „Duin'1 een boeiende aan gelegenheid. Een film, waarin de Mes- sias-gedachte gestalte krijgt op de Woestijnplaneet Duin. Met prachtige opnamen van de gigantische Zandwor- men en het mysterieuze woestijnvolk de Fremen Een film, die ondanks de kritiek het boek van Frank Herbert redelijk recht doet. (Grand). A passage to India. Filmveteraan David Lean, regisseur o m. van „Brigde over the River Kwai" en „Dr. Zhivago" verfilmde Foster's befaamde roman ,,A passage to India" op dezelfde wijze als zijn voorgaande, groots opgezette films Maar er zijn inmiddels wel twintig jaar voorbij gegaan en de traagheid van het magistrale gebeuren wreekt zich enigszins. Niettemin een film, die de liefhebbers van dit genre (prachtige landschappen, grote massa-scènes, lo ve story's en geschiedenis) zeker aan zal spreken Zeker hen, die hebben genoten van de TV-serie „De parel in de kroon". Er zijn tal van overeenkomsten. (Grand). Amadeus. De hele bioscoopwereld in Nederland kijkt nog steeds met lichte verbijstering naar HET filmfenomeen van 1984 en 1985, Milos Forman's verfilming van Peter Schaffner's toneel stuk „Amadeus". Toen de film in Neder landse première zou gaan verwachtte eigenlijk niemand er veel van. Fraai gemaakt, zeiden de insiders, maar er zal te weinig publiek voor zijn. Eens temeer blijkt dan weer, dat filmkenners ook vaak de plank misslaan, want „Amadeus", die op 11 oktober 1984 in première ging, trekt na meer dan zeven maanden nog steeds veel publiek en dat zou best eens een uniek record kunnen zijn. „Amadeus" is niet alleen het „verhaal" van en over Wolfgang Amadeus Mozart, maar zeker ook de dramatische geschiedenis van diens collega, Antonio Salieri, die vlak voor zijn dood bekende, Mozart te hebben vermoord. „Amadeus" is een muzikale fantasie van formaat, een hommage aan Amadeus èn Salieri, opgenomen op historische plaatsen en met de muziek, die Mozart befaamd maakte Onconventioneel en overrompel (Grand). Breathless. Regisseur Jim Mc£ maakte met „Breathless" een ren van Godard's befaamde ,,A bou Souffle" (1959) met in de hoofdri Richard Gere en Valerie Kaprisky film, die vooral door de erotische as ten (McBride maakte voordien sexploitatie-films) opvalt en daa met name in de video-kringen d wordt gehuurd Voor wie dat2i groot wil zien, kan daarvoor m Dinsdag-Movie-Cyclus terecht on vens te kunnen onderzoeken w; „Breathless" nu verschilt van God; film. (Grand, dinsdag). Beverly Hills Cop. De Amerika, komiek Eddie Murphie behoort mon teel tot de meest bekende zwarte akteurs. Al eerder in Nederland te j o.m. in „48 Hours" en „Trading ces", maar nu in „Beverly Hills Cop de solo-toer als een zeer eigenvi politieman uit Detroit, die de moori z'n beste vriend gaat uitzoeken in sjieke Beverly Hills, Hollywood Uil kende grappen, spanning en aktie ken van „Beverly Hills Cop" een prima amusement, geregisseerd Martin Brest naar een draaiboek Daniel Petrie Jr (Cinema). Ic 4 De bedrieger. Redelijk amus Belmondo-film, waarin de held e< minder aktief is dan de fans van verwachten. Belmondo is in deze druk met de vrouwen, die hij wë teveel bedriegt, wat hem gaat op ken. Dat het verhaal zich rond de Pa afspeelt, moeten we maar wijten aa Franse tijdrekening. (Euro) 4 Als je begrijpt wat fk bedoel! eerste avondvullende tekenfilm Martin Toonder rond zijn befaa*f striphelden Ollie B. Bommel en Poes, geproduceerd door Rob Houi Alom gewaardeerd door jong en maar nu te zien in de jeugdvoorstef' gen van Euro 4 Assepoester. Walt Disney's v< ming van het sprookje, gemaak 1950, maar geheel in herziene Ne landse (geluids-)versie, blijft een voor het oog. Een klassieke teken voor jong èn oud. (Grand). AMERSFOORT - Van vrijdag 31 mei tot en met maandag 3 juni draait in het Filmhuis Appelmarkt (elke avond 21.00 uur) de Belgische film „Brus sels by Night" van Marc Didden met muziek van Raymond van het Groe- newoud. In de hoofdrollen Franijois Beukelaars, Ingrid de Vos en Amid Chamir. De film werd gemaakt in 1983. Marc Didden noemt de film een „filo sofische thriller" De thriller heeft met de moord te maken, die pas aan het eind aan de orde komt Het verhaal doet denken aan de romans van Sartre. van Essen) hun zware tocht. Deze reis dwingt hen niet alleen de natuur te trotseren, maar ook aan hun onderlinge verhouding worden eisen gesteld Si mon is een toneelspeler, die aan alles in het leven twijfelt, het zwarte schaap van de familie. Hein is een geslaagd zaken man, zeker van zijn plaats in de maat schappij. Als Simon onderweg ontdekt dat Hein hem verschillende malen be drogen heeft, met verregaande gevol gen, verandert alles. Dat de keuze van het koude Noorwe gen tot hoofdlokatie niet zonder proble men is, blijkt in de eerste draaiweek al. Tijdens een scène op een bergtop vriest het oog van de cameraman aan zijn camera vast, bij de scène waarin de wolven de slee achtervolgen moet de geluidsman tot over zijn middel in de sneeuw staan terwijl zijn koptelefoon vorstblaren op zijn oren veiuur/aakt. De paarden die de slee moeten trekken slaan op hol en sleuren de omgevallen slee tientallen meters achter zich aan, de camera weigert bij -35° dienst en een sneeuwscooter die een weg over een meer moet voorbereiken zakt door het ijs en moet daar bij -26° weer uitgetrokken worden. Maar de acteurs spelen door. Terwijl de uitputting en de kou hun gezichten tekent, wordt de ene na de andere scène op film vastgelegd. Dan wordt ook duidelijk waarom Or low Seunke zijn film onder deze barre omstandigheden wil maken. Waar de natuur zo nadrukkelijk aan wezig Is, geeft zij de film net het extra duwtje, wat in geen studio te krijgen zou zijn. Of het allemaal lukt, kunnen we vanaf september in de bioscoop gaan zien. LEUSOEN - Op zaterdag 2 juni zal de IKV-kraam weer staan in het winkelcentrum De Hamers hof, en wel van 10.30 tot ib.00 uur. Naast het gebruikelijke in formatiemateriaal zal extra aan dacht besteed worden aan de 24-uurs manifestatie voor de vrede op 14 en 15 juni. Verkrijg baar zullen onder meer zijn de raambiljetten en steunkaarten voor deze aktie. wiens ideeën in België meer wortel schoten dan in Nederland Je zou kunnen zeggen dat „Brussels by night" het einde van „de wegen der vrijheid" in kaart gebracht wordt, het gebied waar angsten, obsessies en simpele overlevingsdrift het menselijke gedrag gaan overheersen Er is in Nederland over het algemeen een nogal stiefmoederlijke belangstel ling voor de Belgische, i c. Vlaamse film en wat de enkele films betreft die hier de bioscoop halen (niet terecht) In het geval van „Brussels by Night", het debuut van journalist Mare Didden, resulteerde het in de kritiekprijs, Belgi sche film van het jaar. De aankoop werd een feit en daardoor werd hij uitge bracht in andere landen. Toch is „Brus sels by Night" geen vooropgezette commerciële, maar een uiterst per soonlijke „low budget productie „Brussels by Nignt' is in eerste in stantie een spannende, indringende film over de generatie van veertigers, van Didden zelf dus, waarmee de ma ker het portret wil schetsen van herken bare mensen die teleurgesteld zijn over hun verleden en weinig toekomstver wachtingen koesteren. De hoofdper- Scène uit Brussels by Night" met Ingrid de Vos soon Max is zo'n veertiger, die banden met het tastbare verleden breekt en over de rand van het scx aanvaardbare gaat. Daarover gaat „Boredom", een roman van Alt Moravia, waardoor Didden op hel kwam voor zijn film. De locatie Ba bleek voor de film ideaal, nerc heerst zo'n gespleten atmosfeer, alleen in architectonisch opzicht r ook door de taalstrijd en de groeie kloof tussen autochtone Brusselare buitenlandse werknemers. (advertentie) De Leusder Krant en pasgeboren baby's Wat dat met elkaar te maken heeft? Alles! Bij de Leusder Krant kunt u namelijk geboortekaartjes bestellen om de nieuweling in 't gezin bekend te maken bij familie en bekenden. In ons kantoor liggen boeken met voorbeelden klaar. U kunt ze meenemen om thuis de kaart, die u leuk vindt, uit te zoeken. Voor wat het lettertype betreft heeft u de keus uit hand- of machineletters Asschatlerweg 19, lelefoon 941495 Het kantoor Is op werkdagen geopend van 9.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 17.00 uur

Leusder Krant | 1985 | | pagina 6