PLAN VOOR 42 HUURWONINGEN Record-aantal deelnemers aan fietsavondvierdaagse „Achterveldse sportzaal moet er komen Gemeente wil beginnen met bouwrijp maken „De Horst" 'wee weken cel voor Leusdenaar ommissie vindt anderhalf miljoen veel, maar Auto in bocht rechtdoor Grondruil in Groenhouten: leusder °e"i|k Pgi krant gemeente Leusden iCjLjl Krediet gevraagd van ruim zes miljoen: Vandaag in de Leusder Krant Open huis muziekschool hult»ut fegens mishandeling: Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden WEGWIJS LEUSDEN '85 Zeven woningen aan Mariënhove Geen krant ontvangen? Hoofdredakteur: Bert Vos Redaktie en administratie Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA LeUsden- Centrum Telefoon 033-941495 Redaktie. 941494 Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement 16.65 per kwartaal Uitgave BDU BV rkrant DINSDAG 4 JUNI 1985 17e JAARGANG NO. 7 LEUSDEN - De gemeente wil een grondruil aangaan met aannemingsbedrijf Produc- tiestroom BV uit Naarden. Dit, om het bedrijf in staat te stellen 42 huurwoningen te bouwen in Groenhouten. De ruil, die 1410 vierkante meter van het bedrijf en 1160 vierkante meter van de gemeente betreft, levert de gemeente dertigduizend gulden (exclusief BTW) op. De ge meente moet echter kabels en lei dingen verwijderen en omleggen, waarvan men de kosten op tien duizend gulden - ook exclusief BTW - begroot Verschillende raadscommissies, waaronder die van Openbare Werken en Ruimte lijke Ordening vanavond, zullen zich óver het voorstel buigen. Uit het voorstel blijkt, dat deze grondruil een gevolg is van het feit, dat door een bezwaarschrift een eerder plan, voor veertig ter raswoningen, op het perceel aan de Hamersveldseweg niet kon worden gerealiseerd. De grond daarvoor had het betreffende be drijf in eigendom, en men heeft er nu een plan voor ontwikkeld voor de genoemde 42 huurwoningen. Die huizen omvatten, aldus het voorstel, "in hoofdzaak een woon kamer en twee slaapkamers." "Door de realisering van dit bouw plan", aldus het voorstel, "kan weer een gedeelte van het plan Groenhouten definitief worden in gericht (Van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - Niet minder dan 621 mensen stapten gisteravond op de fiets om deel te nemen aan de derde Leusdense avondfiets- vierdaagse. De organisatie, Trim- en Toerclub Leusden, toonde zich erg verrast en blij met de opkomst. De twee voor gaande jaren schommelde het aantal deelnemers rond de 180. den is de grotere belangstelling het gevolg van het mooie weer en de enorme reclame die voor het fiets- evenement is gemaakt. Behalve perspublikaties, borden langs de weg en mond-tot-mond-reclame, heeft de organisatie erg veel baat gehad van een huis-aan-huis ver spreide folder met informatie over de avondfietsvierdaagse. Van de 621 gestarte deelnemers is H. Kraaijkamp uit Leusden de oudste. De man wordt binnenkort 87. Toen hij gisteravond de tocht van 30 kilometer had afgelegd was zijn lakonieke commentaar ,,Het was een peuleschil". Donderdag en vrijdag is de uitrei king van de medailles aan de fiet sers. De organisatie verwacht dat het aantal deelnemers vandaag nog zal groeien. De deelnemers hoeven maar vier van de vijf avond en in aktie te komen om recht te doen gelden op een medaille. Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus- den. Familieberichten en losse advertenties 42 cent per mm Bij kontrakten belangrijke korting leusderheitjes 1,29 per regel (43 cent per mmj Losse nummers: 75 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR Ons kantoor, Asschatterweg 19 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur geopend Zaterdags gesloten. (advertentie) BELANGRIJK! komt uit, eind mei begin juni a.s. De enige gids met volledige informatie vanuit de gemeente Leusdea Deze gids wordt gedrukt door de BDU in Barneveld. Binnenkort ontvangt u een schrijven van de gemeente Leusdea Heeft u belangstelling om te adverteren? Neem dan kontakt op met BDU bv te Barneveld, tel. 03420-94911 toestel 263. een onzer medewerkers) EUSDEN - Alle fracties in de Leusdense gemeenteraad het er over eens: er moet zo snel mogelijk een sportzaal touwd worden in de woonkern Achterveld. In de plannen burgemeester en wethouders wordt gesproken over een rag van anderhalf miljoen gulden dat op tafel gelegd moet rden. Vrijwel alle fracties willen dat dit bedrag omlaag racht wordt. Alleen Harm Offereins (GPV/SGP) neemt een ijkend standpunt in. „Ik zeg niet bij voorbaat nee tegen de 'raagde anderhalf miljoen. Als je ziet wat de voorzieningen .eusden-Centrum hebben gekost moeten we nu niet direkt zeggen tegen de Achterveldse voorstellen", aldus de r Offereins. Door de opkomst van een grote schare Achtervelders verhuisde de commissie welzijn en onderwijs maandagavond van de commissie kamer naar de raadzaal Ook deze zaal was maar net groot genoeg om iedereen een plekje te geven. Ondanks het feit dat een groep mensen in Achterveld al jarenlang bezig is om in het dorp een sport zaal van de grond te krijgen, had de voorzitter van de werkgroep, de heer W. Bouwman, toch nog een waarderend woord voor de ge meente: ,,U heeft toch nog hard moeten werken om het voorstel zoals dat er nu ligt, op tijd klaar te krijgen." De heer Bouwman wees op de bijkomstigheid dat een grote sportzaal in Achterveld ook wel eens aantrekkelijk zou kunnen zijn voorde Achterveldse zakenwereld. Overigens suggereerde ook de heer Bouwman dat het door b. en w. genoemde bedrag van ander half miljoen wel eens aan de hoge kant zou kunnen zijn. meeste leden van de commissie welzijn wel hun bedenkingen tegen de geraamde kosten. Enkele frac ties hebben in eigen kring al vast gesteld wat de limiet moet zijn waan/oor gebouwd mag worden Bij monde van fractievoorzitster Evelien Blom, liet de CDA-fractie weten dat wat haar betreft de sport zaal er moet komen voor een be drag van ƒ1.130.000,-. Het is een bedrag dat gevonden is door de acht ton die al voor het project was uitgetrokken, te tellen bij de ƒ330.000,- die de Moespot" zou kunnen opleveren De verkoop van het raadzaaltje is eraf. ,,Gaat u eens praten met een paar sport zaalbouwers", zo suggereerde me vrouw Blom. Lily van Amerom (VVD) vindt dat de sportzaal er moet komen, maar wil ook geen valse verwachtingen wekken bij het publiek. De VVD vindt dat de sportzaal gebouwd moet worden voor maximaal een miljoen gulden ,,We zijn echt ge schrokken van het bedrag dat in het voorstel genoemd is", aldus de VVD-woordvoerdster. APPLAUS Elke keer als een lid van de commissie naar voren bracht dat de sportzaal in Achterveld er moet komen, klonk er vanaf de tribunes een luid applaus. Toch hadden de Commissievergadering mocht zich in ruime belangstelling uit Achterveld verheugen. LEUSDEN Suomi Blokhut Bouw De Leeuw BV uit 't Zand gaat, als de gemeen teraad akkoord gaat, zeven weningen bouwen aan Ma riënhove In Leusden. Het bedrijf neemt de bouw grond over op dezelfde voorwaarden en voor de zelfde prijs als eerder was overeengekomen met me vrouw J. M. Eman uit Leus den-Zuid. Zij heeft echter te kennen gegeven, van de koop af te willen zien. Het voorstel wordt vanavond in de commissie Openbare Werken en Ruimtelijke Or dening besproken. LEUSDEN - Aan de gemeen teraad wordt voorgesteld, te beginnen met het bouwrijp maken van "De Horst". De onderhandelingen met de eerste gegadigden zijn in een dusdanig vergevorderd stadium, dat op korte termijn met die werkzaamheden moet worden begonnen, al dus het voorstel. Omdat het moeilijk is, te voorzien welke stukken grond het eerst worden uitgegeven, wil men een krediet ter beschikking stellen voor het bouwrijp malen van het werkgelegenheidsgebied, be halve het stuk, dat bestemd is voor het Huis van de Sport. Dat krediet bedraagt I 6,054.000,-, exclusief BTW en de kosten van voorbereiding en toezicht. Men wil het weik onderho ,-J- aanbe steden aan de firma Van Schoon hoven uit Veenendaal. Het werk zal gefaseerd worden uitgevoerd, afgestemd op de af zonderlijke grondverkopen. en daadwerkelijke verwezenlijking van bedrijfsvestigingen. Vanavond komt dit onderwerp ter sprake in de commissie Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening Particulieren welkom op Culturade pag. 3 Jeugd deed goede zaken op Kindermarkt pag. 3 Voorstanders sportzaal fietsten naar Leusden pag.3 Veilig Verkeer vierde 25-jarig bestaan in Leusdenpag. 5 Leusdens Kamerkoor verdient meer belangstelling pag. 5 Oecumenische korenavond wisselend succesvol pag.5 Sportpag. 6 Loep op Leusden pag. 7 LEUSDEN - Een Leusdenaar raakte zondagochtend vroeg licht gewond na een eenzijdig ongeval op de Heiligenberger- weg. Hij was met zijn auto, op weg van zijn werk naar huis, in de scherpe bocht rechtdoor ge reden. De Leusdenaar, die lichte kneuzingen opliep, ging vervol gens op eigen gelegenheid naar het St. Elisabethziekenhuis voor medische verzorging. Later moest hij een tweede tegenslag incasseren toen hij van de politie vernam, dat zijn auto spontaan in de brand was gevlogen. De wagen is voor een technisch onderzoek door de politie afge voerd. LEUSDEN - De muziekschool Leusden houdt zaterdag 8 juni open huis in Groot Krakhorst aan de Bolderikhof. Van 11 00 tot 13.00 uur is iedere belangstellende welkom om zich te laten informeren over muziekon derwijs. Docenten zullen uitgebreid advies geven en er is een doorlo pende demonstratie door leerlin gen te beluisteren en te zien Over de meest uiteenlopende instru menten kan informatie verkregen worden. Om 13.30 uur is er in de Koningshof een demonstratie klas siek orgel. De toegang is vrij. (advertentie) TE HUUR: GorMdachapp«n - materialen en nog veel meer AMERSFOORT Induetrieterrein de ISMll Vanadlumweg 19 Tel. (033) 633182 HILVERSUM Tel. (035) 41375 Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofd agent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033-940691. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr, 03420-94911 EUSDEN - Voor de Utrechtse politierechter, mr. K. S. ger, stonden vrijdag een Amersfoorter (33) en een Leusde- r (28) die elkaar te lijf waren gegaan. De Amersfoorter nd terecht wegens mishandeling. De ander wegens po- g tot het toebrengen van zwaar lichamelijk letsel. e ruzie draaide om de zus van vrouw van de Amersfoorter. [eveer tien jaar had de inwoner Leusden een verhouding met b zuster gehad. Dat was op een d moment uit gegaan. De Leus aar kon dat moeilijk verwerken egelmatig kwam hij bij de irsfoorter en zijn vrouw om over iffaire te klagen. Vaak zou de iner van Leusden hevig geë- oneerd zijn geweest. De ande- erdachte zette dan koffie voor i en bracht hem daarna naar moeder. p een dag in augustus vorig had de gewezen vriend het r in zijn hoofd gehaald om bij Amersfoortse gezin te gaan en Om twee uur 's nachts Ie hij aan. De andere verdachte e weer koffie voor hem. laar dit keer liep de zaak uit de d. ,,Je hebt de boel opgestookt, :hop je kapot", zou de Leusde- f hebben geroepen. Daarop •pon zich een gevecht, waarbij Amersfoorter bij zijn keel werd epen. In het heetst van de 1 greep de verdachte uit irsfoort een lang zwaard, waar- hij uithaalde. Hij raakte zij onent in het gezicht, e officier van justitie, mevr. mr T. Kruyer, vond dat de Leus denaar het meest in kwalijke zin tot de situatie had bijgedragen. Zij kon zich voorstellen dat de inwoner van Amersfoort zich zeer bedreigd had gevoeld, mede omdat de gewezen vriend hevig naar drank riekte. Dat de Leusdenaar veroordeeld moest worden wegens mishande ling, stond voor mr. Kruyer wel vast. Maar ook de andere verdachte verdiende volgens de officier straf. Hij had immers, in plaats van naar het zwaard te grijpen, weg kunnen lopen. Tegen de Leusdenaar eiste mr. Kruyer zes weken gevangenis straf waarvan de helft voorwaarde lijk. Voorde ander had zij een boete van 500 gulden en twee weken gevangenisstraf voorwaardelijk in haar hoofd ..Uit maatschappelijk oogpunt is de enige goede rechtspraak om te zeggen dat hier sprake is geweest van noodweer", zei de rechter over de rol van de inwoner van Amers foort. Deze man was in zijn eigen woning bedreigd. Bovendien stond vast dat de Amersfoorter ooit eens had gezien hoe de Leusdenaar de zuster van zijn vrouw aftuigde. Hij zou hebben geweten waartoe de Leusdenaar in staat was. De Amersfoorter kwam er dus af met vrijspraak. maar ook erover. Anders verging het met de Leusdenaar. Mr. Bieger veroor deelde hem tot vier weken ge vangenisstraf waarvan de helft voorwaardelijk. Als bijzondere voorwaarde koppelde de rechter aan deze straf dat de man gedu rende twee jaar geen contact mag zoeken met zijn ex-vriendin als zij dat niet wil hebben. De Avondfietsvierdaagse voerde niet alleen langs water

Leusder Krant | 1985 | | pagina 1