Particulieren ook welkom op Culturade Sportzaal-voorstanders fietsten naar Leusden Jeugd deed goede zaken op leuke kindermarkt lieuwe sportzaal ten koste van ,Moespot" en oud-raadszaaltje LEUSDEN :hterveldse nieuwbouw gaat 1,5 miljoen gulden kosten Culturele Raad Leusden gaat CJP uitgeven Culturade '85 belooft gevarieerde manifestatie te worden: weekindejptieede/ j LEUSDEN - De eerste plaatselijk nieuws één onzer verslagge- SDEN/ACHTERVELD - financiering van de we Achterveldse sport- ls de gemeente van plan voormalig raadszaaltje de Kon. Jullanaweg te open en het gebouw van Moespot' aan de Jan van ilweg af te stoten en te en. De gemeent hoopt loor een bedrag van een miljoen gulden In haar jet vrij te kunnen ma- De totale kosten van de v van een nieuwe bin- portaccommodatie in lerveld worden geraamd ,5 miljoen gulden. n voorstel aan de gemeente- schrijven burgemeester en juders dat hun voorkeur - om iantal redenen - uitgaat naar lbouw in plaats van verg ro an de huidige sportzaal aan ialter van Amersfoortstraat. loofdredenen zijn, dat een gebouw betere mogelijkhe- biedt voor een goede situe- RHEJ ;n een doelmatige inrichting, e moi lat door de lagere onder en ix skosten van nieuwbouw go elijk de lasten (hogere inves- ioene j) wegvallen. Behalve een lorlai zaal van 22*34x7 meter is 50^ evens de bedoeling een 'ne- rstee limte' te bouwen met een op- neveljakte van 125 vierkante me- deze ruimte zouden naar van B&W aktiviteiten kunnen vinden die normaal in sociaal-cultureel ge- 'De Moespot' gehouden en. De gemeente wil name- in 'De Moespot' af, omdat er ar dik gemeenschapsgeld bij om het gebouw draaiende te in. „Reeds eerder had het aandacht getrokken, dat de Imitatie van het gebouw te 's in verhouding tot het ge- dat daarvan wordt gemaakt. vSt- Voor 1985 is voor dit gebouw een nadelig exploitatiesaldo geraamd van f 98.480,-. Hierin is begre pen een huurvergoeding aan de gemeente van f 56.400,-", aldus het college in zijn voorstel aan de raad. Gelet op het geringe ge bruik van 'De Moesot' overwegen B&W dus het gebouw, dat be heerd wordt door de gemeente lijke stichting SOCCLE, af te sto ten en te slopen. De gemeente raad wordt gevraagd daar ak koord mee te gaan. Het wegvallen van de exploitatielast van 'De Moespot' ter grootte van 40 dui zend gulden, aldus B&W, schept de mogelijkheid voor een nieuwe investering tot een bedrag van 365 duizend gulden. Dit bedrag verminder met de restantboek waarde van het gebouw, levert 330 duizend gulden op aan dek kingsmiddelen voor de bouw van een nieuwe Achterveldse sport zaal. Om deze nieuwbouw te kunnen financieren overwegen B&W ook het voormalig raadzaaltje aan de Kon. Julianaweg te verkopen. Het college meent: „De exploitatielas ten van dit gebouw, dat ondertus sen geheel is afgeschreven, be dragen circa f 12.000,- per jaar. Het gebruik van het gebouwtje is minimaal en voor de huidige ge bruiksdoeleinden is zonder enige twijfel een goedkoper alternatief denkbaar in de vorm van bijvoor beeld de te creëren nevenruimte bij de nieuwe sportzaal. Het in ge meente-eigendom houden van het voormalig raadzaaltje zou uit historische motieven verklaarbaar zijn, maar wordt niet ingegeven uit een oopunt van accommoda tiebehoefte". Het afstoten van het ex-raaszaaltje levert de gemeente naar verwachting 170 duizend gulden op voor de bouw van een nieuwe sportzaal. De overige dek kingsmiddelen voor de nieuw bouw bestaan uit een reserve van acht ton en een extra sportreserve van twee ton. VERGROTE UITVOERING Eind juli vorig jaar bracht een spe ciaal ingestelde werkgroep (Ach terveldse sportclubs, de NSF en ambtenaar sportzaken) een rap port uit, waarin gepleit werd voor een vergrote binnensportaccom modatie in Achterveld. De werk groep droeg drie mogelijkheden aan om dit te bereiken: 1) vergro ting zaalruimte van de huidige ac commodatie, b) aanzienlijke ver groting van de bestaande sport zaal door een aanbouw en c) af breken van de huidige accommo datie en bouwen nieuwe sport zaal. In eerste instantie viel de keuze van de werkgroep op mo gelijkheid b, maar in een later sta dium gaf men de voorkeur aan de bouw van een nieuwe gymzaal. In het voorstel aan de gemeente raad worden de bezwaren opge somd die tegen uitbouw van de huidige sportzaal (mogelijkheid b) zijn: een sportzaal van 34x22x7 meter, zoals door de werkgroep voorgesteld, past niet binnen de bestaande eigendomsgrenzen. Bij aanbouw aan het bestaande gymnastieklokaal zou een strook grond ernaast gekocht moeten worden. Bovendien zou voor de uitbouw een klein gedeelte van de speelplaats van de St. Joseph- school opgeofferd dienen te wor den: wanneer zou worden gekozen voor aanbouw, zou een van de consequenties hiervan zijn, dat gedurende de bouwtijd geen ge bruik kan worden gemaakt van de gymzaal. Zowel voor het gymnas tiekonderwijs op de scholen als voor hef verenigingsgebruik zal naar elders uitgeweken moeten worden. Naast het nodige onge rief, is dit ook een kostbare zaak; het is zeer de vraag of de tech nische installaties in de huidige accommodatie ook geschikt zijn in een sterk vergrote gymzaal; de ervaring leert dat men bij aanbouw van iets nieuws tegen allerlei zaken aanloopt, die van te voren niet zijn ingecalculeerd. In dat soort gevallen ontstaan in de regel forse posten meerwerk; eveneens een ervaring is, dat aanbouw altijd kwetsbare plekken blijft vertonen, hetgeen een nade lige invloed kan hebben op de normale onderhoudspost. In dit verband merken B&W op, dat in de komende jaren vrij veel onder houd aan het qvmzaaltie ae- pleegd zou moeten worden. Naast het buitenschilderwerk is onder andere vervanging van ko zijnen en een grondige reparatie van het dak noodzakelijk. Eerlijkheidshalve noemen B&W ook twee punten op grond waar van aanbouw/uitbouw van de hui dige gymzaal de voorkeur kan hebben boven nieuwbouw. In de eerste plaats zijn de investerings kosten van nieuwbouw veel hoger dan van aanbouw (een verschil van dik drie ton). In de tweede plaats zal bij nieuwbouw het oude sportzaaltje afgebroken moeten worden, waardoor er sprake is van 'kapitaalvernietiging' (het ge bouwtje heeft nog een bepaalde waarde). B&W hebben genoeg vertrou wen door het rapport van de werkgroep en een eerder onder zoek van de Sportstichting dat er in Achterveld voldoende be langstelling Is voor een grotere sportzaal. „Wel menen wij dat de verwachtingen daaromtrent door de werkgroep wel wat opti mistisch worden voorgestel- d",aldus het dagelijks bestuur van Leusden. Het rekent de ge- meenteraad voor, dat op de nieuwe sportzaal In Achterveld naar verwachting elk |aar 60 duizend gulden moet worden bl|gelegd. Wie of wat de sport zaal gaat beheren is nog niet be kend. Na het nemen van een be sluit door de raad zal hlerovei ambtelijk worden gesproken. B&W laten alvast weten, dat ze niet zo veel voelen voor het In stellen van een aparte beheers instantie, zoals door de werk groep wordt gesuggereerd. oormatig raadszaaltje in Achterveld. De gemeente wil het verkopen ter financiering van de nieuwe aal. vervolg van pagina 1 Harm Offereins (GPV/SGP) ver baasde zich over het gemak waar mee het college voorstelf om „de Moespot" maar af te breken. „Met veel geld en inspanning is de Moespot zo'n 445 jaar geleden verbouwd. Er is misschien wel geen goed beleid gevoerd Nu wilt u de ene voorziening afbreken om een nieuwe te kunnen bouwen", aldus een verbaasde Offereins. De heer Offereins heeft minder moeite met het voorstel om het Achterveld se raadzaaltje op te heffen: „Ik ben echter geen Achtervelder en weet dus niet of dat gebouwtje erg ge voelig ligt in de gemeenschap", zo moest Offereins bekennen. De PvdA-fractie wilde zich maandagavond nog niet definitief uitspreken over de gevraagde an derhalf miljoen gulden. „Het ver schil lussen de aanvankelijk begro te 8 ton en de nu gevraagde ander half miljoen is wel erg groot", aldus Jan Jacobs, De heer Oostra (D'66) gaf als zijn mening dat wat hem betreft er een sportzaal moet ko men. De heer Oostra wil wel een betere financiële onderbouwing van het voorstel. Vanavond wordt het voorstel besproken in de commissie ruimtelijke ordening, maandag avond komt het voorstel in de vergadering van de commissie financiën. Als het aan het college ligt wordt het voorstel afgehan deld In de raadsvergadering van deze maand. LEUSDEN - De Culturele Raad Leusden zal binnen kort van start gaan met de verkoop van Culturele Jon gerenpaspoorten. Tot nu toe moesten Leusdense jongeren naar Amersfoort om zo'n paspoort aan te schaffen. In samenwerking met de Amersfoortse Culturele Raad (ACR) zal dit straks niet meer nodig zijn. Op ver schillende strategische punten zal de verkoop van start gaan. Op de Culturale '85 zal de Culturele Raad Leusden extra aandacht schenken aan het Cultureel Jongerenpaspoort In haar specifieke stand. Daar zal men overigens ook voor alle andere informatie over de Culturele Raad Leusden te recht kunnen. LEUSDEN Dinsdag 4 juni 20.00 uur: Com missie OW/RO, commissiekamer gemeentehuis, 't Erf 1 Woensdag 5 juni 9.30 uur: Bloemschikken 't Vooronder, Burg Van der Postlaan 2. Donderdag 6 juni 9.30 uur: Infor matieochtend, Wolboom, Hamers- veldseweg 2a. Donderdag 6 juni 20.00 uur: Soosavond Virus, De Til, Hamers- veldseweg 30. Zaterdag 8 juni: Expositie en ver koop schilderijen, De Korf, De Smidse 1 Zaterdag 8 juni 11.00-13.00 uur: Open huis muziekschool, Groot Krakhorst, Bolderikhof 18. Maandag 10 juni 20.00 uur: Com missie financiën, commissiekamer gemeentehuis, 't Erf 1 Dinsdag 11 juni 9.15 uur: Thema ochtend Kruisvereniging „Peuter/ kleuter op reis", wijkgebouw Ro- zengaarde 33. afhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. rschijnt elke dinsdag en donderdag. ofdredakteur: Bert Vos idredakteur: Hans Mosterd daktie: Caspar van Loo, Boudewlna de Boer daktie-secretariaat: Mia Veen "vering kopij en advertenties: 'het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12.00 uur. voor het derdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12.00 uur. daktie en administratie: ntoor Leusder Krant,' Asschatterweg 19, Leusden-Centrum Op werkda geopen van 09 00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17 00 uur. Telefoon 1-941495 (administratie) -941494 (redaktie). onnementsgeld: *60 per jaar, 31,80 per half jaar, 16,15 per kwartaal chten bezorging: abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagavond 18.00 uur te ben ontvangen. Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze 'dagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19 30 uur), 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze «kleur bezorging, overdag 03420-"94206 «stellen foto's: neeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabestellen •uitzondering van archief- en historische foto's), bij vooruitbetaling )iro 871441 t.n.v. BDU b.v. te Barneveld, met duidelijke vermelding 9ewenste foto, aantal, nummer van krant, pagina waarop de foto "•geplaatst. Nabestellen kost 5,- per exemplaar (formaat 13x18 en 10,- voor luchtfoto's (formaat 20 x 25 cm), unt ook contant betalen op ons kantoor, sden-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u lewenste foto('s) thuis. LEUSDER KRANT is een uitgave van de BCU- ntenkombinatie te Barneveld. i I Culturade, georgani- seerd door de stichting Culturele Raad Leusden op zaterdag 24 augustus I in en rond het activitei- I tencentrum De Korf in de Hamershof belooft een - gevarieerde manifestatie te worden. I De voorbereidingen zijn in volle gang Meer dan dertig I verenigingen en particulieren uit de gemeente Leusden, die zich bezig houden op cursus- I sen op het gebied van cultuur en/of aktief hiermee bezig - zijn, zullen zich op de Cultu- I rade '85 gaan presenteren. Maar er is nog ruimte. Met name particulieren uit Leus den, die zich bezig houden met het geven van cultureel- gerichte cursussen in de ruimste zin van het woord, kunnen nog een plek krijgen op de culturele markt tijdens de culturade. Voor zover de organisatoren het op dit moment kunnen be kijken, zullen de bezoekers aan de manifestatie in ieder geval kunnen genieten van dans, muziek, zang en toneel, verzorgd door Leusdense ver enigingen. Daarnaast zal wor den getracht om ook verschil lende straatmuzikanten acte de presence te laten geven. De Culturele Raad Leusden biedt de Leusdenaren naast deze culturele markt ook een aantal voorstellingen voor zo wel de jeugd als de volwasse nen, verzorgd door professio nele groepen. Deze voorstel lingen zullen in de Korf wor den gegeven. Binnenkort hoopt de desbetreffende werkgroep de kontrakten rond te hebben. Voor alle informatie over en aanmelding voor de culturele raad van de Culturade, kunt u zich richten tot het secreta riaat van de Culturele Raad Leusden, mevrouw E. v.d. Hoeve, tel. 033-945643 Een fiks gezelschap uit Achterveld maakte gisteravond op sportieve wijze, op de fiets, de gang naar Leusden om het belang van de sportzaal voor Achterveld te benadrukken. ACHTERVELD/LEUS DEN - „Wij gaan de sport zaal halen". Onder dat motto kwamen tegen de tweehonderd inwoners van Achterveld gister avond op de fiets naar het Leusdense gemeente huis. De werkgroep, die zich in Achterveld bezig houdt met het tot stand komen van een sportzaal in deze woonkern had de bevolking opgeroepen om met zijn allen naar het gemeentehuis te gaan om te pleiten voor een sport zaal. Het ging werkelijk om een bliksemactie. Drie dagen voor dat de kwestie van de sport zaal in de raadscommissie welzijn en onderwas behan deld zou worden, werden in Achterveld de eerste affiches opgehangen. Het resultaat was dat maandagavond, voor afgegaan door de politie, zo'n tweehonderd Achtervelders van Achterveld naar Leusden tietsten. Opvallend was het grote aantal jeugdigen dat de tocht meemaakte. Niet iedereen be greep waar het eigenlijk om ging, getuige het enige protest bordje dat meegevoerd werd. .Wij willen een gymzaal er bij", stond er op het minlbordje, terwijl het gaat om een geheel nieuwe sportzaal in plaats van de oude gymnastiekzaal Voor velen zal het een te leurstelling zijn geweest om te horen dat ze misschien te vroeg waren. Mevr. E. Blom (CDA) wees dein groten getale opgekomen Achtervelders op het feit dat de commissie Wel- zi|n alleen maar uitspreekt of er wel een sportzaal moet komen naar haar mening. „Dinsdag avond wordt er in de commis sie Ruimtelijke Ordening ge praat over de plaats van de sportzaal. Volgende week maandag wordt er over de centjes gepraat, dat is de be langrijkste vergadering Jullie moeten dus eigenlijk drie keer naar Leusden-Centrum ko men", aldus de fractievoorzit ter van het CDA. De suggestie van me vrouw Blom zal, gelet op de reacties wel niet opgevolgd worden. Dat is ook niet no dig, Achterveld heeft vol doende duidelijk gemaakt dat de sportzaal er nu zo snel mogelijk moet komen. Kindermarkt: kijken, onderhandelen en kopen (van één onzer medewerkers) LEUSDEN - Het winkelcen trum de Biezenkamp werd vorige week zaterdag geheel bezet door kinderen. Op ini tiatief van de winkeliers kon de jeugd een dag lang hun overtollige spulletjes aan de man brengen. Toen de orga nisatoren met limonade rondgingen, bleken er tegen de driehonderd kinderen op het plein aanwezig te zijn. Over het algemeen waren de kooplieden in spé best tevre den over de zaken. De kindermarkt op de Biezen kamp mag zich in een grote be langstelling verheugen. In de loop van de dag bezoeken honderden kinderen de markt om te zien of hun leeftijdgenoten iets aardigs aan te bieden hebben. Ook vol wassenen ziet men op de kinder markt rondsnuffelen om te zien of er iets van hun gading bij zit. Ove rigens blijkt niet alle handel be stemd te zijn voor jeugdigen. Wat te denken van boeken als 'be roemde erotische verhalen' en anti-diefstal apparaatjes voor de benzinetank van de auto. Eerlijk heidshalve kan gezegd worden dat de boeken met een 'erotische inslag' weer onverkocht mee naar huis genomen werden. De appa raatjes tegen diefstal werden eerst nog voor een gulden per stuk verkocht, later waren de han delaren in de dop al blij als ze er een duppie voor kregen Jeannette Hofmeijer was ook niet bijster tevreden over de kooplust van het publiek. Jeannette had aardewerk potten beschilderd met een boerenbontmotief. De potten werden voor een prikje te koop aangeboden. „Vorig jaar ging het veel beter met de verkoop", ver zuchtte de verkoopster. Hetzelfde gold voor de verkopers van knik kers. De knikkers werden per zakje verkocht. Bij de kraam hing een bord waarop stond dat de hele handel ook in één keer te koop was voor de som van t 17,50. Kennelijk had niemand dat bedrag er voor over want te gen het eind van de markt waren er nog genoeg zakjes knikkers over. Opvallend was dit jaar het grote aanbod aan tweedehands kle ding. Veel kinderen stonden hun nog nette, gedragen kleding te verkopen Veel ouders maakten gebruik van de vaak heel voorde lige aanbiedingen. Niet in de laatste plaats vanwege het fraaie weer, was ook dit jaar de kindermarkt in de Biezenkamp een groot succes. Veel kinderen lieten al weten dat ze een vol gende maal ook zeker weer aan wezig zullen zijn. Niet alie kinderen hadden het even druk NSDAG 4 JUNI 1985

Leusder Krant | 1985 | | pagina 3