afgelopen vrijdag Verkeer Nederland 25 jaar in Leusden .eusdens Kamerkoor verdient neer publieke belangstelling GS keuren plan voor woonwagencentrum goed lecumenische korenavond visselend succesvol Voorjaarsconcert Gemengd Koor van Hazenkamp uitstekend dirigente B&W ijveren voor binnen- en buitenmanege „De Singels" WATERSCHADE LIESHOUT B.V. Informatie ochtend in WOLboom plaatselijk nieuws aangeboden. De heer Schoonder- beek, dankte een ieder voor de mooie woorden en was blij dit alle maal nog te kunnen meemaken Affiches Door de afdeling Leusden worden affiches, aangebracht in borden opgehangen langs de verkeers wegen. Deze zijn nu versleten en zullen nu vervangen worden. Blijkbaar had het gemeentebe stuur hier lucht van gekregen en volgde een toespraak van wet houder Van Woudenberg die met zijn echtgenote tijdens de bijeen komst aanwezig was. In verband met afwezigheid van de burgemeester kwam hij als waarnemend burgemeester. "Ik ben blij dat ik deze avond hier aanwezig mag zijn in verband met uw jubileum. Namens het ge meente bestuur onze hartelijke gelukwensen en we hopen dat deze afdeling nog heel veel jaren hier werkzaam zal zijn. Een ver eniging die maar weinig subsidie vraagt en toch veel werk verzet. We hebben vernomen dat de bor den versleten zijn en dat er nieuwe zullen worden aange schaft. Namens het gemeentebe stuur bied ik de afdeling dan het eerste bord aan in de hoop dat ze vele jaren gebruikt zullen worden voor jullie werk." Het aangeboden geschenk werd door de heer Schoonderbeek in ontvangst genomen. De voorzitter dankte voor de goede woorden en de aangebo den geschenken." "We hopen nog heel veel jaren als veilig verkeers afdeling in deze gemeente werkzaam te zijn en zullen ons zeker inzetten voor een goed en veilig verkeer in de gemeente", aldus de voorzitter. DINSDAG 4 JUNI 1985 jaar als bestuurslid werkzaam is. "Vijf en twintig jaar hebt u zich volledig voor het werk van de af deling ingezet", aldus de voorzit ter" Het is een zeldzaamheid als U op een vergadering of een actie ontbreekt Hartelijk dank voor de fijne medewerking en samenwer king die er tussen ons altijd is ge weest. Gezien de plaatselijke be kendheid ben je een onmisbaare medewerker. Veel veranderingen hebt u zowel bestuurlijk als de ac tiviteiten meegemaakt. Maar steeds hebt u zich aan kunnen passen. Je bent geen man van veel woorden, maar als je met iets komt is het altijd goed. Wehopen u nog een aantal jaren in ons mid den te kunnen behouden, aldus de woorden van de voorzitter. De jubilaris werd een mooie teke ning van de R.K. kerk uit Leusden aangeboden alsmede een kado- bon. Zijn echtgenote werd in de bloe metjes gezet. Vervolgens werd het woord gervoerd door de heer Hilferink die de afdeling felici teerde met het jubileum: "We kennen de afdeling als een ac tieve afdeling. Allemaal vrijwilli gers die hun vrije tijd inzetten om en veiliger verkeer te bewerkstelli gen. Ga zo door een probeer de volgende 25 jaar vol te maken Namens het district werd mate riaal aangeboden waarmee op de kleuterscholen gewerkt kan wor den Wuf Schoonderbeek toont het geschenk dat hij ontving uit handen van voorzitter de heer Bijl. De provinciale consulente dook in haar toespraak even terug in de tijd en archieven. Zij memoreerde aan de ups en downs die het be stuur heeft meegemaakt De he ren Schoonderbeek en Polak wer den speciaal in het zonlicht gezet. Namens het hoofdbestuur werd de heer Schoonderbeek, mede oprichter van de afdeling en te vens 25 jaar bestuurslid bedankt voor zijn vele werk voor de afde ling. Hem werd een pen met inscriptie door Anne-Marie v.d. Berg (dwarsfluit) en Janine de Leeuw (piano). Gespeeld werd de intro ductie, het thema en de variaties op het lied "Ihr Blümlein Alle" van F. Schubert. Een prima speel- techniek en fraaie toon van Anne- Marie v.d Berg uitstekend onder steund door pianiste Janine de Leeuw; kortom: goed samenspel. Na dit intermezzo bleek echter dat de spanning (en daarmee de con centratie) bij het koor iets gezakt was waardoor enkele zwakke plekken in het koor gingen opval len. Om te beginnen bleek over het algemeen de uitspraak bij de heren beduidend minder dan bij de dames, maar bovendien bleek vooral bij de tenoren de totaal klank niet erg homogeen Zeker bij de twee liederen van A. Die- penbrock was dit jammer omdat dit zonder meer de meest inte ressante stukken van het pro gramma waren. Ondanks de eer der genoemde zwakke plekken werden resp. "Dammerung" en Wanders Nachtlied" op een dus danige manier gezongen, dat het resultaat, mede door de schitte rende harmonieën, af en toe rond uit indrukwekkend was. Hierna volgde opnieuw een instru mentaal intermezzo. Een Sonate van P. Hindemith werd muzikaal en vooral in het laatste deel erg virtuoos gespeeld. Met vier en gelse volksliederen van Vaughan Williams sloot het Leusdens Ka merkoor dit concert af. Alles bij elkaar een meer dan goed concert waarvan helaas veel te weinig mensen getuige waren. LEUSDEN - Gedeputeerde Staten verlenen goedkeu ring aan het bestemmings plan van Leusden, dat een woonwagencentrum tot on derwerp heeft aan de Mid denweg, ten oosten van het toekomstige woongebied 't Ruige Velt. Eind 1982> onthielden Gedepu teerde Staten de goedkeuring aan het plan, vanwege twijfel aan de economische uitvoerbaarheid. Het betrof hier de oorspronkelijk geplande grootte van de kavels. Nu dat probleem is opgelost, is er voor Gedeputeerde Staten geen reden meer om goedkeuring aan het plan te onthouden. Noch bij de gemeente, noch bij de provin cie zijn bezwaren tegen het plan ingediend, dat ruimte gaat bieden aan vijftien standplaatsen voor woonwagens. Alleen op formele gronden ont houden Gedeputeerde Staten goedkeuring aan een deel van een artikel van de voorschriften. Het betreft hier artikel negen, waarin in lid één wordt gesproken van 'uitwerking van dit plan'. Die zinsnede is overbodig, omdat sprake is van een al uitgewerkt bestemmingsplan, dat geen ver dere uitwerking meer behoeft Het gaat hier om een formele kwestie, die geen invloed heeft op de in houdelijke strekking van Ifet be stemmingsplan. LEUSDEN/ACHTERVELD - Burgemeester en wethou ders vinden dat landelijke rij- vereniging De Singels grond moet krijgen voor bouw van een binnen- en buitenmané ge in Achterveld. B&W den ken aan een plek ten westen van het werkgelegenheids- gebied De Fliert. De landelijke rijvereniging uit Achterveld is al geruime tijd op zoek naar een lokatie voor een manége. Tot voor een aantal jaren geleden maakte „De Singels" ge bruik van De Klaveet, een voorma lige manége die nu een horeca- funktie heeft. In 1983 diende de rijvereniging een plan in bij de gemeente voor de bouw van een accommodatie bij De Klaveet B W hadden geen bezwaar, maar de gemeenteraad wel en dus ging het plan in de prullenmand. Omdat de riivereniqing haar on derkomen bij voorkeur in de directe omgeving van Achterveld ziet (de meeste leden komen uit dat Leus dens kerkdorp) is bij het verder zoeken naar een lokatie vooral in die omgeving gekeken. Uiteindelijk hebben B&W zich kunnen vinden in een plek ten westen van ,,De Fliert". Om de binnen- en buiten manége daar te kunnen bouwen, stelt het college voor het geldende bestemmingsplan Buitengebied (agrarisch karakter) te wijzigen, omdat een manége daarin niet past. Vanavond buigt de raadscom missie openbare werken en ruimtelijke ordening zich over het voorstel. mange unspraaK op van tngeis, Frans en Duits. KOORKLANK USDEN - Donderdag vond in de Dorpskerk te Leus- i-Zuid een oecumenische renavond plaats. Deze avond werd verzorgd door een zevental koren uit Leus den en omgeving. Behalve het optreden van de diverse (advertentie) 'an de 35.3 mm regen (volgens Leu6der Krant) die laar beneden kwam, viel er een 'LONS WATER bij ons naar binnen. let magazijn met opslag van Combi-rekken (massief aren wandrekken) is hierdoor getroffen. n overleg met de verzekering gaat de hele partij met 10-50% KORTING weg 'a verkoop begint zodra u deze advertentie hebt lelezen. zijn tussen de middag open - 's Maandags iesloten. tamersveldseweg 22 - Tussen Hamershof en Wenkamp - Leusden. koren, stond vooral de sa menzang centraal. Was deze gebeurtenis als oecumenische samenzang- avond succesvol te noemen, als cultureel gebeuren was het vaak minder geslaagd. Afgezien van een te lang programma (bijna drie uur muziek) konden de presta ties van de meeste koren niet imponerend worden ge noemd. Muzikale lichtpunten vormden echter het Gospel koor 'The living song' o.l.v. Pieter Leebeek en het R.-k. Jongerenkoor Leusden met als dirigent J. Beckers. Eerstgenoemde dirigent had een opvallend grote rol in het hele ge beuren omdat hij als organist de samenzang begeleidde en boven dien bij drie verschillende koren als dirigent optrad. Zoals gezegd viel vooral zijn gospelkoor op met name door de werken 'Alles heeft z'n tijd' en de 'Trust Medley' hier bij begeleid door pianist Alex van Harten wiens inbreng die avond eveneens groot was. Door het R -k. Jongerenkoor werd een tweetal liederen gezongen (met begeleiding van een combo) waarbij de zuiverheid over het al gemeen goed was en vooral het enthousiasme van koor en diri gent erg goed bij het publiek in de smaak viel. De zuiverheid was bij de andere koren vaak zeer ver te zoeken. Ui teraard moet men de prestaties van de Kmdercantorij Marcuskerk anders beoordelen dan van de overige koren. Onder leiding van mevr Nobel-de Vaal vormde deze cantorij een aangename afwisse ling in het geheel Aangenamer dan het kerkkoor 'Hamersveld' en de gemengde zangvereniging 'Kunst veredelt' beide onder lei ding van Pieter Leebeek. Naast de vaak grote onzuiverheden met name bij de sopranen die vaak te laag intoneerden, viel vooral de De Cantorij Marcuskerk o.l.v. H J. Pieterse viel op met een motet van Willem Vogel. Ondanks het feit dat er verhoudingsgewijs wei nig mannen waren, werd een be hoorlijke koorklank geprodu ceerd Dit alles na het optreden van het R -k. Dameskoor uit Leus den. Ondanks de prestaties van dirigent Jan van Spaendonck kon dit koor door zijn vaak schrille en onzuivere klank niet echt boeien. De repertoirekeuze werkte hier zeker ook aan mee Na de samenzang en het slot woord van de heer J. Griffioen, die tevens de algehele leiding had, werd het publiek nog verrast met een toegift. Het R.-k. Jonge renkoor bracht wederom onder leiding van J. Beckers het inmid dels overbekende 'We are the world' en vormde zo een enthou siast en aangenaam slot van deze avond. Het eerste concert van het Gemengd Koor Leusden. LEUSDEN - Over de plannen in en vanuit de WOLboom (het Leusdens ontmoetingscentrum voor ouderen) wordt donderdag 6 juni een informatieochtend gehouden. Belangstellenden zijn vanaf 9.30 uur welkom. Een en ander gebeurt in het kader 'wie bepaalt wat er in het ont moetingscentrum gebeurt?". In de WOLboom zal donderdag morgen een aantal mensen sug gesties en voorstellen doen. zoals het beginnen van een serie praat- bijeenkomsten en een muziek- /zanggroep. Hel ensemble Ritornello werkte aan de uilvoering van het Gemengd Koor mee. LEUSDEN - Het Gemengd Koor Leusden onder leiding van John van Hoek gal algelopen zaterdag zijn eerste concert Deze voorjaarsuitvoering werd gehouden in kerk ..de Konings hof". Het Gemengd Koor Leus den werd bijgestaan door het RK Gemengd Koor St. -Cathari- na uit Woudenberg, dat even eens onder leiding slaat van John van Hoek. De koren wer den begeleid door ensemble Ritornello van Gert Mannée. Na een gedegen voorbereiding werden zaterdag werken ten gehore gebracht van onder an deren Mendelsohn. Handel, Hadyn en Bach. 11-12 jaar Stefanie Knipscheer, de Bongerd, Peter Kok, St.-Jozef, Hilde van Dijk, Regenboogschool, Heidi Janssen. Startblok. De kinderen kregen allen een waardebon waarvan ze zelf iets kunnen kopen. 25 jaar Het Leusdens Kamerkoor zorgde voor een uitstekend optreden. wegingen het koor over het alge- hebben. volgde het eerste instrumentale meen zeer goed in de hand te Na de liederen van Brahms Intermezzo dat verzorgd werd gen. In het bijzonder werden verwelkomd de heer Hilferink, districtsbestuurder, de provin ciale consulente Hans Winter- Ink en de heer Polak, mede oprichter van de afdeling. Allen ontvingen een consumptiebon voor een alkoholvrij drankje. Geen vreemd aanbod aangezien de organisatie voor Veilig Ver keer momenteel aktie voert te gen alkoholgebruik in het ver keer. Het bestuur bestaat momenteel uit negen leden waarin alle woon kernen van de gemeente aanwe zig zijn; Leusden-Zuid, Leusden- Centrum, Sloutenburg en Achter veld Vervolgens werd overge gaan tot het uitreiken van de prij zen aan de schoolkinderen "Jammer", aldus de voorzitter, "dat er uit Leusden maar één school heeft meegedaan. In Ach terveld werd door de drie lagere scholen meegedaan. De pri|zen werden gewonnen door: Leeftijdsgroep 5-7 jaar: Maartje Bisschop, school De Bon gerd, Brigitte van Stokkum, Re genboogschool, Sander Tolboom, St.-Jozef school, Marjolein Smlds, Starblok 8-10 jaar Vivian de Gier, Startblok, Maaike van Dijk. Regenboogschool, Hilda Smal, St.-Jozef, Julie van Tol, De Bongerd. jder Van Woudenberg overhandigde de nieuwe borden. Na een korte pauze werd één van de bestuursleden in het zonnetje gezet. Dit was de heer Wuf Schoonderbeek die mede oprich ter van de afdeling en tevens 25 EUSDEN - Door een wat on- ilukkig toeval vonden er in iusden maar liefst drie >nden achtereen kooruit- eringen plaats, waarvan lee dagen achter elkaar in i Dorpskerk in Céusden- ild. Na de koor- en samen- mgavond op donderdag ilgde er daags daarna een incert van het Leusdens imerkoor. Door dit toeval as de opkomst vrijdag- rond gering en dat was mmer maar bleek boven- en zeer onterecht. a een zeer gevarieerd pro- amma en een meer dan be- lame dirigente in de persoon ji Wil van Hazendonk werd een irankelende uitvoering gegeven aarbij op sommige momenten t koor zichzelf overtrof en de anning duidelijk voelbaar was. «ral in het begin bij "In der Ma- nkirche" en "lm Vorüberge- n" van C. Löwe, en in mindere He bij drie liederen van J. ahms, kon men genieten van n bijzonder zuivere en homo- ne koorklank. Dirigente Wil van zendonk bleek via soepele be- EUSDEN Door de afdeling tusden van Veilig Verkeer Ne erland waaronder ook Stou- nburg en Achterveld resorte- m wed vrijdagavond een re- tptie gehouden in verband et het 25-jarig bestaan van eze afdeling. De scholen wa in benaderd met het verzoek kinderen een tekening te la- n maken met als onderwerp ellig Verkeer. De winnaars van sze tekenwedstrijd waren deze rond met hun ouders uitgeno- gd. eze bijeenkomst werd door de Dorzitter geopend met een har- •lljk welkom tot de aanwezi-

Leusder Krant | 1985 | | pagina 5