Avanti hield onderlinge wedstrijden gymnastiek Geringe belangstelling wedstrijden Impala Zeskamp Achterveld werd groots spektakel Veteranen weren zich op Tikkie Terug Toernooi Eerste overwinning voo Leusdenaar Smi Erik de Jong kampioei Avanti-tafeltennis Ton Schuit wint snelschaaktoernooi Ondanks interessant programma Connie v.d. Brink enorm sterk als doelvrouwe Jeugdvoetbal Achterveld VVZA wint toernooi I Tijdens één van de onderdelen: de kast. kast en de lange mat. De jongens van 8-12 jaar die hierna volgden moesten hun kunnen tonen aan de ringen op de brug, de kast en de lange mat. Voor de keurgroep aan de beurt kwam werd er door de meisjes van 10-12 jaar weer een jazzdans uitgevoerd ge naamd Madonna. Inmiddels waren de meisjes en jeugdturnsters van de keurgroep klaar om aan hun wedstrijden te beginnen. Deze deden hun wed strijden met de balk, brug onge lijk, het paard en de vrije oefe ningen. De middag werd afgesloten met een jazzdans door de meisjes van 12 jaar en ouder waarna er nog een zeer mooie demonstratie springen volgde. Er was in het be gin van de middag een grote pu blieke belangstelling, maar hoe verder de middag vorderde hoe meer publiek er verdween. Dit was wel jammer vooral voor de deelnemers. De jury, bestaande uit Ans van Hamersveld en mevr. Ada Mey, had deze middag zeker geen ge makkelijke taak. Vol spanning werd de uitslag afgewacht. Wie zouden de winnaars worden en wie kreeg ditmaal de wisselbeker. Uiteindelijk Kon woruen overge gaan tot de prijsuitreiking. De me dailles werden alsvolgt verdeeld: Meisjes 6-7 jaar. 1e. Erika v.d Berg, 2e. Jolanda Bloemers en 3e. Marjolein Smids. Meisjes 8-11 jaar. 1e. Froukje Lunter, 2e. Bianca Tolboom en 3e. Juliette van Dijk. Jongens 8-12 jaar. 1e. Ramon v.d. Berg, 2e Remco Strooy en 3e. Maarten Timmer. keurgroep junioren 1e. Laura Rabet, 2e Marian Blom en 3e. Sandra v.d. Akker. jeugd 1e. Afka Rond, 2e Astrid Smink en 3e. Adriani Kraan. De wisselbeker werd dit jaar gewonnen door Ra mon v.d. Berg. DINSDAG 4 JUNI 1985 ACHTERVELD - Voor de zes kampwedstrijden van de Achterveldse jeugdvoetbal lers bestond enorme belang stelling. De inrichters ervan hadden zorggedragen voor heerlijke waterpartijen met spel en sensatie. De strijd om de strafschoppenbokaal gaf een zinderende finale te meer daar doelvrouwe Con nie v.d. Brink op spectacu laire wijze vele ballen uit het doel wist te ranselen. In de zeskampwedstrijden vielen op dat meerdere B- spelers thuis gebleven wa ren en slechts een handvol deelnamen waaronder latere kampioen André v.d. Pol met als tweede Eric van Marwijk. In leeftijdsgroep twee zegevierde Huub Brinkhof, tweede werd Mark Tolboom, derde Jan v. Gulik. Groep drie werd eerste Henrie v. Burgsteden, tweede Jeroen Tol boom en derde Richard v.d. We tering. Groep vier leverde als kampioen op de sportman en doelman Peter Tolboom, gevolgd door Jos Kerkhof en Marco Meul- man. Groep vijf ging de zege naar Peter de Vaal, 2. Maurice Kerkhof en 3. Alex Boersen. Groep zes leverde zelfs een meis jeskampioen op en wel Judith Steenbeek voor Remco Leurs en Marcel Grotenhuis. Groep zeven weer een meisje die zegevierde en wel de piepjonge voetbalster Miranda v.d. Velde uit Leusden, 2. Edwin van de Hengel en 3 Martijn Lunter. De allerjongste groep kende als winnaar Robin Bouwman, 2. Ri chard Kerkhof en 3. Roland Lam- mers. Vanwege verplichtingen el ders op toernooien waren er geen senioren doelmannen beschik baar. Daarom werd hel doel ver dedigd door Connie v.d. Brink van de kampioen dames junioren 1 ploeg van Achterveld. Het veeltal- lige publiek heeft enorm genoten hoe zij kans zag tientallen ballen ACHTERVELD - Het hoogste ju niorenelftal van Achterveld o.l.v. Hans v.d. Goes heeft uit stekende resultaten geboekt. Op het zwaar bezette toernooi van Barneveld werden drie overwinningen en één gelijk spel behaald en werd Achter veld A1 hierdoor groepswin naar. Door de vier verllespar- tljen van Achterveld B1 werd het tenslotte slechts een derde elndplaats. op spectaculaire wijze uit het doe te houden, een spannend kijk spel. Er was nog meer sensatii want niet de grootste binken gin gen met de eer strijken want kam pioen strafschoppen werd de noj maar elfjarige Michel Landman zilver voor Maurice Kerkhof en ge deeld brons voor Marcel Groten huis en Eerhard Voorburg. Op het nog grotere international toernooi in Duitsland werd gestai met een 2-1 nederlaag tegen t Deense ploeg Tus Garssen ei daarna werden drie Duitse ploe gen op alle fronten verslagen e met de finaleplaatsen werd ten slotte brons gehaald. Er zijn al oi derhandelingen gaande om vo gend jaar deel te nemen aan hi toernooi in België. Dinsdag 4 jun vertrek 17.45 uur, gaat Achtervel dames junioren 1 naar Minerv voor het provinciaal jeugdvoetba kampioenschap. Zaterdag 8 ju vertrekt Achterveld F2 naar ee toernooi van DEV (Doorn). LEUSDEN - Afgelopen zater dag werden In De Meent rit mische wedstrijden gehou den. Impala organiseerde daar namelijk de onderlinge wedstrijden voor haar re creatie- en selectiegroepen. De publieke belangstelling was zeer gering, maar des ondanks werden de verschil lende oefeningen met veel verve en enthousiasme ver toond. Afwisselend klonken nummers als Fame, Free dom en verschillende liedjes van kinderen voor kinderen in de zaal en werden oefe ningen zonder materiaal, le nigheid, hoepel en knots uit gevoerd. Een afwisselend programma met afwisse lende muziek. Het was inte ressant genoeg om te zien, maar waarschijnlijk was het mooie weer debet aan de ae- Om kwart over 11 marcheerden alle turnsters de zaal binnen en werd het startsein gegeven. Vier uur later was de uitslag bekend. Alvorens de verschillende prijzen uit te reiken gaven de springgroep en, alsof ze nog niet genoeg had den laten zien. 6 meisjes van de ritmische groep een demonstra tie De uitslagen: Bij de meisjes t/m 10 jaar won Ca roline Simmerman met 28.15 pnt. over vier onderdelen. Tweede werd Annemieke Kool met 27.20 pnt en derde Selina Bunnik met 27.00 pnt Bij de meisjes vanaf 10 jaar was Maaike Geutjes winnares met 31.00 pnt., op de voet gevolgd door Mariska Bunnik met 30.90 pnt. en Coosje Roelman met 30 50 pnt. Voor het eerst dit jaar was er ook een wisselbokaal inge zet voor de clubkampioene. Deze werd gewonnen door Maaike Geutjes Na het herinrichten van de zaal werd de wedstrijd ver- Ed Smit eindelijk winnaar. De foto's geven een illustratie van de onderlinge wedstrijden van Impala. volgd met de beide selectiegroe pen RSG van Impala. De begin ners hoefden maar drie onderde len te draaien, maar de oefenstof hiervan was zo zwaar, dat ze hier hun handjes aan vol hadden Het betrof een oefening zonder mate riaal. een balletoefening en een touwoefening De al wat meer gevorderde meis jes hadden net allemaal nieuwe (joieilUiyeu yciMcyen uoaiuuui lieten ze zo hier en daar wel eens een steekje vallen. Toch werd er over het algemeen redelijk ge draaid. Na weer een demonstratie van de springgroep en van de zes gymnastiekmeisjes werden ook de kampioenes van de beide se lectiegroepen gehuldigd: De beginnersgroep: 1. Caroline Simmerman; 2. Liselore Ligter- moet; 3 Annemieke Kool. De gevorderdengroep: 1. Maaike Geutjes; 2. Mariska Bunnik; 3 Coosje Roetman. Aankomende zaterdag organi seert Impala dezelfde wedstrij den voor de afdeling gymnas tiek. Deze worden gehouden in De Korf van 14.00-18.00 uur Hopelijk is er dan meer belang stelling voor de kunsten van de jeugd tussen de 6 en 18 jaar. SPORTSPLINTÏRS SCHAKEN VOETBAL Vrijdag 7 juni wordt voor alle C-. D-, E- en F-elftallen van Roda '46 de jaarlijkse slotdag voor de jeugd georganiseerd. Plaats van han deling is het Roda-hoofdveld. De voetballertjes moeten uiterlijk 17 45 uur aanwezig zijn. Tevens vindt er de uitreiking plaats van het elftallenklassement seizoen 1984-1985 Het Schaak Genootschap Amen foort organiseert op 7 en 8 ju voor de 40e maal haar welt» kende Bekertoernooi, waarvan resultaten ook meetellen in c KNSBELO-berekening. Het toe nooi vindt plaats in clubgebou Johanneskerk aan de Westsing 30 in Amersfoort. Het inschrijfgé bedraagt f 7,-. Voor junioren t 17 jaar f 3,50 te voldoen bij aa melding in de zaal. Opgave bij I van Buren, Esdoornhof 9, te' foon: 941667. ACHTERVELD - Zaterdagmid dag werd door de sectie gym nastiek van sportvereniging Avanti de onderlinge wedstrij den gehouden. De middag werd geopend door de kleuters met de kleuterdans 'de Konijntjes Polka'. Dit was geweldig mooi en door de aanwezigen werd er dan ook volop van genoten. Hierna volgde de wedstrijd voor de kinderen van 6-7 laar. De oe feningen werden uitgevoerd op de lange mat, de brug, de balk en de kast. De meis|es van 6-10 jaar ver volgden met een jazzdans 'Pink Panter'. Een zeer fraai gezicht daar de meisjes gekleed waren in de kleuren van Pink Panter. De meisjes van 8-11 jaar deden hun oefeningen op de even- wichtsbalk, de brug ongelijk, de Op het erepodium. ACHTERVELD - Vrijdag werden door de sectie tafeltennis van de sportvereniging Avanti de clubkampioenschappen tafel tennis georganiseerd. Door 24 leden werd fel gestre den om de titel, die sinds vorig jaar in het bezit was van Fred v.d. Pol. De organisatie had voor een dusdanige Indeling van de poules gezorgd, dat de spanning tot het laatste mo ment aanwezig zou zijn. Hierin is men volledig geslaagd, mede doordat reeds in de voor ronden enkele verrassingen vie len te noteren. Na de voorrond; waren het Fred v.d. Pol, Ruu Witteveen, Ronald van Donker goed en Erik de Jong die de haf finale bereikten. Fred v.d. Pol e Erik de Jong bereikten vervolgei de finale. In een zeer spannende wedstri was het Erik de Jong die als ove winnaar te voorschijn kwam e hierdoor clubkampioen 1985 we en Fred v.d. Pol die met i tweede plaats genoegen moe nemen. In de strijd om de 3e en 4e plaa was het Ronald van Donkersgoi die het brons in de wacht sleept: LEUSDEN - Onder uitste kende weersomstandighe den is zondag het tweede veteranen „Tikkie-terug toer nooi" van Roda '46 gehou den. Aan dit geslaagde toer nooi namen de volgende ploegen deel: Hoogland, Ka- merik, R.V.C., V.V.Z.A., Fc. Opstelten, Roda-zondag 1, Roda-zondag 2 en Roda-za- terdag. De onderlinge wedstrijden verlie pen uiterst sportief en het was ..echt" veteranen voetbal. Na vele zweetdruppels werd de volgende eindstand op het bord genoteerd: 1 V.V.Z.A., 2. R V.C., 3 Roda- zondag 2, 4 Hoogland, 5. Roda- zaterdag. 6 Roda-zondag 1. 7. Fc. Opstelten, 8 Kamerik. Na afloop van het toernooi werden de prijzen uitgereikt door de beken de conferencier Harry Touw. De organisatie had deze maal nu eens geen bekers als prijs, maar iedere ploeg ontving een eitje. Uiteraard speelde Harry Touw hier sterk op in. Na de prijsuitreiking zette het feest zich nog enkele uren voort LEUSDEN - Vriidagav.ornJ namen 74 schakers deel aan het unieke snelschaaktoernooi van Schaakvereniging Leus den. Voor de vierde maal in successie won Ton Schuit uit Amersfoort, met 13 punten uit 15 wedstrijden. In de B groep legde de Leus- denaar B. Uneken beslag op de eerste prijs, met 10'/2 punt uit 15 wedstrijden. In de C groep won J Gerrits met 8V2 punt de tweede prijs, net achter de dochter van Ton Schuit. Moni que. Voor J. Gerrits was dit on danks zijn zakelijke beslomme ringen een prestatie van grote klasse, aldus de Schaakvereni ging. LEUSDEN - Afgelopen zater dag boekte Ed Smit eindelijk zijn langverwachte overwin ning in de Ronde van Her- veld. De Leusdense liefheb ber was dit seizoen al ver scheidene malen dicht bij een overwinning maar het kleine beetje extra ontbrak hem om als overwinnaar uit de bus te voorschijn te ko men. Zaterdag was hij na afloop van de ringe opkomst van zelfs ou ders van deelneemsters. tocht voor wielrenners dan tot de gelukkigste coureur. Ongeve halverwege de wedstrijd demi reerde hij uit het nog voltallige p loton en kreeg Culemborger C Versluis mee. Samen bouwden een flinke voorsprong op waar nog twee renners de sprong na de kop maakten. Gezamenl ging het viertal ook de finale waarna Ed Smit de beste sprinl bleek te zijn van de kopgroep. C Versluis eindigde als tweede i Coby Sengers als derde. Paul 0 sedrijver eindigde als 12e midi in het peloton.

Leusder Krant | 1985 | | pagina 6