„Pas op de plaats voor nieuwbouw Achterveld aadscommissie akkoord et manége-subsidies krant Iffil Caravans achter parkeerhekjes schieten wethouder in het verkeerde keelgat or „Nimmerdor" en „De Singels" viseur van Raad van State over bestemmingsplan: Vandaag in de Leusder Krant neente sden groeit eusilei* runt ,,u&W springen luchthartig om met raad" Leuvenaar mag geen foto's uit prijscouranten meer gebruiken rajL AUTOlSSELT Geen krant ontvangen? Harm Offereins: Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden donderdag 6 juni 1985 17e jaargang no. s Voor eigen reclame Auto-inbraken Hoofdredakteur: Bert Vos Redaktie en administratie Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Redaktie: 941494 Telex BDÜ 40261 Giro 871441 Abonnement 16,65 per kwartaal Uitgave BDU BV (Van één onzer verslaggevers) EUSDEN/DEN HAAG - „Gezien de bouwexplosie van de ste drie jaar in Achterveld, acht ik een pas op de plaats lar niet ongewenst." Deze mening van een ambtenaar van ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening rijdag 19 juli zwaar wegen in een zitting van de afdeling chillen van Bestuur van de Raad van State. In die zitting en voor- en tegenstanders hun zegje mogen doen over het reidingsplan Achterveld, dat voorziet in de bouw van ruim woningen tot en met 1991. De ambtenaar van het isterie heeft advies uitgebracht aan de Raad van State. zaak bij de Raad van State is langig gemaakt door de Sticht- iheufederatie. Zij heeft beroep steld tegen het besluit van puteerde Staten om (gedeel- goedkeuring te verlenen aan jestemmingsplan Achterveld, oktober 1981 door de Leus- e raad werd vastgesteld. GS elden overigens hun goed- ng voor een paar detailpun- De Stichtse Milieufederatie it met name bezwaar tegen iannen van 86 nieuwbouwwo- in om de opgelopen achter stand uit de periode 1973-1981 in te lopen. De federatie vindt dat ongewenst en zonde van de Ach- terveldse omgeving. De adviseur van de Raad van State, die vorig jaar juli reeds zijn rapport maakte, kan zich vinden in het bezwaar van de Stichtse Milieu federatie. Hij schrijft in zijn advies ,,Ook ik ben van mening dat het niet juist is deze achterstand (van 86 woningen, red.) volledig in de wo ningbehoefte op te nemen. Het tekort aan woningbouw in de perio de 1973-1981 is meer dan volledig gecompenseerd in Leusden-Cen trum Het is dus niet zo, dat de achterstand van 86 woningen, wat er van de berekening van dit aantal ook zij, vertaald kan worden in een even groot aantal woningzoeken den." MINDER De adviseur van de Raad van State schrijft voorts, dat volgens zijn berekening de uitbreiding van Achterveld tot en met 1991 neer komt op 241 woningen in plaats van de 206 die in het bestemmings plan worden genoemd. ,,De uitbrei ding met circa 240 woningen zou aanmerkelijk zijn in relatie tot de omvang van het dorp, dat per 1 januari 1981 638 woningen telde. De motivering voor deze uitbrei ding overtuigt mij niet," benadrukt de adviseur nog eens. Naar zijn mening kan Achterveld het doen met 163 woningen tot en met 1992. Dat aantal is als volgt tot stand geko men: 40 woningenvoor hetinhaal effect" van de periode 1973-1977, 100 woningen in de streekplanpe riode 1977-1990 en 7 8 woningen per jaar in de periode 1990 tot en met 1992 De adviseur van de Raad van State constateert dat sinds de vaststelling van het be stemmingsplan reeds een groot aantal woningen is gebouwd. Vorig jaar juli kwam hij op een aantal van ruim 100 woningen, inclusief de 22 bejaardenwoningen van ,,de Wa genberg". Het ontbreken van een fasering van de woningbouw in Achterveld vindt hij een ernstige tekortkoming. De Provinciale Pla nologische Commissie (PPC) wees daar al eerder op. Behalve het inlopen van de op gespaarde vraag naar woningen in Achterveld is de uitbreiding van deze woonkern ook bedoeld om tegemoet te komen aan de eigen behoefte". Het aantal te bouwen woningen zal zijn afgestemd op de aangetoonde behoefte van wo ningzoekenden. Een derde reden vervolg op pagina 3 De enige official MAZDA dealer voor Leusden e.o. Fluorweg 43 - Amersfoort tel. 033-622263 Allround Japanese occasion centre, met meer den 50 occasions in alle Japanse merken. Wanneer u voor dinsdag- resp donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofd agent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033-940691. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr, 03420-94911. Uw official Mazda-dealer op t 10 minuten rijstand van uw huis AMERSFOORT Volg de borden naar AUTO ISSELT Industnotorrein Do Isselt mazoa Gemeente wil zwembad voor 1,7 miljoen gulden opknappen 3 Politieke duidelijkheid over Achterveldse sportzaal pas in raadscommissie financiën 3 „De Geut" mogelijk definitief open jeugd- en jongeren centrum 4 Roda wint van Feijnoord op internationaal toernooi5 Overig sportnieuws 5 Loep op Leusden7 Autonieuws 8 Servicepagina .9 DOKTERSDIENST Tel. 944600 ién onzer medewerkers) ISDEN - Zowel landelijke niging „Nimmerdor" als Hjke rijvereniging „De Sin- uit Achterveld krijgen van neente een bijdrage In de van de bouw van een manege. Gelet op de in de raadscommissie zal geen van de politieke bezwaar maken tegen illegevoorstel. Beide ver gen krijgen volgens het een krediekt van )0,-, „Nimmerdor" heeft el van dit bedrag al bij een e gelegenheid gehad, werd maandagavond, tij vergadering van de com- welzijn niet duidelijk waar de verenigingen volgens de Hen, eenzelfde bedrag krii- de stukken blijkt namelijk dat het bedrag voor „Nim- een druppel op een de plaat is, terwijl „De Sin- de zorgen zijn als de ite 47.500,- op tafel legt. idagavond werd duidelijk en ander vooral te maken iet het verschil in karakter ide vereningingen. „Nim merdor" timmert behoorlijk aan de weg en organiseert van tijd tot tijd wedstrijden, die de vereniging soms veel geld kosten. Verder wil de vereninging stallen realiseren bij de manege, iets wat in Achterveld niet nodig is. Een ander probleem voor „Nimmerdor" is het feit dat de gemeente Amersfoort niet bereid is grond te verhuren aan de rijvereni ging De vereniging is derhalve gedwongen in te gaan op de aan bieding van de gemeente Amers foort om de grond te kopen. Hier mee is een bedrag gemoeid van bijna 100.000,-. ,,Nimmerdor"is gedwongen tot nieuwbouw omdat de huidige accommodatie aan de Vloosdijkseweg moet wijken voor de rijksweg 28. Op de vraag vanuit de commis sie welzijn of „Nimmerdor" wel kan blijven bestaan als ze niet meer subsidie krijgen kon wethouder Van Woudenberg geen antwoord geven. Dat „De Singels" voldoen de hebben aan de subsidie kan verklaard worden uit het feit dat de Achterveldse rijvereniging geko zen heeft voor een sobere uitvoe ring van een manege. „Soberder kan haast niet", aldus wethouder Van Woudenberg. iDEN - Het inwonertal gemeente Leusden is in nd april toegenomen met foners. april bedroeg dit aantal 25.473 inwoners. Er werden 43 kinderen geboren, er overleden 4 Leusdenaren. 170 Mensen vestig den zich in Leusden terwijl er 89 vertrokken. Hiermee is het inwo nertal van Leusden gekomen op 25.591 inwoners. Ten opichte van het aantal per 1 januari is Leusden gegroeid met 337 inwoners. Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden IBDUI 'schijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus- Jiezenkamp 5 miliebenchten en losse advertenties 42 cent per mm. kontrakten belangri|ke korting isderheitjes 1.29 per regel (43 cent per mm), ise nummers: 75 cent per stuk. ENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR s kantoor, Asschatterweg 19 te Leusden-Centrum is dage- svan 9.00 tot 12 00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur geopend 'erdags gesloten De heer Oostra (D'66) hoopt dat men in Achterveld geen spijt krijgt van de plannen zoals die op papier staan Uit eigen ervaring weet de heer Oostra dat de Achter veldse manege zoals ..De Sin gels" die willen bouwen, te klein is om te kunnen oefenen voor lande lijke wedstrijden. Harm Offereins:luchthartig. LEUSDEN - De verkoop van grond voor de bouw van zeven woningen aan Suomi Blokhut De Leeuw BV in 't Zand, zoals het college van B&W die aan de raad voorstelt, was voor Harm Offe reins (GPV/SGP) aanleiding, om nader in te gaan op de procedu rele afwikkeling van deze zaak. De grond was namelijk bij kon- trakt van 30 mei 1983 verkocht aan mevrouw J. M. Eman uit Leusden Zuid, met hetzelfde doel: bouw van zeven woningen. „Over ontbinding van dat koookontrakt heb ik nooit iets vernomen", aldus Offereins dinsdag in de raadscommissie OW/RO. „Er ontbreekt, met an dere woorden, iets essentieels. Naar ik aanneem gold voor het bestaande kontrakt de gebruike lijke boete-clausule van tien pro cent. Ik zou graag nadere infor matie krijgen over de afwikkeling van dat financiële aspekt." Wethouder Jan Wagenaar zeg de toe, dat een besloten verslag van de loop der gebeurtenissen voor de raadsleden ter inzage zou worden gelegd. Dat deed echter niets af aan de conclusie van Harm Offereins: Het college is wel wat luchthartig omge sprongen met een kontrakt, dat de gemeenteraad direkt aan gaat". LEUSDEN - De situatie, zoals die vorige week in onze krant werd gesigna leerd, waarbij achter par keerhekjes op de openba re weg in de Claeveren- bladstraat caravans staan geparkeerd, is wet houder Jan Wagenaar (VVD) in het verkeerde keelgat geschoten. Dat bleek tijdens de vergade ring van de commissie OW/RO, afgelopen dins dagavond. Met name het gerucht dat de parkeer plaats mogelijk verhuurd zou zijn, deed daarbij de deur dicht. Harm Offerein (GPV/SGP) wilde met betrekking tot de door de gemeente geplaatste parkeerhekjes weten, wat ter zake het beleid was. Ook Gert de Weerdt (PvdA) was daar benieuwd naar, en dan met name naar de juridische kant ervan. Dat was voor Wagenaar, net teruggekeerd van vakantie, aanleiding om uitvoerig in te gaan op de redenen waarom die hekjes geplaatst zijn. „Er zijn in het hele blok zes woningen, die een voortuin hebben die te klein is om er een parkeerplaats te realise ren. Anderen, waar die par keerplaats wel aanwezig was, hebben daar een tuin van ge maakt, en parkeren hun auto nu op de openbare weg Daar is juridisch niets tegen te doen. Je kunt niet afdwingen, dat men de situatie in de oorspron kelijke staat terugbrengt. Van daar, dat we als een proef, voor de periode van een jaar, die hekjes hebben geplaats. Om eens te kijken hoe dat gaat. Ook die mensen hebben ten slotte recht op een parkeer plaats',, aldus de wethouder „Zeker als het zo is, dat die parkeerplaats, waarvan dan een foto Is gepubliceerd, en waar een caravan achter die hekjes stond, verhuurd zou zijn, dan halen we dat hekje morgen nog weg," aldus de verbolgen wethouder, die onomwonden liet weten „dat die caravans daar niet ho- De gewraakte foto, waarop een tweetal caravans achter de parkeerhekjes is gestald Naar verluidt, zou sprake zijn van verhuur. De uitbreiding van Achterveld - tot nu toe - in vogelvlucht. (advertenties) (Van een onzer verslaggevers) LEUSDEN/UTRECHT - Leus- denaar H. Hendriks mag geen foto's meer gebruiken, voor ei gen reclamedoeleinden, uit prijscouranten van Covatuin BV. Doet hij dat wel, dan moet hij per overtreding 5000 gulden betalen aan Covatuin. Tot deze uitspraak kwam vice- president mr H. Hofhuis van de Utrechtse rechtbank in het kort geding dat Covatuin tegen Hen driks had aangespannen. De Leus- denaar had foto's overgenomen uit folders van Intratuin en Fleurig en Groen, en die vervolgens gebruikt voor eigen reclamedoeleinden. Co vatuin BV, die de folders uitgeeft, eiste in het kort geding onmiddellij ke stopzetting van de overname Hendriks is bij verstek veroor deeld LEUSDEN - Bij de rijkspolitie zijn drie aangiften gedaan van inbraak in een geparkeerde auto. Op de parkeerplaats van het AC- restaurant aan de Dodeweg moesten dinsdag twee auto's het ontgelden. Uit de ene wagen j verdween een koffertje met spul len, terwijl uit de andere een tasje met bescheiden werd ge- I stolen. De derde auto-inbraak vond plaats op een parkeerplaats langs de Treekerweg. Uit die wagen werden pasjes, geld, che ques en foto's gestolen. r

Leusder Krant | 1985 | | pagina 1