exposities in één Vakantie bouwdorp '85 zoekt vrijwilligers Rommelmarkt voor De Geut PvdA-ledenvergadering praat over profielschets raadsfraktie '86-'90 DWS concerteert Oostenrijkse muzikanten zoeken gastgezinnen Openbare vergaderingen in de maand juni Zichtbaar genot bij judokampioenschap „De Geut" mogelijk definitief open jeugd- en jongerencentrum met harmonie-orkest Kinderclub Fietsenkijkdag Thema-ochtend Kruisvereniging Leusdenaar Nico de Jong secretaris VNZ Bouwaanvraag Prochemko in behandeling Bankgiro ziet af van optie op grond Op donderdag 13 juni in De Pepermolen: Afwijzing verwacht: FOTO-KOPIE NODIG? Leusder Ruiten vernield DONDERDAG 6 JUNI 1985 plaatselijk nieuws LEUSDEN - De Evangelische Kinderclub die gevestigd is op de Lepelaar 6 en die gehouden wordt iedere woensdagmiddag van 14.00 tot 15.30 uur sluit het seizoen af met een spectaculair programma in juni. Voor kinderen in de leeftijd van 6 tot en met 112 jaar is er op 12 juni: Poppenkast. 19 juni: Een diaverhaal en op 26 juni gaan de kinderen van 14.00 uur tot on geveer 17.30 uur op stap. Als het weer het toelaat wordt het voor de kinderen een grandioze middag. Om 14.00 uur vertrekt de club dan met auto's naar het bos 'De Treek' waar spelletjes gedaan worden en pannekoe ken gegeten worden. De kosten voor deze middag be dragen evenals voor alle woens dagmiddagen slechts f 0,50. Voor de middag van 26 juni wil de organisatie graag weten hoeveel kinderen er mee gaan. Kinderen voor deze middag kunnen opge geven worden op woensdag 12 of 19 juni om 14 00 uur. Ook is het mogelijk om kinderen telefonisch op te geven op één van de tele foonnummers: Marijke v.d. Heu vel, tel 942362; Ria van Heus- den, tel. 948677. Wel graag vóór vrijdag 21 juni. ledereen is van harte welkom. In juli en augustus is de kinderclub gesloten Begin september start de club weer. LEUSDEN - Het bepraten van de profielschets van de gemeen- teraadsfraktie 1986-1990 en een discussie over het woningbouw- en sociaal beleid in Leusden zijn de twee belangrijkste punten op de agenda van de PvdA-leden- vergadering, op donderdag 13 juni. Aan de hand van een notitie van de raadsfraktie kan er voor de pauze gediscussieerd worden over het plaatselijk woningbouw- en so ciaal beleid Wat de toekomstige woningbouw in Leusden betreft stelt de PvdA, dat Leusden niet naar het zuiden moet uitbreiden. Om dit in overeenstemming te brengen met het verlangen om zoveel mogelijk tegemoet te komen aan de wensen van plaatselijke woningzoekenden heeft de fraktie gekozen voor ,,een zorgvuldig be bouwen van de schaarse bouw grond in het noorden van Leus den". Kernpunt van het sociaal beleid dat de PvdA voorstaat, is een beter beleid voor de laagstbetaalden die het zwaarst woden getroffen door de economische crisis en het kabi netsbeleid Na de pauze mag de ledenver gadering van de PvdA zich buigen over de profielschets van de nieu we gemeenteraadsfraktie die vol gend voorjaar moet aantreden. Eén van de criteria waaraan een kandidaat-raadslid van de PvdA moet voldoen is het in staat en bereid zijn een wethouderschap te vervullen ,,en als zodanig het ver mogen te bezitten om goed contact met de fraktie te onderhouden" De openbare ledenvergade ring van de Leusdense sociaal democraten wordt gehouden in restaurant De Pepermolen in De Biezenkamp en begint om 20.15 uur. LEUSDEN - Aanstaan de zaterdag, 8 juni is er weer een fietsenkijkdag op het groepsburo van de politie in Leusden-Zuid. Tussen 9.00 en 12.00 uur zijn de fietsen te bezichti gen. LEUSDEN - De werkgroep binnen de Culturele Raad Leus den, die zich bezig houdt met de organisatie van het 'Vakan- tiebouwdorp 1985' in de week van 5 tot 10 augustus a.s., zoekt vrijwilligers voor zowel de voorbereidende werkzaam heden als voor de begeleiding van de kinderen tijdens het vakantiefeest zelf. Zoals bekend zal het 'Vakantie- bouwdorp' in bovengenoemde periode verrijzen op het terrein ten zuiden van het winkelcentrum De Hamershof (naast parkeerter rein Centra). Drie dagen lang zal de Leusdense jeugd zich uit kun nen leven met het bouwen van 'huizen' en 'kastelen' van door aannemers uit Leusden en uit de regio beschikbaar gesteld bouw materiaal. Tijdens dit jeugdvakan- tiefeest zullen er naast de bouw- LEUSDEN - De Kruisvereniging Leusden organiseert een thema-ochtend' met je peuter- /kleuter op vakantie" op dins dagmorgen 11 juni van 9.15 tot 11.15 uur in het wijkgebouw aan de Rozengaarde 33. Er is een crèche aanwezig. De kosten voor deze ochtend zijn f 2,50 per persoon (tijdens de ochtend te voldoen) en is toegankelijk voor de leden van de kruisver eniging. Geïnteresseerden kunnen zich ACHTERVELD - Door de Hinterfelder Musikan- ten en de muziekvereni ging DWS zal op zaterdag 15 en zondag 16 juni een groot Oostenrijks festijn worden georganiseerd. Aan deze muziekavonden zal door ongeveer 60 Oostenrijkse muzikanten worden deelgenomen. Tevens zal er een uit 15 aktiviteiten natuurnjK ook aiieriei andere aktiviteiten worden ont plooid Wat dat allemaal gaat wor den is voorlopig nog een verras sing, maar dat het spannend kan gaan worden, is duidelijk. Leusdenaren, die in bovenge noemde periode niet met vakantie zijn, kunnen hun steentje bijdra gen aan het vakantieplezier van de jeugd, door zich op te geven als begeleider/ begeleidster Om de aktiviteiten van de kinderen zo voor 7 juni opgeven met vermel ding van het aantal deelnemers alsmede het aantal kinderen voor de crèche nij Regionale Kruisver eniging Leusden/Achterveld, Hes senweg 321a, Achterveld, tele foon 03425-2376, vragen naar mevrouw F. van Gemert op dins dag, woensdag of vrijdagmiddag Voor de kinderen die meegeno men worden voor de crèche, dient zelf voor eten/drinken, eventuele verschoning en mogelijke slaap gelegenheid gezorgd te worden. Op de thema-ochtend zal inge gaan worden op de betekenis voor de peuter/kleuter om op reis te gaan, in een vreemde omge ving zijn en wat er gedaan wordt met speelgoed, rusttijden, voe ding, hygiëne enzovoort. personen bestaande showgroep uit Enschede worden meegewerkt. De organisatoren zoeken voor nog ongeveer 35 Oosten rijkers een gastgezin. Ze ko men vrijdag 13 september en vertrekken zondagavond 15 september Degenen die de Oostenrijkse gasten onderdak willen bieden, kunnen inlichtin gen verkrijgen bij Hans Jans sen, Van Oldenbarneveltstraat 25. tel 03425-2057. goed mogelijk tot hun recht te la ten komen, zal er zoveel mogelijk in kleine groepen worden gewerkt onder leiding van een volwas sene Daarnaast wordt er natuur lijk ook veel samen gedaan, zoals bijvoorbeeld het grote slotvuur ter afsluiting van de manifestatie. Ook voor de voorbereidingen zijn veel mensen nodig Alles wat u hoeft te hebben is enthousiasme. Voor verdere informatie kunt u zich wenden tot de heer Roy Rob- bemond, telefoon 033-947614 of bij het secretariaat van de Cultu rele Raad Leusden, mevrouw Elly v.d. Hoeve, telefoon 033-945643. Omdat er veel werk verricht moet worden, wordt u verzocht niet te lang met uw aanmelding te willen wachten Namens de kinderen bij voorbaat dank. LEUSDEN - Leusdenaar mr. Nico de Jong is met ingang van 1 juli aanstaande benoemd tot se cretaris van de Vereniging Ne derlandse Ziekenfondsen. Hij volgt de heer J. de Vries op, die tot voorzitter is gekozen. De Jong studeerde rechten aan de Vrije Universiteit te Am sterdam. Daarna was hij juri disch adviseur bij het bureau arbeidsrecht van het NVV. Zes jaar later werd hij stafmedewer ker bij de Federatie Bejaarden beleid in Den Haag. In 1975 trad hij in dienst bij de Vereniging Nederlandse Zieken fondsen, waar hij sinds 1976 secretaris juridische zaken was. Nico de Jong (45) heeft tal van functies in de gezondheidszorg. Hij was geruime tijd lid van het afdelingsbestuur van de Partij van de Arbeid in Leusden. LEUSDEN - Op de dag voor de gemeenteraads vergadering van vorige week donderdag heeft Prochemko BV een bouw vergunning aange vraagd. Dat bleek tijdens de vergadering van de commissie OW/RO afge lopen dinsdag. Het was het antwoord van wet houder Jan Wagenaar (VVD) op een vraag van Gert de Weerdt (PvdA). Tijdens de raadsvergadering van vorige week las weihouder Gijs van Woudenberg (CDA) een verklaring voor namens nei college van B W, waaruit LEUSDEN - In de maand juni wor den nog de volgende openbare commissie- en werkgroepverga- op te maken viel. dat het colle ge aan de komst van het bedrijf naar Leusden geen verdere medewerking wil verlenen. De aanvraag tol het verle nen van een bouwvergunning, zo bleek bij navraag bij de gemeente, staat op de agenda van de college-vergadering van komende dinsdag. „Ge zien de verklaring van het col lege, ligt het niet in de lijn der verwachting, dat die vergun ning wordt verleend", aldus gemeentelijk woordvoerder Hans Hermans. Aangezien een dergelijke aanvraag echter op zijn eigen merites moet worden beoor deeld, en omdat derhalve niet kan worden volstaan met een verwijzing naar de door het college afgelegde verklaring, zal men om de afwijzing te motiveren een oplossing moe ten zoeken in de bepalingen van het betreff^T<c mingsplan. De uiteindelijke for mulering van het besluit, dat het college zal nemen, laat dan ook tot volgende week op zich wachten. 10 juni Financiële en nomische Zaken, 18 juni adviesgroep, 27 juni Raad De vergaderingen beginnen 20.00 uur tenzij anders vern en worden gehouden in het meentehuis, 't Erf 1 te Leus< Centrum. De agenda's en stukken h vanaf 5 dagen voor de verc ring ter inzage bij het bi Voorlichting, 't Erf 1, tets 941247, toestel 116 en in d bliotheek Nieuw-Langenbee! verslagen van de hierboven gekondigde vergaderingen den op de genoemde plaatse inzage gelegd in de week vo! op die waarin de vergaden gehouden. (advertentie) EU S anis r exc LEUSDEN - Afgelopen week hebben de judokam pioenschappen van Leusden weer plaatsgevonden. Waar de jongsten van JU SEI DO nog onbevangen elkaar tege moet traden, waren er oudere judoka's die hun concurren ten nauwkeurig observeer den. Het plezierige van deze ontmoetingen was dat ieder een zichtbaar genoot. Het we derzijds respect van de deel nemers was duidelijk waar neembaar. De leiding van de wedstrijden door Thea, Ray mond, Pieter, Bas, Maarten en Arjan was ook zo aange past aan het niveau van de deelnemers, dat niets fout kon gaan. Bij de jongeren was het de hel pende taak van de scheidsrechters die de boventoon voerde maar bij de gevorderden de arbitrerende taak. De judoka s waren ingedeeld naar leeftijd en gewicht maar ook naar gevorderdheid Dat betekent dat de wat gevorderde maar lichtere te gen de wat zwaardere minder gevorderde moest optreden. Het bleek dat deze indeling weer goed werkte, zodat er in de uitstage diverse verrassingen naar vor< kwamen. Iedere deelnemer on ving nog een herinnering aan de; wedstrijden zodat niemand metl ge handen naar huis ging Al mei een geslaagd festijn! De resultaten waren als volgt. Categorie: I 1e. Fedde Haarsma.2 Marvin Matsari, II 1e. Harmen Gea 2e. Elmer Pouw; III 1e. Michiel Tijme sen, 2e. Oscar Wegman; IV 1e. Hin Gierman, 2e. Johannes Venema; V:1 Ronald Weideman, 2e Rigo SteJ man; VI 1e. Eric Langens, 2e. El Floor, VII: 1e. Manon Meijers, 2e. HJjl Vos; VIII 1e Leon van Doornik,»" Maarten Grooters; IX: 1e Tim Boer,® Sjoerd Stoelinga; X: 1e Yn v.d. MeD 2e. Olaf Reimus; XI: 1e. Jan DolinJ 2e. Michel van Valkenhoef; XII 1- Diederik van Gorp. 2e. Ramon WithJ XIII: 1e Saj Terlouw, 2e WouQ Jonkman; XIV: 1e. Paul Cirkel, 2e. lid de Ruyter; XV. 1e Mark Nauta, fl Mark Miedema. Aanmoedigingsprijzen: I: Tjits Potijk, Jorick Schutter, II: Rofl marijn Sybrandy, Maunts van Zalinflj III: Hans Versteeg, Thijs Mak; IV lem Jan Liewes, Raymond van Onz oort; V Imre Bunnik, Martijn v.d. Bri VI: Michiel Mak. Bram v.d Kolk, VII ft Bart Middelkoop, Hardy Seeverens; II Michiel Beekman, Björn Spijker, Joost Kleuters, Eric ten Hoeve, X R van Ginkel, Martijn v.d. Broek, Ma ke Schutter, Carlijn Kraaymaat. Wethouder Gijs van Woudenberg verrichtte op 27november 1981 de officiële opening van ,.De Geut'' De kans bestaat dat het jongerencentrum, waar telkenmale tijdelijke voorzieningen in werden aangebracht vanwege de optie, die de Bankgirocentrale op het gebouw had, definitief vorm krijgt, omdat de optie waarschijnlijk vervalt. (Archieffoto Leusder Krant.) LEUSDEN - De kans be staat, dat „De Geut" definitief bestemd wordt tot open jeugd- en jongerencentrum. Dat bleek tijdens de commissievergadering OW/RO. Het bleek weliswaar niet uit de stukken, maar de toelichting van wethouder Jan Wagenaar (VVD) maakte duidelijk dat de optie, die de Bankgirocentrale op het ge bouw heeft, zeer waarschijn lijk van de baan gaat. Als dat gebeurt zal men zich moeten uitspreken over de vraag, of men „De Geut" op die plaats en in de functie die het nu heeft, wil handhaven. Dat zal in de Planadviesgroep, die zich daarover gaat buigen, moeten blijken. Het voorstel luidde, een krediet van I 30.000,- beschikbaar te stel len, om voornamelijk de buitenkant van het gebouw op te knappen Maar na de toelichting van wethou der Wagenaar, bleken de meeste cemmissieleden van mening, dat men eerst zeu moeten bekijken, ol het gebouw inde bestaande lunctie moet blijven bestaan Wagenaar benadrukte, dat de Bankgirocen trale ,.De Geut" niet nodig heeft „Ik heb enige tijd geleden met mensen van het bedrijf gesproken over de resterende grond, die ze ;n bezit hebben Tenslotte gaat het om terrein, dat oarspronkelijk tot ons werkgelegenheidsgebied be hoorde, en zijn er toezeggingen gedaan, dat er 750 werknemers zouden komen te werken. Dat zijn er nu zo n 350 of 400. en dat is zonde van het gebied Uitbreiding van de Bankgiro-centrale zit er niet in. De technische ontwikkelingen hebben eerder tot het tegendeel geleid Maar men heeft wel andere plannen, waar neg geen duidelijk heid over kan worden gegeven, omdat het in de overlegsleer zit in de bankwereld Wat wel duidelijk is, is dal „De Geut" daar geen deel van uit zal maken aldus Wage naar De commissie besloot daarop, eerst het advies van de Planad viesgroep af te wachten, alvo rens zich uit te spreken over de wenselijkheid van het nu ge vraagde krediet. LEUSDEN - De rommelmarkt die Open Jeugd en Jongeren Centrum algelopen zaterdag hield, heeft 625.- opgebracht. Onder ideate weersomstandigheden, de zon verdween geen moment, konden bezoekers iets van hun gading vinden Over de besteding van het bedrag wordt nog nagedacht want het geld is niet voldoende voor het inrichten van een zogenaamde ..sleutelruimte" waar jongeren in de teeltijd van 12 tot en met 16 jaar aan hun fietsen en brommers kunnen sleutelen Desondanks waren de organisatoren, de jongeren zelt. tevreden over de rommetverkoop en de opbrengst ervan. ACHTERVELD- In verband met haar 50-jarig jubileum zal door muziekvereniging DWS zaterdagavond een jubileum concert worden gegeven. Aan dit concert zal ook wor den deelgenomen door de Stedelijke Harmonie uit Har derwijk. De beide korpsen staan onder leiding van de dirigent H. van Loo jr. Het concert zal in de RK Kerk te Achterveld zijn en aanvan gen om 20.30 uur. De toegang is gratis. viu<.ior\v \>i uyi iy uuui vVlIS' kracht Sterk is een fanfare-orkest terwijl de Stedelijke Harmonie een harmonie-orkest is. Hierdoor zal het verschil tussen deze twee soor ten orkesten deze avond worden weergegeven. Voor de aanvang van het concert zal door vijf korpsen van het sa menwerkingsverband Oost- Utrecht - Gelderse Vallei een ster- tocht door alle Achterveldse straten worden gemaakt De aanvang hier van is om 19.30 uur. De organisatoren hopen dat er zowel bij de stertocht als bij het concert veel belangstellenden aan wezig zullen zijn LEUSDEN - Op twee plaatsen in Leusden werden in de nacht van vri|dag pp zaterdag ruiten vernield Een etalageruit van de doe- t-zell- winkel in De Biezenkamp moest het ontgelden, alsmede een ruit van het geretormeerd dienstencen trum Daar werd een tuinstoel door- heengegooid LEUSDEN - De hele maand juni is er in boerderij 't Claeve- renblad een expositie te bezich tigen van drie Leusdense kun stenaars. Vorige week werd on der veel belangstelling de ope ning verricht. De drie exposan ten. Marlies vander Spek. Dik Plantinga en Cees de Munnik. zijn alledrie werkzaam in het atelier van 't Claeverenblad. Bovendien zijn het leeftijdgeno ten en precisiewerkers, die aan zichzelf hoge eisen stellen. Er zijn sieraden, keramische plas tieken en tekeningen te zien De tentoonstelling is iede< weekend, zaterdag en zondag van 14 00 tot 17 00 uur. te bezoeken - Paul Cirkel in de aanval tegen Jeroen Dirks

Leusder Krant | 1985 | | pagina 4