STOKT Roda wint van Feijenoord up Internationaal juniorentoernooi TV Lookhorst promoveert laar de derde klasse Nimmerdor ruiters presteren goed eugd TTCL behaalt aardigheidsdiploma Antilopen-kampioenen lans van Bekkum stopt twee strafschoppen a spannende promotiewedstrijd Uitslagen Ons Genoegen Sportmedewerker op vakantie Viskaart of -akte Nw. Hagenauwe behaalt een eerste plaats De sportmedewerker van de Leusder Krant is tot en met 16 juni op vakantie. Kopij voor de sportpagina('s) kan in die periode worden ingele verd op ons kantoor aan de Asschatterweg 19 (De Biezenkamp). Wie telefo nisch wat wil doorgeven, kan dat doen aan de redaktie, telefoon 941494. Tot de favoriete vrijetijdsbeste- dingsvormen van veten in deze tijd behoort ongetwijfeld het sportvis sen. In Leusden zo op het eerste gezicht wat minder nadrukkelijk dan elders, maar op (on)geregelde tijden heerst aan beide zijden van het Valleikanaal ter hoogte van de brug in de Horsterweg een drukte van belang Talrijke hengelaars houden daar de naar hun mening beste stekkies krampachtig bezet. Om het sportvissen te kunnen bedrijven - wellicht is mogen be drijven'' beter gezegd - is naast de toestemming van de eigenaar(s) van het viswater, het bezit van een officiële vergunning vereist. Zo'n document om te mogen vissen in de zogenaamde binnenwateren wordt viskaart genoemd. Die be stond in drie soorten: met een rood zegel (voor het vissen met één gewone hengel), met een blauw zegel (voor het vissen met twee gewone hengels, met één speciale hengel of met een peur) en met een geel zegel (voor beroepsvissers met alle wettelijk toegestane vistui gen). Die situatie is thans gewijzigd. De viskaarten met het rode en het blauwe zegel zijn vervangen door een vis-akte. Daarmee mag gevist worden met maximaal twee hen gels (ongeacht de aassoort) of met een peur. Personen beneden 15 jaar hebben doorgaans geen vis- akte nodig. Ook de geldigheids duur is gewijzigd Tot nu toe was een viskaart geldig van 1 juni t/m31 mei. Een vis-akte is een vol kalen derjaar geldig. Voor de eerste keer is dat bij de postkantoren verkrijgbare bewijs van goed gedrag" van 1 juni t/m 31 december a.s van kracht en voor die zeven maanden is de candi- daat-hengelaar zeven piek kwijt. Tegen het einde van 1985 zijn de eerste jaarkaarten (voor 1986) te koop. Het vouwblad,, Voortaan een vis-akte" informeert u (bijna) volle dig. U kunt het in PTT-kantoren gratis gaan halen. LEUSDEN - Zondag 2 juni werd door een voltige-groep van ponyclub Nieuw Hage nauwe bij de voltigewedstrij den van ponycentrum Groe- nestein een eerste plaats be haald. De groep bestond uit Karin Leeuwen, Jolanda Luitjens, Chantal de Ruig, Rita Val kengoed en Evelien Vos met het paard Calinka onder lei ding van Jetta Wittenberg. DONDERDAG 6 JUNI 1985 gelse ploeg tegen Roda eindigde in een 0-0 stand. Na de poule wedstrijden werden de halve finales gespeeld, Feije noord won met 2-0 van het toch zeer sterke DOS uit Utrecht terwijl Roda na het nemen van straf schoppen van Quick-Den Haag won. De finale ging dus tussen Roda en Feijenoord. Het werd een droomfinale waar honderden toeschouwers van genoten. Het technisch betere Feijenoord nam direkt het offensief en scoorde na tien minuten 1-0. Roda nam ech ter direkt de aanval over en bracht één minuut later de stand op ge lijke hoogte. Deze 1-1 stand bete kende tevens de rust- en eind stand. Strafschoppen moesten toen de beslissing brengen. Hier- bij brak ook het moment aan van de in topvorm verkerende Roda- keeper Hans van Bekkum. Maar liefst twee strafschoppen stopte hij zodat Roda, dat wel scoorde, winnaar werd. Een enorme ver rassing voor Roda, dat met een geweldige wedstrijdmentaliteit ze gevierde. De uitslagen van het toernooi Poule A Roda - Feijenoord 1-0 VEP-St. Magarels 0-0 St. Magarets - Roda 0-0 Ppjjpnor 1 T" 4-0 Feijenoord - St. Magarets 1 -0 VEP-Roda 1-1 Poule B Victoria Boys - Achterveld 1 -1 Quick-DOS 1-1 DOS - Achterveld 5-0 Quick - Victoria Boys 30 Victoria Boys - DOS 0-2 Achterveld - Quick 0-5 Halve finale Feijenoord - DOS 20 Quick-Roda 1-1 (Roda wint na strafschoppen) 7e-8e plaats: VEP - Achterveld 1-1 (Achterveld w.n.s.) 5e-6e plaats: St Magarets - Victoria Boys 0-1 3e-4e plaats: Quick'96- DOS 10 Finale: Feijenoord - Roda 1 -1 (Roda w.n.s.) Eindstand: 1Roda '46 2. Feijenoord 3. Quick '96 4. DOS 5 Victoria Boys Een Roda-speler duelleer! mei een forsere Feijenoord-junior 6. St. Magarets 7. Achterveld 8. VEP De scheidsrechters waren: Dick Opstelten, Berlus te Hove, Gerrit Scheggetman en Gerrit Timmer man. De organisatoren waren Wilfred van der Pas, Cees Leyenaar en bijgestaan door speaker Piet Nieuwenhuis. ■USDEN - Roda'46 hield af- ilopen zaterdag het derde ternationale A1-junioren- ernooi. Het deelnemers- ild met onder andere Feije- >lagi )ord, Quick-Den Haag en ™'i DS-Utrecht was sterker in ooit. De eerste wedstrijd netl van het, door vele toeschou wers bezochte toernooi, le verde al direkt een sensatie op. Door een doelpunt van Remco Bosman won Roda met 1-0 van de jeugd van Feijenoord. Ook de overige wedstrijden leverden ge noeg spektakel op om de dag tot een waar succes te maken. Het Engelse St. Magarets was weliswaar niet zo succesvol maar zorgde wel voor positief Engels voetbal. De wedstrijd van de En- Imail sten in het A1 -toernooi: Roda en Feijenoord. tweede herenteam, bestaande uit Wim Bloemendal, Sjoerd de Jonge. Henk Jansen, Peter Verschoor en Frits Geubel de promotiewedstrijd van Weesp met 5-1zodat dit team, evenals het eerste herenteam, vol gend jaar zal uitkomen in de twee de klasse. Het tweede mixed team, dat ook kampioen werd in haar poule, heeft geen kans gezien de promotiewed strijd van Breukelem te winnen (3-2) Bij de junioren promoveerde het eerste mixed team (Wouter Jan Schuiteling, Rob Stuiver, Clara de Boer en Anca de Boer) na de gewonnen wedstrijd tegen Mont- foort '1-4). Het derde mixed team. waarin Mark van Dijk, Vincent Koopman, Jasmijn Wagenaar en Caroline Schuiling spelen, won de eerste promotiewedstrijd tegen Biltjoven met 1 -4, maar moet zater dag op eigen terrein nog een twee de promotiewedstrijd spelen LTV Lockhorst kan terugzien op een geslaagde tenniscompetitie 1985. Daar neemt het echter niet veel tijd voor, want deze week worden de seniorenclubkampioen- schappen enkelspelen afgewerkt en de daarop volgende twee weken de juniorenclubkampioenschap- pen. LEUSDEN - De ruiters van landelijke rijvereniging en pony club Nimmerdor hebben afgelo pen zaterdag goede resultaten geboekt tijdens de springwed- strijd te Rhenen. Er waren ruiters van naam aanwezig en van hoog nivo die hun kunnen toonden op de door Nimmerdor-lid, de heer L. Jansen, uitstekend gebouwde parcoursen. De uitslagen zijn als volgt: Uitslag B-springen. Mevr. A v.d Berg-Appeldoorn met haar paard Winwood L-springen. A Baars met zijn paard Riskant M-springen Mej. P. Kemkes met haar paard Sant man, mej. J. Kempkes met haar paard Wunderbar M springen twee fase-pare. Mej. J. Kempkes met haar paard Wun derbar Z springen twee fase-pare. Mej. J. Kempkes met haar paard Groll. In Putten was er een pony con cours waar enkele ponyruiters van Nimmerdor aanwezig waren. Uitslag L dressuur 1 Remco Hoogendoorn met zijn pony Esmarita, 134 punten L2 dressuur 3 Veroniek Hoogendoorn, met haar pony 127 punten. Z dressuur 2 Igna Heiwegen, met haar pony Nisjah 120 punten. Z springen 1 Marline Kemkes met haar pony Caro- lien M springen progr. pare. Eveneens Martine Kemkes met haar andere pony Tosky. deze rubriek werd in handicap verreden tegen Z ruitertjes. Alleen Jacqueline de Wilde zag kans twee van haar drie partijen te winnen: de dames-enkel en de dames-dubbel met Carina Vos. De overige partijen gingen verloren, waarmee dit team verloor met 2-6 en volgend jaar weer in de 4e klasse zal uitkomen Pupillen 2 EUSDEN - Het eerste zondag-mixed-team van tennisver- ing LTV Lockhorst is gepromoveerd naar de 3e klasse, heeft het te danken aan de gewonnen promotiewedstrijd n HOIy-4. Daar zag het aanvankelijk niet naar uit, want Vial verloor zijn heren-enkel in twee sets, want Gisela Ik en Birgitte Schoemaker wisten de achterstand van 0-1 te zetten in een voorsprong van 2-1De vierde partij zou de id bij winst op 3-1maar bij verlies op 2-2 brengen. Het zou spannendste partij van de dag worden. Voor een enthou- ;t publiek ziet Frank Vissers de eerste set met 5-7 verloren in. In de tweede wist hij goed terug te komen (6-4).ln de Ie set komt hij op 5-4, maar via 5-5,5-6 bereikt hij toch nog (tiebreak 6-6, die hij in winst wist om te zetten. Tussenstand de enkelspelen was dus 3-1. towel de dames als de heren zagen kans hun dubbels te inen, waardoor de stand gebracht werd op 5-1 en Holy niet ler op gelijke hoogte kon komen. resterende twee mixed partijen werden niet meer ge teld. Op papier werden ze cadeau gedaan aan Holy, armee de eindstand werd bepaald op 5-3. let tweede zondag mixed team speelde thuis tegen De ornakkers-2 uit Veldhoven voor eveneens een plaats in de 3e sse. jen Jacqueline de Wilde zag kans twee van haar drie partijen te nen de dames-enkel en de dames-dubbel met Carina Vos. De irige partijen gingen verloren, waarmee dit team verloor met 2-6 volgend jaar weer in de 4e klasse zal uitkomen. Jlhet automatisch gepromoveerde 3e team naar de 5e klasse, *ft LTV Lokhorst nu een team in elke klasse van 3 tot en met en li verj bu tele in d ibee^ oven igen EUSDEN - Voor de jeugd aniseerde tafeltennisvereni- 3 TTCL afgelopen zaterdag examen voor het vaardig- Jsdiploma A. Veertien jeugd- Jn doorstonden de proeven glans en haalden het diplo- »k vol aderi ugdtrainer Jan Vogel nam het ische gedeelte voor zijn reke- De jeugdleden moesten ver- lende slagen als fore-hand aanval, tore-hand contra bacK- hand demonstreren. Bestuurslid Henk ten Ham nam de theorie voor zijn rekening. Uiteindelijk kon Jan Vogel aan de volgende 14 spelers het diploma uitreiken: Michel de Kreek, Dennis v. Rossum, Robin Blaas, Marco de Kluyver, Tamara Vogel, Jakko Vente, Martijn Wes terhof, Vincent Griffioen, Roel den Otter, Caspar Urban, Coen Lager- weij, Gijs Jeulink, Claudia Schreu- der en Leon Verburg. ZATERDAG Roda 1 - Roda 2 (zo.) Roda 2-Roda 2 (zo.) Roda 3-Roda 3 (zo.) Roda 4-Roda 4 (zo.) Roda 5-Roda 5 (zo.) Roda 6 - Roda 6 (zo.) 15.00 15 00 13.00 13.00 11.00 11.00. SPORTSPLINT1RS TENNIS - Zondag 9 juni vinden de finales en de prijsuitreiking plaats van het Regenboog-tennistoer nooi, dat door tennis- en squash- centrum Leusden wordt georgani seerd Afgelopen zaterdag is het toernooi op vier buiten- en vier ACHTERVELD - Door tien le den werd deelgenomen aan de onderlinge schietwedstrijd. Het was B. Voskuilen die eerste werd met 94 punten. De overige uitsla gen waren: aantal punten 2. P.Smink 91 3. G. van Hamersveld 90 3. J E van Hamersveld 90 5. A. van Daatselaar 89 6. J. van Nimwegen 88 7. G. Tolboom 85 8. W. Wittebrood 84 9. W. v.d. Kletersteeg 83 10. J.Krall 80 Bij de junioren waren er slechts vijf schutters aanwezig Het was voor hen de laatste maal van dit seizoen dat er geschoten werd. In september zullen zij weer van start gaan. Het was Timo van Valken goed die de eerste plaats behaalde met 73 punten. De overige uitsla gen waren: 2. Gert Daatselaar 63 3. ArnoudVlug 61 4. Rudi van Daatselaar 59 5. Frank van Dijk 21 binnenbanen van start gegaan. De wedstrijdcommissie wordt ge vormd door afgevaardigden van LTV De Inslag, LTV Lockhorst en LTV Leusden. In het kader van het Regenboog-toernooi wordt ko mende zaterdag een tweetal aktivi- teiten gehouden: een show van klassieke automobielen door Auto Moto Classics Ton van Heugten en een vaart met een hetelucht ballon, die tussen half zeven en half acht 's avonds opstijgt vanaf het tennis park De jongens en meisjes van D1 LEUSDEN - Korfbalvereniging Antilopen grossiert in kam pioensteams. De afgelopen weken hebben al heel wat groeps foto's van korfbalkampioenen de kolommen op de sportpagi na gesierd. Vandaag brengen we de pupillen 2, A1 en D1 in beeld, die dit seizoen met de hoogste eer zijn gaan strijken. Van die teams een plaatje. Het was tevens de bedoeling de kampioenen van C1 op de foto te zetten, maar die konden niet voltallig opdraven. Het team van A1. Het tweede zondag mixed team speelde thuis tegen De Doornak- kers-2 uit Veldhoven voor even eens een plaats in de 3e klasse. Met het automatische gepromo veerde 3e team naar de 5e klasse, heeft LTV Lokhorst nu een team in elke klasse van 3 tot en met 6. Een dag eerder speelde het eer ste zaterdag-mixed-team een pro motiewedstrijd tegen HLTC, beter bekend onder de naam 't Melkhuis- je'. Gerard van de Brink, Hans Bolk en Ursula Stulemeyer zagen kans met 3-2 te winnen en promoveren van de 1e klasse naar de hoofdklasse, de hoogste klasse op zaterdag Behalve dit team won ook het

Leusder Krant | 1985 | | pagina 5