Kantongerecht Amersfoort ZAKELIJKHEDEN Virus sluit seizoen af Hi nim Hi Si II III: 1 ÜI 11 i pirn ill Kantlijn Commissie financiën vergadert maandag Collecten Opening technisch installatiebureau Schrijfavond Amnesty Int. SPD organiseert gespreksgroepen ABZ gaat vanavond niet door Expositie en verkoop van schilderijen in De Korf dA heeft liet gemakkelijk Onderhoud Paardenmaat Hoofdcentrum in Schoolsteegbosjes Politiek is spel der machten Goede voorbereiding leidt tot weinig bezoek Oud papier school Klein Rossenberg Nieuws uit het bedrijfsleven mim Mm f IONDERDAG 6 JUNI 1985 Loep op Leusden der- \cl> ring een sder 5 23 iter- ren- aar- 1 te ring roor erp- ver- teb- 3du- de il el- leze den l en n, 't tel. erp- be- die ster kan niet aktie: Caspar van Loo ragen: Hans Mosterd mate van gezelligheid ngrijk voor de opkomst bij afdelingsvergadering van de A in Leusden? Volgens de »n wel, volgens het bestuur IE!'" het jongste nummer van >od Leusden", het lingsblad van de Partij van irbeid, wordt nogmaals de mende belangstelling van 6den voor de vergaderingen lemoreerd. „In verband mee wordt nogal eens de lerking gehoord dat de lingsvergaderingen niet >r zo gezellig zijn of dat er te k huishoudelijke zaken op de nda staan. Ik vraag mij af of de echte reden is", schrijft retaris Karei Wiggerman in voorwoord van „Rood sden". wijst op twee „gezellige" IA-aktiviteiten die onlangs den gehouden, namelijk het lalistischejeude ilestoernooi en het politiek Ondanks de gezelligheid, van te voren al vast stond, het bestuur alleen maar de lende en aktieve leden, immer genoeg", moest Karei igerman constateren, e geringe betrokkenheid van PvdA-leden in Leusden bij afdeling blijkt ook uit de limale belangstelling voor het poten zetten van aktiviteiten >r de komende Kamer- en neenteraadsverkiezing. jgerman: „In het lingsbiad van september en lember 1984 werden al pepen geplaatst naar de fen van de afdeling om een entje bij te dragen aan alle kzaamheden die hiervoor zet moeten worden. Slechts ;e aanmeldingen mochten we irop ontvangen." )e PvdA-sekretaris roept in tafdelingsblad de leden op er h hard tegen aan te gaan, als tenminste de verkiezingen in 86 belangrijk vinden. „Het kan it bij woorden alleen blijven", s Wiggerman. Nog niet zo lang geleden konden we melden dat het onderhoud van het welige groen in het gemeentehuis duurder uitvalt dan is begroot. De gemeente heeft zo 'n 8000 gulden per jaar uitgetrokken voor het verzorgen van de planten, maar de ervaring leert dat het onderhoud dik 11000 gulden kost. Eén van de belangrijkste oorzaken van deze overschrijding is het grote aantal manuren dat gestoken moet worden in de plantenverzorging, doordat het gemeentelijk groen op sommige plaatsen nogal moeilijk te bereiken is. Om dat te illustreren, bijgaande foto die deze week in het gemeentehuis werd genomen. Er moeten inderdaad heel wat fratsen worden uitgehaald om de plantenverzorging ter hand te nemen. „Wat is dat nou weer", vroeg Harm Offereins zich af, bij het nieuwe voorbereidingsbesluit voorhet werkgelegenheidsgebied „Paardenmaat". Zo'n besluit neem de gemeente als ze voor een bepaald gebied een bestemmingsplan wil ontwikkelen. Men kan er ongewenste ontwikkelingen, in strijd met wat men in het nieuwe bestemmingsplan van plan is, mee tegenhouden. En men kan er, middels een artikel -19 procedure, mee laten bouwen als men van mening Is, dat het wel binnen de komende plannen past. Dat laatste gebeurt met betrekking tot „Paardenmaat" met opvallende regelmaat. En vandaar dan ook de opmerking van Offereins, die er een aardige grap over maakte. De formulering van het voorstel luidde: „Alhoewel het ontwerp- bestemmingsplan „Paardenmaat" z'n voltooiing nadert, kan niet binnen de genoemde termijn tot tervisielegging worden overgegaan." Offereins stelde voor, om daar van te maken: „Alhoewel het bestemmingsplan al is volgebouwd, enzovoorts". Ook Gert de Weerdt (PvdA) stoorde zich aan dit gebruik van het voorbereidingsbesluit. „Wat is daar nou toch de reden van?" vroeg hij zich af. „Toch niet, dat we het eerst volbouwen, en dan pas een bestemmingsplan vaststellen, waar alles in past, dateral staat?" „Dat is de enige bedoeling", mompelde daarop ambtelijk medewerker Ton van den Brink. In verband met een grondruil tussen de gemeente en een bouwbedrijf, om de bouw van 42 kleine woningen in Groenhouten mogelijk te maken ontspon zich dinsagavond weer een aardig twee-gesprek. Er komen op het betreffende terrein andere woningen, dan oorspronkelijk de bedoeling was. Een bezwaarschrift maakte dat niet mogelijk. Het ging weliswaar ook om kleine woningen, maar die waren gepland als een soort terras-bouw, en dat gaat dus niet door. Henk Ossendrijver (CDA) wilde daar de naad van de kous van weten. „Het gaat nu dus om andere woningen, dan eerst de bedoeling was?" vroeg hij. „Jazeker", antwoordde een ambtelijk medewerker. „U herinnert zich dat vast wel. Het ging om terraswoningen, die oplopend zouden worden gebouwd in de richting van het hoofdcentrum in de Schoolsteegbosjes." „Ja, dat weet ik nog", bevestigde Ossendrijver. Dat zou dan mogelijk aanleiding zijn, om het geheugen nog eens nader te laten onderzoeken, aangezien er van een dergelijk centrum na het massale protest in de zeventiger jaren in de Schoolsteegbosjes nooit sprake is geweest. Alhoewel....Misschien in de gedachten van menig ingezetene van Leusden weer wel. Waar het in de politiek om gaat, wordt soms op ontluisterende wijze onder de aandacht van de toeschouwer gebracht. Zo ook weer afgelopen dinsdag, tijdens de vergadering van de commissie OW/RO. Naar aanleiding van het beroep, dat bij de Kroon loopt tegen de aanleg van een geluidswal langs de Groene Zoom wilde Henk Ossendrijver (CDA) nog een extra duit in het zakje doen. „Hebben we echt wel goed genoeg naar de bewoners daar geluisterd, voorzitter. We kunnen beter nog eens zien, dat we met de bewoners om de tafel komen te zitten om erover te praten, dan dat we weer in de publiciteit komen", zo luidde zijn stelling. Nietzo'n gelukkige misschien, waar een mens toch denkt, dat ook zonder publiciteit er naar gestreefd wordt, dat aan alle belangen zo goed mogelijk recht gedaan wordt. Bovendien viel die opmerking in dit verband slecht bij wethouder Jan Wagenaar (VVD): „Als we ooit hebben geprobeerd, om rechtte doen aan wenzen van bewoners, dan is het daar. Ik kan me dan ook niet aan de Indruk onttrekken, dat het hier gaat om hobbyisme of koppigheid van een of twee mensen, waar de rest van de bevolking onder lijdt", merkte hij op- De reactie van Henk Ossendrijver was zo mogelijk nog ontluisterender, dan zijn eerste opmerking: „Dus het gaat om een minderheid. Dat Is niet erg, als we de meerderheid maar niet in de kou laten staan," zei hij. Waarmee precies werd aangegeven, wat politiek, ook op het niveau van een gemeenteraad, precies Is: een spel der machten. CDA-raadslid Henk Ossendrijver In het verleden is met regelmaat gebleken, dat de raadscommissie van financiën, onder voorzitterschap van wethouder Fons Ummels, zich nauwelijks in publieke belangstelling mag verheugen. De wethouder heeft daar onlangs In publieke uitlatingen eens op gezinspeeld. Maandag wordt dat anders, want dan mag hij de kastanjes voor het hele college uit het vuur halen. Vooral met betrekking tot de Achterveldse sporthal en het opknappen van het zwembad zal hem menige vraag voorgelegd worden, zo is de verwachting. En ook verwacht mag worden, dat er maandag menig bezoeker op de tribune zit. In de vergadering van de commissie OW/RO werd dat temeer duidelijk, daar voorzitter Jan Wagenaar de discussie over een aantal punten strikt wilde beperken tot de bevoegdheden van die commissie. Zodoende blven heel wat vragen van verschillende fracties onbeantwoord. Maandag zullen die weer aan de orde komen. Ep Oostra (D/66) constateerde met genoegen, dat wethouder Ummels nu ook eens bezoek zou krijgen. „Ummels heeft ze aardig aan een touwtje", zei hij. Waarop Jan Wagenaar opmerkte, dat er bij de commissie financiën altijd zo weinig bezoek is, omdat de financiële zaken altijd zo goed voorbereid zijn. „Ja", constateerde Oostra daarop, „in andere commissies wel, ja." De PvdA vindt, dat na die Prochemko-affaire b en w be ter op hadden kunnen stap pen. Ik moet er niet aan denken dat zou een ramp voor deze ru briek betekenen Tenzij het volgende college bestaat uit Sjef ten Berge, Sjef ten Berge en Sjef ten Ber ge. Sjef ten Berge én Corrie Ver duin mag desnoods ook nog. Kop. ..Projekt vandalisme in Achterveld beëindigdO ja? En wat dan te denken van dat afbraak-voorstel van de Moes pot? Zouden we zo langzamerhand niet beter een onderzoek kun nen doen naar het opleidings niveau van de ouders van de raadsleden, die tot nu toe zich niet negatief hebben opgesteld ten opzichte van dat waanzin nige voorstel uit Den Haag? Of is die zin misschien wat te moeilijk? Geachte inwoners van Leus den-zuid de mening van de CDA-fraktie is duidelijk! zij gaat met de meest waanzinnige voorstellen van b&w akkoord, mits er vanuit de bevolking niet al te veel over wordt gezeurd. En ze is ook niet te beroerd om de PvdA te verwijten zich te profileren, door de kastanjes voor de bewoners van Leus den-zuid uit het vuur te halen vóórdat ze gepoft zijn Is dat duidelijk zo? Begrijp ik het overigens goed, dat met uitzondering van PvdA en D'66 alle andere partijen in de toekomst milieu-onvriende lijke bedrijven niet uit willen sluiten? Alles bij elkaar lijkt die hele Prochemko-affaire erg veel op zo'n sportief ,,Tikkie Terug Toernooi". Een Hamershof-bewoner er gerde zich aan een Rode Kruis-spandoek en verwijder de die dus maar Cynische Leusden aar: ,,Tja, we weten natuurlijk, dat ver schillende Hamershof-bewo- ners zich bijzonder geërgerd hebben aan de Korf en dat gebouw ook graag hadden wil len verwijderen". Kop Kinderen behalen een „spetter-brevet". En toen moest ik denken aan de raadsleden die een bezoek aan het zwembad gaan bren gen. Wat zal die voorgenomen re novatie me een gespetter ge ven! Als ik het goed heb begrepen komt er het ongeveer op neer (bij wijze van spreken dan), dat de raad wel het bassin aan wil leggen, maar een watertoe voer te duur vindt Ik ben bang, dat de raad geen spetter-brevet verdient, maar eerder een brevet van onver mogen als het gemeentelijke beleid op deze wijze verder wordt gevoerd En mijne heren, hoe was de warme hap? LEUSDEN - Amnesty Interna tional is een onafhankelijke or ganisatie die opkomt voor de naleving van de burgelijke en politieke mensenrechten overal ter wereld. Als in een land de mensenrechten worden ge schonden is het schrijven van brieven een middel om te trach ten hierin verandering te bren gen. Deze maand wordt geschreven naar de autoriteiten van Jordanië, Cuba en Nigeria. Het betreft perso nen die onrechtmatig gevangen worden gehouden en/of gemarteld. Voorbeeld brieven liggen klaar om over geschreven te worden, ledereen is van harte welkom op maandag 10 juni van 19.30 tot 21.30 uur in de Hamersveldschool, Lijsterbeslaan 54. Om 20.15 uur zal er een informatief praatje gehou den worden. In juli en augustus zullen er geen schrijfavonden zijn. Op 9 september is de volgende schrijfavond LEUSDEN - De commissie Fi nanciën en Economische zaken vergadert maandag 10 juni om 20.00 uur In de commissiekamer van het gemeentehuis, 't Erf 1. De agenda vermeldt de volgende punten: 1 Opening en inventarisatie vra genstellers/woordvoerders. 2. Mededelingen 3. Vaststelling verslag van de openbare vergadering d.d. 13 mei 1985 en van de besloten vergadering van 13 mei 1985 4. Automatisering administratie woningzoekenden 5. Subsidiëring bouw manege LR Nimmerdor 6. Subsidiëring bouw manege LR De Singels 7 Binnensportaccommodatie in Achterveld. 8 Extra krediet ten behoeve van de openbare basisscholen „Het Startblok" en „De Bon gerd". 9. Diverse onderwijsvoorzienin gen ex artikel 72 van de Lager- onderwijswet en ex artikel 50 Kleuteronderwijswet. 10. Achterstallig onderhoud „De Geut" 11. Verbouw „De Woelige Hoek" 12 Renovatie zwembadaccom modatie. 13. Warme-isolatie De Hakhorst. 14. Aangaan van een ruilovereen komst betreffende grond gele gen in het plan Oostrand- Groenhouten te Leusden. 15. Verkoop grond aan de Mariën- hove te Leusden. 16. Bouw-en woonrijp maken „De Horst". 17. Rondvraag en sluiting. LEUSDEN - Burgemeester en Wethouders van Leusden hebben voor de maand juni, vergunning verleend voor het houden van de volgende collecten. - t/m 9 juni Nederlandse Rode Kruis, 10 t/m 16 juni Nat. Cie. Tegen het Alcoholisme, 17 t/m 23 juni Vrije periode (1 week) 24 t/m 7 juli Prins Bernhard Fonds LEUSDEN - Woensdag 19 juni staat er een container voor oud papier op de par keerplaats van de school Klein Rossenberg. Tussen 8.00 en 8.30 uur en van 19.30 tot 20.30 uur kan er oud papier gebracht worden. De opbrengst is voor de school. t te raai i me t he lost pet e bi mdi r. al n? an var ir in var RIJF ben vandaag 54 jaar ge- den. Misschien kunt u ir rekening mee hou- vroeg iemand hoop- op de strafzitting van 30 aan de kantonrechter, Nuboer. rdachte had zich voor de rde maal in een paar jaar tondigd aan een snel- idsovertreding, deze keer D km op de A12 in de ge- ente Renswoude. was geschrokken dat de icier, behalve een boete f 500, - nu ook een orwaardelijke intrekking zijn rijbewijs eiste en d zelf dat hij met een ge- ddelde 80.000 km per jaar de hoogste no-claim kor- 9 toch tot de goede rijders rekend mocht worden, ndaar zijn beroep op het voel van de kantonrechter niet voor niets, zoals lek. feliciteer u met uw ver- irdag en ik veroordeel u f 500,- boete. De voor- ardelijke ontzegging zal ik it i.v.m. uw verjaardag nog opleggen, maar wees il gewaarschuwd." De of- ier keek zuinig. volgende verdachte bleek een haling van de vorige. Een snel- dsovertreding in de gemeente nswoude, waar hij 150 gereden en in de laatste paar jaar drie oordelingen voor hetzelfde feit Her de rug. i|n verjaardag was op 20 mei, ook nog niet zo lang gele- i", begon dan ook deze over- ler. „Meneer was inderdaad in de zaal toen zijn illustere, jarige voor ganger aan het woord was. Hij is in veel opzichten zijn gelijke en ik houd het dan ook op dezelfde eis: f 500, - en 3 maanden ontzeg ging", aldus de officier. Ver dachte haastte zich om uit te leg gen hoezeer hij zelf van deze fre quentie geschrokken was en hoe hij bezig was zijn leven te beteren. De kantonrechter kon dan ook niets anders dan tot dezelfde uit spraak komen als in het vorige ge val alleen f 500,- boete. De of ficier overweegt in beide gevallen hoger beroep. De heer P wonende in Soest en afkomstig uit Turkije, had zijn broer onderdak verschaft, hoewel die niet over een verblijfsvergun ning beschikte. De heer P. had dit bij de politie moeten aangeven en stond terecht omdat hij het na gelaten had. „Waar is Ali nu?" informeerde de officier, die vraagtekens zette achter het 'ene nacht|e' waar ver dachte over sprak Ali bleek inmiddels in Turkije te rug te zijn Wat de kans op herha ling minder groot maakte. Daarom volstond de officier met een eis van f 300,-, waarvan f 250, - voorwaardelijk. De kantonrechter nam de eis over. Mevrouw G. uit Amersfoort had een wapen in bezit gehad, een dolkmes, verborgen in haar laars, omdat ze „regelmatig last had van buitenlanders". Haar verklaring in het proces-ver- baal luidde: „Ik was kwaad op de politie omdat ze m'n zoon wegge voerd hadden die niks gedaan had. Ik zou het mes zeker ge bruikt hebben tegen die agent als hij het me niet belet had" De officier vond dat ze geboft had dat de politie alleen maar een pro ces-verbaal had opgemaakt over wapenbezit en niet over bedrei ging. „Maar ik had toen alcohol op gaf verdachte nu als verklaring van haar eerdere uitspraken en gedrag. De kantonrechter infor meerde hoofdschuddend of ze de vorige avond soms televisie geke ken had. Nee, dat had ze niet. „Dan had u kunnen zien dat bij een voetbalwedstrijd 38 doden zijn gevallen, omdat agressie agressie uitlokt. Over messen in laarzen gesproken„Maar ze maakten ruzie bij me binnen en toen zei ik: doe dat maar buiten. Nou, dat deden ze. En toen kwam de politie en die gooide Peter met een in een hondenauto. Wat zou u doen als ze uw kinderen in een hondenauto gooiden?!" „Liever in een hondenauto dan in een ambulance", vond de kan tonrechter, die f 100,- boete oplegde en het mes verbeurd ver klaarde. De officier, die f 150,- geeist had, wilde nog even over een eventueel hoger beroep na denken De heer T. uit Hoogland stond te recht omdat hij een hond, die on der zijn toezicht stond niet verhin derd had een haas te pakken, in een gebied waar niet gejaagd mag worden. Verdachte bestreed het dat de hond onder zijn toe zicht had gestaan. „Die hond is van mijn moeder, die naast me woont „Maar hij is wel vaak op uw erf?" „Ja". „En u geeft 'mook wel eens te eten?" „Nee" „Waar slaapt hij?" „In het huis naast me". De officier eiste I 75,- omdat verdachte destijds wel degelijk bevestigend geantwoord had, toen de verbalisant vroeg of het zijn hond was. De kantonrechter achtte het feit echter niet bewe zen en gaf daarom vrijspraak LEUSDEN - De afgelopen ja ren hebben medewerkers van de Sociaal Pedagogische Dienst Amersfoort regelmatig initiatie ven genomen tot het organise ren van gespreksgroepen. Over enkele maanden, in september, wordt de gelegenheid geboden aan ouders van kinderen van 0 tot 5 jaar om met elkaar in ge sprek te komen. De kinderen waar het om gaat hebben of een vastgestelde blijvende ontwik- kellngs-achterstand óf een ont wikkelingsvertraging waarvan de oorzaak én het verloop nog onzeker is. Gebleken is dat ouders elkaar veel te bieden kunnen hebben door: - uitwisseling van ervaringen, opgedane informatie en kennis; - net delen van eikaars zorgen, vragen en ideeën. Ouders van een kind dat zich „anders" ontwikkelt, voelen zich vaak alleen staan. Praten met anderen in een vergelijkbare si tuatie kan een hele steun beteke nen. De deelname aan de gespreks groep is kosteloos. Belangstel lenden kunnen dinsdagavond 3 september deel nemen aan de Introductie/kennismakings avond van 20.00 tot 21.30 uur. Op deze avond worden dan ook af spraken gemaakt over wanneer en hoe vaak men bij elkaar wil komen en waarover men het wil hebben. Mocht u belangstelling heb ben, wilt u dan vóór 17 juni aanstaande reageren naar de Sociaal Pedagogische Dienst, 't Zand 25, 3811 GB Amersfoort. U kunt vragen naar Dorothé van der Rest en/of Christine Bak ker-Bus, telefoonnummer 033- 720624. LEUSDEN - Aan Klokhoek 12 stallatiebureau geopend. De offi- in Leusden werd afgelopen vrij- ciële opening werd verricht door dagmiddag het nieuwe onderko- de vrouwen van de beide direc- men van Hendriks Technisch In- teuren. Zij onthulden de eerste LEUSDEN - Jongerenvereniging 'Virus' gaat het verenigingssei zoen afsluiten op 29 juni a.s. De leden en eventuele belangstel lenden worden uitgenodigd die dag naar de Rosmolen in Stou- tenburg te komen. Omdat het geheel in Mexicaanse stijl ge houden zal worden is de naam van de boerderij op die dag ver anderd in 'El Rosso Molino'. De leden worden uitgenodigd „hun sombrero alvast op te zoeken". Voordat het feesten begint heeft Virus nog één soosavond op het programma staan. Deze avond wordt a.s donderdag 6 juni ge houden in het jongerencentrum 'De Til' Virus gaat die avond wer ken aan de promotie van de eigen vereniging. De leden die de soos avond bezoeken zal gevraagd worden de volgende slagzin af te maken .Ik vind Virus heel/niet leuk. omdat...". Ook de leden die over weinig fantasie beschikker, wordt gevraagd te komen omdat er volgens de uitnodiging ,,ook mensen zijn die fantasie te over hebben". Omdat de sportzaal Alandsbeek drie maanden sluit, is ook Virus gedwongen te stoppen met spor ten. In september wordt de spor tieve draad weer opgepakt Na de vakantie is de eerste soosavond op 5 september in De Til. •M) lil ILiam SI Iiiiiiiiii! i&f/»»1; Ü.ll. "-1 De voorgevel van hel gebouw van Hendriks Technisch Inslallaliebureau. LEUSDEN - De commissie Algemene Bestuurszaken van vanavond, 6 juni, zal in verband met het ontbreken van agendapunten geen doorgang vinden. De directeurs-vrouwen onthulden de „eerste steen steen van het gebouw. Het technisch installatiebureau was voorheen in Amersfoort ge vestigd. Bij het bedrijf werken 12 mensen. LEUSDEN - In activiteiten centrum „De Korf" vindt za terdag 8 juni een éénmalige verkoop plaats van olieverf schilderijen. De collecte, waaruit men een keuze kan doen, bestaat uit meer dan 200 doeken, afkomstig van jonge kunstenaars uit de hele wereld. De schilderwerken worden op een originele en voor kopers interessante wij ze aangeboden; namelijk niet opgespannen en ingelijst, maar gevat in een kartonnen passe-partout. Dit doet op het eerste gezicht een beetje vreemd aan, maar zo ziet een doek eruit voordat het afge werkt wordt. Het voordeel is, dat men al leen het doek koopt en er naar eigen smaak en portemonnee een lijst gekozen kan worden. Lijsten zijn aanwezig en men kan de afwerking, indien men dat wil, door de organisatoren laten verzorgen. De verkoopexpositie is za ter dag geopend van 11.00 tot 18.00 uur.

Leusder Krant | 1985 | | pagina 7