8B Ondanks wijzigingen in voorstel door B&W: Frakties willen meer weten over sportzaal „Stoutste verwachtingen zijn overtroffen" COT-Leusderheide: géén 1000 hectaren Tienduizendenscouts' pakken zaterdag trein m De Heerd doorbreekt hegemonie van 't Palet „Kale" sportzaal; Verkoop raadszaaltje van de baan; Sloop „de Moespot" gehandhaafd Deelname avondfietsvierdaagse: inister bezwijkt onder druk: In verband met grootscheeps spel leusder krant Schoolzwemkampioenschappen om de Dick Opstelten wisselbokaal Vandaag in de Leusder Krant r~H. Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Inkeldief aangehouden Geen krant ontvangen? /V i* krant DINSDAG 11 JUNI 1985 17e JAARGANG NO. 9 Hoofdredakteur: Bert Vos Redaktie en administratie Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Redaktie 941494 Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement 16,65 per kwartaal Uitgave BDU BV AFMETINGEN (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Sportminnend Achterveld zal tot de komen de gemeenteraadsvergadering moeten wachten, voor dat ze echt duidelijkheid heeft over de bouw van een nieuwe sportzaal in haar woonkern. Ofschoon burge meester en wethouder de raad wat tegemoet gekomen zijn, kon de raadscommissie financiële en economische zaken gisteravond niet bij voorbaat in haar geheel meegaan met het sportzaal-voorstel van B&W. De commissie vraagt om meer informatie, omdat wethou der Fons Ummels bij lange na niet op alle vragen van de raadsleden een antwoord wist. Voordat in de raadscommissie gedebatteerd kon worden over de financiële kant van het voor stel, maakte wethouder Ummels een aantal belangrijke wijzigin gen in het sportzaal-voorstel be kend. Zo is, in overleg met de werkgroep sportzaal Achterveld, tesloten een „kale" sportzaal te jouwen, dat betekent zonder de anvankelijk geplande kantine ;n een nevenruimte voor jeugd- iktlviteiten, ter vervanging van de Moespot". In de ogen van at college van B&W mag de chterveldse sportzaal niet eer dan 1,3 miljoen gulden kos- >n (was in het eerste voorstel miljoen), en zal uit de finan- leringsopzet de verkoop van at voormalig raadszaaltje aan Kon. Julianaweg worden ge- ahrapt. De voorgestelde sloop van de Moespot" zo'n drie ton vrijmaakt in het budget van de gemeente. Sar men met de reeds gereserveerde acht ton en de extra twee ton uit de reserve sportvoorzieningen heeft het college de dekking van de 1,3 miljoen gulden op papier. Ondanks een andere uitvoering van de klei ne sporthal blijft het geraamde ex ploitatietekort van 60 duizend gul den per jaar staan. Ummels: „Een beheerscommissie zal ervoor moe ten zorgen dat het tekort niet boven de 60 duizend gulden uitstijgt." Wat de jeugdaktiviteiten betreft, die tot op heden in „de Moespot" worden gehouden, zei de wethouder dat het de bedoeling is die na de sloop nent niet in de kelder van „Ons Gebouw". Nu blijkt dat wel te kun nen, zuiver en alleen omwille van het kostenaspect: „de Moespot" moet gesloopt worden om geld vrij te maken." Offereins keerde zich tegen de sloop van dit gebouw, evenals Cor- ri Verduin (PvdA) Zij wees nog maals op de historische belangrijk heid van het pand. Verduin vroeg zich verder hardop af wat het gaat kosten om de jeugdaktiviteiten van uit „de Moespot" naar „Ons Ge bouw" te verhuizen. De wethouder bleef gisteravond het antwoord schuldig Hij wist wel te melden, dat De discussie spitste zich verder j toe op de afmetingen van de nieu we sportzaal. In het voorstel wordt gesproken over een ruimte van i 34x22x7 meter. Bij de frakties, met uitzondering die van het CDA, le ven twijfels over deze grote afme- j tingen. Corri Verduin: „Wij vinden de zaal te groot Een lengte van 28 meter spreekt ons meer aan De I zes meter meer die nu is gepland, is bedoeld voor de tennissport, maar dat scheelt eventjes 135 dui zend gulden." In relatie tot de voorgestelde grote afmetingen sprak ze ook haar twijfels uit over het aantal uren dat de zaal wordt verhuurd „Geraamd is 21/2 uur per dag, het gehele jaar door. Dat lijkt me erg optimistisch", aldus PvdA'ster Verduin Haar VVD-col- lega Alrich Parson zat op dezelfde lijn: „Een sportzaal van dergelijke afmetingen zal een enorme wissel trekken op de inwoners van Achter veld. Ze zullen twee maal zoveel moeten gaan sporten om de sport zaal draaiende te houden!" De financieel expert van de VVD-frak- tie was überhaupt niet zo te spre ken over het B&W-voorstel, ook niet na de wijzigingen. „Er moet een goed afgewogen voorstel ko men, dat niet door de golfbewegin gen te pletter slaat", meende Par son, die graag de vier offertes van aannemers wil zien („waarom heb ben we die nog niet kunnen inkij ken?") en ook vroeg om vergelij kingsmateriaal. Parson: „Wat zijn de ervaringen van kleine gemeen-1 ten met een vergelijkbare sport zaal7" de Boni vijf pakjes sigaretten LEUSDEN - De rijkspolitie gestolen te hebben. De rookwaar leid vrijdag een Leusdenaar vertegenwoordigt een waarde die ervan wordt verdacht bij van 22,50 gulden. EN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Van Houwelingen (defen- ie) ziet onder druk van de Tweede Kamer af van uitbreiding an het militair oefenterrein Leusderheide in zuid-westelijke chting. Dat betekent dat dit terrein niet de beoogde omvang an 1.000 hectare zal krijgen, nodig voor een „volwaardig" efengebied voor compagnieën. verliesgevende sociaal-culturele accommodatie „de Moespot" blijft ongewijzigd. „Tenzij we met z'n allen andere potjes vinden waaruit gedeeltelijk de sportzaal betaald kan worden", liet wethouder Um mels de commissieleden weten. Hij rekende voor dat sloop van „de van „de Moespot" onder te bren gen in de kelder van gemeen schapshuis Ons Gebouw Deze mededeling ontlokte bij raadslid Harm Offereins (GPV/SGP) enige verbazing- „In 1978, toen over „de Moespot" werd gediscussieerd, konden de jeugdaktiviteiten perti- een groot deel van de AchterveldSc.' bevolking niet zo zwaar tilt aan hot behoud van „de Moespot". Um mels: „In ieder geval niet zo zwaar als sommige raadsleden doen." De CDA-wethouder kreeg spontaan bijval van fraktiegenoot Bram Vroon. RAADSVERGADERING In de raadsvergadering aan I het eind van deze maand zal de j politiek zich (verder) uitspreken over de bouw van een sportzaal j aan de Walter van Amersfoort-1 straat. Ter sprake komt dan een nieuw voorstel van burgemees- ter en wethouders, aangevuld j met de gevraagde informatie door de raadsleden. Dierenoppassers en clowns hiel- pen de scouts een handje. De j vervolg op pagina 7 (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Het aantal deel nemers aan de derde Leus- dense avondfietsvierdaagse heeft "de stoutste verwach tingen" van de organisatie overtroffen. In totaal schre ven 679 mensen zich in voor het fietsevenement, dat af gelopen vrijdagavond tot een einde kwam. Van de deelnemers fietsten 105 kinderen (tot 12 jaar) en 227 vol wassenen de route van 15 kilome ter, 20 kinderen en 235 volwasse nen die van 30 kilometer, en 74 volwassenen de tocht van 60 kilo meter Om een medaille uitgereikt te krijgen hoefden de deelnemers maar vier van de vijf avonden in actie te komen. Donderdagavond kregen de eerste 367 fietsers het eremetaal waar ze recht op had den. De overigen ontvingen vrij dag hun medaille. Onder degenen die de avondfietsvierdaagse vol tooiden was ook de 86-jarige Leusdenaar H. Kriekamp, die vier maal een tocht van 30 kilometer had afgelegd. De organiserende Trim- en Toerclub Leusden had behalve een medaille ook bloe men voor deze krasse fietser. Was de heer Kriekamp de oudste deelnemer, Jaap Blom bleek de jongste te zijn. Als hummel van bijna 2 jaar deed hij gezellig mee... bij zijn moeder voor de fiets. Hij kreeg van de organisatie een speelgoedauto. De organisatie is, terugkijkend op het evenement, erg gelukkig met het groot aantal deelnemers. In de twee voorgaande edities van de avondfietsvierdaagse gingen per keer niet meer dan 180 men sen van starl. De Trim- en Toer club Leusden schrijft de overwel digende belangstelling toe, zoals wij vorige week reeds meldden, aan de reclame die voor het fiets evenement is gemaakt. Zo ver- spridde de organisatie huis-aan- huis in Leusden een folder met alle informatie over de avondfiets vierdaagse Prettige bijkomstig- WT IAIIED OENTREEllÏENSCHO De oudste deelnemer aan de avondfietsvierdaagse, de 86-jarige H. Kreikamp uit Leusden-Zuid. heid vorige week was het goede weer Aan het begin van de vier daagse was het zonnig en warm, later werd het minder maar van echt slechte weersomstandighe den kon niet worden gesproken. De routes waren zoveel mogelijk uitgezet over fietspaden en rus tige wegen. De deelnemers wer den gevoerd door de omgeving van Leusden, Doorn, Austerlitz, Nijkerkerveen en Amersfoort. Vermeldenswaard Is nog, dat sommige deelnemers meer kilo meters In de benen hadden dan ze zelf van plan waren af te leg gen. Een groepje fietsers op de 15 km-tocht sloot zich namell|k op de derde dag aan bij een pe lotonnetje waarvan ze dacht tii het ook 15 kilometer zou afleg gen. Dat bleek na terugkomst In Leusden niet zo te zijn: het be wuste pelotonnetje had zich In geschreven voor de 30 kilome ter. Kees Kooyman en Harry van Schalk van de organisatie kre gen uit handen van K. van Trlgt, voorzitter van de toercommls- sle, de "met dank-vaan" uitge reikt. Kooyman en Van Schalk zijn de eersten die deze wit blauwe vaan ontvangen van de Trim- en Toerclub Leusden. Van Houwelingen toonde maan- igavond bij de voortzetting van 'I debat over het structuursche- 3 militaire gebieden begrip voor argument van de Kamer dat in betrokken gebied sprake is van izekere ..congestie "van militai- activiteiten. Het gebied van 125 ctare aan de zuid-westkant. dat fensie op het oog had, zal dan k met rust worden gelaten. In 'als daarvan zal de staatssecre- s met de betrokken locale over- ten overleggen of een geringere ireiding in noordelijke of zuidelij- nchting mogelijk is. een motie van beide rege ringsfracties (CDA en VVD) werd eerder op de dag, tijdens de behan deling van het structuur-schema Militaire Terreinen, uitbreiding (in zuidelijke richting) van het oefen terrein op de Leusderheide van de hand gewezen. Het PPR-Kamerlid Dijkman vroeg - in een door hem ingediende motie - af te zien van de vestiging van een compagnies- oefenterrein in deze regio Toena me van de geluid- en stof-overlast en van de overbelasting van zeer waardevol natuurgebied zou, zo meent hij, voor hel woon- en leefkli maat als voor natuur en milieu onaanvaardbare gevolgen heb ben. Onafhankelijk IBDUI nieuwsblad voor de gemeente Leusden ouu Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus den. Familieberichten en losse advertenties 42 cent per mm Bij kontrakten belangrijke korting Leusderheitjes 1,29 per regel (43 cent per mm). Losse nummers: 75 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR Ons kantoor, Asschatterweg 19 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9 00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur geopend 'Zaterdags gesloten. (Van één onzer medewerkers) LEUSDEN/AMERSFOORT - Jeugdleden van Scouting Amersfoort in de leeftijdsgroep van zeven tot elf jaar pakken zaterdag de trein om samen met nog ruim veertigduizend scouts op zoek te gaan naar de hoofd persoon van een grootscheeps spel. De Nederlandse Spoorwe gen staat voor de gigantische klus om in totaal 43.000 kinderen in enkele uren tijd kris-kras door het land te vervoeren. De be stemming is één van de veertien dieren- en attractieparken die in het kader van het spel meedoen. Het Dierenpark Amersfoort zet zich schrap om zaterdag in totaal 2300 scouts te ontvangen. Scouting Nederland bestaat 75 jaar. Gezien de publiciteit die de grootste jeugdorganisatie van Ne derland aan dit feit heeft gegeven, zal niemand dit zijn ontgaan Scou ting Nederland heeft dit jaar een groot aantal evenementen op het programma staan die gericht zijn op het grote publiek. Voor de eigen leden, dat zijn er zo'n 125.000, heeft men ook het nodige in petto. Twee weken geleden zijn alle scouts in de leeftijd van zeven tot elf jaar begonnen met een spel dat a s zaterdag wordt afgesloten Het hele spel draait om de figuur van Jubilee. Jubilee is een rondtrek kende muzikant, een speelman, die in het verhaal alle grote kinder feesten bezoekt Vanzelfsprekend wil Jubilee het feest van de welpen en kabouters van Scouting Neder land niet missen Jubilee is echter al 75 jaar en vindt dat hij zo langzamerhand te oud wordt. To venaar Grote Kronkel weet echter raad Hij weet wel een manier om Jubilee te helpen. De tovenaar laat het klusje echter over aan zijn leerling Kronkeltje, die de boel mis laat lopen. SPEELKIJKDOOS Tovenaarsleerling maakt een fout en Jubilee verdwijnt in het niets Het enige dat overblijft is de speelkijkdoos van de speelman Op 1 juni werd bij elke groep in Amersfoort, Leusden, Bunschoten en Hoevelaken (samen het district Amersfoort van Scouting) de speel kijkdoos aangetroffen. Uit de aan wijzingen die men kreeg uit de doos blijkt dat Jubilee ronddwaalt langs de Nederlandse dieren- en attrac tieparken Vorige week zaterdag kwamen er een groot aantal spe cialisten naar de scoutsgroepen. Sportstichting: „Gerichte subsidiëring voor vergroten van sportdeelname" pag.3 Veel kwaliteit, maar weinig belangstelling bij concert voor ouderenpag. 3 Door Wilskracht Sterk gaf jubileumconcert pag. 4 Voorzitter Antilopen wordt trainer van eerste teampag. 4 Ronde van Leusden: slechts twee Leusdense amateurs in strijd pag. 5 Overig sportnieuws pag. 5 Mininatuurtjes: brem pag. 7 Loep op Leusden pag. 7 Spaanse ontboezemingen pag. 7 LEUSDEN - Tijdens de schoolzwemkampioen schappen is de jarenlange hegemonie van 't Palet op overtuigende wijze door de zwemsters en zwemmers van de openbare basis school De Heerd na een he vige strijd doorbroken. Pas na 15 van de 22 programma nummers kon De Heerd een voorsprong nemen met een half punt op de Klimrakkers, met 221/2 punt op Kinderland en met 29 punten op de eer ste ploeg van 't Palet.De laatste zeven nummers en met name de twee estafette nummers brachten een dui delijke afscheiding teweeg tussen De Heerd en de an dere scholen. Aan de schoolzwemkampioen schappen deden dit jaar maar liefst 15 ploegen van 13 scholen mee De organisatie werd zoals ieder jaar verzorgd door zwem- en poloclub De Haaien. De nieuwe wisselbeker is door het architec tenbureau Dick Opstelten B V. ter beschikking gesteld en ae overige prijzen door de Zwembadstich- ling. De uitslag was als volgt: 1De Heerd 93 pnt, 2. Kinderland 1221/2 pnt. 3. Palet I 124V2 pnt. 4. Klimrakkers 131 pnt. 5. Gereformeerde basisschool 171 pnt. 6. Loysder Hoek 186 pnt. 7.'t Ronde 1941/2pnt. 8. Hamersveld 195 pnt. 9 De Wegwijzer 206 pnt. 10. Rossenberg I 220 pnt 11't Startblok 2301/2 pnt. 12. Palet II 2381/2 pnt 13. De Bangerd 242 pnt. 14. De Holm 254 pnt. 15. Rossenberg II 286 pnt. Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033-940691. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-94911.

Leusder Krant | 1985 | | pagina 1