Kantongerecht Amersfoort „Haaien" zwommen mini- marathon Door Wilskracht Sterk hield prachtig jubileumconcert Spanning en verrassingen bij Lockhorst-kampioenschappen Antilopenvoorzitter wordt trainer standaardteam Aspiranten Antilopen kwamen net tekort Frank Vissers en Birgitte Schoemaker clubkampioen Uitslagen dames- schieten Vijf muziekkorpsen bij Stertocht Kopiëren is 'n vak geworden uitbesteden: vaak dé oplossing KI/l/IEK TBR voor verkrachter DE LEUSDER KRANT plaatselijk nieuws AMERSFOORT - Een Inwoner van Woudenberg moest op de strafzitting van 6 juni terecht staan, omdat hij In zijn woon plaats een botsing veroorzaakt had toen hij linksaf wilde slaan. Hoewel hij bij hoog en bij laag beweerde dat hij op het moment van de botsing nog niet over de witte streep gegaan was; en dat dus de tegemoetkomende auto de schuldige partij moest zijn, luidden de afgelegde verklarin gen anders. (advertentie) grote en kleine aan tallen ook A-2 formaat met rasterillustraties kopieën in kleur M v 1 centrum voor tekstverwerking bv Bergstraat 10 Amersfoort 033 - 631824* „Bovendien", vond de kan tonrechter, mr. Luyckx, „be vonden beide auto's zich na de botsing op de weghelft van de tegenligger en dat pleit tegen u. Als u gelijk had, dan zou u im mers juist de andere kant opge schoven zijn. Ik acht het daarom wel degelijk wettig be wezen en veroordeel u dan ook conform de eis tot f 175,-. Verdachte berustte in het on vermijdelijke en trok ter plekke zijn portemonnee. CARAVAN Iemand was in Barneveld voor controle aangehouden toen hij met zijn caravan juist van de dea ler vandaan kwam. „Hij was daar net nagekeken, want ik houd ook van veiligheid. Wat doen die agenten? Die gaan er naast hol len en beweren dat ze het wiel in de remstand nog met hun arm be wegen kunnen, dus dat de rem men niet deugen. Nou, dan moe ten ze wel flinke spierballen heb ben. De kracht die bij de noodstop optreedt, is toch zeker wel wat groter dan de arm van een agent!". Hoofdschuddend hoorde verdachte aan dat de officier f 175,- tegen hem eiste. De kantonrechter gaf echter maar f 100,- boete omdat de caravan net was nagekeken, „al zal het toch echt niet voldoende geweest zijn". Verdachte vond het toch aardig op deze manier f 75,- verdiend te hebben en riep de kantonrechter tot afscheid toe: ,,Nou, misschien zien we elkaar nog wel eens op de camping!" HARD RIJDEN Een automobilist, die in de ge meente Barneveld 155 km gere den had op de snelweg, had al een aantal eerdere veroordelin gen wegens hetzelfde feit op zijn naam staan, zodat hij nu - behalve een boete van f 550, - - tevens een voorwaardelijk intrekken van het rijbewijs tegen zich hoorde ei sen. De vorige overtredingen wa ren, naar zijn zeggen, door zijn klanten begaan en op zijn naam gezet. „Zeer onverstandig," vond de kantonrechter. „Houd goed bij wie er rijdt, anders gaat het u uw rijbewijs kosten!" KLAGEN „Je zit als kantonrechter in een klempositie", vond mr Luyckx, toen de zoveelste snelheidsover- treder van deze ochtend, samen met zijn advocaat, kwam vertellen dat het verlies van zijn rijbewijs onherroepelijk ook het verlies van zijn baan zou betekenen. „Ie mand die nog in de proefperiode van een vorige voorwaaraenjKe veroordeling zit, móet zich toch realiseren dat hij zich niets meer veroorloven kan. En dan komen ze hier klagen dat ze hun werk kwijt raken!" Niettemin streek hij de hand over het hart toen de advocaat als nieuw gezichtspunt naar voren haalde, dat inmiddels de werkge ver was ingeschakeld, die ook fout zit als de werknemer zo'n vol geladen programma krijgt af te werken dat hij moet gaan jakke ren en daardoor in een stress-si tuatie belandt. „Vooruit, wel een hogere boete dan de geëiste: f 750, -maar daarbij een voor waardelijke ontzetting uit de rijbe voegdheid voor 6 maanden met een proeftijd van 2 jaar". Een niet op de zitting aanwezige verdachte kreeg een boete van f 600, - en een voorwaarde lijke ontzegging van het rijbe wijs voor 6 maanden. De officier had zelfs onvoorwaardelijk geëist. De manier waarop deze verdachte gepakt was, was vrij uitzonderlijk. Hij was bij de poli tie aangegeven door twee auto mobilisten, die - rijdend op de A27 - geweldig geschrokken waren toen voor hen een auto plotseling naar rechts ging, op de vluchtstrook inhaalde, ver volgens naar links zwenkte en deze manoeuvre nog een paar keer herhaalde. Ze hadden het kentekennummer genoteerd en dit aan de politie doorgegeven. Die had de eigenaar opge spoord en vervolgens telefo nisch geïnformeerd of hij het geweest kon zijn. „Dat kan wel", was het antwoord ge weest. De kantonrechter gaf de twee getuigen, die wel op de zitting aanwezig waren, groot gelijk dat ze dit aangegeven hadden vanwege het buitengewoon ge vaarlijke en onverantwoorde rij gedrag. (advertentie) AMERSFOORT/LEUSDEN - Het Amsterdamse gerechtshof heeft donderdag een 29-jarige inwoner van Leusden ontslagen van rechtsvervolging en hem ter beschikking van de regering ge steld. De man stond terecht om dat hij in juni van het vorig jaar in Leusden een vrouw had ver kracht en een andere vrouw had aangerand. Het hof was, evenals procu reur-generaal mr. C. Ficq en voor hem de Utrechtse rechtbank, tot de conclusie gekomen dat de man zijn daden niet konden wor den toegerekend. Wel achtte het de Amersfoorter zo gestoord, dat een dwangverpleging in het kader van een TBR werd opge legd. LEUSDEN - De aspiranten Al- korfbalploeg van het Leusdense Antilopen deed zaterdag een po ging de nationale titel in deze leeftijdscategorie (t/m 15 jaar) te bemachtigen. De ploeg, onder leiding van trainer/coach Roel Urbach, slaagde daar niet in. In Wageningen werden eerst twee wedstrijden verloren, waa met 3-2 werd gewonnen van Amsterdamse Blauw Wit. vierde en laatste wedstrijd g weer verloren. Opmerkelijk is dat juist Bla Wit later op de dag kampioen' Nederland werd. Antilopen bl ook de enige ploeg die in st was van de nationale kampi nen te winnen. Reden voor bach om te verklaren dat beter resultaat beslist tot dei gelijkheden had behoord. Antilopen A1 werd al enkele' ken geleden afdelingskampio door in een beslissingsweds tegen aartsrivaal Dalto uit Driel gen te winnen Een week gelei speelde de jonge ploeg ook al nationaal toernooi als verten woordiger van het district, teger selecties van drie andere distnc ACHTERVELD - Aan de onder linge schietwedstrijd werd door acht leden deelgenomen. Het was Ria Vos die met 91 punten als eerste eindigde. Hierdoor heeft zij weer enkele punten in kunnen lopen op haar rivale. De overige uitslagen zijn: aantal punten 2. Iny Kok 87 3. LmaSmink 84 4. Tiny Tolboom 77 5. Bep Smal 75 6. Nel Tijmensen 70 6. Jeannette Vos 70 8. Annelies Huurdeman 69 LEUSDEN - Tijdens de vijf uur durende mini-marathon in het bosbad van Leersum hebben veertien recreatieve zwemm en zwemsters van zwem- en loclub De Haaien ruim neg tien kilometer afgelegd. Haaienploeg kwam 50 mete kort om de tweede plaats te' overen. De uitslag was 1Forellen met 20.450 meter; 2. Blauweschuur met 19 600 ter, 3. De Haaien met 19.550 metei 4. Larsheim met 18.650 meter; 5. Woestduin met 18.375 mete 6. De Zwoer met 18.050 meter. De clubkampioenschappen 'De Haaien' worden op 12, 15 22 juni gehouden in zwembad voort. Op 15 en 16 juni zwemr leden mee tijdens het kampm schap van de Kring Utrecht. 1 1 DINSDAG 11 JUNI 1985 krent LEUSDEN - Was de uitdrukking 'gered door de gong' tot nu toe alleen van toepassing in de bokssport, sinds zondag kan deze term ook gebruikt worden in de tenissport. Door regen moesten de finalepartijen van de seniorenclubkam- pioenschappen-enkelspelen van LTV Lockhorst zondag wor den gespeeld in de hal van Ten nis- en Squash Centrum Leus den. En dan is het gebruikelijk, dat op tijd wordt gespeeld en dat de games worden doorge- teld. Gisela Bolk en Birgitte Schoemaker, de sterkste dames bij de Burgemeester Buining- parkbewoners, moesten het in de finale tegen elkaar onemen. De partij ging gelijk op. Na 7-7 kon Birgitte de stand op 8-7 brengen. Bij de stand 15-40 in de game, voor Gisela Bolk mo gelijk één bal verwijderd van 8- 8, was het uur om en de partij geëindigd. Hiermede wordt de naam van Birgitte Schoemaker voor de eerste keer bijgeschre ven op de wisselbeker, die afge lopen jaar in de kast heeft ge staan van de kampioene van vo rig jaar, Gisela Bolk. Bij de sterkste heren prolon geerde Frank Vissers zijn titel van clubkampioen In de finale moest hij het opnemen tegen Léon de Boer. Al snel kwam hij op 3-1 vóór, maar vijf games later leidde Léon de Boer met 3-6. Daarna qaf Frank Vissers echter geen g^me meer weg. Achterelkaar won hij er zeven en bracht daarmee de eind stand na één uur op 10-6. In de B-poule van de heren waren de finalisten van vorig jaar Hans Bosboom en Henk Jansen ge plaatst. Tot de finale drongen ech ter twee - voor LTV Lockhorst - nieuwe leden voor. Frits Geubel wint van Herman van Rhee met 10-6. Bij de dames in deze poule ging de titel naar Ank Niehoff. Zij won met 9-5 van Loes Wagenaar. Bij de heren in de C-poule wist Frits Sterk zich sterker dan Rob Sakkers (7-5) en bij de dames ver sloeg Carla van Os met 6-5 Ria Niessing. In de veteranenpoule won Wim Roelofszen. Tweede werd johnOmbach. Bij de prijsuitreiking bedan voorzitter Kees Koopman de den van de wedstrijdcommis Ronny de Koning. Aart Coster Henk Kisteman en Wim Roeli zen voor hun, zoals hij noemde, conditie, creativiteit kritiekbestand zijn. Inclusief wedstrijden in de verliezerssc ma's van alle zes klassen, weri er zo'n 160 partijen gespeeld. Inmiddels zijn de eerste w strijden gespeeld voor de jur renclubkampioenschappen, twee weken zullen duren, senioren-clubkampioenschaj pen-dubbelspelen zullen in tweede helft van augustus w den gehouden. ACHTERVELD - In verband met het 50-jarig jubileum van muziekvereniging DWS werd zaterdagavond in de R.K. Kerk een jubileumconcert uitgevoerd. Aan dit concert werd deelgenomen door de Stedelijke Harmonie uit Har derwijk en de jubilerende vereniging DWS. Voordat het concert een aanvang nam werd er eerst door een vijftal muziekkorpsen van het samenwerkingsverband Oost Utrecht - Gelderse Val lei een stertocht door het dorp gehouden. Dit waren de korpsen Lisiduna uit Leusden, de Koninklijke Har monie uit Doorn, Ons Ge noegen uit Amerongen, Cae- cilia uit Scherpenzeel en Ons Genoegen uit Renswoude. Na afloop van de stertocht verza melden de korpsen zich op het Groot Achterveldplein. Hier wer den de ongeveer 200 muzikanten weer opgesteld en wel zodanig dat de te bespelen instrumenten bij elkaar werden geplaatst zoals de bugels, de bekkens, de trom bones enz. op een rij van vier of vijf muzikanten. In marstempo vertrok men daarna en maakte nog een rondgang via de Hessen weg voor Huize St.-Joseph langs en zo terug naar de Jan van Arkel- weg. Hierbij werden de stukken Saint Triphon en Non Stop uitge voerd. Op de Jan van Arkelweg ter hoogte van de kerk stelden de deelnemende korpsen zich weer op en brachten daar nog enkele nummers ten gehore. De deelnemende korpsen werden na afloop hartelijk dank gebracht voor hun medewerking door de voorzitter van DWS Jubileumconcert Vervolgens vond het jubileum concert in de kerk plaats De aan wezigen werden hartelijk verwel komd door de voorzitter van DWS. Hij had op een volle kerk gerekend maar het bezoek viel wel iets tegen. Het concert werd geopend door de Stedelijke Harmonie uit Har derwijk. Dit korps heeft evenals DWS, de dirigent H. van Loo jr. De muziek werd steeds ingeleid door de dirigent die een korte uit leg gaf van het nummer. Door de Stedelijke Harmonie wrr- den de volgende stukken ge speeld. Geopend werd met c'e mars Royal Jubilé van H. van Lijn schoten. Vervolgd werd met een pastorale, een koraalbewerking van H. van Loo sr. Orpheus in de onderwereld was het volgende stuk. Het werd een geweldig op treden dat dan ook met een dave rend applaus werd beloond. Het volgende stuk was Contrast. Dit was gebaseerd op liederen uit de tijd van de negerslaven. Het con trast tussen de beide liederen kwam heel duidelijk naar voren. Een voor harmonie bewerkt stuk uit de serie „de fabriek" met als titel 'sucre' kreeg ook een gewel dig applaus. Het optreden werd besloten met een Jubileummars. Hierna volgde het optreden van DWS. Ook nu werden de te spe len stukken weer ingeleid door de dirigent. DWS opende met „Gou den harpen ruisen", gevolgd door Crazy muziek. New Baroque was een zwaar stuk waar hard op ge studeerd was. Het is een stuk be staande uit drie delen een stuk in Barokstijl in een modern jasje. Het solo-optreden in dit stuk van Theo Steenbeek en Cees Blom wekte aller bewondering. De Arosamars werd gevolgd door Ballad and Concertant. Het optre den werd besloten met Amen. De concertavond kon na afloop ge slaagd genoemd worden gezien de reacties. Door dirigent de heer Van Loo werden de leerlingen van DWS naar voren gebracht. Zij mo gen zeker genoemd worden, al dus de heer Van Loo. Hoewel zij nog niet zo heel lang in opleiding zijn, hebben zij deze avond mee gedaan en een geweldige presta tie geleverd. De voorzitter van DWS dankte allen voor hun aan wezigheid en in het bijzonder de Stedelijke Harmonie uit Har derwijk die aan deze avond ge heel belangeloos mee gewerkt had. zaalkofrbalcommissie (Ma Verstee, Evert Meinsma, Nol 8 man en Jan Haalboom), opnie Lenie Laheij (nu voor het werk zake de lotto) en Helma van Be (Jantje Beton) deelden als v dienstelijke leden in de bl menhulde. GEEN VOORZITTER Gebruikelijk is bij de Leusdei korfballers, dat jaarlijks het hele bestuur aftredend is. Vooi ter Kees van Buren en penm meester Bert Oudenaarden h ben het, na twee jaar dienst zodanig, voor gezien gehoud Van Buren heeft inmiddels t trainerslicentie verworven volgt Herman Bruins op als oei meester van de senioren-selec Jan Schoenmaker is de niei penningmeester en de bestui leden Henk Kreijne (secretar Bert Brandsen, Jeannette Jel Maureen Valentgoed en Jellei Santen werden herkozen. Nie in het bestuur zijn Lia Schreu (assistente van de secretaris) Henk Verburg (voor de public lations). Alles op een rijtje zettend mist alleen nog een nieuwe voorzit Een opvolger voor Kees van ren was reeds gevonden. D kandidaat is echter ziek gewori en dat kan nog wel even dur zodat hij zich (voorlopig) heeft ruggetrokken. Een andere k man bleek niet (zo gauw) te i den. Besloten is om het eenl jaar zonder president te doen. gen het einde van het jaar zal een BAV getracht worden alsi een oplossing te vinden. De v< zitterswerkzaamheden won zolang overgenomen door H Verburg (externe contacti Henk Krijne (interne dito) en i Brandsen (leiden bestuursvei deringen). LEUSDEN - Woensdagavond sloot K.C. Antilopen met de al gemene ledenvergadering In haar clubhuis het korfbalsei zoen 1984-1985 af. Een zeer enerverend verenigingsjaar met o.m. de kampioenschappen en promoties van het standaard team, de reserves en de apsi- rantenselectie. Antilopen 1 be hoort thans met de domstede- lijke formaties van Samos en SMS en met het Driebergense Dalto tot de toppers van ons provinciale korfbal. Ook de in gebruikname van de ver nieuwde en uitgebreide 'eigen' accomodatie een hoofdveld, een van verlichting voorzien trainingsveld en een riant club huis -vond in het nu afgelopen korfbaljaar plaats en na wat strubbelingen in het verleden is ook de verstandhouding met de municipale overheid weer uit stekend. Het gaat duidelijk goed met de Buiningparker roodzwarten. Voorzitter Kees van Buren loodste zijn leden vlot door de eerste helft van de praatavond heen en de ge bruikelijke jaarstukken werden zonder problemen goedgekeurd of aangenomen. De Antilopen- prestatiebeker werd voor de elfde maal uitgereikt. Ditmaal aan de kantine-commissie en met een fraaie bos bloemen kwam voorzit ter Lenie Laheij in het bezit van de erkenning De Lanic-trofee kwam terecht bij het door trainer Jelle van Santen van degradatie ge redde junioren B-team. Uiteinde lijk kwam er een halve bloe menwinkel aan te pas, want ook John en Mauke Costa (als grote animators van het jeuqdkorfhal tot Het korfbalseizoen 1984-1985 is weer ten einde. ereleden benoemd), de wedstrijd- clubbladredactrice Cor Osna- secretarissen Gert Graafland, Fijt brugge, de oud-papierophalers Ockerse en Ellen Hoebe, Wim Oskam en Ab Mulder, de De Leusder Krant en pasgeboren baby's Wat dat met elkaar te maken heelt? Alles' Bi) de Leusder Krant kunt u namelijk geboortekaartjes bestellen om de nieuweling in 't gezin bekend te maken bij familie en bekenden In ons kantoor liggen boeken met voorbeelden klaar U kunt ze meenemen om thuis de kaart, die leuk vindt, uit te zoeken. Voor wat het lettertype betrelt heelt u de keus uit hand- ol machineletters. Asschatierweg 19. lelefoon 941495. Het kantoor is op werkdagen geopend van 9 00 tot 12.00 uur en van 13 30 tot 17.00 uur.

Leusder Krant | 1985 | | pagina 4