8B Sportzaal-voorstel pas in augustus in de raad tegenstanders van ÏOT teleurgesteld B&W moeten met aangepast Nimmerdor-voorstel komen Fietstoertocht Het college van B&W besluit: Gastgezinnen gezocht voor Ierse jongeren ,We blijven knokken" Provinciaal touwtrekken Raadscommissie financiën onverbiddelijk: Vandaag in de Leusder Krant BOU Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden leusder krant ffl Geen krant ontvangen? -s-/ Hoofdredakteur: Bert Vos Redaktie en administratie Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Redaktie: 941494 Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement 16,65 per kwartaal Uitgave BDU BV rkrant DONDERDAG 13 JUNI 1985 - 17e JAARGANG NO. 10 (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - In de gemeenteraadsvergadering van augustus zal pas definitief duidelijkheid komen over de bouw van een nieuwe sportzaal in Achterveld. Burge meester en wethouders besloten dinsdagmiddag, tij dens hun wekelijkse vergadering, het sportzaal-voor- stel van de raadsagenda van deze maand te schrappen. B. W. namen dit besluit naar aanleiding van de vele vragen en opmerkingen vanuit de fracties in de gemeen teraad. Maandagavond bleek namelijk, dat de raadscom missie financiële en economische zaken veel meer informatie van het college verlangt, om tot een afgerond oordeel te komen. Zoals wij in onze editie van dinsdag uitvoerig meldden, zijn VVD, PvdA, GPV/SGP en D'66 allerminst tevreden met het sportzaal-voorstel, waarin gevraagd wordt voor een bedrag van 1,3 miljoen gulden een kleine sporthal te later, bouwen aan de Walter van Amersfoortstraat in Achterveld. Ter gedeeltelijke financiering zou voor de nieuwe sportzaal het verliesgevende sociaal-cultureel gebouw De Moespot in Achterveld gesloopt moeten worden; daardoor kan de gemeente zo'n drie ton op haar budget vrijmaken. De gemeenteraad heeft zo zijn twijfels over de voorge stelde afmetingen van de sportzaal. 34 x 22 x 7 meter. Volgens met name de PvdA en GPV/SGP zou de lengte zes meter korter kunnen. Ook zijn er twijfels over de geraamde „bezettingsgraad" van de sportzaal: 2V2 uur per dag, het gehele jaar door. Veel te optimistisch, vindt de meerderheid van de raad, die wel van mening is, dat Achterveld een nieuwe sportzaal nodig heeft. B. W. hebben nu tot na het zomerreces de tijd om de reacties van de raadsleden te verwerken. Het is nog niet bekend of het al dan niet aangepast sportzaal-voorstel eerst aan de diverse raadscommissies wordt voorge legd, voordat het in de gemeenteraad komt. LEUSDEN - De 9e Ronde van Leusden werd gisteravond gewonnen door Theo Franken uit Barnevetd. Een verslag van de wielerkoers staat op de sportpagina HaHHHHMHnaaeHDHMHaaHBIHHnBH /an één onzer verslaggevers) LEUSDEN - „Er is weinig kening gehouden met wat leeft in de regio, voor wat bezwaren tegen een COT itreft. We zijn erg teleurge- eld." Zo reageerde een oordvoerder van de Sticht- se Milieufederatie, die deel uitmaakt van de Overleg groep Leusderheide, op het standpunt van de minister van Defensie om het militair oefenterrein op de Leusder- hei niet met 125 hectaren te vergroten, maar wel geschikt te maken voor compagnie oefeningen. Maandagavond werd een en an der duidelijk tijdens een debat in een bijzondere commissie van de Tweede Kamer over het Structuur schema Militaire Terreinen In de gin februari dit jaar kwam een PvdA-delegatie uit de Tweede Kamer op uitnodiging van de Overleggroep JSderheide naar het omstreden militair oefenterrein. De Kamerleden lieten zich, onder meer door een Klleiding in een bus, informeren over de bezwaren tegen een COT op de Leusderheide. krant van dinsdag berichtten wij daar reeds over. De Overleggroep Leusderheide (politieke partijen, vertegenwoordi gers uit Soesterberg en buurtschap Waterloo, CML en SMF) heeft met ongenoegen moeten vaststellen, dat de plannen voor de aanleg'van een Compagnies Oefenterrein (COT) nog niet van de baan zijn Weliswaar zal het COT geen dui zend hectaren worden, maar toch groot genoeg om de aanwezige natuur op de hei te bedreigen, en de omwonenden (Soesterberg of Waterloo) geluidsoverlast van tanks te bezorgen. Minister Van Houwelingen van Defensie heeft aangekondigd in ieder geval het bestaande oefenterrein iets te moeten vergroten in zuidelijke dan wel noordelijke richting (Waterloo) om een COT op de Leusderheide mogelijk te maken ,,Als de uitbrei ding in noordelijke richting gebeurt, dan zal de huidige veiligheidszone met daarin de waardevolle eiken- strubben opgeofferd moeten wor den," aldus Ton Janssen van de Stichtse Milieufederatie. De enige winst die tot nu toe geboekt is, is het behoud van de boswachterij in Austerlitz. De tegenstanders van een COT op de Leusderheide hebben aangekondigd te blijven knok ken tegen het plan. LEUSDEN - De PJGU afdeling Leusden organiseert aanstaan de zaterdag haar jaarlijks touw- trektoernooi. Er zal door ver schillende PJGU teams (zowel heren als dames) uit de provin cie Utrecht om het provinciaal kampioenskhap gestreden wor den. Het bijzondere van dit toernooi is dat er over water getrokken zal worden. Dit toernooi wordt gehou den op de Leusbroekerweg II De aanvang is 19.30 uur. LEUSDEN - Op het internaat De Hohorst zullen in de periode van 25 juni tot 6 juli een aantal jongeren uit Ierland te gast zijn. Samen met de meisjes die op het internaat verblijven zullen zij een aantal aktiviteiten ontplooien. De jongeren (meisjes en jongens in de leeftijd van 10 tot 14 jaar) die uit het onrustige gedeelte van Ier land en vaak uit gebroken gezinnen komen, gaan naar verschillende bezienswaardigheden in het land. waaronder de Flevohof, Maduro- dam en het Anne Frankhuis. Daar naast zullen elf jongeren één dag meedraaien in een Leusdens ge zin Voor deze jongeren worden gastgezinnen gezocht die per ge zin één jongere, op 29 juni de dagelijkse gang van zaken laten meebeleven. Het geheel staat in het teken van de culturele uitwisse ling en het leggen van kontakten met Ierland. Gezinnen die zich willen opge ven als gastgezin dienen zo snel mogelijk kontakt op te nemen met Jan Weggemans of Rita Kroes van De Hohorst. Telefoon: 942444. WD-kamerlid spreekt in Leusden pag. 3 Volgende week braderie in De Biezenkamp pag. 3 Extra: nieuwbouw wijken in vogelvluchtpag. 5 Theo Franken wint de 9e Ronde van Leusden. De prestaties van enkele plaatselijke renners bleven onder de maatpag. 7 Loep op Leusden pag. 9 Op de pedalen met Aat Daale: een rustieke fietstocht langs het Valleikanaal pag. 9 Filmnieuws pag. 10 Servicepagina DOKTERSDIENST: 03425-1222 Onafhankelijk IBDUI nieuwsblad voor de gemeente Leusden Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus den'. Familieberichten en losse advertenties 42 cent per mm Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes 1,29 per regel (43 cent per mm). Losse nummers: 75 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR Ons kantoor, Asschatterweg 19 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur geopend Zaterdags gesloten LEUSDEN - In samenwer king met Trim- en Tourclub Leusden organiseert rijwiel speciaalzaak Blom zaterdag 22 juni de jaarlijkse fiets toer tocht. Er kan gefietst worden over een afstand van 30 of 80 kilometer De uociuamc io ó,ö0 per persoon inclusief een herinnering. Kinderen tot 12 jaar betalen 1,50. De start plaats is bij Blom Rijwielspeciaal- zaak aan de Zwarteweg. De starttij den zijn voor de dertig kilometer tussen 10.00 en 12.00 uur. Voor de rit over tachtig kilometer vertrekken de fietsers tussen 8.00 en 10.00 uur (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Burgemeester en wethouders moeten met een beter onderbouwd voor stel komen voor een subsidie aan de landelijke rijvereni- ging Nimmerdor. Die bood schap heeft een meerderheid van de raadscommissie fi nanciële en economische za ken aan wethuoder Fons Um- mels (CDA) meegegeven. Terwijl de raadscommissie welzijn erg mild met het Nimmer dor-voorstel was omgespron gen, liet de commissie financiën er niet veel van heel. ,,Te onzake lijk" en „zonder redelijk ver band" waren de kwalificaties die respectievelijk de raadsleden Al- rich Parson (VVD) en Harm Offe reins (GPV/SGP) aan het voor stel wilden verlenen. Het voorstel van B. W, was om de landelijke rijvereniging 35 dui zend gulden subsidie te geven voor de bouw van een nieuwe manége met stallen. Vorig jaar had „Nim merdor" reeds een waarderings subsidie van 12 500 gulden gekre gen De realisatie van een nieuwe manége is noodzakelijk geworden nu de huidige aan de Vlooswijkse- weg in Leusden moet verdwijnen in verband met de aanleg van een nieuw stuk rijksweg 28. De nieuw bouw is gepland op een stuk grond dat in eigendom is van de gemeen te Amersfoort. Zij is niet bereid de grond te verhuren aan „Nimmer dor", maar vraagt er 90 duizend gulden voor Hierdoor moet de landelijke rijvereniging een groot deel van het spaargeld aanspre ken. en kan ze minder in de nieuw bouw steken. BRIEF In de vergadering van de com missie financiële en economische zaken las wethouder Ummels een brief voor van het bestuur van „Nimmderdor' Daarin werd de te leurstelling uitgesproken over de hoogte van het voorgestelde subsi diebedrag. „Nimmerdor" vindt het niet terecht dat ze op één lijn wordt gesteld met de Achterveldse rijver eniging De Singels, die volgens B. W ook een subsidie van 35 dui zend gulden moet krijgen voor de bouw van een manége. „Nimmer dor" vindt dat ze recht heeft op meer subsidie, omdat ze géén ge zelligheidsvereniging is, en de eer van Leusden hoog houdt tijdens de landelijke wedstrijden De vereni ging had oorspronkelijk om meer dan 35 duizend gulden gevraagd TOON Alrich Parson (VVD) liet weten dat de Nimmerdorbrief een „slech te toon" had Parson: „Ik zou het bestuur aanraden een nieuwe brief te schrijven, die wat vriendelijker overkomt en waarin zakelijke argu menten naar voren worden ge bracht." De liberaal adviseerde de wethouder de subsidieaanvraag van „Nimmerdor" los te zien van die van „De Singels". Parson. „Misschien heeft „Nimmerdor wel meer nodig, of minder, dan die 35 duizend gulden. Een en ander zal zakelijk beredeneerd moeten wor den. Raadslid Harm Offereins van de GPV/SGP-fractie meende, dat er geen „redelijk verband bestaat tus sen de gevraagde subsidie door de rijvereniging en de voorgestelde 35 Alrich Parson lijk. te onzake- mille." Offereins: „In het college voorstel wordt met geen woord gerept over waarom B. W niet willen voorstellen de gevraagde subsidie te verlenen. Dat wil ik toch wel eens weten." Corri Verduin (PvdA) keerde zich bij voorbaat tegen de subsidieverlening Zij liet weten, dat „Nimmerdor" niet zo zielig moet doen, omdat ze jaren heel goedkoop aan de Vlooswijk- seweg heeft gezeten. „Bovendien is al een tijdje bekend dat de manége daar weg moet in verband met de aanleg van een nieuw stuk rijksweg 28. De vereniging heeft dus al die tijd kunnen sparen," aldus Verduin. Haar CDA-collega Bram Vroon was kort: „De ge meente moet zowel „Nimmerdor" als „De Singels" helpen. Dit is de filosofie die erachter zitHij keer de zich niet tegen de subsidieverle ning EpOostra (D'66), geen onbe kende bij de landelijke rijvereni ging, pleitte voor meer subsidie voor „Nimmerdor". Oostra: „De Nimmerdor-accommodatie mag niet vergeleken worden met die van „De Singels". Een stadion van een eredivisie-voetbalclub is toch ook beter dan die van een eerstedivi- sie-voetbalclub of amateurvereni ging?" De democraat vroeg zich af waarom de gemeente Leusden niet besloten heeft de grond, waarop de nieuwe manége moet komen, te kopen en vervolgens verhuurt aan de rijvereniging. NIEUW HAGENAUW Een bestuurslid van paard- en ponyclub Nieuw Hagenauw uit Leusden kreeg tijdens de commis sievergadering de kans om aan te kondigen, dat zijn vereniging bin nenkort een subsidieverzoek zal afgeven in het gemeentehuis. „Door een bestuurlijke reorganisa tie is het daar nog niet van geko men, maar u kunt het verwachten, gezien de voorstellen voor „Nim merdor" en „De Singels"," aldus het bestuurslid van de paard- en ponyclub. Deze 70 jeugdleden tel lende vereniging wil graag geld en toestemming voor de bouw van een overkapping op de „buiten- bak" waarin gereden kan worden. PvdA-raadslid pleitte voor een goede behandeling van een eventueel subsidieverzoek van Nieuw Hagenauw. „Deze vereni ging heeft mijn sympathie. In tegenstelling tot de rijverenigin- gen kan men, met name de jeugd, bij Nieuw Hagenauw een paard of pony huren om er op te rijden. Zo kunnen ook mensen met een minder kapitaalkrachti ge beurs paardrijden." Harm Offereins: geen redelijk verband Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033-940691. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-94911

Leusder Krant | 1985 | | pagina 1