O* Theo Franken wint Ronde van Leusden srwtT UITNODIGING TESTWEEK VAN EKRIS SCHERPENZEEL Zwemvierdaagse start 17 juni Seen ereplaats voor Leusdenaren Afsluiting Open School Open huis SOHA bedrijfshockey n BMW dealer DE LEUSDER KRANT fan één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Theo Franken uit Barneveld is winnaar ge worden van de 9e Ronde van Leusden. Gisteravond zege vierde hij met meer dan een halve minuut voorsprong op zijn achtervolgers. Het was de eerste overwinning voor Franken dit wielerseizoen. In de koers voor de liefheb bers/veteranen behaalde Hans Brouwer uit Apeldoorn de eerste plaats, voor zijn stadgenoot Piet Krekel en Willem Vink uit Nijme gen. Paul Ossendrijver uit Ach terveld werd vijfde. In de re creantenronde zegevierde J. Kelderman uit Barneveld. Beste Leusdenaar was T. van Ruiten beek, op een twaalfde plaats. Achtentwintig recreanten-wiel renners waren van start gegaan. Een peloton liefhebbers en veteranen. 1 eerste drie bij de recreanten, in gezelschap van de Leusder Ben Kelderman zegevierde bij de int-Rondemiss Anca Gosselink. recreanten Bij de amateurs, die na een fikse regenbui van meet gingen, deed Ton van den Berg als enige Leus denaar mee. Hein Ossendrijver uit Achterveld, die aanvankelijk ook mee zou doen, had zich voor de koers afgemeld. In totaal stapten 109 renners op de fiets. Na de eerste ronde hielden vele mindere goden het voor gezien, omdat het parcours nat was en de kans op valpartijen zeer groot. De publieke belangstelling voor het wielereve- nement was op dat moment wat groter geworden, maar van echt veel toeschouwers was geen spra ke. TEMPO In het begin van de amateur- koers vormde zich een kopgroep van tien renners, onder wie Theo Franken, Dick van Dalen uit Amers foort en Mare Elshof uit Naarden. Tussen deze leiders en het peloton vocht lange tijd Leusdenaar Ton van den Berg voor aansluiting met de kopgroep De poging, die hij samen met een andere renner deed, liep, helaas-voor Van den Berg op niefs uff' Het tempo van de tien renners voorop was zo hoog, dat op 25 ronden voor het einde het grote peloton werd ingelopen, en dus op een ronde achterstand werd gezet. Later moesten Tonny Berends uit Culemborg en Peter de Vos uit Arnhem lossen uit de kopgroep. Na een uitlooppoging van Bunschote naar Arie van Diermen ontstond op 11 ronden voor de finish een koD- groepje van drie man Arie van Diermen, Dick van Dalen en Ge rard Möhlman uit Apeldoorn Het trio wist het precies één ronde vol te houden, waarna het wielergezel- schap weer compleet was. Met nog 9 ronden te gaan be sloot de wedstrijdjury het kaf van het koren te scheiden: de acht leiders mochten alleen doorgaan De renners in het peloton, onder wie Ton van den Berg, moesten de warme kleren opzoeken. Theo Franken plaatste op 7 ronden voor het einde de beslis sende demarrage. Hij nam een voorsprong van 13 seconden die uiteindelijk uitgroeide tot meer dan een halve minuut. Rob Poel- wijk uit Uithoorn won de sprint van de achtervolgers, gevolgd door Dick van Dalen. De renners kregen hun verdiende prijs van de organiserende Ren- en Toer club Amersfoort. Bloemen en een kus ontvingen zij van de Leusder Krant-Rodemiss Anca Gosselink (20). Uitslag amateurkoers: 1Theo Franken 2. Rob Poelwijk 3 Dick van Dalen 4. Gerard Möhlman 5. Rik Rutgers 6. R Beuker 7 Paul van Oostrum 8. Mare Elshof Mm of meer conform de destijds zo populaire zomeravond-voetbal competitie van de KNVB, wil de Leusdense hockeyclub op basis van haar eigen tak van sport, iets vergelijkbaars in het leven roepen. Omdat voor het uitvoeren van deze sportieve onderneming het kunst grasveld op het sportpark aan het Valleikanaal van de beherende stichting moet worden gehuurd- voor niets gaat bijna alleen nog de zon op - heb ik sterk de indruk, maar wie ben ik, dat de bezigheid in eerste instantie bedoeld is als tege moetkoming in de bepaald niet voor een appel en een ei gereali seerde sportvoorziening. De hierboven bedoelde plannen werden onlangs in het hockeyclub blad als bedrijfscompetitie aan gekondigd, doch de eerste helft van die naam moet u maar met een flinke hand zout nemen. Bij de reeds aangemelde teams bevin den zich weliswaar reeds bedrijven als Akzo Chemie uit Amersfoort en DHV-Leusden, maar ook ploegen van de lokale makelaars, van onze juristen w.o. een notaris, van ban kiers en automatiseringsdeskundi ge en van hockeyers met een radio- en/of TV-background. Ik wil zeker niet negatief lijken en haast mij een paar voordelen van zo'n competitie te noemen. Er behoe ven geen lange reizen naar vaak onvindbare velden te worden ge maakt en vlak bepaald niet de uiterst gezellige sfeer uit, die nu mogelijk is en dat zijn zeer mooie dingen voor de hockey-mensen. (490) PC Doorkomst van de liefhebbers en veteranen (advertentie) Een testrit in uw favoriete BMW, langs een interessant parcours, is een mogelijkheid die zich wellicht niet elke dag voordoet. Nu is er de gelegenheid om v.a. vandaag 13 juni t/m zaterdag 29 juni a.s. een persoonlijke proefrit in een BMW naar uw keuze te maken. Deze rit begint uiteraard bij de showroom van ons bedrijf aan de Marktstraat 11, Scherpenzeel, vanwaar u tijdens een rit over een wisselend parcours een impressie op kunt doen van de rijkwaliteiten van deze automobielen. Na deze rit vragen wij u uw indrukken in een beknopt testrapport samen te vatten, waarbij u kans maakt op een aantrekkelijk BMW-style geschenk. Desgewenst kunt u nu alvast bellen 03497-2214 voor die persoonlijke testrit. Wij zorgen er dan voor dat u kunt rijden in de BMW naar uw keuze en op een tijd dat het u schikt. Wij wensen u alvast een genoeglijk uurtje. P.S. Onze demonstratievloot bestaat uit: BMW 316, BMW 318 i, BMW 320 i, BMW 323 i Aut., BMW 518 i, BMW 520 i, BMW 528 i, BMW M 535 i, BMW 524 td Aut., BMW 728 i Aut., BMW 635 CSI Aut. Marktplein 11, tel. 03497-2214. LEUSDEN - Maandag 17 juni vangt de Leusdense Zwemvierdaagse weer aan, georganiseerd door L.Z. P.C. de Haaien en zwembad Bavoort. Dit jaarlijkse evene ment duurt t/m 21 juni, maar zoals gewoonlijk hoeven de deelnemers slechts 4 van de 5 dagen te starten om in aanmerking te komen voor hun medaille. Men kan elke avond tussen 18.00 en 20.00 uur te water gaan. De afstand bedraagt voor kinderen tot 10 jaar en volwassenen van 65 jaar en ouder 4 dagen elk 250 meter. De andere deelnemers zwemmen 4 dagen elk 500 meter. Naast het zwemmen is er ook voor een zeer aantrekkelijk randgebeuren gezorgd: Maandag 17 juni: springkus sen, voorronde bandenrace. LEUSDEN - Ter afsluiting van het Open School seizoen 1984- 1985 is door de eerste jaars- groep een stadswandeling ge maakt door het oude gedeelte van Amersfoort. De deelnemers van de zevenen twintig Open School-bijeenkom- sten sloten hiermee het seizoen af dat weer van start gaat in septem ber De tweede jaarsgroep heeft de Open School afgesloten met het samenstellen van een boekje met zelfgeschreven verhalen. Op 4 september is er voor nieu we geïnteresseerde deelnemers een open ochtend in de bibliotheek aan de Hamersveldseweg om te kijken of er vanuit de Werkgroep Volwassen Educatie weer met een nieuwe Open Schoolgroep begon nen kan worden. Voor inlichtingen kan men bellen naar Ineke Jansen, telefoon 944849 of Els Vink, tele foon: 946551 LEUSDEN - De Stichting Op vang en Herstel van Alcoholici houdt maandag 17 juni open huis in haar nieuwe onderkomen aan de Asschatterweg 15-17. Be langstellenden worden in de ge legenheid gesteld om kennis te maken met de nieuwe behuizing en kunnen zich laten voorlichten over de verschillende aktivitel- ten die deze vrijwilligersorgani satie verricht. De Stichting die hulp verleent aan mensen met acute alcoholpro blemen en dag en nacht bereikbaar is heeft sinds 1981, het ontstaan van de stichting, geen vast onder komen gehad Dankzij subsidie van Provinciale Staten van Utrecht heeft de SOHA nu haar eigen onderkomen aan de Asschatter weg. Tussen 14.00 en 22.00 uur zijn belangstellenden van harte welkom. glijbaan, Showdansgroep Leusden. Dinsdag 18 juni: Springkus sen, voorronde bandenrace, glijbaan, Radiografisch be stuurde boten Woensdag 19 juni: Voorron de bandenrace, glijbaan,Sport school Dotinga. judo-, karate-,en aerobicdansendemonstratie Donderdag 20 juni: Banden race finale, blijbaan, Handboog schietvereniging Centaur (inklusief deelname door liefhebbers), bloe- menstalletje bloemisterij 't Viaduct, medaille slaan (kosten 0.50). Vrijdag 21 juni: Springkus sen, glijbaan, geweerschieten, Ko ninklijke Schuttersassociatie (inklusief deelname door liefbid ders),bloemenstallelje bloemisterij 't Viaduct, medaille slaan (kosten f 0.50) Elke avond is er muziek tijdens de zwemvierdaagse en de evenementen er om heen. De voorverkoop van de deelnemerskaarten is nog tot en met zondag 16 juni aan de kassa van het zwembad. De prijs bedraagt 6,-p.p., van af 17 juni 8,- p.p. Men ont vangt dan ook een coupon boekje met aantrekkelijke aanbiedingen. Tevens be staat de mogelijkheid voor 65+ deelnemers om hun af stand 's morgens om 08.00 uur te zwemmen. Ook wordt hun medaille dan's morgens uitge reikt. De Leusder Krant en pasgeboren baby's Wal dat met elkaar te maken heeft? Alles! Bij de Leusder Krant kunt u namelijk geboortekaartjes bestellen om de nieuweling In 't gezin bekend te maken bij familie en bekenden. In ons kantoor liggen boeken met voorbeelden klaar. U kunt ze meenemen om thuis de kaart, die u leuk vindt, uit te zoeken. Voor wat het lettertype betreft heeft u de keus uit hand- of machineletters. Asschatterweg 19, telefoon 941495 Het kantoor is op werkdagen geopend van 9.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 17.00 uur.

Leusder Krant | 1985 | | pagina 7