Grace Jones neemt het op tegen Roger Moore A Actie Eén voor Afrika op school 't Startblok LIESHOUT B.V. DKBATAVUS FIETS-VOOR-NIETS BOEKEN IN HET KORT Videocasset tes in woord en beeld Computer- gidsen A VIEW TO A KILL": DE NIEUWSTE JAMES BOND VANAF 4 JULI OPTIEK jlffil SPORTHUIS A.S. ZONDAG VADERDAG Schrijfavond Amnesty Int. Jeugddienst Dorpskerk GROTE WEBER BRAADBARBECUESHOW Kom en overtuig uzelf. I jan van den berg HERENSOKKEN GRATIS! Een vaderdagkado van Pim Berghuizen j is altijd een overwinning. KOMPLETE INTERIEURVERZORGING _BAT/ll/(/S Rijwielspeciaalzaak BLOM WOLboom in de zomer geopend FOTO-KOPIE F0T0-K0PI NODIG? Leusder Krai DONDERDAG 13 JUNI 1985 LEUSDER KRANT Wouter Hendrikse en Ton Vinger- hoets zijn de samenstellers van het boekje „Video, meer dan 1000 video cassettes in woord en beeld", bedoeld als een naslagwerk voor mensen, die geregeld speelfilms op video-cassettes huren. Nu is dat aantal van 1000 niet zo veel als je bedenkt, zoals de samenstel lers ook schrijven, dat er in Nederland meer dan 5000 titels zijn uitgebracht. Het boekje bevat dan ook een selectie, de toppers, de nieuwelingen en de speelfilms die altijd weer worden ge huurd. Een wat vage omschrijving van de criteria, maar daar zullen we het mee moeten doen In het algemeen zal deze gids best voldoen, ook al zou ik de voorkeur geven aan een wat kritischer benade ring van elke film. Het boekje geeft slechts een opsomming met een korte inhoud. Op z'n minst zou het jaartal van uitkomen erbij vermeld kunnen worden, zodat men ook een redelijke indikatie heeft uit welke periode een film stamt. Dat in de gids advertenties zijn opgeno men, zou de prijs van 24,50 eigenlijk wat moeten hebben gedrukt. Nu is dat bedrag voor 1000 filmomschrijvingen wat aan de hoge kant. zeker als je die vergelijkt met de kortgeleden uitgeko men filmencyclopedie van Rostrum, die veel en veel meer te bieden heeft voor een relatief zeer aantrekkelijke prijs. Uitgave W&L-boeken, Amsterdam. Prijs paperback 24,50. De computer en met name de huis computer is in opmars. Voor minder dan duizend gulden zijn ettelijke merken verkrijgbaar, die al tot vrij veel in staat zijn. De computerbladen worden bijna elke week met een nieuweling uitge breid en van elk computer-merk is ook wel een hobbyclub opgericht. Kortom: niemand hoeft meer met z'n handen in het haar te zitten als men graag wil computeren. Tientallen binnen- en bui tenlandse boeken wijzen de weg in het doolhof van welke computertaal dan ook, van Basic tot cobol, van Logo tot Pascal of Fortran. Bij Van Holkema Warendorf is men nog niet zo lang geleden gestart met een reeks handige naslagwerkjes, die verschijnen onder auspiciën van de Hobby Computer Club (HCC). In de standaard data-reeks wor den de algemene computer-onderwer pen aan de orde gesteld, zoals „Wat is een huiscomputer'calculeren, gege vensverwerking, CP/M handleiding, Wordstar handleiding en de IBM-pc. Deze zogenaamde A-reeks zijn lang- vormig en minder omvangrijk van opzet dan de Standard Data Reeks B. In deze reeks verschenen „De Commodore 64. toets voor toets", „Kinderen en compu ters", „Huiscomputer-kies-advies". „50 eenvoudige wiskundeprogram- ma's", „De Apple r&e en II plus toets voor toets", en „Tekstverwerking op computers" Uiteraard wordt de serie steeds uitgebreid. Stuk voor stuk prima naslagwerkjes, waar men name de beginnende computeraar veel van op kan steken De A-serie kost f 14,90 per deel, de B-serie 24.90. AMERSFOORT - Grace Jones Is nu 32 jaar en ze ziet er beter uit dan ooit. Met haar markante blokhoofd en gespierde lichaam dat oe sou plesse van een puma en de agressie van een zwarte cobra in zich her bergt, heeft ze hét uiterlijk van de jaren tachtig. Nog niet zo lang gele den was ze een topmodel. De ruim 1 80 meter lange amazone heeft echter meer dan alleen uiterlijke kwaliteiten. Ze maakt exotische dans muziek en ze blijkt nu óók te kunnen acteren Was ze vorig jaar te zien in de film „Conan the Destroyer" als een panterachtige krijgster die gespeciali seerd is in stokvechten. binnenkort neemt ze het op tegen Roger Moore in „A view to a kill", de nieuwste James Bond-film die vanaf 4 juli in de biosco pen te zien zal zijn Een prachtige rol van een vrouw die bewijst geen een dagsvlieg te zijn. In „A view to a kill" speelt Grace Jones de lijfwacht May Day die de schurk Max Zorbin moet beschermen Deze Zorbin is een zeer machtig indus trieel die zijn positie op grove wijze misbruikt en zelfs de wereldvrede doet wankelen James Bond moet er zoal voor zorgen dat de grote boef zijn snode plannen niet kan uitvoeren. Maar het gaat agent 007 dit keer niet van een leien dakje. De atletische verschijning van Grace Jones en de manier waarop ze vecht, komen zo overtuigend en zo Gratis parkeren Vrijdaga* Leusden Gratis parkeren Vrijdagavond koopavond Persoonlijke service bediening Zaterdag 15 juni vanaf 10.00-17.00 uur. Het totale assortiment van Weber bij ons te koop. VOOR TUIN EN DIER i Hamemreldeeweg 54 I 3833 GS Leusdtn-Centnim Telefoon 033-941693 R. Stots: 'Tegenwoordig ziet men optiekzaken als 'padde stoelen uit de grond' schieten Alsof het een loteriis Dat wordt natuurh/k ook in de hand gewerkt door de ondoor zichtige prijsstelling. Het is per slot van rekening een koud kunst/e korting te geven als /e de pri/s eerst verhoogd hebt Soms geloven klienten dat pas als /e ze het laat zien Enfin, gelukkig stellen de meeste van onze klienten zich voorzichtiger op Misschien omdat ze ook weten als alles anders wordt bli/ft Stots hetzelfde. Bij aankoop van een herenpantalon I herenshirt lange/korte mouw, één paar Woensdagmiddag gesloten. Vrijdag koopavond. Hessenweg 72 Stoutenburg Tel. 033-940844. lid o v an vc. het grote verschil! AMERSFOORT ARNHEMSESTRAAT 26 (BIJ DE KEI). 033-16081 LEUSDEN: DE 8IEZENKAMP17.033-946260 WINKELCENTRUM HAMERSHOF LEUSDEN 945263 Kom kijken en zie hoe het wonen in 1985 sfeervoller kan worden!!! Hamersveldseweg 22-Leusden-C. -tel. 941331 Tussen de middag geopend, 's maandags gesloten. Vanaf Amersfoort voorbij Elisabeth-ziekenhuis over viaduct vierde stoplicht links. en een prachtige kollektie zomerkleding, polo's, pantalons, overhemden enz. bij: Me/ka. meer dan 'ns/ert Hamershof - Leusden - tel. 033-942702. fè^Koop nü 'n Batavus fiets en maak kans ...of op iets bij de fiets Zwarteweg 27. 3833 AK Leusden. tel. 033-941418 levensgevaarlijk over dat James Bond het sinds jaren weer eens echt moeilijk krijgt. Hier en daar wordt al gefluisterd dat Grace Jones de beste tegenstander is van James Bond. sinds Rosa Klebb in „From Russia with Love" „Het was een heerlijke rol om te spelen", zo zegt Grace Jones. „Ik heb me er goed in kunnen uitleven. Eén van de redenen waarom ik aan deze film heb meegedaan is omdat ik een fan ben van James Bond Net als hij ben ik ook dol op snelle wagens en motoren. De rol van May Day heeft veel energie gekost, maar gelukkig heb ik een perfecte conditie Je zou me een sportief type kunnen noemen, ik heb aan atletiek gedaan en heb zelfs ooit het Jamai- caanse verspringrecord verbeterd. Ik j doe ook aan kickboksen. Als kickbokser I moet je altijd alert zijn en klaar staan voor het onverwachte. May Day moet I dat ook. Om haar baas tegen professio nele moordenaars te kunnen bescher men. Voor deze rol heb ik veel geoe fend met mijn verloofde Dolph Lungren, die een professionele kickbokser is. Zonder die voorbereiding had ik deze rol niet kunnen spelen. Als je niet in vorm bent, geen conditie hebt, dan kun je het wel vergeten." Grace Jones zegt het fantastisch te hebben gevonden om met Roger Moore samen te werken „Hij is zo ontzettend grappig. Er zit een scène in de firn waarin ik een kamer binnensluip en verrast wordt door het feit dat James Bond in die kamer is. Op een gegeven moment sta ik close-up voor de camera en wie staat erachter? Roger Moore met een hele gekke hoed en bril op Ik heb mijn lachen moeten inhouden. Ik was echt verbaasd Het publiek zal denk ik ook verbaasd zijn Er zitten prachtige liefdesscènes in de film, scè nes waarmee we grenzen hebben ver legd. Ik denk dat de mensen dat ook Grace Jones. willen Ze gaan naar de bioscoop om nieuwe dingen te zien. Sommigen zul len kwaad zijn omdat James Bond, hun held. met een zwarte vrouw naar bed gaat. Een vrouw die ook nog flink kan vechten. Dat is toch ongewoon. Maar ik denk dat deze film veel ogen zal ope nen. Wanneer ik zo'n rol speel denk ik niet aan blank of zwart, aan mannelijk of vrouwelijk. Voor mij is er geen verschil." Grace Jones heeft altijd al willen acteren. Met haar rol in „A view to a kill" gaat een jeugdwens in vervulling. „Ik heb altijd al op het toneel willen staan en in films willen spelen. Door omstandig heden ben ik eerst gaan zingen. Ik ben blij dat mensen uit het vak mij geschikt vonden om een filmrol te laten spelen. Ik hoop dat regisseurs en producem h door deze rol geïnspireerd raken t si' nieuwe dingen met me te gaan d<x Nu ik in twee films heb gespeeld, eerst weer een tijdje zingen. Ik misi platenstudio. Na het avontuur met James Bo heb ik direct een single opgenomen een nieuwe elpee voorbereid. Als single en plaat zijn uitgebracht en ik4,0 concerten heb gegeven, dan wil ik w< |p gaan filmen. Het enige nadeel v filmen vind ik dat je zo vroeg je bed moet. Ik ben namelijk een nachM der." Op 4 juli a.s. gaat „A view to a ki jj, in maar liefst zestig theaters in f nj derland in première, uiteraard ook /e Amersfoort. Algemene informatie Bijeenkomst lesbische vrouwen De regionale steungroep voor les bische vrouwen uit de gezondheids zorg/welzijnswerk houdt op 16 juni weer een open bijeenkomst. Om 13.00 uur wordt een inleiding gehou den door Coby Langenkamp over het onderwerp „de vijand in jezelf" (over het begrip geïnternaliseerde onder drukking). De Nijmeegse cabaret groep „Pottologies" verzorgt om 17.00 uur een optreden, waarbij de toegang 3,- Is. Deze 10e bijeenkomst wordt ge houden in het Vrouwenhuis Amers foort (Stadsring 31a) Voor verdere inlichtingen: 033-634897 (Marlon) of 723697 (Gerda). Toerisme in wereldwinkel In de zomermaanden Is in de we reldwinkel in Amersfoort een kleine tentoonstelling te zien onder het motto „Toerisme en Ontwikkelings landen". Bezoekers krijgen enig in zicht In de voor- en nadelen van de komst van westerse toeristen naar derde wereldlanden. Ook wordt er Informatie gegeven over zogenaam de alternatieve reisorganisaties die studiereizen naar een aantal ontwik kelingslanden organiseren. De tentoonstelling Is te zien tij dens de openingsuren van de we reldwinkel. Daarin is sinds kort enige verandering gekomen. De openings tijden zijn nu: van dinsdag tot en met vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur, op zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur en op donderdagavond van 19.00 tot 21.00 uur. De wereldwinkel staat aan de Van Asch van Wijckstraat vlak bij het politiebureau. Technische keuring „Club van 500" Zaterdag 15 juni organiseert de „Club van 500" een autokeuring In Amersfoort. De „Club van 500" is de vereniging van Fiat 500 bezitters. Deze enthousiastelingen van de Ita liaanse volksauto nummer één, heb ben zich vijf jaar geleden georgani seerd. De autovereniging is inmid dels gegroeid tot ruim 1100 leden, leder jaar worden er zes club-mee tings gehouden, zoals puzzel- en toeristische ritten en ruilbeurzen. Nu de verplichte autokeuring (A.P.K. 2) in aantocht is, medio september, zal voor de clubleden een gratis vóór keuring plaats vinden. Op deze dag worden de Fiats 500 (ook wel rugzak genoemd) gecontroleerd volgens het A.P.K. keurings systeem. Ook krijgen de berijders nuttige tips, om hun autootje goed en tijdig voor de A.P.K. keuring klaar te maken. De keuring wordt georganiseerd bij Ga rage Bakker Amersfoort b.v. aan de Amsterdamseweg 55. Dit, in Flat ge specialiseerd bedrijf, heeft tot 1976 veel vijfhonderdjes verkocht. Drie specialisten zullen de auto's tussen 10.00 en 15.00 uur keuren. Fiat 500-bezitters die geen lid zijn van de vereniging, kunnen hun auto laten keuren na telefonische af spraak (tel. 725676). Nationale biljartkampioenschappen De Koninklijke Nederlandse Bil jartbond organiseert zaterdag 15 en zondag 16 juni weer de Nationale Kampioenschappen. Op zaterdag komen aan bod de klassen A (drie banden-groot), B (driebanden-klein), C1 (kader 38/2-libre-klein), C5 (libre- klein) en de damesbeker C5 (libre- klein). Op zondag spelen de klassen C2 (llbre-klein), C3 (llbre-klein) en C4 (libre-klein). Deze Nationale Finale van de landscompetltie '84/'85 vindt plaats in de sporthal Schuilenburg te Amersfoort. Op beide dagen begin nen de partijen om 10.00 uur. IVN-wandeling Landgoed Schothorst Het instituut voor natuurbescher- mingsedukatie (IVN) afdeling Amers foort en omstreken, organiseert zon dag 16 juni een wandeling voor pu bliek op het landgoed Schothorst te Hoogland. Het thema voor de wande ling is: „veranderingen". Zoals wel licht bekend gaat het landgoed het centrale „groene" deel vormen van het ruim 100 ha. grote stadsdeelpark in Amersfoort-Noord, het groeistad- gebied. Sinds de aankoop van het landgoed door de gemeente Amers foort in 1974 van de toenmalige eigenaar, het instituut voor veevoe ding, hebben zich tal van veranderin gen voltrokken. Speciaal wat betreft het beheer is er een ommekeer ge maakt van intensief naar extensief gebruik van de terreinen. Dit heeft te maken met de funktie die het land goed krijgt, nl. de Inrichting als cen trum voor natuur- en milieu-eduka- tie. Dit proces Is al in volle gang en de natuurgidsen van het IVN zullen trachten vast een tipje van de sluier op te lichten. Begrippen als prehisto rische akker, zoomvegetaties, vege- tatietuin, bloemen/insektentuin, bo demverschraling, rabattenbos, zul len na afloop volkomen duidelijk geworden zijn. Het vertrek is om 14.00 uur vanaf het hoofdgebouw, gelegen aan de Schothorsterlaan. Parkeren kan op de speciaal daar voor aangelegde parkeerplaats, dus niet voor het hoofdgebouw. Liever geen honden mee, maar indien noodzakelijk, dan moeten zij worden aangelijnd. Voor verdere informatie kan men bellen: 033-727513. LEUSDEN - Het ontmoetinc centrum voor ouderen, de WO boom, aan de Hamerveldseweg blijft in de vakantiemaanden c woon open. Elke morgen van 9. tot 11 30 en elke middag van 13 tot 16.30 is het ontmoetingsa trum toegankelijk e; ACHTERVELD - Maand; avond 17 juni kan er weer schreven worden voor Amnes International. Vanaf 19.30 kan men die avond weer terec bij Nel Schwagermann aan Verjaagde Ruiterweg. Er zijn landen waarin de mensetiw rechten worden geschonde [el Daarom is het schrijven van br n ven naar die landen een mid< om te trachten hier veranderl in aan te brengen. Maandagavond kan er gesch ven worden naar de autoriteit van Jordanië, Cuba en Nigeria betreft personen die in die land er onrechtmatig worden gevang gehouden en/of gemarteld. Vo gj beeldbrieven liggen klaar en k fo nen worden overgeschreven, pier, postzegels en enveloppen eveneens aanwezig. Er kan mf dan een brief geschreven wore In de maanden juli en augus er zullen er geen schrijfavonden De volgende schrijfavond is w de derde maandag in septemb» ACHTERVELD - In verband met de actie Een voor Afrika organiseren de leerlingen van de openbare school het Startblok zaterdagmorgen weer een actie in hun school aan de Jan van Arkelweg. Vanaf 10 30 tot 13.00 uur kan men weer in de school terecht waar dan weer van alles te koop zal zijner worden spelletjes gedaan, kinderen hebben zelt een ai artikelen vervaardigd en ook het een en ander gebakken alles zal morgen te koop zijn opbrengst is bestemd voor de een voor Atrika. De kinderen pen dat er weer net zo'n belangstelling zal zijn als vorigl n li P' n ir IE LEUSDEN - Zondag 16 juni is er om 10.30 uur weer een jeugd dienst in de Dorpskerk aan de Arnhemseweg in Leusden-Zuid. Medewerking zal verleend wor den door de kindernevendienst zuid. ledereen wordt van harte uitge nodigd. Het thema an de dienst is „Veroordelen De predikant is ds. J.J Ruitenberg Na de dienst is er gelegenheid tot koftie drinken in het Trefpunt (advertentie)

Leusder Krant | 1985 | | pagina 8