Gemeentebestuur moet haar verantwoordelijkheid niet ontlopen" Gevaarlijke situatie op ontstaan Geen woonerf op Begijnhove H r,Al Éénrichtingsverkeer op Croesrak Bijstandsuitkering voor schoolverlaters Drempels in Hondsdraf blijven XL yj rt I uu Woordvoerder „De Heerd" over onderzoek naar opleidingsniveau, afkomst en beroep ouders: Brochure over afval en landschap Vernielingen aan school Vandaag in de Leusder Krant lÉËLfii llotavond rouwenkafé leusiler krant Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden BDU 1 i 1 99 ffl AUTOlSSELT Geen krant ontvangen? rkrnnt DONDERDAG 20 JUNI 1985 17e JAARGANG NO. 12 Hoofdredakteur: Bert Vos Redaktie en administratie Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Redaktie: 941494 Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement 16,65 per kwartaal Uitgave BDU BV (Van één onzer medewerkers) LEUSDEN - Het schoolteam en de medezeggenschapsraad fan de openbare basisschool „De Heerd" zijn boos op het .eusdense gemeentebestuur. Om te weten hoeveel leer- crachten men het volgend leerjaar aan mag stellen Is het lodlg dat de school beschikt over een aantal gegevens van fuders. Het betreft hier zaken die betrekking hebben op het ipleidingsnlveau van de ouder, het land van afkomst en het leroep. De gemeente Leusden laat het organiseren van de nquête over aan de scholen. Het gemeentebestuur moet haar verantwoordelijkheid liet ontlopen. Ze willen zeker hun vingers niet branden," ildus een woordvoerder van de basisschool tijdens de ergaderlng van de gemeenschappelijke medezeggen- chapsraad voor het openbaar onderwijs. Elke school die kan aantonen dat ij leerlingen in haar midden heeft, aarvan aan te nemen valt dat zijn een „achterstandssituatie" ver eren. krijgt extra uren toegewe- en. Dit betekent, landelijk gezien, dat een flink aantal leerkrachten alsnog aan een baan geholpen kan worden Niet alleen het opleidings niveau van vader en moeder van de leerling zijn maatgevend voor het al dan niet verkrijgen van extra lesuren. Ook kinderen van buiten landse ouders en kinderen van woonwagenbewoners, zigeuners of schipperskinderen tellen mee als het gaat om toewijzing van extra uren. De overgrote meerderheid van de openbare scholen in Leusden weet al, dat zij niet in aanmerking komt voor het aanstellen van een extra leerkracht. In Achterveld wordt geen enquê te gehouden onder ouders van leerlingen van de openbare school „Het Startblok". Ook de Leusden- se .Wegwijzer" is niet van plan een dergelijk onderzoek te houden. Bij „De Bongerd" en „De Hobbit" ligt het „niet in de lijn der verwachting" dat ouders naar opleiding of af komst gevraagd wordt Anders is het gesteld met de openbare basisschool „De Heerd". De verwachting is dat men een collega voor gemiddeld één of twee dagen per week aan een baan kan helpen. Het is dan wel nodig dat er een onderzoek komt naar het mi lieu van de leerlingen De inspec teur voor het kleuter- en lager onderwijs wil hebben dat duidelijk uit de administratie blijkt dat de school recht heeft op een extra „formatieplaats". ZWAK De medezeggenschapsraad van „De Heerd" vindt het ronduit „zwak" van het college van burge meester en wethouders dat de gemeente zelf niet het initiatief neemt tot de enquête. „We zitten in een kwetsbare positie nu wij de enige school zijn die een dergelijk onderzoek nodig heeft," aldus een woordvoerder van de medezeg genschapsraad. „De Heerd" is des te meer te leurgesteld door de opstelling van B. en W. omdat aanvankelijk de verwachting was gewekt dat er in Leusden een uniforme regeling zou komen die alle openbare scholen zouden kunnen gebruiken. NIET NODIG De vertegenwoordiger van de A80P, de onderwijzersvakbond in de gemeenschappelijke mede zeggenschapsraad, vertelde maandagavond, tijdens de maan delijkse bijeenkomst van de MGR, dat het helemaal niet nodig is dat er een enquête gehouden wordt. „Het standpunt van B en W. van Amersfoort is totaal anders. Zij zeggen dat de enquête flauwekul is. De administratieve gegevens waarover elke school beschikt vindt het Amersfoortse college vol doende. Men heeft vertrouwen in de school, die de gegevens over het milieu van de leerlingen ver strekt," aldus de vakbondsverte genwoordiger. Verder bleek tijdens de vergade ring van de MGR dat het bevoegd gezag, dus het gemeentebestuur, verantwoordelijk is voor de gege vens die aan het ministerie ver strekt worden Er kan, aldus de mening van de vergadering, geen sprake van zijn dat elke individuele school aansprakelijk is De leden van de Gemeenschap pelijke Medezeggenschapsraad steunden het standpunt van „De Heerd" dat de gemeente de ver woordelijkheid op zich moet nemen voor de uitvoering van de enquête Unaniem werd besloten dat het standpunt van de medezeggen schapsraad in de vorm van een ongevraagd advies ter kennis ge bracht zal worden van B. en W. en de gemeenteraad. LEUSDEN - „Laten we Utrecht schoonhouden". Zo luidt de titel van een recente lijk verschenen brochure over afvalstoffen en land schap. De provincie Utrecht is dichtbe volkt Steden, wegen en industrie gebieden nemen ongeveer 10% van haar oppervlakte in. De rest bestaat uit landelijke gebieden waarin het agrarisch bedrijf een belangrijke rol speelt Chemisch, organisch, huishou delijk en landbouwafval van spoel water- en mestlozingen schaden het milieu. Daarom zijn strenge overheidsregels opgesteld om de natuur te beschermen. Dit alles kunt u lezen in bovenge- noende brochure van de provincia le voorlichting in Utrecht. U kunt hem bij afdeling Voorlichting van uw gemeentehuis afhalen, zolang de voorraad strekt. LEUSDEN - Tijdens het week einde werden aan de basisschool De Vallei vernielingen aangericht. Ruiten en ontluchtingskappen moesten het ontgelden De schade bedraagt ongeveer driehonderd gulden Werkingstijden verkeerslichten ongewijzigd vastgesteldpag. 3 Paskomende raadsvergadering duidelijkheid over fietspad pag. 3 Braderie op De Biezenkamp werd ondanks slecht weer goed bezochtpag. 3 Aansluiting Bavoortseweg op Zuider inslag dichtpag. 3 Sportpag. 5 Op de pedalen met Aat Dalepag, 5 Loep op Leusdenpag. 7 Filmpag. 8 Servicepagina pag. 9 DOKTERSDIENST: Zaterdag: tel. 944223 Zondag: tel. 948111 V- 1 i LEUSDEN - Het Croesrak krijgt eenrichtingsverkeer. De commis sie OW/RO kon zich in het betref fende voorstel vinden. Aanleiding tot het voorstel was, dat de breedte van de oorspronkelijk als voetpad bedoelde rijbaan problemen ople verde Twee auto's kunnen elkaar ter plekke niet passeren, en ook ge parkeerde auto's leveren proble men op. Bovendien worden veel auto's in de berm van de ter plekke aanwezige vijver geparkeerd, ter wijl er voldoende parkeerplaatsen zijn aangelegd op de hoeken van de woonblokken. Behalve met het nstellen van het eenrichtingsverkeer ging de com missie dan ook akkoord met het afschermen van de bermen met een laag hekwerk, zoals dat ook elders in Leusden al is toegepast. De kosten van het hekwerk wor den betaald uit de post bouwrijp maken. el verlaten van het nieuwe parkeerterrein aan de Asschatterweg levert gevaarlijke situaties op De uitrit ligt vlak een onoverzichtelijke bocht, en het is haast onmogelijk, om de Asschatterweg op te rijden in de richting van de amersveldseweg, zonder over de in de bocht doorgetrokken witte streep te rijden. LEUSDEN - Tijdens de verga- sring van de commissie OW/RO in afgelopen dinsdag vroeg Gert Weerdt (PvdA) aandacht voor situatie die inmiddels op de sschatterweg is ontstaan. Daar is, door een nieuwe afrit LEUSDEN - Op maandag 24 tl is het Vrouwencafé voor het van het nieuwe parkeerterrein bij- „De Biezenkamp", een nieuwe bushalte, en een nieuwe voetgan gersoversteekplaats een nogal on overzichtelijke situatie ontstaan Met name het oversteken van het fietspad tussen de twee par keerterreinen, en de afrit op de Asschatterweg, die praktisch in de bocht is aangelegd, vragen om maatregelen, aldus De Weerdt. Wethouder Jan Wagenaar (WD) zegde toe, de situatie ter plekke aan een nader onderzoek te laten onderwerpen LEUSDEN - Wie in de afgelo pen maanden afscheid van school heeft genomen, 18,19 of 20 jaar is (of vóór 1 januari a.s. 18 jaar wordt), niet verder gaat stu deren en nog geen betaald werk heeft gevonden, komt mogelijk in aanmerking voor een bij standsuitkering. Het recht op zo'n uitkering gaat echter pas in, een half jaar na het kwartaal waarin de school is verlaten. In de meeste geval len dus op 1 januari 1986. Het eerste uitkeringsgeld wordt dan begin februari uitbetaald. Deze wachttijd geldt ook voor school verlaters, die zelfstandig wonen, maar niet voor 21-jarigen (en ouderen). Bij wijze van overbrugging gaat gedurende de wachttiid de kinder bijslag door Echter wel op voor waarde, dat de schoolverlaters op 1 juli als werkzoekende bij het Gewestelijk Arbeidsbureau Inge- schraven stond. Wie zich né die datum heeft laten inschrijven, heeft daarmee het recht op kinderbijslag over het derde kwartaal verspeeld Voor het aanvragen van de bij standsuitkering kan de (minderjari ge) schoolverlater zich in de loop van december 1985 melden bij de afdeling Sociale Zaken/ Huisves ting ter gemeentesecretarie (kamer 128) op werkdagen tussen 9.00 en 12.00 uur. Bovengenoemde wachttijdrege ling geldt niet voor 21 -plussers. Als zij geen vooruitzicht op een baan hebben, kunnen zij zich het best direct na het einde van de studie tot de afdeling Sociale Zaken wenden. De verkeersdrempels in de Hondsdraf blijven liggen, waar ze liggen. Alhoewel de vroegere bewoners de aanleg tolereerden, op voorwaarde dal ze weer zouden worden verwijderd als de ontsluiting van ,,De Wetering" vla de Valleilaan klaar zou zijn, denkt men er nu anders over Dat zou mede veroorzaakt zijn doordat veel woningen in de tussenliggende periode van eigenaar zijn veranderd LEUSDEN - De verkeers drempels in „De Wetering", en dan met name In de Hondsdraf, blijven waar ze zijn. Een voorstel, om een tweetal drempels in genoem de straat te verwijderen, werd ter vergadering van de com missie OW/RO unaniem te ruggenomen. De drempels zouden worden laatst dit seizoen geopend. Alle vrouwen van Leusden wor den uitgenodigd om er een gezelli ge avond van te maken. Muziek, drankjes en hapjes zijn volop aan wezig Het café is geopend vanaf 20.00 uur De toegang is gratis. Onafhankelijk IBDUI nieuwsblad uoor de gemeente Leusden PUU kamp 5l Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus den. Familieberichten en losse advertenties 42 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting Leusderheitjes 1.29 per regel (43 cent per mm). Losse nummers: 75 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR Ons kantoor, Asschatterweg 19 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9 00 tot 12 00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur geopend Zaterdags gesloten. (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Er komt voorlopig geen woonerf op Begijnho ve. Wel wordt er een wegversmalling aangebracht bij de aansluiting van de Augustijnenhove op de Begijnhove. Daarmee denkt de commissie OW/RO de gesignaleerde problemen in eerste instantie in voldoende mate op te kunnen vangen. Mocht deze ingreep niet tot het beoogde resultaat leiden, dan kan alsnog worden overwogen, een woonerf te creëren. Dat besloot de commissie afgelopen dinsdag. De bewoners zullen middels een brief van de te nemen maatregelen op de hoogte worden gesteld Naar een woordvoerder van de bewo ners van Begijnhove ter vergade ring meedeelde, zouden alleen de bewoners van het deel, dat last heeft van de doorstroming vanaf de Augustijnenhove voorstander zijn van een woonerf. De overige bewo ners van Begijnhove zouden daar minder prijs op stellen. Vandaar, dat werd besloten, eerst maar eens te volstaan met deze maatregelMochten de bewo ners van Begijnhove. naar zou blijken, In meerderheid toch nog prijs stellen op een woonerf, „dan laat ik dat graag aan de bewoners zelf over", zo vatte wethouder Jan Wagenaar het commissiestand punt samen. Met andere woorden, als uit de Begijnhove duidelijke signalen mochten komen, om als nog een woonerf te realiseren, dan valt daar met de gemeente over te praten. Ter vergadering bleek ook nog, dat ook Regulerenhove en Trappis- tenhove met een verkeerspro bleem te kampen hebben, dat sa menhangt met dat, dat op Begijn hove speelt. Ook hier zou de aan te leggen wegversmalling tot een op lossing bijdragen. „Verder heb ik begrepenzei wethouder Jan .Wagenaar (WD) tenslotte, „dat een groot deel van de problemen daar worden veroor zaakt door één automobilist, die door zijn stijl van rijden gevaar oplevert, met name voor spelende kinderen. Ik zou de bewoners dan ook willen adviseren, om gezamen lijk eens met de betreffende auto mobilist te gaan praten. Dat zou toch tot een oplossing moeten kun nen leiden". verwijderd, omdat in het verleden de Hondsdraf een grote rol speelde als doorgaande weg. Voorwaarde van de toenmalige aanwonenden voor de aanleg was echter, dat de drempels weer zouden worden ver wijderd, als de ontsluiting van de wijk via de Valleilaan zou zijn ge realiseerd Vandaar, dat men nu met het voorstel kwam Bovendien zou men het kunnen combineren met de onderhoudswerkzaamhe den, die momenteel in de wijk gaande zijn, wat een kostenbespa ring zou betekenen. Bettie Dirks kwam echter met een aantal handtekeningen van aanwonenden van de Hondsdraf, waaruit bleek, dat zij er bezwaar tegen hadden, indien de drempels zouden worden verwilderd, of wat toegankelijker, wat „flauwer" zou den worden gemaakt voor auto's. De commissie constateerde wel iswaar, dat de aanwonenden van de Hondsdraf niet geacht konden worden, de hele wijk „De Wete ring" te vertegenwoordigen, maar besloot toch, de situatie te handha ven. Als uit de wijk alsnog grote bezwaren tegen de drempels geuit zouden worden, zal de zaak op nieuw worden bekeken. (advertentie) De enige official MAZDA dealer voor Leusden e o Fluorweg 43 - Amersfoort tel 033-622263 Allround Japanese occasion centre, met meer den 50 occasions in alle Japanse merken Uw official Mazda-dealer op 10 minuten rijafstand van uw huis AMERSFOORT AUtO ISSELT Indusfrioterroin Do Issell mazua Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033-940691. Wanneer hij om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-94911

Leusder Krant | 1985 | | pagina 1