iraderie ,De Biezen kamp'werd druk bezocht Aansluiting Bavoortseweg op Zuiderinslag dicht Werkingstijden verkeerslichten volgens voorstel vastgesteld Pas komende raadsvergadering duidelijkheid over fietspad Anjer Fonds steunt cultuur en natuur Indanks tegenvallend weer: Loslopende koe terug naar af /erkeerslicht Hamersveldseweg/Noorderinslag op zaterdag om negen uur 's morgens in werking: Voor duizenden guldens gereedschap gestolen Fietspad langs De Roo van Aldewereltlaan blijft bestaan Voorlopig nog één richtings verkeer in Leusden Zuid VVD komt met alternatief voor na zonsondergang: plaatselijk nieuws LEUSDEN - Laat de braderie in winkelcentrum de Biezen- amp afgelopen woensdag zonnig van start gegaan zijn, ze rliep de rest van de dag helaas in een druilerige regen. Onafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Hoofdredakteur: Bert Vos Eindredakteur: Hans Mosterd Redaktie: Caspar van Loo. Boudewina de Boer Redaktie-secretariaat: Mia Veen Toch mocht dat de pret niet drukken. De meeste winkeliers dachten zelfs dat het aantal bezoekers niet eens zoveel kleiner was dan vorig jaar. „Voor mij is dit weer eigenlijk veel beter," zei Van Roomen van het zuivelhuis „Bij warm weer wordt er veel minder kaas gege ten." De frisdranken-man die in het midden van de Biezenkamp een soort terrasje had geïmproviseerd, dacht er anders over. De „één meter bier" voor 16,- werd maar door tien mensen gekocht. Op allerlei manieren werd gepro beerd de braderie voor de bezoe kers aantrekkelijk en gezellig te maken. Op een groot spingkussen op het marktpleintje konden met name de jeugdige bezoekers hun overtollige energie kwijt. Bij de Bloemtiek kon je een aantal prijsjes in de wacht slepen door zonder te veel te bibberen een ring om een stuk koperdraad te schuiven Wie het koper raakte was uitgespeeld. De wedstrijdleider deed het daar leuk, al was hij Ondanks het slechte weer werd weinig rustgevend de braderie goed bezocht B" Van de Hoef werd aan de lopende band het rad van avontuur gedraaid. Velen gingen glunderend met armen vol fruit naar huis. Wie het inwendige van de mens nog wat wilde versterken, kon op de braderie ook zijn of haar hart ophalen. Voor wie van zoet houdt waren er poffertjes en Franse pan nekoeken. Een kraam met allerlei Vietnamese gerechten zorgde voor de hartige hap. En natuurlijk liet bakker Hans van de Hoven zich ook niet onbetuigd. Het oog wil ook wat. Dat bleek bij „Next Fashion". De modeshow daar oogstte veel bekijks. Op swin gende wijze werden allerlei nieuwe creatief getoond. Het voert te ver iedereen te noemen die op de braderie met een kraam aanwezig was. Ééntje nog: Omroep Leusden. Tussen vijf en zes was hun stand extra gezellig door muziek uit de jaren zestig van de band „Dogs Flight". Een mobiele opname-ploeg - was dat niet met een boodschap- penkarretje? - maakte over de hele braderie opnamen en interviews. Maar weinig mensen namen deel aan de screentest. En voor dege- nen die het probeerden, bleek het moeilijker te zijn dan ze hadden gedacht „Als ze daar zitten, krij gen ze blijkbaar toch de zenuwen," aldus één van de omroepmensen Eén van de kandidaten sprong er duidelijk uit. Dat zou misschien wel een goeie toekomstige medewer ker kunnen zijn. „Maar dan moet 'ie zich wel zelf aanmelden," zo luidde de conclusie. LEUSDEN - Een loslopen de koe veroorzaakte afgelo pen maandagavond een ge vaarlijke situatie voor het verkeer op de Zuiderinslag. Met gezamelijke inspannin gen van de eigenaar en de politie werd het dier uitein delijk weer op de plaats be zorgd, waar het thuis hoor de: in het weiland. Terug naar af, dus. LEUSDEN - De jaarlijkse col- I lecte van het Anjerfonds Utrecht I zal in Leusden van 24 juni t/m 7 juli plaatsvinden. Met het opge- haalde geld steunt het Anjer- fonds activiteiten en investerin- gen op het gebied van cultuur en I natuurbehoud, met name in de I amateursector. De collecte-inkomsten komen I ten goede aan culturele activitei- I ten en instellingen zoals cabaret, musea en dorpshuizen. In ver- band met de voortdurend I schaarser wordende overheids- j financiering voor dergelijke be- I zigheden is de geldinzameling dus een welkome zaak. Zoals gewoonlijk organiseert de I muziekvereniging „Lisiduna" de actie. De christelijke gemengde zangvereniging „Kunst Vereoelt" collecteert voor de tweede keer. Overige medewerkers zijn de leden van jongerenvereniging „JUID" en sportvereniging „Avanti". Deze culturele verenigingen krijgen een gedeelte van de collecte-op brengst. Deze premie moet worden gezien als subsidie. Vorig jaar heeft het Anjerfonds 18.250- aan verenigingen en soortgelijke van de gemeente Leusden uitgekeerd De collecte- oporengst van 1984 in Leusden bedroeg 2.216,85. Mochten mensen in genoemde periode waarin collectanten langs huis komen bijvoorbeeld met vakantie zijn, dan bestaat de moge lijkheid geld te storten op gironum mer 5050 ten name van Anjeractie. LEUSDEN - De zuidelijke auto-ontsluiting van het Bur gemeester Buiningpark, de aansluiting van de Bavoort seweg op de Zuiderinslag, gaat dicht. Dat besloot de commissie OW/RO afgelo pen dinsdag. De aansluiting werd ooit gehand haafd, omdat men noch technisch, noch financieel problemen ver wachtte. Dat is echter anders ge worden, nu het Waterschap heeft laten weten, dat een definitieve keus voor deze toegangsweg voor auto's extra voorzieningen behoeft. In het kader van de afwatering van onder meer de Schoolsteeg bosjes en Leusden Zuid kunnen geen extra duikers meer in de afvoer-route van het water worden aangebracht Dat is destijds ter plekke wel gebeurd. Indien de aan sluiting zou worden gehandhaafd, staat het Waterschap op het treffen vaneen andere voorziening. Er zou een betonnen koker van grote af metingen geplaatst moeten wor den, waarvan de kosten zouden uitkomen op 122.000,- Dat vond de commissie, mét het college teveel geld. Vandaar, dat besloten werd, de toegang voor auto's af te sluiten. Overigens blijft het stuk weg, te benaderen van de andere kant, via de ontsluiting ter hoogte van de Burgemeester van der Postlaan, wel beschikbaar als parkeerruimte. LEUSDEN - Tijdens het weekeinde is uiteen nog niet afgebouwde flat aan de Mul- derskolk voor naar schattinq achtduizend gulden aan ge reedschap en bouwmateria len gestolen. Men kwam bin nen door een tuindeur in te gooien. Ontvreemd werden onder meer decoupeerzagen, ha merboormachines, gewone boormachines, en klein ge reedschap, zoals zagen, ha mers en waterpassen. Bo vendien behoorden nog drie closetpotten tot de buit van de inbrekers. LEUSDEN - Het voorstel, om het fietspad langs De Roo van Alder- wereltlaan, zoals eerder is vastge legd in het in 1980 vastgestelde reconstructieplan, op te heffen, en er een voetpad van te maken, gaat niet door. De commissie OW/RO bleek af gelopen dinsdag van mening, dat het niet raadzaam was. een situatie die tot op heden geen aanleiding tot verandering heeft gegeven, en waaraan de weggebruiker inmid dels gewend is geraakt, te wijzigen. Het voorstel vond zijn oorsprong in het feit, dat momenteel de recon structie plaats vindt van de bocht in de Maanweg en de aansluiting op de De Roo van Alderwereltlaan Wel zal nog verder worden beke ken, of eventueel een deel van het pad verbreding behoeft. DONDERDAG 20 JUNI 1985 Inlevering kopij en advertenties: Voor hel dinsdagnummer tol uiterlijk maandagmiddag 12.00 uur. voor het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 00 uur Redaktie en administratie: Kantoor Leusder Krant, Asschatterweg 19, Leusden-Centrum. Op werkda gen geopen van 09.00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot 17.00 uur. Telefoon 033-941495 (administratie) -941494 (redaktie). Abonnementsgeld: f 62,60 per jaar, 31,80 per half jaar, 16,15 per kwartaal Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagavond 18,00 uur te hebben ontvangen Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18 30 en 19.30 uur), tel 033-940691. Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag 03420- 94206 Nabestellen foto's: De meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabestellen Imet uitzondering van archief- en historische foto's), bij vooruitbetaling lp giro 871441 t.n.v. BDU b.v. te Barneveld, met duidelijke vermelding 'an gewenste foto, aantal, nummer van krant, pagina waarop de foto 'erd geplaatst. Nabestellen kost 5,- per exemplaar (formaat 13x18 i) en 10,- voor luchtfoto's (formaat 20 x 25 cm), kunt ook contant betalen op ons kantoor, usden-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u gewenste foto('s) thuis. LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- Irantenkombinatie te Barneveld. Het spelletje met de ring om het koperdraad: concentratie en bij sommigen ,,de zenuwen". Een swingende modeshow maakte deel uit van de braderie LEUSDEN - De commissie OW/ RO kon zich vinden in het voorstel van B&W, om het eenrichtingsver keer in Leusden Zuid voorlopig nog te handhaven. Het gaat om de Prinses Irenelaan en de Prinses Margrietlaan. Uit tellingen was namelijk geble ken, cjat het doorgaande verkeer niet langer door Leusden Zuid, maar via de Maanweg en de Ha mersveldseweg wordt afgewikkeld. Toch wil men nog wachten, tot de bestemming van „De Woelige Hoek" en de effecten daarvan op het verkeer duidelijk zouden zijn, alvorens de maatregelen op te heffen. De commissie ging daar mee akkoord. De bestaande auto-ontsluiting via de Bavoortseweg van het Burgemeester Buiningpark gaat dicht. stel, zoals B W dat deden, in voldoende mate tegemoet werd gekomen aan de bescherming van het langzaam verkeer Alleen Gert de Weerdt (PvdA) en Ep Oostra (D'66) spraken er hun twijfels over uit. De Weerdt vanwege de romme lige tijden, die ongelijk beginnen en eindigen, Oostra vanwege zijn uit gangspunt, dat kinderen, die van sportwedstrijden terugkomen, geacht zouden moeten zijn, thuis te zijn als de verkeerslichten buiten werking worden gesteld. Hij had daar voor de tijden in de avond zijn twijfels over. Overigens lag aan het voorstel een onderzoek ten grondslag, waaruit bleek, dat de piek-uren in het weekeinde later vallen, dan door de week, en dat ze qua intensiteit overeenkwamen met de door-de-weekse dal-uren. Dat bleek voor de commissie doorslaggevend. Waarbij wethou der Jan Wagenaar nog aanteken de, dat men zich in dit verband af diende te vragen, waar de be moeienis van de overheid begint, en waar ze ophoudt. Alrich Parson van de VVD merk te op, dat de gemeenteraad zich niet uitsluitend kon richten op de bescherming van het langzame verkeer. „We kunnen als commis sie, of als raad slechts beslissingen nemen, met inachtneming van wat je aanvaardbare risico's zou kun nen noemen En dat komt er op neer, dat het op bepaalde tijden niet onveilig genoeg is, om de verkeerslichten te laten werken", zei hij. De meerderheid van de commissie bleek het daarmee eens te zijn. (van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Pas de komende vergadering van de gemeen teraad zal blijken, of en wat er wordt gedaan aan het fietspad in de inmiddels beruchte bocht in de Heiligenbergerweg. Tijdens de commissievergadering van OW/RO, die afgelopen dinsdag in haar geheel aan verkeerszaken was gewijd, kwam men er niet uit. Twee oplossingen lagen voor: verlichting en het zodanig snoeien van beplanting, dat het fietspad duidelijk zichtbaar zou worden, wat tienduizend gulden zou kosten, of het verleggen van het fietspad naar de weg toe, waarvan de kosten globaal op ruim anderhalve ton worden geraamd. De VVD voegde daar bij monde van Sjel ten Berge nog een derde mogelijkheid aan toe Hij wilde dat vanaf het viaduct het fietspad na zonsondergang niet meer gebruikt zou worden: men zou moeten over steken, en aan de andere kant van de weg, gedurende de uren na zonsondergang over een - dan - tweezi|dig tietspad moeten rijden Dat bleek ter vergadering niet erg realistisch Waar nog bijkwam dat de reden voor het voorstel, de hoge kosten van het verleggen van het fietspad, eveneens niet terecht bleek: het tweezijdig maken van het fietspad aan de andere kant van de weg zou nog duurder uitko men. Hoe moeilijk het ook in verkeers zaken is, om iedereen tevreden te stellen, kwam ook op deze verga dering meerdere malen tot uiting Ook het agendapunt betreffende het fietspad bleek een punt van discussie, waarover men geen eenstemmigheid kon bereiken Zoals bekend, is de aanleiding tot de discussie een aanranding, die daar heeft plaats gevonden Dat gebeurde, overigens aan de andere kant van de weg, als waar het in de discussie inmiddels ge wraakte fietspad ligt, maar doet niets af aan de grote druk. die vanuit vele groeperingen uit de bevolking wordt uitgeoefend, om iets aan de situatie te doen. Dat bleek ook wel uit het voor stel. waarin sprake was van advie zen van de Vrouwenraad, de fractie van de PvdA, de werkgroep Vrou wen Tegen Verkrachting en de Rooie Vrouwen. Toch ziet het er niet naar uit. dat het fietspad daadwerkelijk verlegd zal worden. Na een uitvoenge dis cussie. waarvan het nieuwe voor stel van de VVD ook deel uitmaak te hieirpn slechts de PvdA en D'66 zonder meer voorstander van het verleggen van het fietspad. CDA en GPV/SGP zagen er het nut niet van in. of hadden hun twijfels over het effect van de maatregel. De VVD zal zich nog nader beraden, en haar standpunt pas in de raadsver gadering, eind deze maand, ken baar maken Gezien echter de reden voor haar alternatieve voorstel, de hoge kosten van het verleggen van het fietspad, bestaat er weinig aanlei ding om aan te nemen, dat deze partij haar doorslaggevende stem zal geven voor het verleggen van het fietspad De discussie, waarin een groot deel voor rekening kwam van Bet- tie Dirks, betrof de vraag, in hoe verre de gemeente middels dit voorstel tegemoetkwam aan de in het verkeersplan vastgelegde prio riteit voor langzaam verkeer. Me vrouw Dirks bleek van mening, dat dat niet het geval was. Zij stelde andere werkingstijden voor, die 's ochtends eerder zouden beginnen, en 's avonds later eindigen De commissie bleek in meerder heid van mening, dat met het voor aan één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Na een discussie, die naar verhouding de nodige tijd in beslag name, is de commissie OW/RO dinsdag akkoord gegaan met de voorgestelde werkingstjden van de verkeerslichten in de weekeinden, en tijdens de vakantie. De enige uitzondering betreft de verkeerslichten-installatie op net kruispunt Hamersveldseweg/Noorderinslag. In plaats van de voorgestelde aanvangstijd van tien uur 's morgens op raterdag, wordt dat nu negen uur s ochtends. Dit voorstel, gedaan door Henk Ossendrijver van het CDA, öeoogt tegemoet te komen aan de bejaarden, die veel gebruik naken van het betreffende kruispunt. 'e verkeerslichten op het kruispunt van de Hamersveldseweg en de Noorderinslag krijgen een van het voorstel fwijkende werkingstijd op zaterdag, 's Morgens om negen uur gaan ze in werking.

Leusder Krant | 1985 | | pagina 3