Op de pedalen met Aat Daale >ittig en tijdloos peddelen ussen Amersfoort en Nijkerk siHwrr Leusdenaren op het .eos jeugd net geen lederlands kampioen ereschavot ne van de Brink ■ei keer kringkampioen Even niet voetballen in Leusden Open dag „De Rockers JU Korte routebeschrijving: Quorum tMERSFOORT - De tweede tocht, die u wordt voorgescho- is ook pittig, maar gezien het tiet dat zovelen tegenwoor- over de fraaiste toerfietsen beschikken, met 10 of 12 snellingen, mogen wi] aannemen dat het gemiddelde toudingsvermogen in de loop van de jaren is toegenomen. Ie tocht is een mixture van sightseeing in eigen stad en een gdurig happen van gezonde plattelandslucht in de omge- g van Hoogland, Nijkerk en Hoevelaken. Het is opvallend iveel wegen er rond Amersfoort zijn, die een Amersfoorter maar weinig zal aandoen. De wegen van plaats naar |ats zijn bekend, maar er wordt te weinig bij stilgestaan dat ;riskras vele andere wegen lopen, die u op de bestemming mgen. Langs een omweg wellicht, maar u bent voor uw loegen op pad en het is niet de bedoeling dat u langs de tste route weer huiswaarts gaat. Het eerste gedeelte voert oor het nieuwe Schothorst, en als u daar geen familie en missen hebt wonen, zult u gewoon versteld staan van het Juwe gezicht dat onze stad aan die kant heeft gekregen. In tijdsbestek van één jaar verandert er veel. Peddelen maar O Ie beginnen op de kruising van kndder met Landjonker, op de is van de wijken Langenbeek en veld. Daar ligt aan de zuidkant een iad (Smoussesteeg) richting Val val. Het pad gaat langs Boswach- n aan het einde ligt een kromming links (bij een haast terneergesla- boom) met een bruggetje over het lal. Nu zijn we waar we wezen ten. Want daar ligt het betonnen 'angs het kanaal. Als het een beetje »jg mocht zijn, zult u weer genieten de fraaie vergezichten. Het fietspad voorlopig Jaagpad, maar daarvan u zich niets aan te trekken! Rechts n de wallen die Leusden aan het :ht onttrekken. krijgt daar uitzicht op een iw soort huizen in oosters aan- nd blank uitgevoerd Het heet Queekhoven, maar u moet naar rechts gaan, want dan belandt u voorlopig nog op een zandberg. Linksaf dus. De weg komt bij de bocht naar rechts bij een school uit. Die school gaan we voorbij, linksaf dus, en dan komt u op een ruim stuk straat, dat zowaar de Overtoom heet. Het liedje kent u nog wel, nietwaar? Schuitje varen, enzovoort. U mag het best gaan zingen, maar u moet ook opletten, Dit is moderne bouw mensen, er staan auto's opgesteld maar waar u precies moet fietsen is niet hele maal duidelijk. Dat geeft niet. u komt wel verder en na zo'n 100 meter is daar een gravelpad met de kleur van tennis velden Dat is zowaar de Zwartes teeg' Wel merkwaardig voor zo'n bruin pad, maar Zwartesteeg is een kostbare herinnering aan vroeger, toen hier het boerenland nog in al zijn weidsheid lag uitgestrekt en bij de kerk op de oude Kerklaan iende Gerrit") (tussen Amersfoort en Hoogland) Hek van de Schothorstlaan. slechts melkemmers en koeien het enige geluid veroorzaakten. Dit pad gaat u rechts op en u moet het helemaal afgaan. Dus ook rechtuit waar u een type witte huizen aan treft met hele hoge platte voorhoof den. Het is zaak tussen de roodwitte verkeersborden door te gaan, en ja hoor, daar is ineens het oude rusti ge land van Grootvaders tijd. Rechts staat een boerderij volko men knel tussen oud en nieuw. Of de bewoners er gelukkig zijn, be twijfelen we. De schapen hebben er een reepje grond, waar het dringen is om een sprietje gras. Nu maar linksaf, de fraaie Schothor sterlaan op. Wat mooi is het daar toch De stad ligt pal links met al zijn nieuwe huizen, maar de rustieke sfeer is nog duidelijk aanwezig. In de verte blijft de Lange Jan boven de huizen uitkijken Verderop is men bezig aan een atletiekcom- plex. Volgend jaar zal het er dus heel anders zijn. Jammer? Ach, we houden de nieuwe tijd toch niet tegen. ALLEEN MET ZON We rijden de Schothorsterlaan uit en gaan rechtsaf de Hamseweg op naar Hoogland. Een bekende weg, maar we verlaten direkt weer de bekende wegen, want op het punt waar het fietspad naar Hoog land ophoudt, ligt direkt naar rechts de Molenlaan. Daar is het rustig en daar blijft het rustig Rechts ziet u weer de Schothorsterlaan. Opletten, want verderop ziet u Park Schoonoord staan, maar daar moet u niet in. Een klein knikje naar rechts brengt u op een fraai pad door Aat Daale met bomen, dat Molenweg blijft heten. Er staat een teken van een doodlopende weg. maar daar moet u zich niets van aantrekken. Het is er echt geen verboden toegang' Rijden dus maar. Links ligt het sportpark en in de verte verrijst de markante toren van de Langenoord. Het is een slinger weg door het open land en dat zal u heus wel bekoren. Op een gegeven moment, bij boerderij Heidendal, vernauwt zich het pad tot een paadje Wees niet bevreesd, het paadje brengt u heus wel naar de wereld van huizen en straten. Het kan bij regen daar niet zo leuk zijn, maar u moet eigenlijk toch alleen maar zo'n tocht maken als de zon schijnt en de wind niet te hard blaast Het einde bij de kerk is frappant, langs de dokter! We laten de dokter voor wat hij en gaan nu rechts langs de kerk en komen daar op de Oude Kerklaan. Nu moeten we weer even goed onze ogen de kost geven, want aan het eind van de laan staat aan de rechterkant een soort boerderij met drie linden ervoor, genaamd Jn de Gloeiende Gerrit" volgens het schild boven de deur. Kenners zullen die naam wel kunnen verkla ren, wij niet. We gaan het erf op, komen langszij de school De Brin ken, nemen een scherpe bocht er omheen en rijden over een wat kronkelend pad verder Dat pad door het boerenland komt uit op de Heideweg. Die steken we over en gaan rechtuit verder. De weg blijkt de Reiniers- weg te heten en komt uit op het bekende 't Haartje. Dat loopt paral lel aan de grote autoweg, maar u duikt daar verderop via de Reinier- stunnel meteen onderdoor Aan de andere kant van de rijksweg gaat u eventjes linksaf over de Linden- boomseweg Het verkeer snort er heftig voorbij, maar het geluid zal gauw verstommen. U moet name lijk na zo'n vijftig meter weer rechts af. Het is niet zo goed leesbaar, maar er staat toch nog wel met vage letters ..Calveenseweg" op. HOBBELEN EN UITKIJKEN De weg is goed geasfalteerd, dat verhoogt dus weer het comfort van uw tocht. Maar dat duurt niet zo lang, want dit is een tocht van hobbelen en uitkijken voor kuilen in de weg. U komt aan een boerderij en daar gaat u linksaf over de Hogesteeg voorwaarts. Dat blijkt een lange weg te zijn met niet zo'n beste bestrating, De weg wordt gaandeweg wel iets beter, maar u mag er niet teveel van verwachten. Rechts in de verte ligt Hooglander veen, voor de rest is het een en al weidsheid zonder markante pun ten. De Hogesteeg gaat op een hoekpunt ineens linksaf. Recht door kan niet meer, maar niet getreurd, want links is een aardige, stille weg met mooie bomen. Kijk links is weer de toren van Hoogland te zien! Wie niet beter weet zou denken dat hij nu niet verder kan, omdat de weg een vervolg heeft met twee zeer smalle karresporen. Gelukkig blijkt er naar rechts, een bruggetje over, een vervolg te zijn in de vorm van de Achterhoekerweg Een wat typi sche naam voor een weg in deze streek. Het uitzicht is zeer impone rend. Heel in de verte links kunt u de kerktoren van Bunschoten zien. U passeert een boerderij met de fraaie naam ..Meidruppels". Er staan ook hier mooie bomen maar weldra is het gebeurd, want u komt op een kruispunt, waar de Keien- weg begint. Een waarschuwing voor slecht wegdek lijkt niet over bodig. Even vóór de bewuste krui sing gaat een naamloze weg naar rechts, maar die weg loopt dood Dus niet in de verleiding komen, avonturiers! De ontknoping komt nu snel. De Keienweg komt uit op de drukken en wat gevaarlijke Bun- Plaats waar de Zwarte steeg op de Schothorsterlaan uitkomt. Starten bij brug Valleikanaal richting Holkerweg (bij VVZA), Holkerweg niet opgaan maar rechtsaf Paladijnenweg bij Ko perhorst. Aan het einde linksaf over Sa- genlaan. Doorrijden tot Sara Burger hartlaan, aan overzijde daar van over fietspad naar rechts. Bij Silverstein linksaf tot Queekhoven. Bij Queekhoven linksaf, bocht naar rechts en bij school links af naar Overtoom. Overtoom oprijden tot aan het gravelpad en daar rechtsaf (de oude Zwartesteeg). Gravelpad helemaal afrijden tot aan de Schothorsterlaan. Links de Schothorsterlaan ge heel af. Bij Hamseweg rechtsaf naar Hoogland Na het einde fietspad direkt in Hoogland rechtsaf de Molen weg op. Verderop rechts het vervolg van de Molenweg op (pad met bomen). De hele Molenweg door het open land volgen (wordt later een paadje, dat vlakbij de kerk van Hoogland eindigt bij huis arts). Even rechts de Oude Kerklaan op en vijftig meter voorbij de kerk de voorzijde van de boer derij deGloeiende Gerrit'' op Aldaar links langs school lan delijk pad op en dit geheel volgens tot aan de Heideweg. Oversteken en Reiniersweg op. Aan het einde daarvan rechts af stukje 't Haartje op. Direkt daarop door de tunnel onder de autoweg door (Rei- nierstunnel) Klein stukje linksaf over de Lindenboomseweg Daarna direkt rechtsaf over de Calveenseweg Bij kruising met boerderij links af de Hogesteeg op Hogesteeg geheel volgen (ook na scherpe bocht naar links). Verderop volgt bij bruggetje een weg naar rechts, de Ach terhoekerweg. Deze geheel volgen tot aan kruispunt Keien- weg. Keienweg uitrijden tot aan krui sing met Bunscholerweg. Rechtsaf richting Nijkerk en over viadukt van autoweg rij den Op hoekpunt bij het witte huis Den Hoekbij rij wiel bord met aanduiding richting Barneveld, rechtsaf en Nautenaseweg volgen tot zuidelijk van Nijkerk. Straatweg Nijkerk-Amersfoort bij verkeerslichten oversteken. Rechtuit over Middachter- straat en spoorwegovergang oversteken. Weg heet daar verder Strijland. Rechtsaf over de Chopinlaan en direkt daarna linksaf over de Shchlenhorsterweg Deze blijven volgen tot p. 7162 en rechtsaf over Blokhuizer- steeg (Amersfoort 11 km) Rechtuit bij p. 20761 richting Amersfoort over Wolfsesteeg. Rechtuit bij p. 20278 richting Amersfoort (8 km) Bij p. 20270 in volgende bocht over Veenwal naar Hoevela ken. Ook bij p. 20133 rechtuit en niet links via Rasterweg. Veenwal blijven volgen tot Ho- gerbrmkerweg. Daar linksaf Hoevelaken in en verderop rechtsaf Oosterdorp straat. Terugweg Amersfoort naar ei gen keuze LEUSDEN - De kale plek ken van de voetbal- en hoc keyvelden van het Buiding-, Vallei-en Kerstenssportpark zijn kortgeleden opnieuw in gezaaid. Het jonge gras heeft tijd nodig om op te komen en daarom mogen de velden niet betreden wor den. Sommigen jonge sporters trekken zich hier echter niets van aan en maken de terrei nen onbespeelbaar. Als de jeugd van Leusden het ko mend seizoen wil voetballen of hockeyen, dan moeten ze nu sportief zijn en de velden voorlopig niet betreden, al dus een gemeentelijk pers bericht. In augustus kan er dan weer met volle teugen wor den genoten van het spel. DONDERDAG 20 JUNI 1985 Vergaderen hoort nog steeds tot de (min of meer verplichte) bezig heden van verenigingsleden Het percentage van deze lieden, die dat soort vrijetijdsbesteding echt leuk vinden of als een gezellig uitje zien, is over het algemeen niet indrukwekkend hoog. Toch roepen er maar weinigen, dat ze lid zijn van een sportclub om te sporten en niet voor het bezoeken van zo'n avond vullende praatparty. Daarentegen zijn clubbestuurders doorgaans meer overtuigd van het nut van zo 'n bijeenkomst - ik kan me niet voor stellen, dat ze maar doen alsof- en vaak wordt (veel) moeite gedaan om het vergaderingsbezoek te sti muleren. Ooit is bij een groot aantal sport clubs bepaald, dat voor het nemen van rechtsgeldige besluiten aan een quorum (kworum mag ook, maar staat zo goedkoop) moet worden voldaan In begrijpelijker taal wil dat zeggen, dat een be paald aantal stemgerechtigde le den - doorgaans een derde of de helft - aan de stemming dient deel te nemen Dat gaf de leden de indruk, dat zij voor de vereniging belangrijk zijn Zonder (een be paald aantal van) hen, kan de on derneming niet functioneren! Mooi gevonden, maar in de praktijk ach terhaald en die bepaling is dus uit de tijd. Niemand laat er zich nu nog door opjutten. Leusden's oudste badminton club zit er ook mee Dat bleek op de jongste jaarvergadering van BC Leusden. Op vrijdag 13 juni moest agendapunt 13 - diverse wijzigingen van het Huishoudelijk Reglement - in de ijskast worden gezet Bij gebrek aan voldoende legale stemmers moet een nieuwe algemene ledenvergadering per 25 juni a.s. worden uitgeschreven. Ik zet hier gelijk de aantekening bij, dat BCL het probleem keurig op gelost heeft. Gewoonlijk wordt, bij een tekort aan stemmers, de oor spronkelijke zitting pardoes beëin digd en tien minuten later weer heropend. Bij zo 'ntweede" verga dering is een quorum namelijk niet meer vereist. Waarom al die moei te? Zou het niet heel wat eenvoudi ger zijn een verouderde bepaling te schrappen of op zijn minst aan te passen aan de realiteit? (491) PC kerk door en zal vroeger wel lande lijk zijn geweest. Nu komt u via deze weg met een klein omweg- getje bij het kruispunt met de oude weg van Zwolle naar Amersfoort. U moet echt niet over die weg terug naar Amersfoort gaan! TIJDLOOS TRAPPEN Moe? Toch maar doorzetten, zo erg is het ook weer niet. We steken de weg over als de lichten op groen staan en komen nu op een fraaie weg met links de flatgebouwen van Nijkerk. Eronderdoor loopt een pad met de naam Het Spaanse Leger Dat is wel iets bijzonders, maar u moet Alva maar met rust laten. Pal rechtdoor over de Middachter- straat, de overweg richting Barne veld. De weg blijft fraai en heet na de overweg Strijland Op de vol gende kruising kunt u naar rechts via een stukje Chopinlaan en dan begint links vóór u de weer geheel in rustieke schoonheid gehulde Slichtenhorsterweg. Een weg om rustig en tijdloos verder te trappen. Op een bepaald hoekpunt ziet u op een plekje in de berm paddestoel 7162 met de vermelding dat Amersfoort nog 11 km. is Dat valt toch wel mee. De weg naar rechts dient u in te slaan. Het is de Blokhuizerstraat. Het devies luidt nu: onverminderd rechtuit rijden. Dus ook bij het volgende kruispunt met paddestoel 20761 (is wel aan renovatie toe) en de weg vervolgen over de Wolfsesteeg met zijn tallo ze afgeknotte bomen. Ook bij de daarop volgende paddestoel 20278 rechtuit (kruispunt Klaarwa- terweg). Na de bocht is er al direkt een andere paddestoel, namelijk 20270 (Veenburgerweg) en daar gaan we weer rechtdoor, nu via de Veenwal van de gemeente Hoevelaken. Bij paddestoel 20133 staat dat we linksaf naar Amersfoort moet en via de Rasterweg Dat lijkt ons een grapje. U kunt gewoon verder rechtdoor via de Veenwal en pas op het volgende kruispunt kunt u zonder bezwaar linksaf gaan op de Hogerbrinkerweg. Daar ziet u al het bord Hoevelaken. Eventjes nog en u bent op de grote weg door Hoeve laken, de Oosterdorpstraat. We rijden nu de Kolfschoterdljk op en als u trouw doorpeddelt komt u aan een kruising, waar de aloude Postweg ligt. Daar linksaf (Leusden nog 5 kilometer) en na het passeren van disco De Klaveet weer linksaf. Dan bent u op de Asschatterweg. Nog vier kilometer naar Leusden. De weg wijst zich nu vanzelf. Vermoeid? Gauw onder de douche en lekker onderuit in de luie stoel. LEUSDEN - Afgelopen zondag werd in Amersfoort voor de tweede keer een rollathon gehouden, een marathon op rolschaatsen Dit eve nement trok ook nu weer veel deelnemers (ruim 100) en veel toeschouwers. Veel belangstelling had de jeugd voor de minimarathon (20 rondes van 700 m) De jeugd t/m 14 jaar mocht hieraan deelne men. Cees Coenen uit Leusden 14 j. werd nu nadat hij vorig jaar winnaar was geworden met een kleine achterstand op Denis Boers- ma (12 j.) tweede. Derde werd Andy Schepers uit Amersfoort. (13 I) Dat hardrijden op rolschaatsen niet alleen voor jongens is wegge legd bewees Misja Abels uit Leus den. Zij kwam als eerste meisje binnen, in het totaal klassement op de vijfde plaats. Tijdens de prijsuit reiking mocht zij samen met de winnaar Denis Boersma uit Amers foort op het ereschavotje op de eerste plaats staan. Een van de longste deelnemers, Remco Abels (net 8 jaar) leverde de opmerkelijke prestatie om op de vierde plaats binnen te komen. Na de huldiging van de jeugd, bekers voor de winnars en medail les voor alle deelnemers gingen de senioren van start voor de hele marathon van 42 km De senioren. Vergezicht van de toren van Hoogland. schoterweg. U kunt rechtdoor over het Groenewegje, maar dat is niet de bedoeling. Rechtsaf de Bun- schoterweg op. Dat is even een flink recht stuk naar Nijkerk. Na misschien wat moeizamer fietsen dan op de landelijke paden krijgt u links de altijd opvallende kerk van Nijkerk in zicht. De weg wordt beter (geasfalteerd) en we gaan over het viadukt van de grote weg naar Zwolle. Doorrijden nu tot aan het hoekpunt waar het qoed ogende witte huis ,,Den Hoek" staat. U ziet daar rechts een fietsbord met rode letters, waarop u kunt lezen dat de weg rechts naar Bar neveld gaat. Doen maar, hoewel het niet de bedoeling is naar Barne veld te gaan. Om de hoek is het huis ineens niet meer zo wit Er staat een nieuw bord met de aan duiding .Amersfoort 10 km" De weg heet Nautenaseweg Deze weg loopt als het ware onder Nij- EUSDEN - Tijdens de Kring- nploenschappen zwemmen i de Kring Utrecht op 15 en 16 hebben Leusdense zwem- rs en zwemsters goede staties geleverd. We bericht- daarvan in de krant van dins- g. De elfjarige Leusdense Su- ene van de Brink, zwemster bij PC in Amersfoort zwom ar liefst vier eerste plaatsen ren. iet talentvolle zwemstertje be haalde tevens twee startbewijzen voor deelname aan de Nederland se zwemkampioenschappen die in juli in Amersfoort gehouden zullen worden Suzanne van de Brink won de 200 m wisselslag in 2 56.59. de 100 m vrije slag in 1 110 waarmee ze zich van deelname aan de Ne derlandse kampioenschappen ver zekerde, de 100 m rugslag in 1.21.4 (limiet Ned. kampioen schap) en de 400 meter vrije slag in 5.19.7. EUSDEN - Volleybalvereni- ig Leos heeft een geslaagd derlands kampioenschap hur or de jeugd achter derug. Na- jongens B1 in april districts- npioen van Eemland was ge- rden en meisjes B1 hetzelfde steerde in Amersfoort moch- beide ploegen meedoen aan voorronden van het kam- enschap van Nederland. Zo de jongens als de meisjes ;iël( wor n er var (tel. Haorstonden de vuurproef met 033 ns en werden respektievelijk iede en eerste waarmee ze kt voor de eindronden in ello in aanmerking kwamen. )e acht beste jeugdteams van Ierland gingen begin juni de d aan om de hoogste eer. Er d in twee poules gespeeld, irna de kruisfinales werden af- <erkt. De jongens van Leos ein- len als tweede in hun poule en neisjes eerste. In de kruisfina- wisten de Leusdense jongens echter niet waar te maken en gin gen in de spannende wedstrijd tegen Argus uit Zaandam eervol ten onder. In de strijd om de derde en vierde plaats herstelden de jon gens zich en wonnen van Dio uit Opsterwolde. Bij de Leos meisjes verging het beter. Zij volleybalden een goede partij tegen de andere finalist uit Sneek die echter via de beslissende derde set verloren ging, waarmee ze zich vicekam- pioen van Nederland konden noe men. LEUSDEN - Zaterdag 22 juni houdt motorclub „De Rockers" een open dag bij en in hun clubhuis „Rust in Vre de" gelegen bij LTV Leusden. Dit evenement wordt spe ciaal georganiseerd om de inwoners van Leusden en omgeving te laten kennisma ken met de cultuur en het doen en laten van de Roc kers. Er wordt een grote opkomst ver wacht van motorfanaten die deze dag groots willen beginnen met een toertocht georganiseerd door Harly Davidson Club Nederland. De mo torshow wordt gevormd door de deelnemende motoren van de toer tocht en enkele oldtimers in show room conditie. De autoshow is in samenwerking met de American Automobile Club en bestaat uit auto's uit de vijftiger en zestiger jaren. Er is een barbecue en een braderie die de hele avond zullen duren. Daarnaast zijn er diverse attracties en stunts, bierkraampjes, een vis kraam, vlees- en broodjes verkoop, een promotiestand en de verkoop van truien, T-shirts en stickers van de Harly Davidson Club Nederland Een HD-,,chopper". In het clubhuis worden non stop videofilms gedraaid van motorfees ten, toertochten, bouw- en openin gen van clubhuizen en zijn er diver se motorfilms te bekijken. De Rock and Roll-muziek wordt vertegen woordigd door de Black Cats, het Long Hom Trio, een gespeciali seerde Rock and Roll discotheek en is er de Juke Box. De uit voornaamelijk Leusdense leden bestaande dansformatie Back tot the Fifties zal het spekta kel opfleuren met dans en een modeshow. Bezoekers van de open dag zijn van harte welkom De entree is gratis. Het programma is als volgt: 9.00-10 30 uur Verzamelen van de motorrijders voor de toerrit 10.30-13.30 uur: Toerrit voor moto ren door de omgeving 12 00 uur: Openstelling van het terrein voor het publiek 13.30 uur Begin motor- en auto show, barbecue, braderie 14.30 uur: Optreden eerste band 15.00 uur: Dansdemonstratie door rock 'n roll- demonstratieteam 16.00 uur: Modeshow van jaren vijftig kleding 20.30 uur: Optreden van de tweede band 15 jaar en ouder, moesten 60 rondjes op de rollerskates afleg gen. Het ging er fanatiek aan toe Paul de Koning uit Capelle a.d IJssel lag zeker 50 rondes aan kop, maar toen bleek dat hij iets te veel van zichzelf gevergd had en zag hij de Amersfoorters Dennis en Stefan Lambrechts voorbijgaan. Winnaar werd uiteindelijk Dennis, zijn broer Stefan tweede en omdat Dave Lambrechts besloot er een familie aangelegenheid van te maken ein digde hij op een gedeelde 3e plaats met Juan Oliviera. De bekers werden uitgereikt en geschonken door de Heer A. Vee- nendaal uit Leusden van Rudolfo's Amsterdam

Leusder Krant | 1985 | | pagina 5