euwe financiële izet Blijhof Kantlijn ZAKELIJKHEDEN. Vakantierit Blokker in nieuw jasje hique" Jouw kleur, Gert. Nat touwtrekken Uit de bocht Crossfiets bij Leusdense Spar Zonsondergang Groene golf Even terug Wie vraagt? jschatterkamp Biezenweg 'harmant Wat bezielt de mensen toch? Loep op Leusden Als Prochemko zich toch nog in Leusden vestigt, wat GS verhoede, hebben we er op z'n minst een kleurrijk bedrijf bij. Cynische Leusdenaar: ,,De kleurslagerscentrale dus. De Leusdense socialisten zijn met zo optimistisch gestemd als de landelijke collega's: zij denken er maar twee zetels bij te krijgen Cynische liberaal: ,,Raads- of wethouderszetels?". Trouwens, nu HAF MO ook weer meedoet, zullen de rede lijke alternatievelingen ook wel aan meer zetels denken. Maakt het CDA zich geen zor gen? Wanneer mogen we weer eens zo'n heldere profilerings- schets van de Christen-demo craten verwachten? Meelevende CDA'er: ,,ik zou zo zeggen, dat Ummels, om maar eens een helder voor beeld te noemen, toch erg z'n best doet' Boze PvdA'er: ,,Zeg dat wel Hij neemt het inderdaad niet al te (Hage-)nauw". Volgens Jan Jacobs (PvdA) wordt er teveel gemeentebe leid achter gesloten deuren gemaakt. Interessant Jan, welk beleid? Of trap ik nou een open deur in? Over beleid gesproken. De kersverse straat Croesrak (wie bedenkt er nou zó 'n gruwelijke naam?) wordt éénhchtings- weg omdat 'ie te nauw blijkt te zijn. Dat vind ik nou het grappige van het gemeentelijke ver keersbeleid: ze proberen steeds maar weer nieuwe din gen uit. 't Is zo jammer, dat er nou nooit eens iets écht lukt. Insider: ,,Ach, die planologi sche ruimtelijke ordenaar ach ter de tekentafel dacht natuur lijk dat hij met het fietspaden plan bezig was. Leusden's verkeerslicht: ,,Als u mij ziet knipperen, dan is dat in de eerste plaats van ver bijstering. De Begijnehove wordt straks ook veilig voor de begijn tjes Leusdens spreekwoord De beste paarden staan op stal. Ummels: ,,lnde buiten- of in de binnenst al?" Belangwekkende vraag: Komt Jan Wagenaar in augustus speciaal van vakantie terug om zijn aandeel te leveren aan het I Achterveldse sportzaal-debat, of laat hij die beker lekker aan zich voorbij gaan? Sportief raadslid: Krijgt het beste voorstel dan een be ker?" De raadsleden zijn aan het droogzwemmen geweest in zwembad Bavoort. Die voelen liever geen nattigheid. Cynische Leusdenaar. ,,Nou, ze weten trouwens wel alles af van het natte vingerwerk". Geheel verwarde CDA'er: ,,Zo langzamerhand lijkt het er in Leusden op, dat de raad straks met de paarden moeten gaan zwemmen in de Achterveldse sportzaal" Gelukkig is de vakantie al bijna aangebroken V. ISDEN - Maandag- kwamen bestuur en van de speel- en re evereniging „Blijhof" (aar voor een tweede /ergadering in 1985. s de eerste ledenver ing, die in april plaats kon het financiële ge niet behandeld wor- orzaak hervan was een akelijke tussentijdse ing van penningmees- nieuwe penningmees- heer A. Bos, stond e zware taak een weer ins overzichtelijk e vormen van de finan ciële administratie, waarbij tegelijkertijd voor een geheel nieuwe opzet hiervan werd gekozen. Dit alles vergde zoveel tijd dat het bestuur onmogelijk tijdens de eerste ledenvergadering het finan ciële jaarverslag kon presenteren. Er werd toen een tweede aanvul lende ledenvergadering voorge steld. Hoewel de hierbij aanwezige leden verheugd waren over het leit dat er weer met een overzichtelijke financiële administratie gewerkt wordt, werd het negatieve saldo betreurd. Na goedkeuring van het financiële jaarverslag werden dan ook de hoofden bij elkaar gestoken om het beleid zodanig te wijzigen dat naar een anders uitziend saldo toegewerkt kan worden. Hierbij werd in eerste instantie niet gedacht aan verhoging van de huren. Eén van de taken die het bestuur zich ten doel stelt is herlei ding van de negatieve bedragen opdat herhaling zoveel mogelijk uitgesloten kan worden. Voorzitter Rob Zantvoord merkte hierbij op dat het dit jaar moeilijk is vergelij kingen te maken met voorgaande financiële verslagen omdat door de nieuwe opzet een aantal zaken onder een andere noemer zijn ge komen „Volgend jaar kunnen twee rekeningen naast elkaar worden gelegd en een eerlijker beeld ge ven," aldus de voorzitter. Doelstel ling van het bestuur is in ieder geval posten als energierekeningen te drukken en stimulering van verhuur van het gebouw Daarnaast wil men trachten sommige activiteiten rendabeler te maken. De nieuwe penningmeester merkte hierbij nog op dat nieuwe bezems wel schoon vegen maar dat prijsverhogingen absoluut niet zijn bedoeling zijn. is eens een man in Opheusden, bed in zijn dorp rondneusde. )nd er de „chique" één grote clique, rhulsde daarom maar naar Leusden. Piere Bont ACHTERVELD - zondag 23 ju ni organiseert AMCB onder ei gen regelement een vakantierit. Deelnemers kunnen vanaf 13.30 uur inschrijven bij hotel De Ros kam. De uitzetter van de rit telt mee in de strijd om het clubkam pioenschap. Nieuws uit het bedrijfsleven LEUSDEN - De zesjarige Jo- han Stoit uit Leusden mocht zich woensdag één van de zes gelukki gen in ons land noemen, die een crossfiers wonnen De prijzen wa ren verbonden aan een kinder- kleurwedstrijd, die de Spar winkel organisatie landelijk organiseerde. Er waren zes van die fraaie fietsen als hoofdprijs en de Leusdense Johan was een van de winnaars De heer A.F. Aldenzee reikte de prijs gistermiddag tijdens de brade rie die in winkelcentrum ,,De Bie- zenkamp" werd gehouden, uit. ord „Biezenkamp" bij het nieuwe bednjvencomplexje aan de Asschatterweg. bij hun pogingen wat meer be grip en respekt voor hun mede mens te tonen. „Bezint eer ge begint" is een oude zegswijze die zeker van toepassing is op het boven staande. Bezinning zal er misschien toe kunnen bijdragen dat men iets voor anderen kan gaan beteke nen en hun helpen wat minder eenzaam te zijn!" Daar kunnen diegenen, die dat aangaat het voorlopig weer mee doen, dachten we. Als ze dat dan ook maar doen, overigens en zich niet beperken tot erover praten Gert de Weerdt (PvdA) was het niet eens met de meerderheid van de commissie O W/RO, over de werkingstijden van de ver keerslichten. „Waarom moet dat nou zo rommelig. Laat die ver keerslichten nou gewoon alle maal tegelijk beginnen te werken en 's avonds laat laten ophou den. Ik persoonlijk heb er geen enkele moeite mee, om 's avonds om een uur of elf een minuut te moeten wachten bij een verkeerslicht, dat op rood staat," zo meldde hij. Waar hij overigens aan toevoegde, dat hl j misschien wel één van de weini gen was. „Dat snap Ik best," viel Harm Offerelns (GPV/SGP) De Weerdt in de rede. „Want rood is toch jouw kleur, Gert." Geen krachtsinspanning was de touwtrekkers te veel In Leusden werd algelopen zaterdag door de PJGU het jaarlijks provinciaal kampioenschap touwtrekken georganiseerd Elf heren- en zes damesteams hadden zich voor dit evenement ingeschreven. De touwtrekwedstrijd hadden dit jaar een speciaal tintje: de trekkende partijen werden gescheiden door een watertje. U raadt het al. de parti/ die erg hard aan het touw sleurde, bezorgde zijn tegenstander een nat pak. Dat gebeurde zaterdag drie maal. In alle gevallen waren teams uit Leusden de klos: twee keer de dames en een keer de heren van de PJGU Leusden (de Valleijongeren). Onder redelijke belangstelling kwam de volgende uitslag tot stand: heren: 1. Woudenberg I, 2. Harmeien, 3. Woudenberg 2. dames1 Harmeien, 2. Leusden, 3. Woudenberg. LEUSDEN - De firma Blokker aan De Komenij 8 heeft een in grijpende face-lift laten uitvoe ren aan haar interieur. Aan dat nieuwe gezicht van de winkel ligt een filosofie ten grondslag die rustig, overzichtelijk en vrijblij vend winkelen beoogt. Wat onmiddellijk opvalt na het passeren van de eveneens aange paste voorgevel is het lichte en de frisheid van het nieuwe interieur. De donkere hoeken, die de winkel voorheen had, zijn verdwenen door een aangepaste veniouiuiLj en uc nieuwe huiskleur. Erg praktisch is ook de gewijzig de groepering van de artikelen. De verschillende artikelgroepen zijn op logische wijze over het pand verdeeld en een veranderde loop route maakt die groepen makkelijk vindbaar. Op het gebied van ca deauartikelen heeft Blokket een uitgebreid assortiment, overzichte lijk en origineel gepresenteerd Voor artikelen die men al heeft, niet leuk vindt of dubbel heeft, bestaat de mogelijkheid om te ruilen. De gelukkige winnaar op zijn nieuwe crosshets onze verontruste lezeres: „Niet zo maar is bij mij de behoefte ontstaan om het onder staande eens onder de aandacht van de leefgemeenschap in Leusden te brengen. Blijkbaar schijnt hier een aantal mensen door een „roddelvirus" te zijn aangetast. In mijn eigen leven ondervind Ik dat, maar steeds vaker hoor je het ook van andere mensen. Vooral na de toename van het aantal echtscheidingen is het geroddel over elkaar niet uit de lucht. Sommige mensen proberen anderen In een situatie te mani puleren die niet bestaat en zich menselijkerwijs ook nooit zal voordoen. Vaak zijn het mensen dieer behagen in scheppen de onvrede en frustraties in hun eigen leven over te hevelen naar andere mensen, om zodoende hun ego op te vijzelen. Degenen die het moeten ont gelden behoren in de meeste gevallen tot de kwetsbaren in deze maatschappij, zoals ge scheiden vrouwen en mannen, alleenstaanden en samenwo nenden. Ook aan de kinderen van deze categorie mensen, die het vaak toch al moeilijk hebben, gaat het proces in veel gevallen niet ongemerkt voorbij. Zich verdiepen in de personen waarvan het doen en laten wordt gehekeld is er totaal niet bij. Met hun gevoelsleven, hun proble men om de weg in het normale leven weer te vinden en de ver oorzaakte spanningen in hun le venspatroon wordt geen reke ning gehouden. Het is maar al te waar dat men eerder geneigd is iemand In de goot te trappen dat haar of hem de helpende hand toe te steken. Oordelen over mensen is ge makkelijk zonder een poging te doen de ware achtergronden van hun doen en laten eerst eens nader onder de loep te nemen. Maak eens een profielschets van jezelf voor je minder vleiende uitlatingen over een ander doet. In veel gevallen zal dan de wij zende vinger naar een ander vlug weer worden ingetrokken. Ik wens hun veel wijsheid toe krant, een accountantsbureau, of naar een pas verhuisde kennis. Want nergens zijn onder „Biezenkamp" de nummers te vinden, waaronder de gezochte instellingen zich aan de Asschatterweg hebben gevestigd. Misschien toch een reden, om daar eens een ander naambord te plaatsen, omdat een kruising tussen Asschatterkamp en Blezenweg toch niet in de bedoeling zal hebben gelegen, naar we aannemen. „Ik voorzie, dat u straks op zult merken, dat dat fietspad niet dichter bij de weg kan komen te liggen, meneer de voorzitter," merkte Gert de Weerdt (PvdA) tijdens de vergadering over ver keerszaken op. „En als argu ment gebruikt u dan natuurlijk, dat dan de kans ontstaat, dat als er een auto uit de bocht vliegt, die op het fietspad terechtkomt," zo voltooide hij zijn pleidooi voor het verleggen van het fietspad langs de Helligenbergerweg. „Dat heeft u dan mis," ant- td woordde wethouder Jan Wage naar (VVD), „want ik had niet het voornemen, dat als argument aan te voeren. En mag ik dan nu het woord geven aan de heer Ossendrijver?" Waarop Ossendrijver (CDA), Onverstoord, uit de bocht ging met zijn eerste opmerking: „Meneer de voorzitter, ik ben er tegen, dat dat fietspad verlegd wordt tot vlak langs de weg. Want als er dan een auto uit de bocht vliegt Voorwaar, een krachtig argu ment. En ook zo origineel. Het voorstel over het fietspad van Sjef ten Berge (VVD), om de fietsers vanaf het viaduct tot de Groene Zoom vanaf zonsonder gang dan maar over te laten steken en aan de andere kant van de weg op een twee-zljdig te maken fietspad hun weg voort te laten zetten, wekte alom ver bazing. Zowel bij de commissieleden, die Ten Berge erop wezen, dat die tijden met name in de winter deels samenvallen met het spits uur, als bij de commissievoorzit ter, tevens partij-genoot van Ten Berge, Jan Wagenaar. Die maakte dan ook binnen de kortste keren korte metten met ditzoveelstealternatief. „Dat Is een slecht voorstel," zei Wage naar. „Het is inconsequent, om twee fietspaden gedurende een Onder de aanmoedigingen van het publiek trachtte men hel dreigende water verre van zich te houden. beperkt deel van de dag voor het verkeer maar samen te voegen. Bovendien is het zo, dat als je dat ene fietspad over die hele af stand geschikt wilt maken voor verkeer in twee richtingen, dan is dat nog duurder, dan het verleg gen van het fietspad." Daarmee werd de basis onder Ten Berges voorstel wegge haald, omdat juist de hoge kos ten van het verleggen van het fietspad, om precies te zijn 167.000,-, alhoewel het om een globale raming ging, voor de VVD reden was om met dit voor stel te komen. Ten Berge nam dan ook verder geen standpunt in, maar wenste de laatste ontwikkeling in zijn fractie te bespreken, zo meldde hij. Andersom is natuurlijk ook mogelijk. Dinsdag werd, naar we aanne men In elk geval naar verwach ting van Jan Wagenaar, nog eens, voor eens en altijd, duide lijk gemaakt, wat er in Leusden wordt verstaan onder de Groene Golf. Die is hier namelijk ver- keers-afhankelijk. En dat bete kent, dat die Groene Golf alleen bij voldoende verkeers-aanbod werkt. Wat neerkomt op de spits uren. Dat degenen, die zich met verkeerszaken bezighouden, be roepshalve of anderszins, hier goede nota van neme. Want als we het goed hebben begrepen, was het nu echt de laatste keer, dat Jan Wagenaar het uitlegde. Jaap Brandligt was maandag avond weer even terug in Leus den. Voor die mensen die snel vergeten: Jaap was tot 1984 voorzitter van de Leusdense schoolraad voor het openbaar onderwijs. In de functie van schoolraadvoorzitter kwam Jaap Brandligt meer dan eens in botsing met de Leusdense be stuurders. De schoolraad is ter ziele, daarvoor in de plaats kwam de Gemeenschappelijke Medezeggenschapsraad voor het openbaar onderwijs. Een or gaan dat bestaat uit afgevaardig den van schoolteams en ouders. Jaap Brandligt is naar Amers foort verhuisd en is nog maar al te zeer betrokken bij de proble men waar het openbaar onder wijs mee te maken heeft. Jaap kwam maandagavond naar Leusden om de GMR-leden voor te lichten over een regionaal orgaan dat RO-4 blijkt te heten. Het betreft hier een soort regio nale schoolraad waar Jaap Brandligt vice-voorzitter van is. RO-4 blijkt bestuursleden te le veren voor de onderwijsbegelei dingsdienst in Amersfoort. In de RO-4 zijn In principe alle 12 ge meenten in de regio vertegen woordigd. Leusden schittert door afwezigheid. In de GMR werd tot nu toe niemand bereid gevonden zitting te nemen in het regionale overlegorgaan. Jaap Brandligt bleek nog niets van zijn enthousiasme verloren te hebben. Na een vlotte babbel, zoals we dat van hem gewend zijn, werd er een Leusdens GMR- lid bereid gevonden zitting te nemen in het regionale overleg over het openbaar onderwijs. DONDERDAG 20 JUNI 1985 oortvarend als men bij tijd en en is, bij het gemeentelijke araat, werd er onlangs een iw naambord geplaatst bij nieuwe bedrijvencomplex, st de Biezenkamp. flezenkamp", zo luidt het opschrift van dit fraaie en ergens is dat misschien wel logisch, omdat je er van uit zou kunnen gaan, dat het nieuwe winkel-annex bedrijvencomplexje deel uit zou kunnen maken van het bestaande winkelcentrum „De Biezenkamp". Het Is echter onjuist. Alle ter plaatse gevestigde bedrijven en personen staan Ingeschreven op een nummer aan de Asschatterweg. Verwarring derhalve voor de vreemdeling, op zoek naar een kapper, een sdaktle: Hans Mosterd a.i. Ijdrage: Frits van Breda Dat men bij de gemeente niet leen voortvarend, maar zelfs larmant kan zijn is misschien et aan een leder bekend, sndaar, dat er er even de indacht op willen vestigen. Afgelopen dinsdagavond, dens de vergadering van de immlssle OW/RO over irkeerszaken, verbaasde Gert i Weerdt (PvdA) zich over het ige tempo, dat de imeentelijke werklieden in „De eterlng", en dan met name aan 'Hondsdraf aan de dag zouden ggen. „Er staat daar nu al iderhalve week een keet, nder dat er iets van irkzaamheden te merken is," ihlj. „Die keet staat er wel, maar in is elders in de wijk aan het irk," zo luidde het weerwoord n wethouder Jan Wagenaar VD). „Men is namelijk zo charmant weest, te wachten met het rder werken aan de indsdraf, tot deze commissie eft besloten, wat er met de rkeersdrempels daar moet beuren." Waarmee maar weer ns bewezen is, dat al die rhalen over de zo reekwoordelijke traagheid n het ambtelijk apparaat lang t altijd juist zijn. Wat op zich i charmant feit is, om óók is te constateren. Commissievoorzitter Jan Wa genaar (VVD) had dinsdagavond tijdens de vergadering van de commissie OW/RO een voorstel tot wijziging van de tekst van één der voorstellen. Het betrof punt veertien van de agenda, waarvan de tekst als volgt begon: „Door één der fracties, het CDA, is gevraagd te kijken naar. Wagenaar zag dat graag ver anderd. „Ik wilde dat graag an ders formuleren. Kunnen we daarvan maken: „Vanuit de raad is gevraagd?" zo vroeg hij de commissieleden. De reden voor de verandering was volgens de wethouder, dat als het nu niet anders zou worden omschreven, straks iedere keer In een voor stel zou moeten worden gefor muleerd, welke partij ergens om gevraagd had. Harm Offereins was het er best mee eens. „Maar,"voegde hij er aan toe, „vanuit de vraagstelling kun je in dit geval toch al zien, wie dat vroeg?" De volledige zin aan het begin van 't voorstel luidde namelijk: „Door één der fracties, het CDA, is gevraagd te kijken naar de oversteekmogelijkheden bij ,,'t Hamersveld", waarmee dui delijk werd, dat Offereins blijk baar doelde op de achterban van het CDA. Of hij nou vond, dat het CDA nu een bejaarden-partij is, of een bejaarde partij, werd overigens niet duidelijk. We ontvingen deze week een brief van een lezeres, die als hartekreet te beschouwen valt. De betreffende dame legde in haar schrijven de vinger op mis schien wel meer zere plekken, dan men kan vermoeden. Omdat het hier gaat om iets, dat ons zowel van belang, als van een niet mis te verstane strekking Ilikt, volgt hier het schrijven van

Leusder Krant | 1985 | | pagina 7