8B .Gemeente dringend gaan om andere plek )e Brink feestelijk ingewijd i Meer geld voor LR Nimmerdor rovincie wijst tweede volkstuinencomplex af Geen over kapping buitenbak Hagenauw Bezwaar van LTV Leusden verworpen Voorstel B&W: oortzetting van twee scholen leusder krant Leusden in cijfers Afscheids receptie bij „Palet" Auto total loss Zig-zag op Smoussesteeg Laatste avond seizoen VOC Bibliotheek gesloten BIJ VAN KOOY LEAST U EEN MERCEDES-BENZ 190 VOOR P.M. X HBSKiaSSMl Thema-avond over lage rugklachten Vandaag in de Leusder Krant Beloning leerlingen Rossenberg BDU Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden r.TTiTWwr mn ffl Botsing LIESHOUT 25 JAAR LEUSDEN Geen krant ontvangen? Hoofdredakteur: Bert Vos Redaktie en administratie Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Redaktie: 941494 Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement 16,65 per kwartaal Uitgave BDU BV krant DINSDAG 25 JUNI 1985 - 17e JAARGANG NO. 13 an één onzer verslaggevers) EUSDEN - „We zullen het emeentebestuur nu drin- end gaan verzoeken een ider terrein beschikbaar te ellen." Zo reageerde voor tter D. de Kooter van Stich- ig Volkstuinencomplex lusden gisteren op het be- :ht, dat de provincie niet [koord gaat met de aanleg in een tweede volkstu incomplex. leputeerde Staten baseren hun besluit op het standpunt dat het agrarisch gebied ten oosten van Leusden-centrum, waarin de 114 volkstuinen gepland waren, vrij moeten blijven van stedelijk getinte activiteiten. Het Valleika naal is de harde grens voor de stedelijke ontwikkeling van Leus den-centrum, aldus GS. Het tweede volkstuinencomplex was gedacht ten oosten van de As schatterweg, tegenover het be staande terrein met volkstuinen. Vorig jaar mei besloot de gemeen teraad 68 duizend gulden uit te trekken om de nieuwe volkstuinen te realiseren. Slechts de PvdA- raadsfractie en Evelien Blom (CDA) stemden tegen. Tegen het volkstuinenplan kwamen bezwa ren van omwonenden, de plaatse lijke landbouworganisaties en de Stichtse Milieufederatie. Zij we zen op de aantasting van het agrarisch gebied, de ongewenste overschrijding van het Valleika naal en de verpaupering van het landschap. Hun bezwaren heb ben dus een gewillig oor gevon den bij het provinciebestuur. Voorzitter De Kooter van Stichting Volkstuinencomplex, die zich lich telijk overvallen voelde door het nieuws, hoopt dat er tussen nu en de aanvang van het nieuwe volks tuinenseizoen op 1 april een an der terrein op de proppen komt. ,,Er zijn nu nog negen maanden om daaraan te werken. Waar wer kelijk een wil is, is een weg. Ge zien onze wachtlijst van zo'n hon derd mensen, zullen wij weinig bezwaar hebben tegen een an dere locatie voor de volkstuinen", aldus de heer De Kooter. De gemeente kon gisteren nog geen reactie geven op het be sluit van GS niet akkoord te gaan met het tweede volkstui nencomplex, waarvoor reeds een huurovereenkomst met de stichting van De Kooter was ge sloten. USDEN - Sinds vrijdag at in Leusden-Centrum de istelijke basisschooi 'De k'. De school is de voort- ing van twee scholen die inkele tientallen jaren be- n, namelijk de kleuter- ooi 'De Springplank' aan Asschatterweg en de la- re school 'Hamersveld' op hoek Lindenlaan/Lijster- slaan. kleuter- en lager onderwijs sa- ngaan in de basisschool moest één naam komen en na een dstrijd onder leerlingen, perso- il en (groot)ouders rolde er 'De ik' uit. De indiener van de uwe schoolnaam, meester ie van der Glas, werd daarvoor dag in de bloemetjes gezet. Hij de nieuwe naam gesugge- rd omdat op de plek waar de ooi staat in de 18e eeuw be- d stond als de brink. Vier leer- pn onthulden de naam en een uw vignet van de school, en anderen mochten meehelpen W In ouderwetse kledij werden er spelletjes gedaan. 'thappen, één van de evenementen ter viering van de nieuwe naam van de school 'De Brink'. bij het hijsen van de nieuwe schoolvlag. Met medewerking van vele ou ders begon daarna het feest pas goed. De kinderen, verkleed als Ot en Sien of in andere dracht uit het begin van deze eeuw, speel den spelletjes die hun overgroot ouders ook al gespeeld moeten hebben. Op de schoolpleinen en de grasperken er om heen werd geknikkerd, gehinkeld, je kon er steltlopen, er waren kruiwagenra ces en veel kinderen waagden zich voor het eerst aan piktollen. Diverse ouders konden niet nala ten het ook weer eens te probe ren. Zeer populair was vrijdag het ringsteken, al bleek het paard of de pony vervangen door de skel ter en de crossfiets. Dankzij het mooie weer konden limonade met gebak en de meegebrachte lunch buiten genuttigd worden. Ook maakten de leerlingen van zo'n honderd meter trottoir één grote, kleurige stoeptekening. Met een met naam en vignet be drukte tas mochten ze naar huis, zodat ze niet zo gauw zullen ver geten dat zij voortaan op 'De Brink' zitten. Onafhankelijk IBDUI nieuwsblad voor de gemeente Leusden DUU Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus den. Familieberichten en losse advertenties 42 cent per mm Bij kontrakten belangrijke korting Leusderheitjes 1,29 per regel (43 cent per mm). Losse nummers: 75 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR Ons kantoor, Asschatterweg 19 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9 00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur geopend Zaterdags gesloten. (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN/UTRECHT - Gede puteerde Staten willen niet mee werken aan het realiseren van manege van pony- en paarden- club Nieuw Hagenauw aan de Asschatterweg. GS hebben na melijk besloten de gevraagde verklaring van geen bezwaar voor de bouw van de overkap ping niet af te geven. In een persbericht wijst de pro vincie op haar standpunt dat het Valleikanaal de harde grens is voor de stedelijke ontwikkeling van Leusden-Óentrum. Het oostelijk daarvan gelegen agrarisch geoied, waarin de buitenmanege ligt. moet vrij blijven van .stedelijk getinte aktiviteiten", zo menen Gedepu teerde Staten (Van eén onzer verslaggevers) LEUSDEN - De commissie voor Bezwaar- en Beroeps chriften is van mening dat het AROB-bezwaarschrift van Lawn Tennisvereniging Leusden ongegrond ver klaard moet worden. De com missie stelt de gemeenteraad voor dit advies te volgen. De tennisvereniging had in april van dit jaar een bezwaarschrift ingediend tegen een door de raad genomen voorbereidingsbesluit voor de vestiging van het omstre den autosloop/woonwagenkampje langs de Valleilaan, hoek Midden weg. LTV Leusden, die haar com plex ook langs de Valleilaan heeft, vreest namelijk overlast van het autosloopbedrijf, en daarom leden verlies. Verder vindt de tennisver eniging, dat de bestemmingen sport en woon/werkgebied niet met elkaar stroken, en dat uitbreiding van het tennispark onmogelijk wordt wanneer het autosloopbedrijf zich vestigt. De commissie voor Bezwaar- en Beroepschriften vindt de bezwaren van de tennisvereniging prema tuur", aan de vroege kant dus. De planologische uitwerking van het plan om het autosloop woonwa genkampje langs de Valleilaan te vestigen moet nog gebeuren Er zijn dus nog genoeg (juridische) mogelijkheden om op het plan in te spelen, meent de commissie. Zij verzoekt b en w van Leusden de belangen van LTV Leusden, waar het gaat om de uitbreidingsmoge lijkheden van de tennisclub, in het oog te houden. (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Als de gemeente raad akkoord gaat komende donderdag, krijgt landelijke rij- vereniging Nimmerdor uit Leus den een aanvullende subsidie van ruim 42 duizend gulden, bo venop de voorgestelde 35 mille. Dit blijkt uit een voorstel van burgermeester en wethouders aan de raad. De aanvullende subsidie is be doeld als een tegemoetkoming in de kosten voor het kopen van grond voor de bouw van een nieu we manege In totaal dient ..Nim merdor" 550 duizend gulden uit te geven voor deze nieuwbouw Van dit bedrag is ongeveer één vijfde opgeslokt doordegrondkosten De landelijke rijvereniging heeft name lijk een perceel op Amersfoorts grondgebied moeten verwerven, ofschoon ze dat veel liever gehuurd had De manege is nu nog geves tigd aan de Vlooswijkseweg bij Oud-Leusden, maar moet daar weg in verband met de aanleg van een nieuw stuk rijksweg 28. Bij de vaststelling van de hoogte van de aanvullende subsidie heb ben b en wl een rekensommetje gemaakt, waarin ook de bouw van een manege voor de Achterveldse Singels is betrokken. ,,De Singels" gaat van de gemeente een stuk grond in het buitengebied huren a vijf gulden per vierkante meter (agrarische waarde).Nimmerdor" koopt voor 11,20 per vierkante meter grond van Amersfoort. Het college redeneert, dat er derhalve een verschil van 6.40 bestaat Omdat ..Nimmerdor" 6580 vierkan te meters grond moet verwerven, stellen b en w voor dit aantal te vermenigvuldigen met het verschil van 6,40. De aanvullende subsi die komt dan op precies 42.112,- LEUSDEN - De folder 'Ge meente Leusden in cijfers' is uit. Deze gids, die jaar lijks verschijnt, bevat enige gegevens over onder meer het aantal inwoners van de gemeente, de samenstel ling van haar raad en de be groting 1985. Voorts informeert de publi catie over het aantal wonin gen, de burgerlijke staat, leeftijdsopbouw, de loop der bevolking en scholen. Zolang de voorraad strekt is de folder af te halen bij bu reau Voorlichting in het ge meentehuis. LEUSDEN - Donderdag 27 juni wordt twee medewerkers van de lagere school Pallet" in Leusden Zuid een afscheidsreceptie aange boden. Het gaat om Elly van den Berg, die vier jaar bij de school werkzaam was. en Ton Werdler, die er veertien jaar werkte De receptie wordt gehouden van 15 30 tot 16.30 uur Een echt af scheid wordt het voor Leusden niet beide leerkrachten gaan naar ,,De Hobbit" in Leusden. LEUSDEN - Dinsdagavond om streeks half zeven vond een aanrij ding plaats op het kruispunt van de Heiligenbergerweg en de Lokhor- sterweg De bestuurder van een auto, die vanuit Leusden linksaf wilde slaan, richting het AC-restau- rant, kreeg groen licht van de ver keerslichten Hij vergat echter, dat dan ook het rechtdoorgaande ver keer vanuit Amersfoort, richting Leusden, groen licht krijgt Een botsing was het gevolg Eén van de auto's was total loss Overigens deden zich geen per soonlijke ongelukken voor. Beide bestuurders waren afkomstig uit Leusden. LEUSDEN - Om de fietsers op de Smoussesteeg beter te waar schuwen voor het feit, dat ze een kruispunt naderen, is besloten om het pad, ter hoogte van het kruis punt met Landjonker, zig-zag-belij- ning aan te brengen De commissie OW/RO was het met het voorstel eens, omdat men van mening is, dat de situatie ter plekke weinig overzichtelijk is, in die zin, dat men vaak te laat opmerkt, dat men auto's voorrang moet verlenen. Tijdens de vergadering werd nog gesproken over de mogelijheid tot het instellen van een stopverbod, maar men wil eerst een bekijken, in hoeverre de nu te nemen maatre gel voldoet. LEUSDEN - Donderdag 27 juni is het de laatste avond van het sei zoen in het Vrouwen Ontmoe- tings Centrum. Zoals eerder vermeld is er dan een kaasfondue. Het VOC opent het seizoen weer op dinsdag 27 augustus na de Culturade op 24 augustus. Tijdens de Culturade is het VOC ook geopend. LEUSDEN - Door even niet op te letten veroorzaakte zaterdag morgen een automobilist uit Leusden een aanrijding op de kruising Hamersveldseweg/ Burg. Van der Postlaan. Zonder uit te kijken reed hij, komende van de Hamersveldseweg, de kruising op. Een andere Leus- dense automobilist greep de wa gen van opzij. LEUSDEN - De biblio theek in Leusden-Centrum is vanaf 1 juli tot en met 10 augustus op maandag en donderdag gesloten. Op de andere dagen gelden de nor male openingstijden. De bi bliotheek in Leusden-Zuid is gedurende dezelfde periode op de maandagen gesloten. (advertentie) - MERCEDES-BENZ 190 en 190 D.esel - eide 190-ers op 20000 km-kontrokl i 1030,— per moond, excl. brandstof en btw HET BESTE VAN DE BESTE OFfIClEEl.MERCeOES BENZ 0EAIER NIJV£RHEIDSWEG65N AMERSFOORT TEl 033-635174 LEUSDEN - Belangenvereni ging Leusden organiseert een voorlichtings- en discussie avond over het onderwerp „lage rugklachten". De bijeenkomst wordt gehouden op woensdag 26 juni, traditiegetrouw in de Hakhorst om 20.00 uur. De Leusdenaren de heer W. van Deemter, fysiotherapeut en de heer L. Koch, huisarts, verlenen hun medewerking Veel mensen hebben last van rugklachten; beide sprekers zullen ingaan op mogelij ke oorzaken en behandelingsme thoden. Vooral zal ook aan de orde komen het voorkómen van rugklachten. Iedere belangstellen de is op deze avond welkom, de toegang is gratis. Scholen in nieuwbouw wijken zijn door versnelde woningbouw te klein pag. 3 Werkbezoek Van der Reyden aan Lisidunahof als „nuttig" omschreven pag.3 Laatste expositie van dit seizoen in 't Claeverenblad pag. 3 Muziekschool Leusden toont veelzijdigheid pag. 3 Indeling voor nieuwe competitie wekt bevreemding bij bestuur Roda pag. 5 Leen Boogaard voorzitter Schaakvereniging Leusden pag. 5 Joop van Santen scheidend voorzitter schaakvereniging: „Ik had te veel vertrouwen" pag. 6 Junioren clubkampioenen LTV Lookhorst pag. 6 Zwemvierdaagse ondanks matig weer geslaagd pag. 6 Haaien sloten seizoen af pag. 6 Loep op Leusden pag. 7 Zelfde musical op scholen bij afscheid zesde-klassers pag. 7 LEUSDEN - De leerlingen van de Rossenbergscholen hebben zich de laatste maanden ingezet voor het verzamelen van oud papier. Drie volle containers waren het resultaat. Door bemiddeling van de heer Leo Westgeest, medewerker van zwembad Bavoort, kon de school beschikken over een springluchtkussen Als beloning voor het verzamelen van het oud papier konder de leerlingen naar hartelust een ochtend springen. (advertentie) Laat gratis uw woning inrichten. Zie onze aktieweek in de etalage Hamersveldse weg 22. Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033-940691 Wanneer hij om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-94911.

Leusder Krant | 1985 | | pagina 1