Laatste expositie van dit seizoen in 't Claeverenblad PRUSSTUNT ALLE JACKS 50% KORTING Scholen in nieuwbouwwijken zijn door versnelde woningbouw te klein Jsidunahof: werkbezoek /an der Reyden nuttig Muziekschool Leusden toont veelzijdigheid Ntgea^m^4ptÜs> Mmet tydM dit u^hjnd//Aiy£FRIJ$ PwPm' Vrachtauto gestolen ALLEEN DIT WEEKEND: DE LEUSDER KRANT FOTO-KOPIE NODIG? Leusder Krant Openbaar onderwijs wil geen „dislokaties": FOTO-KOPIE DINSDAG 25 JUNI 1985 Bf»| Ifi plaatselijk nieuws Utssecretaris Van der Reyden tijdens zijn werkbezoek aan Lisidunahof. in gesprek met onder meer aemeester Rademaker. LEUSDEN - Bij de rijkspolitie werd maandag aangifte gedaan I van diefstal van een vrachtwa gen, die geparkeerd stond op de Buurtweg. De bestuurder had deze truck daar gestald, omdat bij hem thuis, in Leusden-zuid, er geen plaats voor was. Onafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Hoofdredakteur: Bert Vos Eindredakteur: Hans Mosterd Redaktie: Caspar van Loo, Boudewina de Boer Redaktie-secretariaat: Mia Veen Inlevering kopij en advertenties: i/oor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 00 uur. voor het Jonderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12-00 uur Redaktie en administratie: Kantoor Leusder Krant, Asschatterweg 19. Leusden-Centrum. Op werkda gen geopen van 09.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17 00 uur Telefoon 133-941495 (administratie) -941494 (redaktie) Abonnementsgeld: 62.60 per jaar, 31.80 per halfjaar, 16,15 per kwartaal. (lachten bezorging: Us abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagavond 18 00 uur te ebben ontvangen Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze 'oofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). jl 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze nspekteur bezorging, overdag 03420- 94206 labestellen foto's: te meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabestellen net uitzondering van archief- en historische foto's), bij vooruitbetaling p giro 871441 t.n.v. BDU b.v. te Barneveld, met duidelijke vermelding 3n gewenste foto, aantal, nummer van krant, pagina waarop de foto erd geplaatst. Nabestellen kost 5,- per exemplaar (formaat 13x18 D) en 10,- voor luchtfoto's (formaat 20 x 25 cm), kunt ook contant betalen op ons kantoor, usden-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u gewenste foto('s) thuis. •e LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- rantenkombinatie te Barneveld. LEUSDEN - Tot en met 30 juni is de laatste expositie van dit seizoen in Kees Vials Galerie 't Claeverenblad aan de Brink 16 in Leusden-Centrum. Het is een fraaie, ruimtelijke expositie, die open en plezierig oogt. Marlies van der Spek toont in een tweetal vitrines sieraden, Dik Plantinga keramische plastieken, en aan de wand hangen tekeningen van Cees de Munnik. Cees de Munnik stelt zijn teke ningen samen uit ontelbare pun tjes, die hij met diverse gradaties zwart potlood teweegbrengt. In die zwarte potloodtonen weet hij een grote verfijning en een ge voelig afgestemde nuancering te bereiken. Hij heeft een voorkeur voor boompartijen, soms ge combineerd met voornamelijk blinde gevels, die in zijn land schappen een sfeer van stilte en vervreemding veroorzaken. De natuurbeelden, die Cees de Munnik creëert, zijn gebaseerd op de werkelijkheid, maar hebben door het kader waarin hij ze plaatst, de volkomen afwezigheid van men sen en hun ingrepen in het land schap, het verrassende spel van perspectivisch wijkende strakke weg- en architectuurlijnen met het levendige gekrioel van bladermas sa's, een op zijn minst onrealisti sche uitwerking. Marlies van der Spek laat aan- (advertentie) Amersfoort, Utrechtsestraa! 10 Kinderen achter hun tafeltjes, werk van Dik Plantinga Dan zijn er de boeiende kerami sche voorstellingen van Dik Plan tinga te zien. Dik Plantinga gaat op een heel eigen wijze met keramiek om. Hij plaatst mensen in allerlei situaties, die hij met een knipoog waarneemt, en die hij verwerkt in driedimensionale objecten en wandreliëfs. Zijn voorstellingen zijn stuk voor stuk anekdotes, waarbij de toeschouwer het eigenlijke ver haal kan invullen Een pianostem mer aan het werk, kinderen achter hun schooltafeltjes, een jongetje op een brug Zeer suggestief geeft hij vaak de passende achtergrond weer. De vrijstaande plastieken zijn innemende mini-wereldjes. Als wandreliëfs heeft Dik Plantin ga zijn keramische voorstellingen gedeeltelijk achter ontspiegeld glas trekkelijke sieraden zien van rood koper en zilver, vaak in combinatie met perspex, hout of emaille. Zij heeft een aantal broches vervaar digd van groen-blauw borduursel en blauwwitten en rode perspex, gevat in alpaca. Ze heeft hangers van rood koper met geémailleerde voorstellingen van mensfiguurtjes in groepen bijeen, een grote gesp van rood koper gecombineerd met wengéhout en aluminium, en ze toont ringen en oorbellen van zilver waarop perspex is aangebracht, in geometrische patronen van lijnen en vlakken Haar vormgeving is krachtig, haar decoratie duidelijk en strak. De technische vaardig heid komt de draagbaarheid der sieraden ten goede De Leusder Krant en pasgeboren baby's Wat dat met elkaar te maken heelt? Alles! Bij de Leusder Krant kunt u namelijk geboortekaartjes bestellen om de nieuweling in "t gezin bekend te maken bij familie en bekenden. In ons kantoor liggen boeken mei voorbeelden klaar. U kunt ze meenemen om thuis de kaart, die u leuk vindt, uit te zoeken. Voor wat het lettertype betreft heeft u de keus uit hand- ol machineletters. Asschatlerweg 19. teleloon 941495 De tekeningen van Cees de Munnik bestaan uit ontelbare punten aangebracht. Een man fietst langs een rij bomen Op het glas zijn weg en berm in keramiek aangebracht Een straatwandsuggestie achter ontspiegeld glas heeft op het glas bomen, een kind dat zich over een kinderwagen buigt en de straat stoeprand. Een ongewone manier van keramiek brengen, die door zijn zuiverheid niets geforceerds heeft. Het is heel zorgvuldig sa mengesteld werk met een gedegen klei- en glazuurbehandeling en van een fragmentarische vormgeving en scène-aanduiding, die de toe schouwer veel vrijheid laat. (advertentie) Een broche van Marlies van der Spek Het kantoor is op werkdagen geopend van 9.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 17.00 uur LEUSDEN - „De gemeente Leusden heeft gekozen voor een versnelde woningbouw. Dat is een zaak van ruimtelijke ordening. Wat betreft de scholen blijft Leusden nu met de Zwarte Piet zitten. Noodlokaien zullen uit eigen zak betaald moeten worden", aldus de heer M. Reichert in de vergadering van de Gemeenschappelijke Medezeggenschapsraad voor het Openbaar Onderwijs (MGR). Als lid van de medezeggenschapsraad van de openbare basisschool „De Hobbit" is de heer Reichert betrokken bij de problematiek waarin de Hobbit verzeild is geraakt. De Hobbit heeft het volgend schooljaar beslist twee lokalen nodig om de stroom leerlingen uit nieuwbouwwijken op te kunnen vangen. Het ministerie wil niet zonder meer de kosten voor haar ekening nemen. „Eerst andere leegstaande schoollokalen in gebruik ne- nen, die op een redelijke afstand van de school te vinden :ijn", zo luidt het keiharde standpunt van het onderwijsminis- erie. De Hobbit is op dit moment iigenlijk al te klein. Er zijn op dit noment 270 leerlingen ingeschre- en. Men verwacht een extra toe- )0p uit de wijken Claverenblad en Vildenburg. De school ziet een antal mogelijkheden. Het liefst iet men dat er aan de school twee )kalen worden gebouwd. Als dat iet mogelijk is wil men graag twee EUSDEN - Staatssecretaris P. van der Reljden van het mi- sterie van Welzijn, Volksge- jndheid en Cultuur (WVC) eeft afgelopen woensdag Lisi- iinahof bezocht. De staats- icretaris had bij een eerdere Blegenheid al een bezoek toe- izegd, dat echter in eerste in- antie weer werd uitgesteld, oensdag 19 juni was het ech- r zo ver. Van der Reljden arrl- erde om twee uur 's middags, ►vrouw M.J.Tj. Stet, verpleeg- ndig direkteur van Lisiduna- f, verwelkomde de bewinds- noodlokalen bij de school geplaatst hebben. Als dat laatste ook niet mogelijk is zou een verbouwing van de huidige school wellicht ook uit komst kunnen bieden. Eén ding wil men beslist niet en dat is een lokaal in gebruik nemen bij een school in de buurt die een lokaal leeg heeft staan. Uit gesprekken met het ministerie man namens de bewoners, me dewerkers, direktie en bestuur. Tijdens het bezoek maakte de staatssecretaris kennis met de bewonersraad. Meerdere bewo ners spraken hem toe, waarbij één bewoonster een collage had gemaakt met de tekst: "Uw be denktijd gaat nu in", daarmee doelend op de bezuinigingen die in de gezondheidszorg aan de orde zijn. De staatssecretaris gaf in zijn antwoord aan, dat het moei lijk was om de bezuinigingen goed toe te passen. Hij gaf aan, en de gemeente is nu juist gebleken dat de laatste mogelijkheid het meest voor de hand ligt De Hobbit zou een lokaal in gebruik kunnen nemen van de R.K. basisschool ,,De Rossenberg", school ,,De Rossenberg. De medezeggenschapsraad van ,,De Hobbit" keert zich fel tegen een mogelijk besluit dat in deze richting gaat. De medezeggen schapsraad is bang dat er een „spelletje" gespeeld wordt rond de lokalen. De suggestie zou gewekt zijn dat de R.K Kinderlandschool wel een noodlokaal kan krijgen als het R.K. schoolbestuur daarom vraaqt. Een eerdere aanvraag in die richting heeft 't R K. schoolbe stuur ruim een jaar geleden inge trokken. Ook de Kinderlandschool zit met hetzelfde probleem als „De Hobbit", ook zij kan niet alle leerlin gen opvangen. NIET DEFINITIEF De medezeggenschapsraad van „De Hobbit" baseert haar verwach tingen op de inhoud van een brief die men onlangs van de afdeling dat verpleeghuizen geen verdere bezuinigingen opgelegd mogen worden. Bij zijn bezoek aan de verschil lende afdeling, waarbij de heer Van der Reijden sprak met mede werkers uit verschillende discipli nes en met een familielid, bleek overigens zijn betrokkenheid. Lisi dunahof was dan ook niet het eer ste verpleeghuis, dat hij bezocht. In de aktiviteitenbegeleidingszaal maakte de staatssecretaris kennis met vrijwilligsters, die een soos met bewoners leiden. Een aktivi- onverwijs heeft ontvangen. De brief geeft weer hoe de gesprekken met vertegenwoordigers van het minis terie zijn verlopen De gemeente heeft echter nog geen definitief standpunt ingenomen De Hobbit vindt dat een lokaal in een ander schoolgebouw, een zo genaamde „dislokatie", onderwijs kundig en organisatorisch nadelige gevolgen heeft. De GMR onder steunt de visie van de Hobbit en zal dit ook aan het gemeentebestuur kenbaar maken. DE HEERD Ook de openbare basisschool De Heerd heeft problemen, zo bleek maandagavond tijdens de vergadering van de gemeenschap pelijke medezeggenschapsraad. De Heerd is gebouwd als een school die ruimte biedt aan 2 kleu ter- en 6 lagere schoolklassen In de loop van de tijd zijn er bij de school al drie noodlokaien bijge- teit, die zij trouwens al tien jaar lang ondernemen. Na een bezoek aan de zaal voor fysiotherapie ging het gezelschap naar het dagbehandelingscen trum, waar de heer Van der Reij den kennis maakte met bezoe kers en medewerkers. Na afloop was er een diskussie tussen de staatssekretaris, medewerkers, direktie- en bestuursleden. Ook burgemeester J.W.M. Rademaker was daarbij aanwezig. Ook tijdens de discussie bleek de betrokkenheid van de staats sekretaris bij het verpleeghui zen. Hij gaf aan, dat er ook bin nen de Nationale Ziekenhuis raad goed gesproken moet wor den over het hoe, en door wie er hoeveel bezuinigd moet wor den. Daarbij gaf hij aan, dat er in zijn visie niet meer bezuinigd mag worden bij de verpleeghui zen, zwakzinnigeninstituten, al- bouwd. Met ingang van het nieuwe schooljaar heeft ook „De Heerd" nog één of twee extra lokalen nodig Uit gesprekken is al geble ken dat men er voorlopig niet aan hoeft te denken dat er nog meer noodlokaien bij de school komen. Het ministerie gaat ervan uit dat zolang er binnen een straal van 1000 meter nog een leeg lokaal is dat eerst benut moet worden. Bin nen die straal valt een leegstaand noodlokaal van „De Vallei" aan de Middenweg De inspecteur van het onderwijs heeft deze lokaliteit al aangeduid als „kippenhok" Het Is nog maar de vraag of dit lokaal nog een jaar goedgekeurd wordt Een ander alternatief voor „De Heerd' is een lokaal in de R.K. basisschool „Klimrakker" Deze school ligt pre cies 50 meter binnen de gewraakte kilometergrens. Medezeggenschapsraad en schoolteam van „De Heerd" zien het om tal van redenen niet zitten om zo ver weg een lokaal in gebruik te nemen. Behalve de onderwijs kundige en organisatorische pro blemen die men verwacht, ziet men ook problemen met betrekking tot de verkeersveiligheid. De Gemeenschappelijke mede zeggenschapsraad besloot maan- dagavond om zowel „De Heerd" als „De Hobbit" te steunen in het streven om noodlokaien bij de school te krijgen. B. en W. krijgen binnenkort een ongevraagd advies over de affaire in de bus gemene ziekenhuizen en psy chiatrische ziekenhuis, dan nu is afgesproken. Bij Lisidunahof voelde men zich enigszins ge steund door deze woorden, en beschouwde men het bezoek van de heer Van der Reijden als een nuttig werkbezoek. (advertentie) Een overzicht van de einduitvoering van de muziekschool. voren. Bovendien maakte voor zitter Mr. P.C.J. Janssen in zijn welkomstwoord duidelijk wat er nog meer gebeurt en staat te gebeuren bij de muziekschool. Naast de cursus Flamengo-gitaar, de cursus Improvisatie, het Voor bereidend Instrumentaal Onder wijs (V.l O.) en het kinderkoor, is de toets voor 3e-jaars leerlingen ingevoerd en zijn er plannen om ook in de richting van de popmu ziek aktiviteiten te gaan ont plooien. Tenslotte werd nog opge merkt dat men bezig is om de be stuursstructuur van de muziek school enigzins te veranderen. Dit alles om nog duidelijker de geza menlijke verantwoording te be werkstelligen van schoolmede- werkers enerzijds en ouders en leerlingen anderzijds voor het in standhouden van de muziek school Men gaat met dit uitge breide pakket het nieuwe cursus jaar in onder het motto: 'Ontdek je muzikale snaar bij de Muziek school Leusden' LEUSDEN - Onder grote be langstelling vond vrijdagavond in de St. Josephkerk te Leus den-Centrum de einduitvoering plaats van de Muziekschool Leusden. Er werd een geva rieerd programma gebracht dat zich uitstrekte van de Barok en de klassieken via flamengomu- ziek (met dans) tot aan Glenn Miller. Via uiteenlopende muziekstij len, verschilende muziekinstru menten en combinaties hiervan bracht de Leusdense Muziek school haar veelzijdigheid naar Spanning is van het gezicht af te lezen.

Leusder Krant | 1985 | | pagina 3