no i i* krant; Ierse kinderen op bezoek bij „De Hohorst" Gemeente koopt sloophuis voor f 243.000.- lerstel van choolvloer: 107.000.- Gouden PvdA-speld voor Eli Smit (81) fel i rA Kermis voor de peuters Het laatste schoolreisje Werkloosheid blijft dalen Op veiling: Vandaag in de Leusder Krant Vanwege 60-jarig lidmaatschap BDU Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden LIESHOUT 25 JAAR LEUSDEN Geen krant ontvangen? NAAIMACHINES 8 Fa. Van Huissteden 1 (reparaties alle merken) I Fa. Van Huissteden J ingetast door betonrot FOTO-KOPIE FOTO-KOPIE NODIG? Leusder Krant eusder crant se Hoofdredakteur: Bert Vos Redaktie en administratie Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Redaktie. 941494 Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement 16.65 per kwartaal Uitgave BDU BV DONDERDAG 27 JUNI 1985 17e JAARGANG NO. 14 LEUSDEN-Niet alleen de leerlingen van de lagere scholen maar ook de peuters nemen afscheid van hun school en luiden feestelijk de vakantie in In de beide peuterspeelzalen van Blijhof werd een kinderkermis georganiseerd. Voorgaande jaren gingen de peuters picknicken, dit jaar - en dat was maar goed ook gezien het weer-bleven de kinderen in de speelzaal. Gisteren deden bijna 30 peuters in de leeftijd van twee tot vier allerlei spelletjes zoals blikken gooien, snoepje poepen, watje blazen, werden er pannekoeken gegeten en limonade gedronken. Vanmorgen kwamen de overige peuters aan bod in beide speelzalen. LEUSDEN - „De Hohorst" in Leusden staat deze en vol gende week in het teken van Ierland. Dinsdagavond arri veerde een aantal Ierse kin deren met hun begeleiders in het Leusdense huis. Zowel in „De Hohorst" zelf, als op ver schillende reisjes het land in wordt een programma afge werkt, dat de Ierse kinderen een beter inzicht in ons land en de Nederlandse kinderen wat meer kennis over Ierland moet verschaffen. Gisteren was voor de Ierse be zoekers een rustdag, om wat bij te kunnen komen van de reis. s Avonds was er een Hollandse avond, met een voor ons land kenmerkende maaltijd, en verder spelletjes, die hier alom bekend zijn. Vandaag bezoekt men Giet hoorn. waar een dag wordt zoek gebracht met punteren Morgen bezoekt men Den Haag en Sche- veningen, waar onder meer een bezoek wordt gebracht aan Madu- rodam en Panorama Mesdag. Zaterdag worden de kinderen 's morgens vroeg al opgehaald door de gastgezinnen, die zich daarvoor hebben aangemeld. ,,We zijn ra zend enthousiast", zegt direkteur Jan Weggemans, ,,over de manier waarop Leusden op onze oproep heeft gereageerd. De reacties wa ren bijzonder positief, en dat geeft een heel lekker gevoel, bi) ons allemaal." Zondag en maandag organise ren de leren zelf een programma, waarna op dinsdag, woensdag en donderdag bezoeken worden ge- (advertentle) Nog twee dagen kans op een heel uur gratis kopen! Zie onze aktieweek in de etalage Hamersveldse- weg 22. bracnt aart ae Deltawerken, het Anne Frankhuis en op speciaal verzoek van de leren, aan Delft. Daar wordt de graftombe van de Oranjes met een bezoek vereerd. Vrijdag vindt in „De Flohorst" dan een Ierse dag plaats, volgens hetzelfde patroon als eerder een Flollandse werd gehouden. Zater dagochtend vroeg vertrekt het Ier se gezelschap weer. Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033-940691. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-94911 I Uw oude machine Is 1 geldwaard. I Kom gerust vrijblijvend I langs voor taxatie. H Nieuwe vanaf 499.- met H vrije arm. M Langstraat 82 I Barneveld B Tel. 03420-91591 a Utrechtsestraat 32 jj Amersfoort SI Tel. 033-634555 H De ntauwtchine-sptclainaak in uw omgmng H iW|rcc»rcrtn grow gewit* Werkloze jongeren kunnen administratieve ervaring opdoen in lOSKA-projekt pag. 3 Zesdeklassers verlaten lagere school. Deze keer aandacht voor de feesten van De Bongerd, De Hobbit, enDeHeerdpag. 3 Kennismaking met „De Rockers"pag. 3 Interview met meester W. Bos van de Loysder Hoek „Dag meester Bos. zeiden ze vroeger. Nu zeggen ze: hoi"pag. 4 De Vrouwenkrant in Leusden bestaat vijf jaar. Omdat „het leven van de vrouw interessant genoeg is om over te schrijven"pag. 4 Competitie-indeling voor zondag voetballers wordt niet gewijzigdpag. 5 Overig sportnieuws pag. 5 Loep op Leusden pag. 7 Burgemeester op zoek naar nieuwe bolide? pag. 7 Kantlijn Filmnieuws: filmzomer '85 in Grandpag. 7 Autonieuws: Golf en Scirocco „16-klepper" pag. 8 Servicepagina pag. 9 DOKTERSDIENST: tel. 948080 I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Een Wouden- bergse makelaar heeft na mens de gemeente op een openbare veiling een voor sloop bestemd huis met schuur, erf en tuin gekocht voor een bedrag van 243.000,-. De taxatiewaarde van het pand is circa 225.000,-. Het gaat om de dichtgespijkerde woning op de hoek Hamersveldseweg/ Noorderinslag, dat in de visie van de gemeente onder meer zal moeten wijken voor de aanleg van een fietspad. Het huis moet óók verdwijnen, zo wordt verwacht, voor een re constructie van het kruispunt Noorderinslag/Hamersveld- seweg. De woning, plus een lap grond van circa 16 are, werd gisteravond in 't Ros Beyaart op een vrijwillige openbare verkoping bij opbod en af slag verkocht. Deze veiling werd gehouden op initiatief van de erven van de voorma lige eigenaresse, die jongst leden maart overleed. De gemeente Leusden wil de in verband met de aanleg van het fietspad langs de Noorderinslag reeds veel eerder de woning kopen en vervolgens slopen. De eige naresse weigerde echter haar huis aan de gemeente te verkopen. Daardoor liep ze het risico onteigend te wor den, maar dat heeft de ge meente nooit overwogen. De laatste maanden werd het huis via een makelaar te koop aangeboden. Kennelijk kon de gemeente ook niet met de erven van de eigenaresse tot overeenstemming komen over verkoop. Op de veiling, die een groot aantal belangstellenden en bieders trok, bepaalde boer Vrijhoef het bod op precies 200.000,-. Bij de afslag, op het moment dat veilingmees ter Joop Willemse 43.000,- uitsprak, riep makelaar Schimmel uit Woudenberg namens de gemeente het be slissende „mijn". Daarmee was de koop voor f 243.000,- gesloten. (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Het aantal werklozen in Leusden blijft dalen. Vorige maand stonden 22 mensen minder geregi streerd voor een baan: 616 in mei tegen 638 in april. Het werkloosheidspercentage in Leusden bedraagt 8,7. Pre cies een jaar geleden lag dat 2% hoger. Een en ander blijkt uit het maan delijks overzicht voor de pers van het Gewestelijk Arbeidsbureau in Amersfoort Niet alleen in Leusden daalt de werkloosheid, in het rayon Amersfoort is dezelfde trend waar neembaar Stonden in april nog 8164 mensen ingeschreven bij het arbeidsbureau als werkzoekende, vorige maand was dat aantal ge zakt naar 7941. De daling van de werkloosheid doet zich met name voor bij de mannen, meldt het arbeidsbureau. Overigens is de in vloed van de schoolverlaters, lich ting 1985, rog niet in de werkloos heidscijfers opgenomen. Wat de geregistreerde vacatu res in Leusden betreft, daar zijn er 14 van tegen 19 in de maand april. Voor het rayon Amersfoort werden vorige maand 246 banen aangeboden, 48 minder dan in april. (advertentie) De bedoeling is, dat de schade aan de vloer tijdens de komende zomervakantie wordt hersteld De juridische adviseur van de ge meente knobbelt nog uit in hoever re de kosten 107 duizend gulden kunnen worden verhaald op de aannemer en architect Het voorstel om het krediet be schikbaar te stellen bereikt zo laat de gemeenteraad, doordat het ver zoek van het schoolbestuur pas op 10 juni jongstleden bij de gemeente werd ingediend. (advertentie) CBIOBICS (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - De 81 -jarige Eli Smit uit Leusden is door de PvdA geëerd met de gouden „roos in de vuist". Deze ere-speld kreeg hij voor het feit, dat hij 60 jaar lid is van de Partij van de Arbeid. De onderscheiding werd gis termiddag bij Eli Smit opge speld door Leusdens afde lingsvoorzitter Jaap Steur De handeling vond plaats in be jaardentehuis 't Hamersveld, waarin de PvdA-jubrlaris net was getrokken. Hij toonde zich duidelijk verrast en ontroerd door de onderscheiding. Eli Smit werd samen met zijn vrouw, die inmiddels is overle den, op 25 december 1924 'id van de SDAP, de Sociaal De mocratische Arbeiders Partij Deze politieke club ging na de tweede wereldoorlog op in de toen opgerichte Partij van de Arbeid. Ofschoon de PvdA dus pas zo'n veertig jaar bestaat, wordt toch gesproken van een 60- jarig lidmaatschap van deze politieke partij. De heer Smit, die sinds 1979 in Leusden woont, was voor zijn SDAP-tijd lid van de Arbeiders Jeugd Centrale (AJC). Gistermiddag liet de PvdA- jubilaris blijken nog steeds de politiek, zowel plaatselijk als landelijk, te volgen. .Zolang mijn koppie goed is, volg ik alles", zei hij goedlachs, en met alles bedoelde hij dus ook de politieke schermutselingen De man die nooit getwijfeld heeft aan het socialisme, sprak bewonderend over Marcel van Dam (,,die kan lezen en schrij ven, noem ik dat"), en typeer de plaatselijk PvdA-fraktie- voorzitter Corri Verduin als ,,een vechtster" LEUSDEN - De Springplank voor de laatste keer op schoolreis. Mogen er dan geen schoolreisjes meer gehouden worden f Jawel, maar het was het laatste reisje voor de leerlingen van deze kleuterschool die samen met lagere school Hamersveld de nieuwe school De Brink heeft gevormd. Per huifkar trokken de kinderen door landgoed Den Treek en waar spelletjes gedaan werden en een speurtocht was georganiseerd éen onzer verslaggevers) USDEN - Met de repara- an de door betonrot aan- ste vloer van de Gerefor- rde Basisschool is een ag gemoeid van 107 dui- gulden. De gemeente- wordt vanavond ge- gd, in een nagekomen stel van B en W, om dit et beschikbaar te stel- 1 vorig jaar werd geconsta- dat de vloer van de acht jaar school op een aantal plaatsen iangetast door betonrot. On- ek wees uit, dat de oorzaken ht moesten worden in het calcium-chloride gehalte van ton, de slechte verdichting van het belon en de aanwezigheid van veel vocht en zuurstof in de kruipruimte van de school, die aan Rozengaarde staat. De onderzoe kers, van adviesbureau Groenen dijk en Poot, weten de schade aan een constructiefout tijdens de bouw van de school Het schoolbestuur heeft alle mo gelijke moeite gedaan om de kos ten, die gemoeid zijn met het her stellen van de schade, te verhalen op de architect en de aannemer Tot op heden is dat nog niet gelukt. Omdat langer uitstel van het uit bannen van de betonrot inde vloer niet gewenst is, heeft het schoolbe stuur van de Gereformeerde Basis school zich gewend tot de gemeen te en doet een beroep op de onder wijswet. Onafhankelijk meuw$blad voor de gemeente Leusden IBDUI amilieberichten en losse advertenties 42 cent per mm i| kontrakten belangrijke korting usderheitjes 1,29 per regel (43 cent per mm) ïsse nummers 75 cent per stuk PENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR, ns kantoor, Asschatterweg 19 te Leusden-Centrum is dage ts van 9,00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17 00 uur geopend iterdags gesloten. erschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus- en.

Leusder Krant | 1985 | | pagina 1