Zesde klassers verlaten lagere school feestelijk Administratieve ervaring ivoor werkloze jongeren W" W: leusderk Cine Leusden organiseert amateurfilmwedstrijd '85 JS|ln september van start Noodlokalen voor „Holm" en „Hobbit" Bejaarden uitstapje Kennismaking met De Rockers Bejaardensoos op vakantie DWS houdt rommelmarkt Uitslag Stots prijsvraag Fietser gewond DONDERDAG 27 JUNI 1985 plaatselijk nieuws DE HEERD Woensdagavond nam de zesde klas van de openbare onderwijsge- meenschap ,,De Heerd" afscheid. LEUSDEN - Afgelopen week hebben de verschillende scholen In Leusden afscheid genomen van de leerlingen van de zesde klas. Publiceerden we dinsdag een verslag van de lagere scholen De Wegwijzer en 't Palet die beide een musical opvoerden, dit keer komen de scholen De Bongerd, De Hobbit en De Heerd aan de beurt. Volgende week zal verslag gedaan worden van de aktiviteiten rond het verlaten van de lagere scholen in Achterveld. termiddag mocht de hele klas naar hun eigen optreden kijken op de TV. Eén van de ouders had de hele musical op de videoband gezet. Vanavond is er dan nog een klas se-avond bij éen van de klasge nootjes thuis. In alle drukte is schoolhoofd Harry Boon niet toe gekomen aan het schrijven van de rapporten. Morgenochtend mogen de schoolverlaters het document alsnog even op komen halen. DE HOBBIT Lagere school De Hobbit viert het afscheid van de zesde klas De leerlingen (37 in getal) voerden de musical ,,'n Speeltuin?., 't Einde!" op. Het ging erom in een wijk een speelgelegenheid te krij gen in plaats van parkeergarages of andere grote gebouwen. In een soepel lopend geheel werd dit pro bleem opgelost. Met veel enthou siasme en zwier brachten de kinde ren deze musical ten tonele Tot slot was er nog ter gele genheid van het afscheid van de zesdeklassers een gezellig sa menzijn met ouders, leerlingen en leerkrachten. 62,60 per jaar, 31.80 per half jaar, 16,15 per kwartaal Jachten bezorging: Is abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagavond 18 00 uur te ebben ontvangen. Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze oofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18 30 en 19 30 uur). 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze ••spekteur bezorging, overdag 03420- 94206 abestellen foto's: meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabestellen iet uitzondering van archief- en historische foto's), bij vooruitbetaling giro 871441 t.n.v. BDU b.v. te Barneveld, met duidelijke vermelding in gewenste foto, aantal, nummer van krant, pagina waarop de foto ird geplaatst. Nabestellen kost 5,- per exemplaar (formaat 13 x 18 en 10,- voor luchtfoto's (formaat 20 x 25 cm), kunt ook contant betalen op ons kantoor, lusden-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u gewenste foto('s) thuis. LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- antenkombinatie te Barneveld. LEUSDEN - De plaatselijke amateurfilmclub Cine Leusden organiseert een amateurfilm wedstrijd. Het onderwerp zal „feest" zijn. De vertoning van de beste super 8-films zal pas in november gebeuren. Het wedstrijdreglement ziet er als volgt uit: - filmonderwerp:Feest", in ruime betekenis; - super 8-film met geluid: stripe of losse (cassette)band; - afgerond werkstuk, voorzien van titel; - inzending mag niet eerder be kroond zijn met een prijs; - maximum lengte 15 minuten, - de film moet gemaakt zijn in 1984/1985; - inzendingen dienen uiterlijk vrij dag 25 oktober a s binnen te zijn bij Max Bremer, Salamander 50 (033-942805) of Piet Rijswijk, Travertijn 24 (033-943341); - i.v.m. de voorbereidingen voor jurering en vertoning is opgave van deelname vóór 12 oktober dringend gewenst. Een telefoon tje is voldoende; - inzendingen in filmdoos met ver melding van naam, adres, titel, lengte, produktiedatum, aantal beelden per sec. en geluidssys teem. Voor het selekteren van prijs winnende films zal een jury wor den ingesteld. De vertoning van de beste films, waaronder na tuurlijk die van de prijswinnaars, zal plaatsvinden op vrijdag 8 november in Groot-Krakhorst. uiu, iiiwuviiiv u^ui uiuui 'xuuni mcci uii van i ioi yi uycni, waai n i jut fyci Cl uc adlld 11 lUtJl&t I rijgen, ervaring op te doen met administratieve werkzaamheden. EUSDEN - In september tart een projekt waarin ingdurig werkloze jonge- sn, met behoud van uitke- ng, administratieve erva- ng kunnen opdoen. Dit ad- linistratleprojekt wordt oor de IOSKA (Instituut ter ndersteunlng van Soclaal- ulturele Aktiviteiten) in imersfoort opgezet, onder dere in samenwerking met Stichting TussenTIjds eusden. an de gemeente Leusden Is en subsidie gevraagd even- s van de gemeente Amers- iort. Het ministerie van VC neemt echter het groot- e deel van de kosten op ch en het tekort wordt door Provincie gesubsl- eeerd. mgeren die langdurig werkloos n en jongeren die geïnteres- erd zijn in administratief werk aar niet de juiste opleiding heb- in of hun opleiding niet hebben gemaakt, kunnen door dit pro- <t werkervaring opdoen. Voor- elden van werkervaring liggen i het gebied van: leren met een mputer om te gaan, uitwerken n vergadernotulen, typen van ibbladen en andere teksten, invoudige verenigingsboekhou- igen bijhouden, enzovoorts, holing, in die zin van een cur- steno, machineschrijven, mputergebruik worden, voor rer daar belangstelling voor is, rzorgd door bestaande instellin- n op dit gebied zoals de Streek- looi voor Beroepsbegeleidend iderwijs. iHOEFTE oraf is nooit aan te geven of ge- ag deelnemers aan een projekt e zullen gaan doen. De initia- nemers gaan uit van een ge- Idelde bezetting van 10 15 sonen. De tijd dat iemand Cö[/1 ilneemt kan variëren van en kele weken tot maximaal één jaar. Uit de gegevens van het GAB (Gewestelijk Arbeidsbureau) Amersfoort blijkt dat er 1617 werk loze mannen tot en met 22 jaar en 1719 vrouwen in diezelfde leef tijdsgroep werkloos zijn. Vooral veel vrouwen laten zich inschrij ven voor administratief werk. De opleiding van deze ingeschre venen ligt grotendeels op LBO-ni- veau en werkervaring ontbreekt meestal. Door nauwe samenwerking met het GAB Amersfoort moet het daarom mogelijk zijn genoeg deelnemers aan te trekken. WERKAANBOD Voordat het projekt werd opgezet is er een enquête gehouden on der instellingen en verenigingen die eventueel in aanmerking ko men om delen van hun admini stratie uit te laten voeren. De reakties waren positief. In mei is begonnen met een proef waarin een aantal verenigingen werk voor een klein aantal deelnemers afstonden. Door deze aanloop fase en de enquête mag worden aangenomen dat er bij de start ge noeg werk voorhanden zal zijn. Verenigingen betalen een vast- rechtbijdrage per jaar voor het werk dat zij aanbieden. De ver wachting is dan ook dat na ver loop van tijd het projekt kosten dekkend kan werken. Om zo professioneel mogelijk te kunnen werken is het noodzake lijk dat het projekt beschikt over goede kantoorapparatuur. Het gaat echter om een experiment dat na een half jaar geëvalueerd wordt. Na een jaar wordt bekeken of het projekt wordt voortgezet. Om die reden is de meest kost bare apparatuur, zoals een com puter met toebehoren op huurba- sis aangeschaft. WERVING Zoals eerder gezegd kunnen deel nemers via het GAB Amersfoort aan het projekt deelnemen. Daar bij kan de Stichting TussenTijds Leusden deelnemers voordragen Leusdense instellingen en ver enigingen kunnen evenals die uit Amersfoort werk aandragen. Alle werkzaamheden worden vooraf door een beoordelingscommissie getoetst. Het aangeboden werk mag bijvoorbeeld niet worden uit gevoerd wanneer de instellingen of vereniging zelf een betaalde kracht kan aanstellen en zo zijn er nog meer regels te noemen. De begeleiding van het projekt is in handen van een administratief deskundige en ervaren coördina tor die wordt aangesteld via de WVM-regeling (Werkverruimende maatregelen). Deze coördinator wordt ondersteund door een be geleidingscommissie. Het alge meen bestuur van het IOSKA blijft echter verantwoordelijk voor het totale projekt. Die is hel rtieren, Onafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. lage. Ee Hoofdredakteur: Bert Vos indredakteur: Hans Mosterd tedaktie: Caspar van Loo Boudewina de Boer tedaktie-secretariaat: Mia Veen :n hoge sselt. hebben etto: een nlevering kopij en advertenties: 'oor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 00 uur. voor het Jonderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12-00 uur. itedaktie en administratie: (antoor Leusder Krant, Asschatterweg 19. Leusden-Centrum Op werkda- |en geopen van 09.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17 00 uur Telefoon HORFl1 l33*941495 (administratie) -941494 (redaktie). Abonnementsgeld: ACHTERVELD - Vanmiddag wordt de laatste soos-middag van het seizoen van de bejaar densoos qehouden. De soos- middagen zullen weer aanvan gen op donderdag 22 augustus. Enkele bedrijven in Achterveld namen het initiatief om tijdens deze vakantie periode voor de soos le den die niet met vakantie gaan een kaart-middag te organiseren. Wan neer deze kaart-middagen zullen plaats vinden zal tijdig bekend wor den gemaakt. ACHTERVELD - Ook dit jaar organiseert de muziekvereni ging D.W.S. weer een rommel markt. De rommelmarkt zal wor den gehouden op zaterdag 24 augustus in Ons Gebouw. De opbrengst komt geheel ten goe de aan de muziekvereniging voor aanschap van muziekin strumenten en uniformen voor de jeugd die de laatste jaren lid van D.W.S. zijn geworden. Men hoopt dat er ook dit jaar weer veel spullen opgehaald kun nen worden. Degenen die spullen op te ruimen hebben en dit aan de muziekvereniging willen afstaan kunnen even bellen naar de vol gende adressen Jos Hoefkens, Achterveld, tel. 03425-2083. Willem Wouters, Stoutenburg, tel. 941197 Jurrien Hilverts, Leusden, tel 945882. De spullen worden dan afgehaald. De eerste huis aan huis ophaal- avond zal zijn op woensdag 4 juli. DE BONGERD Ook voor de zesdeklassers van de openbare school „De Bongerd" is het bijna afgelo pen met de lagere schooltijd. Serieus lessen volgen is er niet meer bij. Dinsdag was de zesde van „De Bongerd" de hele dag te vinden in de feest zaal van het „Ros Beyaart". Twee generale repetities en twee „echte" uitvoeringen stonden er voor die dag op het programma. Net als een aantal andere scho len is het bij ,,De Bongerd" traditie geworden dat de zesdeklassers met de uitvoering van een musical afscheid nemen van de school „De Bongerd" had voor dit jaar de musical „Disco in Doedorp" uitge kozen. De musical van Thomas Brugman en Hans Peters jr. werd tweemaal ten tonele gevoerd door een compleet verschillende bezet ting. Het komt er in feite op neer dat elk kind twee verschillende rollen krijgt toebedeeld, 's Middags, tij dens de voorstelling voor de rest van de school wordt door een ieder in een andere rol gespeeld dan 's avonds voor ouders en andere belangstellenden. Disco in Doedorp is een gezelli ge musical met een aantal goed in het gehoor liggende liedjes. Onder de kinderen die nu de school verla ten bleken een paar toneeltalenten te zitten, wat erg leuk was om te zien.Zoals wel vaker bij een musi cal het geval is deed de inhoud van het verhaal er niet zo erg toe. De wijze waarop het geheel gepresen teerd werd, was veel belangrijker. De kinderen zelf waren voor wat betreft hun eigen kleding op het toneel erg vrij gelaten wat één en ander alleen maar leuker maakte. Het decor, vervaardigd door Syl vian Albanèse, gaf het toneel bo vendien een erg fleurig aanzien. De 23 kinderen die nu afscheid genomen hebben van „De Bon gerd" brengen de laatste week al feestend door. Maandagavond werd er in de aula van de school een disco-avond gehouden. Gis- leder jaar met een musical en een cabaret. De musical Spoken op Griezel- stein werd met elan, vaart en muzi kaliteit op het toneel gezet. Aanwe zige ouders, grootouders en broer tjes en zusjes griezelden mee met het spookachtige verhaal, met een spannend en onverwacht slot. De professionele aankleding, belich ting en het spookachtige decor verhoogden de spanning. Na de musical werd met vakmanschap abaret getoond door dezelfde klassers. Verschillende zaken warden daarbij op humoristische wijze op de hak ge nomen en met snelle liedjes afge wisseld. De muzikale omlijsting werd op de hele avond verzorgd door een leerling-organist. Regis seurs van de avond mevrouw J. Vat en de heer R. de Boer werden aan het eind van de avond gehuldigd Rond middernacht werd de ge slaagde avond pas afgesloten LEUSDEN - De basisscholen De Holm en De Hobbit krijgen elk twee noodlokalen. Dit is het re sultaat van overleg tussen de gemeente en het ministerie van onderwijs. Gisteren zaten beide partijen rond de tafel. Het is de bedoeling dat De Holm en De Hobbit de noodlokalen, waar ze om zitten te springen, in augus tus in gebruik nemen. Een scène uit de musical van ,,De Heerd". LEUSDEN - Het jaarlijkse be jaardenuitstapje van het Comité Ontspanning Bejaarden Leus den wordt dit jaar gehouden op donderdag 5 september. De be jaarden zullen een bezoek bren gen aan het Noorder Dierenpark te Emmen. Rond acht uur 's morgens wor den de bejaarden van verschillen- LEUSDEN - De uitslag van de lustrum prijsvraag van Stots Op tiek in winkelcentrum De Blezen- kamp vorige week voor het vijfja rig bestaan van de optiek tijdens de braderie gehouden is bekend gemaakt. Van de 125 personen die de prijsvraag invulde wist slechts één de vragen foutloos te beantwoor den De eerste prijs, een verrekijker gaat naar S. v. Nooren, Lindenlaan 5. De tweede prijs, de barometer gaat naar Camiel Roos, Henegou wen 7 De derde prijs, de thermo meter is gewonnen door J v.d Brink. Melafier 2. de vaste punten afgehaald om ver volgens te vertrekken vanaf de parkeerplaats bij café Grooteveen aan de Tweede Steeg. Onderweg zal worden gestopt voor koffie en gebak. Tegen het middaguur hoopt de ploeg in Emmen aan te komen. In het dierenpark is iedereen vrij in zijn doen of laten. Om 16.00 uur wordt er gedineerd in het restau rant van het dierenpark en om 18.00 uur vertrekt de ploeg weer richting Leusden, onderweg zal nog een keer worden gestopt voor een kop koffie. Tegen 21.00 uur zullen de bejaarden weer in Leus den terug zijn. De kosten voor dit uitstapje bedragen 40,- per per soon. Inlichtingen kan men verkrijgen bij J. Tuin, telefoon 946027 W Wittebrood, telefoon 03425-2098 LEUSDEN - Een inwoonster van Waalbrugge raakte dinsdag gewond toen ze op de Noorde rinslag met haar fiets een onge luk kreeg. Ze reed, komende van Groenhouten-noord, het fiets pad langs de Noorderinslag op zonder voorrang te geven aan een bromfietser uit Leusden. De Waalbrugse kwam ten val en moest vervolgens aan haar ver wondingen behandeld worden in het ziekenhuis, aldus de rijkspo litie. LEUSDEN - Enkele honder den bezoekers hebben afgelo pen zaterdag kennis gemaakt met de cultuur van motorclub De Rockers die een open dag organiseerden in en om hun clubhuis. Gedurende de hele dag en avond werden inwoners van Leusden en omgeving in de gelegenheid gesteld om iets van de cultuur van de Rockers te proeven. Er was van alles te doen en te bezichtigen. Ook de inwendige mens werd niet ver geten. 's Morgens vroeg vertrok een groep van veertig motorrij ders voor een toertocht door de omgeving georganiseerd door Harley Davidson Club Neder land. Er was een motor- en autoshow, een braderie waar Rock and Roll spulletjes en artikelen van de Harley David son Club te koop waren. De Rock and Roll dansformatie Enkele bezoeksters aan de open dag: Back to the fifties. ..Back to the fifties"zorgde voor een wervelende voorstelling. In het clubhuis werden videofilms vertoond en kon men genieten van een modeshow van vijftiger jaren kleding en traden er bands op. De organisatoren van de open dag die ook 's avonds nog voortgezet werd spreken een geslaagde opzet. De motoren uitgestald, wie heeft de mooiste?

Leusder Krant | 1985 | | pagina 3